Luba wint ruim, verlies Mercasol Partij Timrnan-Karpov in Skopje afgebroken Vijftig kijkers bij basketbalduels 14 dagen een toupet op proef Herziening proces tegen Rubin Carter FINALE SPELREGELWEDSTRIJDEN Nog geen aanwijzing in moord op Chinese DONDERDAG 18 MAART 1978 SKOPJE In de veertiende ronde van het internationale schaaktoernooi in Skopje heeft Jan Timman (foto links) zijn partfj met zwart tegen Anatoli Karpov afgebroken. Karpov had een betere stelling. Wolfgang Uhlmann kwam met zwart remise overeen met Ador- jan en heeft nu evenveel pnt (11) als Karpov, echter zonder afge broken partij. Timman is derde met SM punten, maar met twee afgebroken partijen. Tarjan en Kurajica wonnen beiden hun partij, en kwamen ook op SM punten. Uitslagen 14e ronde zijn: Ador- jan (Hon.)—Uhlmann (O.-Dl.) MMNicevskl (Joe) Vaga- nijan (Sov.) 1—0; Karpov (Sov) Timman (Ned.) afg.; Velimi- rovic (Joe) Tarjan (VS) 0—1; Kurajica (Joe) Georgijevski (Joe) 10; Sofrevski (Joe) Jancey (Joe) JMy2: Reshesky (VS) Matanovic (Joe) M—'i: Ivanovic (Joe) Ivkov (Joe) Stand: 1. Karpov 11 1 afg.); 2. Uhlmann 11; 3. Timman 8' (+2)4. Kurajica, Tarjan (814); 6. Velimirovic 8; 7. Adorjan 7'-; 8. Ivkov 7; 9. Vaganijan 61* 1); 10 Matanovic 6M\ 11. Ni cevskl 5M (+1): 12. Reshevsky, Sofrevski 5M; 14. Ivanovic 4 '4 1); 15. Georgijevski 3; 16. Jancey 2. LEIDEN Alleen de vaste kern supporters verkoos gisteravond in de Vijf Meihal de basketbal duels tussen Luba en Matador en Mercasol Leiden en Delta Lloyd boven het thuisblijven om via de televisie de verrichtingen van PSV te volgen. Weinig meer dan 50 mensen zagen, heen en weer lopend tussen tv en tribune, Luba ruim winnen van het Vlissingse Matador (9447) en Mercasol dik verliezen van de hoofdstedelijke verzekeringsploeg 7097. Door Hans Jacobs Tweede divisionist Luba was het eerst aan de beurt. De Vlissingers namen zeer verrassend een kleine voorsprong (6—8), gebruikmakend van de traditioneel slechte start van de Leidse ploeg. Luba draaide stroef, maar kon toch langzaam gaan bou wen aan een voorsprong, die in wie 15de minuut vier punten bedroeg: 27—23. De Leidenaars spaarden daar na tot aan het rustsignaal hun krachten (34—27) om vervolgens overdonderend te werk te gaan. Basketbal Cinzano Milaan heeft gisteren in Turijn beslag ge legd op de Europese beker voor bekerwinnaars Cinzano won met 88—83 van ASPO Tours (Fra). IJshockey Het team van de Verenigde Staten zal toch deelne men aan de wereldkampioenschap pen ijshookey dat van 8 tot 25 april in Kaïttowice (Pol) wordt gehouden. Eerder hadden de Amerikanen af gezegd. Voetbal Voor de eerste divisie van de Engelse league heeft Man chester United met 1—1 gelijkge speeld tegen Norwich City. Tennis Betty Stöve heeft giste ren, door een zege op de Tjechische T omanova de tweede ronde bereikt van het internationale toernooi in Dallas. Matador kwam nauwelijks nog tot een afgeronde aanval, omdat de fa natiek spelende Leidenaars keer op keer de bal wisten te onderscheppen. Breaks van Tirke Karim en Cees van Diest en reboundwerk van Ronald Messemaker, Frans Kales en Frank Verbeek vonnisten het hulpeloze Matador: de stand liep van 4132 binnen enkele minuten op tot 6932 (elfde minuut). Luba-coaoh Kallen berg kon al zijn troeven inzetten en dat leverde in de eindfase nog spec taculair scoringswerk van Hans van Rooijen op plus een fraaie dunk van de goed spelende Marcel Rijsbergen. Luba bepaalde de eindstand op 94— 47. Topscorers Luba: Verbeek 18, Rijsbergen 15, Van Diest en Van Rooijen 14. Daarna betrad Mercasol het veld, zonder de zieke spelers Peter de Jong en Ed Plomp, tegen Delta Lloyd dat eveneens gehandi capt was door de blessure van Jeugd- coryfee Bert Kragtwyk. De jeugdin- ternational heeft zaterdagavond in Delft zijn enkelbanden gescheurd en is voor het verdere seizoen uitge schakeld. De plaats in de basis, die meestal aan De Jong toekomt, werd door Mercasol-coach Hennie Blom toebe deeld aan Peter Paulides, die zijn uitverkiezing door een forse dosis enthousiasme en keihard werken ze ker waard was. Mercasol startte goed, de kansen in het aanvalsveld werden niet verprutst zodat scores van met name Hoeksema en Kop de Amster dammers op een (kleine) achterstand zette: 14—12 en 18—17. Delta Lloyd werd toen wakker geschud en kreeg tevens de aanpassingsmoelijkheden die het wegvallen van Kragtwijk met zich meebracht onder de knie: 18—25. Een vlot scorende Al Davis zette zijn ploeg bü rust op winst: 30—50. De tweede helft was het aankijken nauwelijks waard. De arbiters Rues- sink en Van Watbingen vergaten dat zij aangesteld waren om te fluiten. Beide teams hielden het toen wel voor gezien, Mercasol kwam nog even terug door toedoen van een eindelijk eens brutaal spielende Eric Berend- sen, die een goede indruk maakte: 42—55. In de negende minuut werd het Peter Kop allemaal te gortig toen de falende arbitrage niet optrad bij een fél gevecht om de bal, waarbij Peter Kop van alle kanten belaagd werd. Woedend maakte hij scheids rechter Ruessing op zijn fouten at tent, hetgeen Kop op een technische fout kwam te staan en toen de Lei- denaar daarna nog iets zei kon hy het veld verlaten. Op dat moment viel de wedstrijd helemaal dood, Peter-Paul Maassen mocht nog wat goochelen met de bal maar kon toch de indruk niet weg nemen dat hy te veel voor zichzelf bezig was dan voor het team. Het verlossende eindsignaal kwam ten slotte bij 70—97, waarmee de 30ste Leidse nederlaag een feit was. Scores Mercasol: Berendsen 14, Van Rooden 13, Kop en Hoeksema 10, Paulides en Maassen 8, Ruijsenaars 5 en Moer er 2. Topscorers Delta Lloyd: Davis 27, Gorter 25, Smith 24. Jessurun 14. Goudvis De manier waarop Feyenoord zich van trainer Brzezanczyk heeft ontdaan mag als bekend worden verondersteld. Formeel valt er niet veel op aan te mer ken. De Pool heeft wat te vlug se ff end wat de consequenties ren. Als je alle verhalen die daar over de ronde doen optelt, krijg je de indruk dat enige Feyenoord bestuurders de goedmoedige, ver eenzaamde Brzezanczyk min of meer hebben overvallen. En de Pool ging ten onder gelijk een goudvis in een kom vol barracu da's. En nu moet hij dan van de Ne derlandse autoriteiten (tegen zijn zin) het land uit omdat hij hier geen werk meer heeft. Ongewen ste vreemdeling. Ook dat zal for meel allemaal best kloppen. Maar je ontkomt niet aan het gevoel dat de Pool even nog snel een schop voor zijn achterste wordt gegeven. Nederland op zijn aller smalst. Vrij spel Door Ruud Paauw en René Vos Bijstand Heimwee naar uw mooie haar. dos? Er ligt een toupet voor u klaar. Die kunt u passen, die kunt u JJggL kopen mét schrif- telijke garantie: u krijgt uw geld terug\/v*v wanneer u deze toupet binnen twee weken aan ons retourneert. PELATTI v.TONGEREN Leiden, Breestraat 32, tel. 071 -125212 LEIDEN LKV De Spartaan ont moet zaterdag in zijn laatste com petitiewedstrijd Hercules Dordrecht. De uitslag is niet meer van belang voor de eindklassering, want De Spartaan is inmiddels onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Des alniettemin zet coach Dirk van 't Riet zijn sterkste team in, want met aartsrivaal Hercules heeft de Leidse club nog een appeltje te schillen. Voor dit prestigeduel, dat om 15.00 uur in het clublokaal aan de Groe- nesteeg begint, komen de volgende LKV Spartaan: prestigeduel met Hercules Spartaan-leden in actie; Theo San ders, Fred Marijt, Mat Anneeze, Arie Swagers en Herman Filippo die zijn knappe prestatie die hij verleden jaar leverde tijdens de EG-fcam- pioensohappen gewichtheffen niet kon evenaren het afgelopen week einde. In Brussel kwam de Leide- naar er helemaal niet aan te pas. Bij het onderdeel trekken bracht hij het niet verder dan 117^4 kg., een voor zijn doen vrij matige prestatie. Bij het stoten ging het helemaal mis. Filippo werd door de jury gediskwa lificeerd, omdat hij het halter v 142 m kg) te abrupt op het plankier liet neerdalen. Zodoende werd voor hem geen totaalprestatie genoteerd waardoor hij niet in de eindrang schikking voorkwam DEN HAAG Voor de Olympi sche zomerspelen van Montreal zijn tot dusverre in Nederland circa 17.000 kaarten verkocht. De meeste belangstelling blijkt te bestaan voor de atletiekwedstrijden, waarvoor 5000 i kaart hebben besteld. Toegangskaarten voor de Zomerspe len zijn vanaf nu nog slechts ver krijgbaar bij het centrale verkoop bureau van de het organisatie-comité in de St. James-street 388 in Mon treal-West. In totaal waren bij de start van de centrale kaartverkoop in Montreal op 8 maart j.l. nog twee miljoen van de 4,5 miljoen kaarten Helft kaarten voor Spelen is al verkocht beschikbaar. Voor de voetbalwedstrij- den had men nog 900.000 kaarten, de atletiekwedstrijden 500.000, hockey 240.000, handbal 50.000, kanovaren 70.000 en ruim 40.000 voor respectie velijk volleybal, basketbal en boog- Ook Sparta moet, tenslotte, naar de "bijstand". Achter de kraakheldere gordij nen van de beroemde "Ridder zaal", waarin het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub vlot glimlachend poogt het imago van het "sjieke clubje Kasteel-heren" héél te houden, zit al geruime tijd het spook van de stille armoede op de stoel van de penningmees ter. Zelfs Sparta Niets blijft ons bespaard Een verrassing dus, dit Spar taanse financiële ongenoegen? Natuurlijk niet. Kijkend naar de sobere aantallen toeschouwers die Sparta trekt zondag j.l. tegen FC Utrecht nog geen 6000 man behoef je niet eens de Economi sche Hogeschool (ook in Rotter dam) te hebben doorlopen, om te beseffen dat daarvan de kachel niet kan branden De Spartanen hebben zich vo rige iveek gemeld bij het, ajakkes, ook dat nóg, rode Maasstedelijke gemeentebestuur met het verzoek om een subsidie, een moeilijke stap voor het bestuur van de eens zo razend-populaire club, die spe lers heeft voortgebracht als een Huug de Groot ("het Kanon"), Bok de Korver en Okkie Forme- noy, die op de Oppert woonde. Nostalgie. Verleden tijd. Het heden is minder plezierig, want aan het eind van het sei zoen moet er een half miljoen aan liquide middelen op tafel komen om de hongerigste schuldeisers tevreden te stellen. Sparta-bestuurder Henk Peine- man, die publiekelijk het Spar taanse démasqué inleidde, ziet het dan ook niet meer zitten. Hij overweegt zijn functie neer te leggen en speelt met een snelle één-twee de "zwarte piet" in han den van zijn mede-bestuursleden. "Een sjiek clubje heren", die geen enkele poging hébben gedaan om, buiten de 2000 leden om. mensen te bereiken die geen directe band met de vereniging hadden. Spar ta is daardoor een contact-arme club geworden en daarvan wor den nu de wrange vruchten ge plukt Aldus Sparta p.r.-man Henk Peineman, wiens eigen public re- lations-werk ook niet onmiddel lijk voor het opzetten van de hoge hoed in aanmerking komt. Afwachten dus of B. en W. van Rotterdam wat zullen afschui ven. Geen gemakkelijke operatie, want Henk Zon van Excelsior heeft al laten weten, "dat als Sparta geld krijgt, dan wi) ook Ja, Ja, in het wereldje van het betaalde voetbal zijn er maar weinigen die het "zonnetje" (bij een ander) kunnen zien schij- Waarde De Nederlandse damesschaats ploeg heeft het in Alma Ata beter gedaan dan werd verwacht. Coach Gerard Maarse, juiens contract nu gelukkig beëindigd is, werd zelfs na afloop in triomf rondgedragen. Niet door de dames, maar door de ploeg arts en de verzorger. Inderdaad, er kwam een groot aantal recordtijden uit de bus op de Russische wonderhaan. Maar je blijft wel een beetje zitten met de waarde van die fraaie tijden. Als de ene na de andere rijdster (zelfs betrekkelijke nieuwkomers) op de 1000 meter onder het re cord van Atje Keulen-Deelstra duiken dan ga je je afvragen: hoe goed is nu de rijdster en hoe goed de baan? Het zal wel een cynisch vraag je zijn, maar wel gerechtvaardigd na het debacle van de dames op de Olympische Winterspelen. Sijtje van der Lende is nu de beste rijdster aller tijden geioor- den met een puntenotaal van 179.553. Volgens NRC/Handelsblad heeft ze na afloop van de wed strijden in Alma Ata gezegd: "Eindelijk héb ik Atje verslagen." Alleen die vier wereldtitels en drie Olympische medailles die Atje veroverde, die ontbreken nog schieten Voor het gewichtheffen zijn neg tweeduizend kaarten verkrijg baar. Toegangskaarten voor de zwem- turn- en wielerwedstrijden en voor de officiële openings- en sluitings ceremonieën zijn in de voorverkoop uitverkocht. Het organisatiecomié van de Olym- pinsche Winterspelen in Innsbruck heeft meegedeeld dat er een verlies is geleden van minder dan 60 mil joen schilling, ongeveer 8.5 miljoen gulden. Voor accommodaties, die na de Spelen niet meer kunnen worden gebruikt, werd 210 miljoen schilling uitgegeven. KOERSEN OP DUINDIGT Tul pen prijs 2120 m: 1. Never Worry (J. van Dooyeweerd) 2.59.1 L24.6. 2. Mondial, 3. Majoor Voorne. Winn. 2.90 pi. 1.60 4.30 3.30. Kopp 53.40 trio 426.50. Voorj aarsprijs 2040 m: 1. Nant Bui tenzorg (A. de Regit) 2.53.8 1.25.2, 2. Orpheus, 3. Nurejev. Winn 2 80 pi. 1 90 1.60 1.90 kopp 5.—. Hyacinten prijs 2040 m: 1. Leonis Ca reless (C. Imming) 2.51.4 1.24.0. 2. Nancy uit Laren, 3. Mai Reg in a. Winn 12 pi 5.— 1.50 3.90 kopp 15.70 trio 355.20. Annemiekeprijs 2000 m (ren)1. Dia mond Bill (J. Goldsmith) 2.12.3, 2. Tiwholi, 3. Nun's Habit. Winn 3.70 pi. 1.40 1.40 1.70 kopp 4.20 (niet gestart: nummer 12 (Nan van de Buthe) Jasmijn prijs 2120 m: 1, Loena (P. Groot) 2.59.1 1.23.7, 2. Javelin. 3. Kensington. Winn. 4.60 pi 2.— 3.10 3.30 kopp 24.20 trio 693.30. Amber Borisprijs 1300 m (ren)1. Al pha Rousse (MeJ. C. Meltzer) 1.22,3, 2. Petty Larceny, 3. Corral River. Winn. 33.30 pi. 3.70 3.80 1.90 kopp. 126.90. Forsitaprijs 1600 m: 1. Nichol T (A. Harmsen) 2.10.5 L21.6, 2. Mist© Bui tenzorg, 3. Idetonka. Winn 7.60 pi. 2 20 3.20 4.90 kopp 28.60 trio 786.40. Narcissenprijs: 2040 m: 1. Manza Buitenzorg (W. Duivenvoorden) 2.45.0 1.20.9, 2. Ike Hollandia, 3. Gerardus O. Winn 1.40 pi 1.40 3.30 kopp 10.90. (Niet gestart: nummer 4 (Kolja T) en nummer 8 (Ixiaan). Phikitaprijs 1900 m (ren): 1. Bona Fide (Mevr. P. van Bloemen) 2.07.0, 2. Dowie, 3. Captain's Escort. Winn 7.80 pi. 2.20 1.20 1.50 kopp 6.90 trio 133.20. Crocussenprüs 2120 m: 1. Oermana G. (M. v. d. Togt) 3.03.6 1.27.4. 2. Nestor Roodnoot, 3. Nathalie For tune Winn 2.50 pi 1.70 2.40 61.20 kopp 23.10. Totalisatoromzet f 349.895. Schaatsrecord voor Malikov ALMA ATA Andrej Malikov uit de Sovjet Unie heeft gisteren in Alma Ata, tijdens de militaire schaatskampioenschappen, het we reldrecord op de 1000 meter verbe terd en gebracht op 1 min. 15,76 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Valeri Moeratov, die precies een jaar eerder op dezelfde baan 1 min. 16,92 sec. realiseerde. TRENTON Het hooggerechts hof van de Amerikaanse staat New Jersey heeft gisteren met algemene stemmen besloten tot herziening van het proces tegen de Amerikaanse bokser en strij der voor gelijke burgerrech ten voor negers, Rubin "Hurri cane" Carter. Carter werd in 1967 tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld omdat hij tijdens een periode van rassenrellen drie blanken zou hebben gedood. Het hof was van mening dat Carter en zijn mede- beklaagde John Artis tijdens het proces niet Juist zijn behandeld. De verdedigers van het tweetal waren niet op de hoogte gesteld van het feit dat de twee voor naamste getuigen a charge cle mentie was beloofd wanneer zij bezwarende verklaringen zouden afleggen. De herziening van het proces is het gevolg van een geweldige campagne, die gevoerd is door Mo hammed Ali, de wereldkampioen zwaargewicht, en de Amerikaanse zanger Bob Dylan, wiens song „Hurricane" reeds zes maanden zeer hoog genoteerd staat op de Amerikaanse hitlijsten. Carter eens uitdager nummer één bij de middengewichten, heeft altijd vol gehouden onschuldig te zijn. Hij heeft verschillende ma len - steeds zonder succes - om herziening van het proces ge vraagd. In de gevangenis heeft hij een boek" De zestiende ronde", een autobiografie, geschreven. Rubin "Hurricane" Carter en John Artis zullen in afwachting van een nieuw proces vrijwel ze ker in voorlopige vrijheid worden gesteld. De datum van het nieu we proces is nog niet vastgesteld. Vrijdag 19 maart 19.15 uur Voor deze finale hebben zich geplaatst: M.V.K.V. DOCOS WOUBRUGGE RIJPWETERING A.S.C. Plaats va gelegen i handeling: Kantine V.V. Woubrugge, tan de Bataweg. Organisatie: C.O.V.S., afd. Leiden en omstreken i.s.m. het Leidsch Dagblad/Alphens Dagblad. TOEGANG GRATIS! AKERSLOOT (ANP) De rijkspoli- een auto is gegooid. Als voorlopig tie heeft nog geen enkel aankno- laatste aanwijzing beschikt de po- pingspunt gevonden in de wurgmoord litie over een herenportemonnee op het ongeveer 20-jarige nog on- met tien Hongkong dollars, die dins- bekende Oosterse meisje van wie dagochtend een kilometer of vyf het lijk maandagochtend vroeg met ten zuiden van de plaats waar het een stuk Sisaltouw om de hals in meisje lag langs de autoweg is ge- het Noordhollandse Akersloot werd vonden. De recherche vermoedt aangetroffen. dat de portemonnee uit het raam- Inmiddels zijn foto's van het meis- pje van de auto werd geworpen. Je, haar schoenen met plateauzolen Het onderzoek wordt verricht in en de sieraden die zij droeg ver- nauwe samenwerking met de Am- spreid. Het gaat bij dit laatste om sterdamse recherche. "Als je lijnen een halsketting met de letters W.G. legt gaan ze duidelijk in de rich- op de binnenzijde van de hanger ting van de hoofdstad. Er kan dan en een platte gouden ring bewerkt gemakkelijk het woord heroïne of met een stermotief. Zij droeg ver- gokwereld worden ingevuld',, aldus der een vierkant chroom dameshor- kapitein R. Bordewijk van de rijks- loge, merk Sandos met een bandje politie district Amsterdam. Van zijn van bruine kunststof. collega's in Amsterdam had hij ge- Aangenomen wordt dat het meis- hoord dat er 'enorm veel van dit Je - vrijwel zeker een Hongkong soort meisjes voor het verrichten Chinese in de nacht van zondag op van zekere diensten naar de hoofd- maancag na te zijn gewurgd uit stad komen'. Op de laatste dag van haar voor jaarsvergadering heeft de hervorm de synode gesproken over de verkla ring van de Raad van Kerken inza ke de drie van Breda. De synode als zodanig deed geen uitspraak, om dat, zoals voorzitter ds. Spilt uitleg de, de Raad van Kerken ook namens de leden-kerken spreekt, tenzij een kerk nadrukkelijk verklaart, zich van een dergelijke uitspraak te wil len distanciëren. Van de acht sprekers bleken er vijf vóór de verklaring van de raad te zijn. Dr. Van den Heuvel, secretaris van de synode, verklaarde, dat de raad met uiterste behoedzaamheid te werk is gegaan. Veel consultaties zyn er aan voorafgegaan. De juridische ad viezen vertoonden grote eenstem migheid, ook ten aanzien van het punt gratieverlening tot levenslan ge gevangenisstraf. Als dat inhoudt: "levenslang tot de dood er op volgt", dan is dat een afwijking van de in Nederland geldende rechtsregels, al dus Van den Heuvel. Hoe kunnen wij als kerken over het onrecht elders spreken, als wij in eigen land slordig met het rechtsbestel omgaan? De hervormde secretaris-generaal hoop te, dat de reacties van de eerste dag zullen worden gevolgd door een ver dergaande bezinning over deze zaak. Het provinciale bestuur van de Vereniging van vrijzinnig-Hervorm den in Noord-Holland is er ver ontrust over. dat de Raad van Ker ken deze verklaring heeft afgege ven zonder, voor zover bekend, een brede consultatie van de meest-be - trokkenen, waaronder het kerkelijke achterland. Het bestuur acht ich niet verantwoordelijk voor de ver klaring. "Onbegrip is het zachtste verwijt dat de Raad van Kerken kan wor den gemaakt", zo vat het Nieuw Is raëlitisch Weekblad de verontwaar diging samen die in Joodse kringen over de verklaring is gerezen. In een commentaar noemt het weekblad haar "onbarmhartig, meedogenloos en leedverwekkend". "Gerechtigheid, ontleend aan de bijbel, is het argu ment, alsof niet juist Joden zouden weten, wat bijbelse gerechtigheid in houdt". De predikanten en pastores ver bonden aan de Amsterdamse univer siteiten betreuren de uitspraak van de gereformeerde synode inzake de studentenpredikant dr. Wiersinga, wiens opvattingen over het verzoe nend lijden en sterven van Christus ontoelaatbaar werden verklaard. Zij vinden het een onwaardige beslissing die de geloofwaardigheid van de kerk aantast omdat de synode er niet in slaagde, tot eenstemmigheid te ko men en toen toch een oordeel heeft uitgesproken (met 48 tegen 21 stem men en 4 onthoudingen). De pastores hadden verwacht, dat een synode zich van deze manier van "machtsuitoefening" zou onthouden. Priester-kandidaat Huub Lenders (28). die zijn opleiding aan de ho geschool voor theologie en pastoraat in Heerlen heeft afgesloten, weigert om nog minstens twee jaar voor aanvullende studie naar Regensburg te gaan, wat de bisschop van Roer- mond. mgr. Gyssen. van hem verlangt Lenders, die liever in Lim burg was gebleven, zal zich nu voor de priesterwijding aanbieden aan een andere Nederlandse bisschop, waar schijnlijk in Breda of Den Bosch. In een recent gesprek vroeg mgr. Gijssen Lender de hogeschool in Heerlen de rug toe te keren. Len ders: "Dit noemt de bisschop de weg van bekering". Ook vicaris dr. H. van de Meer. regent van het dio cesane grootsemenarie te Rot- verlangde van Lenders, dat hij naar Regensburg zou gaan. De deken van Maastricht, dr. L, Pelzer, heeft er nu voor gepleit, dat priester-kandidaten die niet af komstig zijn uit Rolduc, voortaan ook worden verwezen naar de dio- gen voor wetenschappelijk theolo- vervolgens de bisschop kan advise ren. De uiteindelijke beslissing blijft echter bij de bisschop. Deze heeft volgens rector dr. J. Bosch, geen behoefte aan contact met de hogeschool in Heerlen zolang zijn positie in de statuten niet duide lijker is omschreven. Maar dat kan niet zolang de algemene statuten van de rijf Nederlandse rk instellin gen voor wetenschappelijke theolo gisch onderwijs niet door Rome zijn goedgekeurd. En daar heeft men het op het ogenblik te druk met andere zaken. Overigens is de hogeschool niet ontevreden over de betrekkin gen met Rome.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15