W elzijnswerker s Midden Rijnland nemen ontslag VEEL GEGADIGDEN VOOR KOOPHUIZEN Schot in bouw Huis ter Duin LD opent bijkantoren Bemiddeling mislukt: Boomplantdag voltooit beplanting Molenwijk PAGINA 4 STREEK VRIJDAG 12 MAART 1976 (Vervolg van pagina 1) ALPHEN AAN DEN RIJN De poging tot bemiddeling door de vijf wethouders van de ge meenten Alphen aan den Rijn, Hazerswoude, Zo eterwoude, Leiderdorp en Koudekerk in het conflict tussen bestuur en zeven maatschappelijk werkers van de stichting Midden Rijnland is mislukt. Dat stellen de zeven maatschappelijk werkers in een persbericht, waarin ze te vens hun ontslag aankondigen als de procedure zoals die nu is voorgesteld zal worden gevolgd. Volgens de maatschappelijk muieerden in dat gesprek hun -- - - daarby nog aan, dat uit het feit, kers is voorgesteld dat het aange- langens: intrekking van het ontslag dat de beslissing over de ontslagaan- de taken van Chris vrage door het gewestelijk arbeidsbu- intentieverkla- reau reeds drie keer werd uitgesteld blijkt, cat daar grote twijfel bestaat over de redelijkheid van de gronden waarop de ontslagaanvrage berust. vraagde ontslag van staffunctiona ris Chris van Eerden uit Alphen wordt ingetrokken, maar dat deze zelf uiterlijk per 1 augustus ontslag neemt. Voorts zou het bestuur de structuur van Mid den Rijnland open voor wijzigin- splitsing van Eerden ring van het bestuur, dat de struc tuur open ligt voor wijzigingen. Bezwaren Volgens hen blijkt uit de stukken- Volgens de maatschappelijk wer- wisseling de directeur en op diens - -1. hSL." ontslag en zelf ontslag zouden ne men, als die eis aou worden inge willigd. Ook verklaarden directie volgens de maatschappelijk werkers geen behoefte te hebben aan veran deringen van de structuur van de in- maatschappelijk werkers staf op geen PU* werkers zeggen dat dit blijkt ALPHEN AAN DEN RIJN BOSKOOP New Hope, een van de bekendste religieuze pop- en soulgroepen in Ame rika, zal morgenavond optre den in Boskoop en donder dag 25 maart in Alphen aan den Rijn. Het Alphense con cert wordt gegeven in de Triomfator kapel en begint om 20-00 uur. De formatie New Hope (foto boven), zeven zangers en in strumentalisten, is voor de derde keer in Nederland. De groep presenteert een voor namelijk op jongeren gericht programma van hedendaagse geestelijke muziek. De leden zijn geselecteerd uit dé Con tinental Singers, die vrij ge regeld op de Nederlandse te levisie te zien zijn. De leden van de groep be schouwen muziek niet als hun broodwinning. De jonge lui zijn allemaal student en onderbreken hun studie een jaar om een internationale gospel-toer te maken. Ze wil len door hun programma ge neratie-genoten iets van hun eigen geloof overbrengen. Bijstand geert verkapte studiebeun DEN HAAG (SP) Bijstand mag geen verkapte studiefinanciering wer den. Staatssecretaris W. Meijer heeft dit gezegd in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Het PvdA-lid Nel Barendregt heeft de staatssecretaris gewezen op ge vallen waarbij de plaatselijke over heid bij toepassing van de Algemene Bijstandswet uitgaat van "de van ouds bestaande opvatting dat de ge huwde vrouw de huishouding en eventueel de kinderen te verzorgen heeft en daarom niet verplicht mag ihaar gezin Volgens het tweede-kamerlid ko men echtparen of mensen die samen wonen door deze opvatting in moei lijkheden, als hun onderlinge af spraak is dat de man het huishouden regelt en de vrouw de kost verdient. Vooral in studentenkringen komt dit voor. Mevrouw Barendregt vindt, dat deze rolwisseling mogelijk moet zijn. Staatsselretaris Meijer wijst deze mogelijkheid niet af. Maar hij vindt wel dat de rolverdeling er niet toe mag leiden dat het gezin daardoor in omstandigheden komt te verkeren, die bijstandverlening nodig maken. Een man kan dus niet zonder meer een baan opgeven, zijn vrouw als kostwinner presenteren en vervolgens via de bijstandswet aanvulling van het inkomen verkrijgen. omschreven. Bovendien ner tijd overgegaan kunnen den tot splitsing van taken van staffunctionaris in een lijnfunctie een staffunctie. Consessies vant, insinuerend, onbewezen" zijn. Volgens de maatschappelijk wer- kers versluiert de hetze tegen per- sonen de zaak waarom het werke lijk gaat en wordt de aandacht af geleid van het feit, dat "de directeur zelf als organisatiedeskundige ern stig heeft gefaald"- De maatschap- -JBI delfcunSenrap^rt van De an de verlangens van de maatschap- J fn ™aatschaP~ Galan en Voigt. Ze menen ook, dat m staf SÏÏ5 >etr" °°-k het herhaaldelijk ingrijpen in fe za- het de jjjjf veranderingen in ce ken van het maatschappelijk werk toonden structuur, maar geen wijziging zo- door directie, staf en bestuur geen bereidheid tot het verbeteren d(J*Jr de maaSchappelijk werkers problemen ten grondslag ligt. van de structuur van de instelling pelijk werkers. Bestuur hielden voet bij stuk ontslagkwestie betreft in democratische zin. Op de laat ste bijeenkomst onder leiding de wethouders kwamen bestuur bedoeld. Over het voorstel van de wethou ders spreken de zeven maatschappe lijk werkers het "onaanvaardbaar" De maatschappelijk werkers zeg gen naar eer en geweten hebben ge meend de hand te moeten houden staf met genoemd voorstel, dat in Uit' Pmdat chHs van Eerden dan aan hun wensen, ten koste desnoods toch gedwongen wordt de stichting te verlaten. Ze achten het bestuur komen dat him werk persoonlijke offers, om te loeten vechten om de eisen des tijds te doen. Een gevecht dat zou gaan werkelijke democratisering ten koste van de aandacht tering als dat bestuur het ontslag niet in cliënten.'Door in te gaan ophet In het persbericht wordt erop ge- wil trekken. Hetgeen de maatschap- stel, zouden ze naar hun mening de vijf- Pehjk werkers beschouwen als 'n eer- belangen van de cliënten niet naar dat de wethouders..J. - tal gesprekken voerden met het be- ate- noodzakelijke stap. Ze vinden behoren kunnen behartigen. Tenslot- stuur en de werkers. In een sprek met de maatschappelijk v kers zouden die wethouders hun klaring van 18 december, waarin af- schappelijk werk keuring over de handelwijze van de maatschappelijk werkers werd uitge sproken, ingetrokken hebben. De maatschappelijk werkers for ce wijze waarop bestuur, directeur en te verklaren staf met de problemen omgaan strij- directeur, staf dig met de ethiek ethiek. „Insinuerend" De maatschappelijk werkers teke- "Het is triest, dat bestuur, die zich het maat- nauwelijks kunnen beroepen op des- in feite met elke kundigheid, ervaring en kennis van feiten, een dergelijke beslissing, waar van de gevolgen nog Jaren merk baar zullen zijn, kunnen doordruk ken". Brigitte Kooter in tafel- tennisselectie HAZERSWOUDE Brigitte Kooter, lid van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avanti, is opgenomen in de selectiegroep voor de Europese jeugdkampioen schappen, die van 11 t/m 18 juli wrden gehouden in het Oostenrijkse Crems. Het meisje Kooter, dat deel uitmaakt van het tweede seniorenteam van Avanti en in de overgangsklasse nog geen wedstrijdpunt in deze com petitie heeft verspeeld, is uitge nodigd voor de juniorenselectie - groep. Befctine Vriesekoop, de 14-jarige Limburg Coupe-win nares die al is aangewezen voor de Europese senioremtitoelstrijd in Praag, van- 27 maart tot 4 april, is vccxr de Europese jeugdtifel- strijd opgenomen iin de kadetfen- selectie. HILLEGOM Met de Nota Woon- wagenbeleid was het Hillegomse raadslid Van Dalen (WD) tijdens de raadsvergadering „niet zonder meer gelukkig". Het regionaal woonwagen kamp in Leiden is sinds 1967 niet wezenlijk uitgebreid, en dat achtte hij een kwalijke zaak. Wethouder Mans- hande antwoordde op de vraag waar om de nota over acht standplaatsen sprak, dat het een voorlopige pro gnose was. „Ik verheel niet, dat er al 22 woonwagens in Hillegom staan, van plaatsgenoten". WD-er Boonzaayer bespeurde dis criminatie tegenover eigen jeugdige inwoners. CCP-fractievoorzitter Van der Kamp constateerde dat het be leid van de rijksoverheid met betrek king tot integratie van deze bevol kingsgroep heeft gefaald. Men wil nu kleinere kampen in regionaal ver band, waar Hillegom zijn aandeel voor moet leveren. „We zijn verplicht naar 5 tot 10 standplaatsen te zoe ken en samenwerking in regionaal verband ten aanzien van de planning is vereist". Raadslid De Vree (PPR) stelde een positievere benadering in deze nota vast dan in de aanvanke lijke. Hij ontving de toezegging dat de visie van Hillegoms raad naar het bestuur van de gemeenschappelijke regeling woonwagencentra rayon Leiden zal worden doorgespeeld. Circa veertienhonderd ingezete nen van wie het college meent dat zij voor een koopwoning in aanmerking komen, ontvingen een gemeenschap pelijk schrijven. Daarnaast dient aan de inspraakprocedure gestalte te worden gegeven. In een deelgebied van „Elsbroek Zuid II" zullen circa honderd eengezinshuizen verrijzen (premie-koopwoningen)Wethouder Manshande toonde zich verheugd met ruim 210 reacties. Van de inwo ners die reageerden staan er 82 als woningzoekende ingeschreven. Het Vrouwen Advies Comité (waarvan de raadsleden mevrouw Snellenberg en Voskuil hun inbreng leve- IN TER AAR Schoorsteenvegen wordt verplicht TER AAR De gemeente Ter Aar gaat het vegen van schoor stenen verplicht stellen. Minstnes eenmaal per jaar moeten de schoorstenen worden schoongemaakt. Deze bepaling is opgenomen in de nieuwe brandbeveiligings verordening. Een verordening waarover raadslid Van Harten zei haar „onleesbaar" te vinden. Hij drong er bij burgemees ter en wethouders op aan om een nadere uitleg te verstrek ken aan de inwoners van het dorp. Hij kreeg die toezegging van het gemeentebestuur. Alleen zal het nog wel even duren voor het zover is. IN KATWIJK KATWIJK Het beplantingsplan van de Molenwijk in Katwijk aan den Rijn wordt op woensdag 17 maart afgesloten. Dat gebeurt in !het kader van de nationale Boom plantdag. Leerlingen van de twee lagere scholen in ae wijk - de Baron van Wassenaarschool en de Molen hof - zullen dan op de hoek van de Zonnebloem- en de Asterstraat 25 eiken planten. Dat gebeurt om onge- De wijkvereniging Molenwijk en de scholen in deze buurt hadden het voerzoek gedaan, nadat eerder de Boomplantdag in Cleyn Duin en in de Hoornes was gevierd, of dat ook niet eens in deze wyk kon gebeuren. 1 De gemeente is dankbaar op dat verzoek ingesprongen. Het feest 2 wordt nu gevierd in samenwerking met de gemeentelijke plantsoenen- c dienst, de wijkvereniging en de twee j scholen. De dag begint om kwart voor 11. j wanneer het hoofd van de Otto ba- ron van Wassenaar van Katwijk- j school, de heer J.G. van Ieperen Jr. en de heer K. F. Rombouts, hoofd plantsoenendienst, de scholieren over het plantwerk zullen toespreken. De leerlingen hebben enige tijd gele den al materiaal besohikbaar gesteld gekregen over bomen en planten, waarbij hen is gewezen op de be langrijke functie, die deze hebben bijvoorbeeld voor de milieubescher ming. Daarna kunnen zij hun ken nis in praktijk brengen. De voorlo pige begroeiing op de te beplanten hoek zal worden aangevuld met bo men die het naar verwachting wel enige honderden jaren zullen gaan uithouden. Vrijgesproken Een speciaal hof van appèl heeft gisteren d eGriek- se dictator George Papadopoulos en twee van zijn belangrijkste hel pers vrijgesproken van medeplich tigheid aan de dood van twee men sen, die op 21 april 1967 werden neergeschoten door troepen die op bevel van de beklaagden toendertijd tot een staatsgreep overgingen. Het hof achtte een officier b.d. en een voormalig sergeant schuldig aan de schietparty. De eerste kreeg 5'j jaa rgevangenis en de ander 8 jaar. NOORDWIJK Er zit schot in de bouw van de nieuwe zuid vleugel van Grand-hotel „Huis ter Duin". Vorig jaar september sloeg gedeputeerde ir. Buysert de eerste paal voor dit project in het duinzand, en als het karwei in dit tempo doorgaat, zal de ruwe bouw rond de bouwvak vakantie gereed zijn. Men hoopt de nieuwe aanwinst van het hotelcomplex eind december of begin januari aanstaande te kunnen opleveren. In de momenteel in aanbouw zynde plan voor deze fase voorzfèt in bouw vleugel (foto boven) komen vyfen- vanuit de noordzyde naar het mid- veertig appartementen. Het is de den. In „Huis ter Duin" gonst het uitvoering van de tweede fase in het de laatste maanden van activiteit geheel van het bouwproject op het onder meer door de daar gehouden terrein van Huis ter Duin. De eerste, congressen, recepties, en andere eve- al gereedgekomen fase. betrof de re- nementen. novatie van negentig hotelkamers in In de nieuwe zuidvleugel zyn in de de oorspronkeiyke zuidvleugel, waar- onderbouw vergaderzalen gecreërd, mee een summum aan comfort en die als vervangende ruimten kunnen een modernisering van de accommo- dtenen. wanneer te zijner tyd de datie tot stand is gebracht. rotonde en de keizerzaal in de res- Wanneer men met de derde fase tauratie van „Huis ter Duin" worden gaat beginnen, is nog niet zeker. Het betrokken. Tientallen doodstraffen Nigeria's federale regering heeft gisteren de doodvonnissen b ekrachtigd tegen 32 mensen die waren betrokken bij de mislukte staatsgreep van afge lopen februari, zo heeft radio Ni geria bekendgemaakt. De doodvonnis sen zijn 'onmiddellijk' uitvoerbaar. Onder de veroordeelden bevindt zich ex-minister van defensie, generaal- majoor I. D. Bissalla. Verder zyn vier luitenant-kolonels en zes ma joors ter dood veroordeeld. Spion In West-Duitsland is de zer dagen opnieuw iemand gearres teerd op verdenking van werkzaam heden voor een buitenlandse inlich tingendienst. Het hoofd van de bin nenlandse veiligheidsdienst in Keu len, Richard Meier, zei dat het om een belangrijke zaak gaat, maar hij wilde niets zeggen over de identi teit of de activiteiten van de arres tant. ren) zal vanaf het begin worden uit genodigd „met de inspraakprocedure mee te draaien". Woningstichting PAGO wil 82 woningen aan de Meerstraat renove ren en daarin cv aanbrengen. De hui dige huur tussen de f 80,- en f 90,- per mnd zal na renovatie f 171,20 per mnd bedragen. CCP-er Van Houten vond een wachttyd van zo'n zes jaar rükeiyk lang. Ir. Wotte had de indruk, dat er moeiüjkheden in de organisatievormen aanwezig waren: een overladenheid van werkzaamhe den. Hu drong er by het college op aan, daarover op korte termyn met PAGO te spreken. De subsidieverordening van de gemeente Hillegom ten aanzien van de plaatseiyke stichting Peuterspeel zalen bracht heel wat reacties teweeg. CCP-fractievoorzitter Van der Kamp wilde de salarisnormen van de werk gemeenschap kindercentra niet laten „vallen", maar in zyn fractie rezen bezwaren tegen een „ongebreidelde" subsidie. De stichting zal de tarieven moeten herzien. „Als de raad de WK-normen loslaat, biyft de verant- woordeiykheid voor het gemeente bestuur" benadrukte VVD-fractie- voorzitter Van Dalen. Onderwyswethouder Van der Laan beklemtoonde, dat de verordening technisch nog by geschaafd" mo.t worden, zyn fractiegenoot ir. Wette bleek door het betoog wel overtuigd. New Morning voorlopig in Ter Aarse werkplaats TER AAR De gemeentelijke werkplaats in Ter Aar wordt het (tijdelijke) onderkomen van de jeugd vereniging "New Morning". Deze me dedeling deed burgemeester Van de Poel gisteravond aan de gemeente raad. Er zal een proeftijd geiden van één maand (april). Zijn er geen klachten, dan wordt het gebouw voor langere tijd beschikbaar gesteld. De omwonenden zijn van de komst van de jeugdvereniging op de hoog te gesteld. Een ander jeugdhonk, dat van de Schakel ln Langeraar, kwam even eens nog ter sprake. Een aantal mensen in de directe omgeving heeft tegen het bestuur een kort geding aangespannen. Deze dorpsbewo ners ondervinden veel last van ge luidshinder door de wekelijkse ac tiviteiten. Dit kort geding dient 12 april. SASSENHEIM/LISSE Het Leidsch Dagblad gaat in de Bol lenstreek twee bijkantoren ope nen. Zaterdagmiddag worden de officiële handelingen verricht. De kantoren komen in Sassen- heim en in Lisse. De beheerders zijn beiden sigarenhandelaar: in Sassenheim is dit de heer Vink, Hoofdstraat 208, telefoon 02522- 11756 en in Lisse de heer De B ydeze kantoortjes, die zyn ge opend op de normale winkeltyden, kan men uitsluitend terecht voor commerciële zaken zoals het op geven van abonnementen, adver tenties en het kopen van losse nummers. Voor redactionele zaken moet men zich wenden tot de plaatseiyke correspondenten (Lis se: A. in 't Veld, Bizetstraat 9, telefoon 02521—10681; Sassen- heim: Frits Beutick, Kagerdreef 140, telefoon 02522—12548. De officiële opening (om half drie in Sasse nheim en om vier uur in Lisse) zal worden vooraf gegaan door een drie kwartier du rende muzikale rondgang door beide dorpen. Voor de vroiyke to nen zorgt het Warmondse orkest „De Bierkouwers".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4