10 10 mededelingen gemeentebestuur leiden 151 m 19 maart '76 KORTINGEN VAN 10-30% LIGTVOET LIGTVOET WASAUTOMATEN GANGETJE ALL ROUND BOEKHOUDER F. HEIJNEN, A.A. De nieuwe 67cm in-line beeldbuis 12 kanalenklaar voor VIDEO recorder HOREN, ZIEN EN ZEKER ZIJN BIJ: Leiden tel.071-140941 kraaierstraat RUIME SORTERING - 100% SERVICE KRAAIERSTRAAT 10 - LEIDEN - TEL. 122356 SLAGERIJ DE POST vraagt NET WINKELMEISJE Wij bieden hoog loon, eventueel zaterdags vrij. Havenstraat 58, Noordwijkerhout. Telefoon 02523-3369, na 6 uur 4050. Accountantskantoor Heijnen vraagt voor een van zijn cliënten een. i de boekhouding met mechanische de werkzaamheden zullen bestaan uit: A. geheel zelfstandig bijhouden v verwerking b. Debiteuren-crediteuren- en loonadministratie. C. Opmaken van voorlopige jaarcijfers. Vereisten zijn: A. Middelbare schoolopleiding. B. Diploma MBA. of gelijkwaardige opleiding. Hij die bereid is om geheel zelfstandig deze taak op zich te nemen, wordt een prettige werkkring aangeboden. Salans nader overeen te komen. Met eventuele vakantieafspraak wordt rekening gehouden Datum van indiensttreding zo spoedig mogelijk. Sollicitatie schriftelijk of, na telefonische afspraak, mondeling, te nchten aan: Accountant - Administratieconsulent Hogewoerd 124 Leiden, telefoon 071-120098 BABA Voetbalvereniging Noordwijk 1e klas zaterdagcompetitie KNVB vraagt voor 2 avonden per week en begeleiding op zater dag Een jeugdtrainer voor de selectie A en B junioren. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan secretaris W. Spaanderman, Katenb lankweg 10, Noordwijk. Leuke job, voor een vlot meisje Parfumerie verkoopster met opleiding schoonheidsspecialiste. B.G.G. TELEFOON 01717-5287 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 15 maart a.s. om 19.30 uur in het stadhuis. Agenda: Benoeming Geneesheer-Directeur van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" Aanleg van busbanen op de Rijnsburgerweg. Vaststelling van een verordening, houdende regelen, als bedoeld in artikel 4, lid 1, van de Woonruimtewet 1947 en regelen betreffende de aangifte van woonruimte (Woonruimteverordening 1976). Brief van de voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften van de gemeente Leiden ten geleide van de uitspraak van de commissie d.d. 17 december 1975 (beroepskwestie W. A. Bergers e.a.). Brief van de voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften van de gemeente Leiden ten geleide van een afschrift van de uitspraak der commissie d.d. 20 novem ber 1975, inzake de beroepskwestie Hocuram b.v. Vaststelling van een verordening, regelende het verlenen van tegemoetkomingen aan bewoners bij woningverbetering, krotontruiming en aan bejaarden by verhui zing. Onderhoudskosten ambtswoning burgemeester. Brief van B. en W. over het bericht van de heer Lodder dat hij zijn benoeming tot gemeentesecretaris aanvaardt en zijn mededeling over de datum van indiensttre ding. Interpellatie van het raadslid, de heer D. Hoeven, inzake de financiële situatie, waarin het club- en buurthuiswerk in Leiden zich bevindt. Gevoerd collegebeleid inzake de arbeidstijdverkorting van het Brandweerperso neel. I Brief van de heer Th. H. Wessels met de mededeling dat hij ontslag neemt als lid van de commissie voor de Beroepschriften. Eervol ontslag mevrouw M. H. M. F. Gardeniers-Berendsen uit haar functie van ambtenaar van de burgerlijke stand, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken. Verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden om medewerking voor de stichting van een nieuw gebouw voor haar school voor gewoon lager onderwijs Haarlemmerstraat 32-34 op een terrein in het gebied tussen deze straat en de Caeciljastraat, nabij de Ursulasteeg. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere kleuterscholen, over het jaar 1974. Vergoeding, ex artikel 127 van de Kleuteronderwijswet over het jaar 1975. (S.L.F.; Dienst Reiniging, Havens en Warenmarkten; Groenoordhal; Slachthuis: Stadsgehoorzaal e.a.) en economische zaken (werkgelegenheid; middenstandszaken; industrie en groothandel e.a.). Commissie Ruimtelijke Ordening Donderdag 18 maart a.s. om 20.00 Agenda: ONtwikkelingen m.b.t het centrumgebied van de Merenwijk. Verzoek van de Hervormde Gemeente Leiden om een gedeelte Brahmslaan, welke zij van de gemeente heeft gekocht t.b.v. c ruilen tegen eenzelfde oppervlakte in de Merenwijk. Plannen voor een universitaire bebouwing aan de Witte Singel en op een gedeelte van het Doelenterrein. Periodiek overzicht voortgang van werken per 1 december 1975. Bestemming onuitgegeven terreinen Zuid-west. Wijziging van het dekkingsvoorstel voor de bouw van het zwembad De Zijl. Toekenning van subsidie aan de Stichting Leidse Binnenstad. Bovengenoemde vergaderingen lijn alle openbaar. Wie meetwil °v"_j* behandelen agendapunten, kan daarover Informatie vragen bij het Buro Voorlich ting in de hal van het Stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2-5 uur. Openbaarheid van aan de gemeente gerichte brieven Er blijkt nogal wat onduidelijkheid te bestaan over de vraag wanneer aan de ge meente gerichte brieven openbaar worden gemaakt en wanneer niet. Daarom volgt hier een overzicht van de bij de gemeente Leiden bestaande regels op dit gebied. 1 Brieven, die gericht zijn aan Burgemeester en Wethouders van leiden, (of aan bepaalde afdeling van de gemeentesekretarie of een gemeentelijke dienst). Deze brieven worden in beginsel niet openbaar gemaakt. De dagbladen krijgen geen inzage in deze brieven, noch afschriften ervan. Soms bevatten deze brieven echter verzoeken, waarover niet het College van Burgemeester en Wethouders, maar de gemeenteraad de uiteindelijke beslissingsbevoegdheid heeft; zoals bijv. verzoeken tot aankoop van bepaalde gronden of panden. Brieven met een dergelijk verzoek worden doorgaans ter inzage gelegd voor de gemeenteraadsleden. Omdat de gemeenteraadscommissies en de gemeenteraad in het openbaar vergaderen bestaat dan ook de mogelijkheid dat de inhoud van de brief bij de beraadslagingen ter sprake wordt gebracht. Maar de hoofdregel blijft wie een brief schrijft aan Burgemeester en Wethouders kan rekenen op een vertrouwelijke behandeling daarvan. 2 Brieven gericht aan de Raad der gemeente Leiden of aan de leden van de gemeen teraad. Deze brieven zijn in beginsel wel openbaar. B. en W. gaan daarbij uit van de veronder stelling dat de afzenders hun brief graag in het openbaar door de gemeenteraad behandeld willen zien, of dat zij tenminste geen prijs stellen op een vertrouwelijke behandeling. Alle aan de gemeenteraad gerichte brieven worden vermeld op een lyst, die voor elke gemeenteraadsvergadering aan de leden van de raad en aan de pers wordt verzonden. Op verzoek kan de pers op die lyst vermelde brieven afschriften verkrijgen. 3 Brieven gericht aan Burgemeester en Wethouders met een afschrift voor de gemeenteraad. de grond aan de kerkgebouw, te Het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft onlangs aan alle huurder^, die momenteel individuele huursubidie ontvangen automatisch een nieuw aanvraagformulier voor het tijdvak 1 juli 1976 tot 1 juli 1977 toegestuurd. Bij die toezending is een fout gemaakt. Verzuimd is namelijk een tabel toe te voegen, waarmee de huurders kunnen bereke nen of zy ook dit jaar weer in aanmerking komen voor deze subsidie. Deze tabel - met de nieuwe bedragen van de maximum huurprijs en de inkomens grens - zal binnen enkele weken worden nagezonden. Het Buro Voorlichting wijst de betrokken huurders erop dat het geen zin heeft nu al formulieren in te leveren bij de gemeente of de huiseigenaar. Voor het inleveren v«n de aanvraagformulieren heeft men nog ruimschoots de tijd. Geadviseerd wordt de formulieren in de loop van de maand juni in te leveren. Het meuwe tijdvak voor de huursubsidie begint dit jaar op 1 juli a.s. terwijl df sluitingsdatum voor het indienen van aanvragen is bepaald op 1 oktober a.s.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10