Voorschoten in de knel agenda Zestien maanden cel Voorlopig nog geen geld voor 'Groot Matilo' Uitblijven Leidse Baan funest voor verkeer DONDERDAG 11 MAART 197 Van der Kooij PvdA-voorman LEIDERDORP Richard van der Kooij wordt door het be stuur van de Leiderdorpse PvdA- afdeling voorgedragen als kan didaat voor het voorzitterschap, v. d. Kooij moet in die func tie Ton Willems op gaan volgen, die raadslid is geworden sinds het vertrek van PvdA-er Van Diggele. De openbare ledenver gadering van de PvdA wordt vanavond gehouden in de Schepplngskerk. Andere punten op de agenda zijn de uitslag van de onder de PvdA-leden in Leiderdorp gehouden enquête en de verslaggeving van de raads leden en de wethouder. 99 99 VOORSCHOTEN Het wordt met de dag erger Voorschoten verdrinkt in het verkeer. De verkeerstraverse Veurseweg-Kon. Julianalaan-Leidseweg krijgt per etmaal 20.000 tot 24.000 auto's te verwerken en daar is deze provincialeweg (gedeeltelijk) niet op berekend. Oorzaak van dit geweldige verkeersaanbod is de veranderde visie op het particuliere vervoer in de laatste jaren, waardoor het wegennet niet verder uitgebreid is. Verantwoordelijke man voor ver keerszaken in Voorschoten is wet houder A. Eveleens. Tijdens de behandeling van het Beleidsplan Voorschoten kreeg de wethouder het verwijt te horen dat hij niets anders doet dan verkeers problemen oplossen door de ellende van straat A te verleggen naar straat B. Afgezien van het gegeven dat de wethouder alleen verkeersmaatrege len kan nemen zodra de commissie openb. werken daarmee akkoord gaat geeft het toch te weinig eer aan het streven van de wethouder om ge woon te trachten te komen tot een zo veilig mogelijke doorgang door Voorschoten. Hij wordt daarin ge remd door zijn eigen partij, die graag ieder autobezit wil verbieden en de VVD, die ruim baan vraagt voor de automobilist, omdat de vrijheid van de wijze van vervoer het recht van de burger is. Leidse baan De vroegere provinciale weg tus sen Den Haag en Leiden is enige ja ren terug door de provincie gerecon strueerd in het besef dat er een nieuwe weg zou komen de zgn. Leidse Baan. Daardoor is de ruimte, welke na het vertrek van de Blauwe Tram overbleef, niet volledig benut voor de autoweg. De Leidse Baan is niet verder gekomen dan het vladufct over de Papelaan en voorlopig is er geen kans dat deze verkeersader snel ge realiseerd zal worden. Voorschoten heeft zich uitgesproken voor de aan leg van de Leidse Baan, evenals Leid schendam. Het is niet alleen het wegvallen van de Leidse Baan. maai- ook het niet juist funktioneren van de rijksweg via Ypenburg naar Amsterdam. Van de tien auto's zijn er negen door gaand verkeer. Die automobilisten komen ondermeer uit Leiderdorp en Alphen. Normaal zouden deze auto's op hun weg naar werkplaats of woonoord de rijksweg nemen. Zolang er dagelijks opstoppingen zijn bij de rotonde in Leidschendam verkiezen De Koningin Julianalaan in Voorschoten, niet berekend op de huidige verkeersintensiteit deze automobilisten de weg door de dorpen lichting Den Haag of omge keerd. Schrijnend Voorschoten wordt door het open baar vervoer allerminst vergeten. Met de trein is de afstand Voorschoten- Den Haag CS. met overstappen aan de Laan van iNeuw-Oostindië slechts 18 minuten. Toch blijft het open baar vervoer slechts een klein stuk je van het forensenverkeer opvan gen. Nauwelijks 10%. Zelfs de inter lokale lijn, de zgn. sneidienst tussen Leiderdorp en Den Haag. krijgt niet die toeloop als verwacht werd. Schrijnend wanneer beseft wordt dat deze lijn speciaal ter vervanging van de Leidse Baan werd gezien. Wethouder Eveleens, kan evenals zijn Leidschemdamse collega, weinig anders doen dan te .trachten de over bezette verkeerstraverse tussen Lei den en Den Haag zo veilig moge lijk te maken. Een van zijn laatste vooratellen is in het centrum de af slag vanaf de Kon. Julianalaan naai de Nassauwyk onmogelijk te makt-n. Het wordt hem door de Nassau wijkbewoners niet in dank afgenomen. Dagelijks zijn er 1000 forensen, die van die afslag gebruik maken. Het verkeer is thans binnen de Voorschotense gemeenteraad een heet hangijzer geworden. Over tal van problemen zijn de raadsleden het eens, maar over het verkeer aller minst. Was het sprookje ger maar waar geweest: "Voorscho ten dicht geplakt met krantepapier!" Op verzoek van de gehele raad zal wethouder Eveleens gaan praten met de twee grote gemeenten in de om geving: Den Haag en Leiden. Het enige lichtpuntje aan de verkeersho- rizon is dat de rotonde bij Leidschen dam op de rijksweg misschien eind van dit jaar gereconstrueerd zal zijn, waardoor de rijksweg ook een funktie krijgt in het forensenverkeer tussen Leiden en Den Haag. DONDERDAG Van de Valkboumanweg 236, Leider, dorp, bijbelstudie en gesprekskrlng Leidse werkgroep homofilie/COC Pieterskerkstraat 1, Werkgroep Dienstweigeren 8—10 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. soclc- kamerbewoners Jazzballet 9—1< Groenoordhal. BOVAG-Occasion- Volkshuisvesting, 6 ii.. commissie Onderwijs. Recrej Samenlevingsopbouw en' Sport. Apotheken der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 5 tot 12 maart door: Apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. terdag tot 1 uur nam.: d-Hofland. Thorbecke- weg 3, Voorschoten tel. 071-762877 en Oegstgeestse Apotheek Wllhelmina- park 8. Oegstgeest, tel. 153274 - Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgraeht 4,^tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Dienstencentrum Noordelndspleln 2b. tel. 140483 Ai- Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn Gesprek over verkeer bij Schansenflats LEIDERDORP Op 15 maart wordt in het gemeentehuis een gesprek gehouden tussen wethou der Drenth en bewoners van de Schansenflats aan de Engelen- daal. Onderiuerp is de afsluiting van de tussen de flats liggende wegen voor doorgaand verkeer. Ongeveer zes maanden geleden werden allerlei barricades, zoals hier op de foto. opgeworpen waardoor alleen fietsers en brom fietsers kunnen passeren. De be doeling was om daarmee de.rust rondom de flats te bevorderen. Over die afsluiting is een aantal klachten binnengekomen omdat sommige flats per auto moeilijk bereikbaar zijn. Bovendien kan menwanneer men eenmaal ver keerd gereden is, moeilijk meer op de goede weg komen. Stichting Meerburg DEN HAAG De Haagse recht- Dat betrof o.a. op 13 november van Irislaan te Oegstgeest en op 2 de- bank heeft een 22-jarige sloper uit het vorig jaar te Capelle aan de IJs- cember inbraaik in een juwelierszaak Den Haag veroordeeld tot een Jaar sel gedane inbraak in een kleding- in het winkelcentrum In de Boo- en vier maanden gevangenisstraf magazijn; op 22 november in een gaard te Rijswijk. Hier werden in met aftrek van voorarrest, wegens kledingmagazijn aan de Voorstraat hoofdzaak sieraden en antiek gesto- door hem gepleegde inbraken'en dief- te Voorschoten, op 26 november in- len; bij de andere inbraken cos- stallen. braak in eenzelfde bedrijf aan de tuums, jassen en ander textiel. LEIDEN De leden van de Stich ting Meerburg hebben gisteravond het principe-besluit genomen om het nieuwe clubhuis "Groot Matilo" te laten bouwen op hetzelfde terrein aan de Zaanstraat waar pu het nood gebouw staat. Dat wil overigens niet zeggen "dat er spoedig met de nieuw bouw begonnen zal kunnen worden. In verband met financiële problemen bij de subsidiegevers lijkt het streef- Jaar 1977 zeker niet haalbaar. On danks die sombere vooruitzichten was het bestuur van mening dat een principieel besluit zeer gewenst is. omdat de nieuwbouwplannen nu doelgerichter voorbereid kunnen wor den. Tijdens de jaarvergadering van de Stichting Meerburg in het nood- clubhuis "Klein Matilo" kwam men gisteravond tot de conclusie dat het clubhuis in de loop van het proefjaar al veel te klein is gebleken. Uitvoerig werd gesproken over de plaats van het clubhuis. Omdat vorig jaar pro testen gerezen waren tegen de voof- gestelde plaats werd toen besloten te kiezen voor het terrein Zaanstraat- Wtaraekireis LEIDEN De afdeling Maredijk van de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden heeft in een brief aan wethouder Verboom en aan de leden van de gemeenteraad een aan tal eisen geformuleerd, waaraan een inspraakprocedure volgens hen moet voldoen. Een en ander naar aanlei ding van het protest van de Mare- dijkbewoners tegen de vestiging van een garagebedrijf, annex autospuitte- rij in een loods aan de Rijnsburger- singel. De inspraak procedure in de ze zaak was feitelijk al afgerond, ech ter op een voor de actievoerders zeer BHW Maredijk wil nieuwe hoorzitting over garage dryf daar al enige t\jd uitgeoefent, 'n gewijzigde aanvraag voor een ver gunning heeft ingediend, moet er een nieuwe hoorzitting worden be legd- Volgens de BHW moeten alle wijk bewoners voor die zitting worden uitgenodigd op een voor hen zo gun stig mogelijk tijdstip. De bijeenkomst moet in de wijk gehouden worden. Van wetboucer Verboom worden con crete antwoorden verwacht op vra gen als: hoe kan parkeeroverlast worden voorkomen en hoe geluids hinder. T rein vertraging LEIDEN De trein Amsterdam- Venlo heeft gisteren een vertraging van ruim 65 minuten opgelopen door een ongeval waarbij een 21-jarige Leidse studente dodelijk gewond werd op het baanvak Warmond- Leiden. Een tiental treinen dat over dit baan vak loopt, waaronder de boottrein naar Hoek van Holland, liepen daar door achter op het gebruikelijke schema. er stands ingericht, die een beeld moeten geven van het werk van de vereniging. plussers mogen voor de helft i de prijs naar binnen. Planten Juwelen Pauwhof Mensen die in een platenzaak moeilijk tot een keuze kunnen ko men, worden daar een handje bij geholpen door de Wassenaar- se Openbare Bibliotheek. Deze or ganiseert volgende week woens dag voor de zesde keer een "Grammofoonplaten- concert met toelichting", dit maal gewijd aan de harp. Muziekcritica Willy Lievense weet van alles over dit instrument te vertellen en doet dat in de Pauwhof (Rijksstraatweg 420» vanaf kwart over acht. Kaarten zijn bij de biblotheek te krijgen. Expositie Project Staalwijk houdt in zijn onderkomen aan de Herenstraat 45 van 15 maart tot 15 april een tentoonstelling met olie- en wa- *erverfschilderijen van Hans Ak kerveld. Het project Is elke maandag- woensdag- en donder dagavond tussen acht en elf uur open. Huisvrouwen De afdeling Leiden/Oegstgeest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen zet volgende week donderdag in de Burcht een creatieve- en propagandamiddag op touw. Behalve een show van brillen en eigengemaakte kleding, worden enige demonstraties gege ven van creatief bezig zijn en zijn In het Rijksherbarium aan de Schelpenkade wordt volgende week woensdag een lezing met lichtbeelden gehouden over de vraag: "Plantenwortels: wat doen zij voor de voeding van de plant en hoe doen ze dat". Meneer Ban ge komt daar wat over vertellen. Hij begint om acht uur. Volkenkunde In het kader van de tentoonstel ling volkskunst uit Latijns-Ameri- ka wordt volgende week zondag een speciaal evenement georgani seerd in het museum voor Vol kenkunde. 's Middags treden in de aula van het museum twee groepen op: de Latijns-Ameri kaanse dansgroep Arriba -Arriba gesteund en afgewisseld door het trio Los Amigos del Parana. Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd (132641) Vol wassenen betalen drie gulden, jongeren (onder de 18) en 65- Wijkvereniging De Juwelen houdt morgen en overmorgen in het clubhuis Morschwijk een bazaar om geld bij elkaar te brengen voor de aankoop van speelwerktui gen voor de nieuwe speeltuin. De organisatie streeft naar een be drag van tienduizend gulden en hoopt dat te halen uit de verkoop van handwerkjes, een rommel markt en een rad van avontuur. Voorts zijn er verschillende jeugd- attracties. De bazaar is beide dagen van tien uur 's morgens tot 11 uur 's avond open. Tussen half zes en zeven wordt er door de me dewerkers een hapje gegeten. Onderwijs Het bestuur van de Prot. Chr. Schoolvereniging doet een beroep op alle ouders die van plan zijn hun kinderen naar de basis school in de Zijlwijk te sturen. Deze school gaat per 1 augustus open. Opgave is mogelijk bij het hoofd van de school, meneer Stahlie. Hij is te bereiken op het Broekplein 9. telefoon 126278. Wierickestraat. Deze proeftijd van een jaar is nu voorbij en in die tyd is er slechts 1 serieuze klacht over ge luidshinder binnengekomen. Vandaar dat gisteravond de beslissing viel om dezelfde plaats te handhaven voor nieuwbouw. Na bespreking van het jaarverslag werd met behulp van video-appara- tuur een origineel beeldverslag ge geven van de verschillende clubs en activiteiten. Inmniddels wordt er weer gewerkt aan nieuwe activiteiten als een feest op Koninginnedag en een groot buurtfeest. INBRAAK IN OEGSTGEEST OEGSTGEEST In de afgelopen nacht is ingebroken in een huis aan de Leidseweg in Oegstgeest. Via een geforceerd raam kwamen de daders binnen en gingen er vandoor met een Friese staartklok en antiek serviesgoed, waaronder een hoe veelheid Delfts blauw. Omdat een deel van de buit in de tuin van het huis werd teruggevonden vermoedt de politie dat de inbrekers gestoord zijn. Men verzoekt daarom iedereen, die mogelijk inlichtingen kan ver schaffen, zich te melden bij de po litie in Oegstgeest. Info-avond op RK-school LEIDERDORP De Leiderdorpse RK Kleuter- en Basisschool "De Schakel" houdt vanavond in het schoolgebouw aan het Van Alphen- plein een infonmatie-avond voor ouders van wie de kinderen dit Jaar naar school gaan. De aanvang van de avond is 20.00 uur. Schoolhoofd Léon van Harteveld verwacht een grote toeloop van leerlingen op zijn school, omdat in de nieuwe wijk Voorhof geen RK-school gepland is. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sert&l, zv A. Durmus en F. Guner; Bartholomeus Johannes, zv A. J. M. Koek en J. M. A. Caspers; Caroline, dv J. v. Duij- venlbode en T. Guijt; Elvira Jessi ca. dv G. J. Beers en W. A. Raar; Etchel Vanessa, dv E. F. Mens en E. Holgado; Susan, dv H. v.d. Plas en R. Hoogeveen; Natasja, dv B. G. M. Geerlings en A. v.d. Berg; Mar ja dv D. de Best en J. de Leeuw van Weenen; Natasja Tamara, dv D. Hoeven en D. van Eijk; Judith Jea- nette. dv B. J. A. Pol en H. L. Vast; Bastiaan Evert, zv R. H. Veelen en W. J. Franoken. Overleden: E. M. van Tok <55), eohtgen. v. G. P. Burggraaf; J. de la Rie (84), echtgn. v. P. Zeegers; A. W. Affan (43), mn; G. v. Wezel (92) geh. gew. m. K. Batelaan. OEGSTGEEST - De SJJO m Oegstgeest gaat zes kampen voor jongeren organiseren. Drie daarvan worden in Goor gehouden, twee in Scheveningen en één in het Duitse Dedenborn. Een en ander speelt zich af in de maanden Juni tot augustus. Een jeugdig japonnetje van zwart genopte katoen met streepgarnering op de schouder. De Groot Mode met klassiek accent LEIDEN In totaal klassiek, geraffineerd van belijning met een duidelijke aandacht voor de niet meer piepjonge vrouw. Dat was de collectie die modehuis De Groot gisteren liet zien. En die niet meer piepjonge vrouw wil toch erg graag modieus ge kleed gaan. Neem nu de popu laire folklore. Niets voor ons zullen vrouwen van over de dertig zeggen. De Groot toonde japonnen en rokken van hand- bedrukte Provencaalse stof, die echt niet aan leeftyd waren ge bonden. Wel aan prijs want een doorknoopjurkje van die stof kostte al rond de f 300,- en dat is een bedrag dat niet iedereen zal willen neertellen. Erg mooi en praktisch waren de jurk, blazer en broekpak van alcantara, een stof die synthe tisch is maar op het oog niet van suè'de te onderscheiden. Het materiaal kan zelfs in de was machine worden gewassen. Zo'n pakje koopt u voor f698,-. De mooiste stukken kwamen echter uit de collectie van het huis Louis Feraud o.m. een don ker blauw t-shirt met het Fe- raud-embleem in strass erop ge borduurd met een wyde donker blauwe rok met smalle ceintuur ook met strass geborduurd. Naast deze uitschieters heeft De Groot een kritische selectie gemaakt uit de collecties van o.m. Delmod, Lucia, Betty Bar clay, Vink en Mario Rosello af gestemd op de vrouw die er mo dieus uit wil zien maar er van doordrongen is dat ze een goede coupe en mooie stoffen niet meer kan ontberen. H. v. d. Hoeven Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- <UJck 32 Oegstgeest tel 071 153652. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 66 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36, ma. 10.30 -11.30 u v.m. Kool: Drift straat 49a. dl 10.30—11.30 uur v.m, Morskwartier: buurthuis Morswlik. To paaslaan. tel. 761196, woe. 10 00 Tuinstad wijk: Heren- 10.30—1 Gezinsverzorging rglns I len en i gezinsverzorging. Mare voómi')149441 (ma t/m vr*J. 9-1' Dierenhulpdienst tten vogels e.d. In de gemeenten Leiderdorp. Dag en nacht telef 134687 PAROCHIE ZOETERWOUDE VERGADERT ZOETERWOUDE Vanavond om kwart over acht houdt de parochie vergadering van St. Jans Onthoof ding een openbare bijeenkomst in het zaaltje van de Christus Dienaarf- kerk. Op het programma staan: past rale onderwerpen die ter sprake kun nen komen op de komende parochie avond en tydens het gesprek met de bisschop, een voorstel dat de verhou ding regelt van het parochiebestuur tot de financiële commissie en een rapport van de werkgroep (re)orga nisatie. Schoolschaak- en damwedstrijden in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Voor de vijfde keer organiseerde de schoolraad van de Sjaloomsdhool gistermiddag de jaarlijkse schaak- en damkampioen schappen. Daarvoor bestond grote belangstelling bij de leerlingen van j de vier basisscholen: 140 dammers en 50 schakers. DAMMEN: 1. Arnouit Brouwers (prolongatie van zijn titel), 2. Frank v. Santen (leerling van de eerste klas), 3. Nol v.d. Poel. SCHAKEN: 1. Arie Sohot, 2. Hans de Jong, 3-4 Ronald v.d. Geest en Jacques de Boer. De beker voor de meest opvallen de prestatie ging naar dammer Frank van Santen. IEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad B.V Witte SingeJ 1 - Lelden. Postbus 64 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Naoezorglng van 20.00 u Zaterdag vaD 16 00—18.00 uur Telefoon 071—130500 IndleD Id gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Muider Kwartaalabonnement I 37,85 Per post t 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2