HUURVERHOGING OP 1 APRIL GAAT DOOR Arabieren willen andere houding EG Manchester Utd. bekert verder st«bernardus VVD stemt in Senaat tegen begroting CRM FYSIOTHERAPEUT(E) WOENSDAG 10 MAART 1976 PAGINA 18 In de Noordierse stad Belfast is gisteren een katholiek eethuis verwoest door een explosie, nadat een overval was gepleegd door drie protestantse guerrillastrij ders. De eigenaar van het eethuis en zijn broer werden bij de actie doodgeschoten. Het aantal doden in Noord-Ierland sinds augustus 1969 is hiermee gestegen tot 1467. Een van de nieuwe slachtoffers was vader van acht kinderen. DEN HAAG (SP) De huurverhogingen per 1 april met ge middeld acht procent gaan gewoon door. Staatssecretaris Mar cel van Dam ziet geen reden voor uitstel. Een grote meerderheid in de Tweede Kamer heeft gisteravond deze opvatting gesteund. Alleen de fracties van CPN en PSP hebben op uitstel aangedrongen. LEEDS West Ham United heeft 1-1 geëindigd. Bij de rust In de Tweede Kamer is het huurverhogingen, bijvoorbeeld gisteravond tot een heftige woorden- dat de naald" van de grammofoon wisseling gekomen tussen de woord- piaa/t steeds verschuift". voerder van de CPN en de PvdA. Beide partijen strijden oim de gunst van de huurders. Volgens mededelingen cretaris Van Dam worden CPN-kant duizenden voorgedrukte De voormalige VARA-ombudsman zei, dat met deze acties het huurbeleid van de regering gefrus treerd kan raken. 'Mensen die gegronde bezwaren aanvoeren drei gen niet aan bod te komen als formulieren verspreid onder de gevolg van de overvloed "Zij worden aangezet gefingeerde klachten'. PvdA-woord- te maken tegen de voerder Kombrink wees er op, dat wat de CPN vraagt - het niet laten doorgaan van de huurverhoging per 1 april - feitelijk iets anders is dan wat de Federatie Nederlandse Vakbeweging heeft gevraagd, name lijk: uitstel van de verhoging tot 1 Juli. De PvdA-woordvoerder zei dat de vakbeweging over het hoofd heeft gezien dat uitstel tot 1 juli betekent dat bij de op die datum vast te stellen vergoeding voor gestegen Na een bijeenkomst in de Co- prijzen in de lonen de huurverho- lombiaanse hoofdstad Bogota heeft niet meer ilcan meetellen. Dat de uit 66 afgevaardigden bestaande zal wel het geval ziJn nu de huurverhogingen al op 1 april ingaan. Staatssecretaris Van Dam voerde ter verdediging van zijn beleid nog aan, dat hij al op voorhand voor vijftigduizend woningen (voor het merendeel in Rotterdam, Den Haag en Amsterdam) heeft bepaald dat in het geheel geen verhoging van de huur betaald hoeft te worden. Van Dam zei voorts, dat de gemiddelde huurverhoging vrijwel bisschoppenraad verklaard, dat de bisschoppen van Latüns Amerika tamelijk somber gestemd dijn over de situatie in dit werelddeel. De militaire regimes nemen toe, de werkloosheid is wijdverbreid, vaak worden de rechten van de mens geschonden en er zijn sociale en morele spanningen. De verklaring noemt de bewapeningswedloop alar merend. Hieraan wordt geld be steed dat broodnodig is voor het bevorderen van de ontwikkeling. In - fommige streken is de werkloosheid gemiddelde stijging 30 procent. De bisschoppen zeggen van het belastbare inkomen van de dat tegenover dit alles de kerk niet meeste werknemers in 1975. Geme- onverschillig kan blijven. "De kerk (ten over de afgelopen tien Jaar is is vaak de enige onafhankelijke het inkomen van de werknemers stem die kan spreken ter verdedi- ongeveer tweeëneenhalf maal zo ging van de waardigheid van de ^oog geworden, terwijl de huren in mens. vooral van de armen". <jeze periode gemiddeld maar twee De protestantse kerk van het keer zo hoog zijn geworden. kanton Genève wil, dat de Zwitser- se regering de bouw van kerncentra les opschort. De synodale resolutie daarover vraagt eerst meer helder heid over de voor- en nadelen van de toepassing van kernenergie. Hervormde gemeenten «in de provincie Utrecht gaan jaarlijks de gemeente in de stad Utrecht finan- gisteravond te Leeds zijn inhaalwed strijd uit de eerste divisie van de Engelse league tegen. Leeds United gelijkgespeeld, 1-1. In de kwartfi nales van het toernooi om de En gelse beker behaalde Manchester United een knappe overwinning op Wolverhampton Wanderers. Na twin tig minuten stonden de Mancunians namelijk met 0-2 achter door doel punten van Steve Kindon en John Richards. Maar de ploeg uit Man chester, die ook nog middenvelder Lou Maoari na 32 minuten met een blessure moest missen, kwam nog voor de rust terug tot 2-1 door Stuart Pearson. In de tweede helft scoorde Brian Greenhoff de gelijk maker. De beslissing op Molineux, het veld van Wolverhampton waar deze tweede wedstrijd werd gespeeld, viel in de zevende minuut van de verlenging. Sammy Mc. Ilroy maak te toen aan alle illusies van de "Wolves" een einde. Door dit resultaat komen op 3 april in de halve finales Manches ter United en Derby County tegen elkaar uit in Sheffield. De andere halve finale gaat tussen Southamp ton uit de tweede en Chrystal Palace de Kai- stand 1-0 in het voordeel serslautern. Klaus Toppmöller open de m de 29 minuut de score uit 1. Borussia Mönchengladbach 23 ge zorgde ruim een kwartier voor tijd voor de gelijkmaker. Er waren in het Betzenberg stadion 25.000 toe schouwers. De stand aan de kop van de Bundesliga is: 1. Borussia Mönchengladbach 23 ge speeld 32 punten, 2. Hamburger SV 23-29. 3. Eintracht Braunschweig 22-27. 4. Kaiserslautern 23-27. Timman blijft goed volgen SKOPJE De koplopers in het internationale schaaktoernooi van Skopje bleven ook gisteren winnen. Karpov en Uhlmann behaalden bei den twee punten door eerst uit de derde divisie Dit duel wordt gebroken partlj en vervoigens hun Morgen weer fluor-debat eveneens op 3 april op het terrein van Chelsea te Londen gespeeld. In de bundesliga is gisteren de inhaalwedstrijd tussen Kaiserslau tern en Köln in een gelijkspel van Toernooi om de Zilveren Molen LEIDEN Ook dit jaar organi- partij in de achtste ronde te winnen. Jan Timman won zijn afgebroken partij uit de zevende ronde tegen Janoey <Joe) en brak in de achtste ronde af tegen Georgijevski (Joe>. De Amerikaan Tarjan won van Ni- cevski (Joe). De uitslagen van de gisteren ge speelde partijen zijn: 8e ronde. Nicevski i Joe - Tarjan <Vst> 0-1: Timman (Ned)- Georgijevski (Joe) afg.; Uhlmann (Odl)- Janeey (Joe) 1-0; Vaganijan (Sov)- Matanovic Joe) 1-0; Adorjan (Hon)- Ivkov (Joe) 12-Karpov (Sov)- Ivano- vic (Joe) 1-0; Velimirovic (Joe)- i de 26-ste edi tie CAIRO (AFP) De dialoog tussen de gemeenschap, Klaus Mayer. Afgebroken partijen uit vorige ron- die wedstrijdenreeks, die op den: Uhlmann- Reshevskij 1-0; Kar- oensdag 23 maart van start gaat, pov- Velimirovic 1-0; Nicevski- Geor gijevski Vt-Vt-, Janeey- Timman 0-1; DEN HAAG (ANP) Het twee cieel steunen met een bedrag dat de- Kamerdebat over het regerings- goed is voor één predikantsplaats, voorstel inzake het fluorideren van Vorig jaar is 23.000 voor dit doel het drinkwater vergt meer tijd dan bijeengebracht, maar 't laat zich aan- aanvankelijk voorzien was. zien dat de opbrengst dit jaar ho- Gisteravond om elf uur. bij het ger zal worden. Er deden in 1975 sluiten van de vergadering, was de vanuaa* een wcu a, 33 van da 7, gemeenten mee. r« van apre,ers in _haPpeWe vergadering de negen landen van de Europese In kringen Gemeenschap en de twintig van de verwach Arabische Liga over het aangaan van nauwere politieke en economi sche banden verkeert in een moeilij ke fase, maar de problemen zijn niet onoverkomelijk. Dit is ver klaard in kringen op het hoofd kwartier van de Arabische Liga in Cairo, waar vandaag een nieuwe ge- de Arabische Liga geen dermate onver zoenlijke houding van de Arabieren dat de nieuwe besprekingen een voor beide partijen bevredigend compro- maandag op het niveau mis zullen opleveren, waardoor windslieden voortzetting van de dialoog op 17 mei bijeenkomt. Quick Boys, Lugdunum, Rand- in Luxemburg doorgang kan vin- stad Sport. RCL, LDWS, CSVD Kat- Ivanovic- Adorjan Vz-Vi wijk en LFC zelf. De oud-voorzitter van LFC, Henk Holswilder heeft ove rigens .bedankt als bestuurder van de afdeling Leiden. Holswilder die voorzitter was van de Technische Buitenlandse Zaken commissie, heeft zich teruggetrok- gezondheidsredenen. Het resultaat van het overleg zal ter goedkeuring worden voorgelegd nisterraad van de liga, die de be- De sand na adht ronden luidt: 1. Karpov 7 punten; 2. Uhlmann 6 (en 1 afg.)3. Tarjan 6; 4. Tim man 5 en 1), 5. Vaganijan, Ador jan 4'U>; 7. Ivkov 4. de iw7ebr„S^0n De grootste moeilijkheid is, ls opgemerkt, de wens van de Ara- De twee gereformeerde groe pen in Urk die zich onlangs van de plaatselijke geref. kerk hebben af gescheiden omdat zij het synoda- - ..a.ariri[rchnlrirT uisuxB imiueii ue ue&pre&uigeu 1U ue le beleid ten aanzien van de jueu- Ujke raad voor het regeringsbeleid. politieke sfe0r te brengen De Ara_ bische landen zijn namelijk morgen weer aan de orde, omdat .ndaag gesproken zou worden de instelling van de w^nschappe- ^XlandTn il besprekingen In dë i theologie veroordelen, zeggen in een gemeenschappelijke verklaring d?t het bijbels niet verantwoord is, als twee afzonderlijke gemeenten door te gaan. De een noemt zich "reformerende kerk" en de ander "dolerende" kerk. Zij zullen nagaan bij welke kerkformatie zij zich in de toekomst het best kunnen aan sluiten. Beroepingswerk: Herv. Kerk - beroepen te 's Gravenzande J. Th. Quak Vianen, te Nes (Fr) G. v.d. Kamp Lopik. te Epe. N.J. Flink Waddinxveen. Geref. Kerken: beroepen te Rotterdam - Alexander - stad. J. Baaijens Kampen. Geref- Gemeenten: beroepen te 's Graven polder J. Mol Rijssen, te Rhenen H. Ligtenberg Terwolde; bedankt voor Utrecht A. Vergunst Veen, voor Nunspeet, Ouddorp, Gorkum en 's Gravenzande A. Hoogerland Krab- bendijke, voor Enkhuizen A. Bac Bos koop, voor Groningen Chr. v.d. Poel Ierseke. voor Haarlem J.W. Ver- wey H.I. Ambacht. Geref. Gem in Nederland: beroepen te Hilversum F. Mallan Vlaardingen. Acht jaar voor doodslaan kind ROTTERDAM Aoht Jaar ge vangenisstraf heeft de rechtbank in Rotterdam gisteren opgelegd aan de 31-jarige Bertus B. wegens het doodslaan van een 2-Jarig dochtertje van zijn vriendin. Omdat zij zich niet kon verenigen met het psychiatrisch rapport, waarin de conclusie werd getrokken dat de Rotterdammer op het moment van de misdaad sterk verminderd toerekeningsvatbaar was geweest, weigerde de rechtbank ter beschikking stelling van de rege ring uit te spreken. De officier van Justitie had daar veertien dagen geleden om ge vraagd. Daarnaast had hij B. een cel straf van drie jaar opgelegd willen zien. Bertus B. had de tweejarige Angelique op 30 oktober van het vo rig Jaar zo geslagen, dat zij de vol gende dag aan haar verwondingen was overleden. Hij was in woede ont- tafel Derde plaats van De Goede LEIPEN Egbert de Goede van de Judokwai Samurai (een gecombi neerde wedstrijdgroep van de sport- soholen Barends. De Vries en Noord- wijkerhout) bereikte bij de Zuidhol landse Jeugdkampioenschappen Ju do een fraaie derde plaats in het mid dengewicht. Bij de aspiranten moest de Warmonder alleen in Ton Wit jes (Rotterdam) zijn meerdere er kennen. 'Staatsbezoek moeilijk te moderniseren' DEN HAAG (SP) Staats bezoeken laten zich niet zo ge makkelijk moderniseren. Er zijn altijd twee landen bij betrokken en het kan wel eens zo zijn dat een andere land een andere op vatting heeft dan Kamervoorzit ter Vondeling. Ditis de reactie van minis ter Van der Stoel (Buitelandse Zaken) op Vondelings krasse uit spraken over staatsbezoeken. "Volstrekt uit de tijd", en "Iedereen baalt er van", zo was de kritiek an de voorzitter van de Tweede Kamer op staatsbe zoeken zoals, die momenteel plaats vinden. Vondeling wil een staatsbezoek-nieuwe-stijl, waar door de bevolkingen van de twee landen werkelijk met elkaar in contact komen. Maar, zo meent de Kamervoorzitter, het minis terie van Buitenlandse Zaken wil dat niet. Minister Van der Stoel spreekt dit tegen. Hij is het met Vonde ling eens dat staatsbezoeken ge moderniseerd moeten worden. "Maar het is wel zo dat voor het programma van staatsbe zoeken overeenstemming nodig is met het berzoekende land. En dat huldigt wel eens een an dere opvatting dan Vondeling", zegt de minister van Buiten landse Zaken. deel dat de EG-landen hun gemeen schappelijke verklaring van 6 no vember 1973 over de crisis in het Midden-Oosten niet in praktijk brengen. Dat geldt voor sommige EG-landen zowel wat hun stemge drag in de Verenigde Naties betreft als hun houding tegenover Palestijn se operaties. De Arabische landen willen daar om. zo merkte men op, dat de ne gen opnieuw en wel duidelijk hun houding bekendmaken tegenover het Israëlisch-Arabische conflict en het Palestijnse probleem. De Arabieren willen in dit ver band dat bij de voortzetting van de dialoog, in mei in Luxemburg, de al gemene commissie op niveau van de ministers van Buitenlandse Zaken bijeenkomt. 2 MEISJES 16—18 jaar, voor inpakwerkzaamheden in bedrijf. G. v. Zuijlen Jr. B.V. TELEFOON 01718—22681 Privé 01718—22485. Katholieke Stichting Huize verpleegtehuis reactiveringscentrum beiaardenverzorgingstehuis Hoofdstraat 82, Sassenheim, tel. (02522) 19004 Diversen Nieuwe Rijn 52. Leiden telefoon 124766 Voor bruiloften en receptee, diners, zaalverhuur. Naar verluidt voelen de EG-landen hier niets voor en willen zij niet ver der gaan dan een bijeenkomst op ambassadeursniveau. Deze moeilijkheden zullen vandaag en de komende dagen worden be sproken door de secretaris-generaal van de Arabische Liga, Machmoed Riad en de Luxemburgse EG-verte- gewoordiger Wagner, die daarbij wordt vergezeld door de plaatsver vangend secretaris-generaal van Vliegramp Afgelopen weekeinde is in de buurt van de Armeense hoofdstad Jerewan een Russisch vliegtuig neergestort, waarbij onge veer 120 personen om het leven zijn gekomen. Het toestel was een Iljoes- jin-18 turboprop. Zoals gebruikelijk met dergelijke ongelukken is in de Sowjet-Russische kranten geen mel ding gemaakt van vermege- nngsthee 2 maai daags een kopie en u slankt af, 100 gr. f 2,95. Drogurtenj Boerhaave Haarlemmerstraat 68 Leiden. DEN HAAG (ANP) ..Een minister, die zijn politieke tegenstanders correct antwoordt, toont zich een groot bewindsman. Dat heeft de heer Van Doorn nagelaten". Aldus mevrouw H. van Someren-Dow- ner (VVD) gisteren in de Eerste Kamer- Bij de stemverklaring in de Senaat over de CRM-begroting 1976 bekritiseerde zij het gedrag van de minister, er aan toevoegend dat de liberale fractie in zijn beleid geen vertrouwen heeft. Mevrouw Van Someren zei, dat minister Van Doorn „op de verkeer de weg" is- Zij concludeerde, dat de bewindsman, die zitting heeft in een kabinet dat de macht wil spreiden, er op uit is een enorme macht aan zich te trekken. Mevrouw Van Someren wees er op, dat de VVD- fractie in de Senaat uitermate ongelukkig is over de wijze, waarop minister Van Doorn de vragen'vanuit de Kamer beantwoordde. Zij verweet hem de toepassing van de in het parlement niet thuis-ho- rende debattingclub-methoden door tegenstanders woorden in de mond te leggen en gedachten toe te schrijven, die zij niet uitgespro ken en niet gehad hebben. De CRM-begroting werd in de Senaat aangenomen met 47 stemmen voor en 10 stemmen tegen. Behalve de VVD-fractie stemde ook de SGP-fractie tegen deze begroting, dit op grond van ernstige prin cipiële bezwaren tegen het cultuur- en recreatiebeleid. 8exEen vertrouwd ad res. Verhuur van kwaliteit porno.kleur fHms 60 M en 100 M Super 8 grootste sorte ring 8ex-Weden Tevens kopen wij in mits in prima staat, twee dehands sex-kontaktbladen. Morsstraat 551 o Morspoort op de hoek Leiden. Telefoon 140673. B K unetgebWervreperatlee. Tandtechniek de Vries, de Ruy- terstraal B Rijnaburg. Telefoon 01718-20665. O Chinees Ind. Rest. Woo- Pmg, Diefsteeg 15. Leiden Thans ook uitzending van aüc gerechten. AMe gerechten wor den vanaf f 15.- verhoogd met een bezorgioon van f 2,50 da gelijks van 1 tot 3 m. van 5-9 uur s avonds bij u thuis bezorgd Telefoon 130373 of 890744. D Bij ono kunt u f 10 000 lenen voor 48 maanden, eis 2 jaar vast werk. Money Discount telefoon 071-692619. E Zelen zonder zaalhour uw bruiloften en partijen lage prijzen en leuke verzorging Vraag vnjbkjvend inkchtrngen Café Restaurant Het Reed- huys Nieuwe Rijn 19. Leiden teiefoon 124716 voorheen De Kleine Burcht. B kredietbureau Ton Poe- teimans persoonlijke leningen, financieringen tot f 25.000.- Af lossing 1 tot 5 jaar. Snede af wikkeling, Beukenrode 26. Lei den teiefoon 131932. Sexehop Haven. Haven 52, Leiden teiefoon 121230 de grootste van Leiden en omge ving. Voor uw receptie, diner of huwelijksfeest naar de Grote Burcht 1ste klas verzorging, (geen zaalhuur) Burgsteeg 14. Leiden teiefoon 143185 b.g.g. 153095. eigen parkeerterrein E Heeft u snei geld nodig. Bin nen 2 dagen afgewikkeld tot f 25.000.- Assurantie fin. kan toor W Ju Strobioem 1Leiden. Teiefoon 144820. B Geldleningen, snel discreet binnen 24 uur. Aig. Ass. kan toor J. S. Lips, Westeinde 12, Noordwijk. Telefoon 01719- 15300. B Voor betere verlichting Lu- mière Classique Steenstraat 10 Leiden Fa Huijboom. Voor heen Lagendijk. Gediplomeerd pedicure mej. J. J. Jonker, Beukenrode 26 (Merenwijk). Telefoon 071-131932. Behandeling na afspraak. De direktie van bovengenoemd. 114 bedden tellend, verpleeghuis en reaktiveringscentrum roept kandidaten op voor de funktie van Het reaktiveringscentrum heeft een goed geoutilleerde afdeling fysiotherapie. Salariëring vindt plaats volgens de richtlijnen van het Kollege voor Arbeidszaken van de Nationale Ziekenhuis raad. Ook zij die binnenkort hopen af te studeren kunnen reflekteren< Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het hoofd afdeling, de heerC. P. H. Schaap, toestel 144. de Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd personeelszaken. Divarse goederen en diensten gevraagd speelgoed ge vraagd. zeer dnngend. Voor kinderen (2-4 jr.) van wie de moeder 1 ochtend in de week een cursus volgt in Troef. Oude Vest 121Te». 124116. M. Bak- Kennismaking BDwne weduwe, afteer. - staand Prot. Godedienst, 71 jaar. zou gaarne in kennis ko men met ook alleenstaand ie mand om samen deze zomer gezellige uitstapjes te maken, üetst wonend in Zuid-West Brieven onder nummer 4494 bur. v.d. blad. U Ban 34 jaw Academicus zoekt een gelijksoortig vriendin geen huwelijk. Discretie verze kerd. Brieven onder nummer 4234 bur. v d. blad B Ik ben gescheiden. 43 jaar, met dochter 16 jaar, zou graag eens kennis willen maken me» jonge vrouw tueeen pim 40 en 50 jaar. Schrijf mij eens. 1 of 2 kinderen geen bezwaar Boe ven onder nummer 4529 bur v.d. blad. -irranastaa uitzendbureau S Administr. kracht MBA S Typistes N MT Steno-typistes Administr. krachten Goede beloning, wekelijkse uitbetaling. Vakantiegeld. Alle Sociale Voorzieningen. Doorlopend plaatsingsmogelijkheden. KOSTHUIS GEVRAAGD j voor Jongen van 14 Jaar, in Katwijk aan Zee, van maan dag tot vrijdagmiddag, is daar op de visserij school, vergoeding f 100,per week. Telefoon 070—461619.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15