mm Vergissing kost Jan Raas zekere etappeoverwinning TITELKANSEN LDWS NA VERLIES GEDAALD Ook Ajax lonkt naar 'Belg' Jan Boskamp V Vrij Spel Merkel de laan uitgestuurd Maertens wint opnieuw in Parijs-Nice WOENSDAG 10 MAART 1976 PAGINA 11 - GELSENKIRCHEN Schalke 04 heeft gisteren zijn Oostenrijkse trai ner Max Merkel met onmiddellijke ingang op vakantie gestuurd. Merkel ontving gistermiddag na de training een brief, waarin stond dat de ver eniging geen goede samenwerking tussen Merkel, de ploeg en het be stuur meer ziet. De trainingen zijn vanaf gisteren overgenomen door Priedel Rausch. De voorzitter van Schalke, Gunther Siebert, die maan dagavond van vakantie terugkwam, verklaarde dat er nog niet gesproken is over een schadeloosstelling voor Merkel, die nog een contract had tot het einde van het seizoen, maar dat de scheiding tussen Schalke en Mer kel definitief is. Al enkele weken hing er bij de Bun- desligavereniglng een gespannen sfeer. Merkel zei vorige week vrijdag al dat hij geen basis meer zag voor een verdere samenwerking na het einde van dit seizoen. Ook Priedel Rausch, die sinds vier jaar assistent trainer bij Schalke is, toonde zicih nauwelijks verbaasd. Merkel zelf nam het bericht kalm op: „Ik betreur dat ik door het bestuur niet voor een gesprek uitgenodigd ben. zoals dat, bij zulke aangelegen heden, hoort. De wijze waarop men mij hier heeft behandeld, vind ik niet gepast". Aan de reeds naar huis teruggekeerde spelers schreef Merkel „Het spijt me, dat ik geen afscheid meer van Jullie kon nemen". De 57- Jarige Merkel is de vijfde trainer, van wie in dit dertiende Bundesligasei- zoen de verbintenis voortijdig wordt verbroken. In de totale geschiedenis is Merkel de 65ste trainer, die zijn ontslag heeft gekregen. Merkel, die Ivica Horvat bij Schalke opvolgde, is de achtste oefenmeester van Schalke geweest. Van zijn voor gangers waren Georg Gawliczek, Ot to Langer, Günther Marotzke, Gün- ther B rocker en Rudi Gutendorf ook al voortijdig door het bestuur van óe club uit Gelsenkirohen de laan uit gestuurd. Post is ziedend op organisatie SANT ÉTIENNE Peter Post en zijn renners zijn gister avond. na de tweede etappe van Parijs-Nice. ziedend van woede naar hun hotel gegaan. De organisatoren en wedstrild- commissarissen van Parijs-Nice konden in hun ogen geen goed meer doen. Wat was er ge beurd? Ten eerste was Gerrie Knete- mann in het algemeen klasse ment van de vierde naar de achtste plaats gezet met vijf strafseconden. Ten tweede kreeg wereldkam pioen Hennie Kuiper een boete van 150 franken. Knetemann kreeg zijn straf omdat hij tijdens de proloog in Aulnay-sous-Bois achter de auto van Peter Post zou hebben pestayerd. Daarover were' zondagavond een protest inge diend door Maurice Demuer, ploegleider van onder andere Bernard Thevenet en de hoog- geklasseerde Belg Jean-Luc van den Broucke. Toen Post ter ore kwam dat Knetemann gestraft was, stapte hij op hote poten naar de commissarissen. Hij vroeg of zij zelf geconstateerd hadden dat Knetemann achter zijn auto had gereden. Dat bleek niet het geval te zijn. "Omstanders hadden het ge zien", zei de jury. Waarop Post woedend uitriep dat hij dan ook wel een hoop mensen kon vin den die zogenaamd niets gezien hadden. De jury bleek niet te vermur wen. De straf bleef gehand haafd, waarop Post dreigde met zijn hele ploeg naar huis te gaan. De commissarissen haal den de schouders op en lieten Post uitrazen. Peter Post zei later: "Je kunt natuurlijk hooe en laag springen, het helpt toch niets. En als je naar huis gaat, lacht iedereen je uit. Het gaat om vijf seconden. Ze kunnen straks misschien van groot be lang zijn. Maar als Je je daar om nu al zou terugtrekken, schiet je er toch niets mee op Hennie Kuiper kreeg zijn boete van 90 gulden omdat hij buiten de officiële verzorgings plaats een Alka-seltzer had aangenomen. Kuiper had gis teren last van zijn maag en klaagde daarover bij zijn ploeg leider. Peter Past ging echter eerst aan een wedstrijdcommis saris vragen of hij Kuiper een middeltje tegen zijn maagpijn mocht geven. Daarvoor kreeg hij van de betreffende com missaris inderdaad toestem ming. En toch ging Kuiper op de bon, omdat andere juryleden niet zo vriendelijk waren en Post wezen op de reglementen. Post protesteerde, maar kreeg tot antwoord: "Zo'n kleine boete kunnen jullie gemakkelijk be talen". LEIDEN Zwaanvogels heeft zich gisteravond in een zeer roos kleurige positie gemanoeuvreerd. De confrontatie met LDWS, de eni- ge bedreiger in de strijd om het zaal- voetbalikampioenschap leverde de koploper een 4-^-3 zege op. Met nog vier wedstrijden voor de boeg be draagt de voorsprong van Zwaanvo- j gels op LDWS nu vier punten. Swift/ I 't Winkeltje en De Tegelhandel hiel den het na een aantrekkelijk duel, I Jan v. Duyn (Zwaanv.) 1) Ger de Roode (LDWS) (+2) 21 Pim v. d. Meer (Zwaanv.) 3) 17 Piet Roozen (Tegelh.) (+3) 15 I Hans v. d. Starp (Swift) (+1) 15 Nol Roozen (Tegelh.) 10 Piet Gubler (Swift) 9 Cock v. Weerlee (Swift) (+3) 8 Paul Wetselaar (Zwaanv.) 8 Gijs Oollé (Zwaanv.) 7 dat werd ontsierd door een ordinai re vechtpartij na afloop, op 4—4. Hoewel Jan van Duyn Zwaanvo gels al snel aan een voorsprong hielp, werd de topper tussen Zwaanvogels en LDWS pas ver in de eerste helft interessant. Beide ploegen gunden elkaar in 't eerste part weinig ruim te en legden zich toe op risicoloze breedtepassjes. De vlam ontbrand de pas nadat Pim v. d. Meer met twee weergaloze acties voor even- zovele treffers had gezorgd. Eerst omspeelde hij handig LDWS-doel - man Wim Visser (20), vervolgens herhaalde hij dat kunststukje door Wim Visser en Bram de Roode met twee vloeiende bewegingen kansloos te laten: 30. Dat Zwaanvogels toen nog lang niet op rozen zat bleek wel toen George Moesman na voorberei dend werk van Ger de Roode in de zelfde minuut raak schoot: 3—1. In de tweede helft bleef het spannend, al vergrootte Pim v. d. Meer na een verdedigingsfout de voorsprong van Zwaanvogels opnieuw. LDWS "over leefde" de twee minuten straf bank voor Cees de Roode; kwam door Ger de Roode (via een penal ty) terug tot 42, waarna de ploeg zich opmaakte voor het eindoffensief. De Zwaanvogels-defensie gaf echter geen krimp, hoewel George Mes man dichtbü een doelpunt was na een aanvallende actie van LDWS-doelman Wim Visser. Pas in de voorlaatste minuut had LDWS voor de derde keer succes, toen Wim Visser opnieuw naar voren toog. Ger de Roode profiteerde van de aanvalsdrift van zijn doelman en liet Zwaanvogels-keeper Cees v. d. Steen kansltooa Er resltte LDWS echter te weinig tijd om Zwaanvogels nog te kunnen verontrusten. Swift/ 't Winkeltje leek tegen De Tegelhandel op een soepele over winning af te gaan. Met probleemloos verlopend aanvalsspel bouwde Swift voor rust een 30 voorsprong op. Cock van Weerlee schoot zijn ploeg na een combinatie met Dik Moen naar 1—0. Siem v. d. Linden be reidde op sublieme wijze de tweede treffer voor, die Cock van Weerlee achter de kansloze Tegelhandel-doel- man Wim Roozen knalde. Hans v. d. Starp buitte vlak voor rust sa menspel met Siem v. d. Linden doeltreffend uit, nadat hij even daar voor in een identieke situatie het zij net had gevonden. Dat betekende 3 0, en er kon Swift/'t Winkeltje "weinig" meer gebeuren, vooral na dat Cock van Weerlee met een on navolgbare beweging vlak na de her vatting 4—0 had laten noteren. De sensatie moest echter nog volgen. Het duel tussen Swift en Tegelhandel ontaardde beert de vechtlustigen te scheiden. ordinaire vechtpartij. Coach Ten Hope pro- Het moreel sterke Tegelhandel lie Cock van Weerlee even later ook kwam via Gerard Schenk op 4—1 kansloos was toen Piet Roozen een en toen Swift-doelman Wim v. Dui- tweede strafschpo mocht verzilveren venbode Piet Roozen onderuit ldep nadat Hans v. d. Starp hands had «de penalty werd door Roozen zelf gemaakt. In de laatste minuut hielp benut» betekende dat 4—2. Vanaf Piet Roozen De Tegelhandel aan de de strafbank moest Van Duivenbode verrassende gelijkmaker44. Bei- daarna toezien hoe gelegenlheidsgoa- de ploegen maakten tijdens hun hard handige onderonsje na het slotsig naal van de streng leidende scheids rechter Ben v. d. Akker (één van de weinige zaalvoetbalarbiters die de regel '"elk lichamelijk oontact is uit den boze" consequent toepast) duidelijk van diezelfde regel niet veel begrepen te hebben. Freddy Maertens (links) Nice. Hij bleef leider i foto Gerben Karstens. w ook de tweede étappe van Parijs- het algemeen klassement. Rechts op de le Duitser uit de ploeg van Peter Post. Thurau reed even alleen voor het peloton uit, maar op dat mo ment kwamen de kopstukken in ac tie. Thurau werd in de afdaling van de Cote du Chasseur achterhaald door Maertens Laurent, Perin, The venet, Zoetemèlk, Raas en Demeyer. Onbegrijpelijk was dat Maertens op dat moment niet doorreed!. Als aankomst goed en was overtuigd van de zege. Ik heb wel geprobeerd om met die groep van acht door te rij den, maar het peloton haalde ons in. Zo vind ik het ook wel goed". Het algemeen klassement na de derde etappe van Parijs—Nice is: 1. Maertens 11 uur 13 minuten en 19 seconden; op 2 seconden: 2. Thu rau (Wdl), op 0.04: 3. Van den Merckx er bijvoorbeeld was geweest Broucke, 4. Schuiten; op 0.09: 5. dan had hij met inzet van alle Kuiper (Ned), op 0.15: 6. Bracke krachten het tempo hooggehouden, (Bel), op 0.16: 7. Raas (Ned) op omdat aantal favorieten (Kne- 0.18: 8. Knetemann (Ned), op 0.20: temann, Kuiper, Ocana, Schuiten), niet in de kopgroep vertegenwoor digd was. Maertens stelde zich tevre den met de overwinning in de eind sprint van het volledige peloton Maertens: "Ik wist dat ik een goe de kans had. Vorig jaar won ik hier in Saint Etienne een etappe in de Dauphine Liberé en eindigde ik in Parijs-Nice van vorig jaar achter Bitossi als tweede. Ik kende de 9. Hezard (Fra), 10. Manzaneque (Spa), op 0,22, 11. Wesemael (Bel) 12. Laurent (Fra), 13. Pronk (Ned), op 0.23: 14. Karstens (Ned), op 0.24: 15. Van den Hoek (Ned), op 0.25, 16. Zoetemelk (Ned) op 0.26, 17. Pesarrodona (Spa), op 0.27: 18. Thevenet (Fra), 19. Ocana (Spa), op 0.28: 20. Pollentier (Bel). 21. Ta bak (Ned), op 0.36 29. De Waal (Ned). BRUSSEL Hoewel de partijen er in dit stadium het stil zwijgen toe wensen te bewaren heeft Ajax grote belangstel ling voor Jan Boskamp. Zoals eerder in deze krant vermeld, overweegt de ex-Feyenoorder terug te keren naar Nederland aangezien zijn echtgenote aanpassingsmoeilijkheden heeft in de Belgische hoofdstad en Boskamp bovendien slecht te spreken is over RWDM-trainer Felix Week. Ajax legde al eerder interesse voor Boskamp aan de dag, toen had hij ech ter zojuist getekend voor RWDM. De Brusselse club zou niet onwelwillend staan tegen het verzoek van Boskamp om weg te gaan. Aangenomen mag worden dat Ajax echter wel veel geld neer zal moeten leggen voor het jaar dat Boskamp nog onder contract staat bij RWDM. Op de foto (archief) Bos kamp, nog in Feyenoord-shirt, in actie in de Kuip. Overwinning van VAN KATWIJK 'Leids jeugdteam MATIGT ZICH LEIDEN Het Leids jeugdelftal '15-16-jarigen heeft een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de regiona len van Lugdunum met 31 gewon nen. Door Rob van Dam nam Lug dunum de leiding, maar Herman jBarneveld (DOCOS) nivelleerde het verschil en dezelfde speler zette het Leids elftal daarna op een 2—1 voorsprong. LFC'er Peter Siera zorg de tenslotte voor de 3—1 einstand. Maandag a.s. speelt het Leids elf- 1 tal 13—14 jarigen tegen de jeugd van Noordwijk. De wedstrijd, die op Ihec veld van Noordwijk gespeeld 1 wordt, begint om 19.30 uur. SAINT ÉTIENNE Piet van Katwijk uit Mill, die maandag half beschonken over de finislh ging om dat hij (tegen de kou) een bidon vol met cherry-brandy had gedronken, deed het gisteren met slechts een hal ve bidon. Commentaar van Van Katwijk: "Ik had het vandaag niet zo koud". Overigens leek Van Kat wijk de etappe naar Saint-Étienne te gaan winnen. Hij demarreerde een kilometer voor het einde, nam een lichte voorsprong, maar hij ver loor zijn snelheid omdat de weg naar de eindstreep tamelijk om hoog gaat. SAINT-ETIENNE In Saint-Etienne, hing Jan Raas (23) uit Heinkenszand, een halve minuut gebogen over zijn fiets. De Zeeuw had zich gisteren in de tweede étappe van Parijs-Nice volkomen leeggereden. Tweede werd hij, achter de Belgische 1 leider Freddy Maertens. Een mooie prestatie maar voor Raas die gisteren in het licht besneeuwde landschap van de streek Forez een belangrijke rol vervulde, had er wellicht meer inge zeten als hij kort voor-het einde van de étappe niet een ver keerde straat had ingestuurd.. Jan Raas vertelde met een be teuterd gezicht nadat hij weer een beetje op adem was gekomen. 'Tk voelde me beresterk en ik reed voor in het peloton, ongeveer in derde positie. Vier kilometer voor het ein de was er plotseling een splitsing. Ik reed rechtdoor omdat ik geen politie-agent zag, maar het hele peloton stuurde naar rechts. Ik stop te uiteraard onmiddellijk en bereik te nog voor de eindsprint werd in gezet opnieuw de kop van het pelo ton, maar die vergissing kostte mij niettemin kracht. Als dat niet ge beurd was, had ik misschien gewon nen. Jammer". Jan Raas zocht teleurgesteld zijn hotel op. De complimenten die zijn ploegleider Peter Post hem gaf, konden zijn stemming niet verbete ren. Post zei: "Jan heeft verge leken met vorig jaar ontzettend veel bijgeleerd. Hij is niet meer zo ner veus en overdreven voorzichtig. Als hij zich zo blijft ontwikkelen kan hij een uitstekende renner worden". Dat hebben intussen ook de niet- Nederlandse volgers van Parijs-Nice ontdekt. Ze praten veel over Raas en ook in kranten verschijnen stuk jes. Jean Leulliot, de organisator van Parijs-Nice, wijdde in zijn krant L'Aurore ook wat regels aan de beloftevolle Zeeuw. Hij schreef dat Raas portier was geweest in Am sterdam. 1.80 meter lang is en zo groot en sterk was geworden om dat hij van zijn moeder altijd erg veel melk had gekregen. En dan te bedenken dat Raas 170 lang is, zijn hele jeugd in Zeeland door bracht en voor hij beroepswielren ner werd van beroep fritesproever '.Tan Raas heeft er gistermorgen onbedaarlijk om moeten lachen. Te gelijkertijd nam hij zich voor een sterke tweede etappe te rijden. Raas: "Ik voelde mij heel wat beter dan tijdens de eerste rit. Toen had ik voortdurend last van mijn maag. Ik wilde er echt iets van maken en dat is behoudens die vergissing in de eindsprint aardig gelukt". Raas streed de gehele etappe over 187 ki lometers in de voorste gelederen. Er gebeurde niet veel. maar bij praktisch elke ontsnapping was Raas betrokken. Kort na de start in Varennes-sur-Al- lier demarreerde de Spanjaard Luis Ocana, Raas was erbij. De beklim ming van de cote de Chanel lever de ook al geen moeilijkheden op voor de Zeeuw. Achter de Fransman Fus- sien bereikte hij als tweede de top. Raas won en passant een vlie gende sprint en was aanwezig bij de enige serieuze ontsnapping in de tweede etappe. De aanval werd gedaan door Dietrich Thurau, de jonge talentvol- HOOFDKLASSE LDWS Zwaan vogels 3—4; De Te gelhandel Swift/'t Winkeltje 44. Zwaanv. 12 9 1 2 19 65-39 LDWS 12 6 3 3 15 38-26 Tegelhandel 12 5 2 5 12 38-40 Swift/'t W. 12 4 3 5 11 41-50 Wernink 12 1 1 10 3 20-47 Eerste klasse: B en T Van Gerven Sport 3—3; Oegstgeest Rooden- burg 2—2. Tweede klasse A: Leiden Lugdunum 24. Tweede klasse B: LISC VNL 0—1 Derde klasse A: RHW Katwijk 1—1. Derde klasse B: Leidse Boys ODO '72 2—6. Derde klasse C: UVS Snack Boys 5—5. Derde klasse D: VDON SLF 2—3; LOI Van Dam GB 0—9; Van Dam GB kampioen. Derde klasse E: Fasson Sporthuis Riche 52. Res. eerste klasse: VDON 2 LDWS 2 5—5; De Tegelhandel 2 Zwaan vogels 2 4—5; Swift/'t Winkeltje 2 Gazelle 2 9—0. Res. Tweede klasse A: Padiox 2 VNA 2 11—5; Unitas 2 B en T 2 7—2. Res. tweede klasse B: Unitas 3 Katwijk 3 0—4; LFC 2 Regenboog 2 71; Oegstgeest 2 ASC 7—5. Junioren Al: LFC al Unitas al gestaakt; SDO '67 al LDWS al 22. Junioren A2: Lugdu num a2 Digros Stars al 6—17; Leidse Boys a2 VTL al 1—3.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11