Mercasol ontluisterd bij NND Verdienstelijke zege Zuiderkwartier Bax Foreholte neemt wraak op WWV Bettine Vrisekoop Limburg-coupe Knappe zege van Leidse dames Historie herhaalt zich niet MAANDAG 8 MAART 1976 LEIDEN - In de hockeycom- petitie boekten de dames van Leiden een belangrijke zege op Alliance. Ook de heren van Leiden wonnen, zij het slechts met 1-0. Alecto haalde fors uit tegen Ommoord; 0-5. HÉREN Leiden - Groen Geel 1-0. Na vier minuten al zorgde Ernst van de Berg voor 1-0. Ongeconcentreerd speelde Leiden de partij uit. Groen Geel zag nauwelijks kans om over de middenlijn te komen. Roomburg - AMVJ 1-2 In deze tamme partij was het geluk aan de zijde van AMVJ, al speelde de ploeg toch wel wat beter dan Roomburg. Ino Leyen voorkwam met enkele goede reddingen een groter verlies van Roomburg. Te Werve - Forescate 3-0. Door een overtuigende 3-0 zege op Forescate behaalde Te Werve het kampioenschap van de derde klasse. Vooral qua inzet overtroefde Te Werve zijn Voorschotense op ponent. Noordwijk - Waddinxveen 0-0. Hoewel Noordwijk sterk aan viel zag de ploeg geen kans om de uitstekende doelman van Waddinxveen te passeren. Noordwijk zelf hield het ach ter goed dicht en zodoende bleef de score dubbelblank. Ommoord - Alecto 6-5. Alecto toonde zich op alle fronten beter dan de thuis club, hetgeen door Rob Krui denier (3) en Andries Bosman (2) in de score tot uitdrukking werd gebracht. DAMES Leiden - Alliance 2-1. In deze voor Leiden uiterst be langrijke ontmoeting scoorde Tarya Bos de beide treffers. Door deze zege heeft Leiden een goede kans op behoud van het tweedeklasserschap. Roomburg - Amersfoort 0-3. Roomburg viel wel veel aan, maar Amersfoort toonde zich duidelijk de betere in het be nutten van de kansen. Ria Stuifzand stopte nog een strafbal. Noordwijk - Rood Wit 1-1. Ver in de tweede helft nam Noordwijk de leiding, maar de verdiende zege zou de thuis club toch ontgaan, want Rood Wit scoorde meteen daarop de gelijkmaker. Alecto - HDS 1-0. Alecto viel voortdurend aan, maar miste erg veel kansen. Marian Meyer zorgde tenslotte toch voor de twee punten door knap te scoren. Mira - Forescate 0-2. Door de 0-2 zege op Mira blijft Forescate een gegadigde voor de titel. In de tweede helft zorgde Trudy Smits voor de doelpunten. GRONINGEN. De barre tocht naar het hoge Noorden voor de uitwedstrijd tegen Nationale Nederlanden Donar(NND) is voor de basketballers van Mercasol Leiden andermaal op een catastrofe uitgelopen. Was het enkele maanden geleden de regeling van het vervoer naar Groningen, die de Leide- naars een complete afgang plus het ontslag van trainer Hecker bezorgde, gistermiddag was het door Mercasol geë taleerde spel aanleiding om van een ontluisterend gebeu ren te spreken. NND, dat zonder zijn geblesseerde spelmakers Miller en Timmer moest aantreden, behaalde de grootste zege van dit seizoen, ter wijl Leiden voor een eredivisiere cord zorgde door een minimaal aantal punten te scoren. Het score bord van de met 800 toeschouwers matig bezette Evenementenhal bleef uiteindelijk staan bü de stand 81-47. Peter de Jong opende voor Merca sol erg sterk en was met tien van de twaalf Leidse punten achter zijn naam in de openingsminuten de meest produktieve speler. Ge steund door Paul Hoeksema hield De Jong Mercasol in de strijd tegen een mat spelend Donar, dat de ver frissende inbreng van Miller en Timmer node miste. De punten moesten nu komen van de lange mannen Julius, Zwiers en Mad- kins. De Groningers namen na 9 minuten spelen afstand van Merca sol (21-14), maar konden het Leidse spelverdelersduo toch niet af doende in toom houden, Peter de Jong tilde de stand naar 23-20. Het verschil van drie punten bleef tot de voorlaatste minuut van de eerste helft gehandhaafd, daarna kon NND tot het rustsignaal toch nog uitlopen naar een 38-30 stand. Bij de rust tekenden de donkere wolken boven Leiden zich al af Het lankmoedige optreden van de arbi ters Rosebeek en Kleersnijder (Renso Zwiers van Donar: "Die twee floten voor beide partijen ver schrikkelijk slecht") had bij beide teams al tot concentratieverlies ge leid en stond bij Leiden beter spel van de zwaar belaagde Kop en Van Rooden, die beiden op alle fronten faalden, in de weg. Alles moest by Leiden van Hoeksema en De Jong komen en dat wreekte zich al me teen na de hervatting. Peter de Jong was van slag af, Hoeksema leed enkele malen on nodig balverlies en de ineens zeer aktieve Renso Zwiers (Donar's derde Amerikaan wordt hij we ieens genoemd vanwege zijn sterke optreden) zette NND op een on overbrugbare voorsprong; 53-32 na negen minuten. Mercasol. dat in die tijdsfase maar twee punten scoor de, werd van het veld geveegd. De Jong werd gewisseld voor Wil Moe- rer. maar deze brouwde er evenmin wat van. Hetzelfde gold voor de overige door Blom ingezette spe lers, wat Leiden betreft was de strijd bij rust al gestreden. Coach Mulder bracht zijn tweede keus binnen de lijnen, maar veel maakte het allemaal niet meer uit 81-47. Het schotpercentage van Mercasol bereikte (niet verwonderlijk teza men met een record- minimumscore) van 15% in de tweede helft (5-38). Peter Kop schoot 2-16, Hans van Rooden 1-11. Over "top"scorers zullen we dan ook maar niet spreken: De Jong 14, Hoeksema 12, Kop 11, Plomp en Ruijsenaars 4, Van Rooden 2. Bij NND; Madkins 23, Zwiers 20, Ju lius 16, Ten Nijenhuis 8. •Slecht basketbal ook in Den Bosch waar Remington en Pioneer Punch voor de derde maal binnen tien dagen tegenover elkaar ston den. Dat weerspiegelde zich in de strijd, die door de arbiters nauwe lijks in de hand kon worden gehou den en die onder andere een bles sure opleverde voor Punch- Amerikaan Kirkland. Remington leidde bij rust met 48-41, kwam daarna nog even in moeilijkheden (63-61) maar zegevierde tenslotte met ruim verschil (94-77) en blijft daarmee meetellen in de nu weer 'open' titelrace. Tegenslag voor de Bosschenaren is wel het aange kondigde vertrek van trainer-coach Jan Janbroers. In de tweede divisie D is er aan de kop van de ranglijst nog geen en kele duidelijkheid, omdat ook het tweede treffen tussen de leiders Achilles en BVO werd uitgesteld. Duidelijkheid is er inmiddels wel voor het Leidse Luba, dat door een teleurstellende nederlaag in eigen huis tegen Red Stars (87-113) alle aanspraken op de derde plaats wel kan vergeten. De Leidenaars hiel den in de eerste helft goed stand tegen het snellere Red Stars (19-19 na 10 minuten spelen) maar moes ten echter in de laatste 5 minuten voor rust afhaken: 40-52. De tweede helft verliep zeer rommelig, aan merkingen op de leiding leidde tot een regen van technische fouten, en Red Stars kon rustig uitlopen naar 87-113. Topscorer Luba; Frank Verbeek 23 punten. Het jeugdteam van Mercasol Leiden kon vrijdagavond door een onbedreigde zege (56-98) bij het Delftse DAS definitief de kam- pioensvlag hijsen. De Leidenaars hebben 36 punten uit 18 duels, de achtervolgers Markt en Transol staan op 28 punten uit 19 wedstrij den. Leiden moet nog vier keer spe len en is nu al 36 wedstrijden onges lagen. HANS JACOBS tweede adhtereenvolgende titel, die dit weekeinde een feit werd Zaalhandbalcompetitie LEIDEN - In de eerste helft van de zaalhandbalcompetitie verloor Bax-Foreholte in Winterswijk ge heel onnodig en ook wel wat onfor tuinlijk een puntje aan WWV. het werd toen na een 9-6 voorsprong van de Voorhoutse ploeg in de laat ste minuut 9-9 met een geblokt schot dat tergend langzaam langs keepster Lia van Werkhoven het doel inrolde. Gisteren leek de geschiedenis zich te herhalen in de Groenoordhal, toen WWV, dat het van foutjes in de Voorhoutse defensie moest hebben om tot scoren te komen, in de tweede helft de score gelijk trok dat met een geblokt schot weer langs een al gevallen Lia van Werkhoven het doel indanste. Maar in de slotfase schakelde de Voorhoutse formatie eindelijk over op tem po spel en mede omdat de Winters wij kse gasten het oog voortdurend gericht hielden op de Voorhoutse aanvoerster Hanme Boskamp, vielen er in tien minuten gaten in de dekking. Bax-Foreholte profiteerde daarvan via Lenie van Beek (afstandsschot). Annemieke de Bruyn en Mariette Siera-Langerveld (sprongschoten) i Elly Hoek wordt gemangeld door een paar forse WWV-verdedigsters. 8-5. De treffers van Voorhoutse zijde kwamen ditmaal van Hannie Boskamp en Mariette Siera, ieder twee en Anke van der Nouland, In eke Slobbe, Lenie van Beek en An nemieke de Bruyn, ieder één. Het In de regionale derde divisie ein- beslissende moment in de wed- digde de overgespeelde wedstrijd strijd kwam bij de stand 6-5 voor van HSV tegen Ancora 2 in een be- Bax-Foreholte. Lia van Werkhoven nauwde zege voor de Rotterdamse stopte toen een strafworp. kampioenskandidaten, 6-5. Met een tikkeltje meer geluk zou het in Rotterdam een gelijkspel zijn ge worden, met welk resultaat Northa een feestjeJiad kunnen bouwen. De pupillen van Carel Caron zouden dan namelijk kampioen zijn ge worden. Nu zal een beslissende wedstrijd moeten worden gespeeld tegen Ancora 2. Dat zal komende zondag gebeuren op neutraal ter rein. Hoogstwaarschijnlijk de spor thal in Leidschendam. Eerste klas In de afdelings eerste klasse bleef MMO met 9-7 HEC de baas. By de rust leidde HEC met 6-5. Voor een verrassing zorgden de dames van Sanocel/Saturnus in de uitwed strijd tegen HMSH, dat door het met ongerechtigde speelsters uit komen tegen NIO, de kampioens boot miste. Sanocel/Saturnus, dat met de rust met 3-2 leidde, won uiteindelijk met 5-4. Dankzij vooral goed ver dedigen en sterk keepen van Wil Schulte. Topscoorster bij Sano cel/Saturnus was Monique Plou- vier, die vier van de vijf treffers op haar naam bracht. De heren van MMO bleven in de afdelings derde klasse het Wasse- naarse Olympia '72 na een span nende strijd net voor, rust 6-5, eindstand 13-12. FRANK BONTE Tennis - In de finale van het Davis-Cup toernooi in de Ameri kaanse zone heeft Chili met 3-2 ge wonnen van Argentinië. In de laat ste wedstrijd versloeg de Chileen Comejo de Argentijn Cano. LEIDEN - De tweede helft van de korfbalveldcompetitie heeft giste ren een aanvang genomen, maar betwijfeld kan worden of de korf ballers er al „trek" in hadden, want uitgerekend op het tijdstip dat men de zaal verliet, veranderden de om standigheden. Aanpassing aan de koude is dan ook een eerste vereiste en tot hun geluk waren veel clubs in de gelegenheid het afgelopen wee keinde nog te oefenen. Dit was niet weggelegd voor tweedeklasser TOP, dat als titelkandidaat num- i flinke afstraffing kreeg Harga (9-3). Eersteklasser Zuiderkwartier speelde verdienste lijk gelijk tegen Soesterkwartier, dat pas één punt had verspeeld in de voorgaande duels. Zuiderkwartier-Soesterkwartier 5-5 (2-2). Eersteklasser Zuider kwartier heeft een verdienstelijk gelijkspel behaald tegen titelkan didaat Soesterkwartier, dat daar door zijn tweede verliespunt moest incasseren. Zuiderkwartier telde bovendien vier invallers, hetgeen het resultaat extra reliëfgaf. Zo ontbraken Joep v. Dam (discipli naire redenen), Jimmy v. Daim (va der geworden) en Rens Hensen, Eric v. Lunteren, Dirk Jan de Kreek en Ruud v. d. Mark stonden opgesteld. Zuiderkwartier paste zich goed aan aan de mutaties in het team, dat een verdienstelijke eerste helft afwerkte: 2-2. In de tweede helft kwam de ploeg van Hen Zierikzee voor het eerst aan de leiding, na een treffer van Albert de Groot, maar daarna moest het team steeds een achterstand van één punt goedmaken. Al een kwartier voor tijd was de 5-5 bereikt. Dirk Jan de Kreek, Carla Akse, Albert de Groot, Toos v. Dam en Tineke v. Es scoorden. Harga-TOP 9-3 (6-2) Het Sassen- heimse TOP, met Wion de grootste gegadigde voor het kampioen schap van II B heeft zich zaterdag middag in Schiedam flink verke ken op de routine van fusieclub Harga die ergens in de middenmoot huist. TOP, dat met vier invallers moest uitkomen was qua veldspel eigenlijk niet zoveel minder dan Harga, dat echter de kunst van het scoren beter verstond. Zo miste de ploeg van trainer Hans v. Zonne veld een tweetal strafworpen en le gio doorbraken, waardoor Harga, dat halverwege al met 6-2 leidde, eigenlijk geen moment meer in ge vaar is geweest zodat TOP één van zijn meest sensationele nederlagen leed. Lottie Keuning, Jan Willem Simmelink en Wijn and v. Vliet maakten de doelpunten voor TOP. Oefenwedstrijden Overgangsklasser Fides Pacta kwam gisteren op eigen terrein in actie tegen het Haagse Ready, dat dit seizoen in de andere overgangs klasse uitkomt. Fides Pacta, dat in de competitie de eerste plaats be zet, won met miniem verschil dit nuttige oefenduel: 4-3. Eersteklas ser De Algemene was veruit het ac tiefst. De ploeg van trainer Eric Fi- lemon overklaste zaterdagmiddag klassegenoot Pernix met 9-1 en speelde gisteren op het nieuwe ter rein van Overgangsklasser Fortuna een nuttiger oefenduel tegen de koploper uit de Overgangsklasse B. De Delftse ploeg won in de slotfase met 8-7. Bij De Algemene speelden Ans Lambooy, Jan Sjardijn en Wim v. Iterson mee. Eersteklasser KNS tenslotte bereidde zich in Den Haag voor op de moeilijke afloop van deze competitie. Tegen Achilles kwam men redelijk goed voor de dag, al werd er met 14-10 verloren. Scylla 2 langs Aloysius LEIDEN - De kans op een zege van Scylla 2 tegen Aloy sius hing by een 2-4 achter stand aan een zijden draadje. Peter van Schie verloor on verwacht twee keer en ook het dubbel ging verloren. Maar Hein Chrispijn won twee par tyen en Wibo van Gennip bleef, zij het tegen Van Dijk als- 24-22 in de derde game, ongeslagen waardoor als nog een 6-4 eindstand werd be reikt. Scylla 3 verspeelde de laatste titelkansen door een 6-4 verlies tegen Attak. Joly Sojinu bleef heel knap onges lagen, maar zag zich slecht ge steund door Karei van Schie die zonder winst bleef en Rob Regeer die alleen by 6-3 kon tegenscoren. Avanti versloeg Heerlen met 6-4 dankzij drie zeges van Theo Louwers. Peter de Groot deed het met twee zeges ook heel verdienstelijk maar Van Wetten bleef met één punt on der de maat. TOV bedwong Belcrum: 5-5. Ruud Alkemade nam twee partijen voor zijn rekening en Van Veen en Van der Ploeg wonnen ieder één partij. Het dubbel leverde de Noordwykers een gelijk spel op. Edec zal de degradatie moeilijk kunnen ontlopen nu van AMVJ met 6-4 werd verlo ren. De oud-Scylla-speler Chiel Kuiper zorgde voor drie zeges, maar Micky en Ferdi nand Thung verloren. Scylla 4 bleef op de goede weg tegen Wibats 3: 7-3. Noest was weer de grote animator met drie ze ges. Rini Hansen won twee partijen en ook Wekker won, zij het éénmaal. Docos verloor met 6-4 van TSO. L'Ami haalde een voldoende door twee tegenstanders achter zich te laten. Van der Klaauw en Brackee lukte dat slechts éénmaal. Scylla 5 verloor met 4-6 omdat alleen Hollander drie keer won. Ook het dubbel was voor Scylla. Avanti 2 is ook in de zorgen na het 6-4 ver lies tegen Wilno. Straathof en Van der Werf scoorden ieder één keer, terwijl Peter Groot dat twee keer deed. De Tref fers heeft TSO met 7-3 verlies naar huis gestuurd. Natuurlijk was Jacques van Ruiten weer een ongeslagen kopman en toonde Van Beek zich onver wacht gelijkwaardig aan de twee keer scorende Van der Zwet. De dames van Avanti 2 zagen Liesbeth Smits onver wacht twee keer verliezen, maar kwalijke gevolgen had dit niet want de zusjes Kooter sloegen samen vijf punten bij een. Avanti 3 versloeg DHC nipt 6-4. NTTB-Cup voor Bert van der Helm MAASTRICHT - Bert van der Helm van Delta Lloyd by de heren en Bettine Vriesekoop van Avanti by de dames zijn de winnaars ge worden van de finales voor de NTTB cup en de Limburg Coupe. By de heren viel de beslissing ei genlijk al één ronde voor het einde. Toen rekende namelijk Bert van der Helm af met Nico van Slobbe. Had de Delta-Lloydspeler deze par tij verloren, dan was de eerste plaats voor Van der Helm onbe reikbaar geworden. In de laatste ronde namelijk moest hij aantreden tegen de Engelsman Trevor Taylor. In de competitie was de Brit ook al kansloos geweest tegen Van der Helm. In de negende ronde speelde Van der Helm de Brit in vier sets (21-18, 15-21, 15-21 en 13-21) naar een nederlaag. Verrassender was de ontknoping bij de dames, in de voorlaatste ronde leek de weg voor Sonja Heltzel helemaal open, toen Be ttine Vriesekoop gecoached door Gerard Bakker verloor van de Britse Jane Williams in vier sets. Maar de Avanti-speelster her stelde zich knap van deze neder laag en maakte in de negende en laatste ronde korte metten met Sonja Heltzel: 14-21, 17-21, 15-21. Bij de heren moest Hijnen van Middenstandsbank op de eerste dag opgeven wegens een spierbles sure. Zaterdag was de publieke be langstelling minimaal, op de tweede dag waren er zo'n 500 toe schouwers in de Maastrichtse spor thal. De eindstand dames: Limburg Coupe: 1. Bettine Vriesekoop (Avanti) 8 punten, 2. Sonja Heltzel (Delta Lloyd) 8, 3. Jane Williams (Delta Lloyd) 7, 4 M. Wage makers (Tanaka) 5, 5. M. Amtz (Tempo Team) 5,6. M. van der Vliet (Tempo Team) 4, 7. J. Nitisusanta (Phoenix) 3,8. A. van der Moorst (Delta Lloyd) 3, 9. E. van der Helm (Delta Lloyd) 2, 10. J. Noordam (Tanaka) 0. Eindstand heren NTTB Cup: 1 Bert van der Helm (Delta Lloyd) 8. 2. Trevor Taylor (Tempo Team) 7,3 Hans Hopman (Tempo Team) 6, 4. Nico van Slobbe (Tempo Team) 5,5. R. Jens (Hia Panels) 4, 6. H. van de Broek (De Korenbeurs) 2, 7. Hans Lingen (De Korenbeurs) 2, 8. Karei Solka (Hia Panels) 2, 9. Henk van der Zee (JVC) 0. De tafeltennister Bettine Vriese koop werd gisteren in haar woonplaats Hazerswoude door de voorzitter van haar vereni ging Avantin tijdens een infor meel samenzijn in de Sherry-can in de Bloemetjes gezet. In haar linkerhand toont de 14rjarige Be ttine de Limburg-coupe die ze gisteren in een toernooi Naast haar haar trotse zei dit succes nog hebben verwacht.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14