Trainer Perdijk vindt pet: Quick Boys wint weer (1-0) Spijkenisse slecht verliezer in Katwijk Roodenburg laat kansen op grotere zege liggen UYS moeizaam ronde verder YVOGBETAALT EEN HOGE PRIJS VOOR 2-2 SPEL MET NOORD WIJK Te weinig inzet van Ter Leede LISSE VERRAST DOOR BERN ARDUS MAANDAG 8 MAART 1976 PAGINA 13 KATWIJK - De pet van Quick Boys-trainer Perdijk speelt een merkwaardige rol. Na de wedstrijd tegen IJsselmeer- vogels, die een periode vol kommer voor de Katwijkse for matie inluidde, raakte Perdijk zijn kleinood kwijt. Hoe hij ook zocht, het hoofddeksel bleef vier maanden lang on vindbaar. De gevolgen waren er ook naar Quick Boys zakte langzaam maar zeker af naar de lagere regionen van de eerste klasse. B. Perdijk probeerde het nog even met een Sherlock Holmes-achtig i gend hoofddeksel dat snel in de prullebak verdween toen het gewenste effect uitbleef. Deze week kwam de ommekeer: het ding werd onverwacht terug gevonden en Perdijk liep er tijdens de strijd tegen vicekoploper Spijkenisse vol verwachting mee te pronken langs de zijlijn. Het resuitaat: een 1-0 overwinning op Spijkenisse. De 1-0 winst op Spijkenisse maakte nogal wat emoties los. Eerst in het veld, waar arbiter De Looper aan vankelijk veel consideratie toonde tegenover de veel pratende Spijke- nissers, maar tenslotte spits Cor Barendregt met zijn notitieboekje liet kennis maken. Direct na afloop in het gangetje onder de hoofdtri bune, waar trainer Van Dongen en achterspeler Zwartepoorte een klopjacht wilden organiseren op een Quick Boys-supporter die vanaf de tribüne met een bran dende sigaret zou hebben gegooid. SASSENHEIM - Zaterdagtweede klasser Ter Leede heeft zijn eigen glazen ingegooid. Men mocht tegen IJmuiden, eveneens een staart- ploeg, toch wel de nodige inzet verwachten. Die was er niet. IJ- muiden was de ploeg die de meeste strijdlust toonde en de uitslag was dan ook niet verwonderlijk: 0-2. De goede bedoelingen waren er wel bij de Sassenheimers. Vooral in de be ginfase wist Ter Leede tot vlotte combinaties te komen. Daarbij werden veelvuldig de vleugelspe lers Nico Sluimer en Jan van Slooten betrokken, omdat zij op vallend veel vrijheid kregen. Ter Ledde kon zich energiek verdedi gen. Na een klein kwartiertje stond de gehele Ter Leede-defensie als aan de grond genageld toen een één-twee-combinatie tussen IJ muiden-technicus Heeringk en Postma laatstgenoemde aleen voor doelman V. Harskamp bracht. Postma had niet de geringste moeite om met een droge schuiver V. Harskamp kansloos te laten: 0-1. Ter Leede was duidelijk aangesla gen. De inzet was op slag verdwe nen, er werd veel balverlies geleden en zodoende kwamen de Sassen heimers zelden meer tot combine ren. De enige kans kreeg Ter Leede via Eikens na ruim een half uur spe len. Eikens brak door, maar werd goed afgestopt door IJmuiden- keeper Kwak. In het tweede bedrijf bleek het verschil in inzet tussen beide partijen nog duidelijker. Met name Bisschops en V. d. Fange kregen geen vaste greep op het middenveld. IJmuiden nam gedu rende langere tijd het initiatief. Een kwartier voor tijd begon Ter Leede toch aan een slotoffensief. Via een aantal hoekschoppen schiep Ter Leede situaties voor het doel van IJmuiden waarbij soms meer dan tien spelers stonden te dringen om de bal te spelen. Ter Leede's alles- of-niets speelwijze leverde tens lotte "niets'' op. Doelman V. Hars kamp, die zijn strafschopgebied had verlaten en zichzelf tot extra veld speler had omgedoopt, werd in blessuretijd door Verwoerd om speeld en het was voor deze speler toen een koud kunstje om 2-0 te laten aantekenen. Terwijl er een spontane vreugde- yell opwelde uit de kleedkamer van Quick Boys konden de suppoosten de rel met veel moeite voorkomen en legden de spelers van Spijke nisse zich tenslotte bij de nederlaag neer. De oorzaak van de frustraties die na afloop werd geprojecteerd op de peukengooien het feit dat scheidsrechter De Looper wel be reid was Quick Boys een penalty te offreren toen Daan van der Meer op ongelukkige wijze hands maakte (toen Jaap Hoek op punt stond door te breken), maar dat niet deed toen ook de Quick Boys-defensie na rust de bal twee keer zonder opzet met de hand beroerde. De penalty, door Jaap Heerikhuisen in de 39e mi nuut van de eerste helft feilloos be nut, maakte een eind aan een pe riode waarin Spijkenisse heer en meester was geweest (Van Dongen: "Quick Boys was rijp voor de slachtbank"). Quick Boys ont snapte alleen aan een achterstand omdat Arie Remmelzwaal tot twee keer toe kopballen van Ruud de Haan en Cor Zwartepoorte met het hoofd van de doellijn werkte en Arie Haasnoot later de bal corner kopte nadat Schaap was verrast door een lob van Cor Barendregt. Dankzij een enorme werklust hield Quick Boys zich staande, hoewel het tot vlak voor rust duurde voor dat ook het doel van Molendijk in gevaar kwam. Eerst een vloeiende combinatie tussen Jaap Heerik huisen en Wim v. d. Plas, waarna Jaap Hoek zich de bal van de schoen zag gegrist door Molendijk, die hetzelfde kunststukje moest herhalen toen Ver does even later was doorgebroken. De tweede helft kende weinig hoogtepunten, om dat Quick Boys met twee spitsen (Jaap Heerikhuisen, Wim v. d. Plas) spelend nauwelijks tot impone rende aanvalsdaden kon komen. Spijkenisse-trainer Van Dongen: "Onbegrijpelijk dat een ploeg zo laf speelt in een thuiswedstrijd." Per dijk stelde daar tegenover "Het was de enige manier om mogelijk heden te creëren voor onze eigen voorhoede." Dat die mogelijkhe den er niet uit kwamen was in de eerste plaats de verdienste van het "internationale" duo Hokke-Bu- vens. Dat Spijkenisse in de tweede helft niet meer de kracht kon op brengen om de verdiende gelijk maker binnen te halen kon de ploeg alleen zichzelf verwijten. Door het vele gepraat tegen de scheidsrech ter en medespelers was de concen tratie bij de Spijkenissers al snel na rust verdwenen. Bij Quick Boys werd Ger Pronk in de tweede helft ingezet voor Nico Kuyt, die zich voor rust licht bles seerde. Na de wedstrijd borg Per dijk zijn pet weer zorgvuldig op: "Volgende week, tegen Kozakken Boys, zal hij ons in elk geval weer van pas kunnen komen." RON POLANE LEIDEN - Enkele clubs die niet voor de competitie in actie behoef den te komen hebben gisteren oe fenduels gespeeld. LFC klopte het Amsterdamse Rivalen aan de Bos- huizerkade met 3-0. Bij de rust had LFC, dankzij doelpunten van Aat Neuteboom en Peter Siera reeds met 2-0 de leiding. Na de hervatting vergrootte Peter Siera de score tot 3-0. Lugdunum kreeg op eigen terrein met geflatteerde cijfers klop van eersteklasser Blauw Wit De Am sterdammers wonnen, via een 0-2 ruststand, met 0-3. Door slordig op treden van Lugdunum-doelman Wim Eradus kon Blauw Wit voor rust gemakkelijk afstand nemen. Lugdunum, dat met vier invallers opereerde (o.a. voor de door het be stuur geschorste Jaap Schilthuy- zen) schiep zich na rust legio kan sen. Koos Bekooy en Leo Wetselaar wisten die niet te benutten. LDWS ;'.r speelde een sterke partij tegen CW, dat momenteel koploper is in de hoofdklasse A. Dankzij een hechter teamverband kon CW de wedstrijd in zijn voordeel beslis sen. De Rotterdammers, zegevier den, na een 2-1 voorsprong halver wege, met 4-1. Het Leidse doelpunt werd in de eerste helft gescoord door Ger de Roode, die een penalty benutte. Kansen kreeg LDWS via Paul Wetselaar. die echter twee maal uit riante positie miste en de bal ook nog tegen de lat schoot. SC Lisse kreeg op eigen terrein verras send klop van Bernardus. SC Lisse was de gehele wedstrijd in de meerderheid, maar toonde zich niet bijster productief Bovendien speelde Bernardus-doelman Vrie- zekoop een uitstekende wedstrijd. Via twee perfect uitgevoerde coun ters zegevierde Bernardus met 0-2. DOCOS won na een aantrekkelijk duel met 3-1 van vierdeklasser Hil- legom. Rob Brittijn laat, met zijn kopbal, de gehele defensie van DOS. doelman Bus incluis, kansloos. Teamgenoot Verkuylen (7) wacht met spanning af. LEIDEN - Na een kwartier spe len in de tweede helft van de wedstrijd Roodenburg - DOS mocht Sam den Os, op de bank gehouden vanwege een lichte blessure, zich van de steeds on geduldiger wordende Roodenburg-trainer Pieter Versteegh gaan warmlopen. Het had niets te maken met de spelopvattingen van 'poten tieel' uitvaller Rob Brittijn, want de spits verzette bergen werk. Maar er moest gewoon iets gebeuren, want hoezeer Roodenburg ook aandrong, hoeveel kansen er ook gecreèrd werden: doelpunten bleven uit. Den Os, dit seizoen nog in de selectie vanwege zijn enorme routine, moest het licht in de duisternis worden. Maar de rits van zijn trainingspak, juist door verzorger Sanders openge werkt, kon onmiddellijk weer dichtgetrokken worden. Want uitgerekend op het moment, dat Versteegh al naar de lijn was gelopen om Brittijn het teken te geven sprong de robuuste spits hoog op. Perfect getimed reikte hij met het hoofd naar de voor zet, waarmee André Ooyendijk de knap opgezette aanval over links besloot. Ver buiten bereik van keeper Bus sloeg de bal tegen het net. Brittijn mocht blijven. Den Os pas een kwar tier later voor de geblesseerde Verkuylen het vgld in. Brittijn werd aldus de held van de middag, want aan meer goals kwam Roodenburg niet toe. En net als verleden week tegen de FC Amstelland moet, wat dat aangaat, de hand in eigen boe zem gestoken worden. Rood enburg speelde een knappe en aantrekkelijke partij voetbal, maar vergat ook nu weer de kroon op het werk te zetten. Nadrukkelijk stelde trainer Versteegh aan het begin van het seizoen, dat Roodenburg nog voor verrassingen zou zorgen. Het taktisch concept zou dras tisch gewijzigd worden, want van het imago, dat Roodenburg een uiterst verdedigend inge stelde ploeg was, wilde Ver steegh af. Sindsdien is er hard gewerkt aan het nieuwe imago. Maar omdat de frontlinie van Roodenburg nu eenmaal niet het sterkste deel van de ploeg was en de samenstelling van het middenveld noodgedwongen elke keer weer anders was, zo dat er nooit sprake kon zijn van een goed op elkaar ingespeeld geheel, werd er wél aangeval len, maar nauwelijks gescoord. De ban van de puntloze gelijke spelen is inmiddels gebroken, maar het maken van doelpun ten is *oor Roodenburg, on danks het steeds betere aan- valsspel, nog steeds een groot probleem. De oorzaak daarvan is onder meer het falen van lin kerspits Peter Dubbeldeman, in voorgaande jaren toch een resoluut benutter van de toen nog spaarzaam geboden moge lijkheden. Maaar nu, terwijl de kansen zich voor hem opstape len, hopeloos zoekend naar zijn vorm en het 'ouderwetse' schot. Na drie minuten al kreeg hij een ideale kans om zijn ploeg de lei ding te geven. Laatste man Ade laar gleed uit en Dubbeldeman mocht alleen op doelman Bus afgaan. Vroeger wist de rappe linksbuiten wel raad met dit soort één-tegen-één situaties maar nu liet hij het volledig af weten. Zijn lob kwam helemaal met van de grond. Irt de tweede helft zou hij nog drie unieke mogelijkheden laten liggen. Hij was overigens niet de enige die faalde in de afwerking. Nadat Roodenburg al in de eerste helft verzuimd had om het povere DOS op ruime achterstand te zetten zocht de ploeg in de tweede fase, verbeten jagend, genoegdoening hiervoor. In hoog tempo walsten de blauw zwarten over het arme DOS heen en achtervolgens Verkuy len, Dubbeldeman, Hannaart, Ooyendijk en Tisseur versche nen alleen voor Bus. Geen van hen zag de juiste voortzetting, ook met nadat Brittijn het goede voorbeeld had gegeven. DOS kon zodoende, na het laat ste fluitsignaal van de uitste kend leidende Michielsen, op gelucht het veld verlaten. AD VAN KAAM ROTTERDAM - UVS is weer een bekerronde verder ten koste van derdeklasser EDS. Het duurde echter tot na het nemen van de noodzakelijk geworden strafschoppen voordat het zover was. In de "normale" speeltijd werd er door EDS en UVS tweemaal gescoord, na de verlenging was de stand opgelopen tot 3-3. De strafschoppen werden door UVS alle benut, EDS miste eén penalty. Al na vijf minuten scoorde Aat Bezemer met een afstandsschot het eerste doel punt, dat snel werd gevolgd door de gelijkmaker van Bert Kort. Valk voor rust miste Koos Hannaart een strafschop die was toegekend, nadat Mat Kantebeen onderuit was gelo pen. Na rust zorgde Arie La gendijk met een enorm hard schot voor i-2, maar het met tomeloze inzet spelende EDS kwam via Weeda nog terug tot 2-2. In de verlenging scoorde Koos Hannaart uit een wegens hands toegekende strafschop 2-3, waarna EDS vlak voor tijd door Bezemer aan 3-3 werd ge holpen. Voor UVS-doelman Wijn and Sloos liep de beker strijd minder voorspoedig af. Bij een onstuimige actie van El)S-spits Freek Weeda werd hij aan het hoofd geblesseerd en moest hij de wedstrijd sta ken. Nadat de wond was ge hecht in het ziekenhuis kon Sloos naar huis terugkeren. HARDERWIJK - De geblesseerde Kees Karstens kon niet nalaten zijn ploeg te verdedigen. Hoewel de 2-2 van Noordwijk bij de bescheiden middenmoter WOG een mager resultaat leek, (temeer omdat de Harder wijkers aan het slot een numerieke minderheid kenden) was Karstens toch vol lof. „Ik vind het knap", stelde de amateurinternational wiens liesblessure sinds de Turkse trip zodanig verergerd is dat hij zaterdag langs de lijn moest blijven. „Want of je nou tegen tien of elf man speelt, als ze allemaal voor de pot gaan hangen is er geen doorkomen aan" En schamperend: „Tegenwoordig spelen ook zaterdagploegen enkel op resultaat, zelfs als ze thuis spelen. Dat kun je toch niet verkopen?" WOG „verkocht" zo'n speelwijze wél aan het eigen Harderwijkse publiek (1000 man). Onbewust waarschijnlijk, want die ploeg had iedereen, inclu sief zichzelf, verrast door een 1-0 achterstand om te buigen in een 2-1 voorsprong en wilde die positieve score in het tweede deel van de confron tatie met de koploper scherp bewaken. De prijs die voor de angst betaald moest worden, viel hoog uit. Voorname lijk als gevolg van de irritatie die in de linies was binnen geslopen tijdens de langdurige Noordwijk-jacht op 2-2. Eerst uitte de ergernis zich bij centraal verdediger Simon Goossensen, die na een overtreding tegen Bo- gers met die speler ging bakkeleien en daardoor de aandacht van zijn collega-spelers afleidde (Noordwijk maakte er klinisch geroutineerd ge bruik van door via Westgeest de gelijkmaker te produceren); vervolgens solliciteerde middenvelder Jaap Umans heftig naar zijn verwijdering. De Thomasse, „hij me wel even precies zou vertellen hoe het zat en me daarbij beledigde. Toen ik hem daarvoor waarschuwde zei hij „Barst, verdomme" en aangezien ik hem daarvoor al een berisping had gegeven, kon hij er toen uit". De man-meer situatie van het laatste kwartier van de overigens sportieve partij, opende voor Noordwijk alsnog riante perspectieven op de zege. Het Eel man-team kon er echter geen gebruik van maken omdat WOG de bewaking van het verdedigingsgebied nog verscherpte en omdat de Noordwijkers zelf te weinig pressie en variatie in hun spel legden. Hoewel Jaap van Kesteren naar de voorlijn werd gedirigeerd om Eelmans bedoelingen te „bekrachtigen", Arie Weyers (voor middenvelder Barten) op de vleugel plaatsnam en Noordwijk zonder laatste man ging voetballen, bleef het slotoffensief beperkt. Voornamelijk omdat voortdurend de weg door het dichtbevolkte centrum werd gekozen, waar de lange WOG- doelman Jansen elke hoge bal bemachtigde. Die speelwijze had Noordwijk overigens al eerder gehanteerd. Alleen in het eerste half uur waren de aanvallen anders opgezet. In die periode van goed voetbal had Bröring ook uiterst simpel voor 1-0 gezorgd na een voorzetje van Bogers en waren de kansen op meer treffers (beste moge lijkheid Barten) ruimschoots aanwezig. Toen die niet waren benut, liet WOG de angstige houding varen. Daarbij geïnspireerd door een blunder van Constant Smit. De doelman verkeek zich volledig op een vrije trap van Henk Albers die de bal spijkerhard een baan van dertig meter naar de korte hoek liet beschrijven. Smit, wiens uitzicht even was belemmerd arriveerde te laat om 1-1 te verhinderen. Constant „Een grove blunder. Zo'n bal mag er natuurlijk nooit in". De fortuinlijke tegentreffer bracht verkramping in Noord wij ks spel. zeker toen de tegenstander brutaal de aanval koos. Het loon kwam in de vorm van een tweede frommelgoal, die in eendrachtige samenwerking door middenvelder Tieleman en verdediger Goossensen werd geproduceerd na een corner van Umans (2-1, 40ste minuut). „Die voorsprong verraste de spelers zelf', analyseerde WOG-trainer Hofstee naderhand, „daarom gingen ze daarna achteruit om te verdedigen. Je speelt tenslotte tegen Noordwijk". Dat plotseling weer aanwezige ontzag had gerechtvaardigd kunnen zijn als de Eelman-ploeg de daaropvolgende kansen had benut Bröring en Vreugdenhil misten echter. WOG verduisterde daarop voor zichzelf het uitzicht op de zege. Toen Goossensen ageerde tegen Bogers nam Vreug denhil snel de vrije trap (73ste minuut) waarop Albert Spaanderman de opgekomen Westgeest in staat stelde 2-2 te scoren (tussen drie man in!) en toen Umans kort daarop zijn agressie afreageerde op de scheidsrechter kon WOG met een man minder verder. Daarvan kon Noordwijk echter geen gebruik maken. „Nou ja," schokschouderde trainer Eelman „het gaat met elke ploeg weieens wat minder" PAUL DE TOMBE Defensie van Blauw Zwart maakt fouten SCHIEDAM - Door twee kapitale fouten van de eigen verdediging is Blauw Zwart er in de wedstrijd tegen DHS niet in geslaagd één of twee punten mee terug te nemen naar Wassenaar. By de stand 1-1 onderbrak DHS-keeper Sparla op knappe wijze een aanval van de blauwzwarten. Hij trapte de bal hard uit, die ver op de helft van de Blauw Zwart-ploeg neerdaalde. De Wassenaarse defensie wist niet goed raad met het leder dat terecht kwam bij Theo de Raaij, die de bal tergend langzaam en via de paal achter doelman Pieterse het ver dwijnen: 2-1. Na deze tegenvaller ging Blauw Zwart fel op een treffer jagen. Maar zoals zo vaak gebeurt kwam het succes aan de andere kant. Een snelle uitval van DHS bracht de defensie van Blauw Zwart zodanig in verlegenheid, dat de bal bij Piet Roozen terecht kwam, die van de verwarring ge bruik maakte en DHS naar 3-1 schoot. De Wassenaarse ploeg ging daarop nog fanatieker in de aanval. Iets te fel, want de uitstekend lei dende scheidsrechter Van Tour achtte zich genoodzaakt Blauw Zwart'er Frank Karremans uit het veld te zenden. Deze speler mocht een vrije bal nemen maar een DHS'er verhinderde dat door zich vlak voor de bal op te stellen. Kar remans wond zich daar zo over op dat h|j keihard tegen de Schie dammer opschoot. Na deze tegen slag kwam Blauw Zwart helemaal niet meer aan scoren toe. Voor rust zag het er allemaal nog hoopvol uit. De ploeg was in die pe riode veruit de betere en nadat Wim Tolido, gelanceerd door Ben Koen- radi, een fraaie voorzet losliet, kopte Rem van der Ham mooi in. Het gehandicapte Blauw Zwart (Hans Grundele ontbrak) ver zuimde nadien door te drukken. Met name doelpuntmaker Van der Ham miste enkele kansen. Vlak na de pauze kwam DHS langszij. In de vierde minuut schoot Doesburg een door Hans van Erp van de lijn gehaalde bal alsnog in. RCL WIPT OOK NSW NUMANSDORP - Ook eer steklasser NSW bleek voor RCL geen onoverkomelijk bekerprobleem. Werd in de vorige bekerronde Huizen gemakkelijk geëlimineerd, na de vierde ronde mochten de Leiderdorpers na het winnen van strafschoppen verder be keren. Penalty's die noodza kelijk waren omdat na 120 mi nuten voetbal geen winnaar kon worden aangewezen. De wedstryd was overigens van een erbarmelijk slecht gehal te, hoewel NSW er met een felle inzet nog wat van pro beerde te maken. Die werklust van de thuisclub schrok RCL in de openingsfase danig af. De uitmuntend keepende Brandt had al de nodige red dingen afgeleverd voordat hy kansloos was op een ziedend schot van de Numansdorper De Vries. De Leiderdorpers probeerden zich te verweren met technisch voetbal, wat na 35 minuten tot een 1-1 stand leidde. Treffer Dick v d. Byl. Omdat de tweede helft en de verlenging geen doelpunten opleverden, waren straf schoppen noodzakelijk. Ook in dat onderdeel hielden NSW en RCL elkaar aanvan kelijk in evenwicht (3-3 in de eerste serie). In de tweede se rie schoten Leo Holl en Wally van Haver RCL naar de vol gende ronde.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13