weg naar het miljoen Actie voor Israël op DOOPSGEZINDEN BIJ ANDERE BANK cüüiiiiyuM^ Wolven-mentaliteit KERKDIENSTEN Onderwijs in Eshel Hanassi begonnen Dr. Oppenheimer: "sensationele opbrengst" De kerkeraad van de doopsgezin de gemeente in Leiden meent, dat in het algemeen besluiten van de We reldraad van Kerken moeten worden overgenomen, in het vertrouwen dat de besluitvorming daar geschiedt met de vereiste zorgvuldigheid en op grond van deskundige adviezen. Wel moet steeds overwogen worden of er argumenten zijn om in bepaalde gevallen van voorstellen van de We reldraad af te wijken. De kerke raad vindt, dat dit niet het geval is ten aanzien van de bezwaren tegen banken wegens geldleningen aan Zuid-Afrika. Dit betekent, dat stap pen genomen zullen worden om de rekening die de doopsgezinde ge meente heeft bij de Amro-Bank eer lang op te heffen. In de gereformeerde kerk aan de Oude Vest in Leiden zal op zeven woensdagavonden in de "veertig- dagen-tijd" (ook wel lijdens- of pas- sietijd genoemd) een kort "midweek avondgebed" worden gehouden, van kwart over 7 tot kwart voor 8, waar in een lezing van het evangelie en een overdenking daarvan in stilte centraal staan. De avondgebeden, worden namens het team van studen tenpastores- verzorgd door pastor Lit- jens (rk) en de gerefrmeer- de studentenpredikant dr. Vlijm. Het eerste is ai geweest op 3 maart. De kerkeraad van de gereformeer de kerk in Katwijk aan Zee heeft be sloten, de gemeente voor te stellen het ge*al predikanten op drie te hou den en de vacature van ds. Pijlman, die op 13 juni afscheid hoopt te ne men wegens emeritaat, te vervul len. Bij de emeritering van ds. De Vries over twee en een half jaar kan de vraag hoeveel predikan ten nodig en mogelijk zijn, opnieuw aan de orde komen. In hun Vastenbrief constateren de oud-katholieke bisschoppen van Utrecht, Haarlem en Deventer een duidelijke verschraling van het ker kelijke leven binnen de Oud-Katho lieke Kerk van Nederland. Er wordt onregelmatiger aan de eucharistie vieringen deelgenomen en ook de be langstelling voor de vespers vermin dert. Daartegenover zien de bis schoppen minder-offioiële vormen, van kerk-zijn, vooral onder de jon geren, groeien. Zij volgen deze ont wikkeling met veel aandacht, juist ook omdat jongeren die van de of ficiële eredienst vervreemd zijn zich in die andere vormen meer thuis voelen, maar tegelijkertijd zeggen de bisschoppen dat deze slechts aan vullend kunnen zijn en de officiële li turgie niet kunnen vervangen. Bij "Mensen in nood" in Den Bosch, de Nederlandse afdeling van de internationale rk organisatie "Ca ritas" is tot nu toe ruim anderhalf miljoen gulden binnengekomen voor het door aardbevingen geteisterde Guatemala. Het meeste daarvan kwam bijeen door de kerkcollecte op 21 en 22 februari. "Caritas" heeft een voorlopig programma (noodba- rakken en nieuwe huizen) opgezet, dat ongeveer zes miljoen gulden vraagt. De Wereldraad van Kerken- springt bij met drie miljoen gulden. Hiervoor komen giften binnen bij de stichting Oecumenische Hulp in Utrecht. Omdat isolement nooit vrucht baar kan zijn, heeft de hervormde gemeente van Lent (regio Nijmegen) besloten, nauwere contacten aan te gaan met de Molukse gemeente in Eist (Betuwe). In het najaar zal het Molukse kerkkoor naar Lent komen om aan een kerkdienst mee te werken. Na afloop daarvan zal er een ontmoeting zijn in het jeugdge- bouw. Ook zal een aantal Moluk se jongeren worden uitgenodigd, om in Lent op de catechisaties te komen. De in opbouw zijnde alternatieve bank voor ontwikkelingsprojecten, van de Wereldraad van Kerken wordt niet in het noorden van ons land gevestigd, zo heeft het persbureau van de Hervormde Kerk meegedeeld en wel om praktische redenen. De voorgenomen vestigingsplaats, Am sterdam, wordt gehandhaaf d. In Urk is een gereformeerde "do lerende noodgemeente" ontstaan uit reactie op het feit dat de syno de van de Geref. Kerken geen doel treffende tuchtmaatregelen neemt, tegen representanten van de moder ne theologie, zoals prof. Kuitert en ar. Wiersinga. De groep wil echter het kerkverband niet verlaten. Zondag is ds. Hegger uit Velp, be kend van het opvangcentrum voor ex-priesters, in deze kring voorge gaan. Eind vorig jaar raakte de Geref. Kerk van Urk ook al een groep be zwaarden kwijt. Die noemt zich "Re formerende kerk" en heeft de Urk- se predikant Van Mechelen als voor ganger. Zij staat wel los van het of ficiële gereformeerde kerkverband. ZATERDAG 6 MAART 1976 LEIDEN Op 4 mei komt er een eind aan de ook op 4 mei vorig jaar begonnen "Kerk-voor-Israël-actie" voor de bouw en inrichting van een vakschool voor beroepsopleidingen in het Israëlische dorp Eshel Hanassi, een plaats in de Negev- woestijn, ongeveer vijftien kilometer van het al uit het Oude Testament bekende Berseba. Aan deze school, die in totaal on geveer een miljoen gulden gaat kosten, bestaat dringend be hoefte. Door S. J. de Groot Haar onderwijs in landbouw, vee teelt en een aantal technische vak ken zal gericht zijn op de verde re ontwikkeling van het woestijnge bied en is ook van groot belang voor de immigranten, onder meer uit de Sovjet-Unie, die hier worden opge vangen. In september vorig jaar overhandig de de voorzitter van de hervormde synode, ds. G. Spilt, de ambassadeur van Israël in ons land al een chèque van f 700.000. De initiatiefnemers, on der wie de geëmeriteerde Leidse aca demiepredikant dr. K. E. H. Oppen heimer, hopen, dat deze tussenba lans en de betekenis van dit ker kelijke Israël-project alsnog een aan tal gemeenten en personen zullen sti muleren tot meedoen. Dan zal biy- ken, dat het streefbedrag van een miljoen toch geen onmogelijke op gave is geweest. Het onderwijs in Eshel Hanassi is al begonnen. Aan de uitbreiding van de school wordt hard gewerkt. Er wordt nu les gegeven in een stenen gebouw en in houten keten. Als de vakschool over een jaar helemaal klaar is, beschikt het dorp met de omgeving over een groot aantal op leidingsmogelijkheden. Er zal dan onderwijs worden gegeven in alge mene technische kennis, automati sering, electronica, instrumentmake rij, machinebankwerken, naaien en algemene landbouwkennis. Van de ze vakken komen nu alleen algeme ne technische kennis en machine bankwerken aan bod. Immigranten Ongeveer 550 leerlingen zullen er straks onderwijs kunnen volgen. VooraJ kinderen van immigranten uit verschillende landen die zich rond 1950 hier vestigden bezoeken de school. De komst van nieu we immigranten heeft een forse uit breiding noodzakelijk gemaakt Het Israëlische onderwijsfonds ont wierp de bouwplannen en de her vormde kerk in Nederland verklaar de zich bereid bij de uitvoering van dit voor een hele streek zo belangrij ke projeot financieel te helpen. Na overleg met de hierbij betrokken in stanties onder andere de Collec tieve Israël Actie vroeg zij de kerkleden om een bijdrage voor de school. Als een eenvoudige hulp bij de opbouw van dit land maar ook als een uitdrukking van verbondenheid. Toen dr. Oppenheimer eind 1974 In de krant een bericht las over de devaluatie van het Israëlische pond. flitste de gedachte hem door het hoofd, de synode te vragen Isiaël daadwerkelijke hulp te verlenen. Een bliksemactie, die hem van 's morgens half 11 tot 's avonds 12 uur aan de telefoon gekluisterd hield, bezorgde hem 29 bijvalsbetui gingen voor een brief aan het syno- debstuur, waarin stond dat de eco nomische crisis van de staat Israël voor de kerk aanleiding zou moe ten zijn om haar verbondenheid met het Joodse volk gestalte te geven, door bepaalde humanitaire projecten voor haar rekening te nemen. Uit alle modaliteiten van de kerk verkreeg de actie instemming en aanbeveling. De synode ging vrijwel unaniem op het verzoek in. Dr. Op penheimer is het dagelijks bestuur van de synode en de Generale Dia conale Raad nog bijzonder dankbaar voor de energie en voortvarendheid waarmee zij in zo korte tijd de Kerk- voor-Israël-actie hebben voorbereid. Sensationeel" Terecht werd in het schrijven van de synode aan predikanten en kerke raden gewezen op de steun die dia conale instanties geven aan de zorg voor de Palestijnse vluchtelingen. Ook steunt ons land Jaarlijks, via een orgaan van de Verenigde Na ties, de Palestijnse vluchtelingen fi nancieel, in 1975 neg met twee mil joen gulden. De synode meende, dat de nood waarmee de staat Israël wordt geconfronteerd, eveneens om een antwoord vraagt, niet alleen in woorden, maar ook met de daad, al voegde zij er in haar oproep direct asn toe, dat dit initiatief in geen en kel opzicht als anti-Arabisch of an ti-Palestijns mocht worden uitge legd. Dr. Oppenheimer, die met de pre dikanten Gerssen en Spijkerboer, (respectievelijk secretaris van de raad Kerk en Israël en predikant in Amsterdam) de actie entameerde, en met milde maar overtuigende aandrang aan alle geïnteresseer den vraagt, de opbrengst nu spoe dig bij het miljoen te brengen (post giro 3554 "Kerk voor Israël" tc Utrecht), wil deze steun van ker kelijke kant niet onderschatten. Hij noemt die zelfs "sensationeel". "Door de eeuwen heen was het bij na zonder uitzondering: kerk tégen Israël. Hier is dus sprake van een correctie. Deze nieuwe ontwikkeling heeft niet alleen te maken met de nog vrij recente gebeurtenissen, zo als de vervolging van het Jodendom msar ook met het volstrekt veran derde theologische klimaat. De verbondenheid en de verwant schap met het Jodendom denk maar aan de grondnoties van het Oude en Nieuwe Testament zijn zo duidelijk, dat een negatieve, bui ten alle proporties gedistancieerde verhouding niet meer denkbaar is". Wat vind dr. Oppenheimer ervan, dat enige honderden gemeenten toeh niet aan de actie hebben meege daan? "Principiële overwegingen of nala tigheid kunnen hier een rol hebben gespeeld. Maar zelfs als men als pre dikant of kerkeraad tegen was, had men op z'n minst het gironummer van de actie bekend moeten maken en de vrije beslissing van het ge meentelid moeten eerbiedigen. Ik heb De vakschool voor beroepsopl ruimte voor 550 leerlingen. ezer meelevende gemeentele den gesproken die volkomen onkun dig waren. En waarom heeft men de kerkgan gers niet gevraagd, een aantal fol ders mee te nemen voor familie en vrienden die in Israël geïnteresseerd zijn? Bijna in alle kerken zijn onge bruikte folders achtergebleven. Ik heb in verscheidene kerkgebouwen na de dienst nog wel 600 folders op gehaald en ben die via persoonlijk bezoek aan oudkringleden van mij kwijtgeraakt. Men wilde er wel vijf of tien ter verspreiding. Een groot aantal ongebruikte folders ik meen wel 50.000 is later vernie tigd". In de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 9 april 1975 plaatste de kerkelijke medewerker Klaas van Gelder een scherpe kritische kant tekening bij deze Israël-collecte. De kerk zou zich hiermee, zonder an dere kerken erin te kennen, in een avontuur hebben gestort, waarmee de verzoening in het Midden-Oosten niet gediend zou zija zidingen in Eshel Hanassi wordt Dr. Oppenheimer kent deze kritiek. Hij is het in zoverre met Van Gel der eens, dat de actie iets van een avontuur heeft, maar, naar zijn stel lige overtuiging, dan wel van een goéd avontuur. "Wij hebben de andere kerken wel degelijk op de hoogte ge bracht, maar overleg over samen werking zou veel tijd gevraagd heb ben. In de mening dat er snel en vastberaden gehandeld moest wor den, heeft de-hervormde kerk dit pro ject ter hand genomen. In het spel van de machten is Is raël de zwakste en meest bedreig de artij. Zolang het geen veilige en door alle buren erkende grenzen heeft, hangt er een zwarte wolk bo ven deze staat. Verzoening is alleen mogelijk tussen volkeren die elkaar het bestaan gunnen. Wie Israël hals starrigheid verwijt, zal er moei lijk aan kunnen voorbijgaan, dat deze voortkomt uit legitieme angst Als je dat niet verstaat, ken je de historie van dit volk niet en ben Je blind voor de feitelijke situatie". fors uitgebreid. Er komt straks Woestijn Eshel Hanassi, het dorp aan de rand van de woestijn, dat sinds 1948 tot de staat Israël behoort is volgens Oppenheimer niet alleen een uitdrukking van de wil om het eigen land bewoonbaar en leefbaar te maken, maar houdt ook beloften in voor de vluchtelingen die er komen. En dat zijn er nogal wat. "Israël bestaat grotendeels uit vluchtelingen en (maar dat is vaak hetzelfde) immigranten. Joden uit Rusland, uit de Arabische landen (800.000) en uit West-Europa, voor hen allen wil deze jonge staat een nationaal tehuis zijn". Na hun overkomst en vestiging vraagt de sociale begeleiding der im migranten grote inspanning. Een staait die politiek, militair en econo misch zo onder druk leeft, kan een handreiking ter versterking van zijn sociale opbouw niet missen. Daarom is het voor dr. Oppenhei mer een zaak van humaniteit om zich via dit Eshel-Hanassi-project hiervoor in te zetten. i ds. Toorman zat. 5.30. zo. Pannekoek, 11 i Herv. Hoogl. Kerk 10 ds. enhuis, Salv. kerk De Jong. 5 ds. Post 10.30 ds. De Ruiter. 6.3 G. Herderk. S Bethlehemk. ivoorde. Lam- 0.30 ds. Ribs. Acad. lekenh. 10 ds. Brederveld. Dlac. huls 0.30 ds. Hemmes, jeugdkapel Vredes- Koopmans-Schotanus, Verheul Spljkenisse. Meljering gezlnsdlenst. Bapt. Gem. 10 - Evang. Chr. Gemeen- 10.30 ds. Hoo, Geref. K. Vrljg. BV (Vreugde- word) 9.30 hr. Moleveld. Chr. Geref. 9.30 dienst. 2.30 ds. v.d. Ent. Oud Ge ref. Gem. 9.30 en 4 leesd., Bapt. Gem. 10 en 6.30 ds. Koekoek. Noord 10 hr. v.d. B rink, 7 ds. Agtereek. Volle Evang Gem. (Kindervreugd) 10 hr. v. Leeu- 7.30 ds. Baayens R.dam. Volle Evang. Gem. 9.45 (Voorstr. 100(, Soefle 4 Katwijk aan den Rijn Herv. Open^H. 10.30 ds. Tey geler .^Dorps- v.d. Broeck Bodegraven, 6.30 ds. Tey- geler. Geref. K. 9 ds. Hoornstra N.- Vennep. 5 ds. Pijlman. Kapel Mari nekamp Valkenburg 10.30 ds. Sche pers. gez. dienst. RK zat. 7, 9.30 en 11.15. lekerk aan Rijn Herv. 10 Linden. 7 ds. Swlerts, Geref. vang. Chr. Gem Agtereek, RK (av.-maal). Rem Cossee, Leger des. H. 10 Ifoogmade tK zat. 7. zo 9 De Kaag 1 rv. 10 dr. v. Vliet. 11. -v. 10 dienst. RK Verschoor L - Sneep Driebergen, RK Kieuw-Vennep Herv. 9.30 kand. Den Harder. 7 ds. Roos A.dam, Geref. 9.30 ds. Smit Haarlem. 4.30 dr. Wind Leiden. Chr. Geref. 9.30 dienst, 3 ds. vo 9.30. Oegstgeest Herv. Groene K. 10.30 ds. Sasse, Paulusk. 10.30 ds. Ter Lin den, Gemeentecentr. 10.30 s. Wagen- voorde. Gem. centr. 10.30 hr. Ver^n- ugdkerk.^Geref. 10 Slmpelaar. Geref. ds. v.d. Berg. 4 ds. Cornelisse, Volle c •--- - Brugge (Gem - Gemeenschap z WJpwetoing rk zat 7. zo. 7.30, Sassen helm Herv. 9 ds. Rebel chr. Geref. dienst), 10.30 hr. Hoffe- laar. 7 open-deur-dienst, Geref. 10 ner Schagen Ter Aar Herv 10 ds. Lindenburg, Ade K RK zat. Overgaauw. Geref. 9.3 Vest 10 ds. Koolstra, 5 ds. V.schoten. Mar. kerk 10 ds. v. Achter berg. 5. ds. Koolstra, Bevr. O. Mol. Evang. K. Sitanala, Mol. t ds. Tomasoa Woerden, RK Leeuw. RK Kerk s B,PD. IVetfrlnt Herv. Gere'- Vrijs. 10 Bovenberg. Bron z Mierennest 10 hr. Spijker, Breehuys 10 dr. v.d. Zwaan, Jeugddienst. Ge ref. K. Vrljg. 10.45 en 4 ds. Benthuizen Herv. 9.30 i Den Dikken, Geref. Gem. 9.: 2.30 ds. Honkoop R.dam. Bodegraven Herv. Dorpsk. 10 i Catsburg, 5 Vos. Pnllk. 9.30. ds. Kool, 6 ds. Wijn malen, Gr. v. Pr. school 10 ds. Ho- vius, Overduln 2 ds. Baas, Hoeksteen 10 dovendlenst, Geref. K. Vredeskerk 10 ds. v. Halsema, 5 ds. Bosman Noordwijk, Triumfatorkerk 10 ds. Geref. K. 10 Pijlman Noorden Hen'. 9.30 en Kooy. Geref. 10 en 7 ds. 1 RK zat. 7.30, zo. 9 en 10-30. Noordwijk Herv. Binnen gr. ds. Lalleman. Geref. 9.30 ds. Czl- S.30 ds. Huizebosch, RK zat. 7, zo. Keunlng, De Rank tl. vjreiu. lU.iïJ UB. Doopsgez. Gem. 10.15 dr. Ilo^i Osm lfl Utrecht, Alhpen. Boskoop Geref. 9.30 en 5 ds. Dijkstra, De Stek 11 ds. Heymans. Pljlt jef. 10 en 5 ds. v.d. Ent, 10 i en 7.45 ds. v.d. Ent (biddag gew visserij). Geref. K. Vrljg. 8.15 ds. Hakkenberg, Geref. K. Vrijg. 10 Elgei rk 11 Bouma, Bin Post Baarn Zevenhoven, Geref. 9!30 dienst. - ds. Bouw, Scheveningen. Rijnsburg Herv. gr. k. 9.30 c tingskerk 11 ds. Bosman, linnen zat. 4 kerk. zo.8. 1 ds. Roukema. Noordwljkerhout Herv. 8 ds. Gravendeel. RK Aga- Streefland, RK Jozef Science. Steensch. 6. 10.30. Kerk van J. C. v.d. Heil d. L. Dagen. Steensch. 6. 10 15. Vrij Kath. K, Vreewiikstr. 19, 10.30 h mis. Oud Kath. Kerk 10 h. mis. RK Kerken: Haagwee zat. 7. zo. 9. 10.45. 12 en 6 30. 12 15, Herensingel Gouda. Geref. 10 j wis Bodegraven. 6.30 ds. Brandsma Ermelo, RK 10.30, Aardam 9 f Rijn Herv. Ad- Alphen er. Opst. kerk 10 ds. Cnossen Woerden, N gers. Martha st. 8 nam. ds. Hoogen- dljk oec. dienst. G. Herderkerk 9 en 10 ds. De Ruiter. De Bron 9 en 10.30. ds. Hoogendljk. 6 30 ds. v.d. Ree. Drie- b-nme 7 tnterk. dienst. Oudsh.weg 20 ds Oort Jongerendlenst. Sionskerk 10 TEMIDDEN VAN WOLVEN. Ik heb deze week vaak aan de koningin moeten denken. Ken nelijk behoor ik tot die mensen die het koninklijk huis ook een beetje als hun éigen huis be schouwen. Je voelt mee hoe het is als er een storm over je huis raast. Mensen gaan hun weg - met vallen en opstaan, ook als je hooggeplaatst bent. Dezer dagen gaat dus een storm van verdachtmakingen over de hoofden van de konink lijke familie. Beschuldigingen over dingen van vroeger worden onderzocht, en terecht. Het grootste deel van pers en te levisie is zeer terughoudend in de berichtgeving. Maar als de sensatie-pers en politieke door drijvers hand in hand gaan om het onderste boven te halen - berg Je dan maar. Je voelt even haast lijfelijk de hulpeloosheid van mensen tegenover verdacht makingen, aantijgingen en hetze. En Je denkt eraan, hoeveel va ker gewone mensen in onze eigen omgeving van straat en buunt en dorp zo ten prooi gevallen zijn aan een anti-stemming, roddel, verdachtmaking. Wat kunnen ze dan weinig daartegen doen! Je kunt toch niet alles aan de grote klok hangen. Soms zijn het dingen die samenhan gen met oud zeer en met nau welijks verwerkt verdriet Trouwens, als eenmaal de sfeer van achterdocht doorzet, zullen de mensen dan niet altijd een nieuwe stok vinden om mee te slaan. Wat je ook zegt of uit legt? Mensen lijken wel wolven dan! Dit gevoel van hulpeloosheid tegenover miskenning en ver dachtmaking leg ik in het kader van de lijdenstijd, de nu begon nen veertig dagen voor Pasen. Daarin gaat het om de realiteit van het lijden. Die realiteit is, dat niemand veilig is als de wol ven los zijn, als de tongen in be weging gaan en mensen hun tanden zetten in het leven van een ander. Daarop moet Je kennelijk berekend zijn. Vroeg of laat overkomt ons dit alle maal. Niemand is veilig, ook niet de meest hooggeplaatste of de meest gave persoon. Ook Jezus van Nazareth, zoon van God en gaaf mens bij uit stek, was dat niet. Wat was er dan fout aan Hém? Als de wol- venmentaliteit losslaat, vindt men bü Jezus ook heel wat ver keerds. Wat Hij niet vreselijk werelds? Ja, een "wijndrinker en een vriend van tollenaars en zondaars". En had Hij niet iets demonisch? Ja, de tekenen die Hij deed waren duivels indruk wekkend. "Door Beëlzebul drijft hy boze geesten uit!" Werelds en de monisch hebben ze Hem ge noemd. En zoeken naar een greintje bewijs, hebben ze Hem uiteindelijk veroordeeld als Godslasteraar. Hij, die zo volle dig namens God naar de men sen toe leefde, als Godslasteraar gedoodverfd. Zo is kennelijk het leven. Mensen kunnen elkaar niet heel laten. Alles kan verdraaid wor den. Wit wordt zwart en omge keerd. De Godszoon wordt een Godslasteraar. Men ként elkaar niet. Dit is punt één van de realiteit van het lyden: men ként elkaar niet. Jezus noemde dat "als scha pen temidden van wolven" le ven. Zo heeft Hij zelf geleefd. Soms heeft Hij zich rustig ver dedigd tegen aantijgingen en verdachtmakingen. Soms heeft Hij ook gezwegen. De wolven- mentaliteit kreeg geen vat op Hem. Verdachtmaking, hetze, roddel, ontluistering, kapot-pra- ten en verscheuren - Hij deed er niet aan mee. Hy staat voor een ander le ven: vertrouwen, openheid, be grip, verbondenheid, eerlijkheid, fijngevoeligheid. Schapen temid den van wolven. Trouw aan Je zelf. aan je roeping en Je geloof blijven vanuit een diepe inner lijke rust. Zo te leven, dat is de bedoeling J. Happee Cobetstr. 51. Leiden tel. 131966 Voorhout Herv. 10 ds. Gesink. RK zat. 7. zo. 9. 10.30, 11.45 en 5.30. Voorschoten Herv. dorp 10 vic. Bijl, 7 ds. v.d. Schoot, aula NH 9.30 dienst, kapel Rijndijk 10 ds. v.d. Schoot. Hulp en H. 10 ds. Lenz. Ge ref. 10 en 5 ds. Reedijk, aula NH 9.30 ds. De Zeeuw. Geref. K. Vrljg. 10 en 6 ds. Blokland R.dam, RK Laurentlus jÉ 12, aula NH zo. 8, 10 en 11.30, M. Godskerk s Waddinxvecn Herv. Brug-kerk 0.30 ds. Rijnsburger Amersfoort, 6.30 ds. Bakker Nleuwerkerk a.d. iJssel, Hoeksteen 9.30 ds. v.d. HeUvel, 6.30 ds- v.d. Heuvel. Bethel 9.30 en 5 ds. Ver boom. Immanuel 10 ds. v.d. Steen, 5 ds. Flink. Geref. Krulsk. 10 ds. Mod- ?er?ar,,« 5, ds^ Bakker O.geest, Ontm. kerk 10 ds. Koetsier. De Bilt, 5 ds. Den Tonkelaar 6.30, Viktor zat. 7. 2 Wlersma. Messiaskerk 10 ds. Panhui- se Den Haag. Dorpscentrum 9.30 ds. Stolk Den Haag, Geref. 10 en 5 ds. v.d. Meulen. Zuid 10 en 5 ds. Rietveld. Wagen in gen, Ned. Prot. Bond 10.30 den Jeugddienst, Geref. 9.30 ds. Hul ds. Helderman 1 6.30 ds. v.d. Helden (a

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4