Burgemeester Bos wijst beschuldigingen tegen wethouder van de hand (E2B330 'Niet gelukkig met Haagse mini-provincie' „WALZERTRAUM": 'N WARE DROOM SCHAPEN VIJFLING Prijzen zakten naar vooroorlogs niveau LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 51055. Telefoon: 071—14494L Bijkantoren: Katwijk aan Zee Badstraat 9 Postbus 184. Telefoon: 01718- 16151 RedactieJ van der Meer telefoon 12383, Badstraat 9. Alphen a/d Rjjn Juliana- straat 19. Postbus 83. Telefoon: 01720—93961. Hoofdredacteur Ban Mulder. Kwartaalabonnement 1 37.85 Per post f 48,25 Jaarabonnement I 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers I O.oO Abonnementsgelden bU vooruit betaling te voldoen. BU automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten. Nabezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—13453a KATWIJK Burgemeester mr. C. A. Bos van Katwijk zal er niet erg gelukkig mee zijn wan neer de Leidse agglomeratie deel gaat uitmaken van een mini- provincie Den Haag. Enige tijd geleden werd bekend gemaakt dat de minister van Binnenland se Zaken van plan zou zUn de provincie Leiden (en de provin cie 't Gooi) van zijn lijstje van 26 nieuw te vormen provincies te schrappen. De heer Bos is van mening dat het voor de gemeente het meest ideaal zal zijn wanneer Katwijk in een provincie komt te liggen die bestaat uit het district Rijn land mits daarin ook Alphen en de regio daar omheen uitgebreid naar het noorden zijn opgeno men. Dit geeft volgens hem aan een plaats als Katwijk met 38.000 Inwoners de meeste interessante vooruitzichten. "Katwijk heeft dan ongeveer tien procent van de totale bevolking van die provin cie en is dan een plaats die een woordje mee kan spreken in die bestuurlijke eenheid", aldus de heer Bos Ook een gewest Leiden, zoals de minister eerst had voorgesteld, is naar de opvattingen van de eerste burger van Katwijk niet helemaal zoals hij het zou wen sen: "Katwijk zal dan te weinig tegenspel kunnen bieden, het krijgt te weinig kansen om een duidelijk woordje mee te spreken. Boven dien 'bestaat nog altijd de vrees dat een relatief rijke plaats als Katwijk op kan draaien voor de tekorten die Leiden zidh op de hals heeft gehaald". En over het eventuele gewest Den Haag zegt de heer Bos: "Zo'n eenheid is volgens mij te groot, zeker als je de bedoeling van de minister ziet om mi ni-provincies te vormen met een bepaald maximum aantal inwo ners. Bovendien krijgt Den Haag dan een zware dubbelrol te spe len: de provincie-hoofdstad en de plaats van de regering". Vooralsnog neemt de heer Bos echter een afwachtende houding aan ten opzichte van deze mate rie. Hij stelt: "De vorming van mini provincies zal samengaan met de gemeentelijke herinde ling, een heel moeilijke zaak. Ei genlijk moet het gevecht rond deze zaak nog beginnen. Het laatste woord hierover behoeft nog niet te worden gezegd". ZATERDAG 6 MAART 1976 Actiegroep over bouw mavo-school KATWIJK Burgemeester mr. C. A. Bos van Katwijk staat voor de volle honderd procent achter het beleid dat wethou- det drs. J. Bergman namens het college van B. en W. heeft verwoord inzake de verkoop van grond voor de bouw van een nieuwe protestants-christelijke Bestevaer-mavo in Katwijk. De heer Bos wijst de beschuldigingen die de "Commissie tot Be houd en Wederopbouw van Katwijkeind deze week in een brief aan B. en W. en gemeenteraad heeft gedaan aan het adres van de heer Bergman dan ook met kracht van de hand. Jaarverslag veiling „Flora" RIJNSBURG „Door verschillen de oorzaken van buitenaf, zoals de hete zomer, de verdere economische teruggang in binnen- en buitenland, waardoor de prijzen daalden tot een „vooroorlogs" niveau, ontnamen ve len de moed om hun plannen uit te voeren. Hierdoor is de al bestaande achterstand voor sommigen vergroot. Anderen zetten door, om zodoende tot een iets beter bedrijfsresultaat te komen". Dit staat in het jaarverslag van de bloemenveiling „Flora" in Rij nsburg. Hierin wordt tevens melding ge maakt van het feit, dat in de eerste helft van het vorig jaar nauwelijks een reden tot klagen aanwezig was voor de veiling. De prijzen konden zich op een behoorlijk niveau hand haven, er werden plannen gemaakt voor investeringen enz. Door de stijging van de energiekos ten in 1975 werd het resultaat van Veel arbeid sterk negatief beïnvloed. Van de zijde van de organisaties is daarom op de regering sterke druk uitgeoefend om tot een lagere ener- gieprUs te komen. Dit was, gezien de Handelspolitiek, echter niet haalbaar, omdat de energiekosten in de overige EEG-landen op een hoger peil lagen. Bloemenveiling Flora werd het af gelopen jaar geconfronteerd met een te kleine ruimte, waarin de veiling is gevestigd. Veel aanvragen om inpak- ruimte moesten worden afgewezen. De suggestie, om de veilinggebouwen naar de Kamphuizerpolder te ver plaatsen, is nog steeds in onderzoek. Men hoopt nog dit jaar een uitge werkt plan voor te kunnen leggen. De totale meer-omzet over 1975 bedroeg bijna tweeëntwintig miljoen gulden, of wel ruim twintig procent. Dat is de grootste meer-omzet, die tot nu toe door Flora werd behaald. Uit de omzet-cijfers bleek ook, dat de importbloemen een grote plaats in nemen en dat dit nog steeds toe neemt. In die brief stelde de commissie dat problemen rond de planologie en de ruimtelijke ordening voor enkele leden van het dagelijkse gemeentebe stuur van Katwijk van slechts on dergeschikt belang zijn. De oommis sie: "Uit een gesprek met de heer Bergman is ons dat gebleken en hij demonstreerde dat ook duidelijk tij dens de laatste raadsvergadering door geen reëel te bouwen zaak te kunnen of willen noemen voor het gat achter de Pndëlkerk. Hij kon wel een schets maken." De oommissie neemt het de heer Bergman verder kwalijk tijdens de vergadering daarvoor bij verrassing met een ander stuk grond te komen voor de bouw van de mavo, namelijk de oefenvelden van voet balvereniging "Katwijk". "De wet houder heeft de mogelijkheid om van een machtssituatie gebruik of mis bruik te maken gebruikt, na eerst de koppen te hebben geteld om te kijken of hdj zijn zin wel krijgt", aldus de commissie. De heer Bos hierover: "Dit is een kwestie van misbruik maken van macht. Als u me vraagt of een poli ticus koppen mag tellen dan zeg ik: "ja, dat mag hij". Als u me vraagt of een wethouder plotseling met een ander voorstel mag komen dan zeg ik "ja, dat mag hij". Je mag als politi cus toch proberen te voorkomen dat iets gebeurt dat je niet wilt hebben, dat je niet goed acht voor een ge meente..." Waarom was een school aöhter de Pniëlkertc bouwen, zoals het Beste- vaer-bestuur had verzocht, aan niet goed geweest voor Katwijk. De heer Bos: „Ons vollege heeft de visie dat op die plaats een van de knooppunten van Katwijk komt te liggen. Dan moet je selectief zijn met wat er op die plaats komt. Je be paalt op zorgvuldige wijze wat daar komt of Je maakt er iets halfgaars van daar achter die kerk. Dan komt er iets dat geen winkelcentrum is, geen centrum dat bruist van activi teit. geen medisoh-sociaal centrum... Als je daar een school neerzet dan maak Je die hoek dood. Dan is d'r 's avonds niets meer te doen, de lichten uit... Maar nee, je mag niet van zo'n wethouder verwachten dat hij precies zegt wat daar gaat ko men. Wat dat betreft sta ik helemaal achter Bergman." VAKBEKWAME LOODGIETERS gevraagd FIRMA B0RSB00M TELEFOON 01718—20563 SPINOZALAAN 18 ACHTER RIJNSBURG LISSE Het muziekgezelschap „Kunst en Volharding" heeft zijn publiek gisteravond een boeiend kijk en luisterspel geboden. „Ein Walzer- traum", die werd uitgevoerd, werd inderdaad een ware droom. Mede ook dank zij de decorhouwers. Want deze mensen moeten bergen werk hebben verzet vóór alles in kannen en kruiken was. Maar de waardering van het publiek (oh, ah) was er Voor de 27ste uitvoering had de vereniging dus haar keus bepaald op „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Dirigent Van Strien heeft vele maanden gerepeteerd vóór alles er in zat. Dat daarbij nogal eens si tuaties moesten worden aangepast aan de mogelijkheden van „Kunst en Volharding" ia begrijpelijk. Het moet voor de vereniging haast 'n onmogelijke opgave zijn ieder Jaar weer mooier en beter voor de dag te kunnen komen. Toch hoorde men gisteravond: „Deze uitvoering was beter dan vorig jaarEen tendens, die zich de laatste jaren steeds heeft voortgezet. Ook voor de opvoering van „Ein Walzertraum" geldt: K. en V. doet het iedere keer beter. De kern van de spelers wordt geregeld uitgebreid en de groei van het koor maakt het mogelijk meer met het gezelschap te doen. Dirigent Van Strien en regis seur Buters hebben geduldig gezaaid en nu oogsten zij de capaciteiten van „hun" mensen. Het oog, dat ook wat wil wordt zonder meer verwend. De 'zelfge maakte operettekleding was een streling. Nog drie keer zal K. en V. op de planken komen met „Ein Walzer traum": vrijdag 12 en vrijdag 19 maart in gebouw ..Rehoboth" en vrij dag 26 maart in „De Meerkoet" in Lisserbroek. „Identiteit christelijke vakbeweging niet laten verflauwen" B«h Meijer in Valkenburg: „Als kerk lieten we het afweten" VALKENBURG Bob Meyer, de ex-journaallezer van de NOS. heelt gisteravond in Valkenburg eën aan val op de Nederlandse kerk gedaan. HU stelde onder andere, dat zU de Joden niet heeft laten zien wie Christus is. „Als kerk", aldus Meijer, „hebben we het laten afweten". Meyer, die op uitnodiging van de jongerensoos in Het Trefpunt was. kreeg het met deze beschuldiging in de discussie zwaar te verduren. Di verse aanwezigen kwamen terug op zyn uitspraak, waardoor een leven dige discussie ontstond. NIEUW-VENNEP „Het in 't leven houden is het grootste pro bleem. Hoewel ik nog geen hoera roep, acht ik de levenskansen nu wel vry groot", aldus G. W. A. Pompen van de Rijnlanderweg in Nieuw-Ven- nen. Maandag kreeg een schaap dat bij hem in de kost is", vyf lammeren en dat is in vakkringen een bijzon derheid. 't Komt vaker voor dat een schaap meer dan één. of twee lam meren het leven schenkt (dat is nor maal). maar dan zijn er altyd wel een paar dood. VÜf zwartwitte lammetjes liggen nu nog onder de lamp. Ze mogen volstrekt niet naar buiten. „Wij kun nen rustig stellen dat het nog uiterst tere couveusekinderen zijn. Dag en nacht zijn mijn vrouw en ik er mee bezig", zegt een trotse Pompen. Wie ook trots is. is aannemer L. H. Mul. k- huyse jr., die per slot van rekening de eigenaar is. „Ik heb er zelf geen verstand van. Het is te danken aan Pompen en aan onze terreinknecht G. van den Berg", zegt hy. Donderdagmiddag mochten moeder en kinderen voor het eerst bezoek ontvangen. Erik Mulckhuyse (6) vond het vanzelfsprekend geweldig leuk en zou maar het liefst met de troe teldiertjes willen gaan spelen, maar dat mocht uiteraard niet. Op de foto: mevrouw Pompen met de lam metjes. CNV Noordwijlu NOORDWIJK - "Het is ffoed .dat in een tijd van fusie en federatie- vorming de eigen identiteit van de christelijke vakbeweging niet ver flauwt of werdt weggewerkt." Dit zegt voorzitter A. Plug van de hout- en bouwbond CNV. afdeling Noordwijk, in zyn jaarverslag. "Hoe wel onze sociale bewogenheid", zo vervolgt hij, "en ons beleidsprogram veel raakpunten kent met de andere vakorganisaties, moet het duidelijk zUn, dat onze maatschappyvisie op principiële gronden afwijkt van de hunne. Vcor christenen is het een voorwaarde bezig te zyn in een or ganisatie .die zich christelijk noemt en het doel heeft de evangelische nor men in de maatschappij vorm te ge ven en haar zodanig te beïnvloeden, dat deze maatschappij wat meer gaat beantwoorden aan de normen van de bUbel" In het verslag wordt ook melding gemaakt, dat de afdeling nog steeds groeit. Het ledental bedraagt thans 210. Onder het motto "u hoort er ook by" streeft men er naar om in het jubileumjaar (1978), als de afdeling zestig jaar bestaat, 250 leden te heb ben. Vermeld wordt voorts, dat drie ve teranen van de afdeling (Dekker, Waal en Wesseling) een koninklyke gouden onderscheiding kregen. Er kunnen zich nog enkele deelnemers melden voor de talen tenjacht die op donderdag 18 maart in dancing Maribel wordt gehouden. Deze jacht wordt ge organiseerd door liet Leidsch Dagblad in samenwerking met platenmaatschappij WEA. Er heeft zich al een flink aantal deelnemers gemeld bij Maribel- dic-jockey Hans Versnel. Liefheb bers die snel de telefoon grijpen (tel. 01718-12263 of 01719-11376 kunnen echter nog meedingen naar de kloeke beker die het Leidsch Dagblad beschikbaar heeft gesteld voor de eerste prijs winnaar. Een extra stimulans voor aspirant deelnemers (modern en operagroepen, duo's en indi- viduele zangers of zangeressen eventueel met gitaar e.d.) zal wel licht het volgende zijn: iedere deelnemer maakt kans op een plaat- of proef opname bij de WEA en Hans Versnel trad al eer der op bij een talentenjacht waarbij de George Baker Selec tion de eerste prijs icon. Van 't Haring- en Visfront IJMUIDEN 5 maart. Viahai Aan voer: 12.470 kg tong. 71 kisten kabel jauw. 1697 k. kabeljauw. 402 k. kool- vi9. 152 k. schelvis. 1236 k. wijting. 5S2 k schol, 51 k. schar. 390 k. diversen - Per kg: Tarbot 13.54—1T.10: Gr Tong 10.46—10,08; Gr.mldd Tong 14.47- 14 25; Klmldd Tong 11.78—11.59; Tong. I 10,47—10,08, II 9.30—8,89 Per 40 kg: Tarbot 389187; Griet 197— 140; Kabeljauw: I 78—54 II 88—56, III 82—64. IV 82—65 V 71—53; Kool- vis: I 34—32. II 40—37 III 46—41. IV 26—18.40; Schelvis: I 55—52. II 44— 40 III 74—39. IV 86—39; Schol: I 52 —47. II 65—58. III 67—60. IV 65—48; WUMng: II 57—30.40; Schar 81- sommingen: K"" BOO; KW 185 VD 20 500; VD UK 6 en UK 123 6600; UK 48 en UK 78 1800; UK 107 en UK 200 13 000; UK 218 9500; UK 236 7600 Bloemenprijzen: vooroorlogs niveau.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3