Teruggang leerlingenaantal ^BB! Twaalfhonderd gulden voor de gehandicapten agenda Jan Gordijn krijgt slaap Prognose Wassenaarse ojiderwijsnota IN VOORSCHOTEN RUDT MINIBUS Zr. Quant nam afscheid van het Johannahuis Schoolsport W assenaar LEIDEN Tijdens de jaarverga dering van het wijkkomitee Vogel wijk bleek de meerderheid van de aanwezigen tegen woningbouw in de tuin van de Annaküniek, zoals voor gesteld in de structuurschets Leiden West. De bewoners van de Vogel wijk zouden wel woningbouw willen elders op het terrein van de An- nakliniek, die binnen afzienbare tijd gesloten zal worden. Men ging ak koord met afsluiting van de Blauwe Vogel weg, en zou zelfs in principe van de wijk een woonerf willen ma ken, waar de voetgangers voor rang krijgen. OEGSTGEEST Het grof vuil. wordt morgen opgehaald in de vol gende straten: Kempenaerstraat Ter weeweg, Waldeck Pyrmontlaan, Van Griethuysenplein, Louise de Colig- nylaan. Anna van Buurenlaan. Char- lotte de Bourbonlaan, Oranjelaan, Emmalaan, Boonstraat. Juffer- manstraat. Sportmanstraat, Spaar garenstraat en Duivenvoordestraat. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave; Leldscn Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon: 071—144041 Naoezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500 indien In gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 37,85 Per post f 48.26 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post r 181.50 Losse nummer* r Ö.5C Abonnementsgelden OU vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten. LEIDEN Het voetbalduel tussen het Leids politie-elf- tal en een lokaal horeca- team heeft gisteravond op het LFC-terrein een bedrag van 4200 gulden opgeleverd voor het gehandicapte kind. Van de geldsom is 3000 gld. bestemd voor de kinderen van de Korte Vlietschool; de resterende 1200 gulden is be stemd voor de oudercommis sie lichamelijk en geestelijk gehandicapte Leidse kinde ren, die in een tehuis in Soest De geldsom werd overigens voornamelijk bijeengebracht door giften van Leidse hore- ca-mensen, die de opbrengst van de kaartverkoop aan een paar honderd belangstellen den aanvulden. Die kijkers zagen het Leids politie-elftal met 2—1 win nen. waarmee de agenten be slag legden op de Korte Vliet- school-trofee. Bij de wed strijd waren noch Van Hane- gem, noch Barry Hulshoff aanwezig. Zij hadden elders verplichtingen, waardoor eer dere aankondigingen wat te voorbarig bleken te zijn. De aftrap van het duel werd nu verricht door Ajacied La Ling (foto). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 27 febr. tot 5 maart waar genomen door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13 (Meren- wük), tel. 121060, Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur n.rp..: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 153274. WOENSDAG laan ll, Oegstgeest, linfor- 1 Baha'l Gemeenschap, 8 Steenstraat lb, Wereldwinkel. 9.30 u Breehuys, Breestraat 19. kinderclub voor 10—12 Jarigen 4—5 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, Bejaard en soos Zuid-West 2.30 Overdekte, Begijnhof 2 't Begijntje, praathuis voor relaties en seksualiteit, do. van 1 —5 uur nam. en van 7.30—9.30 uur nam., telefoon 126831. Morsweg 10. vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9, f^^nïm0™1 manuel« geneeskunde. Gemeentehuis Voorschoten Commis sie CRM, 8 uur nam. Gemeentehuis Verschoten, Commis sie Welzijn en Onderwijs. 8 uur nam. DONDERDAG V. d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuls van de Leidse Werkgroep homofelie/COC 8 Steenstraat Ito, Wereldwinkel 9.30 u vm,9 uur nam. Pieterskerkstraat 1. Werkgroep Dienst- weigeren, 8—10 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Noordelnde 2a. c kookgroep 5.307.3 bewonen, agressie -10 uur nam. RSlfi Zorg. nauticicgeuiied Gezondheidszorg en Cultuur, 8 Gemeentehuis Leiderdorp. Commissie Financiën. 8 uur nam. Le'dse Rechtswinkel oord» wc): Gcspreksavonden Gesprekmvonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedvlaan 11. Oegstgeest. vr 8.16 uur nam. Fr-d. fïpnrlrikn'anrsoen 25 leiderdorp OnderwlIswlnkel Soplastraat 38. tel, 126325 Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- *eeg 7 (zijkant Stadhuis) Openlngs- Oude Rijn 88 tel 1440Ó0 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. VM. .11— JI. l-',ii.i. Advocatenspreekuur Pleterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.3020.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Lelderdo*?. Kinderopvang centra Lelden. 4. tel. 130360. —12 uur vm Dienstencentrum Noordelndspleln 2b. tel. 140483 gemene Informatie dag van 9—10 Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude I Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- dbck 32 Oegstgeest tel oïi 153652. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. 49a, dl 10.30—11.30 Morskwartlerbuurthuis Morswiik. paaslaan. tel 761196. woe 10 00 —11.00 uur vm. Tulnstadwijk: Heren straat 45 vrij 10.30—11.30 uur vm. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mare *5. tel 149441 (ma t/m vrtl 9-10 uur WASSENAAR De afdeling Onderwijs van de gemeente secretarie heeft een onderzoek ingesteld naar de huidige school bevolking en een prognose opgesteld voor de komende jaren. Een nota daarover met vele cijferbijlagen is door burgemeester en wethouders toegezonden aan Re commissie Onderwijs, die daarover van gedachten zal wisselen in haar vergadering van 11 maart. Bedroeg In het jaar 1973 begonnen schooljaar het aantal leerlingen op de basisscholen in Wassenaar 2933. volgens de prognose zal dit aantal in augustus 1979 zijn terug gelopen tot 2286. Uit de cijfers over de verdeling van de kinderen over de verschil lende soorten scholen in Wassenaar, blijkt dat het aandeel van het open baar onderwijs sinds 1970 te zijn ge stegen van 23.1 pet. naar 28.2 pet. Het RK onderwijs heeft een terug gang te zien gegeven van 43.7 pet. in 1970 tot 35.9 pet. nu. Het protestant- christelijk basisonderwijs steeg iets, namelijk van 18 pet. tot 19.3 pet. en datzelfde geldt voor de bijzon dere neutrale scholen die van 15.2 pet. op 16.6 pet. kwamen. Uit de cijfers blijkt verder dat 27b in Wassenaar wonende kinderen m een andere gemeente het basison derwijs volgen. Daaronder begrepen zijn 85 leerlingen van BLO-scholen hoofdzakelijk ih Den Haag, Leiden en Katwijk. Verder bezoeken 157 kinderen internationale scholen in Den Haag. Onder hen vormen de Amerikanen (81) verreweg de groot ste groep. Tenslotte zijn er nog 33 jongens en meisjes, die een gewone lagere school in Den Haag, Leidén of elders bezoeken. Wat het voortgezet onderwijs be treft blijkt het Adelbertcollege met 993 leerlingen de grootste school te zijn. Van die leerlingen zijn er 683 uit Wassenaar zelf afkomstig, 258 uit Voorschoten en 52 van elders. Op de tweede plaats komt het Rijn lands Lyceum met 902 leerlingen, waarvan 811 uit Wassenaar. 76 uit Voorschoten en 15 van elders. De Schout bij Nacht Doorman-Ma vo telt nu 333 leerlingen, de christe lijke Mavo-school aan de Herenweg 125 leerlingen. De HNO-school Spinbaan telt in totaal 295 leerlingen waarvan er 245 het lager nijverheidsonderwijs volgen en 50 het middelbaar nijver heidsonderwijs. Er blijken 797 Was senaar se kinderen elders voortgezet onderwijs te volgen. Daaronder zijn 155 leerlingen van de internationale scholen, 316 kinderen die in Den Haag voortgezet onderwijs volgen, 166 kinderen die in Leiden op school gaan. 92 jongens en meisjes die een school in Oegstgeest bezoeken en nog 68 leerlingen die elders school gaan. Van der Stoel komt op 1 mei naar Leiden OEGSTGEEST Honderdzeventig Roterdamse beja arden hebben gistermiddag in de regie van An M-J- chres in het Rijnlands Lyceum de musical "Mevrouw Rozenbottel" opgevoerd. Dit op initiatief van de Warmondse en Oegstgeestse U.V.V.'s. Ook uit andere gemeenten met name uit Sassen- heim, was de belangstelling voor dit spel groot. Wethouder Temminck en mevr. Eysinga vertegen woordigden het gemeentebestuur van Oegstgeest. In een groots stadsdecor werd in een vlot tem po gewerkt door de leden van de UW-toneel groep, de dirigenten van bejaardenzanggroepen, leiders van volksdansgroepen en bejaardengymnastiekclub. Tien caravans opengebroken ZOETERWOUDE Op camping "Buitenrust" aan de Westeindeweg zijn gisternacht tien caravans open gebroken. Vermist worden portable TV's, radio's, bandrecorders en foto toestellen. De diefstal werd ontdekt door een van de bewoners, die op de campingkwam om een paar karweit jes op te knappen. Campinghouder C. de Jóng was op zijn nachtelijke rondes niets opgevallen. In de afge lopen weken zijn verschillende Zoe- terwoudse bedrijven door inbrekers bezocht. ENTHOUSIAST LESKO IS VERRE VAN VOLMAAKT LEIDEN Het publiek in t LAK-theater heeft gisteravond met volle aandacht geluisterd naar de verrichtingen van het Leids Studenten Kamerorkest. Werken van Hindemith. Marti- nu en Stravinsky werden uitgevoerd onder directie van Benjamin Ashfcenazy. die bo vendien Martinu's Concertino voor cello en orkest mondeling toelichtte Het LESKO heeft van meet af aan bestaan uit een kwalita tief eemeleerd gezelschap, va riërend van een beroeosfluitiste tot een nauwelijks de eer ste schriftelijke muziekles ont groeide "andere instrumen talist" (wie de schoen past Men moet roeien met de rie men die men heeft, gezien het geringe aanbod van musici die zich wensen toe te leggen op 't spelen van 20e eeuwse muziek. Een ding hebben deze begin ners en gevorderden gemeen: dat is een ongekend enthousias me. door de al even gemotiveer de dirigent vakkundig gekanali- seei-d. Resultaat was een verre van volmaakte uitvoering, die echter door de inzet van allen wist te boeien. De solist in h3t genoemde Concertino was U!- rich Sohulze, wiens slordig spel mij maar matig kon overtui gen. Wél licht was dat laatste een kwestie van aan elkaar wen nen: hopelijk zullen velen morgenavond de weg naar het theatertje aan het Leven- daal weten te vinden, want dan heeft een herhaling van dit in- formatierüke concert plaats. RON HARMS Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Izaak An ne z v H. H. D. Meulenbelt en A. M. de Bruin. Brenda q v A. J. Mensink en R. M. Kuper. Jan z v P. Post en A. C. Vermeulen. Lai-Wah d v L. W. Piesens en S. F. I. Helmes. Sebas- tiaan Hendrik z v J. S. Degenaars en A. Schniedewind, Melissa Elisa beth Angle, d v E. J. Marinussen en E. C. van Genderen, Eric Tho mas Tik Liong, z v K. T. TJwa en G. H. I. Tio, Chui Yan d v M. C. Lee en S. M. Cheung. Getrouwd: G. G. M. Pijnenburg en T. Z. M. van Schagen, J. A. van Keeken en M. F. T. Schrijver. Overleden: J. Meijer (76) geh gew met Hudig, W. F. Suermondt (85) man. LEIDEN Minister van Buitenland se Zaken Max van der Stoel komt naar Leiden. Dat gebeurt ter gelegen heid van de feestelijke 1 meiviering van de afdeling Leiden van de Party van de Arbeid. Van der Stoel zal tij dens de openbare ledenvergadering een inleiding houden over interna tionale politiek en solidariteit. Op 5 maart komt het PvdA-tweede-kamer lid Arie v. d. Hek naar Oegstgeest. Voor de plaatselijke afdöling van de PvdA zal hij in het Witte Huis spre ken over de positie van het kabinet Den Uyl. VOORSCHOTEN De NZH heeft op lijn 63 (Voorschoten-Was- senaar) een minibus ingezet. Deze Mercedes-minibus kan inclusief staanplaatsen, maximaal 25 personen vervoeren. De minibus rijdt voorlopig op proef. In de zomermaanden, wanneer de lijn doorge trokken wordt naar Wassenaarse Slag zal er weer een normale in- terlocale autobus ingezet worden. De chef vervoersdistrict Van der Sluys kan nog niet zeggen of de proef geslaagd is, daarvoor is de tijd nog tekort. De NZH staat open voor suggesties zowel van reizigers als chauffeurs. De reactie van de reizigers is over 't algemeen positief. Er worden tal van opmerkingen gemaakt, die echter nimmer negatief zijn. De een zegt: "Hé een kleine bus, zeker vandaag half geld!", een ander: "Komen jullie morgen met een taxi voor?" en volgens een chauffeur riep een klein jongetje: "Jullie moeten de autobussen in Dreft was sen, dan krimpen ze niet." WASSENAAR De Wassenaar - se Schoolsportcommissie heeft de korte Voorjaarsvakantie benut voor het organiseren van een lijnbaltoer- nooi voor de leerlingen van de 3e en 4e klassen van de basisscholen. Het toernooi, waaraan door ongeveer 200 kinderen werd deelgenomen had plaats in de sporthal. Elf basisscho len hadden elk 1 jongens- en 1 meis jesteam afgevaardigd. Het aantal belangstellende ouders was groot. Lijnbal blijkt een voor de iongere jeugd zeer aantrekkelijke sport te zijn. die gezien kan worden als een voorbereiding tot volleybal. In een viertal poules werden 50 voorwed- strijden gespeeld' en daarna kwamen de finales, waarbij de sporthal daver de van de aanmoedigingen. Eer compliment verdienen de 7 onder wijzers, die zich als scheidsrechters beschikbaar hadden gesteld en zich op uitstekende wijze van hun taak kweten. De einduitslag was als volgt: Jon- Been gebroken LEIDEN Een 50-jarige brom fietser uit Lelden brak gistermiddag een been toen hij op het kruispunt Jam van Goyenkade-Vreewijkstraat geen voorrang verleende aan een auto. De man werd per EHD-ambu- lance naar het Diaconessen-zieken- i huis overgebracht. gens: 1. Europaschool2. Wethou der Huibregtseschool; 3. Herenweg- school; 4. Van Wassenaer Obdam- school; 5. chr. school Den Deyl. Meisjes: 1. Van Wassenaer Ob- damschool; 2. St. Jan Baptistschoo! 3. Weth. Huibregtseschool; 4. Belle- steynschool; 5. Europaschool. Jongen schoot met luchtbuks op passanten LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren een 15-Jarige jongen aangehouden die vanuit een pand aan de Boommarkt met een wind buks schoot op wandelende en fiet sende mensen op de Boommarkt en de Apothekersdljik. In de loop van de dag kreeg de politie verschillen de meldingen binnen van personen, die zeiden te zijn beschoten, ver moedelijk met een buks. De politie, die op onderzoek uitging ontdekte de jongen die vanuit een raam op voorbijgangers vuurde. Het bleek dat de jongen afkomstig was uit Den Haag waar hij weggelopen was van huis. Het geld iruim 1000 gul den» dat hij uit de ouderlijke wo ning had weggenomen bleek hij nog op zak te hebben. LEIDERDORP De nu weer zo'n anderhalf Jaar functionerende raad in Leiderdorp heeft meer tijd nodig om op de vergaderingen de ge- gemiddeld 30 agendapunten af te werken dan de vorige- Het komt regelmatig voor dat vergade ringen ver over het middernachtelijke uur eindi gen. Dat was reden voor het raadslid J. A. M. Gordijn (PPR) tijdens de behandeling van de ge meentebegroting te vragen of het niet moge lijk is inplaats van om.de 5 weken om de 4 we ken een raadsvergadering uit te schrijven. Jan Gordijn: "Zo laat op de avond krijg ik altijd een slaperig gevoel en voor een goede besluitvorming is het toch beter dat je bij je positieven bent." De raad heeft nu besloten er naar te streven de ver gaderingen voor 23.00 uur af te werken. Mocht dat niet lukken dan zal om 23.00 uur besproken wor den of de agenda toch afgehandeld wordt of an ders de avond daarna gereserveerd wordt voor voortzetting van de raadsvergadering. Mentor van de raad Jo Nievaart (DS '70) merkte nog op: "Iedereen kan best wat korter van stof zijn, zo dat de raadsvergaderingen niet zo lang hoeven te duren." Lichtenberg", als particulier ver pleegster en als adjunct-directrice van het sanatorium "Beekbergen' Toen deze laatste instelling in 1959 werd opgeheven kwam zij naar Was senaar als directrice van het Johan nahuis. Ook andere aanwezigen voerden het woord en wezen op de voorbeeldige wijze, waarop zr. Quant haar taak heeft uitgevoerd. Er werden nog tal van andere cadeau's aangeboden, waaronder een kleurentelevisie van het bestuur en twee Perzische kleed jes van de bewoners. De bariton Bernard Kruysen, een goede kennis van de scheidende directrice, zong na afloop van de bijeenkomst een zestal liederen. Misplaatste studentengrap LEIDEN Een drietal Leidse stu denten heeft vannacht een aantal misplaatste grappen uitgehaald. Een 20-jarige en een 21-jarige stu dent hadden een parkeermeter van de Doezastraat verwijderd en een plaatsje gegeven in het Van der Werffpark. Een andere student had een tegel behorend tot de "route" "Weg der bevrijding" uit het trot toir gehaald en ook naar het Van der Werffpark overgebracht. Tegen de studenten is proces-verbaal op gemaakt wegens vernieling. I ogelwijk wil een woonerf WASSENAAR Afgelopen maan dag is in het Johannahuis aan de Schouwweg afscheid genomen van de directrice, zuster P. H. Quant, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. In de hal van het huis werd een samenkomst gehouden van alle bewoners met leden van het be stuur en een aantal gasten. Loco burgemeester mr G. C. van Dijk die als eerste spreker optrad, vertelde dat H.M. de Koningin haar voor haar grote verdiensten de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau heeft toegekend. Voordat hij de onderscheiding op speldde releveerde de heer Van Dijk de loopbaan van mej. Quant, die in oktober 1934 het verpleegstersdiplo ma behaalde en sedertdien als verpleegster werkzaam is geweest, in een Zwitserse kliniek, op de schepen van de Maatschappij Nederland, in het rusthuis voor bejaarden "De

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2