Dianne de Leeuw kan zicli op WK rehabiliteren f» Punch in de bekerfinale Boskov: „Er is geen 99 'Een sterke trainer zal nu geen trek meer hebben in FeyenoorcT Gaston Roelants in Molen-loop Toch weer de grote favoriete Toertochten van Swift Eindstrijd in 5Meihal? West Ham zonder Brooking f WOENSDAG 3 MAART 1976 ier spelers van DIOK in I A-selectie LEIDEN Naast Wim Rijsdam I heeft de bondscoach van het natio- nale rugbyteam, Dennis Power, nog crie DIOK-spelers aan zijn selectie» toegevoegd. Het zijn Kees Koeman. Hans-Peter Brandt en Dick Alting. Wim Rijsdam speelde al een aantal malen in het Nederlands A-team. De anderen kwamen tot nu toe uit In het jeugdteam. Strandloop van De Zijl/LGB j LEIDEN Op 14 maart organi seert de zwem- en polovereniging De Zijl/LGB haar jaarlijkse strandloop j op het strand aan de Langevelder- slag. De start van deze elfde loop is om 12.00 uur en de te lopen afstan den zijn 4, 8 en 12 kilometer. Vanaf 111.00 uur kan men zich inschrijven bij café-restaurant De Oase, vlak bij de start. Het inschrijfgeld be draagt f 3.-. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot R. Kortekaas, I telefoon 071-891379. Schuld ligt bij spelers, zegt II im Rijsbergen LEIDEN Wim Rijsbergen heeft er ook in zijn we kelijkse kolom in dit dagblad nooit een geheim van ge maakt dat Antoni Brzezanczyk hem als trainer bepaald niet best lag. Desondanks wil de Leidse Feyenoorder, die op 25 juni met zijn Loes een huwelijkscontract aangaat, niet natrappen nu (ook) de Pool slachtoffer is geworden van het keiharde voetbalbedrijf. Liever schaart Rijsber gen zich achter zijn aanvoerder-doelman Eddy Trey tel met zijn uitspraak: "Het zat erin, maar dat het zover is gekomen is bepaald niet alleen de schuld van de trainer. Meer van de spelers die er de laatste tijd totaal niets meer van maken. Al zet je een oefenmeester van wereld niveau tegenover ze, dan nog wordt het niks met die in stelling die er op dit moment is." gang in de clinch heeft gelegen. De voortdurend sluimerende con flicten (voornamelijk coor bles sures van Rijsbergen, die zich als WK-verrassing "eerst maar eens moest waarmaken" van de Pool) kwamen in de bekerstrijd b»J Roda tot een uitbarsting. Daar, in Kerkrade, heette het naar buiten uit dat de verdediger ge wisseld was omdat hij ziek zou zijn. Intern was aan de vervan ging een knetterende pauze-ru zie vooraf gegaan. Rijsber gen. die al voor Feyenoords be kerontmaskering te kennen had Door Paul de Tombe Wim. Rijsbergen: niet Daarbij wenst Rijsbergen zijn eigen persoon beslist niet uit te sluiten. Hij meldt in ieder geval vol zelfkritiek dat hij "dit sei zoen ook rot speelt", maar wil daaraan wel toevoegen dat hij er althans nog het beste van pro beert te maken. "Hoe slecht ik ook speel, ik probeer steeds te blijven gaan. Er zijn een hoop spelers die zelfs dat niet meer kunnen zeggen. Ik zou me dan ook best kunnen voorstellen dat trainers met een bepaalde repu tatie geen trek meer hebben in Fe.venoord. Zulke mannen moe ten dan een club waar het wèl goed gaat achterlaten, om van zo'n rommeltje nog wat te ma ken. Toch zal het een sterke man moeten zijn. Iemand die iets zelf kan bepalen. Iemand voor wie niets uitgemaakt wordt". Vanzelf is Rijsbergen daarmee toch weer aangeland bij Brze zanczyk met wie hij al vanaf de start van de lopende voetbaljaar- Twente in het veld zal staan. Wél weet hij dat van het door ande ren herhaaldelijk genoemde "ont slageffect" niet te veel verwacht moet worden. "Dat zei ik niet. Een ploeg die twee maanden lang zó speelt, kan niet ineens veran deren in een wonderteam. Maar misschien slaat de vlam toch in de pan. Het is te hopen. We heb ben ons in ieder geval allemaal achter Zonderland opgesteld om te proberen er nog t beste van te maken. Van Twente winnen zou daarvoor een aardig begin zijn. Dan komt misschien ook het gegeven niet te willen voetballen speelplezier terug en daarmee de als hij wéér op een andere plek interesse. moest staan, vertikte het toen om verder te spelen als rechts back. Hij liet zich door collega's nog wel overhalen het veld in te stappen, maar hield het twee mi nuten na de rust voor gezien. Dat de belangstelling ook in die andere voormalige topploeg is ver dwenen, vindt Rijsbergen overi gens niet zo opvallend. De speler die de werklust van Ajax een paar maanden terug nog als Een daad die hem door trainer "voorbeeldig" betitelde, stelt bestuur natuurlijk niet "Feyenoord en Ajax hebben zich dank werd afgenomen en die de laatste" Jarensteeds moeten wellicht nog consequenties krijgt forceren. omdat ze nu eenmaal in de vorm van een disciplinaire kampioen móeten worden. De ge- straf- ringe interesse van nu is de te rugslag van die opgehoopte psy chische druk." GOTHENBURG Dianne de Leeuw krijgt een kans op revanche voor het verloren goud van Innsbruck. De Olympische kampioene Dorothy Hamill heeft evenals haar mannelijke collega John Curry de goéde raad van trainer Carlo Fas si in de wind geslagen en zich gemeld voor de strijd om het wereldkampioenschap, dat deze week in de Zweedse havenstad Gothenburg een i groot succes belooft te worden. Carlo Fassi ver wacht van deze derde confrontatie tussen Dian- I ne de Leeuw en Dorothy Hamill geen goeds. De Amerikaanse Italiaan weet beter dan wie ook hoeveel zorg en moeite het hem heeft gekost om de Amerikaanse miljonairsdochter voor Inns bruck zodanig te pousseren dat haar de Olym pische titel nauwelijks meer kon ontgaan. De intensieve perscampagne, het tig geweest. Geen schaduw van het- beïnvloeden van de jury, ja zelfs de geen Peggy Flemming vier jaar stortvloed van bloemen, die op het eerder presteerde en ook flauwtjes ijs neerdaalde, toen Dorothy haar kür had gereden, waren bedoeld de Leeuw, het Russinnetje Elena i de zucht voor de ene. unieke gelegenheid de Vedorozova en vooral de Oostduitse Hun optreden geeft het wereldkam- groenogige Amerikaanse Olympische titel te helpen. Maar vreest hij de gevolgen. Daags Olympisch kampioenschap stonden onvermogen tot het drievoudige sprongwerk. Carlo Fassi, die vanuit Denver de I jswaar een aardig ogende kür gere- kunstrijzaken onder controle houdt, den, waarvan de onderdelen heeft dat zien aankomen en zijn pu- vloeiend in elkaar overgingen, maar pillen aangeraden direct na Inns- sportief gezien, was het uiterst ma- bruck, een prof-contract te tekenen. LEIDEN Gaston Roelants, de befaamde Belgische lange af standsloper. zal op zaterdag 3 april aan de start verschijnen van de, door de atletiekvereniging De Bataven, georganiseerde Zilveren Molenloop. Behalve Roelants komt ook de Belgische coming-man Eddy Rombaux naar Leiden om zich in deze twintig kilometer loop met de Nederlandse top te meten. Het parcours van de Zilveren Molenloop is, ten opzichte van vorige jaren, ongewijzigd. De start, om 14.00 uur. Is in de Groenoordhal. Via Leiderdorp, Hoogmade, Rijpwetering en Oud Ade keren de lopers weer terug naar Leiden. Burgemeester Vis zal na afloop de prijzen uitreiken- LEIDEN Swifttoer, een afdeling van de wielervereniging Swift, start zondag 7 maart haar jaarlijkse toertochtencompetitie. Elke zondag kan men deelnemen aan 'n toertocht over 30 of 55 kilometer. Gereden wordt in groepsverband en met een gemiddelde snelheid van rond de twintig kilometer per uur. Voor de beter getrainden worden er dit jaar ook weer lange afstandsritten georganiseerd, onder meer naar de Ardennen. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij G. Hekker, tel. 01718-71588. Het inschrijfgeld per rit bedraagt X L5Q. Eintracht met één been in halve finale GRAZ Het Westduitse Eintracht Frankfurt heeft gisteren de eerste ontmoeting in de kwartfinale van de UEFA-cup tegen Sturm Graz uit. Oostenrijk met 2—0 gewonnen. In Graz zorgden Holzenbein en Wen- zei voor de doelpunten. Beide tref fers vielen in de tweede helft. De wedstrijd werd bijgewoond door 12.000 toeschouwers. "Het ijzer smeden als het heet is", heet zoiets. Zowel bij John Curry als Dorothy Hamill is de sportieve vergelijking met hetgeen Dian- dadendrang echter groter geweest geldelijk gewin. de Christine Errath voor het voetlicht pioenschap in Gothenburg een apart cachet. Vorig jaar in Colorado het ren", zo kwalificeerde men Dorothy's Springs zegevierde Dianne de Leeuw in Ihnsbruck was het de beurt aan Dorothy Hamill. In Gothenburg wordt het één van de twee, of heel misschien oud-wereldkampioene Christine Errath, die in Innsbruck blijk gaf de gevolgen van een been blessure te boven te zijn. Overigens staat de eerste winnaar al vast, voordat er één streek op het ijs van het 'Scandinavian' is gezet. Het is de organisatie van het we reldkampioenschap. Voor vrijwel al le avonden zijn de 12.300 zitplaatsen reeds besproken, waardoor aan de debetzijde van de balans nu reeds het niet onaanzienlijke bedrag van 600.000 gulden prijkt. Na de korte kür heeft het Rus sische paar Irina Rodnina/Alek- Di.i de Leeuw: kans op revanche. sander Zaitsjev bij het paarrijden de leiding met 35,34 punten. Rodni- na en Zaitsjev, die in Innsbruck Olympisch kampioen werden en al 3 wereldtitels veroverden, hebben ruim een punt voorsprong op het Oost- duitse duo Romy Kermer, Rolf ös- terreich. De derde plaats is voor de Russische combinatie Irina Vorobi- va/Aleksander Vlassov. De stand is: 1. Rodnina/Zaitsjev 35.34 punten, 2. Kermer'Osterreich 34,18, 3. Voro- biva/Vlassov 33,88. De zilveren medaillewinnaar van de Olympische Spelen van Inns bruck, Vladimir Kovalev heeft bij de wereldkampioenschappen in Gothen burg gisteren de eerste plaats inge nomen na de verplichte figuren. Olympisch kampioen John Curry bezet, evenals in Innsbruck, de twee de plaats. De stand na de verplichte figuren is: 1. Vladimir Kovalev <Sov> plaatscijfer 10,5, 45,56 punten. 2. John Curry (Eng) 22,5, 43,92, 3. Jan Hoffmann (Odfl 28,5, 43,20, 4. Da vid Santee (Can) 29,5, 43,32, 5. Toller Cranston (Can) 51,5, 39,92, 6. Mino- ru Sano (Jap) 58,0, 39,12. DELFT De Delftse basketbal- ploeg Pioneer Punch is gisteravond dankzij een ruime overwinning op het Bossche Remington doorgedrongen tot de eindstrijd van de nationale bekercompetitie. De Delftenaren, die vorige week donderdag in de eerste ontmoeting in de halve finale na een tumultueus slot in Den Bosch de pun ten deelden (82—82), gingen gisteren in de met 1600 toeschouwers goed ge vulde sporthal Buitenhof onbedreigd op de zege af. Onder leiding van een bijzonder aktieve Jim Woudstra en een sterk reboundende Otis Johnson nam de landskampioen een 13—6 voorsprong na 5 minuten spelen. De één minuut wos voor Remington- coach Jan Janbroers niet genoeg om zijn spelers op het goede spoor te brengen en Punch bouwde zijn voor sprong gestadig uit: 30-15 na 10 mi nuten en 48-32 bij rust. Na de hervatting kon Remington door de enorme werklust van John van Vliet, die als een beuk te keer ging, enigszins terugkomen, de ach terstand slonk van 54-34 tot 68-59 en 72-63. Pioneer maakte op dat moment veel fouten, maar herstelde zich voor al door toedoen van Sikking en Kirk- land tijdig en stapte door een 90-77 overwinning de bekerfinale binnen. Tegenstander in die finale is vrij wel zeker het Haarlemse Buitoni, dat in voorgaande duels zowel Luba als Mercasol Leiden uitschakelde en dat vanavond in Enschede het tweede treffen met Arke Stars kan beginnen met eej voorsprong van 31 punten. De eindstrijd is ..gepland" op 17 of Paardensport Het Belgische paard Dauga heeft gisteren de Gro te Prijs van Brussel gewonnen. Lido Buitenzorg werd zesde. 24 maart en als mogelijke plaats van handeling is van verschillende kon ten al de Vijf Meihal voorgesteld. Punch-coach Sheridan: „Ik wil persé niet in Amsterdam, Haarlem en niei in Rotterdams Ahoy spelen. Leiden of Voorburg zijn goede alternatieven". De beslissing over de plaats van han deling valt waarschijnlijk nog deze week. Topscorers Punch: Kirkland 23, Woudstra 17, Sikking 15. Bij Reming- ton: Bravard 20, Marioneaux 14, Akerboom en Van Vliet 13. HANS JACOBS LONDEN Middenvelder Trevor Brooking is gisteren niet met de West Ham United-selectie naar Nederland vertrokken voor de wedstrijd tegen FC Den Haag. Volgens een cluboffi cial heeft Brooking al ruim een maand last van zijn buik, maar tij dens de laatste wedstrijden wees niets erop. dat hij er tegen Den Haag niet bü zou kunnen zijn. De waarschijn lijke vervanger voor Brooking is Alan Curbishleyn die zich teruggetrokken heeft voor een wedstrijd van het En gelse Jeugdteam tegen Wales. Een an der vraagteken in de ploeg van West Ham, John McDowell, zal vandaag vrijwel zeker van de party zijn. Boskov: "Eerst West Ham, DEN HAAG Wie wordt er de nieuwe trainer van Feyenoord? Vooral in Rotterdam brandt deze vraag op de lip van iedere voetbalfan, nadat de Rotterdamse club de Poolse coach Antoni Brze- zanzcyk maandag naar huis stuurde. In het rijtje van kandidaten komt de naam voor van Vujadin Boskov, de trainer van FC Den Haag. Vorig jaar al was Boskov bijna de opvolger van Wiel Coerver. maar kwam niet naar de Maasstad, omdat hij' contractueel nog aan de Haagse club was ver bonden. Aan het einde van het huidige seizoen loopt het dienstverband van Boskov af. Gisteravond, tijdens een persbijeenkomst in het stadhuis van Den Haag, ter gelegenheid van 't duel tegen West Ham United, voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, ontkende Boskov opnieuw contact met Feyenoord te hebben gehad- "Ik heb vorig jaar maart voor de laatste keer met Guus Brox gesproken", ver telde hij. "In december hebben wij nog eens van gedachten gewisseld over een bepaalde Joegosla vische speler, maar verder niets. Momenteel heb ik andere dingen aan mijn hoofd", aldus Boskov. De kleine oefenmeester benadrukte met klem, dat hij pas na de dubbele confrontatie met West Ham United over zijn toekomstplannen gaat pra ten. "Dat heb ik met FC Den Haag afgesproken. Met Feyenoord heb ik absoluut geen contact ge had. Ik ben trainer van Den Haag en blijf dat zeker nog enkele maanden", aldus Boskov.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11