"V erkeers- bekiiken "PARKJE IS KRANKZINNIG PLAN Dat zit Surf Akkoord bereikt over benoeming dr. Mojet 2Vooruitlopend op besluit nieuwbouw Universiteit aan Witte Singel J 11 ,)ONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 LEIDEN Er bestaat binnen de Leidse gemeenteraad unanie me overeenstemming over de be noeming van or. G. Mojet tot ge neesheer-directeur van het psy chiatrisch ziekenhuis Endegeest. Na de gemeenteraadsvergade ring van afgelopen maandag zijn vertegenwoordigers van de PvdA (Höppener). PPR/D'66 (Beijen», CDA (De Geus). VVD (Schoute) en Van de Zande (PSP) het eens geworden over de tekst van een motie, waarin aan B en W ver zocht wordt om aan de gemeente raad een voorstel te doen Mojet met ingang van 1 maart te be noemen tot geneesheer-directeur. Volgens de tekst van de motie zou aan de benoeming van Mojet «op dit moment waarnemend-direc- teur) de voorwaarde moeten wor den verbonden dat de functie van geneesheer-directeur gewij zigd wordt in die van medisch- directeur als de directiestructuur van het ziekenhuis zodanig ge wijzigd wordt dat een meerhoof- dige directie wordt ingesteld. Aan de functie van medisch-directeur zullen dan bevoegdheden worden verbonden, die niet aan andere direoteursfuncties of de directeu ren gezamenlijk toevallen of zul len worden opgedragen. Mojet was een van de sollici tanten naar de al geruime tijd vacant zijnde post van genees heer-directeur. Hij zou destijds samen met een andere kandidaat, dr. Hustinx, op de voordracht van B en W aan de gemeente raad komen te staan, ware het niet dat laatstgenoemde zich te rugtrok. B en W wilden toen niet automatisch tot een benoeming van Mojet overgaan, ook niet nadat het personeel van Ende geest te kennen had gegeven dit wel te wensen. CDA en VVD dien den daarop een motie in om Mo jet tot geneesheer-directeur te benoemen, (ze kregen de steun van CPN en SGP/GPV), terwijl PvdA. PPR/D'66 en PSP aanvan kelijk niet verder wilden gaan een benoeming tot medisch-direc teur. Afgelopen maandag echter diende Höppener (PvdA) een mo tie in om Mojet te benoemen tot geneesheer-directeur, onder voor waarde dat hij zich aan zal pas sen aan een eventuele nieuwe directie-structuur. Burgemeesters- woning verkopen LEIDEN Het CDA-raadslid Van Zijp is van plan om maandag avond in de gemeenteraadsvergade ring een motie in te dienen dat hp gemeente de burgemeesterswoning aan de Witte Singel moet verkopen., nadat burgemeester Vis zijn functie heeft neergelegd. Dit voorstel zal gesteund worden door de PvdA en mede worden ondertekend door frac tieleider Meijer. De raad moet zich maandagavond uitspreken over de vraag wie het restant bedrag aan onkosten van de omstreden opknapbeurt van de ambtswoning moet betalen: de ge meente of oud-wethouder Menken. /wf. sief 171 öe. LEIDEN De verkeersproblemen, die voortvloeien uit het uur Witte-Singelplan en de plannen voor het Doelenterrein, zullen eerst bekeken moeten worden bij het voorstel om een deel van het Doelenterrein af te staan aan de Leidse universiteit. Wet- Tei köuder Waal bevestigde dit tijdens een informatieve bijeen- lijicïomst over het Witte-Singelplan en het Doelenterrein die gis- be teravond voor bewoners en andere belanghebbenden werd ge houden in de filmzaal van het academiegebouw aan het Rapen burg. De bijeenkomst had tot doel me- iingen over de bouwplannen van de iniversiteit te horen en te verzame- en. Deze zullen vervolgens worden naar de gemeenteraad er) Jn dus zo mogelijk van invloed zijn }P de uiteindelijke besluitvorming, p- en W. hebben zoals bekend in- hiddels het voorstel aan de ge- oh?leenteraad gedaan om in beginsel ).3(j)kkoord te gaan met het zg. Witte iingelplan en de plannen voor het Doelenterrein en van het laatste ter- ein tweederde aan de universiteit Ai-er beschikking te stellen. De uni- uurrersiteit wil op beide terreinen lieuwbouw neerzetten voor de uni- ersiteitsbibliotheek, de faculteiten Ier letteren en godgeleerdheid, de interfaculteit der wysbe- Seerte en het instituut voor Neder- lexicologie. m" Het voorstel van B en W is min of neer gevolg geweest van de gedach- enwisseling die over de nieuwbouw- plannen van de universiteit heeft plaatsgehad in een werkgroep, waarin waren vertegenwoordigd de ministeries van ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting, onderwijs en wetenschappen, financiën en de- fpnsie, alsmede de Leidse universi teit, en B. en W. van Leiden. Deze werkgroep werd indertijd ingesteld, nadat was gebleken dat de oude plannen van de universiteit voor het Witte-Singelplan niet haalbaar wa ren. Het verzet tegen deze plannen, waarvan o.m. een 125 meter hoge to ren deel uitmaakte, was zo groot dat besloten werd de plannen voor lopig in de ijskast te zetten. De werkgroep die vervolgens werd inge steld. kwam tot de conclusie dat de nieuwbouw het beste op het Witte- Singelterrein en het Doelenterrein zou kunnen verrijzen. Het ministerie van defensie besloot in principe tot medewerking door onder bepaalde voorwaarden toe te zeggen dat de Kokschool voor de nieuwbouwplan- nen het veld zou ruimen. Dit zou ook passen in de voornemens die door defensie in de zg. defensienota wa ren neergelegd om een aantal leger eenheden in te krimpen c.q. te ver plaatsen of te concentreren. Wethouder Waal verklaarde gis teravond in zijn inleiding dat B. cn W. grote waarde hechten aan de funotie van de universiteit in de bin nenstad. "Ik zou het betreuren als dat zou verdwijnen. Als de universiteit uit de binnenstad zou wegtrekken, zou dat een negatieve weerslag hebben op de binnenstad", aldus Waal, daar mee aangevend dat hij pal achter de (globale) nieuwbouwplannen van de universiteit staat. Mi-. W.G. Koppelaars, lid van het college van bestuur der Leidse uni versiteit, betoogde dat de universi teitsbibliotheek hard aan nieuwbouw toe is, gezien de armzalige huisves ting waarin zij nu is onderge bracht. De faculteiten die in de nieuwbouw een onderkomen zouden moeten vinden zijn nu bovendien over 35 eenheden in de binnenstad verspreid, 't Doelenterrein, zei Kop pelaars, is nodig om meer grondop- pervlakte te verkrijgen zodat er lager gebouwd kan worden. "Op die ma nier zouden we een concentratie van bebouwing kunnen bereiken zon der het idee van massaliteit", zei hij. De heer Van der Does, vertegen woordiger van de Adviesraad voor de Binnenstad herinnerde eraan dat aan zijn adviesraad een advies was gevraagd over de plannen, en dat dat advies "neen" luidde voor wat betreft het Doelen terrein. "Wij heb ben nc-e gezegd op grond van twee argumenten. Wij vinden dat we moe ten nadenken over een groter ge bied dan alleen die ene hectare van het Doelenterrein, dus dat er een gro ter deel van de binnenstad bij be trokken moet worden. Bovendien is naar onze mening de noodzaak van bebouwing op het Doelenterrein niet aangetoond". Hij hield de toehoor ders overigens voor dat uit gegevens van de adviesraad was gebleken dat de nieuwbouwplannen in totaal 1000 parkeerplaatsen zullen vereisen, na melijk 500 voor het personeel van de universiteit en 500 voor de stu denten. Deze gegevens werden even later door een medewerker van de universiteit met andere gegevens be streden. Uit een enquete die de uni versiteit had gehouden en waarvan de uitslag op de toekomstige situa tie was afgezet, was gebleken dat er 380 parkeerplaatsen nodig zouden zijn, namelijk 180 voor studenten en 160 voor het personeel plus 40 voor bezoekers. Zoals bekend is het de bedoeling om onder het complex aan de Witte Singel een parkeerga rage te bouwen. Dr. Udo de Haes van de Werk groep Milieubeheer aan de Leidse universiteit drong er bij Waal op aan in de omliggende wijken alleen par keerruimte te gunnen aan de bewo ners. Dit om te voorkomen dat er, ondanks de parkeergarage, toch een extra autobelasting op die wijken zou gaan rusten. Waal antwoordde daarop dat hij al in aie richting Een welgevulde zaal luisterde gisteravond geboeid naar de dis cussies rondom het Witte-Singel plan en de platinen voor hét Doe lenterrein. dacht en dat de Pieters- en Acade- miewijk wat het parkeren betreft primair voor de bewoners zouden worden. Over de verkeersafwikkeling zei de wethouder dat daar pas duidelijk heid over kan komen in "een verdere fase van planverwerking". Dat geldt zowel voor het particuliere vervoer als het openbaar vervoer. "De ge meenteraad". zei Waal. "zal uitein delijk moeten aangeven wat de hoofdroutes moeten zijn". De wethouder zei verder dat het er niet om gaat te bepalen wat de gemeente Leiden met het Doelenter rein gaat doen, maar dat de univer siteit te kampen heeft met huis vestingsproblemen en dat de gemeen te moet bepalen in hoeverre het Doelenterrein daarvoor een oplossing kan bieden. VAN AKEN: „NIETS TEN KOSTE VAN DE SKM" LEIDEN "Er is geen sprake van da' ik ten koste van de Stichting Kabelnet Merenwijk een head-end en een mast voor kabeltelevisie zo goedkoop mogelijk zou willen overne men. De feiten liggen anders". "Op 1 juli is de zaak rond. Wis en waarachtig. Dat is afgesproken. We hebben vastgesteld dat 1 maart de beslissing moet vallen". Twee reacties van wethouder Van Aken op het artikel in deze krant van afgelopen vrijdag, waarin de Stichting Kabelnet Merenwijk haar nood klaagde: '"t College van Oegst- geest en wethouder Van Aken pro beren de aanleg van kabeltelevisie te rekken om uiteindelijk met de winst te kunnen strijken, die ze aan een ander te danken hebben", was een uitspraak van voorzitter De Jong. Van Aken zegt "met verbazing en er gernis" van dit soort beschuldigingen kennis te hebben genomen en noemt de uitlatingen "aanvechtbaar", w.el- ke gevoelens volgens hem worden gedeeld door de Leidse burgemees ter Vis, de Warmondse burgemees ter De Vreeze, de Oegstgeester bur gemeester van Eysinga en de Oegst geester wethouder Gmelich Mej'ling. Dit vijftal vormt het bestuur van de stichting Mast in oprichting, wel ke beoogt de diverse gegadigden voor een machtiging van de PTT onder één noemer te brengen. Van Aken ging gisteravond in de fractievergadering van de PvdA in op vragen van de raadsleden Brou wer en Duivesteijn over deze kwes tie. "Uitgangspunt is dat zowel de provincie als de PTT als voorwaar de hebben gesteld dat er maar één mast in deze regio mag komen. We hebben een particulier adviesbureau aangetrokken (Jelgersma) dat bij de Stichting Mast i.o. al tweemaal om uitstel heeft gevraagd, omdat de ge- gegevens der stichting Kabelnet Me renwijk niet op tafel komen. De PTT heeft gezegd dat deze stichting nim mer een machtiging voor buiten de Merenwijk zal krijgen. De SKM kar. grond krijgen als ze doen wat za heeft beloofd: de head-end (een ontvangsteenheid) over te dragen en in gemeen overleg de prijs te bepa len. Verder is het absoluut niet zo dat één der omliggende gemeenten zelf een mast zou willen oprichten. En Oegstgeest. en Voorschoten, en Katwijk hebben het stellige voorne men om deel te nemen in een ge meenschappelijke regeling. Met zijn indianenverhalen dat ze zelf iets zou den willen doen. Voorschoten en Kat wijk hebben wel masten die tijdelijk gebruikt zouden kunnen worden". Vandaag zou Van Aken een ge sprek hebben met vertegenwoordi gers van de Stichting Kabelnet Me renwijk. Thijs Ouiverkerk Kavel BV wil LBF-terrein bebouwen met flats/winkels De zuidgevel van het Kavel plan op het huidige LBF-terrein. De ivinkels op de begane grond liggen aan een overdekte passage, die Nieuwe Mare en Lammer markt met elkaar verbindt. ;I hijs Ouwerkerk Broos opvolger LEIDEN Het PvdA-raadslid r Thijs Ouwerkerk vertrekt uit de gemeenteraad. Hij heeft ver klaard zich wellicht, over een jaar weer beschikbaar te zullen stel- len, als hij dan voldoende tijd heeft om het raadswerk te doen. Hij zal op korte termijn worden opgevolgd door Aat Groos, die wellicht al bij de begrotingsbe- 1 handeling eind maart zijn in trede zal kunnen doen. LEIDEN/DEN HAAG "Het is volstrekt krankzinnig om een parkje aan te leggen op het terrein van de voormalige broodfabriek van de LBF. Het gebied ligt ingesloten tussen een aan tal drukke wegen, zodat een plantsoen op die plaats volkomen geïsoleerd zou komen te lig gen." Dit zegt architect A. P. Bontenbal van de Architecten Associatie in Den Haag, één van de plannenmakers die in opdracht van de Wateringse projectontwikkelaar Kavel BV een bouwplan heeft gemaakt voor het gebied, waar nu nog de de voormalige broodfabriek van de LBF staat (op de hoek Rijnsburgersingel—Nieuwe Mare). openbaar groen aan te leggen. Ka- Bontenbal vindt het nogal vreemd. ADVERTENTIE Frank Jean hebben weer iets nieuws van Lois. Een prima jeans die Surf heet. Gewassen blauw, met 2 duitenzakjes voor en 2 opgestikte zakken achter. Met een net iets hogere taille. Kom, kijk, pas en wees het eensSurf zit surf. Oftewel, zeer goed. Jezelf zijn. Botermarkt 11, Leiden vel BV, die sinds juni vorig jaar de grond en het gebouw van de broodfabriek in bezit heeft, heeft echter heel andere plannen. Kavel (een werkmaatschappij van een aan nemer uit Wateringen en één uit Delft) wil er flats bouwen met win kels er onder. De gedachten gaan uit naar premie-flats voor één- en tweepersoons huishoudingen, d.w z. 30 een_ en tweekamerwoningen en tien drie- en vierkamerwoningen. Maar het college van B en W heeft geen vergunning verstrekt voor dit plan, omdat het af zou wijken van de bouwverordening. De bezwaren tegen het plan richten zich vooral tegen een overschrijding van de rooi lijn, en van de maximum toegesta- gewezen, dat heeft ne bouwhoogte (van 15 meter). Bo- bijsterd" vendien zou het gebouw niet voldoen- de brandveilig zijn, er zouden liften in ontbreken, en er was geen par keergelegenheid in het bouwplan in begrepen. Tijdens een gisteren in het Haagse zal gaan. architectenbureau belegde perscon- verliezen, ferentie werden deze bezwaren ech de eis wordt gesteld dat het complex een eigen parkeergelegen heid zou moeten hebben. "Het parkeerterrein op de Lam mermarkt is nooit volledig bezet", zegt hij. "In principe zouden we na tuurlijk parkeergarages onder het complex kunnen maken. Maar dat is toch zonde als er vlak naast een deels ongebruikt terrein ligt". ''Wat de brandveiligheid en de hoogte van het gebouw betreft", al dus de heer Bontenbal, "vinden wij dat er over dergelijke zaken ge praat moet kunnen worden. Maar we hebben gewoon "nee" te horen gekregen. En dat wij op deze gron den, op een zo botte manier zijn af- gewoon ver- Directeur H. D. Krouwel van Ka vel BV, die ook op de persconferen tie aanwezig was, zei dan ook (zo als wij eergisteren al meldden) dat Kavel tegen het besluit in beroep Mochten we dat beroep dan kan ons bouw plan niet doorgaan", zegt hij. "Het ter ongegrond genoemd. De heer indienen van een nieuw plan heeft geen zin. omdat er voor het gebied inmiddels een voorbereidingsbesluit geldt, waardoor alle aanvragen voor een bouwvergunning aangehou den kunnen worden. Dat betekent voor ons, dat wij het gebouw en het terrein waarop het staat, zullen moeten afstoten". De heer Krouwel sloot daarbij niet uit, dat het broodcomplex dan best eens verkocht zou kunnen wor den aan een cash- en carrybedrijf of een garagebedrijf. "Kavel werkt voor twee aannemingsmaatschap pijen. Die hebben werk nodig. Dus als we niet mogen bouwen zijn we ook niet langer geïnteresseerd", al dus de heer Krouwel. De heer Bontenbal haastte zich te benadrukken, dat het niet de be doeling is. een dergelijke mogelijk heid als dreigement te gebruiken. "We zouden graag zien, dat ons bouwplan in onderling overleg ver der wordt uitgewerkt. Dat gebeurt in andere plaatsen ook. Maar in Leiden blijkbaar niet. Terwijl wij juist dachten dat de gemeente Lei den best blij zou zijn met ons plan". Kavel heeft het bouwplan overigens al ingediend, voordat er een voorbereidingsbesluit voor het gebied Was genomen. Mocht de pro jectontwikkelaar alsnog gelijk krij gen van de commissie voor de be roepsschriften, dan zijn B. en W. verplicht een bouwvergunning te verstrekken.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3