WCT-tennistoernooi forse flop Droom amateur team snel verstoord door Fransen Cleyn Duin wipt favoriet Oud-Feyenoord Knorrige Okker verbruidt het weer bij Rotterdams publiek 'Cadeautje' voor tafeltennisteam Vest onvermijdelijk KOERSEN IN NOOTDORP pONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 SPORT PAOTNA IS (OTTERDAM ,,Op deze basis gaan we rooit meer in zee met de tennisprofs van l CT Dat was duidelijke taal, gesproken door Harm Scheepbouwer van Ahoy, tijdens jen geïmproviseerde persconferentie gisteravond tussen de bedrijven door. Hij was geze- pn naast de CT-manager John McDonald, die alsnog probeerde de stukken van dit kBN-toernooi aan elkaar te lijmen, maar er uiteraard niet in slaagde de barsten te pmoufleren. t Kienhuis Er moet helaas worden vastgesteld kt het dure proftoernooi dit jaar In forse flop aan het worden is. fe schuld ligt ook wel enigszins bij k Nederlandse organisatoren zelf. ben zy maanden geleden niet te- leden waren met de gereduceerde loep van spelers, die van 32 tot de elft was teruggebracht, kwam WCT (snog op de proppen met Rod La- tr. En - we schreven het toen al - BN en Ahoy' lieten zich met dit jverigens niet onaantrekkelijke) luitje in het riet sturen. Nu zit jen met de stukken, temeer omdat frscheidene spelers ziek of ge- fesseerd zijn en men nauwelijks weekprogramma kan volkrijgen thtereenvolgens konden Hewitt, pekton. Van Dillen, Metreveli en orowiak van de lyst worden ge- jhrapt. Een unieke kans voor Ne- jrlandse spelers als Louk Sanders Wouter Fok een graantje mee pikken, maar zij kunnen zich na- rlijk maar erg moeilijk meten it de full-time profs. Rod Laver gisteravond na zijn partij tegen bec dan ook nog vertrokken naar reden om nog gauw even een fi- jncieel aantrekkelijke partij te spe- tegen Bjoern Borg. Daarna it hij haastig naar Rotterdam tug, om hier de draad weer op te jmen in de halve finale, die hij jteravond al heeft bereikt. De jjech Jiri Hrebec moest er met S 6-4 aan geloven, tegen de me- door tijdnood sterk aanvallende Iver. het programma van vrijdagmid- Ig is ook al komen te vervallen, peinde - aldus de organisatie - "de kt van het wedstrijdschema zo rtrekkelijk mogelijk te houden". waren voor die middag om pre- }s te zijn al 124 kaartjes verkocht. »ze toeschouwers mogen nu 's- bnds de wedstrijden aaanschouwen Df het nu komt door al die romp- »mp rond dit toernooi, maar ons Isstuk" Tom Okker die gisteravond or het eerst in een serieuze partij ntrad, had een bijzonder kwade t. En dat werd er aleen maar er- p op toen het merendeel van de 2000 toeschouwers zich dui- lijk tegen onze prof keerden. Vo rig Jaar had hij het in het toer nooi van Ahoy' ook al bij velen ver bruid in verband met zijn ruzie over shirtreclame voor een wasmachine firma. Zijn tegenstander gisteravond was de Zuidafrikaan Frew Mcmillan, een van 's werelds toppers in het dub belspel. die het racket zowel fore hand als backhand met twee handen dirigeert. McMillan, altijd spelend met een pet op het hoofd, pleegt in het enkelspel geen pottenbreker te zijn, maar Okker kwam al spoe dig met 0-2 achter te staan. Op dat moment liet hy het net opmeten waarna het publiek zich verder hoof baar achter de Zuidafrikaan opstel de. Deze werd door deze onverwach te steun geïnspireerd tot bijzonder sterk spel en er ontspon zich een verbitterde strijd om de punten. Ok ker bleef knorrig en boos, maar speel de bij vlagen zijn briljantste tennis. Hij werkte weliswaar de achterstand weg, maar kwam, op eigen service, na 4-4 nog met 4-5 achter te staan. Okker zegevierde tenslotte met 7-5 6-2,maar heeft zich door zijn irri tante gedrag opnieuw aardig uit de markt geprijsd, wat betreft de gunst van "zijn" publiek. Underdog McMillan moest in hoofdzaak capituleren, omdat het HOOGEZAND De Ierse toptafel- tennisser Jimmy Langan heeft Ne land gisteravond in Hoogezand de zege bezorgd! in de tafeltennisinter- land voor de Europese beker (twee de divisie). Nederland won met 5-2, derland gisteravond in Hoogezand de (bij de stand 2-1 voor de Ieren) zo kwaad maakte over het lawaai van de toeschouwers dat hij opzettelijk ballen mis ging slaan. Met Caffrey verloor hy van Nico van Slobbe en Bert v. d. Helm: 21-18, 17-21, 21-2. Ook in het gemengd dubbelspel koelde Langan zijn woede: op de eni ge officiële wedstrijdbal, die hij kapot kneep. Verder spelen met een ande re bal wilde hij niet, waardoor Ne derland twee partijen reglementair won. slaan van alle ballen met twee han den onder dit moordende tempo van een verbolgen Okker een onmogelij ke zaak is. Maar het publiek had wel met hem te doen. Wat de partij Laver-Hrebec nog betreft: de Tsjech miste behalve de nodige technische kwaliteiten in ver gelijking met de beroemde Australiër, ook diens grote vaardigheid in het volleren. Laver kwam veelvuldig naar het net en doorkruiste daarmee op afdoende wijze de pogingen van de tegenstander zijn tempo zoveel mo gelijk af te remmen. Laver verklap te na afloop dat hij vorige week in Rome dagelijks bijna vijf uur heeft getraind. Daarom zou het weekein de nog best eens erg aardig kunnen worden met hem en waarschijn lijk Arthur Ashe en/of Tom Ok ker. In de laatste partij van de avond versloegen de Tsjechen Kodes en Hrebec in de eerste ronde van het dubbelspel de Pools-Duitse combina tie Fibak/Meiler met 6-3 3-6 en 6-3. McMillan liet voor zijn -partij tegen Okker de baan nog even schoon maken. Het zou hem niet helpen. 1 AMSTERDAM Het thema TJJan de twintigste modeshow die Amsterdamse Society Shop Sisteren in het Hilton hotel pre senteerde was: Men of today" gewoon Nederlands "Mannen vandaag". Op zich geen op- vindende titel. Van de Society Shop ben je mode gewend die pas jaar later door iedereen is ge accepteerd. Maar presentatrice Flory Anstadt legde het allemaal haarfijn uit. "De herenmode-ma kers hebben zich dit keer gericht paar de wensen van de man". Wat die man wil is volgens de iet.v Shop gemakkelijk zitten- kleding waarin de drager zich :oed kan bewegen maar daar- stylvol elegant. Vandaar 'Bat bijv. geen kostuum werd freshowd of er was een vest bij, towel in de elegante als in de fportievere sector. Terug op het herenmodetoneel Is het double breasted kostuum, Vaak in krijtstreep maar ook in iffen, met een lage een-knoops- sluiting. De kostuums zijn over iet algemeen lager uitgesneden, aardoor de sluitknoop 2.5 cm ger komt te staan dan tot nu Hierdoor zijn ook de vesten uitgesneden en wordt meer overhemd en stropdas zicht- Deze zijn onveranderlijk in lezelfde kleustelling ton-sur- on) als het kostuum. Bij een ge- 'uit kostuum mag dan gerust gestreept overhemd worden ledragen, als het kontrast maar liet te schril is. Dat zien we ei-% fenlijk in de hele collectie, rui-' en, streepjes en tweeds kunnen nits erg "rustig" een perfecte fombinatie vormen. De rood, wit blauw-rage is ook iet aan de heren voorby gegaan, lood is gelukkig vergeten maar combinatie wit (ecru) blauw aspireerde de ontwerpers van de Society Shop tot een serie zeer portieve combinaties o.m. een ilauw geruit blazerscolbert en en witte pantalon en dito vest iet zakjes deden het erg goed. >e pantalons zijn van een com- •rtabele wijdte en hebben een ïscheiden omslag. Voor de sportieve Jonge man nceert de Society Shop de over- II in een flauwgestreepte cheviot wol-striikgaren). De overall heeft wijd bloezende rug en een tevige knoopceintuur van hetzelf- materiaal. Daarnaast is er blouson-pak met vest in bij- oorbeeld Harris-tweed en het ca- anpak. n bijzonder geraffineerde com binatie wat het lichte kostuum T.cht,grys) met daaronder een donkerder vest, alles in uni. Een foefje dat nog eens terugkwam by de mantels. In deze sector houdt de Society Shop het op de half-trenchcoat (met een rij knopen in plaats van twee). Die trenchcoat was voor zien van een pelerin een paar tin ten lichter dan de jas zelf. Naast deze half-trench natuurlijk ook de gewone overbekende trench coat en een heel klassiek model jas met blinde sluiting maar met wijde kimonomouwen. Materialen voor de herenkleding dit jaar saxonies (strijkgarenstof van fyne merino-wol). flannels, cheviots en shetlands. Kleuren: leigrijs, rookblauw en havanna bruin. Deze kleren kunnen worden gecombineerd met camel. H. v.d. Hoeven Nederland zal niet vertegenwoordigd zijn bij het Olympisch voetbaltoernooi in Canada. Was er tot gisteravond nog hoop tegen-beter-weten-in, na de tweede treffer tegen Frankrijk, voor 8.000 bezoekers in het uitverkochte stadion van Caen, hebben zelfs de meest verstokte supporters van Oranje hun zekerheid gekregen. Een superieur Frans team heeft Nederland geen kans gela ten. Met 24 ging de ploeg van Arie de Vroet ten onder. Pas ver in de tweede helft, toen een voorsprong van 40 de Fransen tot minder krachtinspanning bracht, heeft Ne derland zijn tegenstander goed partij kunnen geven. Een belangrijke oorzaak van de op zich verwachte nederlaag was het zwakke epel van Buvens, die linksbuiten Amisse alle kans gaf veelvuldig voor gevaarlijke acties te zorgen. Als excuus kan de man van Spijkenisse, die dagenlang met een blessure aan het dijbeen gekampt heeft, aanvoeren dat hij bij zijn club op links staat en ditmaal als rechtervleugelverdediger moest op treden. Oranje had scheidsrechter Ha- mony zeker niet mee. Maar de uiterst matige prestaties van de Hongaar, die op zijn beurt bij bui tenspelbeoordelingen slecht geadvi seerd werd door zyn grensrechters, heeft 'het resultaat van de ontmoe ting stellig niet beïnvloed. Nederland moet de nederlaag dan ook uitsluitend wijten aan eigen fa len tegen een qua snelheid en atle tisch vermogen superieur te genstander. Op zich was de nederlaag volko men verklaarbaar. De Franse trai - ner Gaby Robert heeft de beschik king over geroutineerde, veelal in het profvoetbal uitkomende spe lers, samen goed voor zo'n honderd interlands. De formatie van tegen speler Arie de Vroet was maar goed voor zestien caps. Angstwekkend snel werd duidelijk dat de Vroets uit nood geboren tac tiek met een versterkte verdedi ging de snelle Fransen weerstaan, geen kans van slagen had. Niet in eerste instantie omdat Jan Peters en Louis Cordewener als eenzame spitsen tegen een te grote over macht stonden. Veel eerder omdat de rappe Platini en Rubio de slag op het middenveld wonnen en de flit send snelle vleugelspelers Amisse en Rouyer op weg stuurde. De Nederlandse defensie wankel de onmiddellijk al. Toch viel de openingstreffer nog sneller dan werd verwacht. Na een half afge slagen Franse aanval tikte Rubio de bal over de uit balans geraakte Wout van Gelder heen. Vrij voor doelman Bakhuis maakte Schaer geen fout Steeds nadrukkelijker werd aange toond dat de droom van een Olym pische reis voor Oranje ten einde was .De slag op het middenveld werd volledig verloren. Alleen Van Vee- nendaal hield zich redelijk staande al kostte zijn poging Platini met veel kracht te stoppen hem een wel wat snel getrokken gele kaart. De volgepakte tribunes kregen al na 22 minuten vrijwel de zekerheid dat Frankrijk ook die wedstryd voor het Olympisch kwalificatie-toer nooi zou winnen. Na een hoekschop var. Amisse kopte Platini van ver de bal hard tegen de grond. Rouyer, in de wedstryd tegen Roemenië goed voor drie treffers, maakte ge bruik van het feit dat Ton Bakhuis de doellijn niet verliet en kopte de carambolerende bal ver buiten be reik van de Hagenaar in de touwen (2—0). De Fransen, geschoold in het har de profvoetbal, maaken het karwei even snel als bekwaam af. Toen Pla tini. zeven minuten na rust. met een schot van de zijlijn scoorde kon Ne derland nog aanvoeren dat de donke re Fransman even voordat hij zijn gelukkige schot loste een overtre ding tegen Van Veenendaal had ge- Arie de Vroet: tactiek had geen kans van slagen maakt. Ton Bakhuis ging lang niet vrijuit bij deze treffer. Via de lat en de kruising van lat en paal sloeg de bal achter de ontredderde doel man (30). Een grote fout van Bakhuis maak te dat Rouyer zijn zesde doelpunt in dit toernooi scoorde. Van zeventien meter schoot hij in. De Nederlandse keeper reageerde te traag op dit toch niet al te harde afstandschot. Met opportunistisch voetbal zou Nederland toch nog even verras send terugkomen. Frankrijk, lichte lijk in de roes van de zege, pakte de zaken minder energiek aan. Met hoge voorzetten in het centrum had Nederland kort achtereen succes. Meijer bood de hoog springende Pe ters halverwege de tweede helft de kans zijn zoveelste kopduel te win- Proftennis 7i de afgelopen jaren is het proftennis van WCT drie keer in Rotterdam neergestreken en drie keer teas het sportief en organi satorisch een groot succes. In maar weinig plaatsen troffen de profs zoveel belangstelling als in de Ahoy-hal. Dit jaar echter is er sprake van een rommelig, onbevredigend toernooi door blessures, ziekte of wegblijven van een aantal spelers. De eerste avond was wat dat be treft de ergste: geen enkele partij die op het programma stond vond doorgang. De organisatie had dat buiten de poorten van de Ahoy- hal duidelijk kenbaar behoren te maken. Nu kregen de toeschou wers na betalen van het entree biljet een stenciltje met de mede deling dat hun een flut-program- ma wachtte. Dat leek verdacht veel op verlakkerij Geen boodschap De tweede avond verliep even min vlekkeloos. Borowiak rvas te ziek om te spelen en dat was ruim tevoren bekend. WCT had hem. na het echec van de ope ningsavond, nooit de baan op mo gen sturen. Er had een andere partij ingelast moeten worden: geen "uitdagingspartij" of hoe men die flauwekul noemt maar een normale in het schema pas sende. Dat moet toch mogelijk zijn bij spelers die voor hun brood tennissen. Maar nee. Borowiak ging de baan op. En liet het na vijf spellen afweten. Dat er daar na ook weer een buiten het toer nooi vallend dubbelspel moest worden gespeeld, toont wel zo on geveer dat WCT aan het publiek geen boodschap heeft. Waarom kon het drie jaar ach tereen wel goed gaan en ditmaal niet? De oorzaak ligt in het feit dat WCT andere jaren 32 spelers onder contract had dan mis je zo gauic een paar geblesseerden niet tegen nu maar de helft. De profs kunnen als gevolg daar van meer verdienen, maar een schaduwzijde is dat de zaak ook sneller in de soep loopt. Sponsor ABN zal er goed. aan doen een volgend keer een paar goede af spraken te maken ms-1 keihar de heren van WCT. Belgenmop nen en te scoren (4—1). Vijf minu ten later kwam na een vrije trap van Cordewener de bal opnieuw hoog voor. Van de Horst liet Orlandini kansloos (42). Ton Bakhuis redde zijn lang niet vlekkeloze debuut door tien minuten voe- tijd een strafschop te stoppen. Opnieuw was de Hongaarse arbi ter allerminst op de hand van de be zoekers. Van VeenendaaLs actie te gen Platini rechtvaardigde stellig de zware straf niet. Bakhuis sprong naar de goede hoek en hield het schot van Platini. 1. Frankrijk 3 3 0 0 6 11—4 2. Roemenië 1 0 0 1 0 04 3. Nederland 2 0 0 2 0 4—7 De Belg Coopman heeft wel erg op zijn ziel gekregen van Ali en die deed het dan nog erg kalm aan. Er is een foto. vlak na de wedstrijd genomen, waarop je de Belg met een hevig gezwollen ge zicht ziet hij lijkt daarmee sprekend op zo'n bierbrouwerij- knol van vroeger tennijl Ali er bij zit of hij nauwelijks diep heeft moeten ademhalen. Die Belg zal toch niet door de Olympische Spelen in de war zijn geraakt en hebben gedacht: het deelnemen is belangrijker dan het NOOTDORP De uitslagen van de gisteren gehouden koersen zijn: Lady Smithprijs 'autostart) 2000 ni: 1. Mireille (J. Wagenaar) 2.54 2 1.27.1, 2. Lord Careless, 3. Nanda W. Winn. 9.30 pl. 2 00 2.20 1.60 kopp. 8.10 trio 147.50. Niet gestart: 2 en 3. Kleine Wiskeprijs (autostart» 2000 m: 1. Napoleon II (A. Knynenburg) 3.01.2 1.30.6. 2. Omazzel T, 3. Noble Baker. Winn 7.90 pl 1.80 1.70 1.50 kopp 19.40. Lollumprijs 2380 m: 1. Maiko W (M.C. Vergay) 3 28.1 1.27.7. 2. Ma joor Voorne, 3. Marinus Roodnoot. Winn 5.80 pl 3.00 4.40 2.30 kopp 6,10 trio 110.50. Kleverakerkeprljs (Autostart) 2000 m: 1. Menstje (M. v.d. Togt) 2.59.3 1.29.7. 2. Maja Roodnoot. 3 M: Ma rinus. Winn 5.30 pl 2.40 1.70 3.10 kopp 13 70. Langelilleprijs (autostart) 2000 m: 1 Jupiter D <G. van Eykelenborg» 2 48 8 1.24.4, 2. Janny P. 3. Lime du Bois. Winn 18.10 pl 3.50 1.50 190 kepp 1.90. De LuCtepriJs (autostart) 2000 in: 1. Leconda <H. Pools) 2.55.6 1.27.8, 2. Loyaal v. Liante. 3. Mary Nimble. Winn 5.80 pl 2.50 1 40 12.60 kopp 18.40 trio 632.20. Lutjelollumprijs 2380 m: 1. Jacco R (P. Laan» 3.25 6 1.26.4, 2. King Baker, 3. Linda. Winn 4.30 pl 2.30 3.90 kopp 13.70. NOORDWIJK - Cleyn Duin, Zwaan vogels, Van Gerven Sport en Beach Club hebben zich gisteravond ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Northgo Cup. Cleyn Duin deed dat door Oud- Feyenoord met 8-5 te verslaan. Niet minder verrassend was de uitscha keling van het favoriete FC Faase door Beach Club. Zwaanvogels maak te met 7-5 een einde aan het cup- avontuur van Rolly Golf/'t Stippie en Van Gerven wipte Augustinus VP. Gerard van Beek maakte beide goals voor Van Gerven Sport in het duel tegen Augustinus. In de tweede helft trachtte Augustinus die marge goed te maken, maar Van Gerven moest de ploeg van coach Gerard Borst alleen een penalty toestaan. Doelman Konings stopte echter de Inzet van Piet Hoogervorst. waar door de 2-0 stand van dit matige kijkspel intact bleef. Een zeer slagvaardig Cleyn Duin zorgde voor sensatie door Oud- Feyenoord, één van de kandidaten voor een finale plaats met 8-5 te kloppen. Binnen enkele minuten na de aftrap keek Cleyn Duin door doel punten van Huig Schaap en Jan v.d Plas (2) tegen een 3-0 voorsprong aan. De spanning was daardoor al lerminst geweken. Nog voor rust knalde Frans Bouwmeester 4 knap pe goals achter doelman Kees Kuyt, maar Amerik van Duivenvoorden bracht, Cleyn Duin weer naast Feyen- »ord. Toen Huig Schaap door scheids rechter v.d. Akker voor vijf minuten naar de kant werd gestuurd, leek de balans in het voordeel van Feyen- oord door te slaan, maar Wim Guyt zorgde in die periode onverwacht voor 5-4. Amerik van Duivenvoorden en Huig Schaap voegden daar even later twee goals aan toe waarmee de strijd gestreden was. Guus Haak zorgde nog wel voor 7-5, maar Ger- rit de Best maakte er vlak voor tijd 8-5 van. Doelpuntrijk was ook het treffen tussen Zwaanvogels en Rolly Golf/'t Stippie, dat in de vori ge ronde Ajax bedwong. Zwaanvo gels was echter te sterk voor Rolly Golf, dat het dit keer zonder spel maker Jan v.d. Lippe moest stel len. Pim v.d. Meer (twee maal) en Gijs Collé zetten Zwaanvogels voor rust op een 3-1 voorsprong, Dik Heemskerk scoorde voor Rollv Golf. Anton Wil van Zoelen scoorde wel vlak na rust maar Zwaanvogels liep door goals van Pim v.d. Meer en Jan van Duyn (twee) tot 6-2 weg. Anton Wil van Zoelen en Jan Siem Klinkenberg brachten de achterstand tot redelijker proporties terug (6-4) waarna Pim v.d. Meer en Anton Wil van Zoelen de 7-5 eindstand verzorg den. Een gehandicapt FC Faase (Kees Karstens, Albert Spaanderman en Jan Willem Bogers ontbraken) moest na het nemen van strafschoppen zijn meerdere erkennen in Beach Club. Sjoerd Boot zag de eerste penalty gestopt door doelman v.d. Wiel, waarna Piet Alders en Jaap Keste- ren (voor Beach Club) en Ruud Broring (voor Faase» wél raak scho ten. Toen Jan Vievcen Faase's der de strafschop verprutste was de zaak bekeken. In de "normale" speel tijd had Sjoerd BoQt na een voorzet van Gerard Thio voor de eerste tref fer gezorgd. Via Jaap van Kesteren kwam Beach Club op 1-1. Na de hervatting bracht Jan Vieveen Faa se wederom aan de leiding, waarna Piet Alders 2-2 achter Faase - goali» Ted de Boer schoot. A.s. woensdag worden de halve finalewedstrijden gespeeld. Cleyn Duin ontmoet Beacn Club en Zwaanvogels krygt Van Gerven Sport te bes inj den.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15