Visser dreigt met een kort geding Gevaarlijk spel Lindehoeve-zaak vrijdag in Voorschotense raad 'Het Rijnlands Lyceum bespeelbaar houden EHBO-diploma's in Zoeterwoude NIEUWS UIT SOS-dienst WASSENAAR EHBO-STRIJD PAGINA 2. STAD EN RAND VOORSCHOTEN Op de lijst van de ingekomen stukken voor de gemeenteraadsvergadering van vrijdagavond staat onder nummer 20 de brief van de accountant D. W. H. Planje inzake de onjuiste informatie door de voorzitter van de commissie van bijstand van „De Lindehoeve" betreffende de liquiditeitsmoeilijkheden. Burgemeester en wethouders stellen de Voorschotense gemeenteraad voor deze brief om advies in handen van hun college te stellen. Waarschijnlijk zal de gemeenteraad het advies van B en W wel volgen, maar inmiddels begint de hele „Lindehoeve-zaak" de vormen van een klucht aan te nemen. De briefwisseling tussen de PPV-fractie en het accountantskantoor Planje is allerminst vriendelijk te noemen. De ge wone burger is waarschijnlijk allang het spoor bijster en de geïnteresseerde jeugdwerker blij dat thans de Lindehoeve weer optimaal draait en veel meer is dan alleen een café voor jongeren. Nog steeds wordt er gedreigd en overwogen van de kant van de Stichting "De Lindehoeve" en de "Progressieve Partijen Voorschoten" tot het inschakelen van de justitie tegen de accountant Planje. De heer Planje meent dat hij in zijn be roepseer aangetast is door de voor zitter van het Stichtingsbestuur van "De Lindehoeve" en heeft de ge meenteraad verzocht een onderzoek in te stellen naar het raadslid Vis ser, dat door middel van zijn func tie als stichtingsvoorzitter van "De Lindehoeve" een verkeerde voorstel ling van zaken heeft gegeven. De PPV fractievoorzitter H. van Wijk vindt dat een ernstige zaak, die niet gedekt wordt door harde feiten. Het begin van de hele zaak speel de zich af in september vorig jaar. Op dat moment bleek dat de bar- ploeg de controle kwijt was over de financiën. De accountant Planje be dankte als administrateur van "De Lindehoeve" en toonde aan de hand van financiële stukken aan dat er ernstige tekorten waren. De wet houder Marselis dook zelf in de zaak en na overleg met de commissie voor welzijn en onderwijs werd het veri ficatiebureau (het accountantskan toor van de Ver. van Nederlandse gemeenten) ingeschakeld. Dit bu reau bracht een advies uit en kwam tot nog groter tekorten dan het ac countantskantoor Planje, maar het bureau constateerde tevens dat thans "De Lindehoeve" de financië le kant volledig onder controle had en op deze gronden het voortbe staan van "De Lindehoeve" gewaar borgd was. Eigenlijk had toen iedereen blij moeten zijn, maar helaas stond in het financiële overzicht van "De Lindehoeve", ondertekend door de voorzitter J. Visser, dat alles ont staan was door een gebrek aan con trole door het accountantskantoor Planje. Het accountantskantoor dreigde met een "kort geding" en binnen twee dagen trok het stich tingsbestuur van "De Lindehoe ve" de negatieve woorden ge wijd aan de accountant Planje in. De accountant Planje schreef te vens een brief aan de gemeenteraad waarin verzocht werd een onder zoek in te stellen naar de handel wijze van het raadslid Visser voor al door zijn dubbelfunktie (voorzit ter van een gesubsidieerde stichting en lid van de commissie welzijn en onderwijs). Deze brief staat vrij dagavond op de lijst van de ingeko men stukken. Inmiddels heeft de commissie van bijstand van "De Lindehoeve" een openbare vergadering gehouden en onder leiding van de heer Visser nam de vergadering het besluit de ac countant Planje te dreigen met een kort geding indien de "aantijgingen" tegen het raadslid Visser niet inge trokken worden. Ook de fractie voorzitter van de P.P.V de heer H van Wijk. schreef een brief waarin o.a. staat dat ernstig overwogen wordt een klacht in te dienen we gens smaad c.q. elk ander misdrijf, waarin het accountantskantoor Plan je zich schuldig heeft gemaakt door het schrijven van de brief aan de gemeenteraad. Nuchter VOORSCHOTEN De ge meente Voorschoten organiseert op 18 maart een burger-avond voor nieuw ingezetenen. Deze kennisma- kings/informatieavond voor nieuwe inwoners van Voorschoten wordt ge houden in het Cultureel Centrum. Door Joop Peters Onder loep woon aan de gemeenteraad verzocht heeft om te willen onderzoeken of het allemaal wel kan die dubbel funktie van het raadslid Visser. Volgens hem heeft de Stichting "De Lindehoeve" een misser gemaakt door te reageren op een brief die geschreven is aan de gemeenteraad. De fractie-voorzitter van de P.P.V. H. van Wyk vindt het allemaal een belachelijke zaak worden. Hij staat gewoon in voor zijn fractiegenoot. Visser en wil wel opmerken dat er veel belangrijker zaken zijn. Voor hem is het belangrijkste op dit mo ment dat "De Lindhoeve" weer vol ledig kan funktioneren. De Stich ting heeft lering getrokken uit de gemaakte fouten en iedere publica tie waarin de naam 'De Lindehoe ve" voorkomt en terug grijpt op het De accountant Planje zegt: "Ik heb alleen het raadslid onder de loep willen nemen, maar het raadslid heeft getracht mij in mijn beroep te treffen. Bij toeval ben ik achter het financiële rapport gekomen. Was dit niet gebeurd, dan was de hele zaak afgedaan met de mededeling dat het accountantskantoor fouten had gemaakt. Ik heb tegen de mens Visser niets, maar alleen bedenkin gen tegen het raadslid, dat funkties samenvoegt, die volgens de wetgever gescheden moeten blijven'. Vrijdagavond zal het college van B en W een oplossing moeten ge ven. Voor "De Lindehoeve" is het te wensen, dat er snel een einde komt. Als jongerencentrum staat "De Lin dehoeve" goed aangeschreven in de wijde omgeving. Stalmeester Thijs Wilbtema/n heeft er slapeloze nach ten van, want een jongerencentrum is erg kwetsbaar. WOENSDAG Geversstraat 65 Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden U1 uur nam. Kennedylaan 11, Oegstgeest, Infor matieavond Baha'i Gemeenschap. 8 Apothekersdijk 33, Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs 2 3.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Breehuys, Breestraat 19, kinderclub Ontmoetingscentrum, boek Boshuizer- ejaardensoos Zuid-V De Overdekte, Haarl 2.30 gehandicapten, 89 u Begijnhof 2 't Begijntje, praathuis, voor relaties en seksualiteit, do. van 5 uur nam. en 7.30—9.30 uur nam., tlng bouwplaat Gemeentehuis, Oegstgeest, sie Verkeer, 8 uur nam. ba". 8.30 uur nam. DONDERDAG V. d- Valkboumanweg 236. Leiderdorp bijbelstudie en gesprekskring Baptis- Nleuwe Rijn 20a, Theehuls van de Leldse werkgroep homofilie/COC. 8 10.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u. Pieterskerkstraatl, Werkgroep Dienst- Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Noordeinde 2a. groepen op Troef: mei-bewonen, agressie, film 'en mu ziek. 810 uur nam.; jazzballet. 910 Stationsweg 28. overleg Wljkorga- Soclëteit Minerva. Leidsch Studen- ntehuis Warmond, Gemeen 1 tehuis Zoeterwoude. Gemee LEIDEN/LEIDERDORP De Stichting Europa Kinderhulp organiseert deze zomer voor de vijftiende maal een va kantie voor een groot aantal kinderen uit sociaal-zwakke milieus uit binnen- en bui tenland. Uitgangspunt van de stichting is kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar in de periode van 26 juni tot 18 augustus ruim drie weken in een Nederlands pleeggezin onder te brengen. Men is be gonnen met louter kinderen uit vluchtelingenkampennu komen er jaarlijks zo'n 1700 per trein, bus of vliegtuig uit tal van landen. Geïnteresseerde 'pleegouders' kunnen inlichtingen imvin- nen bij H. van Kaam, Mar grietstraat 12, Leiderdorp, tel. 146758 en bij H. Bloemen, Kon. Emmalaan 45, Leid- schendam, tel. 070274427. Op de foto: F arid Rabahi uit het Franse Lille is één van de kinderen die wellicht deze zomer hun vakantie in Ne derland doorbrengen. LEIDERDORP De Leiderdorp - se politie heeft de laatste tijd nogal wat werkzaamheden te verrichten in de buurt van de Touwbaan. Di verse elektrisch gevoede liften bjj bouwketen worden daar, wanneer 't bedieningspersoneel naar huis is ge gaan, door de jeugd in werking ge steld. Regelmatig worden de bedie ninghokjes opengebroken. Een woordvoerder van de Leider- dorpse politie acht de mogelijkheid aanwezig dat er binnenkort een ern stig ongeval zal plaatsvinden. "Het is onze bedoeling om hiermee de ouders te waarschuwen, want kinde ren zien de ernst niet zo gauw in", zo zei hij. Voorzitter K. en O. Oegstgeest Le'dse Rechtswinkel vrij. 7—9 Van Hoi kiorsw-g do. 79 uur nair espreksa vonden 11 Oeestgeert Aan dezelfde Touwbaan heeft de politie een inbraak geconstateerd bij een bedrijfshal waar speelgoed ligt opgeslagen. Door o.m. kinderen van 7. 8 en 9 jaar werd er voor een aan zienlijk bedrag schade aangericht. Ei- zijn ook anderen bij betrokken, maar tot op dit moment heeft men die nog niet kunnen achterhalen. De drie jeugdige boefjes werden toe gesproken en vervolgens naar huis estuurcL Hun ouders zullen voor de kosten moeten opdraaien In een andere bouwkeet aan de Touwbaan heeft een inbreker on langs 35 pakken filterkoffie meege nomen, alsmede een hoeveelheid suikerklontjes. VOORSCHOTEN De ophaaldienst voor grofvuil in de gemeente Voor schoten komt op 3 maart in de vol gende stratenPapelaan (tussen Rou- boslaan en Veurseweg, John F. Ken nedy plantsoen, Oranjekade, Narcis straat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bij dorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. de Kempenaarstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaardlaan (zuid zijde). Veurseweg, Essenlaan, Rouw kooplaan, Peppel laan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. Men mag maximaal een halve kubieke meter vuil aan de straat zetten, dat niet langer mag zijn dan 1.50 meter. Scholing Pancras 1 Forse taal in het laatste num mer van "Pan-ge-cas", uitgave van de wijkvereniging Pancras, in de Leidse binnenstad. Hoor maar. "Veel mensen zien ieder wijkcomité en wat dies meer zij nog steeds als een stelletje lang harige, linkse, werkschuwe actie voerders, die iedere middenstan der om zeep willen brengen. Als er om samenwerking wordt ge vraagd, stuit men veelal op een ondoordringbare muur van voor oordelen. Wijkverenigingen zijn niet om mee samen te werken, maar om te bekampen en te ver morzelen. Horeca-Leiden is één van die groeperingen die barstens vol onbegrip hun visie op het ver schijnsel wijkcomité verkondigt. Zo ook onlangs in het Leidsch Dagblad. Wijkcomités vertegen woordigen de wijk niet, voeren al lerlei vreemde acties waar nie mand achterstaat en waar hore cabedrijven de dupe van worden. Overlast komt niet van de hore- ca-bedrijven, maar van dronken sportbeoefenaars en van wijkco- mitéleden. Wijkfanaten die tel kens met lijsten langs de deur komen. Graag zouden we eens wat meer begrip uit deze hoek wil len ontmoeten en erkend worden als serieuze gesprekspartner". Rest oe mededeling dat Pan cras nog nooit iemand van Ho reca-Leiden tijdens een vergade ring heeft gezien, terwijl dat vol gens de wijkvereniging toch echt wel nodig is. Pancras geeft uiter aard het contactadres: Middelweg 20. Hans Konstapel. Pancras 2 Overigens viert Pancras aan staande vrijdagavond een carna valeske sjoel- en klaverjasavond om 8 uur in het Hooglandsche Huys. Hoogtepunt is een bingo. Men wordt verkleed verwacht; voor het mooiste kostuum wordt een prijs ter beschikking gesteld. De werkgroep van de gezamen lijke Leidse vrouwenorganisa ties begint op 10 maart met een nieuwe cursus van start in het kader van de politieke scholings cursussen. De onderwerpen die in de cursus behandeld worden zijn: inkomenspolitiek, nationale landschapsparken, stadsvernieu wing en ontwikkelingssamenwer king. De cursusdata zijn 10. 17 24 en 31 maart 1976 en ze worden gehouden in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg. De ochtend cursus begint om half 10 en duurt tot half 12 en de avondcursus be gint om 10 uur 's avonds tot 12 uur. Doel van de cursus is de deelnemers naar aanleiding van de toegezonden vragen te laten discussiëren met elkaar en met 'n forum bestaande uit vertegen woordigers van politieke partijen. Inlichtingen telefoon 131335, 892963 en 152773. Caravans De verkeersopleiding Van Roo- den is zaterdag als eerste en voor lopige enige rijschool in Leiden begonnen met het geven van een cursus in het rijden met een ca ravan. Het is als het ware een vervolg op de normale rijlessen. Iedereen, die een rijbewijs op zak heeft, mag namelijk ook met een caravan of een andere aanhanger achter zijn wagen rijden. Zolang dat maar recht-toe-recht-aan gaat is het niet zo moeilijk. Ook ma noeuvreren met een caravan is niet zo lastig, maar het vraagt wel enige oefening. Die in feite niet alleen tot de man beperkt zou moeten blijven, want wat gebeurt er als de man tijdens een buiten landse reis met caravan ineens om welke reden dan ook niet meer achter het stuur kan. Enfin, er zijn talrijke situaties te bedenken, waarin men het initia tief van Van Rooden kan toejui- Gevonden In de maand januari zijn de volgende voorwerpen bij de Leid se politie binnengebracht. Afha len alleen op woensdag, van 2 5 uur, Nieuwsteeg 8. ingang poort. Sleutels, bankbiljetten, damespor temonnee, meetstokken, dames polshorloge, herenbril, vierwie lig wagentje, sjaal, herenpolshor loge, stetoscoop, tas met kleding schakelarmband, vloerkleed, etui met pennen en potloden, auto wieldop, aktetas, rijwieltas, ted dybeer, ring, tas met gereedschap herenportemonnee gehoorappa raat, muts, handschoenen, jack, zitting en zeiltje, jagershoed jurk teddyjas, paraplu, koffertje met boeken en een tasje met toiletar tikelen. OEGSTGEEST Als in het na jaar de Leidse schouwburg weer in gebruik wordt genomen verdwijnt het grote toneelwerk uit de aula van het Rijnlands Lyceum. De voorzit ter van K. en O.-Oegstgeest, prof. Landsmeer, zei dat dit ervaren zal worden als een verlies. Daarom wordt gehoopt dat K. en O. Leiden straks oog zal hebben voor mani festaties die passen in de aula van het R.L., zoals bv. cabaret. Vast staat dat de aula niet meer op de huidige manier gebruikt zal worden. Dit werd duidelijk tijdens een geslaagde (eerste?) oriëntatieavond van K en O in het Gemeentecen trum. Doel was oor te verlenen aan suggesties en ideëen, die leven bij de K en O-leden te Oegstgeest en dat zijn er maar liefst 1800! Voorzitter Landsmeer gaf een uitvoerig resu mé van de plaatselijke K en O-acti viteiten met als kernpunten de con certen in het Groene kerkje, de tal rijke cusussen etc. Op diverse pun ten wordt er samengewerkt met de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk tSJJO). In voorbereiding is een muzikale happening op het terrein van Oud-Poelgeest in juni a.s. Hier zullen amateur muziekgezelschappen optreden en zal een concert gege ven worden door het Gewestelijk Orkest. In het najaar zullen Oegst- geestenaren gaan praten over Oud- Oegstgeest met als gast o.m. Jan Wolkers. Grote bekendheid hebben de concerten in de Groene Kerk ver kregen. Mevr Daems belichtte in het kort het succesvol verloop van de vele cursussen van K en O. Het af gelopen seizoen meldden zich 820 cursisten. De heer' Rigtering sprak namens SJJO en besprak enkele ac tiviteiten welke in overleg met K en O tot stand kwamen. Op muzikaal gebied zag hij samenwerkingsmoge lijkheden. Een der aanwezigen pleit te voor het inschakelen van de hal van het Kasteel Oud-Poelgeest bijv. voor het optreden van een kamer orkest. Gmelich Meyling. wethouder van CRM, benadrukte dat de ge meente Oegstgeest er belang aan hecht dat,de aula van het Rijnlands lyceum bespeelbaar blijft. Ten aan zien van Oud-Poelgeest verklaar de hij niet te verwachten dat dit kasteel snel vrijkomt. De Groene kerk heeft behalve als kerkgebouw ook een duidelijke culturele functie. Wellicht valt dit laatste ten aanzien. ZOETERWOUDE In het wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis werden gisteravond aan 23 meisjes en Jon gens Jeugd EHBO-getuigschriften uitgereikt. Dat gebeurde door mevr. Van Dam-Borst, die hen het examen had afgenomen. De oursusleiding is de afgelopen maanden in handen ge weest van de dames Overdevest-Welp en Kuyf-Janson. De examinatrice probeerde by de uitreiking van de di ploma's zoveel mogelijk kandidaten enthousiast te maken voor het B-di ploma, waarna de weg open ligt voor het grote EHBO-diploma. Voorzitter J. van Diemen was blij met het nieuwe initiatief van zijn vereniging om de contacten met Jeugdgroepen uit de omgeving verder uit te bouwen. De bijeenkomst werd besloten met een sketch, waarin vier meisjes de door hen verworven ken nis tot uitdrukking brachten. van Oud-Poelgeest ook te bereiken in de toekomst. Met het voornemen dergelijke oriëntatieavonden te con tinueren, besloot prof. Landsmeer de bijeenkomst, welke werd opgeluisterd door een trio bestaande uit Al win Sohogit, klarinet, Johan de Kok, bas en Koos Jaap van Zwieten, piano. Bui :r. Burgerraadsman, Koornbrug- 7 (zijkant Stadhuis) Openings- tel 144000 SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijk, heden verkeren Dag en nacht te be- WASSENAAR De Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging WPSS houdt vanavond om 20.00 uur in het Jeroenhuis de jaarlijkse ledenvergadering. Aan de orde ko men ondermeer het bestuursbeleid, de verschilllende jaarverslagen en de bestuursverkiezingen. Na de vergade ring wordt er bingo gespeeld. De Wassenaarse Schoolsportcom missie organiseert op 1 maart Üjn- balwedstrijden voor de lagere school jeugd. Dat gebeurt in de sporthal, waar om 9.00 uur gestart wordt. De afdeling Wassenaar van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen gaat op 4 maart op excur sie naar Rotterdam. Er wordt een bezoek gebracht aan Delfshaven en men gaat lunchen in de Euromast. Op 11 maart spreekt mej. N. Janse. hoofd van de educatieve dienst van 't museum Booymans van Beuningen. voor de NVVH. Dat gebeurt in het NPB-gebouw en de spreekster zal het hebben over "Man. vrouw, maatschappij in de kunst. Op 19 maart houdt de Pluimvee en Vogelsportvereniging "Wassenaar" in het Jeroenhuis de jaarlijkse leden vergadering. LEIDERDORP De koninklijke Ned. Ver. E.H.B.O. organiseert dit iaar de kring.wedstrijden in Leider dorp op 27 februari 1976 in de "py- ramide" van Leythenrode. De deel nemende afdelingen van de kring- Leiden zijn: Leiden, Oegstgeest, Lei derdorp, Voorschoten, Alphen aan den Rijn, Sassenheim, Lisse, Hille- gom. Rijnsburg en Katwijk. Er wordt door 10 ploegen in twee boxen, on afhankelijk van elkaar, een bepaald ongeval behandeld. De ploegen wor den door een artsenjury beoordeeld en de beste ploeg van iedere box komt als winnaar uit de bus. Deze beide winnaars moeten dan door hulpverlening bij een geheel ander ongeval strijden om de "echte" eer ste plaats. De leiding berust bij C. Meijer, een van de arts-docenten van Leiderdorp. De wedstrijden be ginnen om 20.00 uur en de toegang voor belangstellenden is vrij. Burgerlijke Stand GEBOREN: Wendy dr. v. A. N. van den Ing cn PE. van Duijn; William Johannes Jacobus zn. v. W. J. J. van Vliet en W. M. Hartevelt; Claudette dr. v. F. J. Emmery en J. van der Boom; Stefania dr. v. P. P. Secci en J. C. de MooijSandra Maria Theresia dr. v. L. Mieremet en T. C. M. Peschier. OVERLEDEN: J. P Pak (9) zn. v. J. Pak en J. M. van der Vis; M. Visser (63) echtgen. v. M. den Hertog; J Kastelein (72) GEHUWD: M. E. M. Timmer en C. M. J. C. Straver. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. <n ^p-huip Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2, tel. 151068, mej. J. Schrama imaatsch. werkster). Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Jac Urlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Ktnder- 4, tel. 130360 Geopend dl. t/m vr 9 30 —12 uur vm en van 2—5 uur nam Dienstencentrum Noordelndspiein 2b. tel. 140483 Al gemene informatie dag van 9—10 uur Maatschappelijk Werk Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- Sociale raadsvrouw Kooi: Dnft- Gezinsverzorging Dierenhulpdienst Leiderdorp Dag IJFIin^CH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Leidsch Dagblad BV Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071 144941 Nahezorging van lb UU20 00 u Zaterdag van 16 0018 00 uur Te'efoon 071—130600 indieD in gesprek 071134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 37.85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. past f 181,50 isgeldeD DM vooruit mlduen Btl automa tlsche overschryving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2