Milieuzorg Voorschoten blij met beleidsplan Experiment van Leiderdorp in Voorhof-noord Aandacht voor Tanzania in Driemaal Lorca Holiday Inn en Waaggebouw Adorjan: topfluitist Extra tijd inenten van honden Oosterman: wel nood voorzieningen maken MAANDAG 23 FEBRUARI 1976 Bij goedkeuring raad LEIDERDORP Als de raad met de voorstellen van B en W van Lei derdorp kan instemmen lijkt het er op dat het ontwerp van de Leider- dorpse architect Franso zal worden gerealiseerd in blok Voorhof-noord 3. Zijn ontwerp is een van de vijf experimentele ontwerpen die voor het betreffende stuk grond werden in gediend. B en W van Leiderdorp deelden al eerder mee dat het accent in Voor hof-noord 3 op het experiment moest komn te liggen, alhoewel men het niet noodzakelijk vond dat deze woningen persé in aanmerking moes ten komen voor het predikaat "expe rimenteer' van het ministerie van vokshuisvesting. Ook het merendeel van de com. RO en OW van Lei derdorp kon zich met dit voorstel ver enigen. Een minderheid van die commissie zag meer in de plannen van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, waarin nieuwe samenle vingsvormen een kans kunnen krij gen. Leiderdorp stapt verder uit de re gemeenschappelijke regeling op derünge hulpverlening in geval van brand in de provincie Zuid-Hol land" B en W menen dat de ande re emeensohappehjke regeling op dat gebied, ontworpen voor het ge bied Rijnland, aanmerkelijk effi ciënter werkt. Teslotte heeft de raad van Leider dorp een aantal benoemingen te doen in verband met het vertrek van het raadslid Van Diggele. Zijn vervan ger dn de raad wordt A. M. Willems, zijn plaatsen in de verschillen de commissies zullen onder de frac tiegenoten worden verdeeld. Als niet-raadslid in de commissie RO en OW stellen B en W Th. C. Stuiven - berg voor. OEGSTGEEST K en-O Oegstgeest wist beslag te leggen op de Hon gaar Andras Adorjan, Europees topfluitist, begeleid door Rudolf Jan sen op piano. De door hen uitgevoerde Sonate in g B.W V. 1020 van Johann Sebastian Bach wordt ook wel eens aan zijn zoon Carl Philip Emanuel toegekend, maar er zitten restanten van de generale bas- praktijk in. Over de Sonate in C van Donizetti zal minder twijfel zijn jongensachtig spiritueel; jeugdig argeloos, fris vormgevoel^ dronken van Schubert. Daarna kwam de sprong naar nu: Sonate Poulenc 1957, Seguenza Berio 1958, Ballade Frank Martin 1939. Biedermeier schetsjes werden vergelijkenderwijs met de daartussen gevoegde drie Romances 1849 van Schumann uitgevoerd. Maar daar Adorjan ner gens gezocht warm en expressief zijn wil en aan de andere kant in de eerder bloedloze ascetische hoge regionen van Berio niet ostenta tief virtuoos de toon perst en opdrijft, naderen bij hem de verschei dene programmastijlen elkaar in de permanente opgewekte helder heid van zijn toonwelvingen en in de egaliteit van de rankreine fijne souplesse in al de fraseringen. Niemand in de Groene Kerk, die daar niet wild geestdriftig voor werd. KEES VERHOEF LEIDERDORP De Leiderdorp- se dierenarts G. Roest, Haaghuis- hof 5 heeft extra spreekuren ge opend voor het inenten tegen hondsdolheid. Dit om te voorkomen dat er erg lange wachttijden ont staan. De extra spreekuren worden gehouden op werkdagen tussen 10 en 12 uur en van dinsdag tot don derdag ook tussen 17 en 18 uur. De ze regeling gaat per 23 februari aanstaande in. De kosten van de enting, plus de penning voor de halsband, bedragen 20 gulden. Een certificaat voor het buitenland kost 6 gulden extra. LEIDERDORP Burge meester Van der Have van Leiderdorp heeft afgelopen vrijdagmiddag de nieuwe Mavo aan de Vossiuslaan in zijn gemeente geopend. Er tvas bijzonder veel belang stelling. niet alleen voor de opening, maar vooral ook voor het open huis in het nieuwe gebouw. De bouw, naar ontwerp van het architectenbureau Pelli- kaan uit Tilburg, verliev voorspoedig. In totaal werd het gebouw in precies ze» maanden gerealiseerd. De 31h leerlingen namen de school al op 19 december in gebruik. Do school heeft 13 lokalen, 1 gymnastieklokaal en eev ruime stafvleugel. Ook de schoolarts en diens assistent, krijgen in de school een ei gen ruimte. De stichting skos- ten bedroegen circa 2,5 mil joen VOORSCHOTEN De Voorschotense werkgroep Milieuzorg heeft een commentaar geschreven op het beleidsplan dat door B en W is uitgebracht. In het algemeen vindt de werkgroep dat er een redelijke zorg in het beleidsplan zit voor het milieu in Voorschoten. 'W jp* Positief ziet de werkgroep overweging •lijke pont Viëetlanden. Daarnaast wordt dacht besteed aan 't fietspadenplan en bestaan er plannen om enige voet en fietspaden aan te leggen waardoor de wandelaar en de fietser zich veili ger kunnen verplaatsen. Zeer positief staat de werkgroep tegenover de >r een milieuvrienöe- handhaving van het historische cen- Voorschoten naar de trum van het dorp. Veel moeite heeft de werkgroep met het gegeven dat B en W uit gaan van een inwonertal van 25.000 Het is de werkgroep niet goed dui delijk hoe B en W tot dit aantal komen. De laatste jaren voelt een daling van het inwonertal ite consta teren, dat thans rond de 21.300 ligt. B en W willen de behoefte afstem men op de "lokale behoefte" en de werkgroep vindt dat die behoefte hllPPTl alleen Voorschoten betreft en niet 1JAJ 11 Leiden of Den Haag. Volgens de werkgroep moeten B. n W het goede voorbeeld gaan ge en als milieubeschermers door zelf "kringlooppapier" te gebruiken, een openbare vergade- Voorschotense raad VOORSCHOTEN De raad van d? gemeente Voorschoten vergadert op 27 februari om 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda onder rookverbod de benoeming van drie plaats- ringen in te stellen, warm te-isolatie vervangend wethouders, subsidie aan de milieugroep Voorschoten, een pachtontbinding, diverse onder- wijsvooratellen en de beschikbaar stelling van een krediet voor de aanleg van een verhard veld voor de handbalvereniging HW '70. Commissies vergaderen te brengen in de huizen bouwen die eigendom van de gemeen te zijn en het gebruik van bestrij dingsmiddelen te verbieden. Bij de reconstructie van Leidseweg- Noord moeten B en W volgens de werkgroep uitgaan van het niet-aan- leggen van Rijksweg 11 en zal voor al bij de Leidseweg de veiligheid voor fietsers en voetgangers gega randeerd moeten worden. LEIDERDORP Donder dag a.s. wordt in Leiderdorp de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe Montessorischool in het Eei- derdorpse uitbreidingsplai. Voorhof. Dat betekent dat binnen afzienbare tijd een einde zal zijn gekomen aan de nu vrijwel onhoudbaar ge - worden huisvestingsperikeien ivaar de Montessorischool mee worstelt. Deschool is nu verdeeld over vier gebouwen. De kleuters zitten respectievelijk in „De Houtkamp" en „Dc Hobbit". twee klassen van de lagepe school vonden onderdak in de Meijegaardschol en de Vogel wijk. De nieuwe school heeft zes klassen voor het basison derwijs en twee voor he* kleuteronderwijs. Er bestaat goede hoop do* het nieuwe onderkomen voor het Leiderdorpse Montessori- onderwijs, dat al sinds augus tus 1973 in de gemeente draait, in september van dit jaar klaar zal zijn. De kosten van het project, dat gereali seerd wordt aan de Klimop- zoom, bedragen 1,5 miljoen. Leids comité is tegen ontvangst Spaanse minister LEIDE NHet Leidse Spanje Ko- mitee 'heeft door middel van een te legram aan minister Van der Stoel geprotesteerd tegen óe ontvangst van de Spaanse minister van Buitenland se Zaken Areilza. Bij z'n aankomst za terdagmorgen op het ministerie, heeft het komitee een korte demonstratie gehouden. De tekst van het telegram en de spandoeken luidde: "Geenon derhandelingen met vertegenwoordi gers van fascistisch Spanje". Het Spanje Komitee ds van mening dat Nederland, noch de EG de ban den met dit land moeten versterken, zolang er geen algehele amnestie is afgekondigd en zolang alle politieke partijen zijn verboden. CPN in actie tegen nieuwe bijstandsnorm LEIDEN Het CPN-raadslid Hoe ven vindt dat er op korte termijn in de Leidse raad gesproken moet wor den over de bijstandsnormen. Aanlei ding daartoe vormt volgens hem het besluit van de staatssecretaris van CRM om de gemeenten te verbieden extra-uitkeringen te doen boven de landelijk vastgestelde norm. Volgen het CPN-raadslid worden door deze maatregelen vooral de be jaarden met een minimuminkomen getroffen. Ze krijgen "bijvoorbeeld geen vergoeding meer voor dieetkos ten. telefoonkosten, noodzakelijke verhuiskosten. Verder is de vergoe ding voor eigen broodmaaltijden in bejaardentehuizen verlaagd tot 55 gulden per maand. In een brief aan B en W en de raad constateert Hoeven dat deze maatre gelen voor vele bejaarden "een flinke hap uit het minimum-inkomen" be tekent. MAANDAG Steenstraat lb. wereldwinkel, 9.30 v..,vvU,, »»ovv-giucjj, xianaen- lO^'uuandkleden maken en toneel' Bruggelioofd. Steenachuur li, Leid- Fotografen Vereniging. Stadhuis, Gemeenteraad. 7.30 uur Antonius Clubhuis, 'overleg wljkor- ganen, 8 uur nam. Juridisch Studiecentrum, Hugo de Grootstraat 27. wljkcomlté Vreewijk nam uwPlanaion universiteit, 8 uur Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde ~a (voormalig marluecumpiex ima il-1 uur. dl. 630—830 uur nain wuo 11—1 uur, do. 630—830 uur nam 36en«ninC?"5"m Va° öusenïlurpstraac Geapreksa vonden Gespreksavonaeo tiuha-i gemeen» schap Wo. 8 uur nam.. Kennedyman 11. Oegstgeet t. vr. 8.16 uur nam., freo. rfentiriKpiaDosoen 26 Leiderdorp Onderwijswinicei. Sopiastraat 36. cel. riifcr ^2°6end mttanClafi t/m VrM" Burgerraadsman Bur Burgerraadsman. Koornbrug- ''eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- 1 SOS-dienst Advocatenspreekuur n.u?lke donderdag- iVI hii'p Bureau Moederhulp, (nlet-gehuwde- moederzorg), Tefweepark 2, tel. 161068. mej. J. Schrama (maatsch. werkster). Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. ürlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 130360. Geopend di. t/m vr 9 30 -12 uur vm en van 2—5 uur nam Dienstencentrum Noordelndsplem 2b. tel 140483 Al gemene informatie dag. van 910 uur Maatschappelijk Werk oTK™'-8 uur njaTeietoon Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 2—3 uur n.m., Dierenhulpdienst de gemeenten bereikbaar: telef 134687 Huize St.-Maarten Opvanghuis nacht bereikbaar. TeL 132187. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- dycfc 32. Oegstgeest. tel im-l53oo2. VOORSCHOTEN Op 3 maart aan staande om 20.00 uur vergadert de Voorschotense commissie voor wel zijn en onderwijs in het gemeente huis van die plaats. Op de agenda onder andere de restauratie van het pand Leidseweg 519, verhoging van de subsidie voor de restauratie van 't pand Treubstr. 21-23, uitbreiding van het tennisbanencomplex. Het re creatiebasisplan 's Gravenwoude, informatie over "Nieuw Voordorp" en diverse onderwijsvoorstellen. VOORSCHOTEN De functionele commissie jeugdzaken van Voorscho ten vergadert op 1 maart aanstaan de om 20.00 uur in het gebouw van De Lindehoeve. Op de agenda staan het beleidsplan van Voorschoten en de evaluatie van De Lindehoeve. OEGSTGEEST Op 25 februari vergadert de Oegstgeester verkeers- commissie. Op de agenda een belang rijk punt, het busbanenproject. Ver der wordt gesproken over een aantal parkeerverboden. De commissie komt om 20.00 uur bijeen in de trouwzaal van het Oegstgeester gemeentehuis. Burgerlijke Stand WARMOND Geboren: Eduard Fransiscus, zv F. B. de Win ten en w. M. M. P. van Steijn. Overleden: F. den Dunne (75 jr) vr. LKDEN Wethouder Oostermandoen om het teireintje bij het zal morgen het college voorstellen om die maatregelen te nemen die het treffen van nood- wagencentrum aan de Haarlemmer trekvaart te verhuren voor de aan- noodvoorzieningen. Ooster voorzieningen bij het regionaal woon- man: "ik vind dat wagencentrum aan de Haarlemmer- trekvaart mogelijk kunnen maken. Oosterman vindt dat B en W hier- ment zo snel mogelijk legale stand plaatsen moeten creëren". Hij wil niet wachten tot de planologische toe moeten besluiten, nu de gemeen- procedures zijn afgerond, want "dat teraden van Leiderdorp en Oegst geest zich hebben uitgesproken voor de aanleg van een kamp in hun ge- Oegstgeest binnen drie maanden meeniten. In een brief, die B en W kampjes zouden worden aangelegd, cedures" moesten zijn afgerond sidie verleent. Overigens heeft de Als voorzitter van h<^t regionaal li- brief die B en W vorige week naar chaam, dat het woonwagencentrum de bezetters hebben gestuurd, de ver- beheert, nam Oosterman in een ontwaardiging gewekt van de actie- reactie daarop het standpunt in dat voerders. De "Werkgroep Noodweer" de uitspraken van Leiderdorp Oegstgeest voldoende waren regionaal lichaam zou nu aan de ge- dures") als woordbreuk meente Leiden het verzoek kunnen kge. beschouwt deze brief (met 'planologische proce- het col- LEIDEN Van 24 februari tot en met 5 maart kan Leiden in Holiday Inn kennismaken met Tanzania. Op velerlei gebied: culinair, toeristisch, kunstzinnig, op natuurlijk gebied (Wereld Natuur Fonds) en politiek (Derde Wereldwinkel). Ook de ambassade van Tanzania heeft medewerking verleend: die le verde de diverse adviezen voor de Minister Pronk van Ontwikkelings samenwerking zal de Tanzaniaanse week komen openen. Eerst was ge dacht aan prins Bernhard, in zijn kwaliteit als voorzitter van het We reld Natuur Fonds, maar de prins is momenteel met wintersportvakantie. Voor de liefhebbers van exotisch voedsel heeft men als gast de chef kok van het Kilimajarohotel in Dar- Es-Salam uitgenodigd. Hij zal zor gen voor een vijftal hoofdgerechten, beiievens een evengroot aantal des serts. Tropische namen zoals Kuku Kupakatua 'Zanzibar' (kip op Tan zaniaanse wijze) en Safari Magos moeten nieuwsgierigen voor de Afri kaanse keuken doen watertanden. Frappant is het dat de Tanzaniaanse keuken zeer vaak met kerrie en kip werkt: Indische invloeden zijn veel al merkbaar. Vooral het pizzagerecht Chapati is daar een zeer goed voor beeld van. Aan de Tanzania-week werken ook de Witte Paters mee. Zij hebben sinds jaar en dag missiewerkzaam heden in Afrika en zorgen nu in Leiden voor de verkoop van origi neel houtsnijwerk van de Makonde- stam. In het Waaggebouw is even eens een grote tentoonsttiling te zien van Afrikaanse kunst, die even eens door de Witte Paters is samen gesteld. Beelden uit de tentoongestel de collectie zijn voor het publitk te koop. De beelden zyn gemaakt uit ebbenhout.. Vitaliteit, verdriet en hu mor zijn er in uitgebeeld, net zoals harde arbeid en eerbied voor de le venskracht van de mens. De prijzen variëren voor mensen met een smal le beurs tot die met een topzware portefeuille. Gegarandeerd wordt dat alles hand- hangen; huiden van beschermde diersoorten. Wij hebben andere pro jecten in Tanzania. Zo kennen we Bijvoorbeeld een anti-stropers-team. Dat team werkt in wildparken. Daar is natuurlijk afschot van dieren no dig. Niet het zomaar - neerschieten van bijvoorbeeld zebra's. We pogen de belangstellenden onze rol in de Afrikaanse samenleving duidelijk te maken". Hetzelfde geldt min of meer voor de Derde Wereld Winkel. Een poli tieke opstelling zal in hun stand wor den verkondigd. "De mensen kunnen dan op de hoogte worden gesteld van onze bemoeienis met Afrika". Verdere activiteiten in Holiday Inn zijn: een kindermiddag op 29 febru ari vanaf 2 uur, een Tanzaniaansp carnavalsavond op 28 februari in de bar, die dan zal gonzen van de Afri kaanse muziek. De tentoonstelling van Tanza niaanse kunstproducten is gratis toe gankelijk. De informatie over het werk van het Wassenaarse dieren park en de Tanzaniaanse toeristen organisatie is te verkrijgen. LEIDEN Van Federico Garcia Lorca's "vrouwendrama". Het huis Van Bernarda Alba' zal be halve morgenavond in de toneelzaal van sociëteit Minerva een voorstel ling worden gegeven op woensdag avond, in het LAK-theater. Een derde voorstelling, te geven door 't Leidach Studenten Tooneel, volgt ©p;'ydon- derdagayond in Minerva. "Wetenschap in beweging" LEIDEN In samenwerking mët de Radio Volksunivesiteit van de Bond van Nederlandse Volksuniver siteiten en de Stichting Teleac wordt morgen in het gebouw van K en O aan de Oude Vest gestart met een serie bijeenkomsten onder het mot to "Wetenschap' in Beweging". Uit gangspunt van de serie, die wordt gesubsideerd door het ministerie van Wetenschapsbeleid, is geïnteresseer den in de gelegenheid te stellen een beeld te krijgen van de wijze waar op in Nederland wetenschappelijk onderzoek wordt gedaan. Het accent ligt op onderzoeken van biologische, natuurkundige en psychologische aard. De serie omvat 20 radio- en 20 televisieuitzendingen, die in prin cipe zonder speciale vooropleiding gevolgd kunnen worden. werk is en niets in fabrieken is ver vaardigd. Ogenschijnlijk is de rol van het Wereld Natuur Fonds een beetje te genstrijdig met de opzet van de Tan zania-week. Maar de heer H. Theu- nissen deelde desgevraagd mee dat het een geclausuleerde medewerking betreft. "Natuurlijk zijn wij er tegen dat er dierenhuiden tegen de muren Danskampioenen Stadsgehoorzaal LEIDEN In de Stadsgehoorzaal in Leiden werden gisteren damkam pioenschappen gehouden. De uitsla gen waren: ballroom 1ste jaar de heer Kikkert en mej. De Kloe. ballroom 2de jaar: de heer Cheret en mej. Erkelens, ballroom 3de jaar: de heer Visser en mej. Vorsteveld. ball room senioren: de heer en mevrouw Gordon, latin 1ste Jaar: de heer Pas en mej. Knape, latin 2de jaar: de heer Slaman en mej. Bouhuijzen, latin 3de jaar: de 'heer Novée en mej. Van Rijn. DAGRLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscö Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging vaD 18.00—20.00 a Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500. IndieD In gesprek 071—134539 Hoofdredacteur BaD Muider. Kwartaalabonnement t 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers r 0.50 Abonnementsgelden DU vooruit» betaling te voldoen BU automa tische overschrUvtng geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2