Roodenburg niet langs zwak YIOS CADEAU" UVS VOOR ELINKWIJK Aanval Teylingen mislukt Randstad Sport „nog slechter dan normaal''; eenvoudige zege LDWS r>*> Weer met 0-0gelijk OLYMPIA BLUFT DOOR ZEGE AAN DE LEIDING Gehavend Lugdunum wint van Velo: 2-1 LFC staat Texas kostbaar punt af MAANDAG 23 FEBRUARI 1976 SPORT UTRECHT Elinkwijk heeft de medewerking van UVS nodig ge had om een groot veldoverwicht niet alleen in de cornerverhouding (12-1) tot uitdrukking te brengen, maar ook in de score. In de 52ste minuut liet Cees Duprie de bal na een hoekschop van Bert Nijdam via het achterhoofd naar de uiterste hoek van het Leidse doel carambo leren: 1-0. "Zelf' kwam het behoorlijk tegen vallende Elinkwijk niet aan scoren toe, omdat de Leidenaars welis waar royaal waren waar het het weggeven van corners betrof, maar niet waar het om het serveren van kansen ging. Elinkwijk, dat zo vaak moest opboksen tegen een zwaar bezette defensie, kreeg niet meer mogelijkheden dan UVS, dat bij voorbagt tekende voor een gelijk spel. "Tegen een ploeg, die met zo n instelling speelt, heb je wat geluk nodig", stelde trainer Hans Hol van Elinkwijk later tevreden vast. Ook Voor fortuinlijke 1-0 zege in pover duel: zijn collega Gerard Desar van UVS had het begrip "fortuin" centraal in de nabeschouwing staan. Hij mikte met de lastige duels tegen Unitasen CW voor de boeg inderdaad op remise. "In het achterhoofd speelde dat we misschien het geluk zouden hebben met een 1-0 zege weg te komen" Dat ideaal had Jan Verver wellicht kunnen verwezen lijken in de tiende minuut. Op dat moment werd de ver uit zijn doel gekomen Jan Stroom berg knap uitgespeeld door een éént weetje van V.d. Heiden en Verver. De bal kreeg daarbij echter wel wat teveel vaart mee, waardoor Ver vers' sprint juist niet toereikend was om het leer in het lege doel te werken. Zou Verver inderdaad hebben gescoord dan was UVS- doelman Wijnand Sloos in het res terende gedeelte van de wedstrijd vermoedelijk door nog meer team genoten gezelschap gehouden. Elinkwijk had met de verdedi gende houding van UVS in ieder geval nu al de grootste moeite om in het spel te komen. Herman Schreurs werd min of meer uit de wedstrijd gespeeld door Fred Fi- lippo en de door vier profclubs be naderde Bert Nydam zocht zijn toevlucht te vaak in solistische ac ties. De van vijf a zes ex-profs voor ziene Utrechtse formatie had ech ter nog een ander wapen achter de hand: het afstandsschot. Daarmee werkte onder meer topscorer en vrije trappen-speeialist Hans Zor- ge, die vooral in de 17de minuut duidelijk maakte wat zijn speciali teit is. Uit een vrije trap kogelde hij de bal buiten bereik van Sloos op de paal. Veel spectaculairs leverde het eer ste bedrijfverder niet op. Elinkwijk zag na een voortvarende start al snel af van het pressievoetbal, waardoor UVS in ieder geval zo nu en dan nog kon duidelijk maken dat het ook de halflinie en de voor hoede mee naar Utrecht had geno men. De Leidenaars hoefden echter niet zo nodig het spel te maken. Ook niet na rust toen Elinkwijk aanvankelijk opnieuw extra man kracht aan de voorste linie toe voegde. Koos Hannaart, Fred Fi- hppo, Cor Pennen burg en Cees Duprie zorgden er echter voor dat Sloos maar zelden aan het werk werd gezet. Geleidelijk aan werd de ploeg ook wat zelfverzekerden, werden tegenstanders (vooral door Van Putten) uitgespeeld. Juist ech ter in een periode, waarin UVS de regie van het duel stevig in handen leek te gaan nemen, ging de ploeg onderuit. Bij de "eerste" paal staande kon Duprie niet voorko men dat de bal uit een hoekschop van Nijdam via het achterhoofd in het doel sprong: 0-1. De correctie had daarna gemakkelijk aange bracht kunnen worden. Doort Bert Kort of door Van Putten. Kort was in de 30ste minuut evenwel niet zelfzuchtig genoeg om een duel met doelman Stroom berg aan te gaan, maar speelde met een vrjj veld voor zich de buitenspel staande Verver aan. Van Putten drong wel tot het doelgebied van Stroomberg door, maar wist, oog-in-oog met de Utrechtenaar niet meer dan een onbeduidend "rollertje" te produ ceren. Aan een echt slotoffensief kwam UVS, dat zo lang als verde digende ploeg had gespeculeerd op de sprintsnelheid van aanvallers als Verver en Van Putten, overigens niet toe. Elinkwijk bleek in zijn totaliteit toch iets meer inhoud te hebben Voldoende om UVS tijdens de fi nale van het povere treffen op af stand te houden en zelf nog op zoek te gaan naar meerdere goals Hans Zorge was nog het dichts bij een tweede doelpunt toen hij na de twaalfde corner ongehinderd voor Sloos opdook. Wijnand bleef over eind omdat Zorger het doel te royale afmetingen toedacht. Jan Preenen LEIDEN - "Waar het aan ligt weet ik niet, maar we komen dit seizoen op eigen veld maar niet uit de verf. Of het nu een kwestie van nervositeit is, de dwang om voor eigen publiek te moeten waarmaken, of dat het te wijten is aan de slechte gesteldheid van het terrein, ik weet het niet. Het valt ook niet mee om tegen zo'n negatief ingestelde ploeg als VIOS tot een goed resultaat te komen, al pleit het natuurlijk niet voor ons, dat we een dergelijke zwakke tegenstander niet kunnen oprollen. Nee, het was niet best vanmiddag", aldus Roodenburg-trainer Pieter Versteegh over het teleurstel lende 0-0 gelijkspel van zijn team. Record Het was overigens het tiende ge lijkspel in deze competitie van Roodenburg, dat onderhand hard op weg is om een nieuw nationaal record puntloze gelijke spelen te bewerkstelligen. Maar net als in de meeste voorgaande gevallen was die puntendeling ook dit keer he lemaal niet nodig geweest. Waar het de ploeg uit Leiden-Noord aan mankeert is duidelijk. Het is geen kwestie van inzet of een gebrek aan techniek. Roodenburg mist sim pelweg dat sprankje vernuft, dat beetje originaliteit, dat nodig is om de stellingen van de tegenpartij te kunnen slechten. Versteegh gaf dat na afloop ook wel toe. "Ik heb er deze week voortdurend op geha merd hoe een verdedigend inge stelde ploeg als VIOS te verslaan is. Blyf uit het centrum, want daar concentreren die lui zich volledig op. Daar staan ze met zeven, acht van die lange mensen, die je niet zomaar voorbij loopt. Resultaat kan je enkel boeken via de vleugels. Maar ja, als een paar spelers zich niet houden aan die opdracht ga je natuurlijk de mist in. Ik heb ook, op één poging van Hans Tisseur na, geen enkel schot uit de tweede linie gezien. Om wat meer lijn in het spel te krijgen heb ik Rob Brittyn en Reinier Verkuylen gewisseld voor Hans Tisseur en George Pinas. In derdaad ging het toen veel meer 'buitenom en kregen we nog en kele kansen, die helaas onbenut bleven. Maar al veel eerder had er eentje in gemoeten. Het had zo ge makkelijk gekund". Verstrikt Dat laatste was ongetwijfeld waar, vooropgesteld, dat Roodenburg het wat slimmer had gespeeld. Het ont stellend zwakke VIOS bood daar alle gelegenheid toe, maar de blauwzwarten wensten daar geen gebruik van te maken. Trokken, ei genwijs, telkens weer naar de fuik die VIOS had uitgezet en raakten prompt verstrikt in de kluwen van spelers voor doelman Kees van Be rgen. Zelden ging de bal via de flanken, dikwijls ook omdat daar memand te vinden was. Linksbui ten Peter Dubbeldeman trok tel kens weer naar binnen en ook de beide backs, Lancel en Ciere, poogden succes te behalen 'door het midden' Probeerde Roodenburg het bij uit zondering toch via de zijkant dan leverde dat meteen gevaarlijke si tuaties op. Dubbeldeman bijvoor beeld schoot al in de eerste minuut langs twee man, maar richtte net iets te onzuiver. Verkuylen zette prachtig voor en Ooyendijk knalde toen maar rakelings over. Diezelfde speler had in de tweede helft weinig geluk toen VIOS-doelman Van Be rgen zijn inzet (vanaf de zijkant) van de doellijn kon grabbelen. Rood enburg trok er evenwel geen lering uit en verplaatste het spel weer naar het centrum. En daar bleef VIOS, dat zich beperkte tot verdedigen en het blindelings wegtrappen van de bal, moeiteloos overeind. Gewoon slecht Versteegh later nog over die kans van Dubbeldeman 'Schiet hij die bal in het net dan loopt het heel an ders. Het is natuurlijk geen excuus. We hebben het gewoon slecht ge speeld GOUDA - Teylingen is er in de be langrijke uitwedstrijd bij koploper Olympia in Gouda niet in geslaagd om een aanval te doen op de koppo sitie van de Goudse formatie. De Sassenheimers, die als enigen in de thuiswedstrijd dit seizoen Olympia twee verliespunten afhandig wis ten te maken, beten ditmaal in het zand én verloren het duel met 1-0. Vaak hard Teylingen rekende erop tenminste één punt in de wacht te kunnen sle pen in een wedstrijd waarin de eer ste treffer beslissend zou kunnen zijn. Elftalbegeleider van Teylin gen Otto: "Als je in dit soort wed strijden, waarin de' verdediging zo'n belangrijke rol speelt, scoort. heb je gewonnen." In de eerste helft leek het er even op dat de Sassen heimers die belangrijke eerste goal zouden produceren, maar twee snelle aanvallen eindigden in de handen van de goed keepende Van Elleswijk. Hij keerde op briljante wijze een fraaie kopbal van Theo Godyla. Deze actie leverde voor Teylingen in feite de beste sco- ringsmogelijkheid van de wed strijd op, want over het algemeen speelde de, vaak harde, strijd zich af op het middenveld. In de Goudse verdediging vervulde oud international Theo van Duiven- bode weer een belangrijke rol. Dankbaar Na de rust, die met de bekende bnl- stand inging, bleven beide teams elkaar in evenwicht houden totdat halverwege het tweede speelpart Olympia een mooie aanval op de mat wist te toveren, die via enkele goede voorzetten uiteindelijk re sulteerde in een doelpunt van de Goudse ploeg: 1-0. Het talrijke pu bliek was de maker ervan. Rob van der Vijgh, erg dankbaar. De 1-0 stand bleef tot aan het eindsignaal van de spannende, maar voor Tey lingen enigszins teleurstellend ver lopen strijd gehandhaafd. mHSmE Oud-international Theo van Duwenbode was gisteren mede verantwoordelijk voor de 1-0 overwinning van Olympia op Teylingen. LEIDEN - Op psychologisch bijzonder gunstige momenten deelde Lugdunum de genade klappen aan Velo uit. Eerst be tekende een snelle openings goal van Leo Wetselaar al een ruggesteun voor Lugdunum, terwijl de tweede goal, gescoord na nauwelijks 60 seconden spe len m de tweede helft door Jaap Schilthuyzen, Velo volledig deed zwichtten. Dat de bezoe kers vijf minuten voor tijd nog tegenscoorden was slechts een formaliteit, de Kikkers waren immers toen zeker van de overwinning(2-1 Lugdunum trad overigens be hoorlijk gehavend aan gister middag in de 'Kikkerpolder'' Achtereenvolgens doelman Wim Eradus (ziek), André Pracht (militaire dienst) en Koos Bekooy (geblesseerd) ontbraken. Invaller doelman, André Sloos, deed het zeker niet slecht, al had hij voor en kele reddingen wat kunst en vliegwerk nodig. De openingstreffer van Wetse laar. een bekroning van een oogstrelend mooie aanval via Frans Sjardyn en Jaap Schil thuyzen, betekende overigens niet dat Lugdunum zelfverze kerd ging spelen. Er ontbrak duidelijk een organisator op het middenveld. Daardoor speelde Lugdunum een constructieloos spelletje waarin alleen de op rechts spielende Schilthuyzen voor enig gevaar kon zorgen. Velo, een ploeg waarin de fy sieke kracht voorop stond, kon dat trouwens ook niet, holde zonder overleg over de grasmat en wist alleen met afstands schoten voor enige opwinding te zorgen. De tweede Leidse goal (Jaap Schilthuyzen mocht ongehin derd inkoppen) gaf Lugdunum eveneens met dat zelfoertrou- wen, dat nodig was om de wed strijd probleemloos te kunnen uitspelen. Wel ging Velo wat aanvallender spelen, maar dat gaf juist Lugdunum de ruimte om gevaarlijk te kunnen wor den. De Kikkers waren echter onzorgvuldig in de afwerking. Vlak voor tijd redden de bezoe kers de eer door een doelpunt van Olsthoorn. Rob Onderwater LEIDEN - LFC en Texas DHB: twee aanvallend machteloze ploegen, die ook in verdedigend opzicht nauwelijks een vol doende konden halen. De eind stand vormde dan ook een ka rakteristiek resultaat voor een wedstrijd als deze: 0-0. Toch zag het begin er nog hoopvol uit LFC speelde de bal knap rond en na zeven minuten knalde Willem van Dijk de bal uit een directe vrije trap door de Texas-muur, maar doelman v.d. Eist stond op de juiste plaats om het schot te keren. Daarna ver scheen Texas-half De Graaff al leen voor Peter Boom na een misverstand tussen Holswilder en Spies. Boom stopte het schot uitstekend. LFC kwam in de eerste helft nauwelijks aan uit verdedigen toe, maar het falen van de LFC-verdediging Was nog niets in vergelijking met de onnauwkeurigheid waarmee Texas DHB zijn aanvallen op zette. Zodoende had Boom het nog vrij rustig. Overigens was LFC in de 20e minuut dichtbij een goal. Een vrije schop van Nagtegeller, genomen op rechts, belandde op het hoofd van Hans Kruijff: de bal sprong via de lat over. Vlak voor rust keerde Peter Boom een venij nig schot van Prosman. Bij het verlaten van het veld blesseerde scheidsrechter Vis uit Schie dam zich zodanig, dat hij niet in staat was de tweede helft te flui ten. De toevallig op het veld aanwezige zaterdagscheids- rechter Van Rij uit Oegstgeest werd zijn vervanger. LFC legde na rust wel meer felheid en ijver in zijn spel, maar veel beter speelden de kanaries daardoor niet. Ook niet nadat Hans Kruijff werd vervangen door Paul Harteveld en Henk Spies zijn plaats moest afstaan aan Marcel Rietbergen. Wel speelde het laatste gedeelte van de strijd zich voornamelijk af op de helft van Texas, maar verder dan een gemiste kans voor Peter Slin gerland, die in riante positie over de bal heen maaide, kwam LFC niet. LFC kwam zelfs nog goed weg toen Texas-spits Prosman uit een vrye trap steenhard naast knalde en die zelfde Prosman in de 20e mi nuut tot driemaal toe de alert reagerende Peter Boom in vorm trof HERBERT POLANE Cock van Weerlee een prooi wordt i i LDWS volgen gespannen de bal. die echter VOORSCHOTEN - Het degradatiespook, dat er in de tweede klasse A zo lang over heeft gedaan een keuze te maken uit een scala van kandidaten, zal na het duel tussen Randstad Sport en LDWS ongetwijfeld een grote voorkeur voor eerstgenoemde hebben gekregen. Het vierpuntenduel (LDWS-trainer Raboen sprak zelfs van de belangrijkste wedstrijd van het seizoen) werd door LDWS vrij gemakke lijk met 0-1 gewonnen. De Raboen-formatie behoefde niet eens tot het uiterste te gaan om het brokkelig, slordig en fantasieloos opererend Randstad onder de duim te houden. Randstad-trainer Kantebeen stapte na afloop dan ook treuriger dan ooit de kleedkamer uit. "Er zat veel meer lyn in het spel van LDWS. Wij speelden nóg slechter dan normaal het geval is. De zege van LDWS was zonder meer verdiend." Zowel Ra- boen als Kantebeen hebben op het moment met problemen te kam pen. Problemen die hun voor naamste oorzaak vinden in de ra zendsnelle opmars vanuit het afde lingsvoetbal naar de tweede klasse van de KNVB Kamtebeen "Van ochtend heb ik nog even naar het tweede gekeken Of daar misschien bruikbare invallers voor het eerste bij liepen. Ik zag er maar één. Die knul heeft een formidabele inzet, maar ja, hij is al 42 en dat kun je je supporters toch moeilijk verko pen." Melbi Raboen had een gelij kluidend verhaal: "De gemiddelde leeftijd van ons team is 30. Ik zie de toekomst eigenlijk somber in." Melbi Raboen moest voor de stnj d tegen Randstad Sport zyn toe vlucht zoeken bij de tweede elftal speler Roy van Veen. die beslist niet tot imponerende daden kwam. Een tweede tegenvaller vormde de blessure van Leo de Jong, die op nieuw last kreeg van zijn zwakke knie Desondanks legde LDWS bij vlagen knap samenspel op de grasmat, wat in de eerste minuten resulteerde in een fiks veldover wicht. Een drietal uitstekende schoten van Cock van Weerlee werd door doelman Van Rheenen even knap onschadelijk gemaakt. Een kopbal van Ger de Roode vloog net naast de paal. Doordat Ge Schipper heerste in het luchtruim voor het Randstad-doel bleef het in de de eerste helft by deze kansen voor de LDWS-voorhoede. De uit vallen van Randstad Sport waren schaars en veelal ongevaarlijk. Al leen Loek Helder vestigde de aan dacht op zich met een hard vleugel schot, dat maar net over ging. In de tweede helft pakte LDWS toch de winst bij een vrije trap vond George Moesman precies het gat dat de in de Randstad Sport muur geposteerde Ger de Roode voor hem had gemaakt. Zonder ver trouwen in eigen kunnen en zelden soepel combinerend trachtte Randstad Sport de bakens te ver zetten. Vergeefs. Zelfs kreeg LDWS nog de beste kansen op vergroting van de toch al "veilige" voorsprong Een stijlvolle actie van Peter Ciere. De bal zou et deinst verschrikt terug. Peter Dubbeldeman kijkt iwel naast gaan. VlOS-verdediger Harrie et open mond toe.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13