W i jkproblemen in Leiderdorp Commissies niet open Drank lag voor het grijpen in veewagen agenda OEGSTGEEST AKKOORD MET KLEIN WOONWAGENKAMP College onder 'vuur' MULTICENTRUM ZOETERWOUDE KOST MILJOEN Vroege lentebode in Dierenpark Wassenaar In Zoeterwoude Het terreintje bij de "Drie Witte Palen," aan het einde van de Endegeesterstraatweg, waar als de plannen van B. en W. van Oegstgeest doorgaan een woonwagenkamp je moet komen. Oegstgeest is na Lei derdorp de tweede randge meente die zich in principe akkoord heeft verklaard met de vestiging van een woonwa genkampje op haar grondge bied. Dat betekent dat de kan sen voor een beëindiging van de blokkade van het stadhuis plein in Leiden aanmerkelijk groter zijn geworden. OEGSTGEEST De Oegstgeos- ter raad heeft, door het ne men van een principebesluit ten aanzien van de vestiging van een woonwagenkampje, gisteravond de impasse rond de situatie van de woonwagenbewoners in het rayon Leiden doorbroken. Door zich akkoord te verklaren met de voorstellen van B. en W., om in principe te besluiten een kampje voor vier tot zeven wagens in te richten, is de raad van Oegst geest na Leiderdorp de tweede raad van een randgemeente die een dergelijk besluit neemt. Daarmee is voldaan aan de eis van de gemeente Leiden, dat ten- minste tweede omliggende ge meenten in principe moeten be sluiten een woonwagenkamp op hun gebied in te richten. Dat zou kunnen betekenen dat er een spoedig einde komt aan de blok kade van het Leidse raadhuis plein. Oegstgeest denkt aan een terrein aan het einde van de Endegees terstraatweg, nabij "De Drie Wit te Palen". Verder zal, op voorstel van de raad. de Oegstgeester verkeers- commissie contact zoeken met de Leidse commissie voor verkeer, om een oplossing te vinden voor de afsluiting van de Rijnsbur- gerweg. Leiden heeft gezegd bin nen een jaar met plannen te wil len komen. Oegstgeest wil die termijn beduidend inkorten, ook al in verband met de voorgestel de verkeersmaatregelen op de Lange Voort. Daar zijn verkeers maatregelen noodzakelijk om een grotere veiligheid voor het winke lend publiek te garanderen. Ge dacht wordt een afsluiting van een deel van de Lange Voort, maar daarvoor moet eerst bekend zijn, hoe de verkeersstromen gaan lo pen na de afsluiting van de Rijns- burgerweg. Men ging verder accoord met het verlenen van een restauratie subsidie aan de heer Van Leeu wen voor zijn huis aan de Dorps straat. PvdA-er Van Belle vroeg wel om toezicht op de uitvoering daarvan. Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt door de voxgende artsen: Wijk I Morswegkwartier, binnenstad tot Cltyring en Greenoord): G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 132877, Wijk II (Koot en Merenwljk)P. L. Tan. de öitterlaan^ 57, tel. 132227, Wijk III (Waard, Professoren wijk Tuinstad wijk)S. Smit, Cobet- straat 43. tel. 130177. Wijk IV (Zuid- West en HaagwegkwartierP. Lahr, Zoeterwoudse Singel 8. tel. 121463. Leiderdorp S. P. Ouwerkerk. praktijkadresMerelstraat 184a, telef. (zaterdag en zondag spreek- il. Tevens zaterdag en zondag ---------- - m. Platteel-d 13. Voorhout, tel. 02522—10140. Apotheken LEIDERDORP Tientallen inwoners van de wijk, begrensd door de Zijloordkade, de v.d. Marckstraat, de Van Poelgeest laan, de Laan van Oudezorg, de v. d. Valk Boumanweg en de Zijldijk hebben gisteravond gehoor gegeven aan de operoep van B. en W. van Leiderdorp te komen praten over de typische pro blemen van deze wijk. Dat gebeurde in de kantine van de Ver enigde Touwfabrieken, waar het college, plus een aantal amb tenaren, min of meer een forum vormden. later weer ingetrokken. De laatste, die nu overigens nog wel geldend is, is vcor vier woningen en zeven ga rages. Zolang er niet gebouwd kan worden kan cok de gemeente wei nig dioen. Omdat 't onderhavige ter rein niet in handen van de gemeen te os". Een en ander ontlokte een van de wijkbewoners de suggestie om er dan in ieder geval snelgroeiende struiken omheen te planten, zodat deze steen des aanstoots aan het ge zicht onttrokken wordt. Wethouder Engbert Drenth (PvdA) van verkeer en vervoer kreeg het "het zwaarst te verdu ren". Na een vrij lange inleiding van zijn kant over de verkeersproble men in de wijk barstte het vragen- vuur los. Er waren mensen die het helemaal niet eens waren met de af sluiting van de Splinterlaan (net als alle andere maatregelen in deze wijk een jaar op proef doorgevoerd) terwijl anderen graag de Zijloord kade als voor auto's verboden ge bied zagen. Wethouder Drenth zag dat laatste als een probleem: "We hebben op die plaats al een verbod voor vrachtwagens, maar dat blijkt niet afdoende te zijn. De enige ma nier om auto's te weren is voldoen de politiemensen aantrekken om daarop controle uit te oefenen. Een andere doorn in het ccg van de wijk bewoners vormt het al jaren braak liggende stukje grond tegenover de Spanjaardsbrug. Velen zagen het als een wijk-ontsierend object, zeker door het feit dat het terreintje de laatste tijd meer en meer als op slagplaats voor vuilnis dienst gaat deen. Wethouder Drenth antwoord de daarop dat de oplossing voor dat probleem waarschijnlijk nog wel een eindje in het verschiet ligt. ZOETERWOUDE De stich- tingskosten van een multifunctio neel gebouw aan de Hoge Rijndijk kullen 1 a 1.2 miljoen gaan bedra gen Dat deelde voorzitter v.d. Heij den van de Stichting i.o., gister- Avond mee in een vergadering van de commissie voor sport en recrea tie Deze commissie juicht de bouw va een dergelijke voorziening van jharte toe. Als binnenkort meer gegevens be kend zijn zal de commissie zich nader beraden. Door diverse leden werd een be tere bereikbaarheid bepleit van de Singel tussen de Nassaustraat en 't industriegebied. Men tracht deze singel nu te bereiken via particulier terrein of ten koste van de beplanting zoals «nlangs by het schaatsen. Ook bij de hengelaars blijkt het water in pek. Aanleg van de gehele wandel route rond het industriegebied is niet mogelijk i.v.m. de vele jonge aanplant. De heer J. v.d. Meer vroeg naar de stand van zaken t.a.v. de over dracht van de dependance van de voormalige landbouwschool aan de voetbalvereniging Meerburg. De ge meente heeft de prijs bepaald op f26.000 maar als Meerburg het ach terstallig onderhoud voor zijn reke ning neemt wordt dit bedrag f 4000 centraal in Derde w ereld OEGSTGEEST Dré en Alies Rennen hebben gisteravond in het jeugdcentrum Taberna in Oegst geest gepraat over hun ervaringen in Tanzania en Kenya. Zij maak ten via het instituut voor Internatio nale Excursies, een trip van drie weken naar beide landen. Aan de hand van dia's werden diverse as pecten van de Tanzaniaanse cultuur behandeld; verder sprak met over de historie en de invloed van de mul tinationale ondernemingen in beide ontwikkelingslanden. lager. Dit voorstel is reeds geruime tijd geleden gedaan maar Meerburg heeft nog niets van zich laten ho ren. Uit het rapport dat door des kundigen van de KNVB is uitge bracht inzake de renovatie van de velden van Meerburg en SJZ blijkt dat deze het eens zijn met de wijze van werken en behandelen zoals de ze vorig jaar zomer hebben plaats gevonden. Dat het resultaat te wen sen overlaat moet geweten worden aan de uitzonderlijke weersomstan digheden. De aanleg van een fietsverbinding vanuit het Weste inde naar Stomp- wijk waarvoor in de gemeenteraad bij herhaling is gepleit blijkt niet eenvoudig. De gemeente Leidschen- dam neemt een afwijzende houding aan. Of de commissie zich in de toe komst ook met jeugdzaken zal gaan bezighouden is een vraag die de le den als huiswerk van voorzitter P. de Jong meekregen. WASSENAAR In Dierenpark Wassenaar is voor het Sita- tunga-echtpaar de lente dit jaar wel heel vroeg begonnen. Moeder Sitatunga bracht namelijk reeds im de koude januari maand een kerngezond jong ter ivereld, dat met vrouwelijke nieuwsgierigheid de besneeuwde omgeving vrijmoedig en wel licht met enige verbazing in ogenschouw neemt. De Sitatunga behoort tot de familie der antilopen en is af komstig uit West-Afrika. Hij is een bosbewoner en leeft bij voorkeur in moerassige gebieden. Moeder Natuur heeft hem daarvoor speciaal uitgerust met langwerpigegespreide hoe ven, die voorkomen, dat hij in de drassige grond wegzakt. Schaap werpt vier lammeren ZOETERWOUDE Woensdag avond wierp een schaap op de boer derij van de heer J. de Jong, Zuid- buurtseweg 51, vier lammeren. Een zelden voorkomende gebeurtenis. Gisteren zijn de kerngezonde die ren nog binnen gebleven maar van daag zullen zij voor het eerst met de buitenlucht kennis maken. LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag beslag gelegd op 2200 flessen drank. Naar de her komst van deze drank, die zich in een in de Marnixstraat gepar keerde oplegger bevond, wordt in samenwerking met ambtenaren van de Dienst Invoerrechten en Accijnzen een onderzoek inge steld. De in beslag genomen voor raad bevat zowel alcoholische als niet-alcoholische dranken, toen bleek dat zowel omwonenden Het onderzoek kwam op gang als leerlingen van een nabij gele gen school zich aan deze drank tegoed deden. Het gevolg daarvan was dat een aantal jongelui onder invloed van alcohol op school kwamen. De drank kon volgens de politie via een opening in de zijwand van de oplegger betrekkelijk eenvoudig worden weggenomen. In verband met het gevaar voor de gezondheid van vooral kinde ren en ook om een onderzoek in te kunnen stellen naar een moge lijke illegale invoer van de drank is de grote voorraad in beslag ge nomen en elders in de stad op geslagen. De oplegger, waarin de drank werd aangetroffen, bleek bestemd te zijn voor veevervoer. Padvinders- reuni in Voorschoten VOORSCHOTEN In Voorschoten St. Laurentius voor de jongens. komt een reünie voor alle oud-lei ders. -leidsters, aalmoezeniers, voor trekkers en rowans van de St. Ir- magroep en de St. Laurentiusgroep. Ruim dertig jaar geleden werden beide padvindersgroepen opgericht. De St. Irma voor de meisjes en de De reünie zal plaatsvinden in het Bondsgebouw, Leidseweg 100 in Voorschoten op zaterdag 3 april a.s. Melden bij A. Everstijn. Hunsingo 96. in Zoetermeer. telefoon «tij dens kantooruren) 070741476. ZOETERWOUDE De vergaderingen van de commissies openbare werken, financiën, bestuurszaken en begroting en rekening van Zoeterwoude blijven, als de raad akkoord kan gaan met een voorstel van B. en W. van die gemeente, voorlopig nog besloten. Het college meent dat, ook in gemeenten waar alle commissievergaderingen openbaar zijn, een of andere vorm van besloten overleg plaats vindt over die zaken, "waarvoor de tijd van openbaarheid nog niet gekomen is." In een vijf pagina's tellend voor- stel geven B. en W. van Zoeterwou de een nauwkeurig overzicht van al-, le voor en fegens van de openbaar heid van d«3 commissievergaderingen. Men stelt echter dat besloten voor overleg dé voedingsbodem is voor gefundeerde besluitvorming en meent dat dat hij openbaarheid in gevaar kan komen. De commissie bestuurszaken van Zoeterwoude stelde dat ook al. Overigens meen de die oommissie wel dat belangheb bende burgers vóór de commissie vergaderingen de kans moeten heb ben hun standpunt bij de commis sieleden kenbaar te maken. Publi- katie van de agenda zou daartoe een middel moeten zijn. De agenda voor de Zoeterwoudse raad. die op 26 februari in het ver enigingsgebouw "Ons Huis" verga dert, vermeldt verder wijziging van Inf o-gids Wassenaarse 65-plussers WASSENAAR Wassenaar krijgt een speciale gids voor oudere inwoners van die plaats. Deze "Weg wijzer voor oudere Wassenaarders" verschijnt een dezer dagen, op ini tiatief van het gemeentebestuur, en is bedoeld voor inwoners van 65 jaar of ouder. Naast algemene informatie over ouderdomswet. AWW en ABW be vat het boekje een overzicht van de instellingen voor gezondheids zorg en bejaardenverzorging in Wassenaar, plus een lijst van cultu rele instellingen. Dan bevat het boekje verder alle informatie over de Pas '65, reduktiemogelijkhe- den bij de spoorwegen, belastingen. In de inleiding schrijft Wasse naars burgervader K. Staab onder meer dat er niet alleen veel instan ties zijn, die zich in zijn gemeente inspannen voor de bejaarden, maar dat er daarnaast veel bejaarden zijn die graag zelf iets ondernemen. Juist deze laatste groep wordt nog al eens vergeten. Het informatie boekje kwam tot stand in samen werking met de sociale dienst van de gemeente Wassenaar. de model bouwverordening, aanvul ling van de gemeenschappelijke re geling met het waterleidingbedrijf: "De Rijnstreek", behandeling van enkele beroepsschriften, de vaststel ling van de rekening algemene dienst over 1973 en een aantal onder- wijsvoorstellen. >n, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. U1717—2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmiaia- park 8. Oegstgeest, tel. 153274. Leiden interkruls, Middelweg 38, tel. 121753. 8 W ijkverpleging Leiderdorp Gezondheidszorg Lei- Voorsclioten (lezondheidscentr. v.d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond Zr. S. Posthuma, Ka- gerplein 308, Sassenhelm. tel. 02522 VRIJDAG Hooglandse Kerkgracht 28, open Pred. Hendrikplantsoen 25-, Leider dorp, informatieavond Baha'l Ge meenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars, 8 Wereldwinkel, Voor de hoorzitting in Lei- bestond erg veel belangstelling, een uiteenzetting geeft over het derdorp, over typische problemen Op de foto een van de technisch- gehouden verkeersonderzoek in van de wijk rond de Zijloordkade, ambtenaren van Leiderdorp die de wijk. de Leidse Werkgroep homofilie/ "Dagboek Lokhorstkerk. Pieterekerkstraat lezing "Welk onderscheid is er tu: de kerk en Israel"?. 8 uur nam. ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 vr Cultureel Centrum. Voorscho ten. kindercarnaval, 1.15 uur nam. Stadsgehoorzaal. amusementspro gramma "Binnen zonder kloppen" met o.a. Johnny Kraaykamp. 8.15 uur nam. ZONDAG Anitonlus Club huls, dansen 8li u. Geverstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 9—1 uur nam. Middelweg 19c. Leids Poppentheater kindervoorstelling 2.30 uur nam., tel. De Twee Spieghels. "Anders Jazz-sociëteit Meer rust. Warmond. Jam Session. 2.30 uur nam. Zulderkerk. Lammenschansweg can tatedienst. 5 uur nam. MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- uuranamBe^aard6nSOOS Zuid"West 2 30 Noordelnde 2a. groepen op Troef: recht/onrecht. WSW-groep, handen- wandkleden maken en toneel. Bruggehoofd, Steenschuur 11. Leid se Amateur Fotografen Vereniging. Stadhuis. Gemeenteraad, 7.30 Raad Warmond °verl<* vergadert WARMOND Het nemen van een tweetal voorbereidingsbesluiten, één vcor het bestemmingsplan "Mariën- haven" en één voor de dorpskern, vormen de belangrijkste onderwer pen voor de vergadering van de ge meenteraad van Warmond, op 26 februari om 20.00 uur in het War- mondse gemeentehuis. Aan de orde komen verder de abri by "Mariënhaven," beschikbaarstel ling van een krediet voor de opstel ling van de welzijnsnota, verschil lende grondtransacties, de verhuur va u de gemeentelijke eendekooi, aansluiting op het rioolgemaal en geldelijke stéun aan bejaarden bij woonverbetering en krot-ontrui ming. gftnen. 8 i.uu Juridisch StudierPDtrum. Hugo h» Grootstraat 27. wijkcomlté VreewHk nam tlwplailnen universiteit. 8 uur Le:dse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordelnde lï-1 uur^dJ11! 30^8 30Complexma 11—1 uur. 'do. 6 308 3o' Su? 'aTm' dienstencentrum Van Hugendorpstraat S6 vrij. 7—9 uur nam.. Mierennest Morsweg do. 79 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam., Kennedyiaan 11. Oegstgee* t, vr 8.16 uur aam.. Pred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Ondprwijswlnkel. Sopiastraat 36, tel. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Neela Premlate Renu. dv B. Ramdas en J. Jawala- persad: Antoine Daniel zv D. A. Ca- lis en E. J. C. Hulswit; Johannes Ja cobus. zv P. J. v. Huis en J. C. Lö- del: Merel Fenneke, dv C. C. L. P. Perquin en M. J. P. Dieben. Ondertrouwd: P. Comello en H. M. C. Smit: P. M de Groot en C. J. M. Peters: R. L. Hoogewoud en D. G. Lepelaar; J. H. R. Jullens en M. A. A. Reijenga; J. Kagenaar en S. Boot; B. J. C. van Os en M. Laurier; T. de Roode en E. Koelemij; L. C. M. Rost en J. J. A. Kaiser; L. Somers en G. Kromhout. Gehuwd; J. P. Huigen en W. J.Beek man; B. de Roo en J. E. Flippo; P. J. M. v. Haastert en V. A. Boetier. Overleden: C. J. v. Dijk «50), echtg. v. J. Q. Vink; M. H. Rodenburg (84), Geh. gew. m. J. A. Reekers; J. de Laaf «75). geh. gew. m. C. v. Vel- zen; W. Houwaart «63» m.; W. Ber- kel «81». geh. gew. m. K. Wesdorp; J. M. E. Starkenburg (70). vr C. v.d. Klauw (.79) m. tGi .rV J oo, tei. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur Burgerraadsman. KoornOrug- *<weg 7 (zijkant Stadliuls). Openmes- len ma., dl en woe, 11.00—12.00 u. en do.avond 18.SO-2Ó.OO uur Telef. dagelilks tijdens kantooruren: 143171. Centrum voor mtermenseiyke De- trekkingen. Geopend ma. t/m vrij van LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 64 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Naoezorging van 18.UU—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur re<efoon 071—130600. IndJeD in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement r 37.85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p post f 181,50 Losse oummers f o.öO Abonnementsgelden OU vooruit betaling te volduen By automa tische overschryvlng geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2