Thiing ten koste van Sanders in WCT-toernooi Er staat een échte auto voor u DeAlfetta Twee 'nieuwe' Russinnen in schaatsstrijd dames LUBA - ROS FORCIAL Het blijft goed gaan met puzzel VAIKENBURG (Z.H.) CZ^CL>£%€rtrieC>' LFC verrast in slotfase C-elftal van Telstar OKKER LOOT GUNSTIG VOOR ROTTERDAM" Valeri Borsov kan in München unieke prestatie leveren Zware taak voor Zijl/LGB en LZ Toto en Lotto VRIJDAG 20 FEBRUARI 1976 PAOTNA 15 ROTTERDAM Rolf Thung zal in de eerste ronde van het WCT-toernooi, dat maandag in het sportpaleis 'Ahoy' in Rotterdam begint, uitkomen tegen de Australiër Rod Laver. Thung won gistermiddag de derde en laatste „kwalificatiepartij" tegen Louk Sanders in twee sets: 64, 64. Sanders en Thung hadden eerder ieder een wedstrijd in drie sets gewonnen. De ontmoeting tussen Nederlands sterkste ama teur en Nederlands zwakste tennistourist maak te gisteren in Ahoy duidelijk dat de winnaar in de echte strijd op niet meer dan een te ver waarlozen figurantenrol behoeft te rekenen. Velzen wordt fel aangevallen door Wim Zeker nadat eerder op de dag de loting voor het toernooi was bekend gemaakt. Overigens heeft Rod La ver, nummer drie van de plaatsings ranglijst, hinder van een rugblessure. Sanders en Thung speelden giste ren niet alleen om de eer in het WCT toernooi Laver te mogen ontmoeten maar ook om een prijs van 600 dol lar. de minimale uitkering voor spe lers die de eerste ronde niet over leven. Die 1500 gulden legde duide lijk een druk op beide spelers. In het tamelijk vlakke duel maakte Thune meer grove fouten dan San ders. maar het aantal kleine fouties van Sanders was veel groter en dat werd beslissend. Thung. die de servi ce als een belangrijk wapen gebruik te. doorbrak twee keer de opslag van Sanders en serveerde de partij tamelijk "veilig" uit in vijf kwar tier. Gerard Cox Veel gunstiger dan voor Rolf Thung was de uitslag van de loting voor Tom Okker. Cabaretier Ge rard Cox. die de lootjes trok, begon met de naam van Okker als eerste uit de beker te halen. Arthur Ashe kreeg "startnummer" twee. Als te genstander in de openingsronde trof Okker Frew McMillan en vervolgens kwamen de Westduitser Meiier en de Pool Fibak uit de beker. Ashe start tegen de Rus Metreveli. 'n het dubbelspel trof Okker het met zijn partner Arthur Ashe min der goed. De sterkst geachte enkel spelers moeten in de openingsronde aantreden tegen Dick Stockton en Eric van Dillen. "Rotterdam" moet het stellen zon der jonge sterren uit de WCT-groep als Jim Connors, Björn Borg en Guivitas Gerulaitis, maar van de top-acht uit het klassement, aange voerd door Arthur Ashe, zijn toch drie spelers vertegenwoordigd. Be halve Ashe zijn dat Okker (vierde) en Stockton (achtste). Lekkermakertje Een redelijke top, maar WCT had Ski De Nederlandse kampioen- 6c.lappen langlauf worden op 3 en 4 niaart in Lillehammer gehouden. De langlauf voor de heren gaat over 15 en 30 kilometer. De dames moeten een afstand van 5 kilome ter afleggen. voor Rotterdam nog een ander lek kermakertje achter de hand. De mededeling namelijk dat het moge lijk is dat het WCT-toernooi van Lagos in Rotterdam zal worden uit- eespeeld. Het toernooi van Lagos werd onderbroken door binnenland se moeilijkheden voor de finales konden beginnen. De halve finale partijen tussen Borowiak en Ashe in het enkelspel en Stockton/Van Dillen en Fibak/Meiler in het dub belspel moeten nog worden af gewerkt. Zeker van hun finaleplaats in dit toernooi zijn Stockton in het enkelspel en Ashe/Okker in het dubbelspel. In het programma van Rotterdam is ruimte om het onvol tooide toernooi van Lagos uit te spelen. De vraag is alleen of de sponsor van "Rotterdam", de ABN, bereid zal zijn financieël een hand toe te steken. Verwacht mag wor den dat het overleg tussen WCT, ABN (dat nog geen standpunt heeft voor steun aan eventueel komende toernooien) en de Rotterdamse or ganisatoren nog deze week zal wor den afgerond. Zou de apotheose van Lagos in Rotterdam plaats vinden dan zal het programma eventueel worden uitgebreid met nog enkele middagen voor de minder belangrij ke partijen. In tegenstelling tot de vorige Ja ren is het deelnemersveld kleiner ge worden. Hadden de eerste drie WCT-toernooien te Rotterdam 32 deelnemers, dit jaar zjjn het er zes tien. Vorig jaar werden alle mid dagen gebruikt, dit keer wordt op de eerste drie dagen in principe al leen 's avonds gespeeld. Prijzen, bedrag Het kleinere deelnemersveld, de spelers mogen aan ten hoogste zeven van de twaalf toernooien per groep deelnemen en moeten er tenminste drie spelen, heeft voor de profs geen financiële consequenties. Integen deel. Er is een gemiddeld prijzenbe- drag per man beschikbaar van 115.000 gulden óver de hele periode en dat betekent dat de inkomsten van Ashe, vorig jaar 50.000 gulden, in dit seizoen door hem, of door een van de anderen, kunnen worden over troffen. De eerste prijs voor het en kelspel van Rotterdzm is iets meer dan 42.000 gulden, de nummer twee beurt bijna 18.000 gulden. Het tota le prijzenbedrag voor Rotterdam is 150.000 gulden. Van de favorieten voor Rotterdam bereikte Arthur Ashe gisteren in het WCT-toernooi in Rome de halve eindstrijd door Stan Smith met 5—7, 6-4, 6-4. te verslaan. Tom Okker werd uitgeschakeld door Dick Stockton: 3-6, 2-6. Rod Laver werd al in de eerste ronde geklopt door Cliff Drysdale: 4-6, 3-6. Rolf Thung (achter het net) in actie tegen Louk Sanders. Tweede plaats voor Karstens LA LINEA De Spanjaard Juan- Manuel Santisteban heeft gisteren de vijfde étappe van de Ronde van Andalusië gewonnen. Hij deed over de 152 kilometer van Santa Maria naar La Linea 4 uur 5 minuten en 15 seconden. Santisteban versloeg op de streep het voltallige peloton. Gerben Karstens werd tweede. De Nederlander, die rijdt voor de Raleigh ploeg van Peter Post, blijft leider in het algemeen klassement. Hij wordt op zestien seconden ge volgd door Hennie Kuiper. Tino Ta bak en Gerrie Knetemann bezetten respectievelijk de derde en vierde plaats. Het Australisch/Belgische koppel Graeme Gilmore/Julien Stevens heeft na de vierde nacht van de zes daagse van Milaan de leiding over genomen van het duo Felice Gimon- di (Ita)/Rik van Linden (Bel). Duyndam en Stam zijn vijfde. Ormas Sharp, de derde Neder landse profwielerformatie, heeft veel sprintsnelheid in de ploeg ge daan. Onder de zeven gecontracteer de renners bevinden zich drie gere nommeerde weg-sprinters Harm Ot- tenbros, Richard Bukacki en Albert Huizebosch. De ploeg bestaat ver der uit Ben Janbroers, Wil de Vlam, Adri Bakker en Jos Schipper. Gis termiddag werd de ploeg in het slot Zeist officieel voorgesteld. Schorsing en boete voor Rijsbergen ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Wim Rijsbergen van Feyenoord voor één wedstrijd on voorwaardelijk en één wed strijd voorwaardelijk geschorst, en hem een boete opgelegd van 250 gul den. MUNCHEN Valeri Borsov, de 29- Jarige Russische sprinter die drie ëneenhalf Jaar geleden in München Olympisch kampioen op de 100 en 200 meter werd, kan het komende weekeinde in de Zuidduitse stad voor een nieuw wapenfeit zorgen. De blonde Rus geldt als de grote fa voriet voor de 60 meter van de ze vende Europese indoor atletiekkam- pioenschappen, die in de Olympia- hall in München worden gehouden. Wanneer Borsov morgenmiddag rond zes uur als winnaar op het erepo dium staat, zal dat zijn zesde Euro pese indoortitel op de 60 meter zijn. Dat betekent dan een unieke presta tie in de zevenjarige geschiedenis van de Europese indoorkampioen schappen. In München komen in totaal 295 deelnemers uit 25 landen aan de start. Nederland is vertegenwoordigd met een mini-equipe bestaande uit de hoogspringers Mirjam van Laar, Ria Ahlers en Annemieke Bouma, die vorig jaar in Katowice beslag leg de op de bronzen medaille en horden loopster Mieke Sterk. De Sovjet- Unie komt met een ploeg van 36 at leten. Naast Borsov zijn in het team op genomen de Olympische kampioe- LEIDEN LFC sloeg alsnog verrassend toe. In de laatste mi nuut van de oefenpartij tegen Telstar C. scoorde de Leidse amateur-tweedeklasser gister avond tweemaal waardoor op het nippertje 2-1 winst beboekt kon worden. Het was de spectaculai re ontknoping van een attrac tief oefenduel, waarin LFC zich van de beste kant had laten zien. Met John Verschoor in het elf tal (UVS had voor zijn mee spelen toestemming verleend) bood de elf van trainer Piet van der Kuil het C-team van Tel star goed partij. Ondanks de aanwezigheid van bekende man nen als doelman Bloem, Monne de Wit, Kees Fens en Colin Ay- re konden de Velzenaren hun overwicht dan ook niet uitdruk- ekn. Alleen oud-UVSspeler John van Velzen wist eenmaal te sco ren. Telstar, dat uitkwam met LFC'er Gerrie Nachtegeller «die bij die betaalde club proef trai ningen volgt) slaagde er echter niet in de marge te vergroten, waarna de Leidenaars alsnog de winst opeisten. Via goals van Koos Kuut, die zijn eigen doel man Bloem passeerde na een inzet van Hans Kruijff en Aad Filarski werd het in de laatste minuut nog 2-1. nen Viktor Sanejev en Loedmllla Bra- gina (1500 m). Grote favorieten ztfn verder de Europese kampioen ver springen van Rome (1974) Valeri Podloesjni en Europees recordhou der kogelstoten "Alexander Barasjni- kov. Veruit het interessantste nummer in de 9000 plaatsen tellende hal wordt het hoogspringen dames waarin het tot een confrontatie komt tussen Ulrike Meyfarth, de Westduitse die in München verrassend Olympisch kampioen werd en de Oostduitse Rosemarie Ackermann, de Europese kampioene van Rome en houdster van de wereldrecords in de open lucht en indoor. Het tweetal, dat dit Jaar verscheidene malen over de 1.90 meter sprong, krijgt te maken met enkele springsters die de afge lopen weken óe hoogte van 1,87 me ter passeerde. De Nederlandse deel neemsters zullen zich in dit geweld waarschijnlijk niet kunnen handha- Miel Puttemans, die als een van de weinige top-lange afstandlopers wel in München aanwezig is, zal een poging doen zijn wereldrecord op de 3000 meter te verbeteren. Puttemans' record op óe drie kilometer staat op 7 minuten en 39.2 seconden. GJöVIK In het toernooi om het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats voor dames, dat dit LEIDEN Van de vijf ronden die er in de waterpolocompetitie van hoofd- en eerste klasse nog te spe len zijn worden er in het komend weekeinde twee afgewerkt. Voorlo pig is dit de laatste "dubbel", want in het volgend seizoen zal aan de wensen van de clubs (weer zoveel mo gelijk regelmaat in het wedstrijdroos- ter) tegemoet gekomen worden. De Leidse hoofdklasser De Ziil/ LGB krijgt het zaterdag bijzonder zwaar, want tegenstander is beide malen lijstaanvoerder ZIAN/Vites- se. die tot nu toe geen enkel punt verspeeld heeft. LZ'86 speelt twee keer tegen HZ- enPC. De Leidse ploeg bezet in de eerste klasse de tweede plaats met één punt voorsprong op HZenPC. Zowel De Zijl/LGB (17.15 uur) als LZ'86 (20.00 uur) spelen zaterdag avond thuis in zwembad De Does. weekeinde in Gjövik, een plaatsje 100 kilometer ten noorden van Oslo, plaats vindt, starten voor de Sow- jet Unie naast de Olympische kam pioenen Tatjana Averina en Galina Stepanskaja twee nieuwelingen. Het zijn Loedmilla Ankomidova en Vera Brindsej, die de plaatsen innemen van de in Innsbruck teleurstellende Nina Statkevitsj en Tatjana Sjele- kova. Deze zijn inmiddels naar huis gestuurd. De vervangsters hebben eer, plaatsje veroverd na een drie kamp in de Noordse hoofdstad Loe- bov Pogodaeva. Ook Oost-Duitsland heeft voor een verrassende opstel ling gezorgd. Naast de huidige ti- telhoudster Karin Kessow is. de in Innsbruck weinig indruk makende Monica Zernicek ingedeeld in plaats va.o Inez Bautzmann of Andrea Mit- scherlich. Deze laatsten maakten on de Olympische drie kilometer nogal indruk. Gerard Maarse heeft niet getornd aan de oorspronkelijke opstelling: Sijtje van de Lende, Annie Borckink, Hnitske Pijlman en Margriet Pom pei Na de zeer zwakke 500 meter van Margriet Pomper eerder deze week in Oslo (47.3) heeft de dames- coach wel overwogen haar te ver vangen door de "Olympische" Christa Jaarsma. Maar na een test giste ren op de natuurijsbaan van Gjövik DE WEDSTRIJD VAN 'T WEEKEND: Basketball in de 5-Meihal Leiden Z.W., morgen avond 20.00 uur, toegang gratis. Kom kijken! Kom juichen! Kom boehen! Luba u weet het wel heeft hij daar vanaf gezien. In to taal verschenen in Gjövik 29 rijdsters uit 11 landen aan de start. Canada, dat recht had om met drie rijdsters te starten, heeft slechts twee meis jes (Sylvia Burka en Elisabeth Ap pleby) ingeschreven. De derde, Ka tie Priestner, had na Innsbruck wei nig zin meer en is door trainer Jorit Jorritsma naar huis gestuurd. DEN HAAG De uitslag van: Lotto no. 7. Aantal deelnemers: 924.877. Bruto inleg; fl. 3.671.880,—, Prijzenbedrag: fl. 1.744.143,—. Eerste prtfs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat l/5e naar de le prijs van de volgende week. Het overige 4/5e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. Tweede prijs: 5 win naars, die elk bruto fl. 59.300,— ont vangen. Derde prijs: 159 winnaars, die elk bruto fl. 2.413.— ontvangen. Vierde prijs: 9.249 winnaars, die elk per kolom fl 50.— ontvangen. Vijfde prijs 9.995 winnaars, die elk per kolom fl 47,— ontvangen. Jackpot voor de lotto van a.s. zon dag fl. 122.090,— Toto no. 7 Aantal deelnemers: 241.622. Bruto inleg: fl. 696.810.—. Prijzenbedrag: fl. 330.984,-. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat l/3enaar de le prijs van de volgende week. Het overige 2/3e deel wordt in ge lijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs. Tweede prijs: 34 win naars. die elk bruto fl. 3.731.— ont vangen. Derde prijs: 622 winnaars, die elk per kolom fl. 257,— ontvan gen. zondag Vorige week de 3-milJoen-grens gepasseerd en nu al weer op weg naar 3.5 miljoen voor het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten. Want na twintig puzzels is de stand: f 3.131.722,84. Het blijft werkelijk goed gaan, de opbrengst wordt hoger en hoger. Het trouwe puzzellegioen weet van geen wijken en als beloning komen de extra-eindhoofdprijzen en eindhoofdprljzen in zicht: 100.000 gulden contant, een niet te versmaden extra-eindhoofd- prijs. De extra-prijzenpot werd de af gelopen week versterkt met een bedrag van: f 3.013,75. In die extra-pot zit aJ weer het respec tabele bedrag van f 12.882,37. We worden nieuwsgierig naar de dag waarop de duizendjes mogen worden uitgekeerd. 'Elke oplossing maakt uw kans groter'; de oplossing van puzzel 20. WEEKHOOFDPRIJZEN een VW Golf extra: mevr. M. A. Gijzen-Das, Dorpsstraat 8. Beu gen. een Philips kleurentelevisie: R. v.d. Kok, Zwiepseweg 85a, Lo- chem. een complete Summa en cyclopedie: mevr. C. A. M. Luitjes van Tunen, Rijksweg 32, St. Maartenvlotbrug, een Olga spring boxcombinatie: mevr. Wijnands, Bindstraat 77, Schinveld. een Sperry Remington privé- brandkast: J. Mulder. Rusten burgstraat 31. Apeldoorn, een Singer naaimachine: A. Clervaas, Mahustraat 117, Hoek van Hol land. een Sperry Remington re kenmachine: mej. C. W. de Jong, Gouwe 128a, Gouda, een home- trainerfiets Bicyclette: mevr. M. Geldof. Genemuidenstraat 181, Den Haag. een waardebon van f 500.- van Witteveen: F J. R. van de Pol. Beukenlaan 32, Ber gen op Zoom, een waardebon van f 500,- van Witte-zeen: L. v.d. Vee ken, Kerkdijk 8. Rosmalen. In het verspreidingsgebied van het Leidsch/Alphens Dagblad vie len verder de volgende weekprij- zen: Irisette-donsdekenmevr. M. C. Schmidt-Stuf. de Lus 2, Wassenaar: Nigro-fonduepan: N. P. A. Esman, Ambachtsherenweg 94. Zoeterwoude: Globe van de Nederlandse Globeindustrie: mevr. N. Paauw-Hagoort. Burg. Hermansstraat 28, Rijnsburg. De volledige trekkingslijst ligt vanaf maandag a.s. ter inzage op onze kantoren in Leiden (Witte Singel 1), Alphen a.d. Rijn (Ju- lianastraat 19) en Katwijk aan Zee (Badstra&t 9). ADVERTENTIE B.V. Autom. Imp. H. A. MAASLAND Voorschoterweg 17. telefoon 0171813900/16275. De Alfetta van Alfa Romeo. 1600 cc of 1800 cc motor voorin. 5 versnellingsbak met differentieel achterin en De Dion achterwielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zönes. Topsnelheid boven 175 km/u. Alfetta 1,6-125 pk-17.990,- Alfetta 1.8-140 pk-19.790,- Alfetta GT-140 pk - 21.490,- Alfa Romeo is verkrijgbaar in 18 modellen vanaf 12060,- bij meer dan 100 dealers.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15