Meerburg dwingt Kickers punt af Spartaan kampioen; geen record Van t Riet LZ'86 OP TWEEDE PLAATS; VERLIES ZIJL/LGB Herenteam Gemini K. mist punt AY Holland bij indoor superieur op sprint SPORT SPORT MAANDAG 16 FEBRUARI 197' SPORT SPORT In de Leids/Goudse competitie SPORT LEIDEN - De heren van Germ- ni/Kangeroes hebben tegen het in de eerste divisie B hooggenoteerde Van Houten VCH de kans gehad om éen puntje te pakken. Na 6-15, 15-8, 5-15 stonden de pupillen van Johan Kwestro met 14—13 op de ev gen service op winst. De durf om te smashen (er waren echt wel moge lijkheden) ontbrak echter juist op dat moment Van Houten VCH bracht die moed wel op en won met 16-14 de set en de wedstrijd: 5-1. Invaller Lambert Hoeve behoefde zich met af te vragen of zijn aanwe zigheid mede van invloed was ge weest op deze ontwikkeling. Hu verdiende als enige in het zeer wis selvallig acterende Voorschotenee gezelschap een ruime voldoende voor zijn optreden. In de regionale tweede divisie D konden alleen de dames van Gemini/Kangeroes een zege behalen. Dat gebeurde na vijf sets tegen Duyvesteyn/PVC. Set standen: 15-4, 16-14,7-15, 10-15 en 15-8. In de tweede set kwam Gemi ni/Kangeroes verrassend sterk te rug na een hopeloos lijkende 6-12 achterstand. Die inspanning werkte na in de derde set, waarin Duyvesteyn/PVC alle gelegenheid kreeg om het spel op te bouwen. Pas in de vijfde set bleek Gem»- ni/Kangeroes weer in staat om tempo in de acties te brengen en toen had Duyvesteyn/PVC ook geen enkel verweer meer. Via 13-3 werd het met 15-8 een verdiende zege. De dames van Groen Stereo Centrum moesten een energiek strijdende ploeg van Gouctee Ver zekeringen een revanche toestaan voor de destijds in Leiderdorp ge leden nederlaag: 9-15, 15-6. 15-11 en 15-10. Het is in de Goudse Spor thal doorgaans een rommelig ge heel, waar de kijkers, zonder zich te bekommeren om de aan de gang zijnde wedstrijden hun weg zoeken langs de speelvelden en daarbij na tuurlijk herhaaldelijk storen. Groen Stereo Centrum had daar meer last van dan Goudse Verzeke ringen. Misschien zou winst van de derde set een ommekeer hebben gebracht. Door sterk serveren van Ali Oudshoorn werd een achter stand van 4-8 weggewerkt, 8-8, maar daar bleef het bij. Haak/NOVO was tegen Valken burg kansloos: 4-15, 13-15 en 7-15. Alleen in de tweede set, toen de fa vorieten voor het kampioenschap de teugels na de overtuigende winst van de eerste set, wat lieten vieren kon Haak/NOVO haar nor male spel wat ontplooien. Over igens bleek toen wel dat Valken burg geen wonder ploeg is en wel degelijk kwetsbaar als zij onder druk wordt gezet. De heren van Haak/NOVO hadden tegen het zwakke SIGMA 2 alleen maar pro blemen met zichzelf. De Delftena ren konden daardoor een alleszins aanvaardbare score bereiken: 15-13, 15-13 en 18-16 voor de Noordwijkers, die gezien het ver schil in technisch kunnen in hoog uit drie kwartier het karweide zou den moeten hebben geklaard. LEIDEN/GOUDA - Een enkele af gelaste wedstrijd daargelaten, kon er het afgelopen weekeinde einde lijk weer eens een normaal pro gramma worden afgewerkt in de Leids-Goudse afdelingscompetitie. In de A-afdeling bleken de koplo pers de gedwongen winterstop zonder nadelige gevolgen te zijn doorgekomen. VTL kwam welis waar maar tot een kleine overwin ning (1-0) op Warmunda, maar Alp- hia en ZLC zetten hun tegenstan ders. respectievelijk RVC en Stompwijkse Boys, beide met 4-1 aan de kant. Opvallend was de "ze venklapper" van KRV bij Oranje Groen (1-7). Leidse Boys verloor met 3-1 van Floreant en Soccer Boys en Nicolaas Boys hielden el kaar in evenwicht: 0-0. In de b-afdeling snoepte Meerburg lijs taanvoerder Kickers'69 een punt af (1-1), waardoor Oudewater (0-2- winst op Schoonhoven) wat dich terbij kon komen. DOSR won knap van Bergambacht: 0-3. Wetenngse Boys - VNL eindigde in een 1-1-gelfjk spel en Unitas Leiden verloor van Gouderak: 2-4. A-AFDELING VTL - Warmunda 1-0(0-0) - Na een (verprutste) vroege kans voor Warmunda ontspon zich een duel dat een open karakter had. In aanvallend opzicht liet VTL gaandeweg toch wat meer positieve dingen zien aan zijn tegenstander, maar Warmunda-doelman Dolf Kek bood met een aantal fraaie reddingen voldoende tegenwicht om de score althans tot de rust op 0 0 te houden. Ook na de doelwisse- ling vormde Kok weer het grote struikelblok voor de Vlietbewo- ners. Alleen invaller Bram Verkuy- len profiteerde doeltreffend van een onverwachte kans: 1-0. Het bleek voldoende voor de overwin- Verdienstelijke remise Lisse WOERDEN - Sportclub Lisse heeft gistermiddag een verdienstelijk ge lijkspel in de wacht gesleept bij het hoger geplaatste Woerden 1-1. In Woerden kwam Lisse maar lang zaam op gang na de langdurige noodgedwongen winterstop, die het duel duidelijk beïnvloedde. De eerste helft gaf na de moeizame start een enigszins beter Lisse te zien, maar de gasten verzuimden enkele uitgespeelde scoringskan sen te bekronen. Een fout in de ver dediging van Lisse had tot gevolg dat Woerden door een goal van Floor Baas de leiding kon nemen: 1-0. Daarna ontwikkelde zich een interessante strijd met een heftig aanvallend Lisse, dat dankzij een treffer van Wim van Beek weer naast Woerden kwam. Vlak voor de rust moesten Wim van Beek en Alex Dobben wegens een blessure worden vervangen. Inval lers waren Harry van der Zwet en Koomen. Na de pauze wisten beide ploegen de juiste weg naar het doel niet meer te vinden. Laurens van der Voort miste in de laatste mi nuut nog een goede kans voor een vrij doel. ning, omdat Hans Thijssen vlak voor tijd door te veel getreuzel niet aan de gelijkmaker toekwam. Stompwijkse Boys - ZLC 1-4(0-2) - Met een schitterende halve omhaal opende Siem Bousie al na een kwartier spelen de score tegen Stompwijkse Boys: 0-1. Toen Wim Ouwehand er uit een directe vrije trap 0-2 van maakte leek er voor ZLC geen reden meer voor punten verlies tegen Stompwijkse Boys, dat in het verleden de Boshuizer- kadebewoners vaak een hak heeft gezet. Enige nonchalance in de Leidse defensie stelde de Boys in de gelegenheid om wat aan de ach terstand te cjoen, maar de Stomp- wijkers profiteerden niet. Wim Ouwehand en Rob Crama deden dat aan de andere zijde wel: 0-4, waarna Jan van de Bosch dan toch nog de Stompwfjkse eer redde: 1-4. Oranje Groen - KRV 1-7(1-2) - In de eerste helft was er van krachtsver schil nog niet al te zeer sprake. Wèl nam KRV een 0-2 voorsprong door treffers van Hennie Rijnsburger en John Eshof, maar Oranje Groen kroop middels een strafschop van Jimi Leupe naderbij: 1-2. De thuis club leek in deze fase op weg naar een gelijke stand, maar een blunder van Oranje Groen-doelman Kees Leugering betekende naast een 1-3 score (doelpunt Rijnsburger) ook een volledige geknakt moraal in de Leidse formatie. Eshof (2x), Henk Krauwel en (weer) Rijnsburger droegen daar overigens nog het hunne toe bij: 1-7. Koos Tettero uitte zijn ongenoegen vervolgens nog eens op illegale wijze, waarna scheidsrechter Mullenders hem van het veld stuurde. Floreant - Leidse Boys 3-1(0-1) - Dankzfj uitstekend keeperswerk van Theo Over dijk kwam Floreant voor rust niet aan doelpunten toe. De treffer van Frans Vermeul, uit een directe vrye trap gescoord, be tekende dan ook dat de équipe van trainer Wim Bekkering met 0-1 kon gaan rusten. De hoop op een ver rassend resultaat werd echter doorkruist door pech en ene Kees de Jong. Pech, omdat blessures de Boys uiteindelijk noopten om met tien man verder te spelen (bij de stand 1-1) en Kees de Jong, omdat deze Floreant-speler via een hat trick de score alsnog omboog tot 3-1 in het voordeel van de thuisclub. B-AFDELING Meerburg-Kickers'69 1-1(6-1) Kickers greep tegen een behou dend van start gaand Meerburg dankbaar het initiatief en nam ook volkomen verdiend een voor sprong. Leo van Velzen scoorde 0-1. Pas in de tweede helft ging Meer burg spelen, zoals het eigenlijk van het begin af aan had moeten spelen, door de aanval te zoeken. Met diep- tepasses zette het zijn voorwaar- tsen aan het werk, hetgeen uitein delijk effect sorteerde. Paul van der Heijden bracht zijn ploeg op gelijke hoogte: 1-1. Op jacht naar de over winning verslikte Meerburg zich nog bijna in een tweetal Kickers- uitvallen. Doelman Peter van der Heijden redde beide malen be kwaam. Weteringse Boys - VNL 1-1(0-1) - Op een moeilijk bespeelbaar veld strafte Jos van Berkel in het eerste bedrijf eenmaal stuntelig verdedi gen van de Weteringers af: 0-1 Het herstel kwam voor de Boys met b uit het veld zenden van de Wet» lin ger Hans Bollen wegens praten. Met tien man leek Weteringse Boys VNL zelfs te gaan kloppen. Aad Schoo zorgde voor de gelijkmaker (1-1) en een schot van Jos Cozijn kon doelman Van Hoogen maar net de baas. Daar stond echtereen door Van Berkel gemiste kans tegen- Unitas L - Gouderak 2-4(0-4) - Meer dankzij slecht spel van Unitas, dan door eigen verdienste kwam Gou derak vrijwel moeiteloos aan een 0-4-voorsprong. Henk Nijland, Piet van Krimpen, Arjan Buran en Jan Lingen waren de makers van de Gouderakse treffers. In de tweede helft namen de bezoekers 'gas' te rug waardoor Unitas, hoewel con ditioneel bepaald onder de maat, toch nog wat terug kon doen. Ger Vermont en Adam Sierat vonden ieder een opening in de Gouder akse afweer en gaven daardoor het verlies toch nog een enigszins draaglijke aanblik: 2-4. Het doelpunt .dat VTL tegen Warmunda aan de zege zou helpen. Van dichtbij schiet Bram Verkuylen midden) in; doelman Dolf Kok is kansloos. r deze inspanning had teveel van zijn krachten gevergd. Geen LEIDEN - LKV De Spartaan is voor de zevende maal kampioen van de eerste klasse A geworden. De Leidse gewichtheffers behoef den tegen Alkr-^.ar niet eens tot de bodem van ht i Kunnen te gaan om de titel te jiongeren. Met een ver schil van 28 kilo zegevierde De Spartr.an over zijn AJkmaarse op- Zwaargewicht Dirk van 't Riet had, om de kampioenswedstrijd nog wat extra glans te geven, dit duel uitgekozen om zijn eigen Neder landse record nog wat scherper te stellen. Maar het werd voor Van 't Riet een desillusie, want niet alleen faalde hij in zijn pogingen, hij raakte zijn record nog kwijt ook Vermeulen, de beste man van Alk maar, slaagde er namelijk wèl in om bij het stoten meer dan 150 kilo omhoog te brengen. In een sensa tioneel duel met Van 't Riet reikte Vermeulen tot 155 kilo. De enige kans van de Leidenaar was om 157 1/2 kilo aan de halter te laten slaan. Onder luide aanmoedigingen van het talrijke publiek slaagde hij er in de halter voor de borst te bren gen, maar die inspanning had te veel van zijn krachten gevergd. Gedesillusioneerd moest hij de hal ter laten zakken. De vreugde om het kampioenschap was er evenwel niet minder om. De uitslag: LKV De Spartaan - Alkmaar 808 kg - 780 kg. Fred Ma- rijt 75-100 kg; Arie Swagers 85-110 kg; Herman Filippo 105-135 kg; Mat Anneeze 90-120 kg; Dirk van 't Riet 117 1/2-150 kg. Nederlands record van Vermeulen: 117 1/2-155 kg. Bij de voorwedstrijden evenaarde de 16-jarige Rob Wansink het Ne derlands jeugd record met 57 1/2-75 kilogram. Peter Keyzer leverde eveneens een knappe prestatie met 72 1/2-95 kilogram. Basketbalteam verslaat jeugd NIEUWEGEIN - Het Nderlands junioren basketbalteam heeft giste ren in het Utrechtse Nieuwegein een oefenwedstrijd met ruim ver schil verloren van het senioren team, dat zich voorbereid op het kwalificatietoernooi. In de basis van Jong Oranje stonden zeer ver rassend drie Leidenaars, iets dat nog nooit eerder is vertoond. Hans van Rooden, Eric Berend sen en Peter-Paul Maassen startten samen met Geerten Rijks (Pioneer) en Jos Wolffs (Kimbria) Jong Oranje begon sterk, Geerten Rijks, die als guard iets teveel aan de bal was, zette de jeugd op 7-7, Hans van Rooden tilde zijn ploeg naar een minieme voosprong: 7-9. Na 10 minuten spelen hielden de twee teams elkaar nog in evenwicht (14-13), daarna passeerde het Ne derlandse team de jeugd met ge mak. Berendsen speelde de hele eerste helft waarschijnlijk omdat bondscoach Zweserynen de Lei denaar wilde vergelijken met de overigens niet aanwezige Bert Kragtwijk. De rust ging in bij een 39-21 stand. De tweede helft was geheel voor de arrivéés van het na tionale basketbal. Vooral Jim Woudstra (Pioneer) imponeerde. In deze helft, die bij de stand 79-43 werd afgesloten, (waarna nog een extra verlenging van 30 minuten volgde) kwamen de drie Leide naars nauwelijks voor. Zweserij- nen wisselde veel, om pas in de laatste tien minuten weer het basis-vijftal in het veld te bengen. Daarin vielen vooral Rijks Maas dam en Berendsen op. Het duel werd tenslotte beëindigd met de score 132-82 voor de senioren. Topscorer Nederland. Woudstra 51, bij de jeugd: Maasen 15. De jeugdteams van Mercasol en Luba kenden het afgelopen wee keinde weinig problemen met hun respectievelijke tegenstanders. Mercasol versloeg na een 39-26 ruststand Barendrecht met 80-50 en Luba zegevierde na een 20-24 ruststand met 88-43. Minder goed verging het het meis jesteam van Mercasol, dat door een fout van de jury, die i.p.v. een 42-38 stand een 44-36 stand (in tegenstel ling tot wat het scorebord aangaf) noteerde bij Red Stars in Soest een even onverwachte als onnodige nederlaag (48-46) moest incassse- HANS JACOBS LEIDEN - Kennelijk bestond er veel behoefte aan een indoor- atletiekwedstrijd in de Leidse regio want zo'n 500 atleten en atletes be volkten zaterdag de Groenoordhal om deel te nemen aan een door de AV Holland georganiseerde wed strijd. De loopnummers vonden plaats op de verharde vloer van de hal maar dat bleek, zeker op de sprint, geen nadelige invloed te hebben op de tijden vergeleken bij de prestaties die op de elders in ons land gelegen houten indoor-banen zijn geleverd. Beste sprinter toonde zich zaterdag Leidenaar Alfred Verhoef (Hol land) die de Haagse atleet Velas quez op de 60 meter juist voorbleef. Beiden kregen overigens dezelfde tijd van 7.1 sec. toegewezen. In de serie was Verhoef iets rapper uit de blokken: 7.0 sec. Voor wellicht de beste prestatie in de Groenoordhal zorgde het jeug dige Leidse sprintstertje Jose van Sonsbeek van Holland. Zij was bij de meisjes C superieur op de 60 me ter en liet tijden afdrukken (8.0 sec. in de serie en 8.1 sec. in halve finale en finale) die de dames en oudere meisjes niet konden verbeteren. De suprematie van Holland op de sprint was trouwens toch opmerke lijk want Barry van Haarlem won bij de meisjes A in 8.1 sec. (8.0 in de serie) Yolanda van Leeuwen zege vierde bij de meisjes B in 8.3 sec. en Gerard Gemke was veruit de snel ste bij de jongens pupillen in 8.8 sec Daar voegden Ruud Eveleens bij de jongens A (7.4 sec.), Paul Crama bij de jongens B (7.6) en Rudi Kerk- man bij de jongens D (8.6) nog twee plaatsen aan toe. Bij de technische nummers was het kogelstoten van B-juniore Gidi den Besten uit Wad- dinxveen (11.56 m) uitstekend ter wijl ook de hoogtesprong van Holland-junior Hennie Bakker bij de A-jongens van een goed gehalte was: 1 80 m. Op de midden-afstand werden, waarschijnlijk door de wat droge atmosfeer, geen opvallende tijden gescoord al was de 2.13.8 van Martin van Rijssel (Spartaan) Lisse) uitstekend. Andere resultaten Heren: 60 m: Dick v d Vijver (Holl.) 7.3; Rob Ryskamp (Bat.) 7.3 3000 m:Gerard v.d. Ham (Holl.) 9.14.6; ver: Rob Rijskamp (Bat.) 6.56; Dames: 60 m: Anne Politiek (Bat.); 8.1 Jongens A:60 m: Tom Saat (Holl.) 7.4; Rudi v. Schooten (Holl.) 7.5; Albert Frans (Holl.) 7.5; Meisjes A: 60 m: Tineke de Groot (Bat.) 8.2; Alice Saat (Holl.) 8.3; Jongens B: 60m horden: Geerke de Bont (Bat.) 9.5; Meisjes B: 60 ra: Carola Buzing (Bat.) 8 4, Jongens C: 60 M: Luuk Redel (Holl.) 8 1, Meisjes C: J Huizer (Spartaan) 8.6; JOngens D: 60 m: Enk Ulrich (Holl.) 8.8; 600 m: Frank Winkel (Holl.) 1.50.1; Rudie Kerk- man (Holl.) 1 50.2; Kogelstotem Tom de Koning (Spartaan) 10.27; Rudie Kerkman (Holl.) 10.08; Mets- jes D: 60 m: Marleen v. d. Speer (Spartaan) 9.2; Sim one Buzing (Bat.) 9.3; ver: Marleen v. d. Meer (Spartaan)4.38; 600 m: Noortje Krol (Spartaan) 2.05.3; Jongens pupil len: 600 m: Frank Havre ka te (Holl.) 2 01.6; Frank v.d. Barselaar (Holl) 2.03.0; Michiel Kareis (Holl.) 2.04.0; Meisjes pupillen: 60 ra: Tineke v.d. Meer (Spartaan) 9.8. LEIDEN - De Zijl/LGB heeft giste ravond in het Amsterdamse Sport fond sen bad Oost een onnodige grote 6-2 nederlaag geleden tegen De Meeuwen. Tot in de derde pe riode wisten de Leidenaars, vooral dankzij het goede keepen van Theo Uittenhout, hun achterstand te be perken tot 3-2, maar daarna zakten zij ineens onverklaarbaar ver terug. Voor de eersteklasser LZ'86 was het een week vol meevallers. Niet alleen werd de thuiswedstrijd tegen ZCE met verrassend groot verschil (8-3) gewonnen, maar ook ontving de vereniging, die dit jaar 90 jaar bestaat, van de firma Henk de Bolster een schenking van vij fentwintighonderd gulden. LZ'86 bezet thans de tweede plaats. Voor De Zijl/LGB is het teleurstel lend, dat met de zware dubbel tegen ZIAN/Vitesse in het ver schiet tegen De Meeuwen niet ten minste een punt in de wacht is ge sleept. De Zijl/LGB en De Meeu wen hadden allebei uit 16 wedstrij den 13 punten behaald en in hun eerste ontmoeting, in het zwembad De Does, gelijk gespeeld, zodat ook nu een puntendeling met onwaar schijnlijk leek. De Leidse hoofd klasser maakte gisteravond echter te veel verdedigmgsfouten om dat gelijkspel te kunnen afdwingen Bovendien lieten de rood-witten zich een vertragend spel opdrin gen, dat de met al te snelle, maar op de twee-meter-lijn zeer gevaarlijke Amsterdammers bijzonder goed ligt. In de eerste periode was er weinig krachtsverschil, wel kreeg De Meeuwen de beste scoringskansen. Nadat Ron Koster vanaf de twee- meterlijn had raak geknald, liet de zelfde speler even later een goede mogelijkheid onbenut om er 2-0 van te maken, want geheel vnj voor Theo Uittenhout mistte hij. In het tweede part werd het wel duidelijk dat De Zijl/LGB geen antwoord wist op het spelbevriezen van de gastheren. De rood-witten kregen in de derde periode wel weer wat meer ruimte en ze kwamen terug tot 3-2, maar in het laatste speldeel lieten ze zich, na enkele discutabele beslissingen van de wat onzeker leidende arbiter Dikstaal. te snel ontmoedigen. Het scoreverloop: eerste periode 1-0 Ron Koster; derde periode 2-0 Hans Koster, 2-1 Paul Belt, 3-1 Ar thur van Helvert (man meer), 3-2 Leo Onderwater; vierde periode: 4-2 Edwin Boogaard (man meer), 5-2 Nico Bosch (man meer), 6-2 Ron Koster. In de eerste twee perioden van de wedstrijd LZ'86 - ZCE leek het er nog helemaal niet op dat de gasthe ren een ruime overwinning zouden behalen. Vooral in het eerste spel deel was er van een Leids over wicht nauwelijks sprake De LZ- ploeg, die de vorige week gebles seerd geraakte Jan Breedeveld moest missen, was wel wat beweeg lijker, maar het geroutineerde ZCE wist zich de beste kansen te creë ren. Joop Siera opende bij een nu merieke meerderheid de score, maar na een net niet geslaagde LZ- aanval maakte de doorgebroken Frits Smink gelijk (1-1) en toen Joop Rohof even teveel ruimte kreeg was het meteen 1-2 voor de Twentenaren. LZ'86-doelman Enk de Vos, die de laatste tijd m zeer goede vorm ver keert. zorgde ervoor dat de score met hoger opliep Met wat meer ge varieerd spel werd de aanval van de gastheren in de tweede periode ge vaarlijker en langzaam maar zeker werd ZCE teruggedrongen. Joop Siera trok in een man-meer situatie de stand in evenwicht (2-2), waarna de ploeg uit Enschede nog een keer aan de leiding kwam. Fried Elzenga moest om met geheel duidelijke redenen voor een mi nuut naar de kant. Walter Adolfsen buitte voor ZCE de numerieke meerderheid uit 2-3. Met een ver rassend schot uit de hoek maakte Jan de Graaf gelijk en vervolgens nam LZ'86 een 4-3 voorsprong via Jan van Duuren, die scoorde in een man-meer-situatie ZCE kwam in het derde part weer wat terug, hoewel LZ'86 ook nu de beste kansen kreeg. Doelpunten vielen overigens niet. Het laatste kwart bracht al vrij snel de beslis sing. Met een ZCE-speler op de kant zorgde Dick Houthoff voor 5-3. Daarmee was het verzet van de Enschedeërs gebroken. Zij hadden niet genoeg lucht meer om nog ge vaarlijk te worden en in de hoop toch nog wat terug te kunnen doen namen ze te grote risico's. Voor de thuisploeg scoorden nog Jan de Graaf, Dick Houthoff en Aad van Mil (einstand 8-3) Doordat het Haagse HZ#PC tegen Polar Bears een punt verspeelde, staan de Lei denaars in de eerste klasse nu al leen op de tweede plaats. Voor de volgende week staat de dubbel LZ'86 - HZ PC op het programma. Dan valt misschien de beslissing wie na Nereus de tweede promo- tieplaats gaat bezetten. Het dames team van De Zijl/LGB verloor za terdag in De Does het hoofdklasse-duel tegen DKR irajt de cyfers 3-4.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13