Jongerencentrum Voorschoten uit financiële moeilijkheden Dammers vierden 40-jarig bestaan agenda Curiumblijft bij bouwplannen WESTEINDE-PLAN NA ACTIES VERDAAGD Otti Henkemans exposeert in haar woonplaats J-' Schaatsuitslagen Bronzen LJA-penning voor Bram Verlind GEWONDEN BIJ TWEE BOTSINGEN IN LEIDEN MAANDAG 9 FEBRUARI 3 976 Apotheken VOORSCHOTEN Het Voorschotense jongerencentrum kwam in oktober vorig jaar in opspraak in verband met finan ciële moeilijkheden en onjuiste verantwoording van de bar- omzetten. Thans is het rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieel Advies (het accountantskantoor van de Ver. van Nederlandse Gemeenten) binnen en het is een be vestiging van de financiële moeilijkheden van vorig jaar. maar tevens een vaststelling dat vanaf 15 september vorig jaar de financiën weer gezond genoemd kan worden Vorig jaar september trok het countantskantoor D. Planje de bel bij de ge- gesteld. Het Verificatiebureau heeft inder daad een ongedekt tekort geconsta- meentelijke overheid. Dat kantoor teerd van f35.000,- over 1974 en van constateerde een slechte financiële f30.000.- over de eerste 9 maanden van 1975. Oorzaak was de slechte |Rverantwoording van de bar-omzet- de gemeente Voorschoten ten. Volgens het Verificatiebureau nzijn na 15 september de bar-omzet- ten goed verantwoord. Het Stichtingsbestuur van "De Lin- dehoeve" heeft inmiddels als externe accountant aangetrokken Van Dien en Co in Rijswijk en voor de ad ministratie werd aangetrokken ce Voorschotense accountant T.M. Wag- tendonk. Gezien de gunstige resultaten van de laatste maanden heeft het mini sterie van CRM het maximale be drag van de subsidie over 1974 f79.244,87 betaald en voor 1975 nog WASSENAAR - Een Jeugdig Haags eens f 72 492 De stichting vindt dit inbrekerskwartet heeft de afgelopen laatste bedrag te laag. toestand met alle gevolgen van dien. Op verzoek van het Stichtingsbe stuur en de gemeente Voorschoten werd een diepgaand onderzoek in- Weinig geluk voor inbrekers ii Wassenaars hij dierenpark nadht in Wassenaar bijzonder nig geluk gehad. Het 4-tal - varië rend in leeftijd van 18 tot 23 jr. - werd omstreeks 2.30 uur by Door de betalingen werd de Stich ting in staat gesteld ook de achter stallige huur aan de gemeente Voor- tinecontrole op de rijksweg nabij het schoten tot 1 januari van dit jaar Wassenaar se dierenpark aangehou- te voldoen. den. De commissie voor welzijn l het In hun auto wenden door controle- derwijs werd. vorig jaar rende agenten een aantal uit het flict betrokken. Deze commissie zal dierenpark afkomstige goederen getroffen, zoals schrijfmachine, es chines en een cassetterecorder. de vergadering van donderdagavond elektrische alle rapporten bespreken, terwijl het aantal rekenma- stichtingsbestuur nog een nadere ver klaring zal afleggen. Kamp-plannen: nog geen bezwaren Alberts Corner LEIDEN Een vrij groot tal personen is vrijdagmiddag ge wond geraakt bij twee verkeeerson- gevallen in Leiden. Op de Haagweg ter hoogte van de De Genesteitstraat kwam een perso nenauto bij een uitwijkmanoeuvre te slippen en na een fietser te heb ben geraakt dwars op de rijbaan van het tegemoetkomende verkeer tot stilstand. Een botsing met een uit de ridhting van het centrum nade rende auto was het gevolg. Een in Leiden wonende passagiere van de slippende auto kreeg een hoofdwond, de passagier van de andere auto, eveneens een inwoner van deze stad, raakte gewond aan neus en pink. De aangereden fietser, een Oegstgeeste- naar, had rugklachten. Op de Europaweg verleende een 67-jarige automobiliste uit Voorburg, die van de afrit van rijksweg 4 kwam geen voorrang aan een in de rich ting Zoeterwoude rijdende auto. De Voorburgse raakte evenals een 64- jarige vrouwelijke mede-inzittende bewusteloos en kreeg vermoedelijk 'n beenfraotuur. Ook haar passagiere brak bij deze aanrijding haar been. De 26-jarige uit Zoeterwoude afkom stige bestuurster van de andere au to kreeg een oogwond en een 27- jarige mede-inzittende ee: ding aan de duim. De avond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden.wordt waargenomen van 6-13 febr.. door: Haven Apotheek. Haven 18, tel. 120085. Noord-Hofland. Thorbeckeweg 3. Voor schoten, tel. - AANDAG Steenstraat 1b. Wereldwinkel. 9.30 u Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- se^ ^Amateur Fotografen Vereniging, Hooglandse Kerkgracht 17-19. lezing met lichtbeelden over het steenkool- tijdperk. 8 uur nam. Stadhuis, Commissie Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden. 8 uur nam.: Adviescommissie inzake Huis- vestingsvraagstuk. 8 uur nam. Noordeinde 2a. Troef, de groepen: Recht/Onrecht, w.s.w.-groep. Han denarbeid. Wandkleden en Toneel. 8-10 Gemeentehuis. Leiderdorp. Commissie wïrïen'^uuPnam1118 °penbare Commissie Bestuurlijke zaken, 8 uur Gemeentehuls. sie Financiën Steenschuur 6. vragenavond op spiri- nam °f ander geestelijk gebied, 8 uur SOS-dienst o7hulpdienst Tel. Leidse Rechtswinkel LEIDERDORP B. en W. van Leiderdorp hebben plannen om op dit terrein, tussen rijksweg 4 en de Persant Snoepweg, een klein woonwagenkampje in te richten. Het terrein tegenover Alberts Corner is 3500 m2 groot en moet plaats bieden aan acht wagens. Manager Dekker van Alberts Corner deelde desgevraagd mee voors hands nog geen bezwaren in te willen dienen, maar eerst de verga dering van de commissie voor openbare werken vanavond af te willen wachten: „Je hebt zo gauw de naam te willen discrimine ren". aldus de heer Dekker, die overigens ondertussen al door twee mensen is benaderd met de vraag mee te willen protesteren tegen d/ plannen van B. en W. Op hoorzitting over Oegstgeester bestemmingsplan DEN HAAG/OEGSTGEEST Het bestuur van de Stichting Kinderpsychiatrisch Centrum „Curium" in Oegstgeest heeft bu het dagelijks bestuur van de provincie bezwaar gemaakt tegen het bestemmingsplan Centrum van die gemeente en kreeg op een hoorzitting in het Provinciehuis gelegenheid zijn bezwaren toe te lichten. Het bestuur ziet zijn nieuwbouw- plannen in het gedrang komen door een verandering, die bij de vaststelling door de raad van Oegstgeest in de oorspronkelijke opzet werd aangebracht. Verbood het plan eerst om dichter dan 75 meter bij rijksweg 44 (Den Haag- Wassenaar- Amsterdam) te bou wen, door de verandering werd die strook, waarin niet gebouwd mag worden 100 meter breed. Burgemeester en wethouders lie ten weten, dat het plan op ver zoek van Rijkswaterstaat veran derd is, maar dat meer in begin sel bereid is medewerking te ver lenen bij uitvoering van 't bouw plan. Het college zou er daarom ook geen problemen meé hebben als GS het bezwaar gegrond ver klaarden. Of het college dat zal doen is echter nog maar de vraag. De provinciale planologische com missie, die GS in dit soort zaken adviseert, vindt nl. bebouwing bin nen 100 meter van de weg niet toelaatbaar; in de eerste plaats om de geluidshinder en daarnaast met het oog op een eventuele ver breding van de weg in de toe komst. De beslissing is nu aan Oegstgeest, die ernstige verminde ring van hun woongenot vrezen doordat het plan toestaat wonin gen aan de achterzijde tot ten hoogste 3,50 meter uit te bouwen. De klagers vinden het niet nodig iedere vierkante meter grond vol te bouwen, waardoor de buren minder licht en lucht in hun hui zen krijgen. Dit geldt volgens hen te meer daar er een groeiende behoefte zou bestaan aan niet te grote woningen voor kteinere ge zinnen en alleenstaanden. 1 w i Oegstgeest wijzen er op, dat uitbreiding van de be bouwing mogelijk is gemaakt na dat wijkbewoners daarom in 1973 gevraagd hadden in een adres met 131 'handtekeningen. De raad heeft de mogelijkheid beperkt tot 3,50 meter, hoewel oorspronkelijk 4 meter was aangehouden. Zo'n uitbouw over de volle breedte van de woning vindt het college nood zakelijk om meer woongerief te krijgen in vooral kleinere wonin gen. De provinciale planologische commissie is het in deze opvat ting met B en W eens. Voorschoten wil toe naar schooladvies systeem VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten wil dit Jaar nog begin nen met het school- en advieswerk op de basis- en kleuterscholen. Door dit werk kunnen kinderen, die om de één of andere reden niet goed functioneren, vroegtijdig worden op gevangen en begeleid. Dit was één van de onderdelen van het beleidsplan voor onderwijs, dat vrijdag door de commissie On derwijs werd behandeld. De VVD wilde met het voorstel akkoord gaan mits met het project wel snel, maar op bescheiden schaal zal worden begonnen. De kosten voor het eerste jaar zullen 150.000 gulden bedragen. In het beleidsplan kwam verder de verbouwing van de Frisozaal Kinderopvang ter sprake. Het is de bedoeling dat met de verbouwing, die 200.000 gul den zal kosten, dit jaar zal wórden begonnen. In het plan is ook nog 50.000 gulden uitgetrokken voor de aanschaf van gymnastiekmateriailen. Adviesbureau. Noordelnde 2a (voormalig martnecomplex)ma ll-l uur dl e.30-8 30 uur nam., woe. 6.30—880 uur nam„ ïogendorpstraat - - i nam.. Mierennest Morewpg do. 7—9 uur nam. GespreUsa vonden Gesp re Riia vonden Baba scbap Wo 8 uur nam. 11 Oegsteeert. vr 8.16 uui Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- 'eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- ien ma., dl en woe. 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens, kantooruren- 143171. intermenselijke be- Advocatenspreekuur PieterskerkRracht 11. Elke donderdag- mej. J. Schrama imaatsch. werkster). Weduwe en weduwnaars 18 uur) 761112. Stichting werkgemeenschap Einder- In Zoeterwoude ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft de beslissing inzake de vaststel ling van de eerste herziening van het bestemmingsplan Westeinde 1 voor drie maanden ver daagd. Het betreft o.m. de ontsluiting van het plan Westeinde 2 vanaf de Dr. Bouwdijkstraat en de afsluiting van de Veldzichtstraat ter hoogte van laatstgenoemde straat. 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 —12 uur vm en van 25 uur nam Dienstencentrum Noordelndspleln 2b, tel. 140483. Al gemene Informatie dag. van 910 uur Maatschappelijk Werk ma. en di. van 78 uur nan Telefoon 071-142144 Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 2—3 uur n.m., Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Lelden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen De zes ingekomen bezwaarschrif ten waaronder die van het NKOV en de WIZO, richten zich voorname lijk tegen de al of niet gehele afslui ting van de Veldzichtstraat. Inmid dels is een ambtelijke commissie in gesteld die de gehele problematiek in het woongebied Westeinde gaat LEIDERDORP Niet minder dan 220 deelnemers uit 14 verschil lende gemeenten hebebn zaterdag deelgenomen aan districtswedstrij den voor de schaatsjeugd in Leider dorp. Plaats van handeling was de baan van de ijsvereniging "IJssport", de organisatie was in handen van het district Sassenheim van de KNSB. Ondanks de invallende dooi werd het wedstrijdprogramma toch helemaal afgewerkt. Uitslagen: Jongens en meisjes tot 8 jaar; Marcel Rappolt uit Hoogma de en Monique van den Oever uit Lisserbroek. 9 en 10 Jaar: Pieter v.d. Rost uit Kaag en Herma Vogelaar uit Noordwijk, 11 en 12 jaar: D. Fre- derikse uit Leiderdorp en Emy Pe ters uit Noordwijk. 13 en 14 jaar: Kees Afmlraal uit Noordwijk en Karine van den Berg uit Hoogmade. Uitslagen clubs: l. Noordwijk. 2. Leiderdorp. 3. Hoogmade. ZOETERWOUDE Net voor de invallende dooi werden op de Noord Aa in Zoeterwoude wedstrijden voor priksleden gehouden. De belangstel ling daarvoor was zo groot dat de organiserende KPJ de inschrijving vroegtijdig moest sluiten. Uitsla gen dames: 1. Rineke Borst. 2. Wils van der Lubbe- Borst, 3. Mien van der Lubbe. Uitslagen heren: 1. Kees van Velzen, 2. Theo Mooijman, 3. John Kraan. Zaterdag organiseerde de SJZ kor- tebaanswecst-rij de n voor de jeugd. De koppelwedstrijden voor senioren en A-junioren - die voor zondag op het programma stonden moesten in verband met de invallende dooi worden afgelast. Uitslagen B-junlo- ren: 1. John v.d. Voort. 2. Joop Vreeswijk. 3. Jos de Boer; C-junio- ren: 1. Martin Bakker. 2. Frank v.d. Wiel, 3. Jacco Lemmerzaal. bestuderen. Dit mede naar aanlei ding van alles wat er in de afgelopen maanden over deze wijk is naar vo ren gekomen. In september verscheen de ver- keersnota van het C.D.A. handelen de over de verkeerssituatie in de woonkernen. Hierin werden belang rijke suggesties gedaan voor herin deling van de Ambachtsherenweg die naar later is gebleken, door Pro gressief Zoeterwoude ondersteund wordt. Enquête Van de heer J. A. v. Beek heeft het gemeentebestuur een rapport gekre gen naar aanleiding van een gehou den enquete over betere en veiliger speelruimten voor kinderen. De laat ste aktiviteiten komen van een ac tiegroep die zich in het bijzonder richt tegen het sluipverkeer in het woongebied Westeinde. Deze organi seerde een handtekeningenaktie om haar inzichten te ondersteunen en heeft de resultaten van het een en ander ter kennis gebracht van het gemeentebestuur. De ambtelijke commissie staat voor de niet geringe taak dit alles in be schouwing te nemen alsvorens tot voorstellen aan het gemeentebestuur t? komen waarin elk van de belangehebbende groeperingen zich zoveel mogelijk in terug wil vinden. Charles Corver in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Mevrouw Staal- van Sanbvliet uit Oegstgeest is a.s. donderdag te gast op een bij eenkomst van het r.k. Vrouwengilde in Don Bosco. Met - ter illustratie - ongeveer 60 poppen houdt zij een voordracht met als titel: "'n Wereld reis met poppen in klederdracht". Daarbij komen achtereenvolgens Rus land. Indiia, Mexico, Korea en Cey lon aan de beurt. De leden van het NKOV kaarten morgen voor de derde keer in dit seizoen. Na twee avonden wordt de ranglijst aangevoerd door C. v. Cromvoirt met 13.091 punten gevolgd door Th. v. Gent Jr. en J. Berk. De raadscommissie voor onderwijs komt donderdagavond bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staat ondermeer het vakonderwijs in 1976 en de nieuwe studieverordening. De internationale arbiter Charles Corver (fóto boven) houdt woens dagavond in het clubhuis een lezing over de spelregels. De bijeenkomst is in het bijzonder bedoeld voor het damesvoetbal in de KNVB-afdeling Leiden maar iedereen is welkom. WASSENAAR in tegenwoor digheid van burgemeester Mr. K. Staab en van de heer Chr. Buijten- dijk, voorzitter van het Gewest 's Gravenhage is zaterdagmiddag in de Wassenaarse galerie-bibliotheek de expositie van tekeningen en schilderijen van de Wassenaarse schilderes Otti Henkemans geopend. Dat gebeurde door Mr. J. van der Drift, als vriend van de familie Henkemans. De heer Van der Drift vertelde enkele bijzonderheden over de op leiding van de schilderes in Bonn en Düsseldorf. Zij heeft veel gereisd en zij verstaat de kunst de indruk ken die zij onderweg op doet foto grafisch in haar geheugen vast te leggen en later aan het doek toe te vertrouwen. De tentoonstelling omvat ook pot lood- en pentekeningen die "ter plaatse" gemaakt zijn. zonder voor studies en die aJlerlei mensen in- actie uitbeelden, zoals bijvoorbeeld de serie "jeu de boules". De expositie bestaat uit een 38- tal werken en blijft tot en met 4 maart te bezichtigen op de, uren dat de bibliotheek geopend is. nacht bereikbaar Tel. 132187. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNlemeyer. Hof- dljck 82. Oegstgeest tel. un-l53oo2. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45^1.^149441 (ma t/m vrij. 9-10 uur Burgerlijke Stand ZOETERWOUDE Geboren: Kris- J. L. L. de Bont: Jeroen v. P. J. Hetdt en A. M H .Goddijn .OverledenP. van Donk 88 Jr. Getrouwd: A. Goedhart en J. C. M. LEIDEN Ondertrouwd: A. Bllk- nan en C. C. M. Copier, A. J. E. P. Koning. C. Helt en B. Haalem. E. de Hoop en A. C. LEIDEN Onder grote belang stelling heeft conciërge Verlind. voor velen Bram Verlind. afscheid genomen van het Leidse Volkshuis waar hij 36 jaar in dienst is ge weest. Het LJA drukte haar grote waardering voor het werk van Bram Verlind uit door hem de bronzen legpenning van het LJA te geven, een onderscheiding die het LJA tot nu toe slechts viermaal heeft uitgereikt. Samen met zijn vrouw heeft Bram Verlind een groot aandeel ge had in het werk van het Volkshuis: naast zijn werk als conciërge had hij de leiding van vele clubs, zoals de timmerclub en de drukpersclub. Diverse kano's zijn onder zijn lei ding gebouwd in de kanobouw club en te water gelaten aan de Apothekersdijk. Al het drukwerk van het Volkshuis werd door Bram Verlind verzorgd. Velen van zijn oud-collega's waren bij zijn af scheid aanwezig, en de diverse ge schenken van de talrijke bezoekers voor het echtpaar Verlind toonden dat dit echtpaar bij veel Leidenaars een speciale plaats innam. Sjardljn, J A. O. Matahelumual en E Y. TicoallW, G. G. M. Pijnenburg en T. Z. M van Schagen. G. Rijnhout WASSENAAR Het Wassenaars Damgenootschap heeft met een re ceptie en een feestavond voor de le den het veertigjarig bestaan ge vierd. Op de receptie in café Flora aan de Oostdorperweg kwamen na mens het gemeentebestuur burge meester Mr. K. Staab en wethou der A. J. M. van der Klaauw hun ge- i iukwensen aanbieden. Behalve vele andere belangstellenden, onder wie vertegenwoordigers van vele vereni gingen, kwam ook de Carnavalsver eniging "De Deylknotsen" in vol or naat de Jubileumreceptie opluiste ren. Voorzitter Karei Brunsveid van de Carnavalsvereniging had enkele verrassingen in petto: aan de jubile rende vereniging werden drie wed- strijdborden met stenen aangeboden aan voorzitter I. van Vuren een fles met inhoud en aan de heren J. van Doorn, P. Gijsbertse en J. Mulder, die van het begin af aan lid zijn een verenigingsmedaille. Namens de Koninklijke Nederland se Dambond overhandigde de heer G. van Winkel aan de drie Jubile rende leden het bondsinsigne. Na de zeer geanimeerde receptie volgde een feestavond, die ook een aantal verrassingen opleverde. De echtgenote van de voorzitter, me vrouw van Vuren bleek, zonder dat haar echtgenoot er iets van af wist. een inzameling gehouden te hebben onder de echtgenoten van de leden. Het resultaat was: een 5-tal dam borden met schijven en een grote beker. De feestcommissie bleef niet achter en verrasbte het bestuur met 6 nieuwe damklokken. De heer Paardekooper, eigenaar van de zaal "Flora" bood ook nog een klok aan. De drie jubilarissen onder de leden kregen een plant aangeboden voor hun echtgenoten en een asbak met inscriptie. Voorzitter Van Vuren kréég bovendien uit handen van vi- ce-voorzitter J. Vermeulen een auto- looplamp1, als blijk van waardering voor het vele werk dat hij voor de vereniging verzet. De feestavond, werd muzikaal verzorgd door "The Caravans". Voor de nabije toekomst staat een damwedstrijd tussen WDG en de Carnavalsvereniging "De Deyl knotsen" op het programma. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad B V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130600. Indien In gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschryvtng geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2