ZATERDAG 7 FEBRUARI 1976 PARIJD De mode is er voorjaar een stuk fleuriger en draagbaander op geworden. De broekpataken en ook de romantische vrouwelijke Jurken zijn weer terug. Twee bijzonder positieve ontwikke lingen, waar de confectie-iodustrie al op heeft ingehaakt. Er zijn trouwens nog meer door PanJse ontwerpers gepropageerde „bestsel lers" zoals de hoogzomer-hotpants en de splitrokken, die misschien wel net zo'n sukses als ae mini's zullen worden. Kortom er is variatie x>k wat betreft de rok lengte. Bij de meeste Parijse ontwerpers, die de afgelopen week hun nieuwe zomercollecties showden, kwamen de rokken net over de knie, Courreges greep voor het voorjaar weer terug naar zijn fameuze net boven de knie vallende astronautenpakjes waarmee hij tien jaar geleden zo'n sukses had. De jassen van Courreges vielen op door Soepele hansoppakken of combinaties van blouse en pantalon ziet hun slank afkledende architectoni- het Parijse modehuis Lanvin als een ideale dracht voor deze zomer. sche belijning, maar ook de mantels bij andere ontwerpers hadden een slank silhouet. En tenslotte bepalen harembroekpakken de „Oriental Look", waardoor ook de oonfectiefabrikanten zich bij de produktie van hun zomeravondcrea ties lieten inspireren. Details van de nieuwe mode Roklengte: Iets over de knie of net boven de knie bij Courreges. Kleuren: Marineblauw, maisgeel. oranjerood, oudroze, pastelblauw en appelgroen. Broekpakken: Pantalons met wat nauwere rechte pijpen, gecombi neerd met blazers of joppers. Jurken: Romantische gebloemde modellen met volant- of pellerine- kragen met wijd blousende boven lijfjes en soms iets verlaagde tailles. Jassen: Jassen nauw aangesloten, dubbel- en enkelknoop6 maar allemaal met een strikceintuurtje. Avondjurken: Gesmokte plastron - Jurken met royale splitten en sneeuwwitte zijden haremjaponnen. Sneeuwwitte harembroekpak ken zoals dit model van Scherrer vormen de inzet van de Oriental Look" die dit voorjaar ook de con- fectie-industrie zal gaan beheer sen.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 21