LEIDSCH DAGBLAD Situatie kabinet vrij somber „Heineken flest de boel vandaag Miljoen schade bij ontploffing in Katwijk-Zee Zeker al 7 doden Dertig kinderen gegijzeld in Frans Djiboeti' Compromis ligt moeilijk vihamijtiuttinger nv LEIDSCH DAGBLAD Raad van Leiden wil ontslag Daey Ouwens „GEVERFDE" ZEEHONDEN DINSDAG 3 FEBRUARI 1976 OPGERICHT I MAART I860 34649 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN i Een duiker graat op de foto links het ijskoude water in. Op zoek naar een slachtoffer van de „(js- pret". Helaas een tafereel, dat de laatste dagen op vele plaatsen te zien is geweest. Het door de wind verraderlijke ijs was levensge vaarlijk. Tallozen zijn erdoor ge zakt of in een wak terecht geko men. In de meeste gevallen kon den zij worden gered. Daar, waar er duikers aan te pas moesten ko men, was de toestand vaak tries ter. Na verloop van tijd werden de slachtoffers dan naar boven gehaald. In een aantal gevallen te laat. Het winterse weer van de laatste tijd heeft een zware tol ge- eist. Zeker zeven doden, onder wie een vijfjarig jongetje in Leiden en een 25-jarige man in Ocgst- geest. PAGINA 7 16 PAGINA'S Daniël Moynihan (foto links) am bassadeur van Amerika bij de Verenigde Naties omringd door verslaggevers, nadat hU heeft ge zegd zijn functie op te geven, om dat hij niet genoeg steun van Kissinger kreeg. Hij gaat weer les geven aan de Harvard universi teit. Maar de mogelijkheid be staat, dat hij zich in de strijd voor het kandidaatschap voor De mocratisch senator in New York zal werpen. „Ik ben er zeker van, dat ik vroeg of laat weer in het landsbestuur zal terugkeren", al dus Moynihan. PAGINA 13 Pijlman heeft een kaartje naar Innsbruck net niet gehaald. PAGINA 9 DJIBOETI (APP) Drie gewa pende mannen hebben vanochtend in Djiboeti, de laatste Franse be zitting in Afrika aan de Rode Zee, dertig kinderen gegijzeld. Zij hielden een schoolbus aan, dwongen enkele volwassenen uit te stappen en reden vervolgens met de kinderen weg in de richting van de grens met Somalië. Daar opende de politie het vuur op de bus, waarvan een band werd lek geschoten. Djiboeti is de hoofdstad van het "territorium Af ars en Issas" en sinds lang een haard van onrust. Frankrijk heeft zich eind vorig Jaar ln beginsel bereid verklaard het ge bied onafhankelijkheid te verlenen. Voorwaarde is echter dat de Afri kaanse landen en in het bijzonder de buurlanden de onafhankelijkheid er van garanderen. Inmiddels zijn Franse en Somali sche diplomatieke functionaris sen per helikopter gearriveerd om de ontvoerders te bewegen de kinde ren vrfj te laten. Zij zouden zich in handen willen geven van de gijze laars in ruil voor de vrijlating van de kinderen. Lichte vorst Overwegend droog De (Opgemaakt te 11.15 uur). Zon op 8.17 uur, onder 17.32 Maan op 9.24 uur. onder 22.33 Hoogwater te Katwijk te 5.45 en 1 DEN HAAG Het kabinet-Den Uyl zet vanavond de slij tageslag voort over de kwestie van de ondernemingsraden. Het overleg dat vanmorgen en in de voormiddag plaats had bracht de confessionele en progressieve ministers niet veel nader tot elkaar. Er is wel een compromisvoorstel van de kant van de con fessionele ministers op tafel gekomen, maar dit ligt de an deren zwaar op de maag. De situatie is dan ook vrij somber. De situatie werd toen het beraad de afgelopen nacht tegen twaalf uur werd geschorst in politieke kringen „niet uitzichtloos meer" genoemd. De confessionele en de progressieve ter bij elkaar zijn gekomen. Op welke punten ze elkaar toen al gevonden een personeelsraad deelde, sloot zich na lang wikken en wegen bU de an dere oonfessionele ministers aan. Het oonfessionele plan 1s gistermid dag in het kabinet uitvoerig ter spra ke geweest. Tijdens een onderbreking (van 6 uur tot 9 uur), hebben de progressieve ministers er tn eigen kring over gesproken. BU het pro gressieve onderonsje waren PvdA- fraotieleider Van ThUn en zUn PPR- collega De Gaay Fortman betrokken. hadden, bleef echter geheim. Het kernpunt vraag of de directie deel moet blUven nek worstel - met nieuwe tegen- voorstellen kwamen. I Almat keukens kunt u rustig kopen. I Voorgoede kwaliteit, prima service en een aantrekkelijke prijs staan wij garant. Komt u eens vrijblijvend bij ons kijken. I U kunt dan en passant nog een macht aan informatie I opdoen op het gebied van sanitair, tegels, huishoudelijke apparaten en dergelijke. Uw bezoek is beslist de moeite waard. SI in de toonzaal van: [filmer keukens Wasbekerlaan 59, Sassenheim, tel. 02522-19010 Geopend: ma. t/ n vrijdags van 8.3017.00 uur Donderdags: 8.30-21.00 u. Plenty Parkeerruimte. progressieven van niet. Ook gaat het er om welke bevoegdheden de onder nemingsraad nieuwe-stUl moet krij gen. Gisteren zUn de confessionele minis ters ln het offensief gegaan. Zij kwa men met een nieuw tussenvoorstel, dat een „nadere uitwerking" was van het christen-democratische stand punt dat de directie zijn plaatsje in de ondernemingsraad moet behou den. Over dit voorstel is lang onderhan deld in het confessionele kamp. Na lang praten slaagden de confessione len er in de onderlinge meningsver schillen te overbruggen. De anti revolutionaire minister Boersma (So ciale Zaken), die aanvankelijk de voorkeur van de progressieven voor Op grond hiervan kwamen politieke kringen in Den Haag gisteravond tot de hoopvolle conclusie dat een oplossing in zicht HJkt. KATWIJK Het woonhuis Zuid straat 101 in Katwijk is vanmor gen vroeg in één klap onbewoon baar geworden. De oorzaak is vermoedelijk een gasontploffing, die ontstond door een lek in een LPG-installatie achter in de laad ruimte van een auto. Het gas ont plofte toen een vonk van een ther mostaat in de garage oversprong. knal, die tot in de vér- Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 18 februari 1976 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaafs: gironummer: Hok|e zwart maken, bon Invullen, In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden. re omtrek te horen was, vaagde de garage geheel weg. Van het aangrenzende rouwcentrum van de hervormde gemeente bleef eveneens niet veel over. De scha de wordt voorlopig geschat op één miljoen gulden. Honderden ruiten in een straal van tweehonderdvijftig tot driehon derd meter sneuvelden, daken werden ontzet en dakpannen vlo gen in het rond. De Nieuwe Kerk, waarvan de bewoner van het ver nielde pand (C. van der Plas) kos ter is, liep schade op aan de glas-in-lood beglazing. De Kat- wijkse politie noemde het een wonder, dat er geen per soonlijke ongelukken zijn ge beurd. Het zoontje van de koster bleef, on danks de bloempotten en het puin die op zijn bed terecht kwamen, gewoon doorslapen. HU moest later wakker worden gemaakt en van zijn bed worden gelicht. Het gezin Van der Plas is door de ont- Leiden Volgens de Industriebond ploffing dakloos geworden. De NW zijn er steeds LEIDEN De nu al ruim twee jaar geleden geschorste Groenoord- haldirecteur Daey Ouwens krijgt de komende drie weken de tijd om een verweerschrift op te stellen tegen zijn ontslag als directeur. Zijn schorsing werd destijds opgelegd, omdat hij niet goed zou func tioneren en men vreesde dat er moeilijkheden zouden ontstaan bij de overkomst van de Rotterdamse veemarkt naar Leiden. Als het verweerschrift gereed is zal de Leidse raad een definitieve beslissing nemen in deze slepende kwestie. Gisteravond heeft men dat besluit in principe al genomen. Een meerderheid in de raad was voor het voorstel van B en W om Daey Ouwens te ontslaan als directeur van de Groenoordhal en te pogen hem een andere baan bij de gemeente te geven. Daey Ouwens heeft de mogelijkheid om tegen het raadsbesluit in beroep te gaan bij de ambtenarenrechter. (Zie pagina Leiden) VANCOUVER (Reuter) - Natuurbeschermers in Vancou ver hebben aangekondigd dat zij jonge zeehonden met verf zullen gaan heruiten om hun huid waardeloos te maken voor pels jagers die deze dieren dood knuppelen om de huiden te ver handelen. De natuurbeschermers verenigd in de "Greenpeace founda tion". zeggen dat de verf on schadelijk is voor de zeehonden. De pels. die de Jagers ongeveer 500 dollar per stuk opbrengt, wordt daardoor echter waarde loos. "De verf kan niet worden ver wijderd. Zij verdwijnt pas later, wanneer de volwassen geworden zeehond zijn witte pels heeft af gedankt", verklaarde dr. Patrick Moore, een aan de stichting verbonden ecoloog. Het ministerie van Visse rij heeft de stichting gewaar schuwd dat zij in overtreding is als zij zich mengt in de Jaar lijkse Jacht op Jonge zeehonden voor de oostkust van Canada. worden overge- onbevredigend zijn, uit de centrale verschillende Jaar met de gemeente zijn onder- ondernemingsraad, die moest advi- koster wist vanmorgen nog niet gen dat Heineken's bierbrouwerijen vestigingen werken bij Heineken handeld over uitbreiding. Bovendien r hij onderdak zal krijgen. de vestigingen in Amsterdam geheel in Amsterdam dan 2000 i Vandaag zijn glascentra uit Kat- of gedeeltelijk zal overhevelen naar omgeving doende weest de kapotte ruiten te vangen. Heineken-complex In het blad „WIK" van de indu- anzetdaar- striebond NW zegt districtsbestuur- de overplaatsing dienst naar Zoeterwoude, net te doen of de gemeente Amsterdam erg moei lijk heeft gedaan. Bovendien heeft de leiding het (negatieve) meerder- Komt Christus Jezus terug? Amsterdam sprake van e mentaliteitsverandering ten van grote ondernemingen, en zijne wensen tot hergroepering van d kantoorpersoneel der N. de Jong nogal bevreemd te zijn activiteiten in Nederland, waardoor heidsadvies van de commissie naast over de besluitvorming rond deze uitbreiding in Amsterdam discuta- zich neer gelegd en tot overplaat- zaak. Hij beschuldigt de concernlei- bel wordt, zo schreef Heineken. Maar volgens de Industriebond had de gemeente Amsterdam al Hedneken geschreven. vrijdag 6 februari 1976 - 8 uur n.m. naar de Lokhorstkerk Pieterskerkstraat 1, Leiden, de heer E. Ouweneel uit Beek hoopt te spreken over Wat is geloven. TOEGANG VRIJ. ding i de brouwerij van manipu- kondigt aan de kwestie aan de orde te zullen stellen in het Pro- in Juni duktschap voor bier. dat mei Uit een uitgebreid verhaal in het hechtte vakbondsblad blijkt dat Heineken in september aan de leden van de centrale ondernemingsraad (c.oj.) schreef, dat men een studie liet ma ken ni plaats dienst. De kantoorsituatie in Amsterdam sing besloten. Een woordvoerder van Heineken bevestigde vanmorgen desgevraagd, dat er inderdaad 135 man kantoor- in principe wel goedkeuring personeel naar Zoeterwoude zal wor de uitbreidingsplannen den overgeplaatst, maar dat er geen sprake is van een eventuele over plaatsing van produktle-eenheden Zoeterwou- achten bouwplan van Heineken. Maar Hei neken zou volgens de bond tot op uit Amsterdam heden niets meer aan de gemeente de. In dit verband wees de woord voerder op de Investeringen, die nog kort geleden in de Amster- Industriebond is er door de bedrljfs- damse produktle-eenheden zijn ge leiding gemanipuleerd door tegen- daan.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1