Sloopbevei voor de hotels aan Noordwijks boulevard Boerderijen mogen uitbreiden in beschermde natuurgebieden B en W achten de situatie onhoudbaar Bart de Groot- wisselbeker voor Ina Venema Adèle neemt shows van Kraaykamp over V.V.V.-Lisse houdt winterwandeltocht PAGING 4 WOENSDAG 21 JANUARI 1976 NOORDWIJK AAN ZEE Het zal geen weken meer duren voor de bouwvallen op Noordwijks Koningin Wilhelmina Bou levard de ex-horecabedrijven Hollander, Hoek, Seinpost en Parasol onder de slopershamer vallen- De Rotterdamse bouw- en exploitatiemaatschappij Dura heeft daartoe een „aan getekend bevel" van B en W van Noordwijk gekregen. Daarin staat, dat de afbraak binnen een maand voltooid moet zijn. Door Cees Combee Wethouder Cees van Dutfn (open bare werken en ruimtelijke ordening» daarover: „We begrijpen heus wel, dat deze zaak niet binnen een maand is geklaard. Dat is voor zo n complex 'n wel wat te korte tijd. Als Dura nu maar snel begint. In ieder geval deze maand nog. Dan zijn we als B. en W. tevreden. Het aannemingsbedrijf uit Rotterdam heeft inmiddels al toege zegd snel met de sloop te zullen be ginnen. Vrijdag hebben we met Dura nog een bespreking over allerlei za ken met betrekking tot de apparte- mentenbouw aan de K.W.-Boulevard. Voor ons zal dan het slopen één van de eerste punten zijn". Die bouwval aan Noordwijks wandel promenade is een doorn in het oog van het gemeentebestuur en de bur gerij. En voor Noordwijk als bloe- menbadplaats een aanfluiting. De „wintergasten" staan sprakeloos te kijken bü die „troep". Ze weten niet wat er aan de hand is en krijgen de indruk, dat Noordwijk als badplaats aan het aftakelen is. Dura in Rotterdam in het kader van de Woningwet een officiële aanschrij ving gedaan om het bouwbedrijf tot snelle en onverwijlde afbraak te dwingen. Wethouder Van Dutfn: „In die brief hebben we in de eerste plaats Dura gesommeerd het hute van Cees den Hollander binnen een week af te breken, omdat dit na de brand op Instorten stond. Zou daaraan niet worden voldaan, dan zou de gemeen te de sloop voor rekening van Dura uitvoeren. Aan die sommatie heeft het Rotterdamse bedrijf inmiddels voldaan. Voor Hollander, Hoek, Parasol en Seinpost hebben we een termijn van een maand gesteld om de sloop te voltooien. Wel een wat korte tijd voor zo'n complex. Wanneer men nu in die periode volop bezig is zullen wij niet zeggen ..Jullie hebt Je niet aan ons bevel gestoord". Begin sloop Geduld op Na de brand in de nacht van 2 op 3 januari was het met het geduld van B. en W. gedaan. Vooral omdat er een zeer gevaarlijke situatie dreigde te ontstaan voor hen, die zich, on danks alle waarschuwingen, toch in de slooppanden zouden begeven. Er was op dat moment al een stilzwij gende afspraak, dat Dura zou zorgen dat de vier leegstaande horeca-pan den en het huis van strandvonder Cees den Hollander vóór 1 april met de grond gelijk gemaakt zouden zijn. B. en W. meenden echter, dat het niet verantwoord was nog zolang »e wachten. Daarom hebben zij de N.V. Het gemeentebestuur van Noordwijk heeft van Dura bericht ontvangen, dat men ook aan dit verzoek zal vol doen en dat één dezer dagen met de grote sloop zal worden begonnen. Het ziet er dus naar uit, dat over een week of zes, zeven een grote open plek op de K.W.-Boulevard zal zijn ontstaan. Geen fraai gezicht, maar altijd toch nog beter dan die veel ge vaar opleverende bouwvallen. Van Duijn: „Op voorstel van de WV zullen we de bouwer verzoeken rond het bouwterrein een schutting te plaatsen en daarop te laten tekenen wat er precies komen gaat. Met een toelichting in verschillende talen. Dan weten de vakantiegangers, die dit Jaar Noordwijk bezoeken dat er iets gaat gebeuren en dat de bloe- menbadploats bezig is met een ver nieuwing van het „gezicht" van de boulevard. Een stuk promotie dus". Dura hoopt aan het eind van deze zomer te kunnen beginnen met de nieuwbouw. Een ongeveer tweehon derd meter lang gebouw, gescandeerd De hotels Hoek, Hóllander en Parasol-Seinpost aan Noordivijks boulevard leveren ernstig gevaar op. Daarom heeft het gemeentebestuur van Noordwijk de bouwmaatschappij Dura een sloopbevei doen toe komen. In hoogte met op twee punten acht bouwlagen. In de bovenbouw ko men zo'n 275 appartementen van ver schillende grootte en in de onder bouw horeca - voorzieningenzoals restaurant, café, boetiekjes etc. De kosten van het project belopen zeker f25 tot f30 miljoen. De bouw zal naar wordt verwacht ruim twee Jaar in beslag nemen. Goede hoop De raad van Noordwijk heeft het voorlopige bouwplan, dat gebaseerd is op artikel 19 van de Wet Ruimte lijke Ordening reeds geruime tijd ge leden al goedgekeurd. Het ligt nu bij de provincie. Wethouder Van Duijn: „We hebben goede Jioop, dat G.S. nu snel htm fiat zullen geven. Er zijn enkele bezwaar schriften tegenin gebracht. Die heb ben we als raad ongegrond verklaard en met het plan opgezonden aan G.S. Het architectenbureau Van den Broek en Bake ma uit Rotterdam is inmiddels begonnen met het maken van de definitieve bouwtekeningen. Dus met het bestekklaar maken. Wanneer Gedeputeerde Staten hun goedkeuring aan het plan hechten kan Dura de definitieve bouwvergun ning bij de gemeente Noordwijk aan vragen. Dat hoeft niet lang te du ren, want er is al intensief overleg gaande tussen de bouwer en open bare werken". Er wordt over deze nieuwbouw aan de Noordwijkse Koningin Wilhelmina Boulevard al sinds 1971 gesproken. Het plan kwam voor het eerst in 1972 in de raad. Er zijn vele bedenkingen tegenin gebracht. Hollander en Sein post-Parasol werden op 1 september 1974 voorgoed gesloten en Hoek zette de exploitatie nog tot het eind van het seizoen 1975 voort. Wanneer alles meeloopt zal de nieuwbouw voor het seizoen 1979 helemaal gereed zijn. Het zal beslist een verfraaiing voor de boulevard betekenen, maar helaas geen uitbreiding van het aantal ho telbedden. De appartementen zijn namelijk allemaal voor de verkoop bestemd. Het zit er begrijpelijk wel in, dat een deel van de toekomstige eigenaars ze gedurende kortere of langere tijd aan vakantiegangers zal verhuren. Van een hotelbedrijf op de plaats van Hollander, Hoek, Seinpost en Para sol is echter geen sprake meer. Dat is voorgoed verleden tijd. Een ont wikkeling, die zich ook in andere badplaatsen afspeelt. In binnen- en buitenland! NOORDWIJK De toeken ning van de Bart de Groot-wis selbeker aan het meest verdien stelijke brigadelid in het afgelo pen jaar, behoort traditiegetrouw tot de hoogtepunten van de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de Noordwijkse Reddingsbri gade. Deze keer waren er twee kan didaten voor de trofee naar vo ren gebracht, met name de heer M. Kusters, die achter de scher men veel meer werk verzet dan velen bekend is, en mej. Ina Ve nema, die in het brigadewerk eveneens van wanten weet en ondermeer optrad als speakster (in twee talen) bij de jaarlijkse demonstratie. Er werd over ge stemd en daarna bleek de heer Kusters slechts een neuslengte achter te liggen op mej. Venema. Voorzitter De Jong reikte haar de wisselbeker uit, die vorig jaar in het bezit was gekomen van mej. Joke van Duivenbode. In zijn openingswoord sprak voorzitter De Jong het medele ven van de brigade uit met een van de meest aktieve bestuur ders van de NRB, de heer Maar ten Plug, die in de oudejaars nacht door een wegspringend stuk vuurwerk ernstig aan de ogen werd getroffen. Aanvanke lijk zag het er erg somber uit, maar thans heeft men toch goe de hoop, dat hij het licht in de ogen niet geheel zal behoeven te missen. Herinnerd werd ook aan het gouden huwelijksfeest van de erevoorzitter van de brigade, de heer E. de Groot. In de Jaarstukken was sprake van een vruchtbaar verenigings jaar, waarin veel werk kon wor den verzet en honderden geslaag den voor diploma's en zwembre- vetten konden worden geboekt. Helaas deden zich in het afge lopen seizoen twee verdrinkings- gevallen voor. De penningmeester sloot zijn rekening af met een zeer bescheiden voordelig saldo. De commissie maakte t -kend dat de propaganda-feestavonden van de Noordwijkse Reddings brigade dit jaar zullen worden gehouden op 20, 21, 27, 28 februa ri en 1 maart. De commissie voor de materia len bleek te beschikken over nieuwe verbindingsmiddelen en een nieuwe trailer. Verzocht werd de spullen van de brigade met zorgvuldigheid te behandelen. Ook de slechte toestand van het ma- terialengebouw kwam weer ter sprake. Het bestaande gebouw is alleen goed voor de sloop en de deur is reeds total-loss. Men wacht nu al twee jaar op een nieuw gebouw en de indruk be stond dat het overleg met de ge meente danig in het slop was ge raakt. Bij de bestuursverkiezing zagen de heren B. de Jong en M. Plug, respectievelijk voorzitter en twee de penningmeester zich herbe noemd. De heer J. van Went werd herkozen op de belangrijke post van voorzitter van de tech nische commissie. De heer J. Weenk stelde zich niet herkies baar. In zijn plaats koos de ver gadering met overgrote meerder heid mevrouw J. Boot-Koelewijn tot bestuurslid. Het is voor de eerste maal in het bestaan van de Noordwijkse Reddingsbrigade, dat een van de dames achter de bestuurstafel kon plaatsne men. Mevrouw Boot hoopt zelf niet lang de enige te zijn! De heer Weenk werd bedankt voor het vele werk, dat hij in zijn twintigjarige bestuursperiode voor de brigade had verricht. De verga dering benoemde hem spontaan tot lid van verdienste. De contri butie werd vasgesteld op 8.-per jaar. Daarna kwam ondermeer de vervanging van de strandposten ter sprake. Post III komt daar voor het eerst in aanmerking. Post II zal eerst later vervangen kunnen worden. HILVERSUM Johnny Kraaykamp stopt met zijn tv-shows. Na vier „Johnny Kraaykampshows", die erg veel kijkers teleurstelden, heeft de TROS in overleg met Kraaykamp en regisseur Bob Rooyens het programma van de lijst geschrapt. Voor de shows van komiek Kraaykamp komt nu „Zaal Concordia", een door Jan Blaaser geschreven programma met Adèle Bloemen, daal en muzikale gasten. Het geheel speelt zich af in een buurthuis. Adèle is zowel de exploitante van dat huis als de knappe dochter. NOORDWIJK In de zomer van 1937 maakte KLM Aerocarto B.V. deze luchtfoto van de bloe- menbadplaats Noordwijk. Het was daar toen nog een zeer „sjieke" bedoening, want het vaJcantie houden in Noordwijk was alleen beschoren aan mensen met geld. Daarin is na de tweede wereld oorlog gelukkig verandering ge komen. Die verandering greep ook plaats wat het „gezicht" van de badplaats betreft. Er is heel wat gebouwd. Alleen de Koningin Wil helmina Boulevard is er door die vervallen hotels niet beter op ge worden. Het aanzien van de wan- delpromenade was in 1937 heel wat vriendelijker dan thans. Maar ook aan het herstel van deze bou levard wordt hard gewerkt. Men kan deze foto bestellen bij KLM Aerocarto B.V., Luchthaven Zes tienhoven, Rotterdam, onder ver melding van het nummer 13443.- Zwemrecords LISSE In het zwembad "De Lis" in Lisse werd de derde ontmoeting gezwommen van de E-kompetitie. De deelnemende verenigingen wa ren: ZVS Sassenheim, HZV Hillegom Columtoiaan Voorhout en SC Lisse. Op deze avond werden twee rugslag- records verbeterd te weten bij de jongens van 16 jaar door Cees Cle mens op de 100 meter (1.17.8) en Jan Eiohorn op de 100 meter bij de he ren. Hij bracht het nieuwe record op 1.15.-. Bij de estafettenummers werd het clubrecord van ZC Lisse met ve le seconden verbeterd en verder verbeterde men vele persoonlijke records. ALKEMADE Voor agrarische bedrijven blijft de mogelijk heid om uit te breiden in de beschermde natuurgebieden, die Alkemade rijk is. Hiermee willen burgemeester en wethouders voorkomen, dat een rationele bedrijfsvoering onnodig in de weg wordt gestaan. Eén en ander blijkt uit het bestemmingsplan „Agrarische natuurgebieden", dat thans ter inzage ligt. Het beheer van natuur en land schap vereist een daaraan aangepas te bedrijfsvoering. Een boerenbedrijf eohter, moet zich in de huidige si tuatie in economische zin kunnen ontwikkelen, waarbij structurele maatregelen noodzakelijk zullen zijn die in het algemeen strijdig zijn met de natuurwetenschappelijke belan gen", zo staat in het plan. Conflict Het verbieden van deze ontwikke lingen zal zonder aanvullende over heidsmaatregelen leiden tot onaan vaardbare verliezen voor deze be drijfstak. Zolang de overheid niet bijspringt is een dergelijke beperking onverantwoord. "Er moet dus worden geconstateerd", aldus het gemeente bestuur in het bestemmingsplan, "dat er sprake is van een conflict tussen twee belangen, die niet te scheiden zijn". Als de huidige vorm van agrari sche bedrijfsvoering normaal wordt voortgezet, hoeft dit conflict niet te leiden tot een ernstige aantasting van deze wisselwerking. "Op korte termijn", zo staat in het plan, "zul len echter duidelijke beleidsmaatre- glen in regionaal verband (streek plan-uitbouw) dringend noodzakelijk zijn. Pas dan zullen zowel de natuur wetenschappelijk en landschappelij ke waarden als een daarbij verant woorde agrarische bedrijfsvoering veilig worden gesteld". Voor het gebeid van de Kagerplas sen wordt al gestreefd naar een zo danige bestemming van gronden, dat de bestaande bedrijfsvoering zich kan ontwikkelen, zonder dat daarbij ongecontroleerde gevolgen zullen ont staan voor natuur en landschap. moeizaam onderhandelen zijn de na- tuurconsulent bij het Staatsbosbe- heer en het bestuur van de Unie 1 van Watertoeristen in een stadium gekomen, dat er een afrondend ge- sprek kan plaatsvinden over een aanleg plaats voor boten langs de t Sever, een loopstrook langs deze oe- ver en een onverhard natuurpad door de rest van het gebied. Rijksweg De rijsweg, die de Kaspolder zou gaan doorsnijden, zal vermoedelijk niet op deze plek worden aangelegd. Het provinciaal bestuur heeft dit ge deelte van de weg door het midden gebied "als zeer ongewenst aange merkt". Een visie waarmee burge meester en wethouders het helemaal eens zijn. Zij hebben dan ook de aanleg van deze rijksweg (nr. 16) in het bestemmingsplan onbespro ken gelaten. De provinciale planologische com missie is het met deze gang van zaken niet eens. Zij acht het van belang, dat deze aanleg wel aan de orde wordt gesteld. En dat wekt de nodige verwondering bij het gemeen tebestuur. Commentaar In een commentaar hierop stellen B en W het vreemd te vinden dat de provinciale planologische com missie als adviescollege reacties op stelt, die duidelijk in strijd zijn met een recent vastgesteld streekplan. WD-er Tuynman vertrouwenscrisis "Dergelijke adviezen" aldus het gemeentebestuur, "bemoeilijken in hoge mate het ruimtelijk-ordenings- beleid in een kleine gemeente, die de uitgangspunten van het (provin ciale) streekplan serieus neemt en met veel moeite tracht te komen tot een verantwoorde streekplan-uit bouw. Voor een efficiënte wijze van overleg en besparing van (onnodi ge» kosten, verdient het aanbeveling dergelijke strijdigheden te voorko- Jacht w. Rond de huidige boerderijen zijn bouwgronden geprojecteerd waarop uitbrieidihg van het complex moge lijk is. Niet agrarische bebouwing zal hier worden geweerd. Voorschrif ten hiervoor heeft het gemeentebe stuur van Alkemade onlangs afge stemd op de onlangs door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland ge publiceerde richtlijnen. - De bestaande jachtwerf aan da Ade mag ndt verder uitbreiden. In de gemeentelijke kampeer- ordening is opgenomen, dat vijf tenten of toercaravans een plaatsje mogen kiezen op het erf van een boerenbedrijf. Na een periode van LISSE Voor wie van natuur schoon, gezelligheid en wande len houdt bestaat op 8 februari weer de mogelijkheid om zijn (haar) hart op te halen door deel te nemen aan de traditionele Winterwandeltocht van de Lissese VVV. Honderden deelnemers per Jaar zijn reeds voorgegaan. Jong en oud, veelal in familieverband, maar ook op eigen houtje genieten van een zeer gezonde voettocht door Lissese natuurschoon met ook deze keer weer een puzzel-wedstrijd, waaraan VVV-cadeaubonnen als prijzen ver bonden zijn. De prijs van de deelname is gesteld op f 2,50 per persoon, als men op de dag zelf inschrijft. Bij voorinschrij ving in het VVV kantoor bedraagt de ze pijijs f 2,—. Leden van de VW Lisse kunnen op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis deelnemen (max. 2 perso nen). Een reden te meer om nog even snel lid te worden. De 65-plus sers genieten op vertoon van hun 65-plus-pas 50% reduktie. De start- tijd op 8 februari is vanaf 9.00 uur tot 12-OQ uur. vanaf liet VVV kantoor.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4