9 Koudekerk is voor mii op maat gesneden9 koudekerk reacties een plaats politiek IN DISCUSSIE RECTORSCHAP LEEUWENHORST Zaak dodelijk ongeval aangehouden NIEUWE BURGEMEESTER G. SWAAN: BOTSING BIJ WOUBRUGGE EIST DERDE SLACHTOFFER Reed chauffeur wel of niet door rood stoplicht? Vagina WOENSDAG 14 JANUARI NOORD WIJKERHOUT Het rectorsohap van college "Leeu wenhorst" in Noordwij keihout is in discussie. Blijft dr. VanBoec- kel of gaat hij weg? De beslissing valt morgen als het schoolbe stuur vergadert. Een niet geringe minderheid van het docentenkorps wenst dat hij vertrekt. Dr. Van Boeckel: "De tegenstemmers zijn leraren die de veranderingen, die ik voor sta, niet zo zien zitten. Ik wil de traditionele, autoritaire structu ren, die Jarenlang zo kenmer kend zijn geweest voor het in stituut school, doorbreken. Het college moet zo democratisch zijn, dat iedereen serieus wordt genomen. Dus ook de leerlingen. Kijk, en in de praiktijik gaat dit een aantal docenten te ver." Stemming Drieëntwintig leraren, zo is uit een stemming gebleken, vinden dat de rector mag blijven zitten, zestien daarentegen menen dat dr. Van Boeokel moet gaan, aoht docenten hebben zich van stem ming onthouden. Wat de scholieren betreft (ook hun mening is gevraagd): éénsntachtig procent <445 leer lingen) is voor aanblijven van dr. Van Boeckel, zes procent (zesen dertig leerlingen) is voor aftre den van de rector en dertien pro cent (tweeënzeventig leerlingen) heeft geen stem uitgebracht. O De oudervereniging zal géén advies geven aan het dagelijks be stuur van het college over hoe zij denkt over 't functioneren van het rectorschap van de heer Van Boeckel. Voorzitter Bleeker van de vereniging vertelt: "Het is moeilijk om over een functiona ris te oordelen. Een groot deel van de ouders kent de rector niet eens en weet nauwelijks iets af van zijn werkzaamheden op het col lege. Daarom is het onjuist als wij een mening zouden verkon digen. Die zou subjectief zijn." Venter vertelt de heer Bleeker. dat hij (het afgelopen Jaar "veel en plezierig" contact heeft ge had met dr. Van Boeckel. Een andere groep ouders ech ter, vipdt, dat er wel degelijk een mening oV3r de rector aan het schoolbestuur moet worden uit gebracht. Zij heeft een brief, on dertekend door acht personen, aan alle ouders gestuurd. Daar bij is het verzoek gedaan het antwoord zo snel mogelijk te re tourneren. Herbenoemen In het schrijven wordt voor gesteld tot herbenoeming van dr. Van Boeckel over te gaan mits hij bereid is zich te conformeren aan het vast te stellen 'beleid. Zij willen, dat het schoolbestuur een duidelijk beleid formuleert in samenspraak met ouders, rec tor, docenten en leerlingen en het huidige bestuur van de ou dervereniging te adviseren zijn zetels ter beschikking te stellen en in een algemene ledenverga dering. na het vaststellen van de uitgangspunten van het beleid, een nieuw bestuur te benoemen, dat dit beleid zal uitdragen. Te vens de beide conrectorsplaatse ter beschikking te stellen en pas vervullen nadat het mogelijk is kandidaten te kiezen, die bereid en in staat zijn het geformuleer de beleid uit te voeren. De ouders menen, dat het school bestuur wellicht in onvoldoende mate heeft kunnen mee-evolueren om de schoolleiding voldoende steun te geven in andere dan fi nanciële zaken. Het huidige be stuur van de oudervereniging, al dus de brief, hoeft, doordat nau welijks of geen contact met de ouders werd onderhouden, eerder tegengewerkt dan gesteund bij de moeilijke taak van de schoollei ding. Tot slot zeggen de ouders, dat het docentenkorps onvoldoen de heeft kunnen functioneren als geheel. Dit komt, omdat er geen voldoende uitgewerkt beleid voor handen was. Niet ontevreden Dr. Van Boeckel (tot voor een Jaar was hij adviseur van weten schapsminister Trip) stelt, dat hij zelf een groot voorstander is van een stemming over zijn func tie door alle geledingen van de school. "Ik ben vooraf uitdrukke lijk akkoord gegaan met een voorlopige aanstelling voor een periode van twee Jaar. Er is in middels ruim een jaar verstreken. Het bestuur vindt het nu tijd, dat er over een vaste aanstelling wordt beslist", aldus Van BceckeL Zelf is hij niet ontevreden over de gang van zaken op school. "Het klinkt misschien wat arro gant", zegt de rector, "maar als ik vond. dat het niet goed zou gaan, zou ik zonder meer op- 1 KOUDEKERK AAN DEN RIJNzonder meer een carrière-maker. Da JSL Vy Reacties uit het politieke kamp in is bij Swaan duidelijk niet het geval KOUDEKERK AAN DEN RIJN „Tja, het is natuurlijk een hele onderneming om op je vijftigste nog aan een nieu we carrière te beginnen. Maar ik heb weloverwogen geko zen. Aan enkele wensen, die de Koudekerkse raad heeft ge schetst, voldoe ik. Alleen de WD had graag een jongere kerel gehad als burgemeester. Bestuurlijke ervaring heb ik wel al ben ik ook wel eens met m'n hoofd tegen de muur gelopen. Ach, ik denk maar zo' daar leer je van Door Jan Westerlaken Voor full-time wethouder G. Swaan van Nieuwegein kreeg de Jaarwisseling een interessant tintje toen hij van het ministerie van bin nenlandse zaken te horen kreeg, dat hij als eerste stond op de voordracht ik door mijn werk en cotacten met overheid en bevolking snel ingebur gerd hoop te worden", aldus de nieuwe burgemeester, die in het Koudekerkse vooral het landelijke zeer aantrekkelijk vindt. "Ik hoop weinig gebruik te maken van een auto en veel te fietsen". Zorgen Toch maakt de heer Swaan zich he tja ur g e mees tersambt in Kou- nog wel enkele zorgen. De verhul- zing van Nieuwegein naar Koude- vermoedt hij, vooral ■aar vallen. "Ik hoop, snel zal wennen. We zit- dekerk. Een overgang waar hij wel _even aan zal moeten wennen. Nieu- z&\, wegein, een 6terk ontwikkelende zjjn Vrou groeikern waar over tien jaar zo'n zestigduizend inwoners zullen wo- ten pas anderhalf Jaar in nen, verruilt hij op 1 februari voor nieuw huis, het vierduizend zielen tellend dorp- haar idee je Koudekerk waar stabilisatie hebben we helemaal is ontworpen. Rondom duizend vierkante me nen zijn te verwachten. Blij De heer Swaan is toch blij met zijn benoeming, "ik begrijp dat een aantal mensen Juist bij deze over gang wijst op het grote verschil aantal inwoners huizen. Maar ee 6en beide gemeenten is natuurlijk niet te maken. In kleinere plaatsen is het mogelijk dat de overheid nau we contacten kan onderhouden met de bevolking. Om dit te stimuleren, uit te bouwen en de behoeften tt peilen zal er gericht moeten wor den gewerkt. Ik beschouw dit als een belangrijke taak voor de over heid in haar geheel en voor een bur gemeester in het bijzonder." Die contacten met de bevolking in gen we een mooie ambtwoning, di rect aan de Oude Rijn. Misschien word ik nog wel eens een water sporter Uitbundig heeft z'n vrouw hem gefeliciteerd met de benoeming in Koudekerk. "Voor mij", zegt de heer Swaan, "was zij erg blij. Maar de te bouwen ze11 heeft zij nooit geambieerd om vergelijking tus- eerste burgeres te worden". In zijn politieke loopbaan heeft de heer Swaan als wethouder di verse portefeuilles beheerd: finan ciën, sport en welzijn, woningbouw, huisvesting en ruimtelijke ordening en verkeer. Alleen openbare wer ken ontbreekt in de rij. Als burge meester van Koudekerk krijgt hij daar nu mee te maken. Dat duidelijk niet het gevaL het algemeen Hij is op mij overgekomen als een nan met wie Je kunt praten en vow-' 1 iemand, die weet wanneer hi] moet Koudekerk zijn genomen gunstig uitgevallen burgemeester Swaan. Vooral de bei de wethouders, mevrouw Le Large luisteren", en de heer Van Bostelen, die gis; Een kritische opmerking spuit VVD-er een het zonder meer Jammer, dat er in het Koudekerk een CHU-er is benoemd.' Wij hebben aangedrongen op aan stelling van een WD-burgemeester, onze regio zo weinig kern Nieuwegel: sympathieke figuur goed werken zal zijn. Loco-burgemeester Van Bostelen: omdat w w "Swaan is een man. die we ta Kou- liberale eerëte börgêra"ziJnT dekerk goed kunnen gebruiken. Ja, betreurenswaardig, dat, «eraan 1„ is wel eens opgegeven tegen burgemeester met „hoge" leeftijd schonken". Maar die zal meer invloed hebben dan 'n Jongere kerel. Naar luister je sneller". het geheel geen aandacht is Ue VVD had in haar profielschets lemana sterk aangedrongen op een Jonge burgemeester. De commissaris heeft Van Bostelen vindt het zeer be- desalniettemin toch iangrijk, dat de i burgemeester i als eerste op de voordracht ge- een goede politieke scholing achter plaatst. Kammeraad: "Als ik de hul- de rug heeft. "Daar kan Koudekerk aise ontwikkeling bekyk kom ik «er- profiteren. Voor mezelf op terug. mooi zeg ik bÜJ te zijn, dat er een echte bestuurder naar ons dorp komt." Eenzelfde reactie van mevrouw Le Large. „De commissaris van de kondn- gin heeft voor Koudekerk, een juis- voorzitter "met te keus gedaan. Er zijn in onz meente veel autochtonen, die Ik ben biy, dat Koudekerk een burgemeester krijgt met bestuurlijke ervaring. Er is in de Koudekerkse raad nogal wat verdeeldheid. Een vaderlijk gezag de christelijke richting hebben Daarom Paxtij van de ^id. Jan Wonder- ■heb ik tegen zijn pohtiekè kleur g,em: »Ilc weet ,niet meer (CH red.) in het geheel geen be- precies ln de profielschets hebben gezegd. Natuurlijk hebben "En wat zijn leeftijd betreft ?Ach PvdA-burgemeester gevraagd. ais je een jonge kerel krijgt, is hij Maar ik vind het niet jammer, dat er iemand is benoemd met een andere politieke kleur. Gezien de verhoudin gen in Koudekerk vind ik dit een verantwoorde beslissing". Wondergem is blij, dat de benoe ming vrij snel is afgekomen. "Als hij er tegenaan wil, krijgt de nieuwe burgemeester alle steun van de P vdA. Voor een figuur, die wil weten wat er leeft in het dorp, en achter een beperkte groei van Koudekerk staat, kan er een heerlijke gemeente liggen om in te werken. Eén wens heb ik: Ik hoop, dat hij zich wil inzetten voor de Jeugd. Dat zal zeker WOUBRUGGE In het Acade- wel het geval zijn, neem ik aan, misoh Ziekenhuis in Leiden is dins- want hij heeft zelf ook jonge kin- dagmiddag de 24-jarige C. Lam Lion uit Amsterdam overleden aan de verwondingen, die hij dinsdag- zal zijn". morgen heeft opgelopen bij een verkeersongeval in Woubrugge. Hij fers van 'het ongeval v zittenden van het busje. De vierde ernstig gewonde ook in- nepertocht, even buiten de bebouwde kom richting Hillegom. De bejaarde was door verdrinking om het leven Over het wethouderschap in een groeikern vertelt hij"Dat is En dat is wel begrijpelijk. heeft gesneden, moest spoorloos. het sterk uitwassende Nieuwegein omdat er in korte periode legio verwateren. Wekelijks worden derwerpen moeten worden behan zeker dertig huizen opgeleverd. "Door deld. Dat brengt spanningen met öit grootschalige," aldus de heer zich mee en ook in het dagelijks dekerk hoop ik weer zo te kunnen beïnvloeding functioneren, dat de persoonlijke re laties op de voorgrond komen te staan, meer dan in een groeikern mogelijk is." de persoonlijke helemaal niet tegenop. Ik verwacht dat dit een plezierige bijeenkomst zal worden met een stukje Drie keer is de heer Swaan op "verkenningstocht" geweest in Kou dekerk. Eerlijk zegt hij: 'Twee keer zag ik het niet zo zitten: het regende en het verkeer op de rijksweg zat m vast. M'n eerste indrukken waren m<^d "natuurlijk. Dat teb je altijd" dus niet zo geweldig. Maar ik ben teruggegaan op *n zonnige dag en toen zag ik het wel zitten. Ik ben onder de indruk ge komen van de talrijke projecten en vooruitstrevend beleid is gevoerd, zijn. Dit getuigt ervan, dat er een DEN HAAG/ZWAMMERDAM Reed op 13 oktober een 25-jarige bestuurder van een vrachtauto op genie es ter door de commissaris de Spoorlaan in Zwammerdam opzet- de koningin, drie dagen eerder. Over het afscheid: .Daar ae ik of werkten de rmmea Feit voertuig Steekt dan voor de zoveelste keer zijn sigaartje aan. Eén van de dingen, die hij gemeen heeft met oud-burgemeester Van der Linden. met een snelheid van ongeveer 40 -50 km. op de zebra aanstoof, waar een aantal schoolkinderen de weg overstak. De gevolgen waren verschrikke lijk, twee broertjes werden omver gereden. Eén van hen werd zwaar gewond en de ander gedood. Na een uitvoerige bespreking van het ge beurde en ondanks de toelichting oor de hoofdagent van politie A. Jan sen gegeven, kon de rechtbank niet tot een duidelijk genoeg oordeel kof men over het gebeurde daarom, een andere mei liseerde politiedeskundige op te pen, om welke reden dere behandeling aangehouden. en Willem Broekema lukte dat niet die een uitvoerige technische uiteen- meer. zetting gaf over de werking van het De chauffeur uit Bodegraven reed remsysteem. Een ooggetuige had ge- hoewel hij het pedaal indrukte, de zien, dat de chauffeur op het kritie- q besloot luchtrem niet werkte. Maar de gespecia- hoofdagent had direct na het ge beurde geconstateerd, dat dit wel het geval was. Opvallend was ook de zaak werd de verklaring van twee personen, die busje achter de vrachtauto De mogelijkheid, dat verdaohte zijn waardoor deze tingen kunnen verstrekken zich met schaarde, is nog haar in verbinding te stellen onder nummer 02503—4941 (toestel 216). De oorzaak van dit ongeval Is nog steeds onbekend. NIEUW-VENNEP Woensdag 21 januari om 3 uur zal de nieuwe pro testants christelijke kleuterschool "Hommelnest" aan de Madelief straat 9 in Nieuw-Vennep, officieel worden geopend door mevrouw R. Goedhart- Hoge ndoorn, rljksinspectrice van het' kleuteronderwijs. HILLEGOM Dinsiag 20 Januari vergadert de afdeling Hillegom van de PPR 's avonds om 8 uur in ge bouw "De Lantaarn", Haven 50. De vergadering is openbaar. het van tevoren zag aanko- NOORDWIJK De aangekondigde aldus de rechtbankpresident, bijeenkomst voor alle EHBO-ers in Noordwljk, beroeps- en reservepolitie.i en dergelijke bij hulpverlening be reden, dat zij geen rode remlichten voet verkeerd had geplaatst op de trokken organisaties en instellingen, remschoen, kwa éveneens ter is verzet naar maandag 19 januari phen. Nabij de Spoorlaan, staken vrachtauto, beladen met gipsplaten, schoolkinderen over. Op het geluid 3000 kilo was overbelast, van de claxon, konden vier kinderen nog net aan het naderende gevaar te ontkomen, de broertje Adriaan remd zou zijn", aldus de hoofdagent, sprake. Zowel officier als rechtbank waren van oordeel, dat gezien de da Zeestraat. Er ernst van het gebeurde, een ruim den vertoond in de dorpshuis „De Kuip" film wor-l hartoperatie. "Dat zou ook van invloed zijn ge- deskundige informatie noodzakelijk Verder wordt voorlichting gegeven veest op de remweg, indien er ge- is. Daartoe werd de behandeling Omtrent het optreden bij een hart-' r onbepaalde tijd geschorst.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4