Brandweerbeleid oorzaak van een felle discussie agenda Woonwagens op Stadhuisplein CDA wil deel a rijksweg 11 snel aanleggen In Voorschotense commissie Algemene Zaken C. Onderwater mooiste geheel Warmond heeft een CDA Oegstgeest heeft werkgroep verkeer WOENSDAG 14 JANUARI 197( VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie voor "^Algemene Zaken onder voorzitterschap van burgemeester J. v. d. Haar had weinig moeite met de aanschaf van een ïage/hogedruk autospuit voor de brandweer, waarvoor een krediet van f 166.500,beschikbaar gesteld moet worden. Wel erg veel moeite hadden de commissieleden met de door B. en W. gevoerde gedragslijn inzake de brandweervoorzie- 'ning. S. Begeer (VVD) gebi'Uikte zelfs een krachtterm terwijl hij een op- -sonuning maakte van de diverse be sprekingen over de aanschaf van brandweermateriaal. Eerst kwamen B en W volgens het Beleidsplan met tie aanschaf van een ladderwagen. Deze ladderwagen werd door B en '"W vervangen door een rampenwa- •feen, nadat bleek dat geen meerder heid gevonden kon worden voor ma teriaal van de brandweer dat in re gionaal verband "geleend" zou kun nen worden. De gemeenteraad ging akkoord met de rampenwagen en B en W deelden de raad mede dat er voorlopig aan niets meer behoefte bestond. De commissieleden zijn daarom terecht ontstemd over het feit, dat als 't ware uit 't niets de aanschaf van een autospuit naar vo ren wordt geschoven. Hierover staat niets in het beleidsplan en dat ter wijl de oude wagen 15 jaar oud ia en normaliter vervangen behoort te worden. Ook Esse laar (CDA) meen de dat B en W geen gelukkige hand hebben in de aanschaffing van brand weermateriaal. In samenspraak met wethouder Oosterbaan (WD), de chef finan ciën en de commandant van de brand weer kwam de burgemeester tot een afdoende antwoord. Op de prioritei tenlijst voor 1975 stond de aanschaf van de autospuat. In 1975 kon niet tot aanschaffing worden overgegaan hoewel er wel financiën waren. Het Beleidsplan is opgesteld voor de ja ren 1976 en verder en daarom staat de thans aangevraagde autospuit niet in dat plan. De aanschafffing van de autospuit drukt niet op de begro tingsruimte voor 1976. H. van Wijk (PPV) vond het een nare zaak dat in het voorstel al deze gegevens niet vermeld stonden, waar door oa. de commissie financiën de aanschaffing voorlopig aangehouden heeft. De gehele gemeenteraad zal alsnog de nodige informaties krijgen, waardoor de autcrspuit de 'eindstreep' kan halen. De commissieleden zagen wel graag spoedig het jaaroverzicht van de brandweer tegemoet. W. Iestra (PCC) wilde weten waar om zaterdagavond na een ernstig verkeersongeval op de Leidsewes ter hoogte van de Elslaan de ambulance pas na een uur wachten arriveerde. De burgemeester kon hem hierover geen antwoord gegeven wegens on bekendheid met deze zaak. Keuring De Kerkduif zien op een g toonstelling. Er waren 140 dui ven ter beoordeling aangeboden. De keuring in het Graalhuis gebeurde door de heer Van Ant werpen uit Poeldijk. Zyn taak was verre van gemakkelijk om dat de verschillen in diverse klassen dikwijls minimaal wa- Dat gold ln het bijzonder bij de hokkenshow waar uiteinde lijk W. Belt Sr. als winnaar naar voren kwam. Een oude doffer van C. Onderwater was goed voor een dubbele prijs. Naast de eerste plaats in zijn categorie werd deze ook het predikaat "Mooiste geheel" ver leend. De uitslagen waren: Mooiste geheel: C. Onderwater; Mooiste oude doffer: C. Onderwater; Mooiste oude duivin: W. Belt Sr; Mooiste jonge doffer: W. Belt Sr.; Mooiste jonge duivin: T. v. d. Akker. Hokkenshow: 1. W. Belt Sr. 369 pnt.; 2. S. ae Groot 36812 pnt.; 3. P. de Eisen 368li pnt.; 4. J. Bartels 36814 pnt.; 5. C. Onderwater 368 pnt; Klas 1: 1. P. d. Eisen; Klas 2: 1. W. Belt Sr.; Klas 3: 1. C. Onderwater; Klas 4: 1. J. Bar tels; Klas 5: 1. W. Belt Jr.; Klas 6: 1. T. v. d. Akker; Klas 7: 1. T. v. d. Akker; Klas 8: 1. W. Belt Sr.; Klas 9: 1. W. Belt Jr. WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest socii telt voor kamerbewoners en alleeij staanden, 9-1 uur nam. Kennedy laan 11. Oegstgeest. tofoJ matieavond Baha'i Gemeenschap. Apothekersdijk 33. Volkshuls. InfoJ matie en Inschrijving kinderclubs, a Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.M Breehuys, Breestraat 19, kindercluj Ontmoetingscentrum. Hoek Boshui' zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2.3j Haarlemmerstraat Om Hoge Rijndijk te ontlasten De initiatiefnemers tot het Warmondse CDA achter de tafel. WARMOND "Het CDA moet wor den gezien als een bekroning van een al enkele jaren durende samen werking tussen de KVP en de Chris telijke Groeperingen in Warmond. ÜDit zei de heer Tulp gisteravond nadat in Het Trefpunt het CDA of ficieel was opgericht en hij tot frac tievoorzitter in de Warmondse raad was gekozen. Hij hoopte dat „met het oprichten .Van één christelijke partij de ach terban ook wat meer gemotiveerd zou raken. Hij onderstreepte dan ook de opmerkingen die uit de zaal kwamen dat het Christen Demo cratisch Appèl aan klantenbinding^ aan imagebuilding moet gaan doen. «Er moet wat meer tam-'tam ge maakt worden", aldus fractieleider Tulp. Dat het landelijk nog niet tot een ra menwerking tussen de drie chris telijke partijen is gekomen achtte hij geen bezwaar. Volgens Tulp konden de heren nu zien hoe de wens tot samenwerking bij de basis leeft. De opening van de vergadering verrichtte waarnemend KVP-voor- z it ter Vergeer. Volgens hem bestaat cr een grote behoefte aan een CDA. Hij refereerde daarbij aan de zon dag bekend geworden uitslag van de door het bureau Lagendijk in op dracht van de AVRO gehouden opi niepeiling. Daaruit bleek dat wanneer de chris telijke partijen elkaar in een partij zouden kunnen vinden, zij 36% van de stemmen zouden halen. Mocht dat niet lukken dan zouden zij 4% kiezers verliezen. Tijdens de verga dering gisteravond waren ook vier van de vijf raadsleden van het CDA én wethouder Van der Kroft aan wezig om de CDA-leden een indruk te geven van hun werk en vragen te beantwoorden. Aan het eand van de vergadering moest uiteraard een bestuur geko zen worden. In dat bestuur hebben zeven leden zitting. Voorzitter is de heer Heijl die voordien voorzitter van de Protestants Christelijke Groepering was. ZOETERWOUDE „Zoeterwoude Rijndijk zal reeds enorm veel baat hebben wanneer een klein gedeelte van rijksweg 11 (verbinding Leiden-Alphen) zou worden aangelegd, n.l. het ge deelte aan de zuidzijde van de spoorlijn vanaf de Burg. Smeets- weg tot aan de rijksweg 4". Apotheken wordt waargenomen Dat zei de heer Engelkens, fractie leider van het C.D.A. bij de algeme ne beschouwingen. Hierdoor zal de verbinding van het industriegebied in de Grote- en Barre Polder met rijks weg 4 Rotterdam-Amsterdam) via deze rcrute afgewikkeld worden, het geen een ontlasting zal betekenen voor de Rijndijk. De voor de gemeen- té zo funeste tracering van rijksweg 11 tussen de Zuidbuurt en het dorp as hoogst waarschijnlijk definitief van de baan maar staat officieel nog steeds op de plankaart. Trace ring langs de zuidzijde en evenwij dig aan de spoorlijn Leiden-Alphen a. d. Rijn krijgt steeds meer voorkeur. Over het tijdstip van verwezenlij king is nog niets zinnigs te zeggen. Tot dan zit. Zoeterwoude met een reeds nu onaanvaardbare verkeers belasting waardoor het woonmilieu reeds ernstig is aangetast en de ver keersveiligheid onaanvaardbaar hoog is. Dit zal in de komende ja ren alleen nog maar verergeren. Er moet bij de Rijksoverheid met klem op worden aangedrongen dat zo snel mogelijk tracévaststelling van rijksweg 11 moet plaats vinden en daarop aansluitend een zo snel mo gelijke aanleg van het bovengenoem de gedeelte. Ook de andere politie ke groeperingen zijn voorstander van een tracé langs de spoorlijn. P.Z. zegt dat hoewel milieubelan gen hoog staan aangeschreven, zij toch meent dat het directe levensge vaar dat de gebruikers van de Hoge Rijndijk en de mensen die er aan wonen bedreigt, een factor is van zo veel belang dat er gesproken kan worden van een doorslaggeven de milieufactor voor de betrokkenen zij het dan in een andere zin alsdat P.Z. daar gewoonlijk aan hecht. IN OEGSTGEEST Bloembollen- bedrijf Homan gaat sluiten OEGSTGEEST De bloembol- lenhandel H. Homan en Co N.V. aan de Dorpsstraat in Oegstgeest wordt por 1 maart opgeheven. Het personeel (in totaal ongeveer 25 mensen) is ontslag aangezegd. In de bloembollenwereld werkt het personeel op basis van een jaarcon tract. Zowel werkgever als werkne mer kunnen (met inachtneming van een bepaalde termijn) het contract aan het eind van de looptijd opzeg gen. Het jaarcontract van de personeels leden van Homan loopt op 1 maart af. Het bedrijf heeft te kennen ge geven, dat de arbeidsovereenkomst niet zal worden verlengd. Voor het kantoorpersoneel van Ho man, dat niet onder deze regeling valt is overigens nog geen ontslag vergunning aangevraagd. Bestuurder P.J. Lodiers van de Voedingsbond NKV is niet erg te spreken over de manier, waarop Ho man zich ten opzichte van de vak bonden heeft gedragen. „Het bedrijf heeft zich ertoe beperkt, ons in ken nis te stellen van het feit, dat de contracten niet zouden worden ver lengd, zonder ons nader te infor meren. We hebben dan ook een brief klaarliggen, waarin we schrijven dat we het met deze uitleg van de c.a.o. niet eens zijn", aldus de heer Lodiers. Jongens stalen negen auto's LEIDEN De Leidse politie heeft twee Jongens, reap. 19 en 20 Jaar, ~~li5 uur vm en v uit Leidschendam aangehouden, die Dienstencent een in Amsterdam gestolen auto probeerden te verkopen. Het Jeug dige tweetal, dat na een tip in de kraag kon worden gegrepen, be kende tijdens het verhoor in het bureau aan de Zonneveldstraat in totaal negen auto's te hebben ge stolen. De diefstallen werden sinds het begin van dit jaar in de wijde omgeving van Leiden gepleegd. Begijnhof 2, 'tBegyntJe, praath voor relaties en seksualiteit, do 1-5 uur nam., tel. 126831 Lange Voort 44, Oegstgeest. liede DONDERDAG Van der Valkboumanweg 236 Lel, derdorp, Bijbelstudie i liapi isu-ngemeente Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.31 Pieterskerkstraat 1Werkgroeï ni0nJstn;a(r,AMvno 1 r\ j alleen] Bwuuiueu, 3-i uur nam. 3e Binnenvestgrachtkantine Cloi Leembruggen, ruilavond Phllate, lloa, 7.30 uur nam. Kirnhoeve Voorschoten, Commissi! Jeugdzaken. 8 uur nam. Gemeentehuis. Oegstgeest, Raadsl *- -.oiuimijr.r .1.1 i i ii i i 'u'tl Interne Organisatie en Beheer. 8 Noordeinde 2a, i zondagsdienst door: Apotheek Kok. Rapenburg 9*] 2525 Tevens op zaterdag Apotheek, Wilhelmina- reieroblscüe hulpdienst: Dag en nacht Architecten uitti uuuer us woensdagavond 126385, Zitting op Maatschappelijk Werk 44c. Spreekuur dag ma. en dl. - 071-142144. Maatsch. Werk. Oude Rijn 1 uur n.m., i Telefoon Kinderopvang 130360. Geopend dl. Noordeindspiem 2b, tel. 140483 gemene informatie dag. van 910 Dierenhulpdienst Leiderdorp. Dag Huize St.-Maarten LEIDEN Een achttal woonwa gens hebben vanochtend om half zes het Stadhuisplein bezet. Deze actie wordt ondernomen door be woners van het regionale woonwa genkamp in Leiden aan de Haar lemmertrekvaart om kracht bij te zetten aan hun eisen. In een open brief aan de gemeente Leiden heb ben de woonwagenbewoners verleden jaar december deze eisen uiteenge zet. Op de eerste plaats werd in die brief geëist dat de gemeente Leiden terug zou komen op haar beslissing om de leenbijstand, bedoeld om een neiuwe wagen aan te schaffen, te koppelen aan het bezit van een legale standplaats. Aangezien er in Leiden twaalf "overbezetters" zonder legale standplaats zijn, komen deze twaalf nu niet meer in aanmerking voor ide leenbijsitand. Daarnaast werd van de gemeente Leiden geëist dat zij het brakliggend terreintje naast het Jcamp, waar vroeger een schooltje stond, beschikbaar zou stellen aan ,-het regionale kamp om er noodvoor zieningen te creëren. Tenslotte werd geëist dait de gemeente Leiden meer druk uit zou oefenen op de andere gemeenten in de regio opdat deze snel kleine kampen aanleggen. Aan deze eisen in de open hrief was het ultimatum gekoppeld dat vóór 11 januari beslist zou worden. Óp het antwoord van de gemeente, dat diverse commissies van de raad Zich hierover zouden beraden, beslo ten de actievoerders 't Stadhuisplein te bezetten. In een gesprek dat van ochtend plaatsvond tussen een dele gatie van vier man en burgemeester Vis en wethouder Oosterman, stelde deze laatste dat de gemeente klem zit tussen het ministerie van CRM en de behoefte van de woonwagen bewoners. "Het ministerie adviseert positief voor het verlenen van een feenbijstand, maar dat betekent dat j er weer een wagen bijkomt op het 1 overvolle kamp; en uitbreiding van het kamp wordt niet toegestaan, i Vandaar dat de gemeente beslist om geen leenbijstand te verlenen. Als u in beroep bij B en W en bij Gede puteerde Staten". De bewoners merk ten op dat al sinds '68 gepraat wordt "over nieuwe plaatsen. "Door het ge harrewar van de gemeenten onder ling worden de bewoners de dupe" Zy eisten van Leiden, omdat dat de enige OEGSTGEEST De groei van het gemotoriseerde verkeer is vooi- een aantal inwoners van Oegstgeest aanleiding geweest, de krachten te bundelen in de Werkgroep Verkeer Oegstgeest. De werkgroep wil fun geren als gesprekspartner voor de gemeente bij de discussie over het schetsplan voor verkeer. Doel van de werkgroep is de aan tasting van het leefklimaat ln Oegstgeest door gemotoriseerd ver keer, waar mogelijk, te beperken en daarmee de straten m de woonwij ken iets terug te geven van oude woonfuncties zoals ontmoetings plaats, speelruimte en veilige weg naar school. Zij streeft naar: Verhoging van de veiligheid van de meest kwetsbare verkeers deelnemers (bejaarden, kinderen) Beperking van verkeerslawaai en stankoverlast, en bevordering van milieu vriendelijke verkeers- lopen, fietsen). Om iets van deze ideeën te kun nen verwezenlijken acht de werk groep het onvermijdelijk, dat he.t overmatige en massale gebruik van gemotoriseerde voertuigen wordt beteugeld. Dit betékent aflerminst. dat deze voertuigen uit de woonwij ken zouden moeten worden ge weerd. De gedachten van de werk groep gaan m de richting van het zogenaamde 1 wooner f verkeervoor de woonwijken van Oegstgeest (veilige snelheden, prioriteit voor voetgangers en fietsers). De werkgroep mu het op prijs Moederhulp stellen als een ieder die zich bij de ze problemen betrokken voelt, zoals buurtcomlté's, actiegroepen, ouder- comlité's, als ook iedere medeleven de burger, contact met haar zou willen opnemen. Het adres ls Werk groep Verkeer Oegstgeest, Pr. Bea- trixlaan 61. Oegstgeest. Telefoni sche reacties: 152701. nacht bereikbaar. Tel. 132187 Gezinsverzorging durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (ma t/m vry. 9-10 uur Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 161008, mei J Schrama (maatsch. werkster). 133921 en 761944. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale aif Tuincursus De afdeling Wassenaar van de Ko ninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde organiseert in februari weer 'n cursus in tuinonderhoud. De ze cursus zal worden gegeven door maj. Edelman. Ter Inleiding is er op donderdagavond 22 januari (8.00 uur) in het Jeroenhuis een causerie onder de titel "Uw tuin in alle sei zoenen". De cursussen zullen worden gehouden op dinsdagavond in het Je roenhuis. Kosten voor leden van de vereniging f 10,- voor niet leden f 15, Men kan zich opgeven bij C. van Vulpen, Weederlaan 63, Wassenaar, Telefoon 10367. Cijfers Een delegatie van de woonwagenbewoners in gesprek met bur gemeester Vis en wethouder Oosterman. u het daar niet mee eens bent moet ter is, gebracht worden. Burgemees- gemeente is die nu iets kan doen. ter Vis verzocht de bewoners van het snel de aanleg van noodvoorzienin- Stadhuisplein te vertrekken: "Met gen. Wethouder Oosterman zegde toe, hier te blijven staan maakt u zich- dat met CRM contact zou worden zelf bepaald niet populair", opgenomen en dat B en W komende De woonwagen bewoners beraden vrijdag zich nog eens indringend zich momenteel over de te nemen met het probleem zouden bezighou- stappen; bij 't sluiten van deze editie den; zo snel mogelijk zou de kwestie hadden zij nog geen beslissing ge- ook in het bestuur van het regionale nomen over het al of niet laten kamp, waarvan Oosterman voorzit- voortdueren van de bezetting. Gladheid De bevolking va nam in 1975 toe met 16 personen. Het inwonertal van Oegstgeest is daarmee gekomen op 16.386 (waar van 7749 mannen en 8637 vrouwen). Door geboorte nam de bevolking toe met 127 personen (58 jongens en 69 meisjes) en door overleden gingen er 147 personen af (63 mannen en 84 vrouwen). Er vestigden zich in Oegstgeest 1439 personen (711 man nen en 728 vrouwen) er vertrokken 1403 personen (676 mannen en 727 vrouwen). Voor de ambtenaar van de burgerlijke stand werden 138 huwe lijken voltrokken terwijl 34 vonnis sen van echtscheiding werden inge schreven. Het zal wel niet nodig zijn, nu het voorjaar al heeft aangekondigd er snel mee te willen beginnen maar dit moet u doen als het mocht gaan vriezen (ten minste als u in Voor schoten woont) "Ingevolge het bepaalde in de Voorschotense Politieverordening moet de gebruiker en bij 'gebre ke van deze, de eigenaar van een binnen de bebouwde kom gelegen gebouw, terrein of erf, bij sneeuw val of gladheid verplicht de vol gende maatregelen nemen: bij optredende gladheid, tussen 8 en 22 uur, zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval binnen één uur, het openbaar voetpad, gelegen voor dan wel langs het voren bedoeld gebouw, terrein of erf, op voldoen de wijze met zand, turfmolm, zaagsel of andere daarvoor bruik bare stof te bestrooien de onder 1 bedoelde voetpaden, na sneeuwval, dagelijks van sneeuw te ontdoen, met dien ver stande, dat de sneeuw of het ijs dient te worden verzameld op de uiterste rand van het voetpad en wel zodanig, dat voor het voetgan gersverkeer voldoende ruimte over blijft en dat tevens voldoende ope ningen voor het afvloeien van dooi water aanwezig zijn en autobushal ten, alsmede brand- en rioolputten vrij blijven. Burgemeestersbal enigingen "De Deylknotsen" wordt georganiseerd is zaterdagavond 17 januari het "Burgemeestersbal" aan de beurt. Om 9 uur begint in het Jeroenhuis in de Kerkstraat deze feestavond, waarvan burge meester Staab het middelpunt zal zijn. Het vorige Jaar, toen het Bur gemeestersbal in "De Schaapskooi" op Duinrell werd gehouden, boden de Deylknotsen in het kader van het "Jaar van de vrouw" aan me vrouw Staab een geldbedrag aan, waarvoor de burgemeestersvrouw zelf een bestemming mocht zoeken. Deze gift is de aanleiding geworden tot het organiseren van het bevol kingsonderzoek op baarmoeder- mondkanker, dat op het ogenblik aan de gang is. Ongetwijfeld zullen „De Deyl knotsen" voor het komende "burge meestersbal" weer een nieuwe ver rassing in petto hebben. Klankproject In Oegstgeest zal het Klankproject 1976 donderdagmiddag 5 februari in de aula van het Rijnlands Lyceum worden uitgevoerd. Deze middag van samenwerking tussen orkest en kin deren is bestemd voor de leerlingen van de zesde klassen. Voor de leer lingen van de vijfde klassen komt er in mei een heruitvoering van Toon je eigen toon. straat 45. vry Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- •eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- 11.00—12.00 u. Burgerlijke Stand Esser, Caroline Boer, 82 jaar, r iaïL.' J?v.dJ*MélJB LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscö Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Posthus 64 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Na bezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur re'efoon 071—130500. IndieD Id gesprek 071—134539. Hoofdredacteur Han Muider. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2