WITTE SCHOENENHAL RHETORICA =45. WS W- ers insch rijven als woningzoekenden WAAROM durftuhetwoord niette nemen? Spreekvaardigheid Van zestig naar vijftig woningen in Ververbuurt Leids college verdeeld over voordracht voor gemeentesecretaris Nieuwbouwflats op plaats Oosterkerk? assistente MPARTE TKERMO-fOAM ISOLATIE B.V. -»r randstad uitzendbureau hrrandstad Echt boxcalfsleren damesschoen van het bekende merk "Salamander" geheel leer gevoerd, leren zool en een zacht voetbed voor de J—v gevoeligste voet WOENSDAG 14 JANUARI 1976 LEIDEN. PAGINA 23 Open brief aan Leidse raad LEIDEN Twee medewerkers van de Onderwyswinkel in Leiden-Noord hebben in een open brief aan de Leidse gemeenteraad een pleidooi ge houden om WSW-ers direct als eco nomisch gebonden aan de gemeente waarin zij werken, te beschouwen. Volgens een inmiddels door B en W goedgekeurde nota moet iemand die in WSW-verband werkt een jaar in Leiden werken alvoreng als woning zoekende bij het Bureau Huisvesting te worden ingeschreven. WSW-ers zijn mensen die moeilyk aan de slag komen en krachtens de wet sociale werkvoorziening van het ministerie van Sociale Zaken te werk gesteld worden bij instellingen, die meestal werkzaam zijn op welzijnsge- ARRESTATIES In de Indiase deelstaat Goedjerat is het aantal arrestaties wegens "anti-sociale acti viteit" tot 360 opgelopen. De arresta ties zijn verricht op grond van ver ordeningen in het kader van de sinds 26 juni geldende noodtoestand. Deze beogen verscherping van de strijd tegen illegale activiteit, in het bij- zondder de zwarte markt en belas tingontduiking. FORMATEUR Leone van Italië heeft gisteren de christen-democraat Aldo Moro verzocht een kabinet te vormen, het 38ste sinds de val van het fascisme. Moro leidde ook de re gering van christen-democraten en republikeinen die vorige week woens dag viel doordat de socialisten hun 6teun opzegden. Moro is al viermaal premier geweest. bied. In de brief van Hans de Koo- men en Maarten Witkam wordt een opsomming gegeven van de pogingen die in het werk zijn gesteld om aan onderdak te komen. Het tweetal woonde sinds augustus vorig jaar op een kleine kamer in een pand aan de Janvossensteeg. Be roep tegen de afwijzing om inge schreven te worden als woningzoe kende werd op 7 november Jl. door de commissie huisvestingsaangele genheden afgewezen. Door Huisves ting werd inmiddels verwezen naai de stichting Huisvesting Werkende Jongeren en de zogenaamde "vrye vestiging". Volgens de briefschrijvers heeft de stichting een wachtlijst van tenminste een half Jaar en was "vrüe vestiging" onmogelyk gezien de be perkte verdiensten. Een huis kopen bleek ook niet mogelijk omdat daarvoor ook een woonvergunning vereist is, waarvoor "economische gebondenheid" noodza- kelyk is. Eind van dit jaar kon het tweetal een etage in de Moleastraat huren. De eigenares kreeg echter on kosten aan het huis en verkocht het pand. Toen besloot het tweetal een woning in de Merenwyk te kraken. In de nacht van 30 november op 1 december van het vorig jaar werd samen met nog een vriend een vyf- kamerflat aan de Arendshorsrt be trokken. Volgens de krakers werd di rect de huur van f 489,- per maand overgemaakt aan de Leidse Woning stichting. "Op 22 december" aldus het tweetal, „hadden we een gesprek met een maatschappelijk werkster van de Leidse Woningstichting. Ze vertelde dat we eruit moesten". Op 29 december kwam er vergezeld door een politieagent, een ambtenaar van huisvesting op bezoek. Twee dagen later, zo schryven ze de raadsleden, kregen we een brief waarin stond dat we de flat voor maandag 5 ja nuari 12 uur verlaten moesten heb ben. Op 8 januari volgde een tweede aanzegging. Weer vier dagen later hadden Hang de Koomen en Maarten Witkam een gesprek met wethouder Verboom. Hy zei dat wy "als opvoeders van het volk", het niet konden maken een huis te kraken. Het ziet er dus naar uit dat we op korte termijn op straat worden gezet. Het tweetal vraagt in de brief op korte termyn een uit spraak van de Leidse gemeenteraad. BEZETTING Omstreeks hon- der Libische studenten hebben hun vreedzame bezetting vande Libische ambassade n Londen gisteren voor tijdig beëindigd. De actie had oor spronkelijk tot vandaag moeten du- ven. De studenten protesteerden te gen het neerslaan van een opstand a^n de universiteit van Benghasi. Volgens de actievoerders heeft de po litie daarbij negen dagen geleden 16 studenten gedood. AANSLAGEN Aanslagen met benzinebommen op twee Arabische instellingen in Parijs hebben gisteren grote materiële schade aangericht. Doelwitten waren een Arabische boekwinkel in de studentenwijk en een huis voor Algrijnse gastarbei ders. Een 'Front voor Joodse zelf verdediging' maakt? op pa"'letten bekend verantwoordelyk te zyn voor de aanslag op 'twee centra van Pa lestijnse terroristen' in Parijs. LEIDEN Van de zestig gemeen tewoningen in de Ververbuurt zul len er na uitvoering van het reno vatieplan nog vijftig over zijn. Dit komt omdat een aantal huisjes wordt samengevoegd. Vijf woningen zijn in het nabije verleden al opge knapt: de zg. zesbak die een jaar of twee geleden onderhanden is geno men. Verder is het de bedoeling dat LEIDEN Hoewel het college van B. en W.\er gisteren wel over verga derd heeft, is nog steeds niet bekend wie als eerste in aanmerk ng komt om gemeentesecretaris van Leiden te worden. Wethouder Van Dam liet gis teravond in een vergadering van de commissie Interne Organisatie en Beheer weten dat pas donderdagoch tend a.s. de voordracht voor deze functie openbaar zal worden ge maakt. Later bevestigde hü dat de voordracht vanavond onderwerp van bespreking zal uitmaken tydens een besloten vergadering van de geza menlijke fracties van PvdA en PPR/ PSP/D'66. Intussen is het wel duidelyk gewor den dat B. en W. verdeeld zijn over de vraag wie de funotie van gemeen tesecretaris moet gaan vervullen. Zo als bekend zyn er drie kandidaten: M. A. Logtenberg (chef van de afde ling stadsontwikkeling, verkeer en grondzaken in Leiden), mr. H. Lod der (gemeentesecretaris van het Overysselse Almelo) en mr. K. Kooi ker (adjunot-directeur van de afde ling personeelszaken in Amsterdam). Alle drie hebben ze dezelfde politieke Naar verluidt zouden de wethouders Van Aken, Van Dam en Tesselaar de kandidaat Lodder als gemeentesecre taris willen hebben, terwyl Ooster man, Verboom en Waal het meeste zouden voelen voor Logtenberg. Ove rigens bevestigde wethouder Verboom gisteravond desgevraagd dat er bin nen het college inderdaad twee stro mingen zijn, al wilde hy niet zeg gen hoe die stromingen zyn samen gesteld en of het inderdaad gaat om de kandidaten Lodder en Logtenberg. De inspraakcommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van het ambtena renkorps in het Leidse stadhuis zou intussen een duideiyke voorkeur heb ben uitgesproken voor Logtenberg, terwül in de selectie commissie, waar in o.a. vier wethouders zitting heb ben, de stemmen weliswaar verdeeld zouden zyn maar toch eveneens een lichte voorkeur voor Logtenberg zou bestaan. As. maandag zal de gemeen teraad in elk geval bepalen wie de nieuwe gemeentesecretaris van Lei den wordt. Huren Sint Jacobshofje tot 190 gulden LEIDEN De huren van de wo ningen in het Sint Jacobshofje zul len na renovatie op maximaal 190 gulden komen te liggen. De exac te hoogte is o.a. afhankelijk van het inkomen van de bewoners. De hu ren bedragen op dit moment veertig gulden. Dit werd gisteravond mee gedeeld in de vergadering van de raadscommissie voor volkshuisves ting. Overigens kunnen de bewoners in aanmerking komen de eerste Ja ren voor een overheidsbijdrage in de huur. De regenten van het hofje hebben het vernieuwingsplan met alle bewoners bejaarden door gesproken. De renovatie zal in drie fasen worden uitgevoerd. Er staan momenteel zes woningen leeg, die straks als wisselwoning kunnen gaan fungeren. De raadscommissie ging gisteravond akkoord met het rehabi litatieplan voor het uit 1681 date rend hofje. Op verzoek van het raadslid Duivesteijn (PvdA) zal er bij de Stichting De Leidse Hofjes op aangedrongen worden om de zg. in koopsom, die voor een aantal hofjes in Leiden nog geldt bewoners moeten die betalen om voor huisves ting in aanmerking te komen te doen verdwijnen. de woningen op de begane grond van Ververstraat 37 worden sa mengetrokken om er een buurthuis van te maken. Op de bovenverdie ping blijft plaats voor een woning. De overige 44 woningen kunnen als volgt verdeeld worden: twintig ge zinswoningen, twaalf woningen voor bejaarden en eveneens twaalf voor alleenstaanden. Dat zijn of wel eengezinshuizen, of ze liggen in één van de zg. vierbakken (grote panden met een centrale toegang). De reno vatie bestaat uit de aanleg van cen trale verwarming, vernieuwing van de vloeren, verbetering van de iso latie, het bouwen van dakkapellen en in sommige gevallen balkons, ver betering van de riolering en leidin gen e.d. Volgens wethouder Verboom staat nog altijd niet vast wanneer met de werkzaamheden - die door het Leidse bedrijf Duprie zullen worden uitgevoerd - begonnen kan worden. Weliswaar heeft het minis terie van Volkshuisvesting laten u-eten met de plannen akkoord te gaan en te zullen subsidiëren maar de officiële papieren zyn nog niet binnen. Bovendien moet ook de gemeenteraad nog een besluit ne men. "Misschien duurt het nog wel een half Jaar", aldus Verboom, gis teravond in de vergadering van de raadscommissie voor volkshuisves ting. LEIDEN Het aannemersbedrijf Duprie heeft een globaal plan ge maakt om op de plaats van de Oos terkerk aan de Herengracht/achter zijde Langestraat een gebouw neer te zetten met 35 appartementen voor werkende Jongeren. Het gebouw be vat maximaal vier woonlagen en is in hoogte aangepast aan de be staande bebouwing. Het voldoet aan de voorwaarden, die gesteld zijn in het bestemmingsplan Herengracht- Zijlsingel. Tekeningen van Duprie's plannen werden gisteravond getoond in de vergadering van de raadscommissie voor volkshuisvesting. Daar werd ge constateerd dat de gemeente op de ontwikkeling in feite geen grip heeft - al zal hij wel een sloop- en bouw vergunning moet'en geven. Duprie heeft de Oosterkerk aangekocht. Wel zette met name wethouder Verboom vraagtekens achter de haalbaarheid van het project, omdaterniet alleen nieuwbouw gepleegd moet worden, maar bovendien, de al jaren leeg staande Oosterkerk dfónt te worden gesloopt. De kosten moeten uiteinde lijk in de huren verhaald worden, die daardoor rijkelijk hoog kunnen uitvallen. Gezien de vele plannen van de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren met relatief veel lagere huren vroeg Verboom zich af of de appartementen aan de He rengracht nog te verhuren zouden zijn. Het raadslid Houtman (SGP/ GPV) deed de suggestie om nu eens af te zien van het alsmaar bouwen van grote wooncomplexen in de bin nenstad voor werkende Jongeren. "Waarom kunnen er hier of ergens anders geen herenhuizen worden neergezet? Er zijn ook best gezin nen die graag in de binnenstad wil len wonen". Het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiderdorp vraagt een voor de keuken van een van d afdelingen. TAAK O.A.: Distributie van maaltyden i op de afdeling; Sollicitaties te richten aan het Hoofd van de afdeling Perso neelszaken. St. Elisabeth ziekenhuis Simon Smitweg 1 Leiderdorp Laat u vrijblijvend inlichten tegen die verslindende verwarmingskosten of offerte maken met 33 l/3% subsidie. Voor inlichtingen: Postbus 25, Voorschoten, te 'o^n 071—763047. Wekelijkse uitbetaling volgens N.Z.R. Vakantiegeld. Alle Sociale Voorzieningen. Doorlopend plaatsingsmogelijkheden. Leiden, Kort Rapenourg 6, telefoon 071149543. Alphen aan den Rijn, Groenoord 76, telefoon 0172092023 (tussen 14.00 en 17.00 uur). Immers, in vertrouwde kring praat u honderd uit! Weet u precies wat u zeggen wilt! Hebt u geen enkele sprcekmoeilijkheid! Maar bij vreemden, op een vergadering, tijdens een examen of tentamen, op 't werk, in een discussie, een gesprek, bij sollicitaties, verkoopgesprekken, enz. hapert vaak uw tong, willen de woorden er niet uitkomen. En als u gaat spreken, dan zijn uw zinnen doorspekt met woorden zoals; 'UH', 'ENNUH', 'MAARRUH', 'DUSSUH', 'TOENNUH', etc. Wat is de oorzaak hiervan Wel— spreekangst... of beschikt over te weinig zelfvertrouwen. Desondanks weet u heel goed wat u wilt zeggen; maar 'nervositeit', 'ongewoonte' en onnodige 'angst* voor anderen beletten o wat u zo graag naar voren had willen brengen. DAAROM adviserenwijuomde mondelinge RHETORICA-kursus te gaan volgen en binnen vier maanden hebt u alle genoemde remmingen overwonnen. Voor deze kursus bestaat in ons land een zeer grote belangstelling. Jaarlijks volgen vele duizenden dames en heren van elk niveau in de leeftijd van ca. 17 jaar en ouder deze lessen. Spelenderwijs leren zij 'onbevangen' het woord te nemen, vergaderingen te leiden, doeltreffend te discussiëren, in ondernemingsraden mee te denken, te adviseren, tot uitspraken te komen. Dit is'onmisbaar om u op elk maatschappelijk terrein te handhaven, want wie ZONDER angst het woord neemt, zich helder weet uit te drukken en vloeiend een toespraak weet op te bouwen of een vlot gesprek weet te voeren, heeft ontegenzeggelijk op de massa een streepje voor. Omdat een goede 'spreek- en uitdrukkingsvaardigheid' geen gave is, maar een kunst die iedere man of vrouw kan leren, kunt u er beter nu aan beginnen. U zult van deze stap nooit spijt krijgen. Het bedrijfsleven. Rijks- en Gemeente-instellingen hebben het grote nut van de kursus in de praktijk ervaren. Garantiebepaling. Deze luidt: Indien men tijdens het examen niet slaagt, wordt gelegenheid geboden om binnen een jaar de gehele kursus gratis over te doen, welke bepaling bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en Omstreken is gedeponeerd. Gratis introduktieles. U mag natuurlijk best even de kat uit de boom kijken. Doe dat tijdens één van onze introdukrielessen, die U geen enkele verplichting opleggen en geheel vrijblijvend zijn. Wilt u dat met iemand samen doen? Prima - neem rustig een goede bekende mee. U bent welkom in: ALPHEN a/d RIJN, dinsdag 20 januari in wijkcentrum "Nabij", Lauraplein 26 LEIDEN, donderdag 15 januari, maandag 19 en dinsdag 20 januari in zalencentrum 't Parlement", Nieuwe Rijn 52 SASSENHEIM, woensdag 14 januari in hotel '"t Bruine Paard", Hoofdstraat 241 Toegang vrij: aanvang 20.00 uur. Zaalopen 15 minuten voor aanvang van de lessen. INSTITUUT DORDRECHT BURG. DE RAADTSINGEL 21, TEL. (078) 37283 - 30388 Voor bedrijven worden in groepsverband aparte kursussen georganiseerd. GEVRAAGD autospuiter Autobedrijf Jongman Sassenheim B.V. Was beekerlaan 14, Sassenheim, Telefoon 02522—19110* Voor een bedrijf i achoten zoeken t)üd m.i.v. 19—1—1'76 BALIEVERKOPER naast het werk aan de balie moeten er ook magazyn en eenvoudige administratieve werkzaamheden gedaan wor den. Een goede kennis van d autotechniek is hiervoor ee vereiste. Leiden, Kort Rapenburg i telefoon 071—149546; Alphen, Groenoord 76, telefoon 01720—92023 (14.00—17.00 uur). Diverse goederen en diensten gevraagd Te koop gevr. een eaviahok telefoon 071—133764. b Te koop gevraagd piano. Terweeweg 92 Oegstgeest. T.k. gevr. een cainpeerbed- Je. telefoon 071-144890. Te koop gevraagd klein goed onderhouden centrifuge, lopend koffiehuis of een Lelden of omstreken, telefoon 01720-22894. Gevr. een damesfiets een oude houten strijkplank, en wie wil schoonmaken. bakfiets defecte bezwaar, te melden, telefoon 125624. Verder nog vele, vele andere ongelooflijke koopjes! dbeni§&iiiLei(teti HAARLEMMERSTRAAT 299 - LEIDEN schuin tegenover „De Overdekte'* Geopend van 10 - 5.30 uur Onvoorstelbaar! Slechts Nergens zo goedkoop In zwart Haast u! Dit komt niet meer!

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 23