van FC Utrecht Feyenoord wint op routine Ajax laat Sparta kansloos: 2-0 PSV speelt MVV in de beginfase volledig weg: 6-1 I -SPORT I SPORT Scorebord ^Qijóbercjen apart MAANDAG 12 JANUARI 1976 SPORT EREDIVISIE MVVPSV 1—6 FC TwenteFC Den Haag 20 FeyenoordFC Utrecht 31 AjaxSparta 20 NECDe Graafschap 00 Go Ahead Eagles—AZ'67 1—1 NACFC Amsterdam 13 EindhovenRoda JC 01 TelstarExcelsior 20 Ajax 16 12 3 1 27 42-17 PSV 17 11 3 3 25 51-18 Feyenoord 17 11 3 3 25 39-22 Twente 16 10 3 3 23 31-13 NEC 17 6 9 2 21 26-21 AZ'67 16 7 5 4 19 25-19 Roda JC 16 7 4 5 18 24-21 Sparta 17 4 10 3 18 20-20 D. Haag 17 7 3 7 17 31-26 Telstar 17 5 6 6 16 30-27 Amsterd. 17 5 4 8 14 22-27 MW 17 5 4 8 14 20-32 Eindhoven 17 4 5 8 13 19-32 NAC 17 3 6 8 12 11-26 Gr.schap 17 3 6 8 12 24-41 G A. Eagl. 16 1 7 8 9 18-33 Excelsior 17 3 3 11 9 10-29 Utrecht 16 2 4 10 8 20-39 EERSTE DIVISIE Fortuna SCSC Amersfoort 21 FC DordrechtVolendam 10 VitesseFC Groningen 00 SC CambuurFC D. Bosch 13 PEC Zw—Helm. Sport 3—0 HeraclesHeerenveen 01 VeendamVVageningen 31 VlaardingenSVV 00 HaarlemWillem II 91 Haarlem 20 15 FC VW 18 11 Groningen 19 9 Vitesse 19 7 Heerenv. 19 9 Wagening. 18 7 PEC Zw. 19 7 Dordrecht 19 7 Veendam 18 6 Cambuur 18 6 Vlaarding. 19 4 Volendam 19 5 Willem II 19 5 D. Bosch 18 6 Helm. Sp. 19 5 Heracles 19 6 Amersf. 19 4 SVV 19 2 6 5 20 30-16 6 6 20 25-20 5 7 19 27-28 6 6 18 20-22 5 7 17 28-30 9 6 17 20-20 7 7 17 23-24 6 8 16 21-40 3 9 15 22-26 3 11 13 18-32 1 12 13 16-30 3 12 11 23-43 6 11 10 17-41 Fortuna SC i dekampioen. We hebben weer niet zo'n beste wedstrijd gespeeldmaar dat zat er ook wel in tegen FC Utrecht. Die ploeg was namelijk alleen ge komen om de score zo laag moge lijk te houden. Dat is redelijk ge lukt. al was dat niet zozeer de verdienste van Utrecht. Dat lag meer aan onze onkunde in de af- iverking. Na 10 hébben we tal loze mogelijkheden gehad, waar van we er veel te iceinig hebben benut. Niet zo best natuurlijk, vooral omdat andere ploegen (zo als PSV) wel bereid zijn door te gaan met het oog op het doelsal do. Wij worden te snel gemak zuchtig. nemen teveel risico, van daar ook dat Utrecht, met Wery als beste man. nog kon tegensco- ren. Ondanks die negatieve punt jes ziet de toekomst voor Feyen oord er toch redelijk uit. Als we zondag de uitwedstrijd tegen Am sterdam winnen, geloof ik er weer helemaal in. Zeker omdat die par tij een laatste test is voor Nico i op het resultaat, maar of dat zo'n goede zet is? Ik weet het nog niet. Hij geeft de gepasseerden in ie der geval het frustrerende gevoel dat ze nu opeens niet goed ge noeg meer zijn. En dat vind ik niet zo'n beste beurt van hem. al zal Jong Oranje zich nu wel kwa lificeren. Jansen. Er is nogal wat kritiek op is voor Jong Oranje. Er zijn meer hem geweest de laatste weken. Als spelers „ingeruild" ten koste van hij tegen zijn oude club goed voet- A-internationals, van wie er balt, kan het ijs voor hem gebro- woensdag een stuk of zes (inclu- ken zijn. Overigens had Nico er sief ikzelf) meespelen tegen Ita- nogal ivat van dat hij gepasseerd lië. Knobel zet ze in met het oog ROTTERDAM Wim van Hanegem merkte het na de gezapige 3-1 overwinning op FC Utrecht wat wrang op: „Het was weer ouderwets". Feyenoord speelde inderdaad zo als de Kuip-gangers (24.000 deze keer) het de laatste tijd gewend zijn. Zonder inspiratie, zonder een beetje meer inspanning dan het hoognodige presteerde Feyenoord het weer om louter op routine en kwaliteit de kijkers zelden te boei enen Utrecht naar een simpele nederlaag te leiden. Een wedstrijd, die van begin af aan slechts „boeit" door de vraag: hoe lang houdt FC Utrecht de stand op 0-0. Het slaagde daar nu in tot een minuut voor de rust, toen was Feyenoord-FC Utrecht in wezen Door Piet Ocks Speler in kleedkamer opgesloten DEN HAAG Tydens de wedstryd LoosduinenDSVP is Ben Ranshuizen, de spits van DSVP in deze wedstrijd, ge speeld voor de 4de klasse a van de zaterdagcompetitie in West II, een tydlang volledig uitge schakeld. De Delftse spelers ontdekten na rust dat de aan vallen helemaal niet meer liepen ?n dat Ranshuizen in de spits helemaal niet' meer aan de bal kwam. Spoedig merkten zij ook waarom; Ranshuizen was niet meer op het veld verschenen. Hy was opgesloten in de kleed kamer. Na te zijn bevrijd speelde hij weer mee, zonder te scoren overigens. Loosduinen won de wedstrijd met 31. De wedstrijd Roosendaal— Zundert in de vierde klasse F, Zuid I is gistermiddag bij de stand 00 gestaakt, toen de erevoorzitter van Roosendaal, de heer J. Schils, op de tribune in elkaar zakte en aan de ge volgen van een hartaanval overleed. De heer Schils was 68 jaar en ruim 15 Jaar ere voorzitter van Roosendaal. Tijdens de wedstrijd Piershil Groote Lindt in de derde klasse B West II zaterdagvoetbal is de 88-jarige Theo Hordijk, zittend voor het raam van het clubhuis, aan een hartinfarct overleden. AMSTERDAM Eén week schorsing plus een geldboete van delijk aantal kansen. Michels: "Dat f 250,— kreeg Pim Doesburg een paar maanden terug toen hij ™as hetwinstPuntie van vandaag. i i. uz. e l. j j a j Tr i Kansen kregen we genoeg. Er had even buiten het strafschop gebied de Ajacied Krol van het sco- den er aueen een paar meer in moe ren afhield door hem tegen de grond te werken. Het lijkt er op ten gaan...." dat Ajax-doelman Piet Schrijvers minstens eenzelfde straf te- Nu bleef het bij twee doelpunten. gemoet kan zien. Want hij was het die acht minuten voor h(K En dat tweede doelpunt kwam vlak doelrijpe kansen kwam einde van de wedstrijd Ajax-Sparta de listig doorgebroken Sal- fischberger bruut vloerde. Arbiter Jonker schermde met het geel en de vrije schop die Sparta er aan over hield liep op niets uit. Schrijvers' actie, zuiver bedoeld om de man het scoren te beletten want de bal spelen kon hij in de r verste verte niet, had dus tot gevolg ganisator Jack dat Ajax de comfortabele voorsprong van 2-0 vast hield en het publiek beroofd werd van een enerverende laatste acht minuten. De beide trainers hielden na af loop zoals gebruikelijk de boot af. Michels mompelde dat zo'n moment ontstaat omdat de doelman een be slissing moet nemen en Leo Steeg- man gaf eerlijk toe dat wanneer zijn ploeg met 1-0 voor zou staan hij er op hoopte dat zijn doelman in voorkomende gevallen identiek zou reageren als Schrijvers nu. Wat blijft is het feit dat het voet bal in zulke gevallen vermoord wordt, en dat de reglementen dat min of meer toestaan. Een overtreding bui ten het strafschopgebied levert nu eenmaal slechts een vrije trap op. En de arbiter die in zo'n geval reso luut de rode kaart trekt moet ver moedelijk nog geboren worden. Het bleef dus 2-0 voor Ajax en gezien de verhoudingen in deze toch wel boeiende match, was dat een Juiste uitslag. Ajax begon overdonderend, overdonderend dat de anders toch hechte Sparta-verdediging AMSTERDAM Ajax zal zeker deelnemen aan het internationale voetbaltoernooi Amsterdam-701 dat op 13 en 15 augustus in het Olym pisch stadion wordt gehouden. Or- i Zanten bereik- gistermiddag overeenstemming met Rinus Michels en het bestuur van de lijstaanvoerder in de ere divisie. rust tot stand. Een typische Ajax-goal. In de voorbereiding aar zelde uitblinker Brokamp lang. Ten slotte plaatste hij naar Steffenha- gen; die stuurde Hulshof f weg en diens trekbal werd door Geels verzil verd. Na rust - met Van Zoeet voor Larsen - probeerde Sparta terug te komen. De Rotterdammers gooiden alles op de aanval, ontsnapten een paar maal miraculeus aan gevaar lijke AJax-tegenstoten maar tot het nauwelijks of niet.„. Leo Steegman: "Je hoeft mij niet te vertellen wat het verschil met Ajax is. Daar kun nen jongens in volle vaart een bal meepikken. Wij redden dat niet. Wij moeten met geeft de tegenstander de gelegenheid gestreden. „Jammer", vond Utrecht- trainer Jan Rab. .Als je de nul tot de rust kan vasthouden, ga Je met een ander gevoel de kleedkamer in". Zover liet Feyenoord het echter niet komen. Nadat Wim van Hanegem halverwege de eerste helft met een enorme knal de onderkant van de lat had geraakt, bleek Feyenoord verder nauwelijks in staat het zich hardnekkig verdedigende Utrecht te ontmaskeren. Feyenoord riskeerde veel, gooide alles op de aanval, maar strandde zoals zo vaak met de opzet die opnieuw door het centrum moest in te grijpen. Of ik nu pessimistisch moet zijn. Waarom? We hebben tien keer gelijkgespeeld. Dat kan je ne- overleg spelen.'Dat gatief uitleggen. Maar ook positief, gezien de mogelijkheden". Sparta wat zelfvertrouwen terug te krijgen. Er werd beter uitverdedigd en de persoonlijke fouten werden schaarser. Dat resulteerde zowaar in een paar aanvallen. Bij één daar van brak Michielsen op volle snel heid door en kon Krol de Spartaan uitsluitend het scoren beletten door hem zeer grof te blokkeren, een overtreding waarin scheidsrechter Jonker wonderlijk genoeg geen gele kaart in zag. Nauwelijks twee mi nuten later kreeg Sparta de tweede kans van de middag. Michielsen, aardig op dreef, bereikte de opko mende Jansen die Schrijvers wel passeerde maar zijn schot net voor langs zag gaan. En daarmee was het in feite ge- «n beurd voor Sparta. Het gebrek aan een echte spits deed zich gelden - Zo Van Staveren speelde voor Van Zoest op het versterkte middenveld tien- - en toen in de 26ste minuut Geels tal minuten lang volledig op ins tor- Brokamp op maat bediende en de ten stond. buitenspelval van Sparta even ha- Ajax hoewel verwoed aandrin- perde stonden de Rotterdammers gend, profiteerde niet van de verwar- met 1-0 achter. ring bij Sparta. Kwam via Geels en Geels heel eerlijk na afloop: "Vol- Brokamp wel dicht bij een doelpunt gens mij zat er toch een luchtje van tnaar bedde keren wist Doesburg op buitenspel aan. Maar ja, de grens- het nippertje reddend in te grijpen, rechter vlagde niet. Na een minuut of vijftien leek Ajax ging door .creëerde een re- leiden. En Juist daar had Leo van Veen zich genesteld, die de talloze voorzetten met het grootste gemak ontregelde. Desondanks bedacht Feyenoord nog twee mogelijkheden om op een voorsprong te komen. De eerste, twee minuten voor de rust na een voorzet van Martin Vreysen, een overstapje van Nico Jansen en een knal van Willy Kreuz tegen Jorgen Hendriksen. mislukte, maar een minuut later verlengde Nico Jansen een voorzet van Dick Schneider vastberaden; 1-0. Het betekende Utrechts doodsteek, die Feyenoord direct na rust tot een korte opleving aanmoedigde. Een combinatie Vreysen-Kreuz mondde uit bij Van Hanegem, die cte bal met een geraffineerde achterwaartse beweging meenamen om vervolgens beheerst 2-0 langs Hendriksen te mikken. Het was in een periode dat Rijsbergen juist iets te hoog mikte, Vreysen zijn inzet op de dcfcUijn zag gekeerd, Nico Jansen net over kopte en even later alleen voor Hendrik sen naast schoot. Het waren mogelijkheden om Utrecht toen al naar een uitzichtlo ze achterstand te spelen, maar Feyenoord verzuimde voldoende precisie in de afwerking te leggen. Daarom duurde het tot 26 minuten voordat Kreuz en Kristensen elkaar in een 1-2 combinatie vonden, die door de Deense dribbelaar doeltref fend werd afgerond3-0. Bedreiging het duel tegen Sparta. Doelman Doesburg Een voorsprong, die nog tot 3-1 werd teruggebracht omdat Wim Temming, Utrechts enige echte bedreiging voor Feyenoord, voor de tweede maal alleen tot voor Treytel was doorgedrongen. De eerste keer miste hij de kracht om Treytel te kloppen, de tweede keer zag het daar ook naar uit, maar toen bleek invaller Van der Ham (voor Flight) aanwezig om d»e 3-1 alsnog over de doellijn te duwen. Jan Rab: „Het is een kwestie vair rust, dat Temming die kansen niet benut. Trouwens, Je kan moeilijk van die Jonge spelers zoals Temming. Flight en Van Sta a verwachten dat ze Je uit het vuur slepen. Je w*oet kunnen steunen op oudere pijlers, zoals Joop van Maurik en Andre Hulshorst, maar die zijn geblesseerd. De manier waarop Utrecht echter gevoetbald heeft Js me be val ten". Waarop An toni Brzezanczyk inhaak te: „Utrecht heeft voor rust vooral tactisch sterk gespeeld. Verder was het niet geweldig, althans, niet zoals heeft, is me bevallen". Kees Rijvers: „Zo goed hebben we dit seizoen nog niet gespeeld MAASTRICHT Aan twintig mi nuten weifelend voetbal van MVV heeft PSV in het Geuselt-stadion ge noeg gehad om de Maastrichtenaren op de knieën te krijgen. Na die eerste 20 minuten was het al 04 en was de wedstrijd in feite al afgelopen. PSV-trainer Kees Ryvers verklaar de na afloop: „Zoals mijn ploeg in die beginfase heeft gespeeld hebben we nog niet gedraaid dit seizoen", en daarmee had de kleine oefenmeester gelijk. Vraag dat maar aan de MVV'ers. De Maastrichtse defensie werd van het kastje naar de muur gestuurd en van enige organisatie in Harry Lubse scoort de derde PSV-treffer. Mathijssen en Dijkstra de verdediging was geen sprake zijn opnieuw kansloos. De snelle start van PSV leverde al na twee minuten succes op. René v. d. Kerkhof brak door en bracht de bal in de doelmond. Via de voeten van MVV-doelman Mathyssen kwam de bal bij de ongedekt staande Ed- ström, die gemakkelijk scoorde: 01. Tijd om deze slag te boven te komen kreeg MVV niet, want in de tiende minuut schoot Adrie van Kraay van circa dertig meter nummer twee in de touwen. Van Kraay's schot was zo hard dat de bal onder het net door de sintelbaan oprolde. Ineens Weer vijf minuten later gaf Gerrie Deijkers een harde, lage voorzet, waaruit Lubse de bal ineens op de schoen nam: 03. Toen een minuut later René van de Kerkhof door Kerstges in het strafschopgebied ten val werd gebracht en scheidsrechter Corver de bal op de 11-meter stip legde, dat het voor Willy van der Kuylen een koud kunstje om 04 aan te tekenen. PSV hield het daarna, voor wat de eerste helft betreft, voor gezien. Di rect na de hervatting echter gaven de Eindhovenaren nog een keer vol gas. In de 47ste minuut snelde René van de Kerkhof alleen op de weife lende Mathijssen af en gaf van ver een fraaie lob: 05. Eén minuut la ter werd de bal uit een vrije trap van Willy van der Kuijlen in het MVV-muurtje van richting veran- Rustiger Het was begrijpelijk dat PSV hier na rustiger ging spelen en MW de kans bood nog iets terug te doen. Was dat niet gebeurd dan had MVV waarschijnlijk de eer <in de 60ste minuut werd een vrye trap van Streuer van richting veranderd) niet kunnen redden en had PSV wellicht met dubbele cijfers gewonnen. Dit MW-team, zonder Dekker en Bon- frère, verschilde hemelsbreed met de ploeg die onder andere Ajax en Feyenoord vam een punt beroofde en won van Twente. Schaken Gennadi Sosonko heeft gisteren in de twaalfde ronde van het schaaktoernooi in Hastings zijn tiende remise behaald. Na 37 zetten deelde hij het punt met de Brit Keene. Zaterdag speelde Sosonko remise tegen de Amerikaan Kaplan. Hort nam de toppositie van Uhl- mann over. Sosonko staat met 6 punten- op de achtste plaats. Ski De Zweed Ingemar Sten mark heeft gisteren in Wengen de slalom gewonnen. De Italiaan Piero Gros werd tweede, Christian Neu- reuther (West- Duitsland) behaalde de derde plaats. "De Oostenrijker Franz Klammer won zaterdag de afdaling. 1. Geels (Ajax) 19; 2. Lubse (PSV) 13; 3. Van der Kuylen (PSV) 11; 4 Hazelhekke (De Graafschap), E'd- strüm (PSV), Nanninga (Roda JC)

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9