Mercasok 20x verlies BAX-FOREHOLTE: WINST IN LAATSTE MINUUT Leidse topploegen korfbal: eindelijk weer punt en winst r Rijkspostspaarbank J MAANDAG 12 JANUARI 1976 SPORT Hoeksema nog iets van die reeds tot eerste helft vlak voor rust op een 50-78 opgelopen achtergrond inlopen, forse achterstand gezet, die pas waardoor de eindstand (63-81) toch laat in de tweede helft weggewerkt nog een enigszins dragelijk aanzicht kon worden. Achilles kon toen niet kreeg, maar waarmee Mercasol, diat langer het hoofd bieden aan de zijn twintigste nederlaag van dit sterk en in een hoog tempo spelend seizoen noteerde natuurlijk niets ver- Luba, dat verdiend won. der kwam. Misschien dat er nog een Luba speelde, na de "winterstop", kleine winstkans ligt in het duel te- verfrissend en goed gemotiveerd en gen Gerard de Lange, dat zaterdag- Achilles had in de eerste zeven mi- avond de Amerikaan Hands wegens nuten dan ook veel problemen om werk weigering" ontsloeg. de ploeg van coach Ton Kallen- Scores Leiden: Van Rooden 19 (5 berg voor te blijven. Vlak voor rust —14). Ruijsenaars 11 (6—5), Hoek- kwamen de Leidenaars even aan de sema 10 (4—6), De Jong 6 (6—0), leiding (27—28). maar Achilles wist, Paulides 6 (0—6). Kop 5 (4—1), goed prifiterend van enkele pass- Plomp 4 (2—2), Moerer 2 (0—2). fouten van Luba bij rust de voor- Topscorers NND: Julius 21, Mad- sprong teniet te doen: 39—28. kins 18, Miller 13 punten. Een tempoverhogtng, nadat Luba De dames van Mercasol waren via 4550 en 5546 op 5757 was bij rust door flitsend aanvalsspel gekomen, was in de spannende en en een goed sluitende verdediging sensationeel eindigende slotfase ten- al onbereikbaar voor Groene Uilen, slotte beslissend voor de 64—66 ze- dait teen al 'tegen een 20—48 ach- ge van Luba, dat in Marcel Rijs terstand aankeek. Na de hervatting bergen met 14 punten zijn topsco- scoorde Leiden minder vlot omdat re? bad. er van de riante voorsprong ge- bruik werd gemaakt om enkele üajnö Jacobs nieuwe spelsystemen uit te probe ren. Via 30—61 in de tiende minuut werd het tenslotte 3468 voor het sterk en met veel allure spelende Mercasol. Topscoorster bij Leiden was Regina Kleiss met 15 punten, op de voet gevolgd door Ria de Wit met 14 punten. Luba heeft door de zege in Delft op koploper Achilles na 'n lan ge reeks overwinningen weer aan sluiting gekregen met de kopgroep van de tweede divisie. De Leide naars waren na een goed begonnen LEIDEN In een vrijwel lege Vijf Meihal is Mercasol Leiden er zaterdagavond niet in geslaagd om ook maar één moment een serieuze bedreiging te vormen voor het uiterst matig spe lende Nationale Nederlanden Donar, dat met 6381 probleem loos zegevierde. Het damesteam van Leiden had daarentegen meer succes en versloeg in Groningen Groene Uilen met 3468. In de tweede divisie zorgden de heren van Luba voor een da verende verrassing door de ongeslagen koploper Achilles met 6466 zijn eerste nederlaag toe te brengen. Het gevecht onder de basket van Mercasol he eft veel weg van een bezweringsritueel, wanneer Arend-Jan Julius (links) van NND en Hans van Rooden (rechts) de bal, met opgeheven handen na kijken. Peter Kop (11) raakt ondertussen aardig in de verdrukking. Wanneer het treffen tussen Leiden en NND-model staat voor wat er in komende eredivisie-wedstrijden nog aan basketbal in Leiden verwacht kan worden, dan is er weinig hoop voor de toekomst. Zowel Mercasol als het erg tegenvallende Donar, dat zijn faam geen moment kon waarmaken, legden een dermate slaapverwekkende vertoning op de mat, dat eigenlijk alleen het con sequent slechte fluiten der scheids rechters Barst en Van Dishoeck de honderd toeschouwers "bezig" hield. De heren in t grijze pak bakten er nog minder van dan de beide ploe gen. NND, dat in Groningen duizenden toeschouwers weet te boeien, kon tegen hekkesluiter Leiden niet im poneren. Spelverdediger Pete Miller kwam 5 van de 36 door hem gespeelde minuten goed voor de dag en be perkte zich voor de rest tot veel ge kanker en kinderachtig gedrag te genover arbiters en tegenstanders. Zijn landgenoot Madkins had een rustige avond, allereerst omdat Arend Jan Julius onder de basket tot ac ceptabel en soms goed spel kwam en daarmee Madkins veel werk ontnam, maar tevens omdat het Leidse for ward-duo van Rooden-Kop r.det best voor de dag kwam. Vooral in de aan val lieten beiden het volledig afwe ten. Hans van Rooden schoot in de eerste helft 1 op 8 en Kop was met 2 op 8 niet veel beter. Van Rooden hestelde zich na rust enigszins. Middelmatigheid was duidelijk troef. Bij Leiden zorgden Ruijsenaars en Paulides voor incidenteel leuke ak- ties, bij NND kwamen Zwiers en Ten Nijenhuis nauwelijks in hun gewone doen. NND nam in de eerste helft na acht minuten spelen langzaam maar zeker afstand van Leiden: 10-15 en 23-29, daarna bracht een tempo-ver snelling de Groningers bij rust in veilige haven: 27-44. Leiden kon maar moeizaam tot scoren komen (schotpercentage 29%) en was ook na de hervatting de min dere van NND. dat in de aanval dui delijk het stuwende werk van de af wezige Jos Timmer miste. Pas toen Donar in de slotfase met louter Ne derlandse spelers in het veld kwam, kon Leiden door fraaie breaks van de aktieve en rustbrengende Paul LEIDEN Bax-Foreholte heeft in de zaalhandbalcompetitie weer twee punten aan het totaal kun nen toevoegen. Er moest wel een gelukkig doelpunt van Ineke Slobbe aan te pas komen om Bax aan de winst te helpen 8—7. Met nog twee minuten zuivere speeltijd voor de boeg had de enthousiaste ploeg uit Deurningen een 74 voorsprong van Bax-Forelholte, die vooral door de ouderwets handballende Hannie Boskamp tot stand was gekomen, te niet gedaan. Niet alleen door eigen kunnen, maak ook door een juist in de slotfase onbegrijpelijk veel balverlies lijdende Voorhoutse formatie. Keepster Lia van Ketsteren kon in de laatste minuut nog een hand tegen een 'gloeiend' schot uit de tweede lijn van de Deurningse for matie krijgen en daarmee redde zij de winst voor haar ploeg. De Voorhoutse treffers kwamen van Hannie Boskamp (4x), Elly Hoek (zuivere staf worp), Lenie van Beek (break-out), Ineke Slobbe en Ma rietta Siera. In de regionale 3de klasse pakte HVS pas in de laatste worp van de wedstrijd de zege op een fel vech tend AHC'28 9—8. In de afdelings eerste klasse tra den de heren van Northa in Den Haag aan tegen Herculea. Bij de Noordwijkerhouters ontbraken Piet van Kampen, die een ernstig auto ongeluk heeft gehad en zeker vijf maanden lang niet meer kan hand ballen. Ook schutter Henk van Grieken ontbrak. Maar dat was niet de hoofdoorzaak van de 13—17 nederlaag. De Noordwijkerhouters kunnen het verlies voor een belang rijk deel schuiven op de verkeerde instelling waarmee zij de Hage naars tegemoet traden. Onderschat ting is het juiste woord. By Her cules was de break-out goed ver zorgd. By de dames had Jong-Ade meer moeite met Verburch 2 dan werd verwacht. Halverwege hadden de pupillen van Hans Scheelbeek met 6—2 de leiding; het einde kwam met een 12—9 zege voor Jong-Ade. MMO heeft zich knap hersteld van de verleden week geleden neder laag. Tegen de lastige ploeg van EDH uit Delft won MMO na een 6—3 ruststand met 9—5: tevreden blikken ditmaal dus van trainer Carel Caron. In de afdelings eerste klasse konden de heren van Sano- cel/Saturnus koploper CWP niet bybenen. By de roodwitten ontbra ken keeper Bart van den Bogaard en schutter Henk Verwey. Dat bleek voor Sanocel/Saturnus een te grote handicap. Kart na rust wist CWP de score zelfs op te voeren tot 16—9 maar een fel vechtend Sanocel/ Saturnua voorkwam in elk geval een debacle: 21—16 voor CWP. In de damesontmoeting had een Leid se revanche tot stand kunnen ko men als ook daar geen absenten op het appèl waren geweest. Behalve Monique Plouvier moesten ook An nette Swaak en Willeke Aarnoudse verstek laten gaan. Zonder wissels leek Sanocel/Saturnus toch nog een puntje uit de wedstryd te ale- pen, maar het pakte anders uit. Vyf minuten voor tyd stond er nog een geiyke stand genoteerd, maar uit- eindelyk werd het nog 75 voor CWP. In de afdelings derde klasse verloren de heren van Warmunda van koploper Rynstreek met 19—21. De heren van HW'70 moesten het Wassenaarse Olympia '72 na harde stryd met de winst, huiswaarts la ten keren: 13—14. De dames van HVV'70 speelden geiyk tegen Her cules 3: 9—9. FRANK BONTE LEIDEN De drie hoogst geplaatste ploege n van Leiden, die alle in degradatiegevaar verkeren, hebben dit weekeinde uitstekende resultaten geboekt. Hoofdklasser De Danaï den won van Die Haghe met 8-7 en dat kwam goed uit, want ZKV verraste Blauw Wit met 5-4, terwijl hekkesluiter Wordt Kwiek een formidabele partij tegen Ons Eibernest speelde en maar net verloor: 17-16. Een klasse lager presteerde Fides PacLa het om ongelagen koploper PKC het eerste punt afhandig te maken. Erg veel schoten de mannen van Ruud v.d. Horst er nog niet mee op, want de concurrentie speelde eveneens gelijk. De Algemene deed het wederom voortreffelijk door nu de uitwedstrijd van Ready te win nen, waardoor de ploeg zich distan- cieerde van de degradatieplaatsen. Overigens verraste hekkesluiter Soes- terkwartier met een klinkende 10-9 zege op koploper Swift. In Amster dam nog wel. De eersteklasse derby tussen Zuiderkwartier en Pernix ein digde sensationeel in een gelijkspel, maar Zuiderkwartier's titelkansen werden er niet minder om, omdat Quick en Sperwers verloren. De Danaïden - Die Haghe 8-7 (4-4). Achteraf bleek de benauwde zege, die De Danaïden op mede-de gradatiekandidaat Die Haghe be haalde, van onschatbare waarde. Joep van Dam en Jan van Seg- gelen (rechts) vechten één van de vele interessante duels uit tij dens de aantrekkelijke ivedstrijd tussen Pernix en Zuiderkwartier (11—11). want het met De Danaïden op gelijke hoogte staaande ZKV presteerde het om Blauw Wit met gering verschil (5-4) te verslaan. Een klein reken sommetje leert, dat De Danaïden bij een nederlaag wel heel erg diep in de degradatiezorgen was gekomen. Dat bleef de ploeg van trainer Jan Hensen bespaard, maar de toekomst (en dat zijn nog 6 wedstrijden, waar van 4 buiten Leiden) moet leren of het geen uitstel van executie is, want het peil dat gisteren in de niet volle 5 Meihal bereikt werd, was niet om over naar huis te schrijven. Gezien het belang van de wedstrijd, lag dat eigenlijk wel voor de hand want bei de teams waren meer in het resul taat geïnteresseerd dan in het spel. De ploeg uit Den Haag was in de eerste helft gevaarlijk en dichter bij meer doelpunten, dan het door zichtig spelende De Danaïden, dat vooral speelt op Gerard Nap, bij wie vrijwel elke aanval eindigt. Een Hans v.d. Leek bijvoorbeeld laat zich misschien te veel een knechtenrol opdringen, want zijn schot is echt niet veel minder dan dat van Nap, die dit keer erg veel tegen de korf schoot. In het andere vak ging er te weinig uit van Wim Brugman, die sporadisch zijn klasse toonde, zoals de subliem geomen vrije worp, waar mee hij in de 15de minuut de partijen op gelijke voet bracht. Daarvoor was Die Haghe talrijke malen dicht bij 1-3, vooral door goed steunend werk van Francien Schmidt en Petra Benning. De Danaïden mocht eigenlijk toch wel verheugd zijn, dat het in de eerste helft bij 4—4 bleef. In de tweede helft veranderde er nauwe lijks iets aan het spelbeeld. Het bleef spannend tot aan de laatste seconde toe. De Danaïden was reeds 8 minuten voor het einde op 87 gekomen door een afstands schot van Eric Filemon. In de laat ste 4 minuten verdiende De Danaï den de zege terecht, omdat het in die periode nog maar één keer de bal richting eigen korf zag gaan. Zonder meer een verdienste van het uitstekend spelen op balbezit, onder leiding van Brugman. Sco reverloop: 1—0 Nap, 1—1 Hulsman, 1 —2 K. Hulsman, 2—2 Brugman, 2—3, Abbenhuis, 3—3 v.d. Lede, 3—4 Schmidt, 44 Filmon, RUST 5—4 Nap, 5—5 H. Hulsman. 6—5 Filemon, 6—6 K. Hulsman. 6—7 H. Hulsman, 7—7 Nap, 6—7 Filemon. OVERGANGSKLASSE PKCFides Pacta 9—9 (4—2) Bij monde van captain Wim Meyer, toonde Fides Pacta zich zeer ver heugd over het bereikte gelijkspel in Papendrecht tegen PKC en te recht, want de thuisclub had voor dien nog geen punt verspeeld. Ge zien de huidige positie van de Leid se ploeg voorwaar een niet geringe prestatie, al heeft men er voorlopig nog weinig baat bij, omdat de con currentie ook punten vergaarde. Fides blijft daardoor op de voor laatste plaats staan, maar de ach terstand op de nummers drie van de lijst (KVS en DTV) bedraagt slechts 2 punten, zodat de strijd weer volledig open is. Voor eigen publiek startte de koploper, over tuigd van zichzelf, erg goed (2—0) en van die basis heeft het lang een voorsprong van 1 a 2 punten over gehouden. Via 42 halverwege en in de spannende en aantrekkelijke tweede helft, slaagde een goed spe lend Fides Pacta er evenwel in die achterstand telkens tot één punt te reduceren, waardoor PKC ner veus werd en uit haar spel raakte. Co de Haas en Hen Brakel profi teerden en maakten, de gelijkma kende goals. Dik Onderwater (2). Diet Rijsbergen (2), Nandy v. Hel den, Joke Noordervliet, Co de Haas (2) en Hen Brakel scoorden. Ready—De Algemene 9—10 (4— 3) De Algemene besloot een serie van drie uitwedstrijden met een fraaie en uiterst belangrijke zege op Ready, dat tot gisteren op het zelfde puntenaantal stond als de ploeg van trainer Filemon, die zijn tc-am een wisselvallige, maar toch sterke wedstrijd zag spelen. Wissel vallig, omdat de blauwwitten vier strafworpen misten, zodat zij de wedstrijd in een eerder stadium hadden kunnen beslissen. Hen Rus man miste bij 2—1, Ruud v. Vliet bij 4—5 en 8—9 en Rusman weer bij 810. De sterkste periode van De Algemene lag, evenals vo rige week tegen Soesterkwartier, in de tweede helft, waarin het van 4 2 achter op 45 kwam. De ge miste strafworp van Ruud v. Vliet leek verstrekkende gevolgen te heb ben (8—5), maar met bijzonder goed aanvalsspel werd Ready dui delijk uitgespeeld volkomen overspeeld, vooral via een uitblin kende Henneke Redel en middels prima verdedigingswerk. Van 8-5 wer het 8-10, met nog zo'n 5 minuten tfe spelen. Hen Rusman weigerde de wedstrijd te beslissen vanaf de stip, waardoor de Leidse verdediging nog handenvol werk kreeg. Ruud en Wim v. Vliet (ieder 2), Henneke Redel (2), Ans Lam- booy en Aad, Henny en Sannie Rus man scoorden. EERSTE KLASSE I'ernix-Zuiderkwartier 11-11 (4-4 Een keihard werkend Pernix is er in geslaagd zaterdagavond de hoger genoteerde plaatsgenoot Zuider kwartier, nog volop in de race voor de titel- een gelijkspel te ontfutse len. Zelfs had uitblinker Jan v. Seggelen zijn ploeg (Pernix) nog de voile winst kunnen bezorgen, maar vanaf de strafworpstip faalde de aanvoerder van de hekkesluiter. Een mogelijk nog betere kans kreeg Zuiderkwartier-topscorer Joep v. Dam, maar de bal viel na een snel le doorbraak precies aan de verkeer de kant van de korf. Het bleef daar door bij 11-11 en dat was een terech te uitslag van een aantrekkelijke wedstrijd, v. Seggelen (4), Mulder (3), Alice Tieleman(3) en Jan v.d. Waals scoorden voor Pernix. Joep v. Dam(.3), Gijs Kloos, Joke Zierikzee, Jimmy v. Daim, Carta Akse (3), Ti neke v. Es en Albert de Groot voor Zuiderkwartier. TWEEDE KLASSE Ons Eiland-Jodan Boys 11-8 (7-3) Ons Eiland bleef koploper ODO goed volgen door een nuttige zege op het zwakke Jodan Boys, dat toch nog tot 8 goals kwam in de Univer sitaire sporthal. Halverwege leidde O.E. reeds met 7-3, waarna regel matig scorend de 11-8 zege op het bord kwam. Julia Arnoldus, Nan Deegenaars(2), Wim Nijenhuis (3), Piet Beekman, Sary v.d. Meeberg, Coby Deegenaars (2), Olga Soudan scoorden. Ons Huis-Crescendo 11-8 (5-5) - Tot even na rust heeft Crescendo het hooggeplaatste Ons Huis kunnen bij houden, maar toen de Rotterdam mers eenmaal 2 punten voorsprong hadden genomen, speelde Crescendo een verloren wedstrijd. Aad Schou ten (4), Ans de Rie, Louis en Leny Kok en Piet L'Ami scoorden. DKV-KNS 9-5 (6-1) - KNS kwam er niet aan te pas bij koploper DKV, dat al in de eerste helft de tekort komingen van de ploeg van Eegde- man blootlegde: geen conditie en slecht afvangen. Wim v.d. Linden(2), Peter Zitman(2) en Ruud Stijger scoorden. DERDE KLASSE Goed werk van zowel Fiks als Fluks. Laatstgenoemde handhaafde de top positie door een sterke zege op con current Zwervers, dat Fluks in een beste vorm trof. Het werd 8-4, Fiks haalde met 10-3 flink uit tegen het laaggeplaatste Ventura Sport, dat geen partij was voor de ploeg van trainer Lambooy. WIM VAN VLIET Voor korfbaluitslagen zie men pagina 8 Looptijd 7 jaar, vaste rente 83/4% Looptijd 6 jaar, vaste rente 81/2% Looptijd 5 jaar, vaste rente 81/4% Looptijd 4 jaar, vaste rente 8 Vraag uitvoerige informatie Zend mij de folder met uitgebreide inlichtingen over deze spaardeposito's. «W/fe Minimum storting f 1.000,- Rente jaarlijks opneembaar Tussentijdse opneming mogelijk voor aankoop eigen huis Straat Woonplaats Deze coupon ongefrankeerd opsturen naar: Rijkspostspaarbank, Amsterdam. uw nationale spaarinstelling SUS

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14