West 2 maakt in selectieduels de meeste indruk BROUWERS: HELS TEMPO Docos verslaat de koploper: 2-0 Verlies voor jeugd Katwijk en UVS Onopvallende rol „Leidenaars" Leiders winnen MAANDAG 12 JANUARI 1976 ZEIST Via een extra selectie-procedure moet het Neder- m«t de buitenspelval c„B(j Rooden- lands amateurvoetbalelftal aan de versterking worden gehol- burg ben 1|£ 03,1 niet 20 gewend") en pen, die broodnodig is wil de deelname aan de Olympische Spe- ?„°SI,J^JILi!nkerv?Tlspeler 'en in Montreal geen illusie worden. Voorlopig ziet het er naar medespelers. NoorctaS? dSliSS uit dat Frankrijk aan het peperdure IOC-feest in Canada zal Constant Smit moest wegens een deelnemen. De tricolores wonnen vorig jaar in Veendam met blessure verstek laten gaan. Zijn 3—2 van Nederland en gaven vervolgens met 4—0 voetballes Ke!! ?ar?ensJen <?uiclc aan Roemenië. Om Frankrijk toch nog de voet dwars te zetten „laats in deVsLctie hebben ver- wordt gezocht naar een alternatief elftal, dat op dinsdag 20 ja- overd. konden een zaterdag vrijaf ne- nuari in Zeist tegen het huidige Nederlands elftal zal aantre- men- zü zuilen zich op 20 januari den. Een mixture van beide teams zal via kwalificatieduels te- nog eens moeten waarmaken, gen Frankrijk (op 25 februari) en Roemenië (tweemaal in april) alsnog het retourtje Montreal moeten verdienen. Reinier Verkuylen (links) van Roodenburg, die tegen Zuid I de bal via het lichaam van een tegen stander in het doel schoot. Door Jan Preenen Voor het „alternatieve" elftal ko men in aanmerking spelers (onder wie de Noordwijkers Frans v. d. Veen en Jan Willem Bogers en de Roodenburgers Aat de Groot en Rei nier Verkuylen), die afgelopen za terdag in Zeist deelnamen aan het districtstoernooi. Tot 20 januari wordt nog gewerkt met een elftal, dat sinds augustus van het vorig Jaar als „voorlopig Nederlands elftal" door het leven gaat. Bondscoach Arie de Vroet: „Omdat de eerste wedstrijd tegen Frankrijk al in november werd ge houden moesten we al in augustus gaan selecteren. Een ongunstig tijd stip natuurlijk in verband met va kanties. Normaliter is de selectie pas in december rond, dan heb ik de jongens twee, dirie keer zien spelen en kan ik mijn conclusies trekken. Dat was nu niet het geval. We wis ten dan ook bij voorbaat dat we tegen Frankrijk niet het sterkste elftal zouden kunnen opstellen". Om Oranje toch nog op niveau te bren gen zouden De Vroet c.s. de distric ten intrekken om het ontbrekende talent tijdens districtswedstrijden en -trainingen op te sporen. Die werk wijze heeft weinig resultaat gehad. Vandaar dat werd besloten om de districtselftallen, samengesteld door leden van de districts-technische commissie naar het KNVB-sport centrum in Zeist te laten komen. Daar vormden zo'n honderd amateur voetballers afgelopen zaterdag een soort voetbalmarkt voor betaalde trainers als Pim v. d. Meent, Leo Beenakker, Piet de Visser, Joop Barnd en Barry Hughes. Piet de Visser van NEC: „Zo'n toernooi is natuurlijk ideaal voor 01». We heb ben van onze scouts een lijstje met mogelijke kandidaten gekregen. Die jongens kunnen wij anders nooit zien voetballen. Nu, op zon zaterdag, wèl". Voor de spelers was het eer gisteren een aardige bijkomstigheid. Op de eerste plaats moesten zij zich echter in de kijker spelen bij de bondsoefenmeesters Ger Blok, Ron Groenewoud. Siem Plooyer en Arie de Vroet. Wie als tips voor de top worden beschouwd bleef vooralsnog een geheim. De Vroet, die de ont moetingen West 2—Zuid 1 en Noord tegen West 1 had gevolgd wilde met verder gaan dan de opmerking: „Er liepen een paar aardige voetballers Dames Valken verspelen 2-0 voorsprong LEIDEN In de voetbalcompe titie van de dames van de afdeling Leiden is het afgelopen weekeinde slechts één wedstrijd gespeeld. In Valkenburg speelde Valken '68 met 2—2 gelijk tegen KRV/2. De Val- kenburgae meisjes namen in de eer ste helft een 2—0 voorsprong via Ineke Knecht en Ineke Messemaker. maar moesten de reserves van KRV na rust nog naast zich dulden. Eerst kregen de Katwijksen een penalty te nemen nadat een van de meisjes van Valken de bal in het eigen straf schopgebied met de hand had ge speeld. Weliswaar werd de inzet van Cora v. d. Reijden in eerste instantie gestopt, maar in de herkansing maakte Ingrid Edeling geen fout. Door de bal in eigen doel te depo neren bepaalde Wüly de Bruijn de eindstand op 22. Lugdunum stopt Roodenburg af LEIDEN Roodenburg en Lug dunum speelden gisteren op een bij veld van het Kikkerpoldercom- plex een oefenwedstrijd. Na een aantrekkelijk duel, waarin Lugdu num de beste kansen creëerde en waarin aanvallers van Roodenburg twee maal op de paal schoten, werd hét 0—0. bij West 2. die ik echt wel in de ga ten zal houden". West 2 wist trou wens toch een opvallende zuigkracht uit te oefenen op talentenjagers. De Visser: „West 2 laat het beste voetbal zien". De overwinningen, die werden behaald op Zuid 1 (4—1) en Zuid 2 (31) bevestigden die indruk. Vooral Makkie Nijssen van Xerxes (op wie Feyenoord een claim heeft) solliciteerde nadrukkelijk naar een plaats in het nationale elftal. Tegen Zuid 1 zorgde hij voor de helft van de produktie, tegen Zuid 2 leverde hij eveneens twee goals af. Boven dien bleek hij over een geweldige aktieradius te beschikken, die hem ook in de tweede wedstrijd van 2 x 35 minuten nog in staat stelde vrij wel het gehele veld te bestrijken. De „Leidse" spelers moesten met een veel bescheidener rol genoegen ne men. Reinier Verkuylen van Rooden burg scoorde tegen Zuid 1 (via het lichaam van een tegenstander) in ieder geval nog een dioelpunt, maar werd tijdens dat duel wel aan een oude (lies) blessure herinnerd, die er voor zorgdroeg dat Reinier het twee de treffen als toeschouwer moest volgen. Frans v. d. Veen van Noord- wijk werd gedurende anderhalve wedstrijd de gelegenheid gegeven om zich waar te maken. Als invaller tegen Zuid 2 maakte hij weinig in druk. Over zijn optreden tegen Zuid 1 was Frans in ieder geval zelf te vreden: „Ik heb heerlijk gespeeld. Je kan in zo'n elftal lekker lopen tikken. Je hebt altijd afspeelmoge- lijkheden". Aat de Groot van Roo denburg en Jan Willem Bogers kon den zich al evenmin onderscheiden. De Groot had aanvankelijk moeite Sjaak Rietbergen schiet voorlangs. LEIDEN Via een verdiende 20 zege op koploper Céleritas is Docos weer een stap dichterbij de top van de derde klasse A geko men. Na een tamme eerste helft kwam de overwinning na rust tot stand door goals van Ton van Dinten en Sjaak Rietbergen. Docos begon voorzichtig en liet Céleritas het initiatief nemen, iets wat de Haagse ploeg niet best afging. Want zij kon totaal geen vuist maken tegen de hechte Docos-defensie. Aan de andere kant kon Sjaak Riet bergen na een kwartier ongehinderd oprukken, maar uit zijn voor- zet werd de bal rakelings naast gekopt door Stan v. d. Meel. Celeri- tas-doelman v. d. Poel had herhaaldelijk veel moeite met hoge voor zetten omdat de bal door de harde wind de meest vreemde capriolen maakte. Vlak voor rust was hem dat bijna noodlottig geworden toen hij de bal voor de voeten van Jan Smits stompt£. Deze Wet de kans onbenut. Na rust begon Docos door te drukken. Nadat het er even op had geleken dat de wedstrijd een onvriendelijke wending zou ne men (Céleritas-rechtsbuiten Koopman had op onbeheerste wijze Burghouwt geblesseerd en een aantal mensen wond zich daar nogal over op) was het in de 17de minuut Ton van Dinteh die met een poeier van zeker 30 meter afstand voor 10 zorgde. Twee minuten later miste Rietbergen een unieke kans. Uit een moeilijke hoek schoot hij onverwachts in, maar de bal ging voorlangs. In de 22ste minuut werd Jan Smits vervangen door Theo van der Veer. Een kwartier voor tijd werd het bijna gelijk toen Struyck de bal na een voorzet van Koopman listig over de graaiende handen van Burghouwt kopte, maar Kees Vrisekoop redde op de doellijn. Zeven minuten vóór tijd stelde Docos de zege veilig. Theo v. d. Veer begon op het middenveld aan een solo die eindigde met een bekeken trekbal naar Sjaak Riet bergen en die had geen moeite om voor 20 te zorgen. Twee minuten voorsprong op prof Gerrit Scheffer in titelstrijd veldrijden Door Hans Coolegem CADIER EN KEER - Wil Brouwers genoot zichtbaar van zijn opgewon den supporters. De bescheiden 26-jarige magazijnbediende kon direct na de finish van het Nederlands veldritkampioenschap nog maar nauwelijks bevatten, dat hij als een groot kampioen werd toegezongen. „Je maakt je een bepaalde voorstelling van zo'n titelstrijd, maar dat het zo zou lopen, had ik totaal niet verwacht", glimlachte de Brabander, die nog niet zo lang in het Limburgse kerkdorp America woont. De dubbelslag van vorige week, toen Wil Brouwers in Apeldoorn en Helvoirt liet zien zich nog beter te hebben ontwikkeld als veldrijder, had een voorteken kunnen zijn. Maar niemand had Brouwers daarmee al het algemeen kampioen schap toebedacht. Toch haalde de Brabander in Cadier en Keer deze stunt uit. Toonde hij zich op het uiterst selectieve parcours op het Limburgse landgoed St. Jozfcf, onbetwist de allersterkste en finishte met ruim twee minuten voorsprong op Gerrit Scheffer. de eerste professional, die de algemene titel zo had begeerd. Voor de Gelderse neo-prof was er het excuus, dat hij de afgelopen week ziek was geweest. KNWU-arts Schattenberg had hem aangeraden geen fiets aan te raken, omdat dan zijn deelname onzeker zou zijn. Gerrit Söheffer realiseerde zich dat maar al te goed. „Ik ben tevreden met wat ik nu heb bereikt", oordeelde hij. „Dat ik niet heb kunnen trainen, was zo erg niet. Slechts de koorts heeft mij verzwakt". Daar kwam nog bij, dat Gerrit Scheffer in de beginfase tweemaal een buiteling maakte. Hij nam voor de moeilijkste hindernissen op het fraaie traject veel risico, hetgeen niet verantwoord was. „Als Je vol vertrouwen rijdt, ga je niet tegen de Hetgeen nog de vraag was geweest. Immers, Wil Brouwers spurtte na de slechte start als het ware door het Tfeld. De nieuwe kampioen, die slechts naar de profs overstapt als hij een goed contract kan krijgen: „Dat al direct de beslissing zou vallen, had ik nooit gedacht. Maar toen ik me eindelijk aan de kop had geplaatst, en Gertie Wildeboer al in de eerste ronde bleef steken tijcfens een beklimming, dacht ik, dat het maar moest gebeuren. Voor mezelf was ik ervan overtuigd, dat ze me nooit zouden terugpakken". Een Juiste beoordeling, omdat iedereen moest buigen voor het helse tempo, dat Wil Brouwers ontwikkelde. Titelverdediger Gertie Wildeboer. die na enkele blessures weer hard werkt aan de begeerde topvorm, bleef met de verrassend sterk rijdende Hennie Stamsnijder (21) en wegrenner Herman SnoeiJ- ink, die in de slotfase ver terugviel, achter, waarna ook Gerrit Scheffer aansloot. Het groepje waarachter ook Kees van de Wereld, Daaf Pos en Hans Steekers ook verwoede pogingen deden om aan te sluiten, werd echter in korte tijd op ruim twee minuten achterstand gereden, voordat Scheffer een eenzame jacht op Wil Brouwers ontketende. Maar Brouwers was niet meer in te halen. Kalm wisselde de Brabander een paar maal van fiets, om modder en slijk van de velo te laten spuiten, zonder dat zijn positie nog in gevaar kwam. Wil Brouwers, die zich vorig jaar achter Wildeboer en Scheffer over het brons ontfermde: „Ik ben twee maanden geleden enige tijd uitgeschakeld geweest door een voorhoofdsfoolteontsteking. Achteraf meen ik, dat deze rust me goed heeft gedaan". Na afloop van de Nederlandse kampioenschappen veldrijden heeft de sportcommissie van de KNWU de ploeg geformeerd, die op 25 janua ri a.s. zal deelnemen aan het wereld kampioenschap in Frankrijk. Gerrit Scheffer uit Hengelo (OV) zal Ne derland bij de beroepsrenners ver tegenwoordigen. Bij de amateurs zijn vijf renners aangewezen, van wie e rvier zullen starten. Wie als reserve zal fungeren aal in een la ter stadium worden beslist. De vijf amateurs zijn: Wil Brouwers, Gertie Wildeboer, Henny Stamsnijder, Hans Steekers en Herman Snoeijink. UITSLAG: 1. Wil Brouwers (Ame rica) 1.22.28; 2. Gerrit Scheffer Hengelo) op 1.59, 3. Hennie Stam snijder (Enter) op 2.28, 4. Gertie Wildeboer (Apeldoorn) op 2 30, 5. Kees van der Wereld (Nieuwkoop) op 3.28; 6. Herman Snoeijink (Dene kamp) op 3.51; 7. Hans Steekers Noordwij kerhout) op 4.25. Wil Brouwers op weg de nationale titel veldrijden. Bij de Nieuwelingen werd Til- John Kuyvenhoven werd tiende, burger B. Zoontjes winnaar. Reinier De veteranentitel was voor C. Looy- Hoogkamer van Swift werd vierde, en uit het Belgische Brasschaet. LEIDEN Door de slechte weers omstandigheden gingen er in de re gionale A-jeugdcompetitie maar twee wedstrijden door. Bij die wedstrijden waren twee "Leidse" clubs betrokken die het niet best deden: UVS ver loor van Hermes DVS, Katwijk ging tenonder tegen Sparta. Katwijk Sparta 0—2. Een ver diende overwinning van de Rotter dammers, die de Katwijkers vooral in technisch opzicht de loef afsta ken. De inzet die Katwijk hier tegen over moest stellen bleek niet toe reikend om Sparta echt in moeilijk heden te brengen. Toch kreeg Kat wijk reëele scoringskansen maar de Katwijkse voorhoede handelde in die gevallen te onnauwkeurig. In verde digend opzicht liep het ook niet be- eigen doel hielp de Rotterdammers goedkoop aan een voorsprong. Een hierna krampachtig aanvallend Kat wijk moest nog toestaan dat Sparta de eindstand op 02 bepaalde door een prachtig doelpunt. UVS Hermes DVS 0—2. De door UVS bijzonder slecht gespeelde wedstrijd werd ontsierd door het wegzenden van twee spelers. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt om in de tweede helft Paul van Goozen van UVS en Van Triel van Hermea van het veld te sturen, na dat die spelerse het met elkaar aan de stok hadden gekregen terwijl de bal in geen velden of wegen te be kennen was. DVS was overigens de betere ploeg en drukte dat met twee doelpunten uit. Kansen om te scoren hebben ook de Leidenaars zeker ge had maar o.a. Ron Bekooy bleek de juiste richting niet te kunnen vinden. Afd. zaterdag LEIDEN In de eerste klasse van de "Leidse' zaterdagafdeling konden vanwege de slechte weersomstandigheden maar drie wedstrijden doorgang vinden. De drie koplopers Hazerswoudse Boys, SVOW en Oegstgeest, kwamen alle succesvol in actie en wonnen achtereenvolgens van Sc. Lisse (30), Woubrugge (1—0) en WSB (1—3). In de tweede klasse werd alleen de wedstrijd VNL MVKV (1—2) niet afgelast. EERSTE KLASSE Hazerswoudse Boys SC Llsse 30 (10). Op een gwd be speelbaar veld kwam Hazera- woudse Boys zaterdag zonder veel moeilijkheden tot winst te gen Sc. Lisse. Rob de Roo (2x) en Jan Vondeling velden in Ha- zerswoude het vonnis: 3—0. WSB Oegstgeest 1—3 (0-3) Profiterend van een trage, niet bepaald foutloze start van WSB legde Oegstgeest al snel de ba sis voor de uiteindelijke zege. was het 03 door doelpunten van Ron van der Kolk, Bart Charité en Daan Vreeken. Hoe wel WSB na rust het initiatief van Oegstgeest overnam kwam het toch niet verder dan een schot tegen de lat van Frans Apperloo en een treffer van Wim van der Zon: 1—3. SVOW—Woubrugge 10 (00) SVOW had zaterdag het ge luk op zijn hand, waardoor het in staat was het volkomen ge lijkwaardig Woubrugge met mi niem verschil te kloppen. Tien minuten voor tijd scoorde Ed Langerys uit een strafschop het enige doelpunt: 1—0. TWEEDE KLASSE VNL MVKV 1—2( 1—0) In een zeer hard duel zorgde VNL zaterdag bijna voor een verrassing tegen MVKV. Karei de Romijn hielp VNL aan een voorsprong (10), maar direct na rust maakte Guus van Krim pen voor MVKV gelijk. Vlak voor tijd stelde Paul Challlk de Katwijkse zege veilig, nadat eerst een Leidse treffer nog we gens buitenspel werd afgekeurd: 1—2. .Verzwakt SJZ nu hekkesluiter LEIDEN In beide vierde klassen werd het merendeel van de vastgestelde wedstrijden af gelast. Opmerkelijk was in de vierde klasse A de 0—1 zege van Bernardus op Rij pwe tering, waarvan Archipel, dat S^ met 4—0 kansloos liet, profiteerde. Doordat O DB met 2—1 won van SVLV is SJZ nu op de onderste plaats beland. Archipel SJZ 4—0 (2—0) De blessureduivel heeft het wel op SJZ gemunt: Cor van Ton geren liep vorige week ernstig knieletsel op. Peter Bos tobt eveneens met zijn knie. John de Boer en Koos Romijn ont braken door ziekte en ook Guus v. d. Geest ontbreekt nog steeds. Met vijf invallers gaf SJZ Ar chipel toch goed partij. De 4—0 nederlaag was geflatteerd: in de eerste helft werd SJZ een ge heide penalty onthouden, na rust werd een goal van Gerard Bos in tweede instantie afge keurd en schoot Jacques van Slingeland op de paal. Mosel en Keus scoorden voor Archipel in de eerste helft. Pondman en nogmaals Mosel (uit een straf schop) na de hervatting. ODB—SVLV 2—1 (1—1) - In een keihard duel moest SVLV hekkesluiter ODB pas vijf minu ten voor tijd laten gaan: Jansen profiteerde goed van een mis verstand tussen doelman Kloet en zijn verdedigers. SVLV werd door het onbesuisde optreden van de gastheren uit zyn spel gehaald, maar kreeg in de twee de helft genoeg mogelijkheden om de partij te beslissen. Theo George en Peter Bijlen hadden met hun harde schoten echter de nodige pech. Voor rust kwam ODB door Koechler op 1—0, maar twee minuten later al te kende Van Kampen voor de ge lijkmaker, door een vrije trap van Jacques van Leeuwen af te ronden. Na rust werd ODB-er Van Ginkel van het veld ge stuurd.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12