)eurwaarder nag niet litbreiden Nog geen toestemming bouw Sumatrabrug ais aanvullend werk Aanvoer van schol en tong nog binnen norm Syrië dreigt met inval in Libanon NDERDAG 8 JANUARI 1976 {apenburg 125 in Leiden nag ran CS kantoor blijren JN HAAG Deurwaarder J. M. van Belle mag kantoor blij- n houden op de begane grond van het pand Rapenburg 125 Leiden, maar hij krijgt geen toestemming om ook de boven- >ning van dat pand als bedrijfsruimte te gebruiken, flus de uitspraak van Gedeputeerde Staten, bij wie de heer n Belle in beroep was gegaan tegen de weigering van B. en hem toestemming te geven om het hele pand als kantoor in richten. heer Van Belle had B en W toe- pming gevraagd voor de boven- ling omdat de rumite op de begane tid, waar hij sinds 1965 kantoor Idt, te klein werd. Toen bleek ech- dat hij ook voor de bencdenver- ing geen toestemming had om Steeds meer rughandelaren ïllen politie inkopen" AMSTERDAM (ANP) Heroïne- pdelaren proberen steeds meer, Amsterdamse politie om te ko- Hiertegen moet krachtig wor- i opgetreden. bit zei gisteren officier van jus- te mr. F. H. von Meyenfeldt bij de isterdamse rechtbank in de zaak }en een 29-jarige Chinese kok bij i 850 milligram heroine was aan troffen. Hij zou ook twee agenten (d hebben aangeboden in ruil voor p onmiddellijke vrijlating. De Chinees zei te hebben veronder- dd dat hij zich met 5000 gulden n vrijkopen, als ware het de beta- g van een boete. Bij zijn arresta vond de politie bij hem 450 milli- im heroine en in de handtas van 3 meisje nog eens 400 milligram. Chinees zei tijdens de zitting, Ib hij voor het meisje heroine had pocht omdat ze kiespijn had. Tegen politie had hij verklaard it hij met haar naar bed was ge- an tegen betaling van de heroine, i officier eiste tegen hem tien Elanden gevangenisstraf. Voor het pisje vroeg hij vrijspraak, omdat volgens hem niet wist dat de Chi- les heroine in haar tasje had ge- opt. Uitspraak 21 Januari. PAGINA 15 haar als kantoor te gebruiken. B en W hadden wel de vorige eigenaar toe stemming gegeven, daar zijn prak tijk uit te oefenen, maar met de uit drukkelijke bepaling, dat die toe stemming niet voor een nieuwe eige naar zou gelden. In deze situatie weigerden B en W de gevraagde toe stemming voor het gehele pand, om- da; zij vinden, dat het deurwaarders kantoor best in andere, bestaande kantoorruimte ondergebracht kan worden. Die opvatting wordt nu ge deeld door het dagelijks bestuur van de provincie, dat zich hierin echter beperkt tot de bovenwoning. Voor de begane grond vinden GS dat B en W van Leiden het gebruik als kantoor zo lang stilzwijgend hebben toege staan, dat daarvoor nu niet opnieuw toestemming nodig is. Opnieuw uitstel voor Marokkanen UTRECHT'DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Zeevalking heeft besloten een nieuwe procedu re toe te passen ten aanzien van de 180 "illegale" Marokkaanse arbei ders, die actie voeren in kerken in Den Haag, Utrecht en Amsterdam De procedure houdt in dat de Ma rokkanen die nog geen verblijfs vergunning hebben aangevraagd dolt alsnog kunnen doen voor 17 ja nuari 1976. Zij krijgen dan een be wijsstuk van de aanvraag. Zolang er geen beslissing genomen is, zul len zij niet uitgewezen worden. De Marokkanen, van wie de aan vraag is afgewezen, krijgen de ge legenheid herziening van deze be slissing te vragen. Ook zij zullen niet uitgewezen worden zolang over deze herziening niets is beslist. LEIDEN De Britse fysiologe Dame Honor B. demiegebouw het eredoctoraat in de geneeskun van de veertien geleerden aan wie bij gelegen een eredoctoraat werd verleend. Bij de uitrei Pieterskerk, kon zij echter niet aanwezig zijn. grond van haar baanbrekende werk op het ge vend beenweejsel buiten het lichaam worden Foto: prof. dr. A. H. Kassenaar. decaan van de sierselen behorende bij het eredoctoraat om de tor, kijkt toe. Feil heeft gisteren in de Senaatskamer van het aca- de van de Leidse universiteit ontvangen. Zij icas één heid van het 400-jarig bestaan van de universiteit king, tijdens de plechtige academische zitting in de De fysiologe werd het eredoctoraat toegekend op bied van de orgaankweekmethode. Hierdoor kan le- bestudeerd. medische faculteit, hangt Dame Honor B. Feil de ver schouders. Prof. dr. P. J. Gaillard (links), erepromo- De Amsterdamse mode-ontwerper Frans Molenaar heeft de kleding van de Nederlandse Olympische ploeg ontworpen. Hier Diane de Leeuw in haar Olympische out-fit, die bestaat uit een blauw mantelpakje blauwe jas niet afgebeeld) met een witte gewatteerde voering en ivitte knopen. Het geheel ivordt gecom pleteerd door een rode muts en sjaal. VLISSINGEN (SP) De aanvoer van tong en schol door Zeeuwse vis sers heeft op de vismijnen in Vlissin- gen en Breskens gisteren nog niet tot problemen geleid. Ondanks de voorspelling dat ze zich niet aan de quoteringsbepalingen zouden houden hébben acht kotters hoeveelheden tong en schol binnengebracht, die precies binnen de normen van het Produktschap voor Visserij en Vis- produkten liggen. Ambtenaren van de algemene inspectie-dienst van het ministerie van landbouw en visserij hoefden dan ook nog niet op te treden. De acht kotters zijn in de loop van gisteren weer naar zee gegaan. Wel verwacht men morgen, als de hele vloot (ook grotere schepen) bin nenloopt overtredingen op grote schaal. "Morgen zullen pas de echte klappen vallen", aldus een woord voerder van de Vlissingse vissers. "We trekken ons niks van de quotering aan. dus als ze morgen willen be keuren, dan doen ze dat maar". De stichting van de Nederlandse visserij heeft de banken om ophel dering gevraagd over 'n brief die veel vissers hebben ontvangen. Hierin schrijven de banken dat ze voorzich- BEIROET (AP) Sommige krin gen in Syrië denken aan een militair Ingrijpen in Libanon, waar vannacht en vanochtend de burgeroorlog weer volledig is hervat in de hoofdstad. Met name de minister van bui tenlandse zaken van Syrië Abd'al Halim Chaddam heeft het plan ge opperd, Libanon te bezetten en bij Syrië in te lijven om te verhoe den, dat het land wordt opgespitst in twee delen, een christelijk en een mohammedaans, aldus berichten vanochtend uit Beiroet. Nog zeer onlangs verklaarde Is raël, dat het een eventueel ingrijpen van Syrië in Libanon niet ka ntole- rqren en dat het in zo'n geval zelf gewapenderhand tussenbeide zou ko- Van christelijke zijde in Beiroet Is inmiddels reeds krachtig gepro testeerd tegen suggesties van een Syrische invasie, ondermeer door de minister van binnenlandse zaken Camille Chamoun. Beilen krijgt litho van journalisten BEILEN (ANP) Namens de journalisten die gedurende de gijze lingsaffaire in Wijster het gemeen tehuis van Beilen bevolkten heeft mr. Marijke Koning van Het Pa rool gistermiddag het gemeenteper- soneel een litho en enkele bloem stukken aangeboden. Niet alleen als dank voor de verleende gast vrijheid maar ook als vergoeding vóór de veroorzaakte overlast. De gemeentesecretaris, die de attentie in ontvangst nam, zei dat de scha de in het gemeentehuis ach teraf nogal meegevallen was. De litho, een werk van een kunstschil der uit Orvelte (Dr> zou een ge schikte plaats in het gemeentehuis krijgen. tiger zullen zijn met het verstrekken van kredieten met het oog op de ver slechterde situatie in de visserij. De stichting Nederlandse visserij vindt dat deze brief onnodige onrust heeft gezaaid bij de vissers. "Je kunt een dergelijke belangrijke zaak niet met een algemeen rondschrijven af doen. De vissers hebben allemaal af zonderlijk een contract met een bank gesloten. Het is onterecht om ze over een kam te scheren", aldus secreta ris dr. H. A. H. Boelens Kranenburg. Binnen enkele weken wil hij hier over een gesprek met de banken en de regering. Doodstraf De openbare aan klager in Scerabajg, heeft de dood straf geëist in een proces tegen twee voormalige voorzitters van de afdelingen van de communistische partij in Indonesië, de PKI. Ze zijn ervan beschuldigd een belangrijke rol (te hebben gespeeld bij de mis lukte staatsgreep 'in 1965. De com munistische partij zou daarin een grote rol hebben gespeeld. KATWIJK By de oversteek plaats Waterloopje aan de Zeeweg is gisteren de 44-jarige voetganger D. H. uit Katwyk door de 54-jarige B. W. uit Valkenburg aangereden. D. H. liep hierbij een open been fractuur op. Hij moest per ambu lance naar het Ledse Diaconessen- ziekenhuis worden overgebracht. Te gen B.W. is proces-verbaal opge maakt. Bij cosmeticabedryf Mesker aan de Ambachtsweg ia gisteren inge broken. De dader(s), die binnenkwa men door vernieling van een ruit, namen een kistje met tweehonderd gulden mee. LISSE De in februari jubileren- dv- Lissese VVV (25 jaar» houdt vrijdag 23 Januari, 's avonds half negen, haar algemene vergadering in Taveerne. De agenda staat in het teken van het jubileum en er zal weer een gezellig, feestelijk slot zijn. De winterwandeltocht wordt zondag 8 februari gehouden. Huisvaders wisten nergens van AMSTERDAM (ANP) Een 35-jarige portier van de Am sterdamse Gemeentegiro is gis teren voorgeleid nadat gebleken was dat hij tijdens nachtdien sten regelmatig girobetaalkaar ten van rekeninghouders ge bruikte om prostituees op de Wallen te betalen voor hem bewez endiensten. Het bureau IJ-tunnel had de laatste tijd herhaaldelijk mel dingen binnengekregen van ech telijke ruzies, die ontstaan wa ren omdat van de gemeentegi rorekening bedragen van hon derd gulden waren afgeschre ven ten name van dames op de Wallen. En de huisvaders wis ten nergens van Nadat het aantal aangiften tot zo'n vijftien stuks was gestegen stelde de politie een onderzoek in. Een moeizaam onderzoek leidde tot de arrestatie van de portier R. V., die bekende 's nachts regelmatig een greep in voor verzending klaar liggen de betaalkaarten te doen om daarmee de damesbediening op de Wallen te betalen. LEIDEN De gemeente Leiden heeft nog steeds geen toestemming gekregen om in het kader van de aanvullende werken de Sumatra brug te gaan bouwen. Dit deelde wethouder Van Aken van Economi sche Zaken mee tijdens een verga dering van de raadscommissie voor Economische Aangelegenheden. Wel zei de wethouder te ver wachten, dat de beslissing over de bouw van de brug, die het indus trieterrein De Waard beter bereik baar moet maken, nog dit voorjaar zal worden genomen. En als die po sitief uitvalt, kan er binnen twee maanden daarna met de bouw worden begonnen. De bouw van de Sumatrabrug, Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Andrea dr. v J. van der Vos en P. F. J- van Soest; Stéphane Martinus Louis zn. v. M. Lepelaar en H. L. H. Puech; Anna Maria dr. v. W. P. van der Slot en J. A. M. Badsr; Vincent zn. v. A. M. L. van der Ven en F. C. van Noordt; Michael Rudolf Jan zn. v. R. J. Ramp en S. de Haan; An- gélique Johanna Adriana dr. v. J. S. van den Berg en E. N. van den Berg; Sylvia dr. v. H C- Bakker en M. A. S. Verbeek; Angela dr. v. J. Haas noot en H. M. Donkersloot; Barbara dr. v. J. Haasnoot en H. M. Donker sloot; Marlijn dr. v. D. Groen en G. van Woerden; Asmara Athalia dr. v. C. E. Kramer en R. Bellmann; Dennis Theodoras Lambertus zn v. W. F. H. Wils en J. E. G- van Calmthout; Lex zn. v. J. A. M. Bakker en M. Kley; Dennis zn. v. J. van der Reest en M. A. van Doom; Marc Jan zn. v. F. de Bruin en E. C. Hassing; Esther dr. v. C- P. van Oorde en N. M. Spaargaren. Overleden: M. J. van Duin (70) man; P. Hols- wilder (82) echtg. van J. Alkema; A. de Visser (79) man; M J. Wil- lemse (66) geh. gew. met D. Stokkel; H. C. van den Akerboom (72) geh. gew met W. J. M. Grootend erst; J- van Keulen (70) geh. gew. met H. Gaas beek; R. A. de Haas (55) man; C. N. van Bohemen (68) man; E. M- van der Hulst (72) echtg. v. H. C. Koe- mans: H. Duym (77) geh. gew. met J. J. GeerlingN. de Roode (88) geh. gew. met A. van Egmond; G. van der Veen (79) geh. gew. met C. Noort; J. Fyn (74) man; I- Hogenes (90) geh. gew. met H. G. Schellin- gerhoud. Patiënt In verband met de aanslag van 29 december op de Newyorkse luchthaven La Guardia, waarbij elf personen werden ge dood, zoekt de politie een voorma lige patiënt van een psychiatrische inrichting. De man, wiens naam niet bekend is gemaakt, is in het verleden al enkele malen verdacht van een serie bomaanslagen in New York, maar nooit in staat van beschuldiging gesteld. Hij ontkende bij de aanslagen betrokken te zijn geweest. Voetbal Uitslagen derde ronde Engelse beker: NewcastleQueens Park Rangers 2-1; Peterborough - Nottingham 1-0. die ruim anderhalf Jaar geleden notabene voorrang kreeg boven de Hoflandbrag (de verbinding tus sen Leiden Zuidwest en de Voor- schotense wijk Noord-Hofland, waarvan de bouw allang begonnen is), is vertraagd doordat Gedepu teerde Staten (het provinciaal be stuur) hun goedkeuring onthielden aan het krediet, dat de Leidse ge meenteraad voor de bouw van de Sumatrabrug beschikbaar had ge steld. Dit hield echter niet in dat het project niet doorging. De aanleg van de brug werd aangemeld als aanvullend werk in het kader van de werkloosheidsbestrijding. Inmid dels werden aan de Lage Rijndijk een aantal panden gesloopt, om ruim baan te maken voor de brug. Wethouder Verboom, die in de ver gadering aanwezig was, weer er in dit verband op dat hij niet kon voorzien dat de brug nog zo lang op zich zou laten wachten. Als hij dat had geweten, zou hij de afbraak van de woningen niet hebben kun nen verantwoorden, zo zei hij. Overigens is niet iedereen even enthousiast over de bouw van de brug. Met name de bewoners van de Sumatrastraat en enkele andere straten in de Kooi vrezen dat de brug de mogelijkheid opent, dat zwaar vrachtverkeer via de Kcoi naar de Willem de Zwijgerlaan zal gaan rijden. De bewoners hebben laten weten de Sumaitrastraat daarvoor totaal ongeschikt te vin den. Leiden u il groei horeca afremmen LEIDEN De gemeente Leiden is van plan om aan de onstuimige groei van het aantal horecabedrij ven in bepaalde delen van de srd een einde te maken. Op het ogen blik wordt cr op het stadhuis een verordening voorbereid, met behulD waarvan het aantal horecabedryven bevroren zal kunnen worden. Zolang deze nieuwe verordening nsg niet geldt, kan iedereen die de ver eiste papieren heeft, bedrijfspanden inrichten als horecabedrijf. Zolang de horeca-exploitant maar geen woon huis aan het woningbestand ont trekt, zyn nieuwe vestigingen van dergelijke gelegenheden niet tegen te houden. Dit werd meegedeeld tijdens een vergadering van de commissie voor Economische Aangelegenheden. Aan leiding vormde de brief, die het Ko- mitee Pieterswyk aan de Leidse Raad en aan burgemeester Vis heeft ge schreven over het snel toenemende aantal etablissementen in die wijk. De vestiging van resp. een disco theek en bars in de panden Pieters kerkgracht 3-3a, Lokhorststraat 19 en Nieuwsteeg 11 zal dan ook ge woon doorgaan, zo werd van ambte lijke zijde meegedeeld, omdat in de ze gevallen geen woonhuizen aan het bestand worden onttrokken. Zon der de nieuwe "bevriezings-verorde ning" kan de gemeente daar niets aan doen.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15