Alphense politie had een goed jaar Heerlijk avondje zaalvoetballen 'Punt zetten achter de Eisenhowerlaankwestie' 'Cadeautjes aan Zuidafrikaanse Oudtshoorn keuren wij af' Minder misdrijven Meer oplossingen PRAATGROEP VOOR MOEDERS Macaber DINSDAG 6 JANUARI 1976. KJ P-ER KORTMANN: ALPHEN AAN DEN RIJN Achter de Eisenhowerlaankwestie moet nu maar eens een punt ge zet worden. Als er democratische besluiten genomen zyn, moet Je Je daar op zeker moment by neer leggen. Het getuigt van weinig ge voel voor democratie om maar te blijven doorzagen". Dit zei KVP- raadslid B. C. Kortmann maan dagavond tydens de Alphense raadsvergadering naar aanleiding van alle ingekomen stukken over deze kwestie. Drs. H. van Steenis «Progres sief Alphen» zei zich te kunnen oorstellen, dat het college van burgemeester en wethouders de bewoners geen inlichtingen wil geven over opmerkingen van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. „Maar breng dan wel uw eigen standpunt naar buiten en laat een en ander aan het ministerie weten. Dat is dan heel wel by machte de eigen visie naar buiten te brengen" Verder meende hy ontdekt te hebben, dat er toch wel een zekere tegen strijdigheid in gemeente-opvat ting en het provinciale water staat-rapport te vinden was, zo dat hy het belef betreuren, dat dit lichaam in de brief van het college aan de Eisenhowerlaan- bewoners was genoemd. Wethouder D van Leeuwen ontkende die tegenstrijdigheid, daarby wyzend op het verschil in oordeelsnormen. Volgens hem zou er zelfs als er van dezelfde nor men zou zyn uitgegaan, niet van een tegenstrydigheid gesproken kunnen worden, omdat de ver schillen in dat geval uiterst mini maal zouden zyn geweest. Hij zei verder toe, dat er nog een ge sprek komt met het actiecomité van de bewoners van de Prins Bernhardstraat; dit in antwoord op een vraag van mevr. A. J. Kui persBos «PvdA). In Rijnstreekhal Pieters Graafland ALPHEN AAN DEN RIJN Morgenavond wordt in de Ryn- streekhal een tweeënhalfuur du rend zaalvoetbalfestyn gehouden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de Speel-O-theek Alphen. De bezoekers van dit mede door het Alphens Dagblad gesponsorde zaalvoetbalgebeuren kunnen ervan verzekerd zijn. dat ze een aantal uiterst aantrekke- lyke wedstryden te zien zullen krygen. Garant ervoor staan de namen van de deelnemende teams. Teams als het van de NCRV-tv bekende Rotterdam Ahoy met topsterren uit een re cent verleden als Eddy P.G.; Coen Moulyn; „Beertje" Kreyermaat en Tinus 1 Dat zij konden (en nog kunnen) voetballen is genoegzaam bekend. Maar of ere-divisietrainers de leerstof die ze hun pupillen geven ook zelf in de prakrijk zullen we ten te brengen kunnen Pim van der Meent, Joop Brandt, Joop Castenmiller en Frits Korbach met „hun" team Eredivisie-trai ners gaan bewyzen. Interessant zal ook zyn om eens te zien of de .beste stuurlui van langs de lyn", de sportjournalisten als Joop Niezen. Cees Jansma en Cees van Cuilenborg, zelf wel wat we ten te presteren in het veld. En een „sprekend" team is natuurlyk ook het artiestenelftal met on- In al dit „geweld" van klinken de namen zullen de eigen regio teams zeker hun beste beentje voor willen zetten. Dat Swift Lei den weet wat zaalvoetbal is, we ten de kenners. En vanzelfspre kend is de ploeg van het Alphens Dagblad/Leidsch Dagblad vol doende gemotiveerd om in het eigen toernooi een goed figuur te slaan. Al met al volop ingrediën ten voor een heeriyk avondje voetbal, dat om half acht zal be ginnen met de eerste door Willem Rijsbergen te geven schop tegen de bal. PPR Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN "We keuren deze geste ten scherpste af". De woordvoerder van Progressief Al- phe.n, C. Ph. Waagmeestor doelde Grond voor verpleeghuis ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense gemeenteraad besloot maandagavond om aan de stichting ziekenhuis Rynoord voor f 1 140.000,- een stuk grond aan de Delftzichtweg te verkopen voor de bouw van een verpleegtehuis. Dit verpleegtehuis zal (voorlopig) 136 bedden moeten tellen; de helft ervan voor demente bejaarden, de andere helft voor chro nisch zieken van alle leeftyden. Mo- geiyk wordt de capaciteit van het verpleegtehuis in de toekomst uitge breid tot 207 bedden .maar daarover kon maandagavond nog geen uit sluitsel gegeven worden. Nog een ander stuk grond werd door de raad verkocht, namelyk aan het aannemingsbedryf Maas-Dyken BV in Alphen. Dit bedrijf wil zich vestigen op een terrein van ruim 40 are aan de Handelsweg. Met de ver koop van dit terrein is een bedrag van f298.107,- gemoeid. Het bedrijf kreeg verder een optie op een terrein van 23 are. De raad besloot voorts onder meer nog om aan de stichting Al phens Tennispark een bijdrage in eens van f 75.000,- te verlenen in de kosten van bouw van was- en kleed lokalen op het tennisbanencomplex aan de Prins Bernhardlaan ALPHEN AAN DEN RIJN - Op dinsdag 20 Januari start de Stichting Geestelyke Volksgezondheid in de Stationsstraat weer met een nieuwe praatgroep voor moeders. Het doel van zo'n groep is onder ervaring uitwisselen met moeders met dezelfde problemen. informatie krygen over de ont wikkeling van een kind van baby tot puber. Het is de bedoeling dat, maximaal tien moeders dertien dinsdagochten den lang «van 10 tot 11.30 uur) by elkaar komen om te praten-over by- voorbeeld eigen opvoedingservaringen; om van andere moeders te horen hoe zij het doen; om te praten over wat het be tekent moeder, vrouw, echtgenote of vriendin te zyn; om te ervaren dat gedeelde smart halve smart kan zyn. ALPHEN AAN DEN RIJN Ty dens de raadsvergadering van de Al phense gemeenteraad maandagavond permitteerde het KVP-raadslid C. J. Winninghoff z-eh een macaber grap je. By de «goedgekeurde) grondver- koop aan de stichting ziekenhuis Rynoord voor de bouw van een ver pleegtehuis, bracht hy de wenselijk heid van een groot mortuarium naar voren. Een wens, die hogere instan ties volgens het KVP-raadslid spytig genoeg hadden afgewezen. Hy drong er by het college op aan om toch nog eens nadrukkelijk de wens naar voren te brengen van een groot mortua rium, „waar dan helaas de hele ge meente gebruik van kan maken". De praatgroep er zyn geen kosten aan verbonden wordt begeleid door Tine Smink-Douma (pedagoge) en maatschappelijk werkster Rlanne van Schreven-Peeters. Vie belang stelling heeft voor deze groep kan zich (liefst zo spoedig mogelyk) aan melden by de Stichting Geestelyke Volksgezondheid. Stationsstraat 21 in Alphen (tel. 01720-72666). Burgerlijke Stand BOSKOOP Geboren: Tamar, d. v. E. J. W. Gratema en M. E. C. de Jong; Dorothea R. W., d. v. B. G. van der Zwaag en L. Guicelaar; Fre- derika A. R., d. v. A. S. J. Zomerman en G. F. van Bergeyk; Cathaiyne F., d. v. E. R. Spaargaren en M. M. A. Nieuwesteeg; Vanesse, d. v. F. Kolster en I. Bos: Mattys, z. v. L. H. ter Heide en J. van der Laan; Erica J., d. v. J. Boltendal en B. Kuyt; Robin, z. v. R. A. A. van der Mark en J. J. N. van Wilgen; N,eitje, d. v. J. de Pater en G. Hoogerbrug; Gert-Jan, z. v. J. de Pater en G. Hoogerbrug; Marcel, zn. v. J. van Dam en J. Goor; Maike A. d. v. W. A. de Winter en A. C. W. Verlaan. Ondertrouwd: B. J. van Klaveren en M. R. Bakhuizen; P. W. van Schie en W. M. van Kordelaar; J. de Kwaadsteniet en G. L. J. van Oyen; P. G. G. van Dorp en T. Goudkade. Getrouwd: P. R. Kolster en C. van Lith; C. J. Kompeer en N. G. Hoo- gerclijk; J. C. M. van den Hoek en M. J. C. van Velde; H. J. Borgstede en E. G. Woldringh; G. J. Both en J. H. 't Hart; H. W. P. van Leeuwen en W. F. M. Houtman; J. van Dam en G. N. Ravensberg; G. E. A. M. van Vliet en T. M. van der Werf; W. J. Kreuk en C. A. P. van den Berg; H. J. Ankersmit en H. M Boer; H. A. J. Didden en M. K. [-.<><■ veen; C. H. Verkade en J. H. Verwey. daarmee op het feit, dat het gemeen# tebestuur van Alphen via een Allt phens echtpaar geschenken deed toil komen aan de gemeente Ouötshooritf in Zuid-Afrika. Waagmeester lcgd/l uit waarom zyn fractie zich daarlr tegen zo fel wenste te kanten. "D<i rechten van de zwarte bevolking iit: Zuid-Afrika worden stelselmatig cjfi grond van de rassenwetgeving ver O trapt. Een gebaar als van het AN phens gemeentebestuur wordt doof de blanken in Zuid-Afnka be*1 schouwd als steun aan het regime"*1 V Waagmeester wilde voorts nog we-£ ten wie by de ondertekening van dtf begeleidende Alphense brief werd bet; doeld met het gemeentebestuur. Alf leen op die laatste opmerking ginf7 burgemeester mr. R. M. Gallas ine "Dat hangt ervan af wie op bepaald# ogenblikken een brief schryft. Dat kan de raad, het college of de burge-1 meester zyn. Als u er moeite meé heeft, zie u er als raad dan niet bfo betrokken", aldus mr. Gallas. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag 14 Januari opgehaald in de wijk Adegeest «met uitzonde ring van het gedeelte Oude Adegees- terlaan tussen de Prins Bernhard laan en de Nassaukade), aan a< Leidseweg «het gedeelte tussen Raad huislaan en Voorschoterweg), Voor- schoterweg, Hofweg (het gedeelte r ten oosten van de Voorschoterwegjp Prof. Boexhaaveweg, Krimkade. J.Pe Coensti-aat, Vondelstraat, Marnix- f straat en Beresteijnstraat. z Op donderdag 15 januri kunneifc de bewoners van de woningen, lig-^ gende in de Nassauwijk, K.L.M.^ wijk, aan de Papelaan (van het sta-" tion tot de grens met de gemeent^ Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan, industrieweg. Wijngaardenlaan (nooi5 zijde), Elstlaan, Oude Adegeester- laan (het gedeelte tussen de Prin^ Bernhai-dlaan en de Nassaukade)^ Ei-asmusstraat, Bakkersteeg, School^ straat. Kon. Marinelaan. Bloklaam^ Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat^, Willibrordusstraat, Leidseweg tus - sen Schoolstraat en Raadhuislaan)S Oianjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan erf! Kerkplein», Chr. Huygenstraat. Van. Heuven Goedharstraat. Prof. Asser laan. Raadhuislaan (het gedeelte tus«M sen Leidseweg en Prof. Asserlaan) Vredenhoeffstraat, Langenhorststraa Bethelehemstraat. Vlietzicht en TOL straat van de grofvuilophaaldienst gebruik maken. Parkeerverbod De Hooghkamei VOORSCHOTEN De comn openbare werken en personeelsza ken in Voorschoten vergadert don derdagavond 8 Januari in het ge- meentehuis. De agenda ziet er a volgt uit: Voorstel tot onbewoonbaarve klaring van de woning Benvenuto- laan 31. Conceptbrief aan de heer J, van Veen over bouw binnenmanege. Instelling van een parkeerver bod voor een gedeelte van "Da Hooghkamer". Aanwllzing van een parkeervak als "pai-keerplaats motorvoertuig in-: validen. sche Commissie Zuid-Holland het ontwerp-b'ostemmingsplan Bij dorp I. Voorstel tot vaststelling van voorbereidingsbPsluit voor Bijdorp I Besnreking bouwplan van dehe< Segaar. B '--king verplaatsing brand weerkazerne. Bioscoop Gisteravond vergaderde de ge meenteraad van Alphen voor het eerst in dit nieuwe jaar. Alphen aan den Rijn, ofwel "de grootste gemeente van Nederland zonder eigen bioscoop", zoals burgemees ter mr. R. M. Gallas in zijn nieuwjaarsrede fijntjes opmerkte. Storm We roerden overigens ook nog weer eens herinnerd aan de storm van het voorbije weekend, onver wachts eigenlijk. Het KVP-raads lid B. C. Kortmann had namelijk ergens ontdektdat de brandweer wel bereid is om ook in andere gevallen dan brand alleen de hel pende hand te bieden. (En dan schiet ons onwillekeurig de ang stige kat in hety bovenste topje van een hoge boom te binnen Kortmann wilde dat op een of andere manier uitgebreid onder de aandacht van den volke ge bracht zien, maar dat zal wel niet hoeven gebeuren. Burgemeester Gallas had na melijk een staat cijfers bij de hand met betrekking tot het voorbije stormweekendToen kwam de brandweer niet minder dan 118 keer in actie; waarvan 104 keer in Alphen zelf. Voor de statistici onder oris: 18 kapotte ruiten; 27 keer kapotte dakpan nen met gevaar voor passanten; 9 keer bomen op auto's wegen versperd3 keer omvergewaaide ALPHEN AAN DEN RIJN Pas na de nodige scheuten benzine lukte het de Alphen se brandweer gisteravond om de vlam te krijgen in de sta pels kerstbomen, die op en kele punten in de gemeente georganiseerdde brand in moesten. Het dennegroen was alleen doornat geregend, zo dat het even duurde, voor dat de vlammen lekker door sloegen. Maar toen was het wel weer een „verwarmend" kijkspel, zoals hier aan de Diamantlaan in Ridderveld. caravans; 1 keer losgeivaaide bo ten; 4 keer geheel of gedeeltelijk vernielde gevels; 13 keer verniel de en weggewaaide dakbedekking 10 keer vernielde en afgebroken antennes; 2 keer ingeivaaide deu ren5 keer omvergewaaide licht masten; 1 keer vernielde bomen van bruggen5 keer vernielde luchtkokers2 keer vernielde bus hokjes; 4 keer vernielde lichtkoe pels en dakvensters2 keer schuttingen en evenzovele malen bouwketen. Of je een emmer leeg gooit. Luchthal Een uitgebreid lijstje, maar niet volledig, voor wat betreft de stormschade. Verscheidene men sen rooiden het zelf wel. Zoals bijvoorbeeld het personeel van de Technische Unie. Daar waaide een grote luchthal, als opslag plaats in gebruik, in gruzzels. Gevolg alle opgeslagen goede ren werden blootgesteld aan de v oedende elementen. Personeel, met veiligheidshelrr op om niet ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de politie in Alphen aan den Rijn is 1975 een'niet ongunstig jaar geweest. Orde verstoringen van enige betekenis en ernstige misdrijven de den zich niet voor. Het aantal ter kennis van de politie ge brachte misdrijven daalde met negen procent (van 795 naar 716) en bovendien konden procentueel gezien meer mis drijven tot klaarheid worden gebracht. hebben zich in mijn fractie din gen voorgedaan die ik me heb aangetrokken; bedenkelijke din gen voor een partij als de mijne, die solidariteit en spreiding van macht in zijn vaandel heeft staan". Hij sloot zijn toespraakje overigens niet af met die wrange ivoorden, maar met bedankjes aan iedereen; van burgemeester tot bode. te pijnlijk te worden getroffen door bijvoorbeeld een rondvlie gende badkuip (die mogelijkheid zat er namelijk dik in) bracht de spullen in veiligheid. Daarin had men overigens wel de nodige rou tine, want al twee keer eerder in luttele jaren ging de hal bij een vliegende storm aan de haal. En dat terwijl de Technische Unie toch verzekerd was, dat zulks hooguit eens in de vijftig jaar zou kunnen gebeuren Afscheid PvdA-raadslid drs. W. Peeters verliet gisteravond met een bord onder zijn arm het Alphense ge meentehuis. Hij woonde namelijk zijn laatste vergadering als raadslid bij en kreeg het wand bord "ter herinnering" uit han den van de burgemeester. Het scheidende raadslid zei, dat hij met spijt afscheid nam. Da: ener zijds, omdat hij het werk erg ple zierig had gevonden. Maar ander zijds zei hij opgelucht te zijn. "Er Vuilniswagen Als u toch van plan was om dit jaar een vuilniswagen aan te schaffen, aarzel dan niet te lang met het nemen van een beslis sing. Die dingen stijgen namelijk meer dan onbehoorlijk hard in pr\js, afgande op de Alphense raadsstukken tenminste. In 1974 zou een dergelijke va gen nog 114.908,- harde (of zach te, net wat u wiltHollandse gul dens hebben gekost. Nu anderhalf jaar laterzult u bij de aanschaf ervan 42 briefjes van duizend meer neer moeten tellen Over prijsstijgingen gesproken. Busongeluk Gisterochtend vroeg is by Durban, Zuid-Afrika, een autobus in een ravyn gereden. Zeker 21 ban toe-passagiers verloren het leven en circa 35 werden gewond. Veel van de gewonden zyn er zeer ernstig aan toe. Het ongeluk gebeurde tydens een zware regenbui. Het zogeheten oplossingspercen tage ligt thans boven de 50 procent. Bovendien bleef verder ook het aan tal verkeersongevallen vrywel ge1.ijk; vorig jaar 729 en in 1974 720. Er vie len daarbij vyf doden en 163 gewon den te betreuren De aodelyke onge vallen vonden allemaal buiten de be bouwde kom plaats. Deze gegevens werden maandag avond aan het begin van de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar bekend gemaakt door burge meester mr. R. M .Gallas. De burge meester zei bijzonder verheugd te zyn over de daling van het aantal misdrijven. Een daling die vooral ge zocht moet worden bij de inbraken, diefstallen, gevallen van geweldple ging en vernieling. Slechts het rijden onder drankinvloed nam sterk toe: van zestien in 1974 tot 57 in 1975. Het aantal processen-verbaal voor het bezit van verdovende middelen verdubbelde, van acht naar zestien. Ook het aantal overtredingen steeg aanmerkelijk; met ruim zestien pro cent tot 3.172. De Aiphense brandweer, is het eerste weekend van het nieuwe Jaar direct al geconfronteerd met vele >:nrmschadegevallen, kwam het afge lopen Jaar drie maal in actie voor d" bestrijding van een grote brand. Voor kleinere branden rukte men 79 keer uit en in 56 gevallen was sprake van andere hulpverlening. Het ma terieel werd uitgebreid, evenals de alarmcentrale waarmee nu dertien particuliere bedryven rechtstreeks zijn verbonden voor eventuele brand melding. De gemeente Alphen groeide het afgelopen jaar met zo'n tweeënhalf- duizend inwoners: van 43.530 inwo ners tot een getal dat nu zo rond de 46.000 ligt. Voor de nieuwkomers kwamen 896 woningen gereed, ter wijl er op 1 Januari 1976 in totaal 571 in aanbouw waren. In 1976 zul len volgens de burgemeester waar- schynlyk zo'n 960 woningen in aan bouw woi'den genomen; waarvan in Ridderveld II ongeveer 380 woning wet-; 165 huur-; 240 premiekoop- en 40 ongesubsidieerde woningen. De verruiming van de huursubsidierege ling leverde in totaal 2 043 aanvra gen op. ONGEGROND DEN HAAG BOSKOOP Het tweede gedeelte van de Tweede Laag Boskoop wordt afgevoerd van de lyst van quartaire wegen Dit heeft de Kroon beslist. B. en W. van Boskoop waren by deze instantie in beroep gegaan, omdat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hadden besloten de weg als zodanig af te voeren.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2