Wethouder vreest stagnatie van de werkzaamheden agenda Acht maanden wegens bedreiging agent Solidair met wensen van Leidse brandweer „Anders op zondagmiddag": Geen cultuur met hoofdletter Deze hond kan niet mee op vakantie Leiderdorpse commissie maatschappelijk welzijn: Standpunt gemeenten inzake Midden-Rijnland juist LEIDERDORP De Leiderdorpse commissie voor Maat schappelijk Welzijn maakt zich zorgen over de verschillen van mening binnen de Stichting „Midden-Rijnland". De commissieleden konden zich echter verenigen met de brief geschreven door de wethouders van Sociale Zaken van de deelnemende gemeenten. WOENSDAG 31 DECEMBER 1975 Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de cuenst op Nieuwjaarsdag b tel. 760947; Wtfk II (Groen- Merenwijk). R. van Leeu- BM Wyk oord. Kool wen. Kruisstraat _J III (Waard, Professorenwijk West en Haagwegkwartler) Hoofdstraat 8. tel. 122208 (voor spoed gevallen spreekuurtje van 12.801. VOORSCHOTEN J. H. Vryenhoek. V. d. Oyelaan 38. tel. 6421. Voor eigen patiënten S. M. Platteel De Jongh, Diepenbrocklaan 6. tel. 5417. WARMOND Geen opgave" ontvan- Apotheken apotheken in de regio W ijkverpleging Koos Reugebrink ties moeilijk te vermijden". Wethouder Reugebrink zag de toe komst zorgelijk en meende dat een escalatie moeilijk te voorkomen is. De Stichting „Midden-Rijnland" is gevormd door de gemeenten Alphen a. d. Rijn, Hazerswoude, Koudekerk a. d. Rijn, Leiderdorp en Zoeterwou- de. Deze gemeenten hebben hun maatschappelijke dienstverlening ge coördineerd in de Stichting „Midden- Rijnland". Het bestuur van die Stich ting is bevoegd personeel aan te ne men en te ontslaan. Zodra er ver schil van mening ontstaat dan be hoort dit verschil voorgelegd te wor den aan de participanten c.q. de ge meenten. Onbegrijpelijk is het dat een willekeurige derden te weten het Escala- ministerie van CRM gevraagd wordt l bemiddeling te verlenen. Het be- DEN HAAG Wegens bedreiging van een politieman met een vuurwa pen heeft de rechtbank in Den Haag gisteren de 50-jarige los werkman J.U. uit Den Haag veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. In de nacht van 6 op 7 septem ber werden verdachte en zijn broer door de politie betrapt' bij het ple gen van een inbraak in een garage bedrijf aan de Rijksstraatweg in Wassenaar. Beide mannen verzetten zich tegen hun arrestatie en J.U. haalde een op vuurwapen gelijkend Gevonden in november LEIDEN Gevonden in de maand november: stofjas met inhoud, val helm, damestas, schooltas met in houd, damesbril, kinderbril, heren- bril, damesportemonnaie, herenpor- temonnaie, portefeuille, korte plas tic regenjas, plastic etui met contact lenzen, dameshorloge, bebakenings- lamp, vlag met vlaggestok, sleutels, agenda, adressenboekje, handschoe nen vestzakhorloge, ballpoint met inscriptie Terug te bekomen en in lichtingen te verkrijgen aan het bu reau v. gevonden voorwerpen, Nieuw- steeg 8, ingang poort op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefo nische inlichtingen kunnen niet ver strekt worden. Over de oudejaarsavonddienst in de kerken schrijft de Wassenaarse predikant J.A.G. van Zanten in zijn kerkblad: "Als wij ernst maken met het geloof dat het Woord van God (dat in Jezus Christus tastbaar is geworden) is ingegaan in de tijd, legt dat een tucht over het patroon van deze dienst. Die kan dan moei lijk meer blijven wat hij wel vaak is geweest: een soort zacht-zoete roomsaus over de gelatinepudding van vergankelijkheidsgevoelens, waar aan menigeen geneigd is zich op deze avond over te geven. Ds. Van Zanten licht met deze regels zijn tekstkeuze voor van avond toe. En die is: "Gelijk zich een vader ontfermt over zijn kinde ren. ontfermt zich de Heer over wie Hem vrezen" (psalm 103). "Het zou fijn zijn als u een uurtje voor de dienst over hebt, die avond", zo spoort hij ten slotte zijn gemeente voorwerp te voorschijn de een politieman zijn handen in de hoogte te steken. Deze loste enkele schöten in de lucht waarna beide verdachten konden worden gearres teerd. De officier van justitie had acht maanden gevangenisstraf waarvan zes weken voorwaardelijk en aftrek van voorarrest geëist. stuur van de Stichting heeft gewoon een bevoegde handeling verricht (ontslag), over de Juistheid van het vraagd worden aan de gemeenten, maar nimmer aan het ministerie. Volgens de wethouders ds de situatie zeer ingewikkeld, omdat de diverse ontstane verschilpunten niet vast gelegd zyn. Hij vreest voor een stag natie van de werkzaamheden. Leiderdorp kan de spoedige vestiging van een tweede apotheek tegemoet zien. De Leidse apotheker mevrouw Huizer-Boehmer heeft het gemeen tebestuur van Leiderdorp verzocht om vestigingsvergunning c.q. onthef fing inzake de hinderwet, waardoor een apotheekvestigöng kan komen, in pand 14 in Voorhof. Omdat Voorhof grotendeels nog een papieren uithrei- dingswyk is, gaf wethouder Reuge brink de volgende nadere toelichting: „Vlak by de nieuwe Menswording- kerk". Wanneer Leiderdorp alle openbare gebpuwen toegankeiyk gaat maken voor gehandicapten dat zal dit min stens een bedrag van f25.000,— ver gen. Daarna zullen toch een aantal gebouwen praktisch niet zonder hulp te bereiken zün door lichamelyk ge handicapten. De commissie ging ak koord met het voorstel van B. en W. tot een afzonderlyke beschouwing van ieder gebouw. De Stichting Kinderspeelzaal Leider dorp krijgt de gevraagde subsidie ad f62.000,— over 1976. Gevraagd werd om een meerjarenplanning, waardoor de gemeente Leiderdorp niet voor verrassingen kan komen te staan een en ander in verband met o.a. de nieuwe wyk Voorhof. LEIDEN Een bekende naam is uit de Donkersteeg verdwenen. Lam an (Gereedschappen, elektrische machines, hang- en sluitwerk) heeft woensdag de zaak in dte steeg tussen Hoogstraat en Haarlemmerstraat ge sloten. De voorraad wordt dezer dagen overgebracht naar de Zijlsingel nr. 2, waar een deel van het bedryf al een paar jaar gevestigd is. Vanuit het pand aan de Zijlsingel wordt met ingang van het nieuwe jaar ook de "doe-het-zelver" bedeind.' Het lijkt directeur W.J. Laman wel een beetje aan het hart -te gaan om uit de Donkersteeg te moeten vertrekken, want het bedrijf (dat in totaal 21 mensen in di'anst heeft) is bijna zestig jaar op die plaats gevestigd geweest. "Maar het kan niet anders", zegt hij, "want de zaak werd steeds slechter bereikbaar. Ja ren geleden hebben we daar een op- Laman bedient aan Zijlsingel „doe-het-zelver" lossing voor proberen te zoeken door een nevenvestiging aan de Ou de Ryn op te zetten. Daar concen treerden we de zgn. techn. verkoop (zoals kogellagers, machines enz.). Maar dat bleek toch niet ideaal. Niet alleen het laden en lossen op d'a •Oude" Rijn gaf vaak moeilijkheden, daar ook gebrek aan ruim te". "Op een gegeven moment beslo ten we maar naar iets anders uit te kijken", zegt de heer Laman, "en na lang zoeken vonden we het pand aan de Zijlsingel. Dat is ong-eveer twee jaar geleden, en sinds die tijd vindt de verkoop aan bedry ven plaats op de Zijlsingel. De detailverkoop bleef gewoon op de Donkersteeg". Volgens bedrijfsleider D.M. Vette was die situatie op de lang'a duur toch ook niet houdbaar. "De bevoor rading van de winkel in de Donker steeg kostte veel te veel tijd en moeite. Ook klaagden er steeds meer klanten, dat ze niet met de auto bij ons in de buurt konden komen. Dat was vooral een bezwaar wanneer ze voor wat grotere en zwaardere spul len kwamen", zegt de heer Vette. "Bij de vestiging aan de Zijlsingel is dat geen probleem meer, want er is vlak voor de zaak parkeerruim te genoeg". In de Donkersteeg zijn dus geen gereedschappen enz. meer te koop. Er komt een (nog) ruimere keus aan schoenen voor in de plaats. In het pand van Laman zal Hoogenbosch namelijk 'een schoenenzaak vestigen. Stichting Interkruis, VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum. V. d. Waalslaan. tel. 4641. WARMOND Zr. S. Posthuma. Ka- gerpJein 308, Sassenheim, SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Sociale raadsvrouw Hogendorpstraat 36, straat 49a, dl 10.30—11.30 uur 1 Morskwartier: buurthuis Morswjlk. vry. 10.3011.5 Moederhulp Bureau Moederhulp WEER LEDEN JEUGDBENDE AANGEHOUDEN Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Hoornbrug- - - uis). Open" 11.00—12 DEN HAAG (ANP) De Haagse politie hoeft opnieuw arrestaties ver richt die te maken hebben meit de activiteiten van een omvangrijke jeugdbende uit Den Haag. Het gaat nu om een 14- en een 15-jarige scho lier, die in ongeveer anderhalf jaar voor ruim honderd-vijftig duizend gul den hij elkaar sitalen. Hun arrestaties vloedden voort uit de aanhouding eerder van twee Haag se huisvrouwen en 14 kinderen, die In georganiseerd verband heel Ne derland afstroopten en dn koirte tijd in winkels voor een ton buit maak ten. De politie verwacht nog meer arrestaties in deze zaak. Het pro ces-verbaal van de hele affaire telt inmiddels al zo'n 500 pagina's- De 14-jarige scholier wordt als hoofdverdachte gezien, aldus de poli tie. Hij heeft bekend sinds midden 1974 te .hebben gepleegd: 5 maal zakkenrollery, 25 automaten ge kraakt, 45 fietsen en 12 bromfietsen gestolen, 30 auto's opengebroken, 20 ihbraken, 40 winkeldiefstallen én 9 kassalichtingen. Dit alles deed hij alleen. Samen met zijn een jaar oudere vriendje ook nog een inbraak en 10 tasjesro- vungen. De ouders van het tweetal zeggen van niets te weten. i- - i - - 100 u Telef! 18.30—20.00 dag&Utks tydens kantooruren: 143171. Centrum voor lntermenseiyke be trekkingen. Geopend ma. t/m vrij. van 16.00—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88 tel 144000 Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Jac. Urlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Leidse Rechtswinkel .0.30—8.30 i do. 6.80—8.30 uur nam.. Van Hogendorpstraat LEIDEN Da CPN, de ANJV, de NVVJC, de NVB, en het Werkelo- zèn Komité hebben zich in een pamflet solidair verklaard met de Leidse brandweerlieden, die op het ogenblik een actie voeren voor ver betering van de werkomstandighe den. Voornaamste eis van de brand weerlieden is een werkweek van zestig uur. In het pamflet wordt geconstateerd dat de werktijdver kortingen van de laatste jaren aan de brandweer voorbijgegaan zijn. "Het personeelsbestand is in jaren niet uitgebreid, terwijl het aantal taken steeds toeneemt". Verder wordt door de sympathiserende or ganisaties opgemerkt dat de Slaap plaatseri in de kazerne van de Leidse brandweer doen herinneren aan vooroorlogse toestanden. Re creatievoorzieningen moeten wor den betaald door het bij elkaar schrapen en schooien onder de Leidse bevolking" zo staat in het pamflet. De organisaties zeggen tot slot met alle eisen van de brand weerlieden solidair te zyn en zono dig acties van de Leidse brandweer zullen ondersteunen. Gespreksavonden Gesprekaavonden Bah Een Oudejaarsavond zonder oliebollen, appelflappen of Berli ner bollen is voor veel mensen ondenkbaar. Vandaar dat het- vanochtend al erg druk was in de „Oude HoUandsche Gebakkraam" van de heer Brouwer, want niet iedereen heeft zin en tijd om ach ter het fornuis te kruipen. Brand Een man van 96 en drie vrouwen van 74 tot 84 Jaar zijn gis teren bij een brand in een bejaar dentehuis in de Westduitee plaats Lemgo om het leven gekomen. Vier anderen zyn in een ziekenhuis opge- De brandweer wyt de oorzaak van de brand aan een defect in een electrische deken. Kinderen vinden in de steek gelaten hond LEIDEN „Deze hond kan ik niet meenemen op vakantie". Deze mededeling bevatte een brief, dat in een kokertje was bevestigd aan de halsband van een hond. De jonge zwart bonte hond werd gisteren zwervend aangetroffen op de Wil lem de Zwijgerlaan. Kinderen namen het in de steek gelaten dier mee en bezorgden het gisteravond op het politiebureau. Door tussenkomst van de Vereniging voor Dierenbescherming afdeling Leiden heeft de hond voorlopig onderdak gekregen in een hondenkennel in Zoeterwoude. Wachtend op een nieu we baas of bazin, die meer zorg besteedt aan zijn hond dan de vorige eigenaar, die nu waarschijnlijk in een of ander sneeuwrijk oord de ski's onderbindt. LEIDEN "Wat er in Leiden op dit gebied gebeurt, is cultuur met een hoofdletter. Zo'n serie als Poe- zië Hardop, Omdat die in hetiLAK- theater wordt gegeven hou je di rect al een grote groep mensen bui ten de deur. De bekende drempel vrees of omdat mensen ep zondag middag liever thuis of ergens an ders in een wat gezelliger en min der beladen sfeer doorbrengen. Nou, waar kun je dat beter vinden dau in een café? De jazz-concer- ten lopen hier goed, vandaar dat we wat meer willen. De opzet is om elke zondagmiddag, zo tussen drie en vijf, klassieke muziek, trouba dours en schrijvers te brengen. Niet zo pretentieus, gewoon plezierig. Ik voel er zelf veel voor om het toch een beetje lager bij de grond te houden. Maartien Biesheuvel be halve voordrachten ook zeemans liederen te laten zingen". "Anders op de zondagmiddag", 'n serie, laat we maar zeggen, gezelli ge bijeenkomsten op zondag, die op Oudjaar in Koord LEIDEN Leidenaars die er behoef te aan jhebben de jaarwisseling in groepsverband door te brengen kun nen vanavond vanaf 7.30 u terecht in Koord Studio aan de Nieuwe Rijn. Koord blijft geopend tot vannacht één uur. Iedereen is welkom. 11 januari in sociëteit De Twee Spieghels begint. Zoals gezegd mu zikanten, schrijvers, c ritdci, uitge vers, kortom, iedereen die wat aar digs te vertellen, te laten zien of te horen heeft, krijgt daartoe de kans in een, als alles volgens plan ver loopt, ontspannen sfeer. Onder supervisie van eigenaar en Jazz-promotor Ben Walenkamp werkt op het ogenblik een "produk- tie-comité", waarin Paul Marijnds (Neerlandicus), Han Kapaan (ho boïst) en Jan van Rhenen (trou badour), die zich respectievelijk be zighouden met het aantrekken van schrijvers, musici (klassiek) en troubadours. Paul Marijnis heeft al een ver langlijstje samengesteld met namen als Maarten Biesheuvel, Jan Kal, Cees Buddingh, Dick Helenius en Dimitri, Frenkel Frank, Han Ka- paan denkt aan kleine ensembles voor kamermuziek, terwijl Jan van Rhenen inmiddels een toezeg ging heeft van de zanger Peter Blanken. Op 11 januari wordt begonnen met een optreden van Jan van Rhenen, die een totaal nieuw pro gramma gaat brengen. Zondag 18 januari is er muziek door Han Ka- paan (hobo) en Henk Weber (pia no) en de week daarop wordt Maarten Biesheuvel verwacht. Marijnis: "De rest van dé plan nen zal afhangen van het succes van de opzet. We willen geen stoe- Afscheidsreceptie mr. Ph. J. de Ruijter de Wildt teletyp I LEIDEN De Leidsche Vereeni- ging van Industrieelèn neemt bin nenkort afscheid van mr. Ph.J. de Ruijter de Wildt, die jarenlang se cretaris van, de LVI was. Op woens dag 14 januari wordt hem door het bestuur een afscheidsreceptie aan geboden in restaurant "De Beuken hof" in Oegstgeest. De receptie begint om vijf uur 's middags en duurt tot omstreeks zeven uur. NieUWjaarsbal Kinderopvang LEIDEN De Leidse carnavals vereniging „De Hutspotten' geeft op 3 Januari in het Antoniusclubhuis een nieuwJaaxSbal. De muziek tij dens dit bal zal worden verzorgd door het Loosdrecht Kwartet. Ver der staat er op het programma een optreden van het Hongaars orkest Czardas, met een dansgroep, die enkele Hongaarse en Roemeense dan sen zullen laten zien. Rond midder- naoht zal het bal een zuid-Ameri kaans karakter krijgen want dan doet Ritmico Especial zijn intrede. Het feest is toegankelijk voor le den en intro ducees. Het bestuur van de vereniging heeft gezorgd voor een "borrelbus" die tussen 2.15 en 3.00 uur zal rijden. Onderwijswinkel, Soplastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vry- dag van 12- 6 uur nam. Moeders voor moeders nNlemever Hof- t tel Middelweg 4 (by Hoogl. Architecten Archlteoten-informatiecentrum Ryn-1 land. Op werkdaj baar onder nr. woensdagavond 1 Maatschappelijk Werk Stichting werkgemeenschap Kinder- Lelden, Hooglandse Kerkgracht Dienstencentrum Dierenhulpdienst Anna PaulownastT. 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Ledden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crlslsgevallen van in nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar Tel. 132187 Adviesbureau Leiden en Omstreken Burgelijke stand LEIDEN GeborenWillemyn Ma- v: M. Ros en sten d. v.: M. Ernster; Franciscus Leonardus z. vL. H. Beugelsdijk en G. E. de Beer; Trijn- tie Cornelia d. - g Voort; De bora i Cowan en E. M, P. M. R Colsc Constance Leatitia d. vJ. T. Schuiten Brands en H. E^Van Toren2' V' R' len in rijtjes, geen man op een po dium met een mooi spotje erop. Het moet allemaal wat makkelijk blij ven We willen van het elitaire en snobistische af, gewoon gezellig met-een biertje in de hand, anders op de zondagmiddag". RUn 8i Belt; M. J gew. met C. Griffioen; 5 j. geh. gew. met: LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscn Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.00—20.00 u Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur Te'efoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2