Vele kerst-ins in Leiden en omgeving KERSTLOOP IN LEIDSE HOUT NORIT Enkele ook 's nachts geopend 'n Philips Hoogtezon is o.a. goed voor n en uw kinderen [i >\ineen Kips' leverworst! MAANDAG 22 DECEMBER 1975 LEIDEN Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Terre des Hommes-Nederland organiseerde de werk-■ groep Leiden en omgeving zaterdag een kerstmarkt in De Waag. Er was onder meer een rommel markt, icaar allerlei oude spullen te koop waren. De opbrengst bedroeg f 3000,netto. 26 december van 11 uur 's ochtends tot 24 uur 's avonds. Tijdens de ope ningsuren worden door de medewer kers allerlei activiteiten ontplooid en kan men aan diverse spellen deelne- Wie alleen maar behoefte heeft aan een gesprek onder een kopje koffie probleem voor de organisatoren vormt het feit dat el- dezer dagen ingebro ken is en de bandrecorder, de pla tenspeler met versterker, cassettes en platen zijn weggehaald. Men is daardoor ernstig gehandicapt. In middels is er door de afdeling Lei den van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond een actie op touw gezet om Koord alsnog aan een geluidsinstallatie te helpen. Wie kan helpen wordt verzocht 122916 of 146302 te bellen. Verbum Dei. Plantage 16, Leiden december: Kerstvertellingen met Maandagavond 22 december: Kees Bak vertoont dia's. Hij laat zien hoe de mensen door de eeuwen heen kerstmis vierden. Dinsdagavond 23 bijpassende muziek, Woensdagavond 24 december. Opening rond elf 's a- avonis. De kerstnachtviering begint om 23.30 uur «deelnemers daaraan kunnen zich vooraf opgeven) Sjelter, Heemraadlaan. Leiderdorp. Geopend maandag 22 december, dins dag 23 december en vrijdag 26 de cember van 13 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 22 uur. Zaterdag 27 decem ber van 13. tot 17.30 en van 20 tot 23 uur. Sjelter biedt onder andere: leesmogelijkheden, diverse spelen, ta feltennis, film, macramé, emaille ren, kleien, een kleine disco, kerst versiering maken, simultaan scha ken, volksdansen etc. Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan, Leiderdorp. De "kerat-in" is dit Jaar ook gedu rende de nachten geopend. Mede werkers zijn aanwezig om eenza men en alleenstaanden zo goed mo gelijk op te vangen. Er zijn dan geen bepaalde activiteiten. Wel zijn er spellen aanwezig «kaarten, dam men, schaken e.d.) Geopend: woensdag 24 december van 22 uur gedurende de hele kerst nacht, donderdag 25 december van 13.30 tot 22 uur, vrijdag 26 decem ber van 10 tot 22 uur, zaterdag 27 december van 10 tot 21 uur. Activi teiten tijdens de dag-openstelling; dammen, schaken, tafeltennis, crea tief bezig zijn, leesmogelijkheden film etc. Voor de ouderen is er een aparte ontmoetingsruimte. Op 26 de cember wordt er simultaan geschaakt en op 27 december is er volksdansen: Ter afsluiting is er zaterdagavond communitysinging met medewerking van een jongerenkoor en het com bo "De Menswording". Gemeentecenrtum, Lijtweg 9 Oegst- geest Geopend: vrijdag 26 december van 12 tot 20 uur. Vanaf 12 uur wordt iedereen verwacht voor een kopje koffie. Er is gezellige muziek. Acti viteiten: strand- of boswandeling filmvoorstelling, gezel schap jsspeleni 17.30 uur: eenvoudige kerstmaaltijd «tegen vergoeding). Don Boscohuis. Zuidbuurtseweg 58, Zoeterwoude Geopend: vrijdag 26 december van 13 tot 17 uur. Kerst-in voor jong en oud vanaf 15 jaar. LEIDEN Op tal van plaatsen in en omgeving worden de ko- kerstweek weer "kerst-ins" Onderstaand over- ioht - dat niet op volledigheid kan •ogen - geeft daar een beeld van. Augustinus, Rapenburg 24. Leiden, Geopend op dond'erdag 25 decem ber van 11 uur 's ochtends tot 12 uur 's nachts. Activiteiten: In de ontmoetings ruimte beneden kan gedamd en ge kaart worden. Er treden enkele strijkjes op. Om één uur is er een groot klaverjastoernooi met fraaie prijzen. In d«e loop van de middag komt er een koor en een voordra ger. Er zijn twee bars en een standje met soep, koffie en broodjes. Om half zes is er een kerstmaaltijd, waar voor een geringe vergoeding wordt gevraagd. Opgeven op de dag zelf bij de organisatie. Om tien uur 's- avonds treedt er speciaal voor de jongeren, een rockgroep op. Voor de kleintjes is er overdag een aparte kinderkamer waar spelletjes wor den gedaan. In de kreacorner is er gelegenheid tot tekenen en schilde- Van allerlei materialen kunnen pop pen gemaakt worden, en kan er brood gebakken worden, in de film zaal is er een continue-filmprogram- ma met o.a. Charlie Chaplin. Op de zolder kan populaire muziek be luisterd worden. Enkele troubadours zorgen voor life-muziek. Hier wor den ook de jam-sessions gehouden. Speciaal voor de buitenlandse werk nemers worden er Turkse en Ma rokkaanse films gedraaid, en wordt er muziek uit deze landen ten gehore gebracht. Voor ouderen of gehandi- opaten die moeilijk op eigen gele genheid naar het Rapenburg kun nen komen is er een speciale auto- service. Men kan daarvoor 071-140690 bellen. Geopend: maandag 22 december van 19 tot 21 uur. Kerstviering voor alile ouderen in de Kooiwijk. Toe gangsprijs f 0,50. Kaarten verkrijg baar bij de speeltuin Oosterkwartier. Staalwijk. Herenstraat 45, Leiden De activiteiten strekken zioh uit van vandaag tot en met vrijdag 26 december. Vanmiddag om 3 uur werd 'n begin gemaakt. Naast tal van spe ciale programmapunten staat het gehele gebouw voor iedereeen open. Men kan er kaarten, biljarten, dam men, schaken, naar muziek luisteren De afdeling Leiden van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden hield zaterdag een kerstviering in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare. Medewerking verleende onder meer het eigen zangkoor onder leiding van de heer J. P. Gordijn en de muziekgroep „De Sleutels" onder leiding van de heer J. van Dam. Koord-studio, Oude Rijn 88, Leiden Geopend: woensdag 24 december 16 uur tot donderdag 25 december 24 uur. Koord-Studio is dus de ge hele kerstnacht geopend. Op vrijdag (ADVERTENTIE) 'n Philips Hoogtezon zorgt PHILIPS Lezing over Mojet wekt verontwaardiging OEGSTGEEST Dr. G.M.J. van Kempen, voorzitter van de inspraak commissie voor de benoeming van een nieuwe geneesheer-directeur in Endegeest zegt verontwaardigd te zijn over de lezing die het PvdA- raadslid Höppener vrijdagavond in zake de kandidatuur-Mojet heeft gegeven. Höppener zei bjj die gelegenheid dat "de benoeming van dokter Mojet niet alleen op forme le gronden «enkelvoudige voordracht toekomstige nieuwe structuur van Endegeest) onaanvaardbaar was, maar dat ook andere overwegingen een voorname rol speelden. Over wegingen die zich er niet toe leen den om in een openbare vergadering te worden genoemd". Dr. Van Kem pen zegt hierover: "Als de heer Höp pener dat zo heeft gezegd dan heeft hij over informatie beschikt die de inspraakcommissie onbekend was. En dat gaat dan in tegen de gemaakte afspraken. Toen de inspraakcommis sie op 21 november uiteenging, was ons niets ten nadele van dokter Mo jet bekend. De hele gang van zaken is uitermate verontrustend. Op het personeel van Endegeest moet dit alles wel een bijzonder slechte indruk maken. Niemand weet nu waar we aan toe zijn". (ADVERTENTIE) LEIDEN Waarschijnlijk door de warmtestraling van een elektrische kachel die onbeheerd aanstond, waardoor textiel vlam vatte, is zondagmiddag de bovenste verdieping van res taurant Tong Sheng in de Pieterskerkchoorsteeg volledig uit gebrand- De brand werd om drie uur ontdekt door iemand die op de bovenste verdieping van het Kamerlingh Onnes-labora- torium aan de Steenschuur werkte: de vlammen sloegen toen al uit het dak- Binnen tien minuten was de brandweer de brand meester. De schade wordt voorlopig geraamd op een ton. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ADVERTENTIE *1 Met Kips kun je feestelijke dingen doen. Een voorbeeld: Zelf een idee voor een smakelijk hapje of snackje met Kips' leverworst? Schrijf 'm op, stop *m in een open enveloppe ZONDER postzegel en adresseer aan: Kips, antwoordnummer 8276 Amsterdam. Elk bruikbaar idee wordt met zo'n ouderwets lekkere Kips' leverworst van 250 gram beloond. LEIDEN De door Joop West broek van de Leidse Politie Sport- vereniging georganiseerde kerst loop in de Leidse Hout heeft niet minder dan driehonderdvijftig deelnemers getrokken. De presta tieloop van vorig jaar had een deelnemersaantal van tweehon derdvijftig. zodat van een sterk stijgende lijn gesproken kan wor den. Nog voordat LPSV-voorzitter D. J. Ver zijden zaterdagochtend in het Leidse sportpark het start schot had afgevuurd, brak de me nigte hardlopers luid joelend door het over de sintelbaan gespannen touw. Al naar gelang de afstand ivaar.voor men had ingeschreven (3,5, 5 en 10 kilometermoesten er twee, drie of zes ronden wor den afgelegd. De honderden in trainingspakken gestoken man nen, vrouwen, jongens en meisjes vormden een veelkleurig lint. dat zich dwars door de Leidse Hout slingerde. Volkomen fit de één en geheel amechtig de ander pas seerde men nog voor het middag uur de eindstreep, waar als belo- 7wig medailles en vaantjes loer den uitgereikt. Onder de deelne mers waren ook vele tientallen leden van de trimclub ZOS (Za terdag Ochtend Sport), die elke week opnieuw met groot enthou siasme door Joop Westbroek wordt geleid. De foto geeft een beeld van de kerstloop in de Leidse Hout. Koolmonoxyde- vergiftiging in Prinsenstraat LEIDEN Drie volwassenen en een kind uit de Prinsenstraat zijn zaterdagavond aan de dood ont- Omstreeks half tien werden zij door de Leidse brandweer ontdekt en bleek dat zij een koolmonoxydevergiftiging hadden opgelopen. De CO-vergiftiging was veroorzaakt door 'n verstopping in 't rookkanaal een verstopping in het rookkanaal van een gaskachel. De volwassenen werden terstond naar het ziekenhuis overgebracht. LEIDEN In het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" zijn ge slaagd voor het diploma ziekenver pleging B: De dames: M. Barnhoorn; D. L. van Berkel: P. A H M. Hartog; J. A. M. van der Hoeven-van der Wiel C. J. van Noort, B. Peeman-v Gro ningen, S. Polak, J. Speksnijder, J. H. van der Veen, M. Vlasblom, de heren: G. H. O. Heemskerk, M. H. M. Hulsebos, W. J. M. A. Koreman, R. Koudijs, P. J. van Schie, H. Schouwink. «ADVERTENTIE) 'JMItTal «H «WUB LEIDEN Twee keer hebben Argentijnse dansers en muzikan ten gistermiddag een voorstelling gegeven voor een „uitverkocht huis". De dansgroep Baluta, die uit volwassenen en kinderen bestaat, trad in het Rijksmuseum voor Volkenkunde op samen met de muzikanten van Los Amigos del Paranu. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3