Mojet wordt medisch directeur Endegeest Opleving Elisabeth Ziekenhuis N/BB-rr oTt Toch vuurwerkverkoop in Leiden vanaf 27 december PPR/PSP/D'66 tegen plan aanleg van sierbestrating kraakt delijn". Driessen (CDA)Uiterst onbehoorlijk beleid TREURIG uüterst fermbt !qm, urn of warneer tjkmoük.fïlmrM-wdt dMovklkmU-iem nxrein.lis Ui hem HoiiUd'rge/ukkyzó- D&f variatie bijtlibbM datje mvmtana mee dug (en Smaakje kimtkieim EncmtMMmrvm Voren afcm, et'um achter rmrmrm dpz'n kadevr dset-irlm. ladsb belde ik m of Ida het dn ik! DONDERDAG 18 DECEMBER LEIDEN LEIDEN De verkopers van vuurwerk in Leiden (zo'n twaalf winkeliers in getal) mogen dit jaar al op 27 december hun knal-, sis-, en vlamwerk aan de man brengen zonder bekeurd te wor den. Naar verwacht koopt de Lei- denaar voor ruim een ton aan materiaal om het oude jaar in te ruilen voor het nieuwe. De beslissing om af te wijken van het standpunt van het colle ge van burgemeester en wethou ders (dat op 28 november werd genomen en pas op 4 december werd gistermiddag genomen door de commissie bercepsschriften van de gemeente. De winkeliers hadden te horen gekregen dat ze vanaf 28 decem ber pas hun goederen mochten verkopen. Maar de 28ste is een zondag, zodat er maar drie da gen zouden resten. Men nam daar geen genoegen mee, temeer om dat er al in mei vuurwerk moest worden ingekocht en men toen nog in de vaste overtuiging ver keerde dat er vier dagen stonden voor de verkoop. Winkelier Van Brussel zei gistermiddag: "de ge meente had ons op zijn laatst in juni moeten waarschuwen. Nu is het bestelde onmogelijk meer terug te sturen. En drie dagen is gewoonweg veel te kort voor de verkoop van de goederen. We hebben de verkoop op vier dagen begroot en de capaciteit in onze winkels is dan ook optimaal be- r.ut". Een ambtenaar van de gemeen te zei dat B en W het "econo misch belang tegen de veiligheid hadden afgewogen" en geen re den zag af te wijken van het ar tikel 68 van de Plaatselijke Ver ordening (een vergunning kan slechts worden verleend voor 28 tot en met 31 december red.) Winkelier Bergers meldde dat de kooplustigen naar Voorschoten zouden vertrekken om daar hun vuurwerk te kopen. "En dan gaat het Leidse geld daarheen. Dan kunt u heel Leiden zuidwest ho- knallen", Op vragen van Driessen (CDA) hoe het zit met de verkoopdata in de omliggende gemeenten, ant woordde de ambtenaar dat Voor schoten en Leiderdorp 'n verkoop - vergunning kennen die op 27 de cember van kracht wordt, Oegst- geest, Katwijk en Noordwijk de laatste twee dagen en Warmond zelfs een algeheel verbod tot ver koop van vuurwerk kent. Voor het volgend haar hebben de winkeliers duidelijk te horen gekregen dat er dan geen verand ring op het spel staat. Dat kon ze weinig schelen, want dan be gint de verkoop op een dinsdag. Overigens maakte de secretaris van de commissie, mr. Chris de Jong, een vergissing door voor te lezen (en dat een aantal malen te herhalen) dat de verkoop per 26 december mag plaatsvinden Tweede Kerstdag dus. Opmerking van een van de win keliers: "Dan vragen we gewoon 'n ontheffing van de sluitingstijd Ruiling grond LEIDEN De gemeente heeft overeenstemming bereikt met de heer H. Kruider over ruiling van grond op 't Waardeiland teeen pro"d op het Zijleiland in de Meren wjjk. De heer Kruider is nog eigenr r van een stuk grond op het Waard- eiland (hij verbouwt er groente), hetgeen een belemmering vormt voor de woningbouwplannen daar. Daarom is tot deze ruil besloten, wel zal er ten behoeve van de h~er Kruider in het Zijleiland een insteek- haven moeten worden aangelegd. Kosten: 115.000. Voor het com missielid Van Duijn (WD) reden om er op aan te dringen deze zaak in de gemeenteraad te behandelen. LEIDEN Uit handen van CNR-directeur Paul Simonis ontving gisteren in de CNR-vestiging aan de Rembrondtstraat, de zanger Willy Alberti een gouden -plaat. Die kreeg hij voor zijn elpee Tenore lyrico. waar meer dan 25.000 exemplaren van zijn verkocht. Ondanks het feit dat het voor Alberti niet de eerste gouden plaat is, toonde hij zich zeer ingenomen met dit succes. „Ik vind het daarom zo fijn, omdat dit de eerste gouden plaat is op het gebied van de opera in Nederland", aldus de tenore lyrico. LEIDEN De fractie van PPR, king van de plannen zou worden PSP/D'66 heeft zich gisteravond behandeld in de raadscommissie tegen de huidige plannen voor sierbestrating in de Haarlem merstraat. Deze fractie, inclusief wethouder Oosterman, stond daar in overigens alleen, zodat de ge meenteraad met 294 besloot om gele voor de sierbestrating beschik baar te stellen. Bei jen bestreed in eerste instan tie de noodzaak om het plan per se gisteravond in de gemeenteraad te behandelen. De buurtvereniging Maredorp was pas gistermiddag ge hoord en bovendien zijn de winke liers het zelf onderling cok neg hele maal niet eens, aldus Beijen. Dit laatste was hem gebleken uit een gesprek met een "mij bekende sla ger". die niet eens op de hoogte bleek te zijn van de plannen. Deze sl^er. Van der Zon. had vervol gens op verzoek van Beijen zijn bu ren geraadpleegd. Wat bleek? Van de elf winkeliers zagen tien het plan helemaal niet zitten. Ze waren alleen op de hoogte gesteld door wat Beijen noemde een "anoniem comité", de winkelierscommissie sierbestrating Haarlemmerstraat. Beijen sprak van een "droeve toe stand", omdat ook de informatie aan de gemeenteraad gebrekkig zou zijn geweest. Bovendien vroeg hij zich af of er van het rijk geen subsidie te krijgen zou zyn, wanneer Maredorp als rehabilitatiegebied zou worden geregistreerd, hetgeen 2200 gulden per woning kan opleve ren. Nu subsidieert het ministerie van Economische Zaken, mits het raadsbesluit voor 31 december ge nomen zou worden. Dit laatste voerde wethouder Waal aan en na dat vastgelegd was dat de uitwer- Meer Leids nieuws elders in deze krant (ADVERTENTIE) ruimtelijke ordening ging de meerderheid van de raad ermee ak koord dat de behandeling gister avond zou plaatsvinden. Beijen was nok tegen het plan zelf: hij geeft de voorkeur aan siertegels, waarin het plan van nu niet voorziet. Wet houder Oosterman en zijn andere fractiegenoten sloten zich bij hem aan. Oosterman: "Voor mijn eigen gemoedsrust wil ik tegenstemmen. Zodat mijn kinderen straks niet (ADVERTENTIE) LEIDEN Naar alle waarschijn lijkheid zal dokter G. Mojet worden benoemd tot medisch-directeur van het psychiatrisch ziekenhuis Ende geest. Het ziekenhuis zal daarnaast een economisch directeur krijgen en mogelijk wordt er op hetzelfde niveau ook nog een derde post gecreëerd. Dit is de conclusie die uit de be raadslagingen in de gemeenteraads vergadering van gisteravond kan worden getrokken. Deze vergadering eindigde om één uur 'snachts; toch zal de kwestie-Endegeest op 15 Janu ari nogmaals in de raad aan de orde komen. Dan zal er namelijk gestemd moeten worden over het voorstel van Höppener (PvdA) om Mojet voor eind maart tot medisch directeur te benoemen naast een andere (econo misch) directeur. In de tussenliggen de periode moet.er volgens dit voor stel een instructie worden gemaakt, waarin de bevoegdheden en het takenpakket van de medisch-direc teur zijn vastgelegd. Höppeners voor stel kwam weliswaar gisternacht al in behandeling, maar er werden slechts achttien van de 37 stemmen overuit gebracht, één te weinig om het rechtsgeldig te kunnen laten zijn. CDA. VVD en SGP/GPV gaven er de voorkeur aan om te zwijgen bij de stemming in raadstermen wordt dat gewoonlijk „psychisch af wezig zijn" genoemd). Houtman SGP/GPV motiveerde dat: „Hierzijn geen woorden voor". Aan welke ver klaring een langdurige, verwarrende en tot de diepste irritaties aanleiding gevende discussie was voorafgegaan. PvdA en PPR/PSP/D'66, inclusief de zes wethouders, bleken voor Höp peners voorstel te zijn. Overigens was PvdA'er Van Baa- ren gisteravond afwezig; hij zou de doorslaggevende stem hebben kun nen geven; bij de stemming was ook Hoeven (CPN) inmiddels afgehaakt. Geneesheer-directeur Hij had zich trouwens eerder op de avond positief uitgelaten over een voorstel van Wessels (VVD), De Geus (CDA en Houtman (SGP/ GPV) om dokter Mojet voor eind januari bij wyze van enkelvoudige voordracht door B en W tot genees heer-directeur van Endegeest te be noemen, onder voorwaarde dat hij loyale medewerking zou verlenen aan de noodzakelijke herstructure ring van Endegeest. Dit voorstel van de niet in het college vertegenwoor digde partijen werd met 1718 ver worpen. De linkse partijen verzetten zich tegen een dergelijke benoeming, omdat bij de op handen zijnde her structurering van Endegeest waar schijnlijk geen plaats meer is voor een geneesheer-directeur (dat wil zeggen: een éénhoofdige leiding). Wethouder Oosterman: „Je kan niet eerst iemand tot geneesheer-direc teur benoemen om dan later zijn functie uit te hollen". Bleef de vraag over waarom er dan destijds wel ad vertenties geplaatst zijn waarin ge vraagd werd om een geneesheer dokter Mojet tot geneesheer-direc teur. Volgens Oosterman bezit noch Hustinx, noch Mojet over zoveel kwaliteiten in medisch èn econo misch opzicht, dat ze zonder meer tot geneesheer-directeur kunnen worden benoemd. Oosterman afwentelen directeur, welke functie met fouten zijn gemaakt, procedurefou- LEIDEN In het kader van de rnanifestatie Wijk ging", die zich afspeelt in Leiden-noord is bewe- week alles te doen in de aula van de Willem de Zwijg er school. Zo ook gisteren toen er een openbare les was van de cursus Ouders op Herhaling. diverse sollicitanten is gesproken Onder wie dokter Mojet, waarne mend-directeur van Endegeest. Hu bleef als enige kandidaat over toen dokter Hustinx, die aanvankelijk eveneens op de voordracht van B en W leek te komen, zich terugtrok (eerder hadden andere kandidaten dat al gedaan). B en W wilden Mo jet niet als enige kandidaat voor de functie van geneesheer-directeur voordragen en gisteravond bleek, met name in het openbaar schor- HAARLEMMERSTRAAT 181 CASSETTES Ruime keuze in de beste merken. Wü brengen U als speciale aanbieding, 6-delig, 40 stuks, Messen Bol, heft Edelstaal (dus Zilverwit) voor 335.— Gratis er by: 6 taartvorkjes 1 gebakschep 6 theelepels 1 suikerschep 2 vleesvorkjes 1 sla-couvert Advies voor Leidse regio lot 1985: LEIDEN Een academisch zie kenhuis met 885 bedden plus de mo gelijkheid voor uitbreiding ten behoe ve van onderwijs en enderzeek, en een St. Elisabeth Ziekenhuis met 421 bedden. Dat zijn de meest in het oog lopende prognoses voor de Leidse regio in 1985 indien het advies van het college van ziekenhuisvoorzienin gen gevolgd wordt. Gisteren bracht dit ooilege een advies uit aan de staatssecretarissen Hendriks (Volks gezondheid en Milieuhygiëne) en Klein (Onderwijs en Wetenschappen) waarbü het totale beddenbestand van de Leidse regio in 1985 werd vastge- 4 bedden per 1000 Voor het Academisch Ziekenhuis zijn de becijferde prognoses overi gens niet nieuw. Al-in 1973 wees een onderzoek van het projectbureau Empeo uit dat de behoefte aan bed den in 1985 voor het Academisch Zie kenhuis zou uitkomen op 740. nog los van de psychiatrische afdeling in het AZL, die overeenkomstig de toen malige plannen 100 bedden zou gaan tellen. Vcor het St. Elisabeth Ziekenhuis betekent het advies een duideiyke opleving. Dit ziekenhuis worstelde aanvankeiyk met problemen 1 byna 500 bedden) buiten gebruik moest worden gesteld. Een afdeling van 37 bedden in deze vleugel werd definitief afgestoten en verhuurd aan derden als kantoorruimte. De hui dige. effectieve capaciteit (het aan tal bedden dat gebruikt wordt) be draagt nu 397 bedden. Indien het advies van het college voorzieningen gevolgd wordt, kan het St. Elisabeth Ziekenhuis een psychiatrische afde ling met 24 bedden binnen zyn mu ren krügen, wat het totaal aantal te gebruiken bedden doet stygen tot 421. Uit het rapport dat aan het ad- het college ten grondslag In de golven van kritiek die het college van B en W kreeg te verwer ken en ondanks de politieke tegen stelling tussen de linkse coalitiepart ners enerzüds en de oppositiepartijen anderzyds was de raad het gister avond over één ding toch unaniem eens: Endegeest is aan een herstruc turering toe. B en W zullen zich de komende periode moeten uitspreken over een voorstel vaj iPvdA», Schoute (VVD) 'PvdAi om voor 1 februari Rammelend en rommelend heb ben B en W van Leiden de pro cedure rond de benoeming van 'n geneesheer-directeur in Ende geest begeleid; struikelend en morsend hebben zij zich gisteren door het debat over deze onwel riekende zaak heengewerkt. De kardinale vraag was: kun je een kandidaat die heeft gesolli citeerd naar de functie van ge neesheer-directeur (want die vroeg de gemeente) benoemen als medisch directeur? Het verschil is zo op het oog gering, maar in we- Höppener zen tamelijk groot. Een genees- i Brouwer heer-directeur is hoofd van het gehele psychiatrisch ziekenhuis, meenteiyke stuurgroep in te stellen een medisch directeur kan 1 juni 1976 advies moet gaan uitbrengen over de organisatiestruc tuur, de beheervorm en de directie structuur van Endegeest. Deze stuur groep zou moeten bestaan uit wet houder Oosterman, raadsleden, ver tegenwoordigers van Endegeest, de secretarie-afdeling volksgezondheid, de secretarie-afdeling personeelsza ken en adviseurs van buitenaf. de linkse partyen, dat zy hem uitsluitend als medisch directeur acceptabel vinden. De spontane en bovendien enkelvoudige voordracht tot medisch-directeur, die gisteravond via het voorstel Höppe ner nu uit de bus dreigde te komen, deed CDA-fractieleider Driessen in toorn ontsteken: „Na een zeer lange sollicitatieperiode wil men de vaca ture nu niet vervullen en opeens een andere functie creëren. Gezien de termün van eind maart is er geen tyd om inspraak aan het personeel te geven. Men hakt opeens de knoop door en benoemt een medisch direc teur. Een krankzinnig personeelsbe leid, om niet te zeggen: geen per soneelsbeleid. Er is een advertentie geplaatst; sollicitanten komen op de omschrijving van de functie af, dan blyft er één over en wordt er ge zegd; we maken voor jou een nieu we functie. Waarmee de manipula ties kunnen worden bezegeld. Het is een uiterst onbehoorlyk beleid". Felle kritiek Daan oor hadden De Geus en Wes sels, op wier initiatief de kwestie- Endegeest in de raad aan de orde kwam. het beleid van de wethou ders Van Aken (personeelszaken) en Oosterman "gezondheidszorg! al fel bekritiseerd. Laatstgenoemde kreeg ook van zyn PPR/PSP/D'66-collega Du Gordijn te horen: „Het college heeft ernstige fouten gemaakt. Dat spüt me des te meer omdat we er deel van uitmaken en hebben mee gewerkt aan de totstandkoming er van". In de beantwoording van schriftelijke vragen die De Geus en Wessels eerder hebben gesteld gaf de wethouder overigens toe: „wy zyn bereid om te erkennen dat er door alle partyen buiten de raad economisch directeur e.a. naast zich krijgen. Wessels (WD), Driegsen, De Geus (CDA) en Houtman (SGP/GPV) hebben te recht betoogd dat dat niet cor rect is. De rest van de discussie deed er in feite niet toe. Om aan het logische antwoord op die vraag uit te komen, legde het door de PvdA beheerste college bijkans een woud van verdraaiin gen. verdichtsels, kwart en halve waarheden aan. En waarom? Louter en alleen omdat B en W de enig overgebleven kandidaat voor de functie, wnd-directeur dokter G. Mojet, om volstrekt onduidelijke redenen niet wilden. Het was een treurige, beschamen de vertoning. Ais top-ambtenaren straks met een boog om Leiden heenlopen, is dat maar al te be grijpelijk. ten, taxatiefouten en communicatie fouten. wy betreuren het echter dat de andere partyen die erkenning niet kunnen opbrengen en daarmee elke medeverantwoordeiykheid af wentelen". Later gaf hy in de raad ook te kennen: „Wy zyn nog niet in staat om inspraakprocedures vol wassen te doorlopen. Dat zal ook nog wel heel lang duren". Zoals be kend heeft de meerderheid van het personeel van Endegeest zich uitge sproken voor een benoeming van aan den Rijn heeft blykens het ad vies het voordeel van de twyfel ge kregen. Afgewacht wordt hoe de op handen zynde samenwerking tussen dit ziekenhuis en het Academisch Ziekenhuis in Leiden zal verlopen. In een later stadium kan dan beoor deeld werden in hoeverre Rynoord als basisziekenhuis voor Alphen kan functioneren. In het rapport wordt overigens ook melding gemaakt van de staat waar in de ziekenhuisgebouwen in de Leid se regio verkeren. Dit levert het vol gende beeld op: Anna-Kliniek slecht. geen verandering zal komen in de had tot resultaat dat er vorig jaar ins een vleugel met 92 bedden ligt. blykt dat het Diaconessenhuis Diaconessenhuis goed, Elisabeth Zie kenhuis goed, Rotterdamsch Zeehos pitium in Katwyk redelyk tot goed. ziekenhuis Rynoord goed en Sole Mio in Noordwyk slecht. gebouw te Leiderdorp (totaal Het ziekenhuis Rijnoord in Alphen

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3