Kritiek op voorlichting en inspraak Planologie niet tegen elke prijs agenda Kansen zwembad stijgen CDA-FRACTIE VVD-FRACTIE Onjuiste voorlichting van het college over mini-provincie Leiden Raad Warmond behandelt de begroting gtraat PROGRESSIEF WARMOND-FRACTIE GREEP IN DE KASSA Bezwaren Voordorp Burgerlijke stand WARMOND „De veel gehoorde stelling dat de kwaliteit van de deelnota's 1 en 2 weinig relatie vertoont met de voor de opstelling gemaakte kosten, wordt door deze fractie niet gedeeld. Wij zijn er van overtuigd dat de ze nota's wel degelijk aan hun op zet hebben beantwoord. Desondanks blijft het de vraag of ook in de toe komst dergelijke grote bedragen voor planologische werkzaamheden kun nen worden gereserveerd, al staat daar tegenover dat Warmond op dit gebied een achterstand heeft in te lopen. Ik zou daarom willen aan dringen op het opstellen van een overzicht van de kosten die dit werk in de komende vijf jaar met zich mee gaat brengen. Het zal het colle ge duidelijk zijn dat wij niet tegen elke prijs planologie willen bedrij- Knelpunten Aldus de heer Tulp, fractievoorzit ter van het CDA in de Warmondse •gemeenteraad vanmiddag tijdens de bêgrotingsbehandeling. In zijn be- schouwing wees Tulp op een twee tal knelpunten in de komende be groting. Enerzijs de grote bedragen "dié moeten worden opgebracht om de deelnota's, die uiteindelijk tot het bestemmingsplan moeten leiden, te 'realiseren, anderszijds het opvallend gestegen tekort op de onderwijsbegro ting, waarvan hij hoopte dat dit door Afle te verwachten belastingverhogin gen tot een aanvaardbare proportie 'zou worden terug gebracht. Zijn fractiegenoot De Winter sprak zijn teleurstelling uit over het uitblijven ■van een welzijnsnota, waarin de toekomstige beleidslijnen in deze sec tor worden aangegeven, als ook over óe negatieve reactie van het mini sterie met betrekking tot de aanstel ling van een milieurechercheur. Voors toonde hij zich ontevreden over de gemeentelijke voorlichting vóór zover die nu verloopt via pu- blikaties in de huis-aan-huis ver schijnende "Warmonder" o Mariënhaven Het raadslid herhaalde zijn eer der uitgesproken kritiek op 't woon- .ruimtebeleid van het verzorgingste huis Mariënhave. Met de uitbreiding van het aantal personeelswoningen zou zijns inziens moeten worden ge wacht tot het moment dat werke lijk blijkt dat aan extra ruimte be hoefte bestaat. Daarvan was op dit MOMENT V oment moment volgens De Winter nog geen sprake Daarnaast achtte hij 't voor het evenwicht gewenst dat de nog beschikbare bouwcapaciteit in de ge subsidieerde sector van Endepoel II in zijn geheel wordt gereserveerd voor de bouw va<n woningwetwonin gen. De Winter toonde zich pessi mistisch ten opzichte van het be strijden van de vergrijzing van de bevolking in Warmond. Ook al zou voldoende woning bouw worden gepleegd, dan nog zouden factoren als gezinsplanning de vergrijzing meer dan gewenst is bespoedigen. Jeugdwerk WARMOND „Een schip dat zich in moeilijk vaarwater be vindt en waarop de bemanning voorzichtig van plaats tot plaats moet navigeren op weg naar de overzichtelijke en duidelijk af gebakende vaargeul", met deze bewoordingen omschreef de VVD-fractie in de Warmondse raad vanmiddag de positie van de gemeente. DONDERDAG 18 DECEMBER Apotheken De avond-, nacht door: Zulder Apotheek, Lammen- schansweg 7. tel. 123553 en Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag f DONDERDAG Van der Valkbouman' dorp. Bijbelstudie t Baptistengemeente. 8 Nieuwe RJ^le/2°£c 0_.jo.30 groep Steenstraat Theehuls werk- Wereldwinkel, 12.30— Pieterskerkstraat Met betrekking tot het jeugdwerk stelde Van Leeuwen een tweetal vragen: wanneer is de uitkering uit de ACW -pot te verwachten, zodat met de bouw van een cultureel cen trum kan worden begonnen en is het zeker dat het ministerie van CRM op lange termijn voldoende subsidies zal geven om de exploita tie van dit centrum te garanderen. Evenals de andere fracties toonde het CDA zich ook een voorstander van het instellen van een commis sie middenstandzaken. Het raadslid Van der Geest weet in zijn betoog het ontbreken van aandacht voor de positie van de agrariër in de aanbiedingsbrief aan het uitblijven van deelnota 3. Hij wees op de pro blemen van straat verlichting, die niet alleen in de dorpskern, maar zeer speciaal ook op de Zijldijk spe len. Ten aanzien van de woonbo- tenhaven vroeg Van der Geest zich af of deze ooit nog gerealiseerd zou worden en hoe groot het rentever lies jaarlijks voor de gemeente is. Als het moeilijke vaarwater be schouwde de fractie in zijn reactie op de gemeentebegroting de slechte financiële positie van Warmond die het vrijwel niet toelaat nieuwe ini tiatieven, hoe belangrijk voor de ge meente ook, uit te werken, de on zekerheid omtrent de goedkeuring door de minister van het verzoek om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds en niet in het minst de te verwachten reorganisatie van het binnenlands bestuur. Met betrekking tot de vorming van mini-provincies sprak de fractie zijn ongenoegen uit over de onlangs door een meerderheid van de raad uitge sproken keuze voor een aansluiting van Warmond by een provincie Lei den en bleek men bovendien onte vreden over een toelichting van het college in de aanbiedingsbrief over deze kwestie, die naar de smaak van de VVD de lezer te veel de indruk zou geven dat de reorganisatie al in kannen en kruiken is. De WD was er van overtuigd dat Warmond zich meer zou moeten^Schikken in de op stelling van de Vereniging van Zuid- Hollandse gemeenten. middelde. Meer voor de hand zou liggen, aldus de VVD-fractie, de keuze voor een percentage dat er op gericht is de bestaande verschillen van de tarieven van andere gemeen ten te handhaven in plaats van ze te laten toenemen. Hoge prioriteit kent de VVD toe aan een verbetering van de straat verlichting in het dorp. Woningbouw Werkgroep ulenstwelgeren8—10 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan- Noordeinde 2a. Troef, groepen Ko ken en Jazzballet, 610 uur nam. gemeenteraad. itehuis Leiderdorp. 8 u. i ke aangelegenheden, gezondhel Meer jaren Opnieuw drong de fractie aan op het opstellen van meerjarenbegro tingen, die een duideiyker inzicht zouden opleveren in hetgeen de ge meente zich met betrekking tot haar eigendommen in de toekomst finan cieel kan veroorloven. De WD wees erop dat het in veel gevallen beter is monumenten te verkopen, omdat restauraties en onderhoud dan meer gewaarborgd zyn dan nu, in het ge val waarin de gemeente er finan cieel moeilijk voorstaat. Ingaande op de voorgenomen belastingverhogin gen bleek men een tegenstander van een stijging met tien procent, omdat Warmond reeds nu met zyn tarieven aan de top zit van het landeiyk ge- Ten aanzien van de woningbouw gaf de fractie te kennen veel aan dacht te willen geven aan 't plan voor de Oranje Nassaulaan, maar af te willen zien van de gedachte de hui dige sportvelden te bestemmen voor de bouw van 300 ybningen. De mo gelijkheid om een derde eportveld te creëren achtte men voorlopig uit gesloten. De onlangs door commissaris van de koningin uitgesproken visie op het welzijnsbeleid dient, aldus de WD betrokken te worden in de voorberei dingen van de welzynsnota. De toenemende leugdwerkeloos- heid ook in Warmohd stemde de fractie ongerust. Men bleek overigens allerminst verbaasd over het afwüzen door de minister van een verzoek om een milieurechercheur aan te stellen. „Gezien onze artikel-I2 portie is het niet verwonderiyk dat dit voorstel in een overigens reële begroting, als ir- reël wordt gezien". LEIDEN Niet het Oegstgeester meisje Judy v. d. Berg is zoals wij gisteren abusieveiyk meldden gewond geraakt by een ongeval op de Wil lem de Zwygerlaan, maar de 16-ja- rige Monique Mïzée van de Apollo- laan in Leiden. Monique zat by Judy achterop de brommer, toen haar lange sjaal in de spaken van het achterwiel sloeg. Ze kreeg daar door schaafwonden aan hals en nek. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10, woe 56 uur Morskwartier: buurthuis Morswijk, To paaslaan. tel. straat 4 Burge Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- *eeg 7 (zykant Stadhuis). Openings- Oude Rijn 88. tel 144000 Weduwe en weduwnaars i telefoon (na 18 uur) 761112. Advocatenspreekuur Pleterekerkgracht 11. Elke donderdag- Leidse Rechtswinkel 11-1 uur, dl. 6.30—8 3 11—1 uur, do. 6.30—8.30 uur nam„ dienstencentrum Van Hogendorpstraat WARMOND "Reeds voor het ver schenen van de gemeentebegroting voor 1976 stond vast dat het beleid voor de komende jajren en de daarop gebaseerde uitgaven hoofdzakeiyk zouden worden bepaald dioor de slech te financiële positie van de gemeente. Het beleid is daardioor nog te veel een crisisbeleid, dat de nadelige ge volgen van onze artikel-12 positie moet opvangen. Ondanks dit alles hebben de extra uitkeringen van het ryk in het kader van de werkloos heidsbestrijding, de onverwachte ge boortegolf, die het inwonertal van Warmond tot 4800 doet stygen en het optimisme van het ooilege in zyn on derhandelingen met ryk voor extra gelden, de dfoor de onzekerheden ge kenmerkte begroting van 1975 om gebogen tot een begroting met pers pectief voor 1976 Dit is de reactie van fractievoorzit ter Timmerman (Progressief War mond) vanmiddag tydens de alge mene beschouwingen over die begro ting in de gemeenteraad. Een begro ting en een aanbiedingsbrief die hem en zijn fractiegenoten tot redelijk optimisme stemde, maar waarin hy hier en daar wat wy'zigingen aange bracht wilde zien. Terugblik In zyn terugblik op het afgelopen jaar was Timmerman met name ge neigd de behandeling van de onlangs verschenen deelnota's en de daarbij gehanteerde voorlichting- en in spraakprocedure als een dieptepunt te beschouwen. Wat later in de ver gadering maakte zyn fractiegenoot Heemskerk duidelyk dat de beide no ta's naar zyn smaak te lang in be sloten kring hadden gecirculeerd, hetgeen die inspraak van de bevolking in een vroeg stadium in de weg had gestaan. De later in allerijl georga niseerde hoorzitting voor de bevol king leverde geen optimaal resultaat. Concreet wilde Heemskerk weten of wethouder Van der Kroft blijft bij zyn eerder ingenomen standpunt dat het voorbereiden van de twee laatste deelnota's (drie en vier) voor hem niet langer een noodzaak was. Prioriteiten De fractie van Progressief Warmond kende vanmiddag grote prioriteit toe aan het op zo kort mogelyke termyn doen verschynen van een welzynsno ta. PW toonde zich een groot voor stander van het aanstellen van een full-time kracht voor de welzijnssec tor, hetgeen de komst van die nota zou kunnen bespoedigen. Ook werd een beroep gedaan op het college om wederom te proberen om met steun van het ryk gelden by een te brengen voor het aanstellen van een milieu rechercheur. Met betrekking tot de bestuuriyke organisatie bleef PW by zyn eerder gemaakte keuze voor een mini-pro vincie Leiden en drong er dan ook op aan binnen een termyn van drie maanden het overleg met alle betrok ken gemeenten op gang te brengen over de tx>ekomstige taakverdeling binnen de provincie. Cultureel Centrum De fractie gaf tevens te kennen snel geinformeerd te willen worden over de vorderingen inzake de op richting van een cultureel centrum. De fractie vroeg zich af of het col lege in zyn toelichting in de aanbie dingsbrief niet al te veel in deze zaak was vooruitgelopen. Tenslotte achtte Progressief War mond de verhoging van de gemeen- telyke belastingen met tien procent wel noodzakelijk, maar wilde men toch een vraagteken zetten achter de verhoging van de reinigingsrechten met een soortgelyk percentage. Deze belasting zou, aldus PW, onevenredig hoog dreigen te worden. Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l schap. Wo. 8 uur nam.. Kennedylaon 11, Oegstgeest, vr 8.15 uur nam.. Frert. Hendrlkr>ianr»sof>o 25 Leiderdorp Onderwijswinkel, Soplastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij- Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mei J Schrama (maatsch. i die in moeilykheden verke ren, eenzaam zyn of informatie no dig hebben. Om deze zaken zo goed mogeiyk te kunnen behartigen is alle informatie over keret-ins by de THD byzonder welkom. Kerst Opening Wilt u de Amrobank in de Meren- wijk van binnen helemaal bekyken dan moet u niet 22 december op be zoek gaan zoals laatst vermeld stond maar 20 december van 11 tot 2 uur. Voor klanten is het loket op 22 de cember voor het eerst open. Zo zit dat. THD 1 Voorzichtig Vuurwerk is misschien leuk voor degene die het aansteekt en ver van zich af werpt, het blyft uitkijken ge blazen. Ook voor dieren is vuurwerk minder aangenaam. Haal uw huis dier voor het donker binnen. Konyn is misschien lekker voor het kerstdiner, maar het ia minder aangenaam als u het zelf probeert te slachten en het lukt niet helemaal De Telefonische Hulpdienst (THD) in Leiden zou het zeer op prys stel len op de hoogte te worden gesteld van de „Kerst-ins" en dergelyke die in Leiden en omgeving worden ge organiseerd. De THD verzoekt dan ook aan allen die bij de organisatie van kerst-ins betrokken zyn de plaata, de openingstyden en andere byzonderheden aan haar te willen melden. Per telefoon 071—125202 of schrifteiyk: postbusnummer 95 in Leiden. Het katholiek vrouwengilde van Zoeterwoude viert morgenavond het kerstfeest in het Don Boscohuis. Het gebeurt samen met de dames van de afdeling Leiden, die met een speciale bus naar Zoeterwoude ko men. Het geheel krijgt een apart ka rakter omdat op Zweedse wyze het Sancta Luciafeest wordt gebracht door een groep groteren en kleinere kinderen uit Oegstgeest. Mevrouw Staal-Van Sandvliet heeft hiervan de leiding. Film Moeders voor moeders Middelweg 4 (by Hoogi. Kerk). Architecten Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch. Werk. Oud 44c. Spreekuur dag. van 2—3 uu ma. en dl. van 7—8 uur njn T< 071-142144. LEIDEN Een tot nog toe onbe kend jong stel heeft gistermiddag een greep in de kassa van een drank winkel aan het Diamantplein gedaan» De jongen en het meisje, beiden on geveer achttien h twintig jaar en donker van uïteriyk, namen een be drag van byna duizend gulden weg op het moment, dat de eigenaar van de zaak drank aan het laden was. Het tweetal ging er snel met een oude auto vandaar, juist toen het door de drankhandelaar geholpen zou wor den. Er bevonden zich op het ogen blik van de roof geen andere klanten in de winkel. THD 2 Trouwens: de THD zal ook tydens de feestdagen dag en nacht én ver- trouwelyk te bereiken zyn voor alle In de kerstvakantie, namelijk op oegstgeest hielden gisteren maandag 29 december, is er eenl filmvoorstelling in het Luxortheater aan de Stationsweg. Aanvang is om 10 uur 's morgens. De film Pinoccio wordt dan ver toond en de kaarten, die f 1,25 kos ten kunnen aan het theater worden gekocht. steprace van Oegstgeest naar Voorhout. Niet iedereen waagd'e zich op de autoped maar een groot deel van de leerlingen volg de de verrichtingen van de deel nemers en -neemsters op de fiets. In Voorschoten LEIDEN Aan de Leidse univer siteit zyn gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen F. Boomsma (Leiden) en G.M. A. van Beynum (Katwijk aan den Rijn). LEIDERDORP Maandagavond 22 december vergadert de commissie ruimtelyke ordening en openbare werken in het raadhuis. Voornaam ste agendapunt: opnieuw een be zwaarschrift van omwonenden van het terrein Voordorp. De bewoners van Loevestein, Brederode en ToHe- naarsingel maken by het Provin ciaal Bestuur bezwaar tegen de bouwplannen op het Voordorpter rein omdat de Leiderdorpse raad l.un bezwaren tydens de raadsver gadering ongegrond heeft verklaard. Het bestemmingsplan Voordorpter rein voorziet in een aantal wonin- i gen van 108. De woningdichtheid, aldus deze bewoners komt dan op ongeveer 50 per ha. Dit cyfer vin den zy voor een gemeente als Lei derdorp toch wel aan de zeer hoge kant. Het hoofdbezwaar van de om wonenden is dat de intensieve be bouwing van het Voordorpterrein een ernstige aantasting betekent van het leefklimaat in de aan dit ter rein grenzende wyk, waarby komt, dat in toelichting of raadsbesluit niet duidelyk is gemaakt, waarom het maximumbebouwingspercentage van 60 (zoals vastgelegd in het in 1960 vastgelegde plan) moet worden opgevoerd tot rond 90%. Hadhéml. d. v. A. S. Messadi en A. Miessadi. Fabian Elisabeth Maria, z. v. H. J. M. Sloos en J. M. E Berk Llnus Wllco, z. v. L, W. Panami én J. A. Stull Saekia Carola, cl v M. van Veen en Adriana, d. Ludowlcus Johannes Theodorus GETROUWD J J. van der Born en J. C, Zwart. P. Leugering en M M. Gaute. VOORSCHOTEN Het toekom stige tweede zwembad in Voorscho ten is al Jaren lang onderwerp van gesprek. De kans op realisatie van dit zwembad is toegenomen sinds wethouder Marselis een aantal we ken geleden in de gemeenteraad voorstelde tot een zwembad op com merciële basis te komen. Dit zwem bad zou ook gebruikt moeten kun nen worden door verenigingen en scholen. Gedacht wordt aan een overdekte 25-meter bad in de wiik Adegeest. Volwassenen en kinderen zouden per uur respectievelijk drie en twee gulden moeten gaan beta len. Voor verenigingen zou de prys ongeveer 90 gulden moeten gaan bp- dragen. Het schoolzwemmen moet door de ouders gefinancierd wor- 4-* Omdat de plannen nog in het be ginstadium verkeren was de func tionele commissie voor sport en re creatie door de wethouder verzocht niet op de details in te gaan. Ook zouden de financiële consequenties buiten beschouwing moeten blijven. Verschillende leden van de commis si e achtten het echter wenselyk om wel op de details in te gaan. Drs. v. Wyk is van mening dat er in elk geval een tweede zwembad moet komen, koste wat het koste. Voorzitter C. H. Koemans deelde aan het begin van de vergadering mee dat er vóór elk agendapunt voor de publieke tribune gelegenheid zou bestaan zich te uiten. De vertegen woordiger van de tennisvereniging Forescate wilde hier graag gebruik van maken. De vereniging is van plan om begin maart met de bouw van een nieuw clubhuis te begin nen. Een nieuw clubhuis alleen is voor de groeiende vereniging niet voldoepde. Omdat zy met een wacht- lyst van 170 leden zit die volgend jaar ook wel eens willen tennissen, acht het bestuur de aanleg van twee nieuwe tennisbanen onontbeerlyk. Zy verwacht dan ook dat zy hier voor toestmeming zal verkrygen. Ook voorzitter C. H. Koemans zal. samen met de drie andere voorzit ters van de functionele commissies, binnenkort met de wethouder gaan praten om zodoende tot een betere onderlinge coördinatie te komen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscö Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur Te'efoon 071—130500. Indien In gesprek 071—134539. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0,50 Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen. By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2