Feyenoord legt Van Hanegem boete op een 'Blitz' toernooi Het nieuwe reisprogramma is verschenen! WjUit I Beschuldigde Noel Foré bijt van zich af in Belgische dopingzaak NEDERLAND KRIJGT EEN EIGEN „ZWEMKLASSIEKER AvitcAhkantieReizen ak We kunnen heus nog kampioen worden [DONDERDAG 18 DECEMBER GENT Mr. De Muyt, verdediger van Noël Foré, in de Belgische dopingzaak, heeft gisteren tijdens de plei dooien voor de rechtbank van Gent, de beweringen van Eric de Vlaeminck ten nadele van zijn cliënt grove leu gens genoemd- Tijdens de pleidooien in het proces waarin vier artsen, enkele minder bekende wielrenners en een aantal rand figuren uit de wielrennerij zich moeten verantwoorden, kreeg Eric de Vlaeminck het opnieuw zwaar te verdu ren. De zesvoudige wereldkampioen in het veldrijden staat centraal in het proces. Volgens het parket is De Vlaeminck een berouwvol slachtoffer, de tegenpartij van De Vlaeminck ziet het enigszins anders. De Vlaeminck kwam in 1973 in aan raking met de justitie wegeas ern stig wangedrag. Toen bleek dat de oorzaak van zijn gedrag moest wor den gezocht in het gebruik van sti mulerende middelen. De Vlaeminck werd in hechtenis genomen het verboden middel pervetine. Na dat zijn eerste leverancier van dit artikel was verdwenen, was hij aan het spul' gewend geraakt. Daarna kwamen de andere hoofdfiguren uit het proces op de proppen. Het verhaal dat de Vlaeminck vindt zich, enkele korte, onder- der had gedaan. de HENDRIK IDO AMBACHT Feyenoord diep vernederd door Roda JC. Zwijgend, hoofdschuddend, verlaten de Rotterdamse Door Rob Vente spelers het feestvierende sportpark van Kerkrade. Alleen Wim van Hanegem beseft dat „het Nederlandse voetbalpubliek'* recht heeft op een woordje. Bereidwillig als immer laat hij zich op de tribune van het Roda JC-terrein interviewen door Felix Meurders van „Langs de Lijn". Als het vraaggesprek er op zit, wandelt Van Hanegem naar de uitgang van het stadionnetje. En ontdekt dan dat de spelersbus al vertrokken is. Feyenoord is doodgemoedereerd weggereden zonder hem! Dankzij een lift van een Rotterdamse fotograaf komt hij tenslotte thuis. brekingen, nog steeds in arrest. Tijdens het onderzoek heeft De Vlaeminck al zijn ellende toegeschre ven aan het corrupte wielermilieu, vooral aan zijn oude assistent-ploeg leider Noel Foré, een paar wiel renners en ook een aantal vooraan staande sportartsen. Als sentimentele na de dood van Jean-Piere Monsèré, in een moedeloze bui verkeerde. Hij verontachtzaamde daardoor zijn training, maar om toch tot presta ties te komen, zocht hij zijn heil in Muyt. de verdediger van Noel Foré, een duivelse leugen. De advocaat stelde dat De Vlaeminck reeds lang voor de dood van Monsèré aan do ping was verslaafd. Volgens hem kwam dat mede door toedoen van oud-wereldkampioen Dudi Altig met wie hij in 1970 de Vlaeminck voor het eerst stimule rende middelen en hij bleef, volgens mr. De Muyt, diens normale leve rancier tot de laatste dag. "De reden waarom De Viae mink Eric de Vlaeminck. een Integer man als Noel Foré in zijn ondergang betrok was", zei mr. de Muyt, "uit louter wraakgevoelens. Foré zou immers geweigerd heb ben verzorger Schatti, op voorspraak van de Vlaeminck, in zijn ploeg op te nemen. Uit revanche heeft De Vlaeminck er voor gezorgd dat Fo ré werd ontslagen als assistent-ploeg leider. Van dat moment was de breuk tussen Foré en De Vlaeminck totaal. Het is een leugen dat Foré nadien verboden stimulerende mid delen aan De Vlaeminck zou hebben verstrekt", vervolgde de verdediger van Foré. De directe aanval op Eric de Vlaeminck, die niet ter zitting aan wezig was. werd aangegrepen om het "onwrikbaar geloof van het par ket in diens boetvaardigheid" ter discussie te stellen. Enkele verde digers vroegen procweur Schins bo vendien waarom de naam van een tweede kroongetuige in dit proces van alle smet werd gezuiverd, name lijk Roger de Vlaeminck, die niet ter zitting aanwezig was, werd aan gegrepen om het "onwrikbaar ge loof van het parket in diens boet vaardigheid" ter discussie te stel len Enkele verdedigers vroegen pro cureur Schins bovendien waarom de naam van een tweede kroongetui ge in dit proces van alle smet werd gezuiverd, namelijk Roger de Vlae minck. die Jaren door deze zaakna men met zijn broer Eric in een do- pingaffaire verzeild raakte. Na een voorjaarsklassieker werden de broers oo de Brusselse luchthaven Zaven- them voorgeleid omdat zij in hun bagage een grote dosis pepmidde- leu vervoerden. Een vervolging bleef uit omdat, volgens de openbare aan klager. nooit was gebleken dat de middelen bestemd waren om sport prestaties op te drijven. Een derge lijk argument wilden de verdedi gers ook op hun kliënten van toe passing gebracht zien. De uitspraak volgt op 28 januari. Dinsdag dwarrelt er een brief bij luize Van Hanegem in Hendrik Ido (Ambacht in de bus. "Waarde sport- friend" staat er boven het epistel. Sn dan leest Van Hanegem tot zijn jerbazing dat Feyenoord hem een foete van honderd gulden Ijeeft op- [elegd. Omdat hij afgelopen zondag liet met de spelersbus naar Rotter - iam is teruggereisd. Een nieuwe „kwestie Van Hane- em/" De beroemde nummer tien laait de schouders op. "Welnee. Het tal me allemaal mooi een zorg zijn. Wat ik wel mooi vind, is dat ik die kief al dinsdagochtend in huis had. Waarschijnlijk heeft Brox hem per- oonlijk in de bus gedaan. Als je ïormaal in hèt weekeinde een akke- ietje hebt, krijg je het namelijk pas »p donderdag of vrijdag te horen", naam Guus Brox is gevallen. Brox die na de afgang tegen toda JC het elftal betichtte van ge- aan werklust, terwijl hij ook de irganisatie in het elftal laakte. Wim van Hanegem, terwijl hij de chouders weer ophaalt: "Ze moe- niet zeuren. Voor de rust barst- tiet van de werklust. En dat er in tweede helft minder werd ge- rerkt, ach, dat was voornamelijk psychologische kwestie. Als Je de klap na de andere krijgt, krijg sen knauw. Dat is logisch. Maar .tel dat het nog 44 was geworden dat hééft er in gezeten: een >al tegen de paal, een schot dat de doellijn werd weggehaald rel, dan had Je na afloop niemand ïoren zeuren over gebrek aan werk- Dan hadden ze juist ge legd dat we karakter hadden ge loond". "Maar Brox heeft gelijk als hij legt dat er te weinig organisatie Dal geeft niet. Aan de top is het na melijk allemaal veel minder gewor den". "En verder is de sfeer onder de Jon gens echt niet zo slecht als wel eens wordt beweerd. Heus, dat loopt wel los". Hoe sta je tegenover Antoni Brze- zanezyk? Een lichte aarzeling en dan"Mijn steun heeft-ie op het ogenblik". Zondag PSV in de Kuip. Neemt Feyenoord dan revanche op zich- zel" voor de vertoning in Kerkra de? Van Hanegem: "Ik heb het al zo'n beetje gezegd: die nederlaag tegen Roda JC moet je echt niet zo tra gisch opvatten. Al zal die wedstrijd, of liever de uitslag ervan, ons zon dag wel een prikkel geven. Maar we krijgen het tegen PSV natuurlijk zwaar. Erg zwaar. We moeten het echter kunnen redden. Dat geloof ik tenminste". En tot slot, met een peinzende blik in de ogen: "Nog steeds geloof ik dat we kampioen worden. Ik hoop dat ik het zondag om een uur of vier nóg geloof". Willem van Hanegem: „ga maar lopen" VOORSCHOTEN Traditiegetrouw organiseert de Voorscho- tense basketbalvereniging Blitz op de tweede kerstdag weer een groots opgezet basketbaltoernooi in sporthal De Vliethorst, waaraan dit jaar zullen deelnemen de ere-divisieploegen Kinzo (lijstaanvoerder), Pioneer Punch (landskampioen) en het Leid- se Mercasol en verder eerste divisie-leider Argus VC, de Voor- schotense ploeg zelf en als „klapstuk" voor het eerst in de ze venjarige geschiedenis van het toernooi de zogenaamde Ame rican All Stars. Kinzo te winnen „vrij" komt. Van de dit Jaar deelnemende ploegen heeft Punch reeds tweemaal de trofee in zijn bezit gehad. In vergelijking met het afgelopen jaar is de bezetting van het kerst toernooi weer versterkt, met name door de komst van het Amerikaanse touring team. Het is duidelijk dat Blitz, spelend in de eerste klasse van het district Den Haag, zich niet zonder meer in het gezelschap van topteams kan handhaven. Daarom hebben de Voorschotenaren weder om een beroep gedaan op de Ame rikaan Lace Strong (Arke Stars) cm met zijn landgenoot Moore Blitz te komen versterken. Mogelijk dat ook nog enige spelers van Delta Lloyd bij Blitz zullen meespelen. De basketbalcompetitie ligt dit weekeinde stil omdat het Nederlands herenteam in Tjechoslowakije deel neemt aan een meerdaags Het unieke van het Voorschotense toernooi, dat op 26 december om tien over elf begint, schuilt in het feit dat de deelnemende teams voor hun deelname geen financiële vergoeding vragen. Daar tegenover staat dat Blitz geen eisen stelt ten aanzien van de samenstelling van de ploe gen, maar de jarenlange praktijk heeft uitgewezen dat het toernooi in Voorschoten zo hoog bij de deelne mende verenigingen staat aange schreven dat men zo volledig moge lijk aantreedt. De door de gemeente Voorschoten beschikbaar gestelde wisselbeker, als trofee voor de winnende ploeg, gaat dit Jaar in ieder geval een andere eigenaar krygen. Het Amsterdamse Delta Lloyd heeft vorige week we gens andere verplichtingen zich te ruggetrokken, waardoor de beker die de Amsterdammers vorig jaar in de wacht sleepten door de finale tegen naai toernooi. Daarentegen wordt er wel gespeeld voor de nationale bas ketbalbeker. De heren van Mercasol Leiden ne men vrijdagavond afscheid van de Amerikaan Walker Banks bij de tweede ontmoeting met eerste divisie ploeg Vastgoed Strijen/BOB. Het duel in de achtste finales om de strijd om de A-beker vindt plaats in Delft, in de sporthal aan de Bras serskade. De dames van Mercasol ontmoeten in de Vijf Meihal eredivisieploeg AMVJ Amsterdam. De Leidse dames, die in de eerste divisie uitkomen ma ken op basis van het resultaat van de eerste wedstrijd (3838) een goede kans om door te dringen tot de kwartfinales. De regionale jeugd van Luba start vrijdagavond in Spakenburg met vijf entwintig punten voorsprong op de plaatselijke basketbaljeugd, die zater dag in Leiden met 6782 ten onder ging. Mercasol heeft het nog makke lijker, tegenstander Buitoni moet zaterdagmiddag in Haarlem probe ren om een 14155 nederlaag in Leiden om te buigen tot een positief saldo. De „Leidse" districtsploegen BV Leiderdorp en BV Blitz ontmoeten voor de B-beker respectievelijk BVO Alphen in Alphen en WSC Waalwijk in Voorschoten. ADVERTENTIE ie ploeg zat. Hoe dat kwam? |a, Ranüjak viel uit, hè. En toen moest Van Daele UTRECHT Nederland krijgt en Carla Linke. Kornelia Enders eigen "zwemklassieker". Waar komst is als gevolg van studierede- Nou Rome sinds jaar en dag pronkt met de Seven Hills, Engeland te koop loopt kader met zijn Coca Cola-wedstrijden Sitters snijdt in zijn rapport het verzuimen, respectievelijk verzetten van schooluren en het vrijgeven werk aan, om, zo stelt hij tot In. Maar ja. Joop had een tijd niet Bremen 't op Fricke houdt, daar gespeeld, liep met de pest in zijn rond en bleek toen niet gecon centreerd genoeg". "Overigens kon Brzezanczyk er ooi allemaal niets aan doen. Die man juist voor gewaarschuwd schakel Waar het fout zou kunnen lopen. Die knZB had gezegd"Jongens, we spelen op „Het pr^^a ganiseert de KNZB op 30 en 31 ja nuari in Amersfoort de zogenaam de Speedo-World Meet. Nie zo maar een keertje, nee, als de eerste Brigitha en Wijda Mazereeuw eerder de vandaag-de-dag vereiste in Oo6t-Duitsland aan de start bracht training per dag te kunnen komen. Hij: "Ik heb zojuist getelefoneerd, recties, onderwijzers Naast het programma het ten gaan te wachten. We zullen er ;e vertrouwd moeten maken 30 kilometer en meer moe- een keihard veld, dus neem geen greintje risico en ga in elk geval in achterhoede niet lopen tikken". iar ze gingen bij ons achter wél tikken en daardoor gingen we de boot in". nog Zie jc de situatie Je optimistisch in? "Ja. Werkelijk w praktisch nog dezelfde papier. En de grootste 1977 is wéér de Speedo-World Meet", Voor de nieuwe "zwemklassieker" van de KNZB is veel aantal top-: by monde i beet- om voor helft van de vliegsom en gratis logies acte de presence te We bezitten komen geven. Een greep: Engeland 1976 staat op Olympische jaar, kwam gisteren in sproken moet persconferentie zogenaamde rapport aan de orde. Het rapport gaat Een de vraag uit: waarom de dames wel derland verklaarde zich en de heren niet. Volgens de zwem- hun bond al bereid coaoh moet een belangrijke oorzaak van de alsmaar groeiende achterstand die dit land in d estryd tegen de DDR de Verenigde Staten oploopt, te Utrecht het teken of wat dies meer zij te re- Bert Sitters gelen zijn wat het lesrooster betreft. Het verschil tussen de DDR en Ne- de trainingsfaciliteit". GER STOLK. Alle vrije vogels die komende zomer met de auto op vakantie kunnen, gaan haast-je-rep-je het nieuwe Vrij Uit reisprogramma halen. Waar? Bij de organisaties die er met hun vertrouwde naam achter staan. Dus bij de grote Shell-stations, bij de Rabobank of bij het AN WE*' kantoor. Ook de tussenpersoon van Nationale-Nederlanden geeft het graag. Gratis. als komt met David Leigh en Brian zoeken zijn Kaar we anderhalf jaar geleden kam- Brinkley, Canada met het rugslag- Het kan. Sterker, het kan nu gemak- Jill Quirk en Amerika met Jo Harsh- MOTORCROSS Voor de tweede richting van het maal binnen tien dagen is in de Verenigde Staten by een motorcross een rijder om het leven gekomen. Gisteren overleed de vijftienjarige De grootste keus aan vakantieadressen in binnen-en buitenland. Hotels, appartementen en bungalows in elf landen* Prijzen van f 22,50 (appartement) tot f471,-(hotel-vol pension) p.p./p.w. keiijker dan vroeger. Als Je jbai geleden in een seizoen vijf pun ten verspeelde, was je weg. Toen genwoordigers speelde je elke wedstrijd ook op rikaanse school do toppen van je z Kist het: je móést strijd. Nu liggen de zaken heel an- slag Billl Forester. L' Nu ligt er niet zo'n druk op Je, Kant je mag in deze competitie dom- paar wedstrijden verliezen. berger, wereldrecordhoudster op de nen uitvoeren, meter vrye slag. Andere verte- de beroemde Ame- Olympische kam- Want je pioene Melisa Belote en de wereld- elke wed- kampioen op de 200 meter vlinder feit dat onze zwemmers de harde tradningsarbeid juist by het berei ken der biologische volwassen leef tijd door omstandigheden niet kun- Tod Miller die tydens Anaheim ten val kwam. een miljoen gulden aan prijzen Nigro elektrische fonduepan maakt een einde aan alle fondue-moeilijk heden: Oe Rolls Royce onder de pannen! Een geschenk t.w.v. ƒ169,- van Martex-Holland B.V, Haarlem Te winnen In de Nationale Puzzelaktle tJ>.Y. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. OM MAAZ 'S SSM 44e MAM£A/ 7£ MOSMSJj: MOefS/AC. JOJO bvtommmmz JOJO eonre^eecjooM JOJO 8o/r£M8S£>Jrj£ ^51/ M47ÜueJl/A 7S T&ouf

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17