Nederland pas in laatste fase langs Bulgaren AMSTERDAM: TWEEDE DEEN Tennisf inale met Tliung en Sanders? Zuiderkwartier blijft in kopgroep deTijd Belangrijke mededeling voor Zilvervloot-spaarders. IJshockeycoach toch tevreden MUGGERiDGE VADER KOGMEN RUSSEN Weekblad Tototips De Zilvervloot jpOENSDAG 17 DECEMBER 1975 SPORT fSSENDe eerste wapenschouw van het nationale ijshockeyteam is in Assen een succes ge worden. Tegen Bulgarije, dat ook een van de tegenstanders zal zijn op het wereldkampioenschap folgend jaar maart, triomfeerde het team van coach Jastremski met 62. Een uitslag die een rote overheersing doet vermoeden, hetgeen bezijden de waarheid is. AMSTERDAM Eredivisie club FC Amsterdam heeft giste ren een tweede Deen gecontrac teerd. Het is Niels Sörensen, een aanvallende middenvelder. De 24- jarige Deen speelde tot nog toe negen keer voor het nationale team en was 'n vaste keus. Even als de twee weken geleden door FC Amsterdam aangetrokken Bjarne Pedersen is Sörensen af komstig van Boldklubben Kopen hagen. Indien de KNVB akkoord gaat met de transfer kan hij zon dag tegen de Graafschap reeds worden ingezet. De leden van de belangenor ganisatie van de scheidsrechters in de KNVB-afdeling Nijmegen gaan weer wedstrijden leiden van het reserve-team en de vetera nen van de Nijmeegs'e voetbal club Krayenhoff. Eerder had de COVS groep Nijmegen en om streken deze teams besmet ver klaard. Oorzaak hiervan was het feit dat tijdens ontmoetingen waarbij deze elftallen betrokken waren arbiters waren gemoles teerd. De belangenorganisatie van de ar biters heeft nu de indruk gekre gen dat het bestuur van Krayen hoff er alles aan heeft gedaan om te voorkomen dat dergelijke acties zich in de toekomst zullen voordoen. De UEFA heeft gisteren be paald dat de eindstrijd om de Eu ropese beker voor landskampioe n-en op 12 mei in het Hampden park in Glasgow wordt gespeeld. De finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars wordt een week eeerder in het Heyssel-stadion in Brussel gehouden. )oor fans Coolege jederlands eerste aanloop naar de KK zag er vooralsnog na twee erioden somber uit. Door de grote rsieke kracht en het plotseling wel eolied lopen van de verschillende janvalslijnen boorde Nederland in jet laatste deel alle illusies van de iulgaren de grond in en zorgde met ljf treffers dat er een enigszins pflatteerde eindstand op het bord prscheen. [et Oranje-team werd hierbij fholpen door de zwakke rbitrale leiding. Vooral referee uncan Moore had het bij de uigaren verbruid, omdat hij te jeinig zou hebben ingegrepen ulgarije toonde dat door in de ADVERTENTIE PvdA-voorzitster !en van den Heuvel ontvangt uit eenlopende waardering ("oppervlakkig", "dapper wijf"). De Tijd sprak met haar en prominente partij genoten. umm Euzkadi Ta Askatasuna (ETA)Baskenland en vrijheid. Een grote en grootse reportage van Corine Spoor over de Basken en hun fel anti fascistische nationalisme. Velen kennen Malcolm Muggeridge als felle apart heidstegenstander, voor anderen is hij een aarts reactionaire christelijke be keerling. In de Tijd wordt hij lang en boeiend geïnter viewd door Leo Rijkens. Cornelis Verhoeven noteerde uit de mond van zijn peuterdochter de groei van haar taal. U mag meelezen... 'God bewaar me' heet het boek van Theo(loog) Koomen. In de Tijd vertelt hij nog meer: 'De kerk heeft me belazerd'. Eerste van drie grote stukken uit'The Russians': hoe de Sovjet-elite het er in stilte goed van neemt... Dit alles en nog heel veel meer in het dubbeldikke Kerst/Oudjaarsnummer van laatste minuten de puck herhaalde lijk hard in de richting van de scheidsrechter te spelen, terwijl vier seconden voor tijd verdediger Iliev zich niet meer kon beheersen en met een uitgestoken stick op Moore afging, met een „misconduct" als resultaat. De strijd was toen al helemaal beslist. Bondscoach Bob Jastremski: „Je kunt wel mooi gaan speten, maar alles komt op de basisregels van het ijshockey neer. En dat is checken. Nee, voor mij heeft het team het uitstekend gedaan. Ook de opdrachten heeft men goed uitge voerd. Alleen in de tweede periode verzwakte de inzet een beetje. Daar werd door de Bulgaren goed gebruik van gemaakt." Jastremski's tevredenheid was gro tendeals gebaseerd op het feit, dat hij de nationaale selectie tot nu toe slechts eenmaal bij elkaar heeft gehad. „Men moet niet vergeten, dat bij de clubs anders wordt gespeeld. De jongens zijn dat gewend. Nu moet er plotseling worden overge schakeld en ook sneller worden Dat vergt toch enige Daar had wellicht Rob Hagendoorn van HYS Intervam het minste last van. Al vrij snel scheerde hij door de Bulgaarse defensie en vierde zijn rentree met het openingsdoelpunt. Dat Jack de Heer en Larry van Wieren daarna misten brak het Oranje-ritme. Op een gelukkige manier kwam Bulgarije in de eerste minuut van de tweede periode gelijk, toen een ver schot van captain Batcharov (hij is nog steeds een van de beste spelers van de Bulgaren) via de schaats van Hans Christiaans achter goalie Gobel gleed. Het tastte de Nederlandse equipe aan, die weliswaar doelman Dadev nog veel werk gaf, maar waarbij doelpunten uitbleven. Een onoplettendheid in de verdediging stekte Kalev in slaat Bulgarije naar te tiellen. Knock-out Desondanks volgde er toch nog een knock-out. Nederland bleef zwoegen voor een beter resultaat, waarbij zo mogelijk alles werd gedaan om de puck in eigen bezit te houden. Nadat Jack de Heer de stand gelijk getrokken en de bijna dev nog een aardig cadeautje weggaf bij een inzet van Guus Bakker, stortte het rijk van de Bulgaren volledig in. Met nog twee treffers van de uitblinkende Jack de Heer en eenmaal Klaas van de Broek was de ondergang compleet. Een fraaie opening van het internationale seizoen, dat vanavond met een hernieuwde ontmoeting tegen Bulgarije in Utrecht wordt voortgezet. Met voor Nederland ten opzichte van het vorig seizoen zeven nieuwe spelers in de selectie. Jastremski, die van 26 tot 30 december met zijn team aan een internationaal toernooi in Innsbruck zal deelnemen: „De afgelopen twee jaar is het spelpeil 'beter geworden. Het geheel moet nu nog wat harmonischer worden. De mogelijk heden zijn daarvoor aanwezig. Alleen al het feit, dat de clubs in de eerste divisie slechts twee wedstrij den per weekeinde spelen is daarvoor een belangrijk punt. Vroeger was het immers zo, dat de internationals vier tot vijf dagen per week met ijshockey bezig waren. Daarna moesten de trainingen en de wedstrijden voor het nationale team nog worden ingepast." ScoreverloopNederlandBulgarije 6-2 (1-0 0-2 5-0). 1-0 Hagendoorn, 1-1 Batcharov; 1-2 Kalev; 2-2 De Heer; 3-2 Bakker; 4-2 en 5-2 De Heer: 6-2 Van de Broek. Straf minuten: Bulgarije 15 minu ten; Nederland 21 minuten. Louk Sanders met Rolf Thung favoriet voor de indoortitel tennis WORMERVEER De nationale indoor-kampioenschappen tennis in de nieuwe Blaupunkt-hal te Wor- merveer (vrijdag tm. zondag) beloven bij de heren bijzonder in teressant te worden nu Rolf Thung van de partij is. De toernooien in het wintercircuit zijn vrij eentonig geweest omdat bij de heren de kampioen overdekte en open ba nen, LoUk Sanders en bij de dames Elly Vessies-Appel een klasse apart vormde. Er gaan dan ook steeds meer stemmen op om dit winter circuit aantrekkelijker te maken door er enkele buitenlandse spelers voor uit te nodigen. Bij de dames ontbreekt naast Stöve ook Tine Zwaan, die in Zuid- Afrika verblijft, zodat Elly Vessies weinig in de weg zal staan om haar nationale titel voor een Jaar te ver lengen. Haar wacht dan de hoofd prijs van de zes toernooien van het wintercircuit plus de nationale ti telstrijd ten bedrage van 700 gul den. Geen bedrag om over naar huis te schrijven. Het ligt nog 300 gulden lager dan bij de heren, omdat zegt de bond de da mes steeds één ronde minder heb ben behoeven te spelen. "Nee geen discriminatie" roept het bondsbe- stuur, maar niettemin een nogal schriel standpunt. De beste heer krijgt voor al zijn moeite dus 1000 gulden en dat houdt ook niet over. Rolf Thung, die al enkele jaren de wereld rond trekt om met ten- Crescendo pakt in slotfase punt tegen R fi ll8-8 had onberispelijk spelende doelman Ra- Nastase coach Zweeds team STOCKHOLM Ilie Nastase zal als tijdelijke coach optreden van het Zweedse tennisteam in de finale van de Davisbeker tegen Tsjecho- Slowakije. Nastase, die eerder deze maand in Stockholm het Masters- toernooi won, had zelf het aanbod gedaan bij de Zweedse bond. Deze ging daar gisteren op in. ROTTERDAM Voor de microkorfbalcompetitie werd gis teravond in Rotterdam een aantal wedstrijden gespeeld, waar bij twee Leidse ploegen betrokken waren. Zuiderkwartier be hield de plaats in de kopgroep door een bescheiden zege op Wion, terwijl in de tweede klasse Crescendo sinds lange tijd een punt aan een duel overhield. WionZuiderkwartier 810 (45) In de Rotterdamse Energiehal (veld 1) kwam Zuiderkwartier moei lijk op gang tegen het nog punt loze, maar beslist niet zo zwakke Wion. De thuisclub had in de com petitie al aangetoond te kunnen sco ren en dat ondervond de Leidse ploeg duidelijk in de beginfase. Wion nam met 30 zelfs de leiding tegen een moeizaam startend Zuiderkwartier, dat zich evenwel langzaam herstel de. Toen een 41 stand was bereikt keer in de wedstrijd kwam. Via de rust, die al een Leidse voorsprong aangaf (45), werd het in de twee de helft door trefzeker aanvalsspel van Zuiderkwartier zelfs 49 en dat betekende de genadeklap. De ploeg van trainer Hen Zierikzee geloofde het wel en kwam daardoor nog on nodig in moeilijkheden, toen Wion met drie doelpunten achtereen de achterstand tot 2 punten reduceer de. Albert de Groot, die driemaal zou my v. Daim (2), Gijs Kloos, Joke Zierikzee (2), Tineke v. Es en Carla Akse namen de overige goals voor het nog ongeslagen Zuiderkwar tier voor hun rekening. Stand aan de kop: Quick 47; Sperwers 46; Zuiderkwartier 46. RWRCrescendo 88 (55) In de sporthal van Hoogvliet kwam het teruggevallen Crescendo aan zijn eerste winstpunt en daar moesten Kok c.s. hard voor werken, want in de slotfase leidde de ploeg uit Rhoon nog met 86. Overigens was Cres cendo resoluut begonnen. Piet L'Ami Aad Schouten en Louis Kok zorgden voor een 3—0 voorsprong, een weel de, die Crescendo niet kon verdra gen, want halverwege het duel was het alweer gelijk, na nog twee goals van Aad Schouten. In de tweede helft moest Crescendo overigens weer voor een keer met Leny Kok alles geven om gelijk te maken. Piet L'Ami halveerde de achterstand bij 75, waarna Ans de Rie en Louis Kok voor hun club het zwaarbevochten gelijke spel bijeenschoten. Zuid West Res. IC: Rozenburg 2 Zuiderkwartier 2 5—13. nissen zijn brood te verdienen, zal zeker niet aan de titelstrijd mee doen voor het geld, maar uitslui tend uit oogpunt van oefening. Hij is achter Louk Sanders als tweede geplaatst en verwacht mag worden dat we dus de finale Sanders Thung zullen krijgen. Tenminste als Thung in de halve finale langs Wouter Fok komt, die als derde is geplaatst. Thung heeft overigens aan de Nederlandse kam pioenschappen van de laatste ja ren in de zomer niet al te beste herinneringen, maar op snelle bin nenbanen kan hij een stuk beter uit de voeten. Hij zal zich zo lang zamerhand hier Wel de sterkste van allemaal mogen gaan tonen. Als vierde geplaatst is Fred Hem mes, die dus in de helft van San ders is opgenomen. In totaal strij den 28 heren om de titel en 16 da mes. Bij de dames kan men de finale Elly VessiesNora Lautenslager verwachten. De twee andere ge plaatsten zijn Judith Salomé en Anneloes Schothorst. Basketballes voor Lu ba HAARLEM De Haarlemse ere- divisieploeg Buitoni is ten koste van het Leidse Luba spelend in de twee de divisie, doorgedrongen tot de laatste acht in de strijd om de na tionale basketbalbeker. Buitoni, dat zondagavond in Leiden met 52-121 al de eerste wedstrijd tegen Luba won, zegevierde gisteravond in Haar lem met de alleszeggende cijfers 107- 18. Buitoni-coach Tom Quinn gaf Luba in de Vijf Meihal gelegenheid om te spelen, waardoor het publiek een ongelijke maar toch wel aardige wedstrijd kreeg voorgeschoteld. Gis teravond moest Buitoni aan het ei gen publiek denken. De Amerika nen Freeman en Bartholome, zon dag de hele wedstrijd aan de kant, traden nu om beurten in het veld. De Leidenaars misten Cees van Diest, Hans van Rooijen, Marcel Rijsbergen en Peter Waltman. De ruststand was 53-12. Scores Luba: Kales 8, Karim 4. Van den Nteuwendijk, Zwikker en Messemaker 2 punten. ADVERTENTIE 1 2 3 Telstar-NAC ■I 1 Twente-Ajax i i m Eindhoven-Sparta MVV-Excelsior |Q NEC-Den Haag i i GA Eagles-Roda JC B 1 Feyenoord-PSV 1 1 9 A'dam-De Graafschap 1 1 IB Utrecht-AZ '67 I B Heeren veen-V itesse BI 1 Wageningen-Cambuur BI 1 Willem II-PEC 1 iftl WV-Haarlem 1 1 Als u meevaart op de Zilvervloot is het ïn uw eigen belang om nu direct na te kijken wanneer u daarmee bent begonnen. Want was dat in 1966,dan hebt u uiterlijk tot het eind van deze maand de tijd om uw spaarpremie binnen te halen, aanmonsteren. Vraag een folder aan bij U weet wel: die 10 procent (belastingvrij) „De Zilvervloot", over spaarbedrag-plus-rente. Postbus 51. Den Haag. U moet de premie aanvragen bij de instelling waar u hebt gespaard. Doe dat nü, vóór u het vergeet 1 Overigens, de Zilvervloot blijft varen. Iedere jonger.e van 15 t/m 20 jaar kan Publikatie van het Ministerie van Sociale Zaken. Handbal Voor de hoofdklasse Zaalhandbol (heren) won AHC '31 gisteravond in Amsterdam met 13— 12 van Hermes.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 19