Uitgaven Zoeter wonde overschrijden de tien miljoen gulden agenda In het voorjaar enquete over branche-patroon in „winkelhof LEZERS SCHRIJVEN ÜÜI1M1L DONDERDAG 11 DECEMBER 191 Renovatie van Ververstraat LEIDEN Hoe snel er met de renovatie van een complex van 50 woningen in de Ververbuurt begonnen ne kan worden hangt af van de be schikking van de minister. Wethou der Verboom (Volkshuisvesting) ver wacht dat die beschikking niet zo lang meer op zich zal laten wachten. Hij schrijft dat in een brief aan het wijkcomité Ververstraat en omge ving. Verboom erkent dat hij misschien wat te optimistisch is geweest waar het het aanvangstydstip betrof, maar wijst erop dat het rijk de moeilijke taak heeft om te beoordelen of het opknappen van de oude woningen wel het geld waard zijn dat erin gesto ken moet worden. Temeer daar het rijk voor deze woningen nooit enige financiële verantwoordelijkheid heeft gedragen. Gewezen wordt op het feit dat de provinciale directie van het minis terie nadere voorstellen heeft ge daan voor de indeling van de platte gronden van een twintigtal wonin gen. Overigens zullen deze wijzigin gen volgens wethouder Verboom geen vertraging van de plannen be tekenen, wel zal de wijziging hogere kosten tot gevolg hebben. Zodra de ministeriele beschikking binnen is zal wethouder Verboom aan de gemeen telijke commissie voor de Volkshuis vesting toestemming vragen om al vast met de werkzaamheden tè kun nen beginnen, vooruitlopend op een beslissing van de voltallige Leidse raad. Hengelsport LEIDEN Visclub DVS hield de achtste wedstrijd van het seizoen in de Ringvaart bij Aalsmeer. De vangst was goed. In totaal 641 stuks met een gewicht van 63.475 gram. De uitslag was: 1. J. Siinteur 60 st. (5435 gr>, 2. A. Staphorst 60 (5050), 3 W. v. Berkel «4635 4 J. Helver- stein 48 (4230). 5. T. Hoppenbrou- wtr 47 (4230) 6. W. v. Loon 41 (3970) 7. F. Zandbergen 38 (3500) 8. J. Lalau 36 3350) 9. E. Mooi- broek 33 (3300) 10. M. Sinteur 30 (3215>. Viscollege "De Ruisvoorn" hield de 9de wedstrijd van het seizoen in De Vliet. De vangst was matig. De uit slag luidde: 1. S. Dubbeldeman 26 (1750 gr) 2. Th. Voskuil 26 (1600) 3 J. de Hoed 27 (1560) 4. Th. v. Daalen 25 (1510) 5. N. Dorrepaal 20 <1420) 6. A.C. v.d. Meer 19 (1340) V.P. Dubbeldeman 14 (1000) 8. A. v. Dijk 16 (920) 9. W. Mulder 12 (790) 10. G. Voskuil 12 (640). V.V. "Zaalberg" viste de 8ste wed strijd in de Ringvaart met zeer slech te resultaten. De uitslag was: 1. Ph. Holswilder 10 (1840) 2. J. J. v. Went 9 (1380) 3. G. Iterson 6 (1000) 4. P. Hemerik 5 (680) 5. D. Polanen 5 (510) 6. G. P. v. d. Vaart 3 (470) 7. P. Fasel jr 1 (250) 8. G. Holswil der 2 (220) 9. N. Stouten 1 (150) 10. J. Philipo en J. Zandvliet 1 (140). Kerstmiddag Warmondse bejaarden WARMOND Voor alle bejaar den van Warmond wordt 17 decem ber in het Trefpunt een kerstmiddag gehouden. Deze begint om half vier. Bejaarden die deze middag willen bijwonen kunnen zich opgeven bij opgehaald na een seintje aan me- 70. Bejaarden die niet over eigen vervoer beschikken kunnen worden opgehaald na een seintje aan mee- vrouw Duinhoven. DONDERDAG Baptlstengem. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis Homofilie/COC, 810.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.31 Pieterskerkstraat l, Werkgr. Dienst 1 Jazzballet, 610 i Apotheken Auto neemt bromfiets mee na botsing WASSENAAR Een automobilist moet gistermiddag tegen half zes, zeker een kilometer ver door het Wassenaarse centrum zijn gere den met een in de voorbumper vast geraakte bromfiets, zo meldt de po litie. De onbekend gebleven autobestuur der kwam op de hoek van de Rijks straatweg en de Lange Kerkdam in botsing met de 46-jarige bromfiets berijder J. B. uit Wassenaar. Deze laatste, die op het fietspad van de Rijksstraatweg in de richting Leiden reed en de Lange Kerkdam wilde oversteken toen de uit tegen overgestelde richting komende auto mobilist rechtsaf de Lange Kerkdam op wilde gaan, werd hij by de aan rijding licht gewond. De avond-, nacht- en zondagsdiensl der apotheken in de regio Lelden, word waargenomen van 5 tot 12 dec., dooi Ap>>: iioek Rew.. Steens! raat 35. tel. 120136; Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717- 2525, Tevens op zaterdag tot 1 uur nam ^Oegstgeest SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10, woe 5—6 uur Noord: v Hogendorpstraat 36, Weduwe en weduwnaars i 18 uur) 761 lia. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden Vo« hulpverlening verongelukte hónden, katten vogels e.d ln de gemeenten ;n. Leiden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 ZOETERWOUDE De begroting van de gemeente Zoeterwoude voor 1976 is sluitend waarbij de uitgaven voor het eerst de 10 miljoen over schrijden. Een forse stijging ten op zichte van dit jaar waarin de begro ting sloot op 8,5 miljoen en in 3 jaar tijd zelfs een verdubbeling, want het eindcijfer van de begroting van de gewone dienst over 1973 bleef nog ruimschoots onder de 5 miljoen gul den. De sluitende begroting voor het vol gend jaar wordt verkregen door be lastingverhoging tot een bedrag van f 40.000,— en een beschikking over de saldireserve van f 10.000,-. De post "onvoorziene uitgaven" is groot: f44.134,-. De reservering voor de jaarlijkse lasten van diverse in 1976 te verwachten kleine investeringen, bedraagt f 10.000,—De saldiréserve De meeste meeropbrengst zal de verhoging van de Straatbelasting ge ven. Deze gaat van 26% van de be lastbare opbrengst gebouwde eigen dommen en 13% van de opbrengst van ongebouwde eigendommen naar respectievelijk 31% en 15%%. De meeropbrengst wordt geraamd op f 33.460,—. De reinigingsrechten gaan naast de trendmatige verhoging van 10% nog eens met 4 2/7% omhoog, wat goed is voor f 4300,—. De onder scheidene tarieven komen per jaar voor een woning op f48,- voor een bedrijf op f 96,— voor een woning annex bedryf op f 144,— en per inwo nend persoon van een bejaardente huis op f 12,—. De hondenbelasting wordt verhoogd van f 35,— naar f 45,- en voor kennels van f 115,— naar f 150,—. De meeropbrengst is hier geraamd op f2700,—. De kosten van belangrijk geïntensiveerde taken c. q. nieuwe taken ten opzichte van de begroting van 1975 als gevolg van de in dit Jaar genomen raadsbesluiten drukken met de volgende bedragen op de begroting voor 1976; Uitbreiding gemeentehuis f 42.500 Uitbreiding personeel met; ambte naar voor milieu- en hinderwetza ken f 45.540,—, plantsoenarbeider (voor half jaar i.v.m. uitbreiding voetbalvelden) f 14.510,- reconstruc tie Zuidbuurtseweg f29.857,— aanleg tennisbanen (kostendekkend). Uit breiding onderhoud plansoen (in dustrie terrein) f48.855,—. Volledige dagtaak remedial teacher f38.534,— Verhoging bedrag per leerling van f 268,- naar f 324,- f 35.280,-. De salariskosten van de aan te trekken ambtenaar voor milieu- en hinderniswetzaken zijn gedekt door een hogere opbrengst van bouwleges. Het college acht dit juist omdat de betrokken ambtenaar hoofdzakelijk zal werken ten behoeve van de in- dustriën welke ook voor de hogere opbrengst van bouwleges hebben gezorgd. De voorbereiding van onroerend- goedbelasting is zodanig gepland dat deze op in 1987 ingevoerd zal kunnen worden. In tegenstelling tot voorgaan de jaren wordt in de aanbiedings brief van de begroting geen gewag gemaakt van alles wat tot nu toe tot stand is gekomen. Wel wordt uitvoe rig ingegaan op de toekomstige plan nen en de te verwachten ontwikke lingen en het te voeren beleid. De bromfiets moet daarna een eindweegs door de auto zijn meege sleept. Een half uur later is de brom- katfén**vogels ê!d" mer in het dorpscentrum gevonden. - De Wassenaarse politie vraagt m sen, die iets van de botsing of van de daarop volgende rit hebben ge- Advocatenspreekuur zien, zich met haar in verbinding te stellen: telefoon 01751—19244, toestel Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag- 31. avond van 7 tot 8 uur n.m. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordelnde 2a (voormalig marinecomplex): me 11-1 uur. dl. 6.30—8.30 uur nam., woe. 111 uur. do. 6.308.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat 9r Mierennest DAGELIJKS BESTUUR BB-KRING 86 vrij. Morsweg do. 7—0 uur nar Gespreksavonden ll. Oegstgeeit. LEIDERDORP Het dagelijks bestuur van d-e Bescherming Bevol king (A-Kring Zuid-Holland) ziet er sinds de laatst gehouden vergadering als volgt uit: dr. A. J. Vis (Leiden) voorzitter mr. R. M. Gallas Alphen aan den Rijn (vice-voorzitter), D. Moederhulp Brouwer de Koning (Woubrugge), secretaris-penningmeester mr. C. A. Bos (Ka/twijk), M. A. v. d. Have (Leiderdorp) en H. J. M. Bosma (Noordwijkerhout) 25 Leiderdorp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2, tel. 151068, mei J Schram a (maatsch. werkster). Moeders voor moeders Burgerlijke stand Loopt belangstelling Leiderdorpse markt terug? LEIDEN Geboren: Jacob WC X O Jansen—Niemever Hof- Architecten Huitema, Adrlanus Stefanus C. Kerkman eni M. S. Piket, d v. B. P. van Duljn en G. W Duij venvoorde, Mari-Loulsei H. N. van Eygen en M. van OverledenJ. Zaalberg 49 jr. Vragen over brandweer LEIDEN Het CPN-raadslid Hoe ven wil het college van B en W vragen stellen in de eerstvolgende raadsvergadering met betrekking tot de gevolgde procedure, de stand van zaken tot op heden en de plan nen voor de toekomst in verband met de arbeidstijdverkorting van het Leidse brandweerpersoneel. Zoals bekend is het brandweer personeel ontevreden over het uit blijven van een arbeidstijdverkor ting. die de laatste jaren al enkele keren voor het overige personeel van de gemeente is toegepast. Bij de brandweer is de arbeidstijd nu nog 72 uur per week. Een verkorting zou een uitbreiding van het korps bete kenen van 54 tot 64 man. Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond 1 Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch. Werk Oude Rijn dag. van 2—3 uur n.m.. 78 uur njn Telefoon Spreekuur dag, 071-142144. LEIDERDORP Het bestemmings plan Winkelhof wordt van 1 februa ri tot 1 maart 1976 ter visie gelegd, aldus wethouder Reugebrink. Het zal dan mooi zijn in die periode ook een enquete te houden onder de Leiderdorpse bevolking over het branche-patroon in Winkelhof. Te-" gen mei zal dan het resultaat van die enquete bekend zijn. Raadslid J. Tieken (KVP) zag gisteravond, tij- dens de commissievergadering. die enquete niet zo zitten. Hij stelde vast voldoende vertrouwen te hebben in het wetenschappelijk onderzoek naar winkelbehoeften dan naar Ja- dan-nee suggestieve vragenstelling door drs. L. Erkens, rijkspsycholoog en majoor bij de Marine, die als deskundige daarvoor aangetrokken is. De kosten van de enquete komen op ongeveer 3000 gulden en projectont wikkelaar Matser is bereid gevonden die kosten te betalen. Wethouder Reugebrink: Er is ruimte voor een 40 tot 50 winkels een winkeltjes. Bul ten de noodzakelijkheid van een war me bakker, slager en groenteboer enz. blijft er nog een categorie bran ches over en dan zal ik willen weten: "Wat wil de bevolking?". Het voor deel voor de Leiderdorpse bevolking is, aldus Reugebrink, dat zij er meer bij betrokken wordt. Uitgaande van 40 winkfóls. waarvan verschillende branches dubbel mogen zijn uit con- currentie-oogpunt en er rekening mee houdend dat in een klein wa renhuis ook verschillende branches aanwezig zijn dacht men an de vol gende zaken: grote boekwinkel-gram mofoonplaten - wasserette - restau rant ann'ed grill- bioscoop- postkan toor- Juweliers - ontmoetingsruimte voor bejaarden- kapper- huishoude lijke artikelen- snackbar- fournitu ren en stoffenzaak- handwerk- ar- beidswinkeltje - elektrische appara ten- lampen- antiek; en rommelwin- keltje- bloemen en planten - ijzer waren- 2x damesmode en 2x heren mode, drogisterij, apotheek, enz. Gaat deze markt slecht of goed? Volgens wethouder Reugebrink.goed; volgens een marktkoopman op de tri bune slecht. Er was trouwens een brief binnengekomen van de winke liersvereniging 'Onderling Contact' die meldde dat het functioneren van de weekmarkt terugloopt. In die brief vroegen zij of de leegstaandde kramen ingenomen mogen worden door de plaatselijke middenstand. Ook opperde zij de mogelijkheid stand werkers aan te trekken om de ge zelligheid op cte markt te verhogen. Vanaf het allereerste begin zijn er al vragen geweest over deze markt. De merkwaardige uitgerektheid van de kramenreeks zodat er verschillende grote onderbrekingen zijn: leegstand van kramen; te weinig publicitlet over de markt enz. Commissieleid Jan Schutte vroeg zich af of het een landelijkf verschijnsel waas, die terugloop. Koopman Bij op de tri bune vertelde dat het de Oegstgees- ter en Leidse Markt veel beter ging. Het is hier stiller dan eldters. Burgerraadsman Bur. BurgerraadsmanKoornbrug- •*eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- ien ma., dl en woe 11.00—12 00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Centrum voor intermenselijke De- trek kin gen. Geopend ma. t/m vrij. van 16.00—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88. tel. 144000 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder- Soos Voor gehandicapten is er morgen weer een soos in Koord-studio aan de Oude Rijn 88. Vanaf tien uur is iedereen welkom tot ongeveer vier Dit wordt de vierde soos. De eerste drie zijn goed tot zeer goed bezocht en in die korte tijd heeft men al de ervaring dat er 's morgens gezellig wordt gekeuveld. Tussen de middag wordt er een klein hapje geserveerd (soep en broodjes) en is er gelegen heid om een uiltje te knappen. Zo huiselijk is het bij Koord. 's Middags worden er kerststukjes gemaakt. Diegenen, die op eigen ge legenheid niet kunnen komen, en daardoor vervoer nodig hebben, kun- nen Koord bellen: 144000, zodat er passende maatregelen kunnen wor den genomen. ochtend met werk van eigen leden. Tot morgenavond 8 uur kan men nog dia's inleveren in de Ratelka- mer. Zondag is de aanvang vastge steld op half elf en de toegang be paald op één gulden. Kerst 2 Honden Welkom Portugal Op 1 december werd door de PSP, PPR. 1KB en BVD een informa tieve avond georganiseerd over Portu gal. Er waren twee sprekers en er werd een film vertoond van ander half uur. Doordat een en ander nog al uitliep, bleef er geen tijd over voor een discussie, hetgeen iedereen jam mer vond. Wel, het gebeurt hedenavond om 8 uur in de kleine zaal van De Burcht. Gratis toegankelijk. De ontwikkelin gen, de actuele situatie en de toe- De heer D. de Vos uit Leiden stuur de ons een allervriendelijkst briefje waarin hij melding maakt van zijn op handen zijnde promotie tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen. De heer De Vos schrijft ons dat het geslacht De Vos sedert 1647 in Leiden woont en hfj zich dus wel een echte Leidenaars mag noe men. "Ik ben, voor zover nu valt na te gaan, na tien generaties van o^. laken- en gr-ijnwerkers de eerste die aan een universiteit studeert en die zijn studie hoopt af te sluiten met een promotie", schrijft hij. De heer De Vos nodigt eenieder bij zijn pro motie op 17 december (volgende week woensdag) te 16.15 uur in het Groot- Auditorium, Rapenburg 73, aanwe zig te zijn. Titel van zijn proef schrift: "Synthese en eigenschappen van Aryllood-IV-verbindingen Dat kan dus een leuke middag wor den. Ook Voorschoten Bij het verhaal, afgelopen vrijdag, over de nieuwe dierenambulance van de heer Ray makes, schreven we dat men bezig is om ook in Voorschoten op te treden in noodgevallen. Maar dat is niet goed, zo hoorden we. Voorschoten wordt al geruime tijd bediend door de Dierenhulpdienst. Een geruststellende mededeling. Kerst 1 De gezamenlijke blindenorganisaties komen zaterdag bij elkaar voor het vieren van de kerstbij eenkomst in het zaaltje aan de Anjelierstraat. Om twee uur. Het zaaltje is te bereiken met de buslijnen 13. 14, 40, 41, 42 en 46, halte Petruskerk. Kerst, wat doen we ermee is een vraag die de stichting Jeugd- en Jongerenwerk in Oegstgeest zich stelt. Ons ook. Vanavond om 8 u. kan daarover gediscussieerd worden in Taberna. In een kort rollenspel worden enkele visies op Kerstmis aan de orde gesteld en na een samen spraak over de argumenten wil men in een open gesprek verder praten. Taberna is gevestigd in de Juliana- laan 1 in Oegstgeest en de deuren staan om acht uur open. Kerst 3 Dia' De werkgemeenschap De Ratel heeft aanstaande zondagochtend weer een bijeenkomst in het Volks huis. Ei- is dan een kleuren-dia- Ook de koninklijke maatschappij tuinbouw en plantkunde doet aan kerststukjes. En wel op woensdag de 17de om 8 uur op de jaarlijkse kerst avond in het Rijksherbarium aan de Schelpenkade Per deelnemer wordt f 4.50 gevraagd en men dient ook een scherp mesje mee te nemen. In die deelnemersprijs is alles inbegre pen. De demonstratiearrangemen ten worden, zoals te doen gebruike lijk, verloot. Er zijn wijken in Leiden, zoals bij voorbeeld Leiden-noord, waar veel gepraat wordt over bepaalde tekort komingen in die wijk. En terecht! Eén van de veel gehoorde Machten is dat er te weinig speelruimte is voor de jeugd. Ook terecht! In diezelfde buurt zijn er echter mensen die het allemaal wel gelo ven. Dat zijn diegenen (de goeden niet te na gesproken) die er «en hond op nahouden. Die beesten moeten wel eens wat. Vooral de laatste tijd meent men dat daarvoor het speelterrein van de Marnix van St. Aldegondeschool (duidelijk herkenbaar aan de hek ken die rond de school langs de stoeprand zijn geplaatst) gebruikt mctèt worden. Al tien Jaar ben ik hoofd van die school en nog nooit is het zó erg geweest. Voor het eerst in al die Jaren hebben we het plein moeten schoonspuiten met de brandslang. Er zijn dagen dat Je niet weet waar Je Je voeten moet neerzetten. Wil iedereen, die een hond heeft, alstublieft het fatsoen opbrengen zyn of haar hond ergens anders uit te laten. Willen die "keurige" er alstublieft rekening mee houden dat daar elke week dagelijks ruim drie maal ruim tweehonderd kinde ren spelen? Uw kind zal daar maar tussen zitten Hoe zouden de hondeneigenaren fiet vinden als we dre vuiligheid op schepten en bij hen voor de deur neersmeten? Dan was het huis te klein. Houdt rekening met de spelende kinderen uit uw buurt! Namens kinderen, oucters en per soneel van de kleuterschool "De Goudsbloem" en de "Marnix van St. Aldegondeschool H. GAYKEMA, hoofd basisschool. Theater Mickery en Theater De Brakke Grond beide in financiële moeilijkheden krijgen nog een kans. Het Amsterdamse gemeente bestuur zal financiële bijstand ge ven, zo is gisteravond besloten. Voor 1976 zijn beide theaters en hun gezelschappen voor een financieel debacle gered. Dienstencentrum Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crtsisgevallen van in nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dia« en nacht bereikbaar Tel, 132187 Adviesbureau Lelden en Omstreken van de Ned Bond van Weduwen en ('s avonds en ln het weekeinde) Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden, Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 149441 (ma t/m vrR 9-10 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00-18.00 uur Te'efoon 071—130500 IndieD in gesprek 071-134539 Hoofdredacteur Han Muider. Kwartaalabonnement I 35,90 Pe- poet f 40.30 Jaarabonnement 1132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bf) vooruit betaling te voldoen BiJ automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2