„Duinzicht" IVO-school officieel in gebruik OPBRENGST KANTINE OP DREEF TE LAAG agenda VAN 167 LEERLINGEN NAAR 964 DISCUSSIEDAG OVER ABORTUS José Detmers op The Great Escape De „Vrienden van Wassenaar99 willen gesprek met B en W Commissie bezorgd over verhoging bijdrage muziekschool WOENSDAG LEIDERDORP De commissie ad hoe, belast met het onderzoek van de conceptbegrotingen 1976 heeft geconstateerd dat de voor '76 te verwachten loonsomstijgingen geraamd zijn op de functionele pos ten van de begroting. Zij vindt dit overzichtelijker dan de methode die in 1975 werd toegepast, waarbij de loonsomstijging in een totaal-post geraamd werd. Op grond van de inmiddels ver schenen begroting van de streek- muziekschool Rijnakkoord heeft de commissie begrepen dat de con ceptraming: f250.000 bij wijziging verhoogd zal moeten worden met ruim f40.000. Deze stijging vervult de commissie met zorg. De commis sie vestigt ook de aandacht op de exploitatiekosten en opbrengsten van de kantine in de sportzaal "Op Dreef". Tegenover een uitgaafra ming van f50.000 voor salaris acht zij de opbrengstraaning van f85.000 te laag. De commissie veronderstelt dat deze ramingen getoetst zullen worden aan de werkelijke ontvang sten en uitgaven als meer ervaring is opgedaan met de exploitatie. De kantine wordt door de ge meente zelf geëxploiteerd. In het voorstel, dat donderdag tijdens de begrotingsbehandeling aan de orde komt, zeggen B. en W. inderdaad geconstateerd te hebben dat er geen overeenstemming is tussen de geraamde inkomsten en uitga ven. Zodra B. en W. in staat zijn, op basis van een vol exploitatie jaar, tot bijstelling van de ramin gen te komen, zal dat in een begro tingswijziging verwerkt worden. Over het nadelig saldo van de streekmuziekschool Rijnakkoord de len B. en W. mee de zorg over de exploitatiekosten te delen: "Als het algemeen bestuur van de. muziek school, om welke redenen dan ook, niet aan onze bezwaren tegemoet komt en de begroting vaststelt overeenkomstig het voorgelegde concept, dan is de gemeente "ge houden" om de aldus vastgestelde bedrage in de exploitatiekosten aan de muziekschool te betalen". B. en W. waarschuwen dat aan uittre ding heel wat consequenties vast zitten, die, in financieel opzicht, niet bij voorbaat te kwantificeren zijn. "Zou een besluit tot uittreding niettemin in overweging worden ge nomen, zou er, wat het algemeen vormend en Instrumentaal muziek onderwijs betreft, voor de inwoners van de gemeente Leiderdorp een leemte ontstaan. Weliswaar gaat het niet, aldus B. en W., om een eerste en noodzakelijke levens behoefte. maar toch om het wegne men van een thans bestaande cul turele voorziening. De Commissie had overigens geen op- of aanmerkingen over de con- ceptbegrobingen en adviseert tot vaststelling overeenkomstig de RONALD VEEREN OEGSTOEEST "Toen wij nog lagen in de wiegwas Duinzicht klooster, bos en turn 'n Rector en veel zustertjes zwart-wit tot en met de kruin zorgen voor bejaarden, kleuters en gaven meisjes onderdak". Dit was het eerste couplet van het lied dat de leerlingen van de r.k. IVO-school Duinzicht gistermiddag zongen bij de opening van het nieuwe schoolgebouw. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren tharina Alida, d. v. W. Roest en A. O. M. PhllLppl, Wendy d. v. P. van Hoo- ven en C. J. Kapaan Saleda d. v. M. Ankot en R. Larlf. Nicollen Clazlen Mathilde, d. v. H. C. van Doorne en M. EloMvom. Overleden: H. J. Steenbergen 73 jr. ti. v. P. Koree, J. L. Casetta 61 Jr. m„ M. Haak, 80 Jr. echtg. v. P. Borst, P. Langeeaal 1 jr. z. v. J. H. Lange- zaal en C. Oudshoorn, J. Zaalberg 49 ZOETERWOUDE Geboren: en alleenstaanden lb. Wereldwinkel 12.30— uur nam. Breehuy6. Breestraat 19, kinderclub roor 10—12 Jarigen. 4—5 uur nam. Middelweg 4. Archltec ten-taforma- gen 132618. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West 2.30 De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten. 8—9 u Begijnhof 2, 't Begijntje praathuls v relaties en sexualltelt, do. van 1—5 uur nam en 7.309.30 uurnam., tele foon 126831. Gemeentehuls Leiderdorp, Commis- 8 ?taS®hoSiaal,UuSv^Sng Con Burgerij concert "Sempra Rij nlandshuls^BreestraatVerenlgda Vergadering Rijnland, 9.30 uur nam Leefbaarheiden^tSeuff Wonen°en Werkgroep Monumenten. 8 uur nam. DONDERDAG Van der Valkboumanweg 236. Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskxtag Baptlstengem. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuls werkgr. Homofille/OOC. 810.30 uur naau. Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30 ,M; Cr èJZ 5Til J' M 2a' Tp°«' 6"*Pen Koten A. J. Baars en J. F. Blaak. Overladen: E. M. A. M. J. Zandvliet. P. G, Scbermenhorn I. J. Stdlkvoont. Jazzballet, 6-XlO 1 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken In de regio Lelden, wordt waargenomen van 5 tot 12 dec., door Apotheek Reyst. Steenstraat 35. tel. 120136: Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717- 2525. 8, Oegstgeest, - SOS-dienst LEIDERDORP Geboren: Johan- Hierna twijfelde niemand er meer aan welke school werd geopend. Duinzicht groeide in de loop der Jaren uit van een school met maar 167 leerlingen tot een instituut met 964 leerlingen, 50 docenten en een wachtlijst vol aspirant-leerlin gen. Het gereedkomen van de nieu we school, met de ingang aan de Lijtweg was dan ook geen luxe. Namens het bestuur van het Ge nootschap tot Opvoeding in Roo- zendaal afdeling Oegstgeest. sprak wethouder Thorn welkomstwoorden o.a tot burgemeester Van Eysinga, wethouder Temminck, oud-inspec teur van het onderwijs Stortenbe ker. die sprak namens de nieuwe inspecteur mevrouw van der Vliet, pastoor Kooyman, directrice Salva- trbr. Gerrit Hogervorst, de oud-bewo ner van het terrein, waar de school nu staat en tal van anderen. Wet houder Thorn zette gisteren zuster Eymard, plaatselijk voorzitter van het schoolbestuur, zuster Salvatrix en mej. van Noort, centraal, die enorm hebben gezorgd en gesjouwd. Burgemeester Van Eysinga noem de het tekenend voor de goede ver standhouding dat een bijzondere De burgemeester kreeg een geld bedrag voor het gehandicapte kind aangeboden. Klassevertegenwoordi gers met hun assistenten zongen daarna het openingslied. Inspecteur Stortenbeker besprak naast het slechte ook het goede van de Mam moetwet. "Zonder deze wet zou de ze school er niet zijn. Vooral het MULO-onderwiJs stond er 10 Jaar geleden niet zo best op. Hij sprak lovend over de hulp van het ge meentebestuur. Wethouder Tem minck haakte daarop in want van 1967 tot '75 heeft het gemeentebe stuur zich ingespannen om de vele leerlingen op te vangen en het on derwijs door te laten gaan. "Ik heb respect", aldus de wethouder „voor wat de schoolleiding heeft ge daan, tijd niet tellende en voortdu rend actief. Een voorbeeld: het ge weldige planning-bord van mej. v. Noort". buurman van de school bood een oude gravure aan, ook namens an dere buren. Nadat mevrouw Noord- man van de Noorderwiek, uiting had gegeven aan de prettige sa menwerking met "Duinzicht", bood Pater Raymond een schets aan voor een muurversiering, voorstel lende de boom des levens namens de leraren. Leerlinge Marianne de Groot sprak op geestige wijze na mens de leerlingen en rector Van Vugt sloot de officiële openingsbij eenkomst met een indrukwekkend gebed. M. O. de Groot. Jelle H. H., z. v. J. G. W. van der Filer en H. A. v. Ommeren, Lotje, d. v. J. Goekoop en M. _S. Regoon v. J. J. de Witt Dandèlla S. A., d. v. A. nendijk en D. A. Puper. i I. M. A. Boerman. Overleden: A. F. de Vendt, 60 Jr. M. Veil brief. Celstraf voor autosloper na aanrijding LEIDEN/DEN HAAG Een 30-jarige autosloper uit Leiden is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, en in trekking van het rijbewijs ge durende een jaar. De man reed op 29 juni j.l. met zijn auto op de Steenstraat een voetganger aan, die ernstig gewond raakte en later aan de omplicaties overleed. De officier van justi tie had twee maanden gevan genisstraf geëist en eveneens een jaar intrekking van het rijbe wijs. ZOETERWOUDE Voor do 27-jarige Zoeterwoudse verpleeg ster José Detmers zit het grote avontuur er bijna op. Op 31 au gustus van dit Jaar scheepte zij zich in op "The Great Escape" om aan een zeiltocht van Londen naar Sydney, te beginnen, nu ligt het zeewaardig zeiljacht voor de haven wachten op eei schip de haven in wil blazen. José Detmers is een van de twee vrouwen die zich met de Friese zeilervaring op zee beschikten was en nog tien anderen waagden in het grote avontuur van de Clip perrace van de Financial Times. Hoewel alle bemanningsleden over nog niet of José daarbij is". zeil ervaring op zee besohikt het deelnemen aan deze grote ra ce een hele onderneming, zeker als mevrouw Detmers, de moeder van José vertelt: "Het zijn ei genlijk allemaal amateurs. Zeker in vergelijking met de andere deelnemers. Bij de Fransen en Engelsen waren er mariniers bij", ran Sydney, te Mevrouw Detmers heeft nog briesje dat het geen direct contact met haar dochter gehad, maar uit de brie ven die ze heeft ontvangen valt wel af te leiden dat het niet ge- makkelijk is geweest. "Het was de bedoeling, zegt ze, dat ook de thuisreis weer over zee zou wor den gemaakt, maar ik heb ge hoord dat er bemanningsleden zijn, die dat niet willen. Ik weet Tarieven van veemarkt in Leiden omhoog LEIDEN Een aantal tarie ven van de Leidse veemarkt gaat op 1 juni van het volgend jaar omhoog. Uit een vergelij king met de tarieven van een aantal andere veemarkten is ge bleken, dat dat wenselijk is. De verhoging van de markt- gelden geldt voor runderen, scha pen, nuchtere kalveren, varkens, gras- of vette kalveren en paar den. De tarieven voor lamme ren, biggen en geiten blijven gelijk, terwijl het tarief voor pony's verlaagd wordt. De veemarktcommissie heeft geen bezwaren LEIDEN De actiegroep "Wij vrouwen eisen" in Leiden orga niseert 'zaterdag (13 december) een discussiedag over abortus. In het Damd aan de Nieuwe Rijn 20a zal om 11.00, 13.00 en 15.00 uur de film "Abortus doe Je niet zo maar" van Hillie Molenaar wor den vertoond, waarna de leden van de actiegroep hopen met de bezoekers tot een discussie te ko men. Voor kinderopvang zal wor den gezorgd. Terwijl de vaders en moeders naar de film over abortus kijken zullen in een an der lokaal voor de kinderen films worden vertoond. Deze dag wordt georganiseerd in het kader van een landelijke actie dag ter her denking van de grote demonstra tie, die vorig jaar in Amsterdam werd gehouden. De actiegroep, waarin vertegen woordigd Zijn NVSH, MVM, NVB, Vrouwencafé, PSP, Leidse Studentenbond hoopt op deze ma nier bij een bredere groep be langstelling te wekken voor het streven van "Wij vrouwen eisen". Een streven dat in drie punten is samengevat: Abortus uit het wetboek van strafrecht Abortus in het ziekenfonds pakket De vrouw beslist. Father Vaneman Toverbeelden weer terug ZOETERWOUDE Father Joop Vaneman vertrekt vandaag van Schiphol weer naar zijn missiepost in Malaysia waar ook Zoeterwoude- naar father Jan v. d. Salm werk zaam is. Hij brengt echter eerst nog een bezoek aan zijn broer Gerard in Australië. Deze was in zijn militai re diensttijd in Indonesië, keerde terug naar Holland en emigreerde in 1952/Hij werkte, daar, evenals in zijn vaderland, als bakker en trad in 1958 in bij de Karmelieten en werd latei- in 1965 tot priester gewijd, de vijf de uit het gezin Vaneman waarvan inmiddels de oudste gestorven is. Johan is werkzaam in Oeganda en Anton in Pakistan. Beide zijn, even als Joop. lid van de Congegratie van Mill HilL Father Joop, de jongste van de priester-broers, verbleef tijdens zijn verlofperiode in Huize Emmaus waar ook zijn 86-jarige vader woont. Zijn dorpsgenoten lieten hem niet met le ge handen vertrekken want ondanks de geweldige opbrengst van de akties ln de Week voor de Zoeterwoud se missionarissen van vorige maand met een totaal van f20.000,-. lever de de afscheidscollecte tijdens de kerkdiensten in het afgelopen week einde toch nog f 2.561,49 op. LEIDERDORP In het artikel over het ter visie gelegen bestem mingsplan Voordorp terrein werd in de kop abusievelijk over Voorhof gesproken. Het plan is ongewijzigd door d'e raad goedgekuerd, de bezwaren van de omwoners zijn ongegrond ver telaard. Het wachten is nu op goed keuring van GS of dat er ln de af- ?elopen maand bezwaren bij GS i4a ingediend. Van 19 december tot en met 29 fe bruari 1976 kan men in De Laken hal terecht voor de tentoonstelling "Toverbeeldverhaal". En dat schijnt ontzettend leuik te zijn. Alleen de gedachten al aan een toverlantaarn roepen beelden op uit een romantisch verleden, de tijd van de postkoets, de snuifdoos en de dampende chocolademelk. Dat is niet van onszelf, maar van de men sen van de Lakenhal. De geschiedenis van de toverlan taarn gaat terug tot omstreeks 1640, toen de Jezuiet Athanasius Kircher in Rome zijn afvallige gelovigen weer terug probeerde te krijgen. Met be hulp van een toverlantaarn projec teerde hij figuren van de dood en do duivel op de ramen van huizen der onwillige kerkgangers. In de loop van de 18de en 19de eeuw werd de toverlantaarn populair. Men ge bruikte glazen plaatjes waarop sprookjes, landschappen, dieren en nog veel meer waren geschilderd. Voor volwassenen (toen al) bestond er een wat ondeugender repertoire: prikkelende situaties als het ware. Andere optische instrumenten waaraan in deze tentoonstelling aan dacht wordt besteed zijn de thau- matroop (een kartonnetje met bij voorbeeld op de ene kant een vogeltje en op de andere kant een kooi, dat rondgedraaid wordt, zodat het door de traagheid van het oog lijkt alsof de vogel ln de kooi zit), de phenakisti- coop of wonderschijf en de zoö- troop of wondertrommeL Dagelijks geopend van 10—17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Op 24 december en 31 december van 10- 16 uur en op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. potten waren er. De carnavalvier- ders. met andere woorden. Aan de sportvereniging voor gehandicapten "De Spurs" werden 20 trainingspak ken alsmede drie lederen voetballen overhandigd. En dat kon gebeuren met de opbrengst van de premies die beroemde sportslieden, zoals Wim Rijsbergen, Rudi Lubbers, Jood Zoe temelk en vele anderen beschikbaar hadden gesteld, nadat ze op home trainers enkele rondjes hadden ge reden tijdens de Leidato-huishoud- show. Verder werd Joop Riethoven de orde van het Peen- en Uienrijk uitgereikt: een onderscheiding die Je met ere draagt. De opbrengst van de Leidato- kermis (netto zo'n. 13.000 gulden) wordt bestemd voor de carnavals- middagen voor bejaarden en kinde ren. Men denkt er twee jaar mee toe te kunnen. En op 3 Januari wordt het nieuw- gevierd. Hoi en alaaf. Koffie-thee Hutspotten Op de zondagmiddag van 13-15 uur had de Leidse werkgroep homofilie/ COC een koffieuurtje. Had. want er kwam niemand. Waarom niet? We citren de brief van de werkgroep: "We zouden het niet weten. Of er zijn geen homofielen meer in Lei den, of ze houden niet van koffie. Het laatste lijkt ons het meest waar schijnlijke". Tot zorer het citaat. In ieder geval is er nog een thee huis, als troost. Iedere donderdag avond van S-tt IL Nieuwe Rijn 20a, Verzamelen Van 10-16 uur, aanstaande zaterdag organiseert de afdeling Den Haag en omstreken van de Nederlandse vereniging De Verzamelaar in het Antonius Clubhuis aan de Mare een grote ruilbeurs voor alle mogelijke verzamelobjecten, zoals postzegels, lucifermerken, bandjes, munten kaarten, noem maar op. Zalen open Begonnen we met De Lakenhal, la ten we er .ook maar mee sluiten. Na twee jaar wegens verbouwing geslo ten te zijn geweest, zullen op woens dag 17 december de schilderijenzalen weer voor het publiek toegankelijk zijn. De zalen zijn niet alleen bouw kundig grondig aangepakt maar ook voorzien van een luchtbehandelings installatie, die ervoor moet zorgen dat de temparatuur constant twintig graden celsius is en de relatieve voch tigheidsgraad op rond de 55 procent De zalen, die de schilderijen uit de periode 1500-1750 bevatten, zullen op die dag door middel van een "Open Dag" voor het bezoekende publiek worden opengesteld. Van 10- 17 uur kan men er gratis terecht, waarbij voor koffie en koekjes zal worden gezorgd. Mede aan de hand van de reacties zal worden bepaald hoe de proefopstelling in een difini- tieve zal worden omgezet. WASSENAAR Het algemeen bestuur van de Vereniging van "Vrienden van Wassenaar" heeft het college van B. en W. per brief om een gesprek verzocht over de groenbescherming en het groen beheer in deze gemeente. Ook wil men met de gemeentebestuurders praten over de aansluiting van de Rijks straatweg op het nieuwe tracé van Rijksweg 14 en over het beleid ten aanzien van het Sportfondsenbad. nn, titmuiotuc II U1 puieiLStI ei 071-125202. Voor allen die ta moeilijk heden verkeren Da* en nacht te be reiken Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 5—6 uur HNSPSi straat 49a. dl 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswtlk To- paaslaan. tel 761198. woe. 10.00 —11.00 uur vm Tulnstwdwljk: Heren straat 45. vri). 10.30—11.30 uur vm. Weduwe en weduwnaars Adviesbureau duwnaars, Jac. den telefoon (n Dierenhulpdienst Anna Paulownaetr. 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d ln de gemeenten Leiden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Advocatenspreekuur Pieterekerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordelnde 2a voormalig martaecomplex)me ,ssj. a uui uam.. Mierennest Morsweg do. 7—0 uur nam. G espreksavonden Gespreksa vonden Baha-1 gemeen schap Wo 8 uur nam.. Kennedy taan 11. Oegstgeett. vr 8.15 uur nam. Fr«t. Hendrikn'anT.cnen 25 Leiderdorp Onderwijswlnkel. Soplastraat 36. teL 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mei J Schram a (maatsch. werkster). 133921 en 761944. Moeders voor moeders Mevr Zr. E Jansen—Niemever Hof- dijck 32 Oegstgeest tel 071-153652. Middelweg 4 (by Hoogl. Kerk) Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385. Zitting op woensdagavond van 7.36—9.30 uur op Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch. Werk. Oude Rtfn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m.. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- •teeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- 11.06—12.00 r In de brief wordt het college er aan herinnerd, dat de Vereniging in 1967 werd opgerichtdoor inwoners die met grote zorg vervuld waren over ontwikkelingen die de leefbaarheid van Wassenaar ernstig dreigden aan te tasten. De vereniging ontwikkelde zich tot een samenwerkingsorgaan van vrijwel alle plaatselijke vereni gingen en groeperingen die op eni gerlei wijze de leefbaarheid willen dienen. Door inspraak hoopte men invloed op het gemeentelijke beleid tè kun nen uitoefenen, maar volgens de vereniging is er In de afgelopen ja ren van deze inspraak weinig terecht gekomen. Ook daarover wil men het tijdens het gesprek met B en W hebben. OEGSTGEEST De 69-jarige mevrpuw C. Heemskerk uit de Re- eentesselaan in Oegstgeest is in het Academisch Ziekenhuis in Leiden overleden ten gevolge van koolmon oxide vergiftiging. De vrouw was enige dagen geleden naar het; AZ overgebracht. WASSENAAR De Wasse- naarse gemeenteraad bespreekt maandag de begroting. De vergade ring begint 's ochtends om kwart over negen. Alma Materkoor zingt in de Hartebrugkerk De een zal het een kerstconcert noemen, de ander een adventcon- cert. Het Alma Materkoor zal in elk geval op zondag 14 december onder leiding van Wim van der Vange een muziekuur verzorgen in de Harte brugkerk. Op het programma staan orgelspel (door Jan Schmitz). koor zang en declamatie onder de ti tel "komt allen tesamen". Het loop- in-concert begint 's middags om drie uur. en do.avond 18.36-20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopend ma. t/m vrij. van 16.00—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Ryn 88. tel. 144000 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 4, tel. 130360. Geopend di. t/m vr. 9.30 12 uur vm en van 2—5 uur nam Dienstencentrum Noordeindspleta 2b. tel. 140483. Al gemene informatie dag. van 910 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.00—20.00 u. Zaterdag vaD 16.00-18.00 uur. Telefood 071—130500. Indien ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement i 35,90 Pe* post t 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooralt- betaling te voldoen. By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2