Subsidie voor de Kerst-Inn agenda BRUTALE INBRAAK Kerstsamenzang Trainer De Visser i BAR-DISCO LOIS is terug bij SJZ Restauratie Spinozahuisje kan niet langer wachten Kerst-Inn 't Sluisje Leerlingen Duinzicht naar nieuwe school OEGSTGEEST Dit is het vooraanzicht worden geopend. de nieuwbouw van de r.k. IVO-school Duinzicht. die morgenmiddag officieel zal Voorstellen aan Leiclerdorpse raad LEIDERDORP De organisatoren van de Leiderdorpse Kerst inn krijgen, als de raad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat een subsidie van f 1.350,Wel moeten de organisatoren een financiële bijdrage gaan vragen van de kerken c.q. diaconieën. De commissie voor maatschappelijk Welzijn vindt dat deze instellingen in deze een zekere taak hebben De buurt- en Speeltuinvereniging 9 Voorstellen tot het vaststellen van Zijlkwartier kan ook 1975 weer zon- a: een algemeen kasgeldbesluit voor der schulden afsluiten. De vereniging 1976, b. een algemeen depositiobesluit krijgt een voorschot-subsidie van (uitzetten van eventuele tijdelijk f3000,- om het geraamde tekort overtollige gelden) voor 1976, c. 'n al- van f 2985,- te dekken. gemeen geldleningsbesluit (aangaan Voorstel tot goedkeuring van de van eventuele vaste geldleningen begroting van de Zwem- en Polo- vooor 1976, d. het maximum krediet vereniging "De Does" voor het ex- in rekening-courant bij de N.V. Bank ploitatiejaar 1975. voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor 1976. Maandag Wereldwinkel, 12.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshu terlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2.3 Noordelnde 2a, Troef, groepen En gels. Naald en Draad en Recht/Onrecht 8—10 uur nam. Stadhuis, Commissie Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden 8 uur Binnenvestgracht 33, Universi- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen van 5 tot 12 dec., door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136: Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717- 2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek. Wllhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 153274. SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 56 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36. 10.30 -11.30 u v.m. Kool: DrltC dl 11.30 LEIDEN In de bar-disco Lois aan het Wagnerplein die juist van daag zou worden geopend is eind vo rige week een brutale inbraak ge pleegd. De daders zijn er vandoor gegaan met de complete stereo-appa- ratuur, di een dag tevoren was aan gebracht. Deze apparatuur omvatte twee platenspelers, een cassettere corder. een versterker, twee boxen, een mengpaneel, een koptelefoon en negen cassettebandjes. Bovendien werden twee televisietoestellen, een draagbare radio, een grill, een koffie zetapparaat en twee afzuigventilato- Peuter gedood bij poging uit ledikantje te klimmen LEIDEN De l'i jarige Patrick Langezaal is zaterdagavond op tra gische wijze in de ouderlijke wo ning aan de Ter Haarkade om het leven gekomen. Het kind is toen het uit zijn bedje wilde klauteren met zijn hoofd klem geraakt tussen de schuin aflopende dakwand en het le dikant. Het ongeluk gebeurde op het dat de ouders met familie leden het Sinterklaasfeest vierden. i Patrick trof zijn zoon tje 's nachts levenloos in het slaap kamertje aan. Een onmiddellijk ge waarschuwde arts heeft de dood van het kind moeten constateren. Openingstijden van t Sluisje ren weggenomen. De gestolen appa raten vertegenwoordigden een waar de van ruim drieduizend gulden. Men is de bar binnengekomen door met een klinker de ruit van een van de toegangsdeuren te vernielen. De po litie heeft de daders nog niet opge spoord. „Bethlehem"" van Cantate Domino WASSENAAR De Christelijke gemengde zangvereniging "Cantate Domino" zal op vrijdagavond 12 december 20.00 uur in de Dorps kerk aan het plein een concert ge ven. Op het programma fgaat "Beth lehem" van J.H. Maunder. Aan de uitvoering wordt medewerking ver leend door het Christelijk Gemengd koor Santpoort en de Christelijke koorvereniging Amsterdam en ver der door de solisten Maria van U- den, sopraan, Rudolf Grasman, te nor. Ton Vreeswijk, bas. Corry Wijf fels, fluit, Francien Hinlopen, harp en de organist Dirk Out. De algemene leiding heeft Peter Kavelaar, dirigent van Cantate Domino. Burgerlijke stan LEIDEN Geboren ia Elisabeth d. v. J. G. I Overdijk. Joyce Eline in Voorschoten en Oegstgeest VOORSCHOTEN In de Voorschotense Dorpskerk zal op 19 december s' avonds om ze ven uur een Volkskerstzang- dienst worden gehouden. Er zullen bekende kerstliederen worden gegongen en onder an dere burgemeester Van der Haar zal het kerstevangelie lezen. OEGSTGEEST De kerst samenzang in Oegstgeest wordt op 21 december in de Wil- librordkerk aan de Rhijngees- terstraatweg gehouden. De bij eenkomst begint om kwart over ZOETERWOUDE S.J.Z. heeftmogelijk omdat hij als bedrijfsled- Voorstel tot wijziging van de ver- ordeling, regelende de samenstelling, de bevoegheden en de uioefening der bevoegdheden van het college voor bijstand. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw A. Log- ger-Romunde in Leiderdorp uit de funktie van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „Winnie de Poeh". Voorstel tot het toekennen van subsidie over 1974 en 1975 aan de Buurt- en Speeltuinvereniging „Zijl- kwartier". Voorstel tot het toekennen van subdidie aan de commissie „Kerst-Inn" 1975. Voorstel tot het vaststellen van comptabiliteitsbesluiten. Haagse afdelings- Reactie op het rapport van de com missie ad hoe, belast met het onder zoek van de concept-begrotingen 1976; gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen, dit jaar afscheid bij S.J.Z. nadat hij bintenis met De Visser nog r.iet of- 9 Onderwijs voorstellen Morskwartierbuurthuis Morswiik. paaslaan. tel 761196. woe. iL_ —11.00 uur ra. Tuinstadwijk: Heren straat 45. vrij. 10.30—11.30 uur vm Weduwe en weduwnaars .00 den telefoon (na 18 uur) 761112. Dierenhulpdienst Lelden. Voor nacht overeenstemming bereikt met trai ner J. W. de Visser over diens opvol- sportcentrum ging van de Rotterdammer Norman maanden 2 Leidschendamse "De Fluit" enkele belast in verband Paget. Deze laatste besloot enkele met de nationale zwemkampioen- weken terug om op te stappen dat hij aan het begin van het sei zoen in dienst was gekomen. Het "klikte" niet tussen hem en de se- lectiegroep tengevolge steeds verdere verwijdering ontstond maanden schappen welke in de zomer aldaar werden gehouden. Hierdoor zou van een gedegen voorbereiding op het nieuwe seizoen geen sprake kunnen zijn. Hij voetbalde sinds enkele Anna Paulownastr. 1.' hulpverlening veronge! katten vogels e.d ln Lelden en Leiderdorp bereikbaar: telef 18468 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Leidse Rechtswinkel ï—i Trainer De Visser i club. Omdat de afdoening van het con tract van Paget nog een kleine for maliteit behoeft is de nieuwe 86 vrij. 7—9 Morsweg do. 79 uur ns Gespreksavonden GespreKfiavonden Baha-l schap Wo 8 uur m 11. Oegstgeest. vr 8.1 Kennedyli «plderdorp i de groenwitten on- ficieel hij trad gisteren toch OEGSTGEEST De openingstij den van de soos voor kamerbewoners 't Sluisje, Geverstraat 65, Oegst geest, zijn veranderd. De geopend op woensdag van 21.00 01.00 uur, donderdag 21.00—01.00 uur, vrijdag 21.00—01.00 uur en zon dag 21.00-01.00 uur. Woensdag Jacq. Urlusplantsoen. A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. Verhuiststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat. Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat.Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat. Caes r Franckstraat, Verdistraat. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel- straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Coreilistraat, Toscaninl- laan, Berliozpad, Rossinistraat. Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag nerplein, Brahmslaan. Tsjalkowskl- kade, Sibeliusstraat. Bartokstraat Kennedylaan, Max Regerlaan. J Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat. Griegstraat, Donizettilaan, Bizetpad. Donderdag 1 Paramaribostraat, Corantijnstraat, 1 W. de Zwijgerlaan. Abr. Crijnssen- I straat, Van Riebeeckhof, J. P. Icoenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- B santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraar (van W. de Zwijgerlaan tot Volks tuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow- nastraat, Alexanders traat. Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- 6traat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat. Irenestraat. Bernhardstraat. BeaJtrixstraa-t. Vrijdag Haagweg, Rijndijk. Dijkhoflaan, Valkenburgseweg. Da Costastraat, Klikspaanweg, De- Genestetstraat Nic. Beetsstraat, Potgleteriaan, Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat, Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat, Toussaintkade. Staringka de. Kneppelhoutstraat, Multatullstraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat. A. Verweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Cou perusstraat, Hof la an, Willem Kloos- laan Boshof, Duinhof, Meerhof Akkerhof. Weidehof. Telderskade Mulderstraat, oerrit Kastednstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Roo6eveltstraat. Passage in Oegstgeest bijna „vol" OEGSTGEEST Het passagewin kelcentrum in Oegstgeest zal binnen kort geheel in gebruik kunnen wor den genomen. Enkele dagen geleden zijn weer twee nieuwe zaken open ge gaan n.l. het "Spinnewiel" een zaak voor handwerkartikelen en een zelf bedieningswinkel van A. en O. Deze "zelfbediening" verhuisde van de Kempenaerstraat naar de Terwee- weg. Boven deze winkel gaat het bouwbedrijf Proper de kantoren huisvesten. Oegstgeest Het grofvuil zal in de maand december in Oegstgeest niet worden opgehaald. Voorschoten De wethouder van onderwijs, cultuur recreatie en wel zijn L.L. Marselis zal op zaterdag 13 december geen spreekuur houden. RIJNSBURG Burgemeester en wethouders van Rijnsburg willen veertigduizend gulden lenen aan de verengiging "Het Spinozahuis". Het historische pandje verkeert in zeer slechte staat. De vereniging vind het niet verantwoord om nog langer te wachten met de restauratie. Men heeft een restauratieplan laten ma ken, waaruit blijkt dat er ruim vijf tigduizend gulden nodig zal zijn. Het plan is door het ministerie van CRM goedgekeurd. Daar stelde men de subsidiabele kosten vast op iets meer dan dertigduizend gulden. Het ministerie ziet echter op dit moment geen mogelijkheid subsidie toe te kennen, omdat daarvoor de geldmid delen ontbreken. Er bestaat geen bezwaar tegen de realisering van de plannnen, maar de mogelijkheid van een subsidieverlening kan pas over een paar jaar opnieuw worden be- De vereniging wil niet wachten met de restauratie tot de subsidie van CRM afkomt. Aan de ene kant omdat het huisje dan nog verder zal vervallen en aan de andere kant om dat in februari 1977 de driehonderd ste sterfdag van Spinoza wordt her dacht en men dan niet graag zou zien dat het Spinozahuisje een verwaar loosde indruk maakt. De vereniging heeft aan het ge vraagd om een lening van veertig- duieznd gulden, tegen gematigde voorwaarden, die kan worden afge lost zodra de rijkssubsidie binnen is. De vereniging kan niet beschikken over de nodige financieringsmiddelen en is bovendien niet in staat de nor male bankrente te btalen. Daarom vindt het Rijnsburgse col lege het verantwoord de veertigdui zend gulden te lenen, voor een pe riode van maximaal vijf jaar. Daar mee kan het voortbestaan van het Spinozahuisje, dat in Rijnsburg ho gelijk wordt gewaardeerd, worden gewaarborgd. De verenging moet vijf procent rente betalen per jaar. De gemeenteraad zal op donder dag 11 december beslissen of de le ning wordt verstrekt. Dat gebeurt in de raadsvergadering die om half acht begint in het gemeentehuis. NIEUWKOOP/NOORDEN Die ven hebben dit weekeinde een cara van leeggeroofd, die stond op een camping in Noorden. De schade wordt voorlopig geschat tussen de tienduizend en vijftienduizend gul den. De inbrekers namen onder ande re een kleurentelevisie, een pick up, een kast en een tafel mee. Het enige dat zij lieten staan was de keukentafel en enkele stoelen. De eigenaar van de caravan, de Hagenaar B. was slechts verzekerd voor vierdui2»nd gulden. OEGSTGEEST Voor de vijfde keer organiseert de sociëteit voor kamerbewoners 't Sluisje in Oegst geest een Kerst-Inn. iedereen, jong en oud is tijdens de kerstdagen wel kom aan het pand aan de Gever straat 65. Voor de organisatie van de Kerst-inn kan de soos nog wel wat vrijwilligers gebruiken. Inlichtingen en opgave Fred van Dishoeck. tele foon 148333 toestel 5803 of telefoon 14638 toestel 72. Begrotingsraad in Oegstgeest. op 15 december OEGSTGEEST De gemeente begroting van Oegstgeest zal op 15 december worden behandeld. De vergadering begint 's middags om twee uur en duurt dan tot zes uur Na een schorsing tot zeven uur gaat men weer verder. Mocht dit nodig zijn zal ook op 16 december (half acht "s avonds) nog over de begroting worden gepraat. De gewone maande lijkse vergadering van de raad wordt gehouden op donderdag 18 de cember. Schoolbasketbal LEIDEN Uitslagen van de school- basketbalcompetitie jongens: MTS-MSG II - School voor Detailhandel 68-48; Chr. s.g Zuid West II - Prins Willem Alexander Mavo 87-30. meisjes: Louise de Coligny s.g. - De Noorderwiek 19-21; Louise de Coligny s.g. - Noordeinde s.g. II 30-12 Argentijnse dansgroep in museum voor Volkenkunde LEIDEN Het museum voor Vol kenkunde geeft twee voorstellingen van Argentijnse volksdansen, ge bracht door de folkloristische dans- groep BALUTA, onder leiding van de Argentijnse danseres en choreao- grafe Cristina Rodriguez, op 21 de- oember (15.00 en 16.00 uur) Het drie-kwartier durende pro gramma wordt ondersteund door het muzikaal ensemble Los Amigos del Parana. Het optreden heeft plaats in de filmzaal van het museum. Toegang tot de voorstelling twee gulden voor een volwassene, en één gulden voor 65-plus en jeugd onder de 18 Jaar. Moederhulp Moeders voor moeders Middelweg 4 (bij Hoogt. Kerk) „Dutch Swing" in Oegstgeest LEIDEN OEGSTGEEST In het Rijnlands Lyceum treedt 14 decem ber in het kader van de K- en O- zondagmiddag-concerten- in Oegst geest, de Dutch Swing College Band op. Peter Schilperoort zal zelf tijdens het concert de nummers aankondi gen. In de band is Peter Schilper oort klarinettist, Dick Kaart speelt trombone, Henk Bosch van Drake- stein is bassist, Huub Jansen drum mer en Bei't de Kort speelt trompet. Naast Peter Schilperoort is Bob Kaper eveneens klarinettist terwijl Jaap van Kempen de banjo en gi taar voor zijn rekening zal nemen. Dit concert is voor zowel inschrij vers van K en O als voor niet in geschrevenen toegankelijk. 9 LEIDEN De Leidse toneel vereniging Tot Ieders Genoegen' geeft zaterdag 13 december haar jaarlijkse feestavond. Opgevoerd zal worden 'De kunst om te leven', een blijspel in drie bedrijven van H F. Maltby en Fredi Wynne. Het stuk wordt geregisseerd door Jacques Boom. Na de opvoering van het to neelstuk is er gelegenheid om te dan sen op de muziek van The Rhythm Strings. W. v. d. Heyden veertig jaar koster OEGSTGEEST De koster van de Vrijzinnig Hervormde Gemeen te W. v. d. Heyden is op 15 decem ber veertig jaar koster. In de dienst van zondag 29 februari, in het gemeentecentrum, zal dit kostersju- bileum worden herdacht LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.0020.00 u. Zaterdag var 16 00—18.00 uur Te'efoon «71—130500 indien ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement I 35,90 Pe- po«t t 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post 1149,70 Losse nummers f 0.60 Abonnementsgelden du vooruit betaling te voldoen Btf automa tische overschryvtng geen ad ministratie- eD Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2