Casino dient nu als vermaak Tweede miljoen komt in zicht MARKTBERICHTEN Ontslag trainer van Roemenië Laatste rustpunt voor de sterren Rijnstreek wijst ook Between terug LUSV WIJST DONAR TERUG PAGINA 10 VARIA ZATERDAG 6 DECEMBER 1975 KNOKKE/DEN HAAG (ANP) De Belgische speelzalen zijn niet bang voor concurrentie van de Ne derlandse, die naar verwachting op zijn vroegst eind 1976 kunnen gaan draaien. Een speler is nogal honkvast wat zijn speelzaal betreft; een casino vergt een uitgebreid arse naal van voorzieningen daar om heen en bovendien moet een conces siehouder het vak tot in zijn vinger toppen kennen. Een speelzaal run nen met ambtelijke ingestelde men sen behoort tot de onmogelijkheden. Al met al is een van de dichtst bij Nederland gelegen speelzalen,n.l. die in Knokke, niet zo bang zijn Nederlandse klanten, 40 procent van het bezoekerstal, te verliezen. Dit heeft de heer Didier Welvaert van het Casino Knokke tegenover 'n verslaggever van het ANP verklaard. De grootste groep bezoekers komt uit België n.l. 52 procent en de Duitsers en andere landslieden maken slechts acht procent uit van het speelpubliek Opmerkelijk is, dat deze percentages overeenkomen met die van de toeris tische sector, aldus Eric Parez van de Stedelijke Dienst Toerisme in Knokke. De verhalen van tot de bedelstaf ge brachte mensen, die zich buiten het Casino voor het hoofd schieten of zich aan de hoogste boom in Knokke ophangen, verwijst de heer Welvaert lachend naar het rijk der fabelen. Integendeel: in het speelpatroon heeft zich de laatste jaren een ver andering voltrokken. Het is niet meer een betrekkelijk gering aantal men sen in goede doen, dat de speeltafels bevolkt, maar grote aantallen men sen, die wat minder goed in de slappe was zitten. Zij komen niet in de eer ste plaats om met gevulde portemon nees te vertrekken, maar om zich met het spel te vermaken. Dit heeft voor de speelzaal het voordeel, dat het risico gespreid is en bovendien maken de vele kleintjes van nu die ene grote uit het verleden. Van jaar tot jaar blijven de omzetten op peil. Hoe groot die zijn wordt niet aan de grote klok gehangen. Slechts en kele mensen zijn hiermee op de hoog te. Zeker is, dat de speelzaal altijd aan het langste eind trekt. In het Casino van Knokke, dat haast de speelzaal nog tal van gro tere en kleinere zalen heeft, worden het gehele jaar door concerten, het optreden van bekende sterren, kunst manifestaties en tentoonstellingen e. d. georganiseerd. Maar dit zijn over het algemeen verliesposten, aldus de heer Welvaert, maar die evenementen worden goed gemaakt door de winsten van de speelzaal. Maar de speelzaal kan niet zonder de andere voorzienin gen leven en deze kunnen niet be staan zonder de speelzaal. Wat betreft de inmiddels in Ne derland aangewezen plaatsen Valken burg en Zandvoort zien de Belgen die Infrastructuur rond deze plaatsen niet zo zitten. De (Nederlandse)Raad LEIDEN Het biljartviertal van de Rijnstreek blijft goed draaien in de competitie van de LBB. De thuis wedstrijd tegen nieuwkomer Between eindigde in een 62 overwinning voor de Rijnstreek 1, dat hiermee na vijf rondes nog steeds ongeslagen is. Met een totaal van 26 punten volgt het Voorschotense Landzicht 1 op 4 punten achterstand; de ontmoeting tegen de Vriendschap 1 eindigde on beslist. Rijnegom boekte een verras sende 08 „monsterzege" op de Oude Herberg. De uitslagen van de eerste klasse: Landzicht 1Vriendschap 1 44; De Oude Herberg 1Rijne gom 1 0-8: Rijnstreek 1Between 1 6—2; Zijlpoort 1Morspoort 1 4 4; UVS 1—TOG 1 2—6. In de tweede klasse blijft TOP 1 koploper, ondanks een vrije ronde. Het fraaie totaal van 26 kwam niet in gevaar. De Vriendschap 2 blijft met 22 punt de gevaarlijkste out sider. De uitslagen: De Heul 1De Waag 1 4—4: De Waag 2—Zuid 1 80: Vriendschap 2Wachtje 1 8 0: C arambole 2Landzicht 2 26; DOS 1Cleyn Duin 1 44. De Oude Herberg 2 kwam me een 08 zege bij Rijnegom 2 stevig aan de leiding in de derde klasse. De uitslagen: Rijnegom 2De Oude Herberg 2 0— 8; TOG 2Carambole 3 62; Be- Revanche voor De Zijl/LGB? LEIDEN De Leidse waterpolo- ploegen zullen het in het komend weekeinde niet gemakkelijk krijgen. Zowel hoofdklasser De Zijl/LGB als eerste klasser LZ '86 treft een tegen stander die gezien de ranglijst wel wat zwakker is, maar bij vorige ont moetingen al meer dan eens voor onaangename verrassingen heeft ge zorgd. De Zijl/LGB speelt zaterdag in De Does tegen AZPC. waarvan eer der in hot seizoen in Amersfoort met 43 werd verloren. Dat duel viel in de beginfase van de competitie, die voor De Zijl/LGB bepaald slecht ver liep (0 punten uit de eerste vier ronden), terwijl het bij AZPC toen Juist goed ging (5 punten uit vier wedstrijden). Nu, na 10 ronden heeft De Zijl/LGB 8 punten en AZPC 7. Voor LZ'86 staat de uitwedstrijd tegen GZC op het programma. In de tweede competitiewedstrijd werd het in De Does tegen dezelfde ploeg 4—4. voor Casinospelen heeft het probleem van die infrastructuur ook wel ge zien, want als hoofdcriterium voor vestiging stelde deze raad de aanwe zigheid van een hoogwaardig toeris tisch centrum. Daaronder wordt ver staan een goede bereikbare plaats of streek met een omvangrijk verblijfs- of dagtoerisme en een daarop af gestelde accommodatie in allerlei vor- In onze gemeente zijn 13.000 villa's en appartementen, waarin 70 pro cent van de gasten logeert. In de vele hotels verblijft nog eens 20 pro cent en de overigen kiezen voor een andere vorm van verblijf, bijvoorbeeld een camping, maar daarop heeft Knokke het niet zo. Het kampeer terrein van die plaats bevindt zich ergens aan de gemeentegrens. Knok ke heeft duidelijk niet gekozen voor het massatoerisme, zo stelde de heer Parez. De gemeente waakt verder tegen geluidshinder: transistorradio's op het strand zijn verboden, autora ces krijgen geen kans en luidspreker- wagens zijn ook contrabande. Concessiehouder Gustaaf Nellens heeft behalve het Casino in Knokke, inclusief de speelzaal dus, ook de exploitatie van de speelzaal van Chaudfontaine en die in Tanger «Marokko). België kent acht speelzalen, hoewel speelzalen wettelijk verboden zijn. De bestaande hebben echter uitwijkmo gelijkheden op grond waarvan ze kunnen bestaan. Nieuwe mogen er niet bijkomen en de bestaande mo gelijkheden mogen niet worden uit gebreid, zodat men in Knokke alleen maar roulette en baccarat kan spe len. Ten aanzien van de bezoekers kent België een aantal beperkingen: een Belg mag in zijn eigen gemeente, in dien daar een speelzaal is, niet spelen. Beroepsverenigingen kunnen hun le den 't spelen verbieden, zoals de Or de van Advocaten heeft gedaan. Zij, die geld van anderen beheren zoals bankiers en notarissen hebben ook geen toegang. Hetzelfde geldt voor de Belgische ambtenaren. Daarnaast zijn er beperkingen, die als het ware door het Casino worden opgelegd. Zonder opgaaf van rede nen mogen liefhebbers worden gewei gerd. Verder worden er eisen gesteld ten aanzien van kleding. Voorop staat echter dat men lid moet worden van de club, die de speelzaal exploiteert. Eerst wordt men adspirant-lid en als geen bezwaren van welke kant ook worden ingebracht, wordt men defi nitief lid. De heer Welvaert is van mening, dat de komende Nederlandse speelza len in de eerste plaats die Nederlan ders zullen aantrekken, die op het ogenblik van clandestiene gelegen heden gebruik maken. Natuurlijk zul len ook Nederlanders, die nu regel matig in Knokke spelen, er wel een kijkje gaan nemen, maar de heer Welvaert is er van overtuigd, dat zij toch weer naar hun „eigen" speel- tween 2—UVS 2 0—8; Witte Hen 1— Rijnstreek 2 62; Cleyn Duin 2— Wachtje 2 44. Uitslagen vierde klasse: De Waag 3Cleyn Duin 2 62: VOP 1Rijnegom 3 44; Ca rambole 4DOS 2 26; Landzicht 4UVS 3 53. Uitslagen vijde klas se: Carambole 5Witte Hen 2 44; Morspoort 2—TOP 3 44; De Oude Herberg 2 kwam met een 08 zege 3Vriendschap 4 44; Cleyn Duin 4—Zuid 2 6—2. Zesde klasse: TOP 4Morspoort 3 26; Zijlpoort 2 De Waag 5 26; UVS 4Between 3 44; DOS 4Carambole 6 2—6 VOP 2Vriendschap 5 44. Leidenaars in Nederlandse jeugdselectie LEIDEN Richard v. d. Meer van DOSR, Ronnie Kamerling van Lugdunum en John Mars (ex-Ter Lecde) zijn uit het Leidse district uitgenodigd voor het spelen van se lectiewedstrijden voor het nationale voetbalelftal van 14- en 15-jarigen. Op 22 en 23 december gaan 35 spe lertjes naar het KNVB-sportcen trum in Zeist waar die duels worden gespeeld, waarna zestien voetballers zullen worden uitgekozen. Een voor lopige selectie zal dan begin 1976 bekendgemaakt worden. Uit de selec tie wordt het elftal samengesteld dat in het voorjaar van '76 interlands speelt tegen Duitsland en Engeland. Leidato-prijs LEIDEN Ook dit jaar zal op de nieuwjaarsreceptie van de Leidse Sportstichting de Leidato-wisselprijs voor de sportman, sportvrouw of sportclub van het jaar 1975 worden uitgereikt. Tot uiterlijk 19 december is het mogelijk hiervoor een inschrij ving te sturen aan de Sportstichting. Deze dient vergezeld te gaan van alle informaties, die de jury van nut kunnen zijn omtrent de door de ver eniging in zijn totaliteit of één van haar leden geleverde prestatie (s). De jury, bestaande uit de heren Paauw, Sannes en Parrel, zal vex*volgens be slissen wie de prijs van duizend gul den en de wisseltrofee op 6 januari in ontvangst mag nemen. zaal terug zullen keren. Een speler is nogal honkvast, zo merkte hij op. De concessiehouder van de speel zaal in Knokke heeft verder een overeenkomst met de gemeente op grond waarvan jaarlijks een bedrag van 6 miljoen Belgische francs moet worden betaald. Daarnaast eist de gemeente een minimumbedrag van twaalf miljoen francs als bijdrage in de toeristische propaganda van de gemeente. Dit bedrag heeft de laatste jaren evenwel steeds hoger gelegen. Mede door deze bijdrage kan de gemeente allerlei activiteiten ont plooien, die ook 't Casino ten goede komen. Zo is er bijv. een nieuw cul tureel centrum gebouwd, compleet met een kleine toneelzaal, geschikt voor allerlei doeleinden. Er komt een LEIDEN In de promotie-klasse volleybal (heren) boekte LUSV een belangrijke zege op Donar. In de eerste set kon Donar het gevarieer de aanvalspatroon van de studenten nog wel ontregelen, maar vooral in de tweede set kreeg Donar rake klap pen te incasseren. Ook in de daar opvolgende set bleef LUSV steeds aan de positieve kant van de score, maar na de wisseling kwam Donar terug. Met een surplus aan vecht lust hield Donar lange tijd gelijke tred met LUSV, dat in de eindfase echter toch over de langste adem bleek te beschikken. Setstanden: 13- 15. 15-3. 15-13 en 16-14. Groen Stereo Centrum, deze com petitie erg goed begonnen, zakt de laatste tijd wat terug. In de slecht verlichte sporthal De Meent in Schoonhoven moesten de heren van GSC opnieuw terrein prijsgeven. DO S wist men slechts één set te ont futselen. Setstanden: 15-13. 12- 15, 16-14 en 15-13. De scores geven aan hoe weinig de ploegen elkaar qua kracht ontliepen. De dames van Groen Stereo Cen trum moesten het eveneens teg'en NIEUWE UITGAVEN Elseviei's encyclopedie van 't occultisme en de parapsycholo gie. door Richard Cavendish. Uit geverij Elsevier Nederland, Amster dam. f 67.50. In de voetstappen van Jezus, door W. E. Pax. Uitgeverij Amsterdam Boek, Amsterdam f 59.50. Geboorte, door Uwe Ahrens. Voorwoord drs. Rita Kohnstamm. Ouders van Nu boek. Uitgeverij Kosmos, Amsterdam f 39.50. De prijs van de solidariteit, door Ferry Franssen. Het internationaal kapitaal, de derde wereld en de vakbeweging. Uitgeverij Aga- thon, Bussum f 13.50. Portugal, de bloem en de sikkel, door J. Rentes de Carvalho. Uitge verij De Arbeiderspers, Amsterdam, f 28.50. Mijn land en de wereld, door An- drej Sacharow. Uitgeverij Elsevier Nederland, Amsterdam, f 9.90. Ingi'id, door G. van Nes-Uilkens. Uitgeverij van Holkema en Waren- dorff, Bussum. f 19.90. Het huis met de duizend lam pions, door Victoria Holt. Van Hol kema en Warendorf, f 21.50. Gezond gebit. Wat u en uw tand arts eraan kunnen doen, door M. A. J. Eykman. Uitgeverij De Tijd stroom, Lochem. f 15. Internationaal archief van mis daad, strafrecht en criminologie, door Jaap Metz en Roger Jean Se- galat. Uitgeverij Meulenhoff Neder land, Amsterdam, f 13.50. Het Norimatboek, door Jan A. Kleyn. Praktische tips voor geluid films met de Norimat. Uitgeverij Elsevier Nederland, Amsterdam, f 15.90. Vergroten in zwartwit, door Dick Boer. Elsevier, f 29.50. Licht en verlichting in de foto grafie, door H. Freytag. Elsevier f35. Groot volièreboek. door dr. Thijs Vriends. Uitgeverij Amsterdam Boek, Amsterdam, f 39.50. Vluchtig omzien, door C. J. E. Di- naux. Keuze uit de Nedei*landstali- ge letterkunde tussen 1925 en 1975. Uitgeverij Wereldbibliotheek, Am sterdam. f 9.75. Astrologie en handleeskunde, door Fred Gettings. Ingeleid door Dr. Fred L. Polak. Uitgeverij Else vier Nedexdand. Amsterdam, f 39.50. Bloemenschat, een geschiedenis van bloementekeningen, door Ali ce M. Coats. Uitgeverij Het Spec trum, Utrecht, f 49.50. Grote Spectrum encyclopedie, deel 7. Het Spectrum, Utrecht. bibliotheek in. die is ingesteld op de maximale zomerbezetting van Knok ke: 200.000 mensen. Knokke zelf heeft slechts 29.000 inwoners. Verder maakt Dat is er bij ons al, zegt Knokke. de gemeente xiitvoerige reclame voor weekends in Knokke in de winter. Maar met als uitgangspunt, dat de speelzaal de motor van alles is. Zoals gezegd: de speelzaal in Knok ke ziet thans geen concurrentie, d.w.z. niet wat de huidige generatie be treft, maar wel wat betreft de toe komstige. Daar het echter minstens 25 jaar zal duren om de Nederland se speelzalen van een passende en tourage te voorzien, zal het ook nog wel zolang duren, eer het probleem aan de orde zal komen, meent men in Knokke. Het is de speelzalen verboden in DOS opnemen en ook zij verlo ren: 0-3. Het derde team deed het beter, want in Zoetermeer werd met 3-1 gewonnen van ZOVOC. Vooral in de twee laatste sets draaide GSC als vanouds. Setstanden: 8-15, 15-11, 11-15, 7-15. Eerste klasse In de eerste klasse heren gaat de strijd aan kop nog steeds tussen Groen Stereo 2 en Leski Wassenaar. Beide teams wonnen. GSC versloeg De Valken in vier sets, terwijl Leski PARIJS (ANP) Het is momen teel zeker weer druk op Père La chaise, want dit Parijse kerkhof is bij de toeristen het hele jaar door even populair als de Eifeltoren. Er bestaat zelfs een vriendenkring van Père Lachaise, met leden in bin nen- en buitenland, en volgens het bestuur van de begraafplaats komen er jaarlijks zeker 800.000 belangstel lenden. Meestal hebben ze eerst het Louvre of het Pantheon „gedaan" en ko men daarna even verpozen bij zerk of tombe van 'n overleden beroemd heid. Want Père Lachaise is de laat ste rustplaats van grote musici, schrijvers, acteurs en actrices. Naast oprechte liefde en bewondering is er natuurlijk ook gewone sensatiezucht en zelfs bijgeloof in het spel. Père Lachaise dankt zijn naam aan de Jezuïtenpater Francois d'- Aix de la Chaize (1624-1709) die een tijdlang biechtvader was van Lode- wijk XIV. Als dank voor de bewe zen diensten schonk de Zonnekoning hem een (toen) even buiten Parijs bij Mont Louis gelegen laxxdgoed, dat door de nieuwe eigenaar aanmerke lijk werd verfraaid. Bij zijn dood verviel het landgoed aan de Jezuï- tenorde. Later ging het door verschil lende particuliere handen, maar de naam bleef, ook toen de stad Parijs het in 1804 aankocht om er een begraafplaats te stichten. Aangelegd door de in die tijd be faamde tuinarchitect Brongniard, be slaat het kerkhof thans 44 hectare waarop meer dan 12.000 bomen staan. Dankzij de meer dan 400 katten die er hun jachtterrein hebben spookt het 's nachts op Père Lachaise, maar ondanks hun aanwezigheid is het overdag een paradijs voor vogels. Trouwe bezoekers vertellen dat ze af en toe zelfs door een konijntje of een fazant in hun mijmeringen wor den gestoord. Père Lachaise is echter ook een plaats geworden waar een ware do dencultus bloeit. Het blijft niet bij mensen die een geliefde of bewon derde dode komen opzoeken, er zijn eigen land reclame te maken, maar daarvoor zorgt de stedelijke dienst van het toerisme wel met buitenland se propaganda. Maar men moet het vooral hebben van de mondelinge aanbevelingen: van de mensen dus, die er geweest zyn, aldus de heer Welvaert. Hij voorziet op grond van zijn er varingen en de ontwikkelingen in Knokke een algehele evolutie van 't toerisme, dat zich niet alleen meer tot de zomer zal beperken. Wij evo lueren naar een seizoen van 52 za terdagen met daarin een hoogseizoen van twee maanden. Maar op het ogenblik is 't al zo, dat in het voor- en naseizoen de nachtclubs in Knok ke het zaterdags drukker hebben dan op een doorsnee woensdagavond in de zomer. moeiteloos afrek'ande met het zwak ke SKC. De reserves van Leski wa- ern kansloos tegen Gemini/Kange- roes 3: 4-15, 13-15 en 8-15. LUSV 2 trachtte tevergeefs het sterke Orion af te stoppen. De studenten womien enkel de derde set. Bij de dames versloeg Groen Ste reo Centrum 4 het matig acterende NOVO/Haak 3. De Noordwijksen kre gen één set cadeau: 15-7. 15-5. 11-15 en 15-4. Gemini K 3 stond geen set af aan Leski 2 en Orion gaf DAC geen enkel'e kans. ook veel zonderlingen die een voor het hiernamaals bestemde boodschap op een graf of bij een van de 97 memoriam-kapellen achterlaten. Zeer in trek is het spraf van Edith Piaf, de beroemde chansonnière, die daar rust naast haar laatste gelief de, Theo Sarapo. Door de verse bloe men die er altijd hoog liggen opge tast is er weinig van de steen te zien. Als men een klassieker liefdes paar verkiest om bij te treuren kan men terecht bij het mausoleum van Heloise en Abelard. dat 'n eerwaar de kloostermoedcr, abdis Caroline de Troussy, voor hen heeft laten op trekken. De grote Franse blijspeldichter Mo lière en de moralist Jean de la Fon taine, die van de fabels, zijn buren. Het puikje van de Franse bellettrie ligt op Père Lachaise: Marcel Proust, Alfred de Musset. Guillaume Apo- ünaire, Sully Prudhomme, Alphonse Daudet, Honoré de Balzac, Jules Ro- mains en Colette. Er Ls ook het graf van de in Parijs gestorven Engelse toneelschrijver- dichter Oscar Wilde. Wat minder in de belangstelling staat 't graf van de grote Franse dichter Gérard de Ner val, die Ls bijgezet naast zijn vriend, de Joxirnalist Coligny en wiens naam discreet is weggemoffeld op een sier- zuiltje. Van de musici krijgt Chopin onge twijfeld het meeste bezoek, maar ex- zijn ook vaak bewonderaars voor Luigi Chex-ubini, Georges Bizet en Francis Poulend. De „verdoemde" schilder Modiglia- ni rust er naast zijn voorgangers Pissarro, David en Delecroix. Het Grote Toneel is vertegenwoordigd door de legendarische actrice Sarah Bernhardt en niet minder befaam de acteurs als Melle George, Pierre Brasseur en Jules Berry. Pompeuze grafmonumenten eren de nagedachtenis van Napoleon's maar schalken en die van president Adol- phe Thiers, onder wiens ambtspe riode de „Commune van Parijs" ont stond. De tombe van Thiers wordt tot op de dag van vandaag nog her- BOEKAREST Valentin Stanes- cu, de Roemeense nationale voet- balcoach, heeft vrijdag zijn ontslag gekx-egen. Als reden werd opgegeven dat er tekortkomingen waren in de nationale selecties, in de trainings- opzet en in de tactiek van de ver tegenwoordigende ploegen in het af gelopen jaar. Het Roemeense nationale persbu reau Agerpx-ess maakte tevens be kend dat de voetbalbond ook Nico- lau Petrescu zijn ontslag had ge geven als voorzitter van de raad van voetbaltra inex-s. Agerpres zei dat de voetbalbond verschillende wijzigin gen in de orgarüsatie zal aanbren gen teneinde beter te kunnen wer ken. Details werden verder niet aan- haaldelijk met vijandige leuzen be klad en men heeft hem in het ver leden zelfs een keer opgeblazen als weerwraak voor de „moord op de Communards" die Thiers op zijn ge weten zou hebben, in 1871 werden er bij de muur x-ond Père Lachaise 147 Communards doodgeschoten. De meest bizarre hoek van het kerkhof is ongetwijfeld die waar in dertijd befaamde magiëi-s en spiri tisten begraven liggen, zoals Papus, Allan Kardec en Gaeten Leymairie. Bij die granieten zerken weergal men nog dikwijls gezangen, gebe- gegeven. Roemenië slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de kwax-t-finales van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenploegen. Spanje eindigde voor Roemenië en Schotland. De directe aanleiding van het ontslag is vermoedelijk dat de Fx-anse amateurs dit weekeinde het Roemeense elftal inpakten (4-0) in een wedstrijd uit de kwalificatieron de voor het Olympische voetbaltoer nooi. Ook dat eltfal, vergelijkbaar met het "echte" Roemeense elftal, werd geleid door Stanescu. De Roe meense voetbalbond had Stefan Ko- vacs. die na zijn werk bij Ajax bondscoach in Frankrijk was, al te ruggeroepen naar zijn vaderland. den en bezweringen van aanhangers. Volgelingexi van Hippolyte Léon Ri- vail, zoals Allan Kardec in werke lijkheid heette, houden staande dat de bronzen buste van de meester ma gische krachten bezit en dat de ogen zich van tijd tot tijd openen en weer sluiten. Voor de meeste bezoekers blijft Père Lachaise echter een plaats waar zij zich te midden van het hectische Pa rijse verkeer even kunnen bezinnen op de flinterdunne scheidslijn tussen leven en dood. Witte Singel 1, Leiden, telefoon 071—144941, toestel 33. De KRO begint zondagavond met het nieuwe pr ogramma "Rondje Theater". Hans van Wilgenburg gaat het presenteren. Het wordt een spel. dat alles met toneel te maken zal hebben. Uit lopende produkties komen de hoofdfiguren zoals zij in het stuk optreden even overgestapt naar de tv- studio. In de eerste aflevering van Rondje Thea ter" ziet men o.a. Johan Ooms, Petra Laseur en Mary Dresselhuys, rechts spelleider Hans van Willi genburg. Puzzelactie ALPHENAAR WINT 1000 GULDEN Niet te geloven, toch echt waar: het tweede miljoen komt in zicht. Na tien puzzels is de stand voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten: f 1.725.944,16. Als een soort goedheilig man ozrgde notaris J. H. Birkhoff voor een bijzonder prettige sinterklaas surprise door de datum te onthul len waarop de extra-prijzenpot in ronde bedragen van duizend gul den mocht worden uitgekeerd. Er zat f21.939.04 in die ex tra-pot. zodat 21 puzzelaars kon den worden verrast met een brief je van duizend. En dat komt, ze ker in deze week, goed van pas. Er bleef na die uitkering f 939,04 in die extra-pot en met wat er deze week bijkwam, gaan we opnieuw van start met f 4381,11 tot het moment waarop de nota ris wederom met gulle hand gaat strooien. De oplossing van puzzel 10 was: "Puzzelaars steunen mensen met moed". WEEKHOOFDPRIJZEN Een VW Polo N. extra: mevr. M. A. M. Koevoets-Goethals Flat 48. Maria v. Bourgondieln. Eind hoven. Een Philips kleurentelevisie: M. van Lange, Jachtlaan 14, Ulven- hout (Nw. Ginneken). Een Summa encyclopedie: H. H. Luvten, Kloosterstr. 61, Heythuy- sen. Een Olga springboxcombinatie P. Boekestijn, Burg. Crezeelaan 44a, De Lier (ZH). 4 Conti TS staalradiaalbanden; O. P. G. de Jong, Tobias Asser straat 20, Goirle. Een Singer naaimachine: F. Schaap-v. d. Velde, Bornsestraat 79. Heneelo «O). Een Sperry Remington reken machine: G. van Krimpen, Koe- koekstr. 37, Den Helder. Een hometrainer fiets Bicyclet- te: F. J. van Aggele, Marconistr. 12. Hilversum. Een waardebon van f 500,- van Witteveen: mevr. J. Bruggeling, Nieuweweg 40, Honselersdijk (Z- H». Een waardebon van f 500,- van Witteveen: H. v. d. Huis. Mr. S. Reijndersplein 13, Appingedam (Gr.i. 21 pryzen van f 1000.- uit de ex tra nriizenpot: M. J. C. v. Hoorn. Waterkeringsweg 14. Den Helder, A. Blankenst'in-Willemsen. He- rikhof 7, Leusden-C., A. G. M. Hagendoorn. Verl. Voorstraat 46a, Wijk aan Zee, R. L. Th. ten Vel de, Kloosterstr. 55. Arnhem, me vr. Jasper, Kanaalweg Oost 25a, Bei'cent.heim (O.). R. Looven, Pap- souwselaan 414, Delft, G. Meije- r'Hc. Piet.er Steijnstr. 11. Aoel- doorn, mevr. A. Wesselink-Pep- nelman. Rembrandtstraat 58. Zei- hem (Gld), mevr. P. van Riele- Treffera. Belfnwee 29. Oist H. van Bracht, Schuivenoord 73 Roo sendaal. f. .i van Hoof, Mater- nusstr. 26, Diessen (NB), M. van Meel-Peters, Voorste Hemden 23a, Asten (NB), mevr. A. W. M. M. van Liemot-Stroeks, Lepelaar 12. GeldroD, J. J. H. van Son. Ai- danlein 143. AlnHen a/d Rijn, H. Smit, Pioenstr. 74, Groningen, A. Tillema-v. Wieren. Zeveriinstraat 458, Hilversum, Th. van der Meulen. Orcb»depRtr. 30-b Rotter dam, L. H. Edelhausen, dr. No- lppslaa" ?4 Geleen. moi T.. p.c-r* Markt 30. Standdaarbuiten. J. H. van Heiden st .Torisstr 3. Venio. mevr. R. Bekker-v. Ommeren, Ponylaan 3. Bemmel. In het verschijningsgebied van het Leidsch/Aiohens Dagblad vielen verder de volgende week- B'r a fel"! Ciggaaar, Klinkenberg 15, Sas- senheim: mevr. C. C. M. Chr's- tiaanse-Oudshoorn, dr. Lelvlaan 7 l eiden. De volledige trekkings- liisten liggen v.a. maandag a.s. ter inzage od onze bureaus te Leiden (Witte Singel 1). Alphen a d. R'in (Joiianoc+rnat 19) en Katwijk aan Zee (Badstraat 9). AALSMEER, 5 december. Bloemen veiling Anjers: William Sim 37so- Rose Sim 3752; Wlitte Sim 160—315; Chrysan' jaarrond 250— Cyclam Euphorbia fulgex fc7120; Gloriosa ■43. Rozen, gr.bl.: Baccara 55145: uridal Pink 46; Carina 4056; Dr. Verhage 69—120: Nordia 5060; Peer per Star 5080; Ilona 70115: Geh. Duisberg 54150; Jelico 80—120: La- Pomsettia 64140, 300—510; Gert 120; Iris. Pr. Blaauw Lelies, kelk 6095: id. tak 175210; Nerine 40—120: Orchideeén Cymbidium Tulpen -- Jtrelitzia 110280; Snijgroen 140—195; Stepman -« <-60245; id. 2-kop 100—150; triloba 135; Forsythia 165; 57; Jack Frost 37—57; Marimba l_ 43; Motrea 28—55; Anr.abelle 35—60; Jr. Miss 5061; Belinda 3776; Yel 590800. AH 280720. BI 8501300, B II 210—640. C I 470—610, C II 400— •9100: Boerenkool 24—37; Prei 65: Rode kool 18; Spitskool 2460. Aanvoer; was- 55100. Diverse bloemen: Amaryllis peen 124.000 kg. 1260; Anthu- Père Lachaise in Parijs een toeristische attractie

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10