'Elk jazzconcert kost ons geld' toegelicht en gisteren} Dorpelingen mogen van dominee niet naar komedie kijken HETTY LEYDEKKERS VAN „DE TWEE SPIEGELS" Prof. Kuitert blijft adviseur van synode Beroepingswerk Leidse expositie in Amsterdam Ajar weigert prijs Avondmuziek in de Groene Kerk Gezien bij zelf zien bij RADIOPROGRAMMA Kennedy's Children9 TV morgen] ARNHEM Het Veluwse dorp ging uit van de kerkeraad, die na "Wie werkelijk Christus wil volgen waar iedereen naar kan komen luis- gerde op de gang van zaken com- t I Hg lip J -■ Ederveen is sinds enkele dagen in lezing van een uiterst summiere aan- mag niet naar de voorstelling gaan" teren. Als wij de tekst van een to- mentaar te geven. rep en roer: vanaf de kansel in de kondisinfi- van het. trtneelst.uk in een aldus dp nredikant. neplst.uk krile-pn wordt, daar zodanie Vol eens dp toneelliefhebbers heeft ARNHEM Het Veluwse dorp Ederveen is sinds enkele dagen roer: vanaf de kansel Nederlands Hervormde Kerk heeft de Veenendaalse predikant ds. R. de Bruin de toneelliefhebbers uit het dorp voor heidenen uitgemaakt. Hij deed dat afgelopen zondag om de gelovigen van de hervormde ge meente er toe te bewegen zaterdag niet naar het toneelstuk "De Dolle Mina's" te gaan, dat door de plaat selijk zeer populaire toneelvereni ging "Toneel is Vermaak" zal wor den gebracht in de gemeentelijke sportzaal. Het verzoek tot het uitroepen van de banvloek over "De Dolle Mina's" ging uit van de kerkeraad, die lezing van een uiterst kondiging van het toneelstuk plaatselijk nieuwsblad overwoog dat de grenzen tussen kerk en wereld steeds meer vervagen en dat het opvoeren en bezoeken van dit toneel een aanfluiting is voor de kerk en een smaad op de naam van Chris tus, zo werd de kerkegangers dui delijk gemaakt. De kerkeraad achtte het derhalve zijn taak het verval van de christe lijke levensstijl tegen te gaan. De dominee citeerde daarbij een brief van'de apostel Paulus, waarin staat geschreven: "Gij zult niet wandelen gelijk de andere heidenen wandelen". "Wie werkelijk Christus wil volgen mag niet naar de voorstelling gaan aldus de predikant, Vooral het feit dat de toneellief hebbers het predikaat heidenen op geplakt hebben gekregen heeft in het anders vredige en vrome Eder veen kwaad bloed gezet. "Ik kan wel zeggen dat dit een enorme klap voor ons is", aldus de voorzitter van "Toneel is Vermaak", de heer W. van Heerd. "Ik zou wel graag eens met de kerkeraad willen spreken over die beschuldiging". Overigens begrijpt niemand waar om dit veto uit de lucht kwam val len. 'Wij brengen altijd amusement iedereen naar kan komen luis- Als wij de tekst neelstuk krijgen wordt daar zodanig in geschrapt dat niemand meer zich gekwetst kan voelen, ik zou de ker keraad graag willen uitnodigen zelf eens te komen kijken, dan kunnen ze zich er van overtuigen dat er niets is dat krenkend is voor wie dan ook". Maar de kerkeraad laat zich niet aansprekep. Tot nu toe is om een ver zoek om een gesprek niet gerea geerd. En de plaatselijke predikant ds. J. D. van de Roest heeft geen tijd voor overleg omdat hij bezig is met de voorbereidingen voor het kerst feest, aldus werd de toneelvereniging medegedeeld. Ds. van de Roest wei gerde op de gang van zaken te geven. Volgens de toneelliefhebbers heeft de kerkeraad het verhaal van de Dolle Mina's (een boertige komedie over twee vrouwen die claimen dat ze een boerderij hebben geërfd en later de werkelijke erfgenaam als knecht vermomd bij zich in huis ha len) nimmer gelezen. "Als ze dat wel hadden 'gedaan was al die op schudding niet nodig geweest", in middels heeft "Toneel is Vermaak" aangekondigd nog een tweede voor stelling van het inmiddels al veelbe sproken stuk te zullen geven "omdat iedereen er van moet kunnen genie- Hetty Leydekkers en Ben Walenkamp wonen in de Kloksteeg in Leiden. Dat is op zichzelf niets bijzonders. Maar Hetty en Ben, die boven het café/eethuis „De Bischop' wonen (genoemd naar een vroegere bewoner van het pand), zijn al vele jaren de stuwende krachten achter de jazz-avonden, die telkens weer in het bruine café „De Twee Spieghels" in de Nieuwstraat veel jazzliefhebbers trekken. Het kon daarom niet uitblijven, dat Hetty Leydekkers (28). afkomstig uit Utrecht en vroeger werk zaam bij „Pers en Voorlichting" van de Leidse universiteit, ge- vraagt werd naar haar jazzactiviteiten. Hetty: 'Ik heb een jaar met o.a. Willem Breuker èn Theo Loevendie samengewerkt in de Stichting 'Jazz in Nederland', die bestaat sinds sep tember van het vorig jaar. Deze stichting heeft nog niet zo lang ge leden het BIM-huis betrokken aan de Oude Schans in Amsterdam. De letters BIM staan voor Beroepsver eniging voor improviserende musici. Het BIM-huis is eigenlijk de per manente concertzaal voor Nederland se jazzmusici. Daar wordt de belang stelling voor de jazz gestimuleerd en dat proberen Ben en ik ook voor Leiden te bereiken. Dat is heel erg moeilijk. Welke jazzmusici zijn in het verleden in de "Twee Spieghels" opgetreden? Hetty: "Ja dat zijn er zoveel ge weest. De belangrijkste warSh wel Ben Webster, die twee jaar geleden is overleden en Toon van Vliet. Van Vliet overleed onlangs en voor hem werd nog een prachtig 'Memorial Concert' gegeven in Haarlem. Zowel Ben als Toon zijn overleden vlak nadat ze bij ons hadden gespeeld en dat geeft een concert in De "Twee Spieghels" onder jazzmusici een soort macabere allure. Maar er zijn ook andere groten in de Jazzwereld in ons. toch wel bescheiden, bruine café geweest. Dexter Gordon, een Amerikaans saxofonist; Duke Jor dan; Johnny Griffin (ook een saxo fonist); Art Taylor (een drummer), maar ook Nederlanders als Harry Verbeke. een mijns inziens sterk ondergewaardeerde saxofonist: Boy Edgar, Hans Dulfer(een saxofonist, die Latijns- Amerikaanse jazz speelt) en Rien de Graaff (een pianist». Wat zijn de financiële consequen ties van al die concerten? Hetty: De concerten beginnen meestal om negen uur en eindigen om één uur 's nachts. Het is enorm moeilijk om in Leiden jazzconcerten te organiseren, omdat er maar een vrij kleine groep geïnteresseerden is. Er is gewoon een aantal vaste be zoekers, die dé volgende avond 'te rugkomt', als ze zien dat er een jazz concert wordt gegeven. En eigenlijk kun je ze dat niet kwalijk nemen, omdat nu eenmaal niet elke "Twee Spieghels-bezoeker" automatisch een "jazzfreak" is. Soms gaat het sa men, maar vaak zie ik op Jazz avonden (ik zit vaak zelf bij de kassa) mensen, die normaal niet naar ons café komen. Maar de financiën Hetty (lachend): Ja, iedereen denkt van ons. dat we door de "Twee Spieghels". het eethuis, waar we nu praten (de Bisschop) - red.) en de jazzconcerten slapende rijk worden. Die mensen wil ik graag uit de droom helpen. De Nederlandse be roepsjazzmusicus moet minimaal honderdvijftig gulden per avond ver dienen. Dat is vastgesteld door hun 'vakbond'. Als je dan een kwartet in huis wilt halen, wat vaak het geval is, dan ben je in ieder geval zeshonderd gul den kwijt. Dat is. bij een viermans bezetting. een vaststaand gegeven. In de Twee Spieghels kunnen, als iedereen zijdelings het café betreedt en toont een beetje inschikkelijk te zijn, maximaal honderd mensen. Zijn ze er alle honderd, wat niet altijd het geval is en vragen wij vijf gul den dan is er een opbrengst van vijfhonderd gulden. Maar de tap heeft toch een grotere belangstel ling? Hetty: dat denken meer men sen. Maar de praktijk wijst uit, dat het tegendeel het geval is, omdat tijdens bas- of drumsoli niemand de euvele moed bezit een pilsje te bestel len. Je verstoort als bezoeker de concentratie van de musicus en in de tweede plaats kun je in vele gevallen de tap niet bereiken door het grote aantal mensen". Dus elk jazzconcert kost jullie geld? Hetty: "Ja, het klinkt misschien gek. maar het is wel zo. Elk jazz concert kost ons ongeveer tweehon derd tot tweehonderdvijftig gulden". Wie verwacht je in de toekomst in Jullie Jazzcafé? Hetty: "Johnny Griffin komt waar schijnlijk in december en ook ver wachten we Babs Gonzalez, een Amerikaanse neger jazz-zanger. Daarnaast heeft Rita Reijs toege zegd in januari van het volgend jaar te komen. Ik verwacht er heel veel van en hoop, dat het Jazzminnend pu bliek het dan niet laat afweten". Hoe wordt jullie initiatief in Leiden r Hetty Leydekkers: concerten hebben een macabere allure. door culturele instanties gewaar- subsidie hoef ik natuurlijk helemaal deerd? Hetty: "Volgens mij deugt er in Leiden niets van het cultuurbe leid. Het is een te ambtelijk ge doe van incapabele mensen. Bij de Culturele Raad hebben ze volstrekt geen verstand van Jazzmuziek en om te vragen. Men kijkt vreemd tegenaan, en heeft er. op ge meentelijk niveau, geen cent voor A. C. KOEKEBAKKER JR. LUNTEREN Met grote meerder heid, namelijk 2 stemmen tegen en 1 blanco, heeft de gereformeerde sy node gisteren besloten, dat prof. dr. H. M. Kuitert in zijn rechten van pre-adviseur van de synode niet zal worden beknot. Een aantal ker keraden en leden hadden namelijk bezwaren tegen dit adviseurschap, gezien de uitlatingen van prof. Kui tert over de binding aan de belijde- Hervormde Kerk: beroepen te Er- melo G. A. Cnossen Nijverdal, te Westbroek J. den Dikken Benthui zen; bedankt voor Haaften -B. M. Meijndert Lunteren. Geref. Ker ken: beroepen te Gapinge - Veere kand. J. D. Hofstra A'dam; aange nomen naar 's Gravenzande J. W. Zijlstra Doezum. Geref. Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Zutphen: C. van Ginkel Heinenoord. Geref. Gemeenten: beroepen te Oosterland H. Ligtenberg Terwolde, te Nunspeet J. van Haaren Amersfoort, te Bent- Huizen Chr. v. d. Poel Ierseke. Ned. Prot. Bond: beroepen te Heerde - Wapenveld (part-time) M. J. de Jong, emeritus-pred. Veendam. Wielrennen Voor de organisatie van de Nederlandse wielerkampioen schappen voor dames, amateur- en beroepsrenners hebben zich bij de KNWU drie kandidaten gemeld. De stichting Hoogerheide Vooruit, die de afgelopen twee Jaar de titelstrijd organiseerde, schreef in met een bedrag van 86.815 gulden. De hoog ste inschrijving kwam van Profes sional Wieier Promotions Nederland met f 105.650.- De derde kandidaat is wielerclub De Ster uit Geleen met 65.000 gulden. nisgeschriften van de kerk en zijn opvattingen in het boekje "Zonder geloof vaart niemand wel". Er waren niet minder dan 37 spre kers. Hun oordeel over wat prof. Kuitert denkt varieerde van "blijde herkenning" tot "miskenning van de belijdenis", waarbij ongeveer even veel stemmen pro als contra te beluis teren waren. Als discussiestuk fun geerde het rapport van een synode commissie, die daarin concludeer de dat prof. Kuitert de binding de belijdenisgeschriften een achter haalde methode van waarheidsbe waking vindt en een doodlopende weg Prof. Kuitert zelf bestreed met klein de gedachte van de commissie dat hij zou ontkennen dat het geloof op openbaring berust. Maar, zei hij, tegenover buitenstaanders kun je je niet op de openbaring beroepen, omdat openbaring typisch iets van het geloof is. Nu wij in de kerk niet, meer dezelfde taal spreken, kunnen wij de weg naar waarheid en eenheid alleen vinden via de dialoog, zonder, dwang, aldus prof. Kuitert, die hoop te, dat de theologische discussie bin nen de gereformeerde kerken met langer zou worden lamgelegd door het zwaard van de tucht. LEIDEN Van vandaag af expo seren Fred Hansen en Catelijn van Oudewaarde hun schilderijen in ga lerie "De Stadhouder" in Amster dam. Het werk van deze Leidse kun stenaars bestaat uit olieverfschilde rijen in de stijl van het magisch- realisme. Deze dubbelexpositie aan de Amsterdamse Stadhouderskade, duurt een maand. De 18-jarige Wilnéllia Merced van Puerto Rico is gisteravond in Londen gekozen tot Miss World. Tweede werd de 22-jarige Miss West-Duitsland en derde de eveneens 22-jarige Miss Groot-Brittannië. PARIJS Emile Ajar, aan wie maandag de literaire Prix Gon- court werd toegekend voor zijn boek 'La vie devant soi" (het leven voor zich), heeft de prijs geweigerd. Ajars advocaat maakte gisteren bekend dat haar cliënt, die slechts onder pseudoniem schrijft, geen enkel contact met de pers wil en ook niet in de openbaarheid wil komen. Ajar heeft gedreigd nooit meer te schrijven als zijn ware identiteit bekend zou worden. A msterdamse Cantorij in I oorschoten VOORSCHOTEN Op uitnodiging van het Nut komt dinsdagavond a.s. de Amsterdamse Cantorij naar Voorschoten voor een concert in de Dorpskerk. Deze cantorij is en houdt zich hoofd zakelijk bezig met het uitvoeren van renaissance- en barokmuziek. Hier bij wordt getracht, de oorspronkelijke uitvoeringspraktijk zo dicht moge lijk te benaderen. Ten tijde van de oprichting van de Cantorij in 1960 door dirigent Louis Mol was deze wijze van musiceren niet zo in zwang als tegenwoordig. Het repertoire be vat een groot aantal werken uit de genoemde perioden, zoals van Da Palestrina, Byrd, Sweelinck, Ga- briëlli en J.S. Bach. Een van de hoogtepunten - naast de geregeld terugkerende uitvoeringen van Bach's Johannes Passion en Ho- he Messe- vormde de uitvoering van de Vespro della beata Vergina van Claudio Monteverdi in het voorjaar van 1971; dit was namelijk de eer ste keer, dat dit werk in Nederland door een amafeurgezelschap ten ge hore werd gebracht. Hiervoor werd Louis Mol de dirigentenprijs 1971 van de stad Amsterdam toegekend. Deze gebeurtenis heeft ertoe geleid, dat de Cantorij werd verzocht haar medewerking te verlenen aan één der manifestaties van het grootste Monteverdi-projekt van de Neder landse Opera Stichting in januari 197.4. Ook in januari 1976 zal deze medewerking weer worden verleend. OEGSTGEEST In de Groene Kerk wordt zondagavond om 20.30 uur een avondmuziek verzorgd. Het Leids Kamerkoor o.l.v. Ton Bec kers zingt werken van Josquin des Prez, Monteverdi en Mozart. Op het koororgel speelt Egbert van Goor muziek van Sweelinck, Fres- cobaldi en Bach. De toegang is gratis, er wordt ge collecteerd voor het Orgelfonds. De Reina Prinsen Geerligsprijs zal dit jaar niet worden toegekend. jury. bestaande uit Ankie Pey- pers, A. P. van Hoek, Jos Vande- loo, Eddy van Vliet en Wim Hazeu, kon uit de ingezondert manuscripten geen werk aanwijzen, dat naar haar mening voldoende oorspronkelijk heid en literaire waarde heeft om met deze prijs te worden be kroond. ADVERTENTIE is erin diverse kleuren 11,95 NEDERLAND I Duits, les 22 (TELEAC) Kortweg (NOS) Journaal (NOS) CircusprogT. (KRO) De Van Speyck Show (KRO) Journaal (NOS) De Van Speyck Show. vervolg (KRO) Alg. Loterij Ned. (KRO) Interview met de Minister President (KRO) Harmonie Frisselstein uit Veghel (KRO) Hel vuur en de roos, dok. (IKOR) Journaal (NOS) NEDERLAND II Brigadier Dog (NOS) Journaal (NOS) AVRO's Toppop (AVRO) Journaal (NOS) De Mountiesshow (AVRO) De gebroeders Hammond (AVRO) Televizier magazine (AVRO) Sport panorama (AVRO) Den Haag vandaag (NOS) Journaal (NOS) In de Mountiesshow die de AVRO vanavond van 20.25 tot 21.25 uur via Nederland 2 uitzendt treden als gasten op Ria Valk. Ronnie Tober en de groep The Familee. Verder doen meeLeontien Ceulemans, Maya Bouma en Willy Sibbelee. Franco dood. „Achter het nieuws" natuurlijk blij dat het op de VARA-dag gebeurde, zodat de al weken klaar liggende film „Spaanse aarde" van Joris Ivens ten slotte gedraaid kon worden. De NOS verzorgde aan het slot van de avond een vrij korte necrologie. Maar bij de Evangelische Omroep had men Franco's laatste adem kennelijk niet horen of zien (of voelen» aankomen, want, de actualiteitenrubriek „Nader bekeken" volstond met de medede ling: „met grote belangstelling wachten we de ontwikkelingen op het Iberische schiereiland af". De Spaanse NVV'er Lino Calle heeft geschreeuwd van geluk toen hij het grote nieuws vernam. In Achter het nieuws vertelde hij. dat hij tegen zijn hend had geroepen: „Nu heb je niets meer te vrezen van Franco, maar pas op voor Juan Carlos'Over de toekomst van Spanje was Calle „zeer optimistisch", hij zag de democratie naderbij komen, zelfs al binnen enkele maanden. De andere sprekers waren minder zonnig gestemd. Een Groningse professor voorspelde nog veel geweld. Een mevrouw, die indertijd in de Spaanse burgeroorlog aan de „goede kant" stond, zei te vrezen voor het lot van de politieke gevangenen. Franco dood en minister Van dei- Stoel heeft verklaard te hopen, dat er democratische tijdens zullen aan breken. In Spanje zijn veel activitei ten voor een paar dagen stilgelegd. Dat zou t»ot gevolg kunnen hebben, dat de heren Neeskens en Cruijff za terdag beschikbaar zijn voor het Ne derlands elftal. Het leven gaat door en zo zal de Spaanse dictator wel licht toch postuum nog een bijdrage leveren aan de triomf van het Ne derlandse voetbal. Maar de televisie maakte ons wat dat betreft gisteren Het zijn sombere dagen, ook voor de eenvoudige televisiekijker. Woensdag een gruwelijke Vietnam-film (VPRO), donderdag een al evenmin opwekkende documentaire over de KGB. de Russische geheime dienst. Dit laatste programma kwam tot ons via de EO- Velen zullen trouwens een flink stuk van de KGB-docu mentaire hebben gemist, want de EO had zonder ons te waarschuwen het programma omgegooid. Zo krijg Je natuurlijk nooit vaste klanten. Voor zover dat nu nog te beoordelen viel, betrof het hier een doortim merde documentaire, waarin mis schien weinig nieuws werd verteld, maar die in elk geval de verdienste had dat de zaak overzichtelijk op een rijtje werd gezet Aan het slot maakte de Britse samensteller de balans van de huidige situatie op: de KGB opereert momenteel zeer efficient en genadelozer dan sinds de dood van Stalin het geval is geweest. „Het ziet er erg somber uit", zei hij. P.S.In het laatste Journaal meldt Eugenie Herlaar zojuist dat Cruijff en Neeskens zaterdag niet voor Hol land beschikbaar zullen zijn. Het leven en de Spaanse voetbalcompe titie gaan gewoon door. GERARD PAQUES VRIJDAG 21 NOVEMBER Hilversum I .8 30 Nieuws. 18.41 Akt. 18.50 Verken ung 18.58 Markober 19.00_ (S) Ui •verheidsvoorlichting- 12 plus 16 Vast n zeker. TROS: 12.26 Med. voor land- n tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12 41 Akt. 3.00 (S) Tross-Country. het heelal. 20.10 Nieuws. 22.40 tS) Goal Hllvi 18.00 Nleuv 8.20 i 11 VPRO-Vrijdag. dag 8.23 ZO til VPRO: 18 30 VPRO-Vrijdag, ver volg. 19.30 Radio Vrij België. NOS: 19.50 Den Haag Vandaag. 20.00 Nieuws. VARA20.05 (S) VARA-klassiek. 21.40 (S) El ine Vere. 22.35 (S) VARA-kl as- se ik 23.00 (S) Muziek van deze eeuw. 23 55 Nieuws. Hilversum III Radiojournaal. 22.05 Superclean Gamma van Alpha en beta. 16.00 I 17.45 Voor blinden en slecht zienden. 17.55 Med. Hilversum III KRO: 7.02 (St Henk Bouwman draait door 9.03 (S) Uit de lucht gegre pen 11.03 (S) Op verzoek met Anne v Egmond 12.03 (S) Drie tussen de middag. (13.03 Raden maar NOS ziek-Magazine. 1.02 Soultime USA. 2 02 Continue e nacht door. 4.02 Voor dg en dauw. NCRV: 6.02 Pluk de dag. ZATERDAG 32 NOVEMBER Hilversum I TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ont- bijt-soos (7.30 Nieuws. 7.41 Akt. 8.30 1 00 (S) Hartje De Stichting Holland Festival heeft de Hendrik Jan Reinink-pen- ning voor verdiensten op het gebied van de culturele uitwisseling tussen Nederland en andere landen toege kend aan de choreograaf Hans van Manen. Beeldhouwer Erik Claus is de ontwerper van de penning die is ingesteld bij het afscheid van mr H. J. Reinink als voorzitter van het Holland Festival. De penning zal op 15 januari in de stadsschouwburg van Amsterdam worden uitgereikt na de première van Hans van Manens ballet "Metafo ren" door het Nationale Ballet. DUITSE TV In Het Rijnlands Lyceum inOegst- geest wordt maandagmiddag (aan vang 3 uur) een (Engelse) voorstel ling "gegeven van "Kennedy's Chil dren", geschreven door Robert Pa trick. "The Kings Head Theatre Club" voert het stuk op. Kennedy's Children vertegenwoor digen de jeugd van de jaren vijftig, die nog haar helden had en in de ja ren zeventig in het vacuum van de technologisch ingestelde maatschap pij gedesillusioneerd terugkijkt en zonder verwachtingen vooruit ziet, beroofd van haar helden die gefaald hebben, gestorven zijn of gedood: Kennedy. Martin Luther King, Ghandi, James Dean, Bob Dylan Zij moet zonder deze helden verder leven. Deze voorstelling wordt gegeven voor leerlingen van de middelbare scho len maar voor (andere) belangstel lenden is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K en O en voor zover voorradig op de mid dag van de voorstelling. Zandmannetje. 18.55 gazine 19.26 Es 1st noen was zu ret- ten. 19.59 Programmaoverz. WDR 8.05- ltele a. 1} Land). 20.00 Journaal weerbericht. 20 15 Der Strick um den. Hals 21.50 Der 7. Sinn. 21.55 Reportage uit Bonn. 22.20 Journaal en weerbe richt. 22.35 Tatort 0.05 Journaal. Duitsland II 17 00 Journaal. 17.10 Journaal voor' Jongens en meisjes. 17.40 Akt. en muz. 18.20 Slapsticks. 18.40 slapstick. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands Journaal. autobus (KRO). 17.00 Marokkani (NOS) 19.05 Toi. (NCRV) 20.40 De Eddy Go Round Show 1 11.50 L Farce Majerue (NCRV). 22.25 Georghe Zamfir in Geneza (NCRV). 22.40 Pro gramma over de CDA. 23 05 Tien m!- nut. met de Engelse Folk Group Farch ment (NCRV). 23^15 Journaal (NOS) 23.20 Verslag van het EK Biljarten (rlgadler Dog (NOS). boek (KRO) 19.50 't Zand 33 (KRO RKK) 20.00 Journaal (NOS) 20 25 Geef eens een bloemetje weg (KRO). 22 00 Brandpunt (KRO). 22.40 Drum-

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5