Meerderheid van raad voor aanpassing plan 'Haaswijk' Natuur en economie met elkaar in strijd agenda (A Vaste procedure voor benoemingen "Rembrandt Oegstgeester VVD-fractie verdeeld Rijnzichtbrug vast? B< PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 21 NOVEMBER 1975 In Voorschoten hoorzitting „landelijk gebied" VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten heeft een bestemmings plan in voorbereiding voor het lan delijk gebied. Het omvat de natuur gebieden gelegen tussen de bebouw de kom van Voorschoten tot aan de grenzen met Leidschendam en Was senaar. Een gebied waarin o.a. kas teel Duivenvoorde en h'et huis 'Ter Horst' ligt en vele monumentale boerderijen. De agrariër, die door de eeuwen heen de beheerder en beschermer is ge weest van natuurlijke terreinen zoals weidegebieden, wordt nu eco nomisch gedwongen om de zgn. op stallen uit te breiden. De moderne boerderij begint aardig de vormen van een industrie aan te nemen. De grote landgoederen, die eveneens door de eeuwen heen voor een natuurlij ke uitgroeit gezorgd hebben, krijgen last van verkaveling en moeten om economische redenen een andere be drijfsvoering gaan volgen. Daar naast zijn er vooral na de laatste Wereldoorlog in deze Voorschotense landelijke gebieden kleine bedrijven gekomen, die inmiddels uitgroeiden tot grote bedrijven. Donklaan De omgeving van de Donklaan is thans al een erkend industriegebied. Ook langs de Veurseweg is het on mogelijk om nog te kunnen spreken van 'n ongeschonden natuurgebied Het gemeentebestuur van Voor schoten heeft oog voor de gegroeide „misstanden" in het natuurgebied en is bereid de aanwezige opstallen te handhaven. Tijdens de hoorzitting in het Cul tureel Centrum kreeg wethouder Eve- leens maar weinig waardering van de ongeveer 70 belanghebbenden, waaronder tal van agrariërs, die zich beknot gevoelen in hun economische uitgroei zodra het bestemmingsplan "wet" geworden zal zijn. Volgens enkele belanghebbenden probeert de gemeente Voorschoten de klok terug te draaien met de wens in het ach terhoofd dat vele boerderijen gedwo gen worden de strijd om het be staan op te geven. Grote twijfels ble ven er over de waag of inderdaad de strook van beide zijden van de Veurseweg tussen Voorschoten en Leidschendam nog als een natuur gebied gezien kan worden. Volgens onderzoekers is er nog steeds een rijke fauna en flora, die als centrum Artsen Voor spoeclgev. (Moiswegitwarii Wethouder Eveleens gaf de verze kering dat voveel mogelijk rekening gehouden zal worden met de privé- belangen van de bewoners ter plaatse Voordat het plan de gemeenteraad kan worden aangeboden zal er nog heel wat gepuzzeld worden, zodat de raad niet eerder dan over ten jaar de eerste plannen ter beoordeling krijgt. Hogewoera 133, de Bruyne, Laat Raagwegkwartler) West Leeuwen, V. u. ±>ianüeierkade 28, lefoon 120412. L^OHtUuKf Zaterdag tot 18 uur Van WijK, praktijkadres Merelstraat 89illK>0. Huisadres RhiJ- Schoolzwemmen en zwemlessen worden duurder OEGSTGEEEST Voor wat betreft de prijsverhoging op het gebruik van sportakkommodaties, in bestuurlijke kringen aange duid met aanpassing van tarie ven, werden bezwaren aangete kend tegen verhoging van de lesgeldtarieven in het zwembad door Kohlbtck (PvdA), Beckers PPR) en mevr. Rorsch (VVD). Ook verhoging van hettarief voor zwembadtarieven maar de tegen stand bij Kohlbeck. Er werd op onderdelen gestemd over de zwebadtarieven maar de tegen stemmers bleven in de minder heid zodat alles goedgekeurd werd- De reinigingsrechten wor den m'et tien gulden verhoogd tot 75 gulden per jaar. Uiteraard kwam ook het bus banenplan ter sprake, waar het ging om een krediet ter voorbereiding van de recon structie Rijnzichtweg/Gevers- straat/ Leidse Buurt met inbe grip van busbanen, vernieuwin gen van rioleringen etc. Op een vraag van Boesjes deelde de voor zitter mee dat ,iet bekend is wanneer Oegstgeest met de plan nen klaar moet zijn. "Een da tum is niet gegeven" Kakebeeke (CDA): "Leiden kan toch maar niet zonder meer straks de Rijnsburgerweg afsluiten?". Wet houder Thorn: "Leiden heeft de plannen nog niet klaar, wij zul len straks allen om de tafel moe ten gaan zitten. Na discussie ging men akkoord met het be schikbaar stellen van kredieten. Enkele andera punten van het voorstel werden aangehouden, dit laatste tot verbazing van de PvdA/PPR fractie die hierover niet geinformeerd bleek te zijn. De heer van Veen (CDA) meen de dat dat niet meer voor mocht OEGSTGEEST Door het' gemeenteraadsgebeuren in Degstgeest loopt het bestemmingsplan Haaswijk al jaren lang als een rode draad. Nadat Gedeputeerde Staten het plan goedkeuring onthouden had op grond van een te ge ring quotum sociale woningbouw moest gisteravond in de raadszaal de draad weer opnieuw opgenomen worden om een .marsroute" te bepalen, zoals burgemeester Van Eysin- ga het uitdrukte. De raadsleden konden een keuze maken uit vier punten nl. in beroep gaan bij de Kroon; een aangepast plan indienen; de hele zaak terugdraaien en terugkeren naar de bestem ming agrarisch gebied of helemaal niets doen. Aan het slot van de discussie stemde de meerderheid voor aanpassen. CDA, PvdA en WD maakten er een .driekamp" van met ïen duidelijk begin aan de discussies maar met verwarring aan het einde. Vreugde heerste er bij het CDA dat lvt percentage sociale woningbouw kon worden verhoogd ot 70% en dat er 30% overbleef in de vrije sector. Maar het zat de woordvoerder van genoemde factie, Van Veen, dwars sprak hij zich uit dat provinciale 1 6 nog steeds het plan aanpassen aanraden van hun leraar eens kwamen kijken hoe het allemaal „ging". Geen subsidie voor herstel van walmuren LEIDEN Hoewel nog steeds geen schriftelijke bevestiging is ontvangen van CRM, gaat men er ten stadhui- ze vanuit dat geen subsidie ontvan gen zal worden voor het herstel van de walmuren in het gebied Heren gracht/Zijlsingel. Ook de commissie RO wilde niet wachten op bericht van het ministerie en besloot dat de aanbesteding gewoon doorgang kon vinden. voor de walmuren van de Stille Run is er een subsidie van vijftig procent uit de pot voor bijzondere werken. VOORSCHOTEN De Voorscho tense commissie Welzijn en Onder wijs vergadert 25 november in het gemeentehuis. op de kaart staat. Hij pleitte een schets waarop deze weg niet meer voor komt. Van Veen betreurde het dat de voetgangersbrug over het het Kanaal Oegstgeester Kanaal ten prooi zou vallen aan de versobering. Hij vond de brug over het kanaal in het ver lengde van de Irislaan te groots van opzet, vroeg zich af of er wel vol- procedure brengen. Boesjes (PvdA) noemde Haaswijk "lintworm", samengeperst tussen de geplande pro teleurgesteld te zijn dat G.S. het plan had verworpen maar koos toch voor aanpassing. Burgerlijke stand Gabv Clei en Phil Pieters en M. A. Bruijnen, Gerald Da F. P. Genevois. M. R. Marain ale weg 6. Een weg overigens die zijns inziens al aardig begint te ver vagen. Ook boog hij zich over de vraag of men er niet beter aandeed het percentage huurwoningen te ver hogen. Een punt dat door zijn par tijgenoot Van Belle nog eens extra werd onderstreept, gedurende het mede verdere verloop van de bijeenkomst. toen zij verklaarde uit financiële De VVD-fractie bleek in haar stand- overwegingen in beroep te willen punt verdeeld. Mevrouw Blom, mede gaan bij de Kroon. Hoe langer het spiekende namens haar fractiegeno- allemaal duurt, des te duurder de uit ten Anema en Reijlingh verklaarde voering van Haaswijk gaat worden De huidige opzet vertoonde niet te veel afwijkingen met het oor spronkelijke plan. Ook zij vond dat er maar eens flink aangedrongen moest worden bij de Provincie over een beslissing met betrekking tot de weg nr. 6. Mevr. Rörsch(VVD) sprak «--- Zoutendijk grens leggen. Hiermee was de balans opgemaakt. Alle fracties wilden een globaal schetsplan waarop de hele driehoek tussen Kanaal Trekvaart en Rijks weg tot uiting komt. Dit kwam na een korte ^schorsing van de zitting pas naar voren, want VVD en CDA wilden aanvankelijk niet verder gaan dat een schets waarop rekening gehouden met de verdwijning provinciale weg nr 6 en daar de Verwarring M. Warmerdam C. E. 26 jr. echtg. Burg 55 jr. echtg. T. Sluyter. Getrouwd: J. van der Linden ei Platteel. C. W. Harmsen en H. I Bekooij Schouten Poppen. irk. J. ndertrouwd: J. Bleijenberg P. Gubler en J. J. Niei Bosch. R. Mil- A. C. i J. J. Dongelmans P. Marchand en rs en E. E. Rutger C. A. M. Mooijman, M. Kroesemeijer. E. M Siera. H. H. A. 1 Voorbij Eijsbergen. J. Noijen i M G Stnictuurcommissie volop bezig Kooij. Wegman e IN VOORSCHOTEN Beoefenaars van vrij beroep onder een dak VOORSCHOTEN Voorschoten intensief bezig hield met de oplos- telt 558 bedrijven en het "vrije be roep" is duidelijk in opmars. De tijd van de uitoefening van het vrije beroep in het woonhuis, schijnt voor enige vrije beroepen verleden tijd aan het worden zijn. H"et vrije beroep is in opgang door het specialisatieproces en het inte gratieproces. Grote bedrijven stoten bepaalde werkzaamheden af, die door "specialisten" in het vrije be roep ter hand worden genomen. Een van de kenmerken van het vrije be roep is het behoud van de eigen identiteit. De letters KVB op het grote kantoorgebouw in de wijk Adegeest is het resultaat van de vooruitziende blik van de ontwer pers en de moderne ondernemings- sing voor het ruimtevraagstuk van de vrije beroepbeoefenaars en te vens kans zag de gehuwde vrouw in parttime-functie aan werkzaamhe den te helpen. LEIDEN De zg. structuurcom missie van de Rembrandt Scholen gemeenschap is op het ogenblik be zig een vaste procedure te ontwikke len voor de benoeming van leer krachten op deze school. De gemeentelijk inspecteur voor het onderwijs J. van Riesen zei gis teravond dat de structuurcommissie inmiddels volop draait. In de com missie zitten drie directieleden van de school, acht leerkrachten, een lid van het niet-onderwijzend personeel, acht ouders en tien leerlingen die gekozen zijn door het leerlingenpar lement. Er is, zo zei Van Riesen, intussen gesproken over openbaar heid en de commissie is tot de con clusie gekomen dat deze zich moet beperken tot de "achterban van de direct betrokkenen". Wat de benoeming van leerkrach ten betreft is de commissie het er over eens geworden dat er een in spraakcommissie moet komen, die zich over eventuele kandidaten uit spreekt. Een dergelijke uitspraak is niet bindend, maar wordt met de op vattingen van de directie wel aan B en W voorgelegd. Het is overigens de bedoeling dat de structuurcommis sie zich ook zal buigen over onder werpen als het leerlingenparlement en de communicatie naar de ouders van de leerlingen toe. Het uiteinde lijke streven is erop gericht tot een reglementering van alle geledingen die met de school te maken hebben, over te gaan, zodat, aldus Van Riesen, in elk geval de communicatie tussen de geledingen onderling duidelijk wordt. De instelling van een structuur- op de Rembrandt Scholen Thorn (Openbare Werken) beloofde gemeenschap is volg geweest van de zg. affaire-Ma- r ij nis, waarbij moeilijkheden ontston den naar aanleiding van het ont slag van een leraar Nederlands. Na allerlei verwikkelingen werd Marijnis alsnog gecontinueerd. waardoor de beroep professioneler gisteravond af in hoeverre de Spoor Spoorwegen schrijven brief LEIDEN De Spoorwegen heb- dergelijke wijze een gedeelte ben aan Leiden in een brief gewag stad af te sluiten voor het w; keer. Verder zou het "onzinnig" zijn om de Churchillbrug beweegbaar te te maken; in de commissie voor maken als de doorvaart verderop bij ruimtelijke ordening vroeg men zïch de Rijnzichtbrug toch gestremd zou Postduiven zondag ng LPC praktischer beoefend kan den. Dit zei de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken Rijnland, mr. H. A. C. Bran derhorst. Burgemeester J der Haar wegen het recht hebben deze be weegbare brug vast te leggen en wat de consequenties daarvan zijn voor de toekomtsige Churchillbrug. De Spoorwegen schreven dat de 'errichte de officiële opening door Rijnzichtbrug er dermate slecht de onthulling van een naambord m'et de deelnemende "kleine zelf standigen". De motor achter dit gebouw is de architect E. Frangenheim, die naast de vormgeving van het gebouw zich dat deze nog geopend kan worden; men dacht over om deze spoorbrug over het Gal gewater vast te leggen. In de com missie vroeg men zich af of de Spoor wegen het recht hebben om op een orden. Na enige discussie besloot men dat eerst de consequenties van het een en ander uigezocht zullen worden; gekeken zal ook worden hoeveel de gemeente aan schadeclaims zou moe ten voldoen als de Churchillbrug een vaste oeververbinding zou worden in nauwelijks verband met de dan gestremde door vaart. Op de verkeerstechnische as pecten van deze brug tussen de Chur- chilllaan en de Dr. Lelylaan, die be doeld is als wfjkontsluiting, ging men vooralsnog niet in. Tot morgennacht kunt duiven zien. Zaterdag en houdt de postduivenverenig in het gebouw van de postduiven vereniging "De Vriendenclub" aan de Anna Paulownastraat een ten toonstelling. Zaterdag van vier uur 's middags tot twaalf uur 's nachts (dat vinden wij een raar tijdstip, maar sinds enige tijd al werkt het Leidsch Dagbblad zonder postdui ven en hebben wij de kijk op dat gebeuren wat verloren) en zondag van 9.30 tot 17.30 uur. De toegang is vrij. Voor de liefhebbers is er zon dag om twee uur bonnenverkoop. Feestmiddag De feestmiddag voor Zoeterwoud- se bejaarden in „Ons Huis" was gisteren bijzonder gezellig. Nadat de bezoekers en bezoeksters hadden genoten van het orgelspel van de heer Elsgeest uit Roelof arendsveen en zang van Trudie Semp werd Suriname Suriname staat zaterdag in de Leidse Waag centraal tijdens een ioto-expositie. Ook wordt in de Waag een serie filmvertoningen ge geven. Het zijn films die zijn ge maakt in Suriname tussen 1961 en 1974. Dc Suriname-dag wordt geor ganiseerd door de educatieve dienst van hdt Rijksmuseum voor Volken kunde. Het filmprogramma ziet er als volgt uit: 11 uur: "Wij Surina- mers" 11.30 uur, "Bosnegerjeugd" en "Rijst", 12 uur "Gevleugelde ver overing" 13.30 "De koninklijke reis in 1965" 14 uur "De gouden zwamp" 14.30 „Journey to Chinale" 15 uur "Laat het wild leven" 15.30 uur "Papieren Nederlandertjes". Robbie Agerbeek Bruna BBL OEGSTGEEST E. J. Roelants, Frans Halslaan 10, telefoon 153747. VOORSCHOTEN F. Koopmans, latteel-de Jongh, Diepenbrocklaan W. Bots. Prof. Aalberselaan 2 Voorhout, telefoon 0252211393. Za terdag na 10 uur en zondag: F. Walen kamp, Dorpstraat 45. telefoon 1,0834. Apotheken 124807; Apotheek Voorschoten, Leidse- weg G6. Voorschoten, telef. 01717-2525 Wijkverpleging LEIDEN Interkruis. Middelweg 38, telefoon 121753. Gezondheidszorg L4013' OEGSTGEEST Intel weg 7. telefoon 154500. VOORSCHOTEN Gezondheids* straat 43. Noordwijkerhout, <025233137. b.g.g. 0171110067. Vrijdag t 45 (gebouw Staalwijk), t Time 7.4511.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open- Soosavond. Ten Ka testraat (speeltulngebouwj, Bejaardensociëteit Humanitas. 24.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider- doende ruimte overbleef voor open baar gebouw als Centrum Kerkwer- ve en was blij met de bouw van pre- iA* miekoopwoningen voor alle inwo- OEGSTGEEST Mede omdat gisteravond in de Oegstgeester raad Haasivijk ter sprake kwam was er een nerscategoriën. Namens de fractie grote publieke belangstelling waaronder alle leerlingen van de zesde klas van de Oudenhof school die op vrse vragen ontstond er verwarring over de te volgen marsroute. Boesjes kwam met een motie ter tafel waar in werd aangedrongen dat de ge meente eerste n globaal plan zou maken van genoemde driehoek. ,Een plan met „tanden" dat de pro vincie er toe zal brengen duidelijk heid te verschaffen of de weg nr. 6 wél of niet doorgaat". Daarna zou men pas met het aanpassen van het huidige plan kunnen beginnen. Van Veen (CDA): "Wij willen di rect beginnen met aanpassen van het huidige plan en daarnaast het globale schetsplan van de hele drie hoek laten ontwerpen". Hij kreeg de VVD méé. Plots begreep men de ver schillen niet meer tussen de motie var Boesjes en wat Van Veen bedoel Uitputtende uitleg volgde. De motie van Boesjes om de zaak "hard" te maken haalde het niet. De PvdA PPR stemde daarop voor het star ten van een globale schets maar te gen het direct beginnen van een nieuw aanpassingsplan. Als Haas wijk weer in procedure komt dan zal het plan voor wat betreft de woning bouw weer "vlek voor vlek" bespro ken worden. G.S. zal met de huidige indeling 70'. sociale woningbouw, 30% vrije sector wel akkoord gaan kon men vernemen. Burgemeester Van Eysinga: "Premieverkoop is de meest voordelige vorm van bouw in de sociale sector, ik heb de indruk dat het in Oegstgeest de doorstro- zal bevorderen". Wethouder en weduwnaars 8 vereldwinkel, 12.30 Willem de Zwijgerlaan. Koningskerk uilavond 7.30l'O uur nam. Stadsgehoorzaal, concert door het totterdams Philh. Orkest, 8.15 uur er, 1 3P3Qr\ Gemeentehuls, Voor; TS :hoten, Raads- 2a Troef, soos-avond 8 uur nam. De Burcht, ledenvergadering PvdA, 8 Clubhuis, uitvoering Cres- in Marltza". 8 uur nam. an de Vergadering van Ge lovigen. L&ngeb-rug 63. lezing "Komt Zaterdag 8—12 uur na gens geopenc groep Imperi Antiekmarkt, 9.30—5 uur t 65. Oegstgeest. sociëteit woners en alleenstaanden lb, wereldwinkel 's mor- Clubhuis. uitvoering Cres- "Grafin Maritza", 8 t Zondag Geversstraat staanden, 812 i tiddelweg 19c, Lelds Poppentl ïlllng, 2.30 uur nan dat de vraag naar koop- of huurt ningen onderzocht zal worden. Voor wat Haaswijk betreft zal men echter in Oegstgeest het "wordt ver volgd" nog geruime tijd horen. Maar desondanks zal het aan de overzijde van het Kanaal toch gaan dagen. Cappellen bas zal zondagmiddag vanaf half drie optreden in Boer derij Meerrust in Warmond. Op 30 november komen de New Orleans Syncopators met o.a. Jan Morks en George Kaatee naar Warmond. Jantje Beton Dé collecte voor het nationaal jeugdfonds "Jantje Beton" heeft in Leiden en Oegstgeest een bedrag van f 11.197.31 opgebracht. Open huis Het Rijksmuseum van Natuurlij ke Historie houdt op 10 dec. weer open huis". Het "open huis" begint precies om 2 uur, ingang Raam- steeg. Voor dit open huis worden al leen kinderen boven de twaalf jaar toegelaten. De jongeren kunnen met begeleiders op 17 december een bezoekje brengen aan het i lefo< Robbie Agerbeek 2.30—5 i Maandag Steenstraat Ito, wereldwinkel, 12.30 6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan. Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 Koord Studio, Oude Rijn 88. avond over Monumentenzorg in Leiden te Noordeinde 2a. Troef, groepen En gels. Naald en Draad, Recht/Onrecht, 8—10 uur nam. Stadhuis, Raadsvergadering. 7.30 u. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Bi dl 10.30—11.30 urthuts 761196, Tulneb ij. 10.3011.30 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdlen; 071-125202. Voor allen die In m heden verkeren Dag en nacht reiken Kool: Drlft- 10.30 -11.30 t 49a, di 11 iwartter: buurthui: aan. tel 761196 Tuinstadwljk: Heren- Affiches, boekomslagen en illus traties van Dick Bruna zijn tot 11 december te zien in de Amrobank aan het Bevrijdingsplein. De Bowling Bond Leiden houdt woensdag 26 november om half ne gen de jaarvergadering in Holiday Inn. Aan de orde zal o.m. komen de verkiezing van een wedstrijdsecreta ris en de organisatie van een kerst toernooi. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.UU20.00 u. Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur Te'efoon 071—130500. Indien in gesprek 071134539 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 35,90 Pe- poft t 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2