Schooljeugd steekt spade in de grond agenda In Jrlaaswijld: 70 procent gesubsidieerde woningen In 74 weinig brandschade foorschotense Admiraal de Ruytersingel gisteren beplant Hulde aan Koekoek - - woe 5_ - PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 19 NOVEMBER 1975 VOORSCHOTEN Schoolkinderen hebben gistermiddag de Admiraal de Ruytersingel beplant met tweehonderdvijftig bo men. Deze week zal de gemeentelijke beplantingsdienst nog ongeveer 4000 struiken in de bermen van de singel poten. WOENSDAG Apothekersdijk 33, Volkshuls. maoie en inschrljv 3.30 uur nam. Wereldwinkel 12.3Ó a.. telefoon 071-122493 c zerlaan, Bejaardensoos Zuid-We Jeugddorp Zuid-West. toegang f 1.— Begijnhof 2. "t Begijnt relaties en sexualltei 7.30—9.30 Vol enthousiasme werd er gistermiddag gewerkt om de bomen de grond in te krijgen. Het planten van bomen is nog steeds een zorgvuldig handwerk dat met veel toewijding moet gebeuren. Om de schooljeugd van het scho lencomplex Noord-Hofland gelegen heid te geven om gistermiddag de bomen voorzichtig in de aarde te zetten, was de beplantingsdienst van de gemeente Voorschoten al dagen te voren bezig om niet alleen de bomen uit te zoekei om de gaten te graven bemesten. Acht kale stammen gin gen de grond in: twee aan de beide uiteinden van de singel en twee Nederlandse vlaggen en verder wa ren er twee voor de Voorschotense I oorstellen aan Oegstgeester raad OEGSTGEEST Het ter bestemmingsplan Haaswijk 70'gesubsidieerde woningen moeten omvatten om goedkeuring van GS te verkrijgen. GS waren van me ning dat Oegstgeest bij het opzetten van het plan te weinig rekening had gehouden met de woningbe hoefte van de Leidse regio. Over het algemeen was men van mening dat het plan Haaswijk voor een verso bering en verdichting in aanmer king kwam. B. en W. hebben laten onderzoe ken of het mogelijk is binnen het bestaande plan 70 pet. gesubsidieer de won;"-* te plegen. Conclusie van de deskundigen is dat dit inderdaad tot de mogelijkheden behoort. Op diverse punten zijn bezuinigingen aangebracht tot een totaal bedrag van f 4.135.300. Op herbestrating kan f 604.000 worden bezuinigd. Bij het oorspronkelijke plan ging men uit van een totale herbestrating na af loop van de woningbouw. Door een goede planning zal het mogelijk zijn slechts gedeeltelijk te herbe- straten. De 4 voetgangerstunneltjes «f 480.000) zullen komen te verval len. De verkeersbrug over het Oegstgsesterkanaal zal uitsluitend OEGSTGEEST De presi dente van het katholiek vo wengilde in Oegstgeest maakt verre reizen. En telkens als zij weer thuiskomt heeft zij haar bagage wel een of andere pop in klederdracht. Zestig pop pen, van de 109 die zij bezit, had zij meegenomen naar Oegstgeester parochiehuis oir de leden van het gilde van laten genieten. voor het wykverkeer worden ge bouwd. waardoor f300.000 bespaard kan worden. De voetgangersbrug ter hoogte van de Hofbrouckerlaan komt te vervallen (f300.000). Op de aankleding van de wijk is eveneens een bedrag ~van f 300.000 bespaard, terwijl voor openbare yerlichting en brandkranen f 128.000 minder kan worden uitgegeven. Met nieuwe ramingen van posten als de prijs stijgingen, onvoorzien renteverlies enz. een totaal aan besparingen van f4.135.300. Uitgaande van een bijna dezelf de bebouwingsdichtheid (verdich ting was niet verplicht) kan men met de gewijzigde opzet 72.05 gesub sidieerde woningen bouwen, (28.57 pet. in de woningwetsector en 43.48 pet. in de premiesector). Vqor de vrije sector blijft dan 27.95 pet. over, Bij de woningwetwoningen is het aantal eengezinswoningen van 100 op 250 gebracht, waardoor het to taal aan woningwetwoningen nu 322 is geworden. De terraswoningen zijn uit de vrije sector genomen en ondergebracht in de premiesector. Het totaal is nu 144. Het aantal flatwoningen is teruggebracht van 143 naar 96. waarbij wordt ge dacht aan flatbouw voor alleen staanden. Het aantal vrije sector- woningen is teruggebracht naar 250. De prijzen van deze woningen zullen komen op 88.000 en 130.000. De gemeenteraadsleden hebben donderdagavond de keus uit vier mogelijkheden. In beroep gaan tegen de beslis sing bij de Kroon: Het plan aanpassen aan dö verlangens van GS en opnieuw in procedure brengen: Terugkeren tot de oude situatie; Niets doen. De agenda voor donderdag ziet er verder als volgt uit: <9 Benoeming mevr. Z. G. Kolkman- Kanis tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Oudenhof- school. Verlening oriderwijskredieten. Wijziging vergoedingsregeling per soneel van de vrijwillige brandweer per 1 augustus 1975. Bestemmingsplan Haaswijk. Verhoging reinigingsrechten. Tarieven sportaccommodaties. Voorziening in de behoefte aan financieringsmiddelen voor het jaar 1976. 0 (Voorbereidings-) kredieten di verse kapitaalswerken. 9 Financiële positie gemeentelijk grondbedrijf. 9 Nota inzake z.g. overhead-kosten van de dienst gemeentewerken. Kredietoverzicht gewone dienst (begroting gemeentewerken) per 1 juli 1975. 9 Overzicht kredieten kapitaal- dienst (begroting gemeentewerken), per 1 augustus 1975. Sekswinkelier op de bon LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag proces-verbaal opge maakt tegen de eigenaar van de sekswinkel aan de Haven wegens overtreding van de bioscoopwet. De politie trad op. omdat er in het open baar filmvoorstellingen werden ge- geyen. Een aantal filmprojectors en enkele films werden in beslag geno- Vernieling in bloemenkas LEIDEN Een Leidse tuinder, heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een kas met chry santen aan de Besjeslaan. Onbeken den hebben in de kas het gaas waar langs de chrysanten groeiden weg getrokken. waardoor een schade van ongeveer zevenduizend gulden zou zijn ontstaan. Burgerlijke stand LEIDEN De Leidse jaarclub „Mainforte", een illuster gezel schapje van Miner va-studenten, heeft gisteren op het Binnen hof boer Koekoek onderscheiden door middel van een lint en een stukje ere-metaal. Het Tweede-Kamerlid kreeg de onder scheiding vanwege de grote verdiensten die hij heeft gehad voor de Nederlandse taal. En hij was daar getuige de foto erg blij mee. Zoals bekend heeft met name de platenindustrie ingezien dat het van groot belang is des Koekoeks taal voor het nageslacht te bewaren. Op de foto reikt de praeses van de jaarclub, Herik Petrie, de onderscheiding uit. vijftig gaten lagen keurig de schop pen. Urenlang was de jeugd zoet met het vastzetten van de bomen. Doel van het geheel: de jeugd be trekken bij de bermbegroeiingen en daardoor vernielingen te voorko men. Wanneer het nog een paar weken een beetje draaglijk weer blijft dan voorspelt de beplantings dienst dat de Admiraal de Ruyter- laar ook singel volgend jaar een iets groener alvast te aanblik zal geven te meer daar de gistermiddag geplante bomen van behoorlijk formaat zijn. De 4000 kleinere struiken zullen gemakke lijker "aanslaan" zoals dat in vak termen heet. Binnenkort zullen tevens de tech nische moeilijkheden bij de aanslui ting van de Admiraal de Ruytersin gel aan de Van Beethovenlaan ver holpen zijn. Direct nadat de offi ciële opening plaats had gevonden veertien dagen geleden, werd deze veertien dagen geleden, werd deze aansluiting weer opgebroken en eni ge vluchtheuvels verlegd. Het blijft een moeilijk te nemen viersprong De RuytersingelVan Beethoven- laanMozartlaan. Door de aanwe zige dienweg bij de Van Beethoven- laan wordt het een dubbele vier sprong met voorlopig allemaal ge lijkwaardige wegen. Enthousiast concert van Zingt den Heere ZOETERWOUDE Het eerste concert dat de Chr. Gemengde Zang vereniging "Zingt den Heere" onder leiding vanzijn nieuwe dirigent Wim de Ru gaf trok grote belangstelling. De N.H. Dorpskerk was tot de laat ste plaats bezet. Dit eeuwenoude ge bouw met zijn bijzondere acoustiek leent zich erg goed voor een derge lijk gebeuren. Met veel enthousiasme werd er ge zongen waarbij Wim de Ru kon re kenen op de steun varn uitstekende solisten. Daarbij was er erg veel be wondering voor de jonge sopraan Margreet Roest. Met name de ar'a "Lasst uns singen von der Gnade des Herrn" uit Paulus van Men delssohn maakte veel indruk. Bij een gedeelte uit "Die Schöpfune" solieer- de de tenor André van der Zon en de bas Peter Siereveld. Het geheel werd begeleid door organist Richard Ram die ook een drietal keren als solist optrad. Als er bij dit fijne mu ziekfeest dan toch nog een kritische noot moet betreft dit de onderbezet ting van de herenpartijen maar dit kan men 't koor niet verwijten, hoog stens hen die over een goede stem beschikken en zich nog niet aanslo ten. Na een Koraalvoorspel van Max Reger vormde het welbekende Halleluja een machtige afsluit'ng waarvoor de toehoorders erg veel waardering hadden. J. A. G. v. d. GEEST LEIDERDORP In het Leider- dorpse Trefpunt, Eikenlaan wordt morgenmiddag van 26 uur een ba zaar gehouden. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor het orgel fonds van de hervormde gemeente in Leiderdorp. Zuiderkerk, litieke scholingscursus Bezwaarschriften De Vliethorst. Voorschoten, Cornmis ■ie Sport en Recreatie. 8 uur nam. LAK-Theater, "Hoogste verdieping DONDERDAG Zoeken Praten Baak, Janna, d. 87 Jr. geh. ge'w. Vanavond wordt er in het gebouw van "Augustinus", Rapenburg 24, een avond gehouden over buitenland se werknemers. Er zal een inleiding worden gehouden, er zullen dia's wor den vertoond en er zal kunnen wor den gediscussieerd. Aan de avond wordt meegewerkt door de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers Rijn en Lek, het NW, de werkgroep buitenlandse arbeiders en de huis vrouwen taallesdienst Merenwijk. De avond begint om acht uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. den gevormd en verspreid?" Dat vraagt zich namens het bestuur se cretaris Wetselaar af. Dr. Bas zal vanavond het verlossnde atnordot vanavond het verlossende antwoord geven. Overigens zijn er ook aller lei bloemschikcursussen te volgen bij de afdeling Leiden en omstreken van bovengenoemde Mij. Het secre tariaat vertelt u meer: Vijf Meiiaan 37, telefoon 149163. Schoolkinderen uit Wassenaar gaan een bezoekje brengen aan het Haaer- se Gemeentemuseum, of aan de Haagse Artoteek (waar je kunst kunt lenen, zoals boeken in een bi bliotheek). Daar mogen ze vier kunstwerken uitzoeken van heden daagse beeldende kunstenaars. Die kunstwerken komen dan in hun school te staan of te hangen. Het gaat om werken van voornamelijk Haagse kunstenaars. Zaten wij nog maar op school Kijken Help! Luisteren ZOETERWOUDE Er is in 1974 in Zoeterwoude zeer wein;g brand schade gewest. Dat blijkt uit de jaarcijfers van ce Onderlinge Brand waarborg Mij. De schadeuitkeringen bedroegen slechs f 2.611,68 wat f 500 meer is dan in 1973. Dit resulteerde in een voordelig saldo van f8.628.48, ruim vijfduizend gulden meer dan in het voorafgaan de jaar. De cijfers zullen aan de or de komen tijdens de jaarvergadering die in het Don Boscohuis wordt ge houden. Het zal de eerste zijn onder voorzitterschap van de heer M.M. Berg die vorig jaar de heer L. Droogh opvolgde. De aftredende bestuursleden A. J. v. Bennekom, S-J. v.d. Salm en N.J. v. Schie zijn allen herkiesbaar. U kunt vanavond natuurlijk ook naar de lezing van dr. Bas over vorm en functie van paddestoelen. Het gaat uit van de Kon. Ned. Mij- voor Tuinbouw en Plantkunde en vindt plaats in het Rijksherbarium. Schelpenkade 6. "Kunnen we de veelheid van vormen bij paddestoe len beter begrijpen als we meer we ten van de wijze waarop sporen wor- Morgenavond kunt u terecht in de Waag. Daar is dan een gratis ten toonstelling over Suriname met fo to's en voorwerpen van de verschil lende bevolkingsgroepen. Een dia- klankbeeld zet uiteen hoe de bevol king tot stand is gekomen. Van ze ven tot negen Uur kunt u er morgen avond terecht. Zeggen Het contactblad van Meerburg vermeldt tal van aktiviteiten voor de winter in het clubhuis Klein Ma- tilo aan de Za&nstraat 126. Ga eens kijken. Moeders worden opgeroepen de kinderen te helpen met het over steken van de Hoge Rijndijk. Meldt u bij mevrouw Schroder, Spaarne- straat 44. (U h&eft er geen idee van welke hin dernissen genomen moeten worden door ons cm dit stukje tot stand te brengen. De schrijfmachines wor den onder onze handen weggegrist. Ach, hoe druilerig is het najaar!) Baptisten_ Nieuwe Rijn 20 a Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC 8 10.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30 Pieterskerkstraat 1. Werkgr. Dienst- ït. kantine Clos ruilavond Philatelica Noordeinde 2 a. Troef, groepen Kok-en meentehuis. Oegstgees j. Raadsvt ring 7.30 idhuis. Cc ie. Samen en Commissie Ruimtelijke Ordening e Openbare Werken, 8 uur nam. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouw' lorpstr; KoolDrlft- Tuinstadwijk; Heren- Dierenhulpdienst -vogels e.d in Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag- Apotheken der apotheken in de regio Leiden nomen van 14 nov. tot! Apotheek Centraal, straat i±. tel 120552; Apotheek I Lijtweg 4. Oegstgeest. tel 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland. Thorbecke- en zondagsdi; irgenomen \pothe 120552; Apotheek Bek< zaterdag oord-Hofl weg 3. tel. 071-762877. Leidse Rechtswinkel n-i° ii—1 36 vrij Morsw»g do. 79 uur nam Gespreksa vonden OespreksavondeD Baha-1 schap Wo 8 uur nam Ki 11. Oegstgeeït vr 8.15 uur i 12- 6 i Moederhulp Bureau Moederhulp fnlet-gehuwrie- moederzorg), Terweepark 2. cel. 151068, met .J Schra.mn imartsch werkster). 133921 en 761944 Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. Urlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Moeders voor moeders Mevr Zr E JansenNtemever Hof- dijck 32 Oegstgeest tel 071-153652. Middelweg 4 (bij Hoogl Kerk) Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr 126385 Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m.. u er iets over kunt zeggen, moet u volgende week dinsdagaovnd om 8 uur naar SSR, Hogewoerd 108: 't. Begijntje vertoont daar drie fi'lms waarna er gelegenheid is tot discus sie. Iedereen is welkom. SOS-dienst Telefonische hulpdienst: Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- 'eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- en ma. dl en woe 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Centrum voor intermenselijke be- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.0U20.00 u. Zaterdag van 16 00—18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien In gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement I 35,90 PeT post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschryving geeD ad ministratie- eD incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2