Voorschotens KVB-gebouw voorziet in een behoefte Wassenaars vuil mag niet meer in dozen en pakken Meer goedkope vrije sectorhuizen gebouwd Kwaliteit van de boerenkaas leed niet onder de warme zomer BEOEFENAREN VAN "VRIJE BEROEPEN" IN EEN GEBOUW VOORSCHOTEN De burgemeester van Voorschoten, dr. J. van der Haar, zal a.s. donderdag een uniek gebouw officieel openen. Het is het aan de Beethovenlaan gelegen KVB, oftewel Kantoorgebouw Vrije Beroepen. Het unieke van het KVB is, dat een aantal beoefenaren van zg. vrije beroepen in hetzelfde gebouw zijn gaan zitten. Tot nu toe zijn er elf gevestigd, en er is ruimte voor nóg drie gegadigden. ningen alleen te verwezenlijken in de vrije sector. P.v.d.A.-raadslid Be- zemer vroég hoeveel „goedkopere" vrije-sector woningen kosten. Rond de f 140.000,aldus wethouder Drenth. Het is een geringe dichting van het „gat" dat er ligt tussen de woningen in de prijsklasse f 120.000, en f 170.000, maar in ieder geval beter dan het geweest is. Of er een houten of ijzeren brug over de singel bij de Gallaslaan komt leverde niet veel problemen op. PCG-er Hekkelman had de onder houdskosten niet "in de stukken ge vonden die handelde over deze brug die de kerkgangers van het splin ternieuwe kerkje van „De Menswor ding" gemakkelijk moest maken de kerk te bereiken. Er komt een hou ten brug die in onderhoud goedko per is dan een ijzeren, aldus Engbert Drenth. Hij voldoet aan alle ver keerstechnische eisen. Zelfs vracht wagens kunnen er overheen. KVP-er Tieken, nadat hij hoorde dat er nog verschillende bruggen in Leiderdorp gepland zijn: Verdient het geen voorkeur alle bruggen tegelijk aan te besteden? Dat leek hem goedko per. Wethouder Drenth: Dat is niet het geval. echtparen die samen wat plezierigs wil endoen' kunnen op dinsdagavond (18 en 25 november en 2 december) terecht voor een cursus "koud email- Ie"; of op woensdagavond (19 en 26 november en 2 december) voor een cursus "werken met droogbloemen". Het ene kost drieënhalve gulden per avond, het andere vijf gulen. Het be gint om half negen. Overigens is Koord ieidere werkdag van vier tot zes en van half acht tot elf uur open. De cursus begunt vanavond al want vandaag is het. de achttiende. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Apotheken der apotheken wordt "waargenoi Oegstgeest, tel. 155482. levens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland. Thorbecke- weg 3. tel. 071-762877. Leidse Rechtswinkel dienstencentrum Van Hogendorpstraal 36 vrij. 79 uur nam.. Mlerennesl Morsweg do. 79 uur nam Cespreksavonden OespreksavondeD Baha-1 gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedvlaat 11 Oegsteeejt vr 8.15 uur nam Pr«fl Her.rlrüro'anrsnpr) 25 (.elderdoro Onderwijswinkel. Soplastraat 36. tel Moederhulp Burt Moi ■hulp nlet-gehuwde- rk 2. tel. 151063, itsch werkster moederzorg), Terweepark 2, tel. 151063, mei J Schram a v 133921 en 761944 Weduwe en weduwnaars Adviesbureau telefoon (na 18 uur) 761112. Moeders voor moeders Mevr Zr E lansenNlemeve dijck 32 Oegstgeest tel 071- Middelweg 4 (bij Hoogl. Kerk) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Burgerlijke stand agenda sche. Fabian, z. v. J. W. Beek ei J. Kruithof. Arjan L„ z. v. W. L. T. Brussee. Bas. v. A. J. "van Dijk en P. L. M v. Poel. Arjan, z. v. F E. van Olst A M v. d. Heuvel, Marcellina. d. W. G. Franse en J. C. Ruytenbeek. OndertrouwdR. E. Rookus en DINSDAG Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bui eau voor Levens- en Gezinsvragen 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38. spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30 —8.30 uur nam. Meij van Streefkerkstraat 48, infor matieavond. Baha'l Gemeenschap. 8 Oude Rijn 20a, Vrouwencafé. 91 u Breehuys. Breestraat 19. Ouderen- soos. 2—4.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30 ;rdorp, Commis- ,er. T. de Heer, 76 Jr. geh. gew. m. r. Langeveld. LEIDEN Geboren: Astrid Joan- ïa d. v. H. E. IJssennagger Jack Chandu spreekt i Commissie Economische J. M. Turk. Guido Pe- Overleden: J. L. de Wit 76 Jr. man. M. Hiilebrand 71 Jr. echtg. v. W. H. Phlllppo, M. Slobbe 95 jr. WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen stamden. 812 uur nam. Kennedy-laan 11, Oegstgeest, lnfo- matleavond Baha'i Gemeenschap. 8 Apothekersdijk 33. Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs. 2 Steenstraat 1 b. Wereldwinkel 12.30 Breehuys. Breestraat 19. kinderclub 1012 jarigen. 45 i St. Nicolcicis 22 november in Oegstgeest OEGSTGEEST St. Nicolaas zal op zaterdag 22 november voor hij naar Leiderdorp gaat, eerst Oegstgeest bezoeken. Hij is uit genodigd door het Winkelcentrum „Lange Voort".- De goedheiligman zal 's morgens tegen half elf met zijn stoomboot afmeren bij de haven aan de President Kennedylaan en vandaar per rijtuig een korte rij toer maken naar de Lange Voort, waar hij officieel door wethouder Gmelich Meyling zal worden ont- Baptistenge: vangen. Middelweg 4. Architecten-informa- itruni 'Rijnland" 7 telefoon 071-122493 overige .32618. Ontmoetingscentrum, hoek tiecentrum "Rijnland" 7.309.30 nam., telefoc gen 132618. Ontmoette zerlaan. Bejaardensoos Zuid-West 2.30 De Overdekte, gehandicapten 89 u. Jeugddorp Zuid-West. 15 uur nana toegang f 1,— Begijnhof 2, t Begijntje", praathuis -relaties en sexualiteit, do. van 1 .309.30 uur nam., te- scholinj 9.30—11.30 uur vm. Gemeentehuls, Leiderdorp. Com missie Beroep- en Bezwaarschriften 8 De Vliethorst, Voorschoten. Commis sie Sport e>n Recreatie. 8 uur nam. LAK-Theater, "Hoogste verdieping" DONDERDAG CHU vergadert VALKENBURG De Christelijk Historische kiesvereniging Valken burg honudt donderdavond 8.15 u een ledenvergadering in de Kerkzaal van de Ned. Herv. Gemeente. Tij dens deze vergadering gakt men o.a. spreken over: Situatie A.R.- C.H.U. Nieuwe Rijn 20 a Theehuis van de -*?idse Werkgroep Homofilie/COC 8 10.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30 Pieterskerkstraat 1, Werkgr. Dlenst- .veigeren, 810 uur nam. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos mi Leembruggen, ruilavond Philatellca nde 2 a. Troef, groepen Koken Jazzballet, 910 Gemeentehuis. Oegstgi gadering 7.30 uur Stadhuis. Commissie Onderwijs, R1*- eatie. Samenlevingsopbouw en Spoil Commissie Ruimtelijke Ordening er Openbare Initiatiefnemer tot deze opzet en ontwerper van het gebouw (dat ei gendom its van het pensioenfonds van Van Gelder Papier) is de 47- Jarige Voorschotense architect ing. E.C. Frangenheim. "In Voorschoten is een groot aan tal beoefenaren van vrije beroepen gevestigd", zegt - de heer Frangen heim. "waarvan een aantal uitza gen naar een wat grotere ruimte, vooral degenen die hun bedrijf tot voor kort thuis uitoefenden". Moeilijkheid "De moeilijkheid voor die mensen ls echter, dat er bijvoorbeeld in Den Duinzicht-school WASSENAAR Inwoners van Wassenaar mogen hun huisvuil niet meer in dozen en pakken aanbie den. De gemeentelijke reinigings dienst zal alleen nog maar vuilnis in plastic zakken meenemen en vuil nisemmers legen. Dit is het gevolg van de wijziging van een aantal bepalingen van de politie-verordening, waartoe de raad van Wassenaar gisteravond op voor stel van B. en W. besloot. Ook werd besloten om de service aan het pu bliek wat uit te breiden door in be paalde gedeelten van de gemeente enkele containers neer te zetten. In de vergadering van gisteren, wérd verder vrij veel tijd besteed aan de behandeling van een aantal sub- VOORSCHOTEN Op dinsdag 25 november 1975, 20.00 uur zal in het gemeentehuis een openbare ver gadering van de commissie voor welzijn en onderwijs worden gehou den. VOORSCHOTEN Op woens- aag, 19 november zal om 8.00 uur, in het Restaurant van Sporthal 'De Vliethorst", een openbare vergade ring worden gehouden van de func tionele commissie voor sport en re creatie. Inbraak in schoolgebouw LEIDEN In het afgelopen week einde is ingebroken in de Dr. Van Voorthuysenschool aan de Marnix- straat. Ontvreemd werden 'n cassette recorder en een elektrische naaima chine met een gezamenlijke waarde van f 1200,- Men is het schoolge bouw binnengekomen door het stuk- Gehandicapte ruiters krijgen f 200,- OEGSTGEEST De opbrengst van de afgelopen Judodemonstraties van Judoschool De Vries kwam deze keer ten goede aan de Stichting Paardrijden voor Gehandicapten in Leiden en omgeving. Uit handen van de heren Van Doorn en Barends nam burgemeester Van Eysinga 1200,in ontvangst. Haag of Leiden geen kleine kantoor ruimten, laten we zeggen vanaf 50 m2, te huur zijn. Als je daar wilt huren, moet je minstens 200 m2 huren, en dat is te veel en te duur voor de meeste beoefenaren van vrije beroepen, die over het alge meen maar een klein kantoor heb ben", zegt de heer Frangenheim. "Hier in dit gebouw is er wel de mogelijkheid om zo'n kleine opper vlakte te huren." Een ander groot voordeel van het nieuwe kantoorgebouw is volgens de architect (die er uiteraard zelf ook zijn kantoor gevestigd heeft), dat de huurders in het gebouw een re presentatie hebben, die op het ni veau van een g"root bedrijf ligt. Zo beschikken alle huurders bijvoorbeeld over een colleotieve receptie. Tideman voor Toerisme en Horeca, Advocatenkantoor mr. Sj. Tadema, mr. E. van der Wilk en mr. Tismeer, Architectenbureau ing. E. C. Fran genheim, arch. N. A. G., Huisartsen praktijk mevr. S. M. Platteel-de Jongh. Hollandsche Betonit BV, Si- pox Chemie BV, E. S. B. Europe BV (batterijen en accu's). Schott Hol land BV idealer 3M Company) XM Inc. World Trade en Grill-Bodega "Chopin". Tenslotte is er het Type en Ad ministratiebureau "Adegeest", dat niet alleen het beheer van het ge- Donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kage- straat, Zweilandlaan, v. Swietenstr., Paljerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slinge- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat. Fagelstraat, Ledenberchstraat. Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan. Mezenstraat, Vinkenstraat- Lijster straat, Roodborststraat, Merelstraat W assenaarseweg .Leeuwerikstraat. Stationsweg. Paviljoenshof. Sta tionsplein, Morssingel. Pesthulslaan. iet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat, Pres Steynstraat Transvaalkade en hof Joubert- straat, Womarantstraat, v d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat. de Wettstraat, Reitzstraat, de ia Reystraat, Pretoriusstraat Vrijdag Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat. Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen- straat, Pioenhof, Lindestraat, Rese dastraat, P. de la Courtstraat. Ko- ningirmelaan, Acacialaan, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat. Zoeterwoud- sesingel (van Herenstraat tot Lam- menschansweg) Schelpenkade Andries Scüotkade Leuvenstraat. Gerrit van der Laan straat. Leeuwkenstraat. Valdez- straat, Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstraat. 3 Octoberstraat. Dui- cenruststraat. Kastanjekade. Mei- doornstraat, Hyacinthenstraat. Se ringenstraat. Daliastraat. Anjelier straat. Kunst I Het Algemeen Christen Koor be staat deze maand tien jaar en geeft ter gelegenheid van dit heuglijke decennium een uitvoering in de Bethlehemkerk op zondag 23 novem ber. Het koor kampt trouwens met een ernstig gebrek aan mannelijke zangers. Een wervingscampagne van twee maanden geleden heeft geen enkel resultaat gehad, en nu roept het koor alsnog belangstellenden op om zich bij het gezelschap aan te sluiten. Twijfelaars kunnen met het koor kennismaken tijdens de weke lijkse repetieti-avond van 7 tot 8 uur elke vrijdagavond in het zaal tje achter de Bethlehemkerk aam de Driftstraat. bouw verzorgt, maaro.m. ook de agenda bijhoudt van de in het ge bouw verzorgt, maar o.m. ook de soorten typewerk verzorgt yoor mensen in en buiten het gebouw. Daar kan ook gebruik worden ge maakt van een fotocopieer-appa- LEI DERDORP De commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken vergaderde gisteravond o.l.v. wethouder E. Drenth. Besproken werd het voorstel om het aantal on gesubsidieerde woningen in de koopsector in Voorhof-Noord te ver anderen. Namens de VVD-fractie had het raadslid Dop in een brief de vraag gesteld of een aantal dure pre mie-koopwoningen kan worden over geheveld naar de vrije sector en wel op een zodanige wijze, dat de .toe komstige bewoners van die woningen nog wel in aanmerking kunnen ko men voor een gemeente-garantie. De commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken besloot, op voor stel van de directeur van gemeente bedrijven het aantal te bouwen vrije sectorwoningen van blok 63 te wijzi gen zodat er goedkopere woningen in dit blok zullen worden gebouwd. Het aantal goedkopere vrije-sector woningen zal derhalve komen te liggen tussen de 6 en 13 voor dit blok. Verder zijn er in Voorhof Noord nog 12 woningen in de goedkopere vrije-sector. Deze woningen vormen een onderdeel van de blokken met premie-sector woningen. Om bouw technische redenen zijn deze wo- ÜÉIÈ Kunst II De Leidse Muziek- en operettever enging "Crescendo" brengt op vrij dag- en zaterdagavond in het Anto- niusclubhuis en operette "Grafin Ma- ritza" van Kalman. Dirigent Van Strien heeft de muziek aangepast aan de bezetting van het oi'kest van "Crescendo. Ria Ville vertolkt de rol van Grafin Maritza. Henk de Marie de rol van Tassilo. Na afloop is e'r een groot bal. En dat allemaal voor vijf gulden. Koord In Koord, Oude Rijn 88. probe ren ze een "huiskamerachtige om geving" te scheppen. 'Kamerbewo- ners/sters, alleeniwonenden, doch. ook Kunst III Bent u al aan het rijmen gesla gen? Om je £an het rijmen te wa gen is heel wat moed en kennis ver eist. oHe vaak denk je niet: och had ik maar een lijst waarop een paar honderd rijmwoorden staan dan zou het heel wat makkelijker gaan! En jawel: uw kruidenier van A en O geeft bij uw boodschappen die lijst cadeau. Het is reclame en commer cie, maar wellicht toch ook ee'n tip voor mensen, die het rijm niet kun nen vatten en zich dan af moeten matten op kreupelrijm en op maat tot je niet meer begrijpt wat er staat. Ach. wat ons betreft: het gaat.... (ad infinitum)'. DINSDAG 18 NOVEMBER 1975 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad, Gerecht 10. woe 56 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36, ma. 10.30 -11.30 u v.m. Kool: Drift- straat 49a. dl 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswiik. To paaslaan. tel 761196. woe. 10.00 11.00 uur vm. Tuinstadwijk: Heren straat 45. vrij. 10.30—11.30 uur vm. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voo? hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d ln de gemeenten Leiden en Leiderdorp Da£ en nacht bereikbaar: telef 134687 Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Teleloon: 071—144941 Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag vaD 16.00-18.00 uur re'efoon 071—130500 IndieD in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement 1 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- eD Incassokosten. op 9 december officieel geopend OEGSTGEEST De nieuwe ze- ventien-klassige R.K. I.V.O.-school Duinzicht zal op 9 december a.s. of ficieel worden geopend. De school die tevens een tweetal gymnastiek lokalen telt, krijgt een ingang aan de Wijttenbachweg. Hiermee zal een einde komen aan het pendelen van de leerlingen tussen Duinzicht en het oude schoolgebouw van het Rijn lands Lyceum aan de M.H. Tromp- laan. Laatstgenoemd gebouw zal na ingebruikneming van de nieuwe school zo snel mogelijk worden ge sloopt om ruimte te maken voor de bouw van bejaardenwoningen. OEGSTGEEST Voorafgaande aan de raadszitting donderdagavond wordt er donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur een openbare commis sievergadering gehouden ter voorbe spreking van de begrotingsbehande- Behoefte Dat het kantoorgebouw in een be hoefte voorziet, blijkt wel uit het feit dat het een paar maanden na de voltooiing al vrijwel vol zit. Reden voor de eigenaar om ook in een aan tal andere plaatsen een dergelijk ge bouw neer te zetten. "Bij het pen sioenfonds van Van Gelder stond men eerst nogal huiverig tegenover ons plan", zegt de heer Frangen heim, "men dacht dat er geen be hoefte aan zou zijn. Maar nu zijn ze wel gewonnen voor het idee.* Op het ogenblik wordt er hard ge werkt aan de inrichting van de zg. grill-bodega, die op de parterre van het gebouw gevestigd wordt. Dit ho- reca-bedrijf is aangetrokken om het gebouw mede een maatschappelijke functie te geven, in de woonwijk, waarin 'het li^t. Bovendien kun nen de in het gebouw gevestigde kantoren er hun cliënten ontvangen. In het Voorschotense KVB. waar op het ogenblik ongeveer 50 mensen werken, zijn de volgende bedrijven gevestigd: Agenturenfirma in metaalwaren: J. A. van den Broek, Adviesbureau sidieverzoeken. Op voorstel van de heer G. J. Gordijn (PPR), die voor het laatst als raadslid optrad, werd besloten de Leidse rechtswinkel een subsidie toe te kennen van f 2,50 voor elk advies aan een Wassenaarse in gezetene. met een maximum van f 500 per jaar. Een pleidooi van de heer C. Kel der (Werkend Wassenaar) had tot resultaat, dat het subsidiebedrag aan bejaardenorganisaties wordt ver hoogd van 35 cent tot 50 cent per lid per jaar. Bij de begrotingswijzigingen kende de raad stilzwijgend een extra sub sidie van 10.000 gulden toe aan d muziekvereniging Excelsior, die dit jaar 75 jaar bestaat. Na enige discussie werd verder een krediet van 40.000 gulden beschik baar gesteld voor de aanleg van een speelplaats aan de Dr. Mansveltka- de. Ook stemde de raad in met enigs zins gewijzigde regeling voor de ver pachting van het parkeerterrein bij de Wassenaarse Slag. Voortaan zal op het terrein in de maanden ja nuari, februari, november en de cember gratis geparkeerd mogen worden. Alleen op zaterdag en zon dag is een parkeergeld van een gul den verschuldigd. ZOETERWOUDE „Met angst gaan we naar keuringen als deze toe na de warme zomer". Dat zei ir, D. Rozenboom gisteravond aan het begin van de prijsuitreiking op de jaarlijkse kaasdag van de Zoete'rwoudse zelfkazers. Zijn vrees bleek ongegrond want hoe- wea het gemiddeld aantal punten even lager lag dan vorig jaar, was de kaas van een uitstekende kwa liteit. Sterker nog: de belegen kaas die was aangeboden was Juist in de warmste periode van de zomer gemaakt maar werd bereid is volgens de conventionele methode, integendeel. Dit alles resulteert in een voor treffelijke prijs welke een record hoogte bereikt. Er was t.o.v. de fabriekskaas zelfs een prijsver schil dat veelal meer dan twee gulden bedroeg, aldus de heer De Vries, voorzitter van de Bond van Kaasproducenten. Er werd voor het eerst ook wei- boter gekeurd. Hier werd twee keer het predikaat zeer goed ver leend. Bij de kaaswinnaars was er een opvallend debuut van de heer toch nog hoger gewaardeerd dan de Jonge kaas. Om tot dit 'resultaat te komen wordit er van de bereiders of meestal bereidsters een grote zorgvuldigheid geëist. Jurylid Joh. Nusselder, die sa men met h". Rozenboom en de kaashandelaar Van Vliet, de in zendingen had beoordeeld ging daarop nader in aan de hand van zijn bevindingen. De dagkaasin- stallatie begint steeds meer veld te winnen. Meer dan 50% van de ingezonden kazen waren hiervan afkomstig. De kwaliteit behoeft niet onder te doen voor die welke en mevrouw Onderwater-v. d. Poel. die pas dit jaar met de pro- duktie zijn begonnen en 2 maal een eerste prijs veroverden. Inzenders le soort Jonge kaas: J. G. Captein 95 pnt.; A. W. Paar- dekooper 94 junt; C. Onderwater 93 pnt. Inzenders le soort belegen kaas: Mevrouw J. P. Versteegen-Vink 95 pnt.; Q. H. Onderwater 93 pnt.: J. G. Oaptein 93 pnt.; C. Onderwater 90 pnt.: Gebr. v. d. Hulst. Leiden 90 pnt. le soort Weiboter: A. W. Paardekooper 95 pnt; W. Rijnsburger 90 pnt.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2