en-Deur-werk steeds sprïn Instituut in Driebergen dertig jaar Pilaster gaf plankje prijs Cliina-week Staal wijk Besluit kerncentrale niet voor '77 nodig Fighting Mack komt terug in de boksring Sur maamse staten behandelen rijkswet Migs met Russische piloten voor Syrië DINSDAG 18 NOVEMBER 1975 Als eind november hst instituut Kerk en Wereld in Driebergen zijn zesde lustrum viert, gebeurt dat niet met veel fanfare. Een tweetal lus- trumberaden is voorbereid, waarvan een uitgewerkt verslag op de markt zal komen. Binnen de kring van Kerk en Wereld zal er naast een feeste lijke zaterdagmiddag en -avond een verdere bezinning plaats hebben op de toekomst van het instituut met zijn verrschillende werkvormen. Het was in het vredesjaar 1945 dat De Horst in Driebergen van pri- vé-buitenplaats tot we'rkplaats voor velen werd, dankzij het visioen van een andere kerk en een andere we reld dat mensen als Eykman, Krae- mer, Banning en Pop- nu allen over leden - door die oorlogsjaren heen voor ogen hadden. Zo begon Kerk en Wereld als op leidingscentrum. van Wika's (werkers in kerkelijke arbeid), als vormings centrum èn denk- en werkcentrum voor evangelisatie-arbeid in ons land. De opzet was (in de terminologie van 1945: "opleiding van beroepskrach ten (in de kerkelijke en wereldlijke functies) plaatsing en begeleiding van deze werkers, scholing en vor ming van mensen met beroepsoplei ding, vorming van ambtsdragers en gemeenteleden, ontmoeting en ge sprek met onkerkelijken, dienstbetoon aan de'arbeid ter verbreiding van 't evangelie, doorwerking van Gods be loften en geboden in de samenle ving met name in de wereld van de industrie en vakvereniging". Bovendien was van het begin af de richting van het nieuwe insti tuut a post ola ir-oecum enisch inter nationaal. De verwerkelijking van deze op zet had plaats door de wika-arbeid over het gehele land en daarbuiten, en vele en veelsoortige conferenties 'vooral ten dienste van gemeente vorming beroepsgroepen en interna tionale en oekumenische verhoudin gen). Voorts werd van Driebergen uit sinds 1948 het blad Open Deur uitgegeven en plaatselijk T)nen-Deur- werk begelid. Het experimentele karakter was typerend bij veel akti- viteiten. Initiatieven In de loop der Jaren zijn op initia tief van Kerk en Wereld, soms sa men met een partner, nogal wat in stellingen tot stand gekomen. In 1952 werd het rekreatiecentrum Het Grote Bos opgericht; de lokale stichting werd in 1960 omgezet in een landelijke. In 1953 richtten Kerk en Wereld en de Algemene Diakonale Raad de stichting School voor maatschap pelijk Werk op; deze is uitgegroeid tot de huidige (zelfstandige) akade- mie De Horst. In 1957 besloot Kerk en Wereld tot de stichting van het Instituut Vormingswerk voor het Bedrijfsle ven (IVB)in 1963 werd dit een parauniversitaiir instituut, waarna dit later weer samenwerkingsvormen is aangegaan met het Instituut Nor men en Waarden, gevestigd i het Dr. W. A. Visser 't Hooft centrum te Rotterdam. De Werkgroep-2000 was een ge zamenlijk initiatief van De Horstink (Amersfoort) en Kerk en Wereld. Het in 1945 gestichte Sociologisch Instiuut werd later van Kerk en We reld losgemaakt, en in 1967 opgehe- Nieuwe elementen Als men de situatie van Keix en Wereld nu - 30 jaar na de oprich ting - beziet, is er veel veranderd. Uiteraard. Men verzwijgt niet dat ook de vulling van de apostolaire op dracht van het instituut in diskus- sie is. De werksoorten zijn echter hetzelfde gebleven. Het vormingswerk in internaats- verband is gesplitst in vier sekto ren, t.w. arbeidsvraagstukken, ge zondheidzorg, kerk en samenleving, onderwijs/ sociale beroepen, terwijl één team de Christelijke vereniging van ziekenhuizen en Diakonessenhui- zen adviseert en begeleidt. Op het gebied van evangelisatie participeert Kerk en Wereld in het hervormd evangelisatorisch beraad. Het Open-Deurwerk is nog steeds springlevend. Rond het blad (sinds 1972 een maandblad) zijn er kontak ten met enkele duizenden vrijwilli gers, is er vakantiewerk en de aktie Handje Hulp. Ten aanzien van de publikaties zijn eveneens verschuivingen opge treden. Naast Open Deur is er het me dewerkersblad BIJ. De redactie van de boekenserie Oekumene wordt van Kerk en Wereld uitgevoerd. De oe kumenische en internationale kon takten mogen niet meer zo talrijk veelzijdig zijn, nog steeds zijn het stituut. Nieuwe taken zijn o.m.: 1. voort gezette opleiding voor personeels werk (VOVP), een nieuw type cur sus gegroeid uit de reeds bestaande nascholingscursussen voor personeels- werkers; 2: vervolg van de in 1973 begonnen beraden onder de titel 'Reflecties op de toekomst', in sa menwerking met de Sectie Sociale Vragen van de Raad van Kerken in Nederland; 3. Nauwe samenwerking met de redactie en uitgever van het maandblad Wending. Samenwerking met andere ker ken, organen en instanties is een wezenlijke zaak in al het werk van Kerk en Wereld. Jammer dat de ge zamenlijke opzet van het Oecume nisch Aktiecentrum (OAC) niet houdbaar bleek. Daarentegen biedt het op gang gekomen overleg tussen Kerk en Wereld met de Cen trale voor Vormingswerk/HVD, de Raad voor de Catechese en de Raad voor de zaken van kerk en school nieuwe perspectieven. Dit zal hopelijk leiden tot een nauwe sa menwerking bij de toerusting van 0> Ter afsluiting van de herdenking van het 400-jarig bestaan van de Evangelisch-Lutherse Gemeente in Bodegraven is er morgenavond om 8 uur in de Lutherse kerk aldaar een concert door het Utrechts Motetge- zelschap olv dr. Willem Mudde. De plaatselijke organist, de heer J. van Es. zal voor de begeleiding zorgen, 6 D'e bisschop van Rotterdam, mgr. A Simonis heeft de pastorale werkers van zijn bisdom geschreven dat hij met hen wil praten over de bas'srre geling voor pastorale werkers. Op de i rde 1 van de 7 Nederlandse bisschoppen deze regeling goed voor een periode van dri'a jaar. Mgr. Gijsen, die niet aanwezig kon zijn. diende zijn bezwa ren schriftelijk in. Mgr. Simonis zei, dat hij nog op enige punten helder heid wenst en daarom zijn goedkeu ring uitstelde Volgens de pastorale werkers zelf gaat het over het func tioneren van leken in de liturgie. Mgr Simonis zegt met nadruk dat het in elk geval niet gaat over de rechts positieregeling van de pastorale wer- De stichting Bcdrijfsaposlolaat Nederland is tot de conclusie geko men, dat het bedrijfsapostolaat ook een taak heeft bij het bestrijden van gevoelens van vereenzaming en ver vreemding van werklozen. Die hulp moet erop gericht zijn, de werkloze niet het gevoel te geven, dat hij een parasiet is. De mens moet zo toe gerust worden, dat hij de onzekerheid aankan. De maatschappij moet de werkloze Weer kunnen inschakelen, óf voor ander werk óf voor dienst verlening ten behoeve van de samen- De classis Schiedam van de Ge reformeerde kerken heeft in cm "~- legram naar de generale synode van de C. :fcr errde Kerken l. fel protest laten horen tegen de uit spraak van de vergadering van de Verenigde Naties over het Zionisme. Tevens werd aan de afgevaardigden van de Gereformeerde Kerken naar de vergadering van de Wereldraad van Kerken in Nairobi verzocht daar hun afkeuring uit te spreken over dit besluit. In vele plaatsen in ons land zullen volgende maand duizenden vrijwilligers het kerstnummer van de Open Deur aanbieden als een kerstgroet van een aantal kerken. Het thema van het blad is: "Een nieuw begin van leven". De samen stellers hebben voor fraai illustra tiemateriaal gezorgd. Open Deur is een uitgave vanKerk en Wereld en hdt Boekencentrum. Bij Boeken centrum, postbus 5176 Den Haag, kunnen exemplaren worden be steld. De redactie van de Elisabeth- bode te Lochem hèeft ons al een exemplaar van deeersteoplage van het komende kerstnummer toege zonden. Zij legt in alle bijdragen de nadruk op het feestelijke karakter van kerstmis, zowel in deartikelen en gedichten als in het met zorg ge kozen fotowerk. Wie extra wil bestellen, kan dat doen tot ui terlijk 23 november. Adres: Stich ting Elisabethbode, Tuinstraat 1. postbus 100. Lochem. 9 Bcroepingswerk: Herv. Kerk beroepen te Alblasserdam A. Vliet- st.ra Doorns-1' 't. te Gameren J. C. Schuurman Putten, te Nunspeet C. 3. l Meijn.iert.. T-'interen 1 aan 't Haringvliet J. Wilier n Eethen en Drongelen, aangeno n bedankt voor Bennekom H. Vree- Vrijgemaakt: beroepen te Oegst- J. de Groot Rljs~en. Op een veiling in Be.' ijn hee t een brief van 1 mark (ruim f40.000) opgebracht. De blief werd door de Hervormer i 152Ü geschreven. Er hoort een new - je bij van de hand van Luthr's vriend Georg Spalatin. Een br f van Luthers nrede-hervormer Caspar Cruciger leverde 11.000 mark op. 9 Voor het eerst sedert de okto berrevolutie van 1917 zal in de Sov jet Unie een kerk worden gebouwd. De-zc is bestemd voor de deeln~-,-rs aan de Olympische Spelen, die in 1980 in Moskou worden gehouden. Na afloop zal de kerk echter niet ter beschikking komen van Russi sche christenen. De architecten heb ben namelijk de opdracht gekregen de kerk zo te bouwen, dat ze na rie spelen snel kan worden omgebouwd tot een 'paleis voor huwelijkssluitin gen' van de staat. OEGSTGEEST "Dat heb ik in een opwelling gednnn. Gewoon in een verloren ogenblikje". Bekende de Sas- senheimse aannemer D. Meyer (61), die in 1934 als 19-jarige timmerman mee bouwde aan de gereformeer de kerk in Oegstgeest. Bij de restauratie van deze kerk, die onlangs haar bekroning kreeg in een feestelijke her opening, is in een pilaster 'n plankje, 9 centimeter breed en 33 lang, gevonden waar op een zekere D. Meyer op 5 tekst schreef. "Als men dit pen dat de crisis over is". Een speurtocht naar de identiteit van deze Meyer le verde vrij snel het gewenste resultaat op. Hij bleek nog in leven te zijn. De jonge Meyer ivas na zijn kwarwei- tje in Oegstgeest een eigen aannemersbedrijfje in Sas- senheim begonnen. Hij kan zich dat plankje nog wel herinneren. Met z'n vwot. A. van der Voet. V"s hij op dat idee gekomen. Hij zette de tekst erop en. blij kens het opschrift op een 9 cm breed en 14 cm. lang stuk je hout, maakte Van der Voet de pilaster dicht. Een statistiek vermeldt, dat er op 1 april 1934 in ons land 355.822 werklozen waren. De heer Meyer heeft aan die periode nog levendi ge herinneringen. "Elke morgen", vertelde hij ons, "zaten bij mijn baas mensen te wachten of zc aan de slag kovd°n ko men. Als er v"-- bouwerij aan de gang was. wilddl maar vaak kwamen ze voor niets. En was er werk, dan was het helemaal niet zeker voor hoe lang". Bij het zien van de huidi ge werkloosheidscijfers denkt de heer Meyer nog weieens aan die crisis, al geeft hij toe. dat de situatie nu wel anders ligt. Zijn bedenkingen tegen het huidige politieke bestel steekt hij overigens niet on- ben in die zin conservatief, dat ik graag aan het goede oude vasthoud. We hebben sterke figuren nodig om de zaak weer in het goede spoor te brengen". kerkelijke gemeenten en groepen. Wat zal de komende assemblee van ö'3 Wereldraad van Kerken in Nairobi voor onze eigen situatie be tekenen en welke oecumenische strategie zal hieruit voor de ko mende jaren voortvloeien? Deze zaak kopit aan de orde in een twee daags beraad dat op verzoek van de Raad van Kerken in Nederland in januari op het terrein van Kerk en Were I'd wordt gehouden. Het tweede lustrumberaad, ook in Ja nuari. handelt over de maatschap pelijke functie van het vormings werk in internaatsverband (van aanpassing tot zelfontplooiing). LEIDEN Van 24 tot en met 27 november wordt in het wijkgebouw Sta al wijk. aan de Herenstraat in Leiden een China-week gehouden, uitgaande van het Project Staal- wijk. Naast een informatief over zicht van de traditionele en moder ne Chinese maatschappij worden twee fPms van Roelof Kiers ver toond. De heer C. Schepel, weten schappelijk medewerker aan het si nologisch instituut te Leiden, houdt een lezing met dia's over de Chinese samenleving. En tenslotte is er een kleine tentoonstelling van boeken, platen, foto's, produkten en voorwer pen uit China. Op maandag 24 no vember wordt de film "China op het eerste gezicht" vertoond, op woens dag 26 de film "Onderwijs in China". De lezing is op donderdag 27 novem ber. Steeds om 9 uur. De openings uren zijn elke avond van 8-12. China telt 800 miljoen een vierde van de wereldbevolking. Ondank-a het veranderde politieke bestel is de invloed van het verleden nog merkbaar. De organisatoren van de China-week willen en kunnen zich niet vereenzelvigen met het tegen woordige politieke systeem in China, zij menen wel dat het onwezenlijk zou zijn geheel vqorbij te gaan aan het volk uit het "Land van het Mid den" (China). Zij hopen dan ook, dat velen een kijkje komen nemen. DEN HAAG (ANP) Het is niet nodig eerder dan 1977 te beslissen over de bouw van een of meer kern centrales voor electriciteitsvoorzie- ning in Nederland. Tot deze con clusie is de „bezinningsgroep energie beleid" gekomen in zijn tweede be- zinningsnota die gistel-middag is aangeboden 'aan de leden van de Tweede Kamer en de regering. "Uit overwegingen van energiebe leid en op grond van nieuwe en meer realistische voorspellingen (o.a. van de samenwerkende electriciteit pro ducerende bedrijven) voor het elec- triciteitsverbruik behoeft vóór 197.7 geen beslissing te worden genomen Man ernstig gewond bij schietpartij AMSTERDAM (ANP.) De Am sterdamse recherche zoekt een 35-ja- rige man, die zondagavond in een woning in de Manegestraat in de hoofdstad de 27-jarige J. Baar heeft neergeschoten. Het slachtoffer is er volgens de politie ernstig aan toe. Hij weïxl met drie kogels in het bo venlichaam naar een ziekenhuis over gebracht en onmiddellijk geopereerd. De dader, wiens identiteit bij de po litie bekend is, is voortvluchtig. Baar was op bezoek bij een 26-jari- ge vrouw, die eerder een verhouding met de schutter had. Deze kwam al dus een recherchewoordvoerder zon dagavond omstreeks half tien weel bij de vrouw aan de deur. To°n Baar opendeed ontstond er een vechtpartij, waarbij de verdachte de schoten op zijn medeminnaar loste. De dader dwong zijn ex-vriendin na de chietpartij onder bedreiging met het vuurwapen om in zijn auto te stappen en reed daarna weg. Beiden zijn spoorloos. Nadat Baar de deur had geopend sloeg zijn rivaal hem volgens de politie met een ijzeren staaf op het hoofd. Hoewel hij daar door ernstig werd gewond, bleef hij zich verweren, waarop zijn aanvaller de schoten loste. UITGESTELD Het proces tegen Patricia Hearst op beschuldiging van bankroof is gisteren wegens psychia trisch onderzoek van de verdachte uitgesteld tot 26 januari, zo heeft een van haar advocaten bekend gemaakt, nadat hij gedurende een uur overleg had gepleegd met het openbaar mi nisterie en rechter Oliver J. Carter. Het proces zou aanvankelijk op 15 de cember beginnen. "Besparingen van elektriciteit blij ken in de meestte opzeihten gunsti ger te zijn dan de bouw van nieuwe centrales en distributienetten. Bij een invoering van deze beïfparingen op redelijke schaal wordt het mo ment, waarop over nieuwe centrales moet worden besliset nog eens twee jaar opgeschoven". De bezinningsgroep energiebeleid, die bestaat uit 21 deskundigen op het gebeid van B-wetenschappen en mi lieubeheer, heeft berekend dat er tot en met 1985 maar twee nieuwe elec- triciteitscentrales gebouwd hoeven te worden. De samenwerkende electri citeit producerende bedrijven .(SEP) kwamen in hun laatste prognose van oktober van dit jaar uit op drie cen trales, twee minder dan zij aanvan kelijk op papier hadden staan. DEN HAAG Fighting Mack, de Antilliaanse zwa ar wel t erg e wi cht bokst maandag 8 december de hoofd partij van een internationaal pro gramma, dat in het congresgebouw in Den Haag wordt gehouden. Mack komt voor het eerst in de ring na zijn nederlaag door knock out in de derde ronde van het titelgevecht te gen Ben Zwezerijnen eind mei in Amsterdam. De oud-Nederlandse kampioen in het zwaarweltergewicht komt te staan tegenover de Westduit- se ex-titelhouder Peter Ccheibner. De partij gaat over tien ronden. James Vrij, de Nederlandse' kam pioen in het weltergewicht, bokst te gen de Westduitser Jiirgen Voss. De ze partij gaat over acht ronden. Er staan in Den Haag nog twee prof wedstrijden die over zes ronden gaan, op het programma. De Am sterdamse zwaargewicht SJoefd Tui- ninga neemt het op tegen Uwe Mei— Fighting Mack necke (WD1) en de Utrechtse zwaarwelter Adrie Huusen komt in zijn vierde profpartij te staan te genover de Westduitser Klaus Fiichs. Man schiet op echtgenote COEVORDEN (ANP) Gister avond omstreeks negen uur heeft de 27-jarige J. B. H. te Coevorden twee keer op zijn 23-jarige H. geschoten. De werd beide ging Kort daarop hoorde de vader scho ten. Hij ging kijken maar de invali de man werd door zijn vluchtende schoonzoon opzij geduwd. De dader bloedend rende de auto vandoor. Hevig WALDHEIM OP REIS De secre taris-generaal van de Verenigde Na ties, Kurt Waldheim, zal eind deze week uit New York vertrekken voor bezoeken aan Egypte, Israël, Syrië en Jordanië voor „besprekingen op hoog niveau over regionale kwesties". WINOGRADOW OVERLEDEN De academicus Alexander Winogra- dow, vice-voorzitter van de Sowjèt- russische academie van Wetenschap pen, is op 81-jarige leeftijd in Moskou overleden, aldus Tass. Winogradow hield zich bezig met een nieuwe tak van wetenschap, kosmochemie. Tot voor kort stond hij aan het hoofd van het instituut voor geochemie en analytische chemie. Hij had de lei ding van het onderzoek van monsters van de maanbodem. PARAMARIBO (ANP) De Sta ten van Suriname zijn gisteren vrijwel zonder voorbereiding begon nen aan de behandeling van de lands verordening (wet) die nodig is voor de aanvaarding van de rijkswet, waarin Surinames onafhankelijkheid wordt geregeld. De commissie van rapporteurs uit de Staten, die eert, voorlopig verslag, had moeten uit brengen, liet schriftelijk weten de vraagpunten wegens "de korte nog resterende tijd voor de proclamatie van de onafhankelijkheid op 25 no vember" aan de openbare vergadering over te laten. Dat gebeurt dan tot ontstemming van de oppositie wiens leider Lachmon zondag al bij het marathondebat rond de grondwet klaagde over het tijdgebrek. "Wij hebben geen tijd voor een gedegen behandeling van deze wetten. Op de ze manier worden het hamerstukken." aldus de heer Lachmon en zijn fractiegenoten keer op keer. Behalve de rijkswet behandelden dc staten van Suriname gisteren ook de zgn nationaliteitenregeling Vandaag gaan zij verder met de grondwet, die aan het einde van de dag in stemming gebracht zal wor den, zo verwacht Statenvoorzitter Wijntuin. De overige dagen van deze week zullen door de Staten ge bruikt worden om nog aandacht te besteden aan enige organieke wet- jet-piloti ten o.a. over de krijgsmacht en de nieuwe vlag van de republiek Su- rond de rijkswet. Lachmon verweet de regering ook in dit opzicht vol komen langs de oppositie heen ge werkt te hebben. „IJdel en hooghar tig", noemde hij deze handelwijze van de regering Arron. De heer Nooitmeer deed een beroep op de Statenleden alle poli tieke belangen terzijde te schuiven omdat het naar zijn mening een na tionale plicht is het land naar een hoger niveau te voeren. De heer Lachmon voldeed duidelijk niet aan dit verzoek. keren in het hoofd getroffen, werd In het ziekenhuis in Coevorden buren. De vader waarschuwde chirurgisch behandeld. De vrouw ver- politie, keert niet meer in levensgeval de Het gebeurde in het huis van de va der van de vrouw, die schuin tegen over het echtpaar woont. De vrouw was kort geleden bij haar vader mee getrokken wegens huwelijksmoeilijk heden. De man kwam bij zijn schoonvader om zijn vrouw te spreken, zo ver klaarde hij. Na enige aarzeling ging zij mee naar een andere kamer. WASHINGTON (AP) Vol; berichten van de Amerikaanse lichtingen dienst zou de Sowjet-Unie Jagers Syrië een eskader Mig-25 jager: gaan leveren en zouden die macht nes vermoedelijk worden gevlogei door Sowjet-piloten. Mochten Sy- Tijdens het debat over de rijks wet spraken gisteren als eersten de fractieleiders van de regeringscoalitie NPK (Nooitmeer) en die van de op positie VHP (Lachmon). Beide heren bleven uitvoerig stilstaan bij het ver leden. Lachmon beperkte zich daar bij tot een meer recent verleden, nl de onderhandelingen begin dit jaar UITGEWEZEN De regering van Mozambique heeft vijf rooms-katho- lieke missionarissen uitgewezen, drie Portugezen en twee Italianen. Vol gens de Mozambikaanse regering zijn „anti-revolutionai- .ïeuwe migs worden overgebracht dan zal dit. ooral als die machines door Sow- den gevlogen het ont staan van nieuwe spanningen beteke nen vooral nu het tijdstip nadert, en wel op 30 november, dat het be stands-mandaat van de V.N. aan het Israëlisohe-Syrische front eindigt. In Syrië zouden thans oom militai re oefeningen worden gehouden, en wel op groter schaal dan ooit tevo ren, door strijdkrachten van Saoedi- Arabië. Aan deze oefeningen zou ook een Saoedi-Arabisch eskader Amerikaanse jagers van het type F- 5 gaan deelnemen. Volgens de Amerikaanse berichten zou er thans in het heuvelland van Golan vier Syrische divisies zijn op gesteld. Eerst waren het er twee maar naderhand waren er twee di visies aangevoerd die de kant van Irak waren opgestuurd ten tijde van het geschil van Syrië met dat land Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr cl00» Duitse mark (100) Ital. lire (10.000) Portugese esc. (100) Canadese dollar Fra fr. (100) het water de Zwitserse fr. (100 Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse pes. (100) rie Griekse drachme Finse mark (100) de Joegosl. dinar (IC d omstreeks middernacht in het huis van zijn vader in Valther- mond (bij Emmen) gearresteerd. Hij heeft bekend. Het vuurwapen, een verbouwd gaspistool, had hij tij dens zijn vlucht weggeworpen. Het wapen is gevonden. De man is inge sloten en zal worden voorgeleid a-rin de officier van justitie in Assen, ver dacht van poging tot moord c.q. dood- EXPLOSIE Tenminste drie ar beiders zijn gisteren gedood en elf andere gewond geraakt bij een explo sie in de Chrysler Espana fabrieken in een buitenwijk van Madrid. De ex plosie, vermoedelijk ontstaan door een gaslek, vond omstreeks het middaguur plaats in het assemblagegedeelte van de uitgestrekte fabriek waar op dat moment 400 mensen aanwezig waren. Dit gedeelte van de fabriek, waar de motoren van de auto's in elkaar wor den gezet, werd volledig Syrische luchtmacht versterkt met tenminste 40 zeer moderne Sowjet- het type Mig-23, aldus is te Washington vernomen. Ook be schikt Syrië thans over een radarsy steem van het type "early warning". Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 17 nov. (ANP) De advieskoersen (aan- en verkoopprij zen) voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgen de werkdag luiden heden: 100' 2.61—2,71 5.32—5,62 6.48—6.78 100.75—103.75 33.75—37,25 6.75—8,75 2.56—2,66 59.00—62,00 98.50—101,50 58.75—61.75 46.2549.25 42.2545.25 14.38—14.68 4.22—4,52 6.50—7.75 67.00—70.00 12,50—15.00 Drie jaar cel voor verbergen schilderijen DEN HAAG (ANP) Wegens ver bergen en vervoeren van ge stolen schilderijen heeft het ge rechtshof in Den Haag gisteren de 29-jarige koopman C. R. uit Den Haag veroordeeld tot drie Jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De rechtbank had verdachte ver oordeeld tot twee jaar gevangenis straf en in hoger beroep eiste de pro cureur-generaal bevestiging van dat In de periode september 1974 tot maart dit jaar waren uit woningen in Schiedam, Den Haag, Santpoort en Voorschoten schilderijen tot een waarde van ongeveer 60.000 gulden gestolen. Deze zouden zijn opgesla gen in een kelderbox aan de Rogge- kamp in Den Haag. De koopman werd betrapt bij het vervoer van een aantal van die schilderijen. Verdach te ontkende evenwel te hebben gewe ten, dat de schilderijen van diefstal afkomstig waren.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15