W asscnaar kan sluiten van winkels zelf regelen Geslaagde demonstratie OGA V a Rapport aan raadsleden Fietspad feestelijk geopend FEESTCONCERT DVS V oorlichtingsavonden over „vrije school' MAANDAG 17 NOVEMBER WASSENAAR B en W van Wassenaar kunnen een advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's-Graven- hage verwachten, om de plaatselijke winkelsluitingsverorde ning aan te passen aan die welke in Den Haag, Voorburg en Rijswijk geldt. In deze laatstgenoemde gemeen ten kan het college van burgemees ter en wethouders, op verzoek van een Individuele winkelier, voor hem een andere verplichte halve dag sluiting aanwijzen dan volgens het vooreen aantal branches geldende schema. De Wassenaarse verordening wijkt daar in zoverre van af, dat men een gewenste wisseling van de hal ve sluitingsdag telkens laat afhan gen van een advies van de Kamer van Koophandel. Burgerlijke stand M. I. van Zelet, R. C. Pels- maeker en Y. Korbee, A. W. de Weerd en A. E. H. Visser. Overleden: S. H. van Leeuwen 77 jr., J. Zaalberg 68 jr. Geboren: Miranda Desirée d- v. M. P. Flanian en W. Blok, Arnold Barend i G. G. Fa- De KvK blijkt zich met, zoveel dergelijke adviezen te moeten bezig •houden, dat men daar van af wil. Vandaar het verzoek aan het Was senaarse gemeentebestuur om deze zaken in de toekomst ook maar zelfstandig te regelen. WASSENAAR Het Bestuur van de Wassenaarse VVV heeft be sloten om de informatiekiosk 's winters te sluiten. Q> De ingezetenen van Wassenaar zullen nu gedurende de winter maanden over de toeristische infor matie hun licht kunnen opsteken bij de VVV in Den Haag. Het kan toor van de VVV op de Groenmarkt is geopend van 10—5 uur van maandag t/m vrijdag, van 104 uur op zaterdag. Toeristische infor maties per telefoon 070—624121, toest. 2693. Ook theaters kunnen via het VVV in Den Haag worden besproken. Burgemeester Detmer rijdt de feestelijke slingers aan flarden en opent daarmee de nieuwe ver binding tussen Zoeterwoude Dorp en Zoeterivoude Hoge Rijndijk. Zoeterwoude Dorp en Rijndijk dichter bij elkaar ZOETERWOUDE Mist, later overgaand in fikse regen, konden zaterdagmorgen de talrijke genodig den niet weerhouden cm met een fietstocht dwars door de Grote Pol der de nieuwe fiets verbinding russen Leiderdorpse het Dorp en de Rijndijk te nemen. rit jan W. M. N. Eggen- In aprU 1976 zal. de VVV kiosk M. H. Rotteveel Mansveld, aan de Wittstraat, Wasse- - - naar weer worden geopend. De Wassenaarse VVV-bon kun nen 's winters worden gekocht bij Reisbureau Kiers en Zn., Oosbdor- perweg 8, tel. 11282. Reisbureau Speedwell, Langstraat 23, tel. 12235. iiexanöer, Sigarenhandel Busch. Rijksstraat- Schuur- weg 705, tel. 79009. M. C. J. Poels K. C. Bock. Marcelis commissies vergaderen De officiële openingsceremonie werd verricht door burgemeester Detmers die aan de dorpszijde het papieren obstakel onder de ereboog aan flarden reed. Met in diens spoor een aantal raadsleden, secretaris Win- gelaar en vele schoolkinderen. Na het aanbieden van een vlaggetje aan de schoolkinderen ging het ge zelschap op weg naar de Hoge Rijn dijk. Daar wachtten de raadsleden uit dit gemeentedeel gebruik door wethouder P. de Jong. Daarna keerde het inmiddels tot 150 perso nen uitgegroeide gezelschap terug naar het dorp. Deylknotsen kozen prins WASSENAAR De Carnavals vereniging "De Deylknotsen" heeft zaterdagavond in het "Praethuys" op Duinrell om 11 minuten over 11 de nieuwe prins: Theo I (Bak ker) ingehaald. De nieuwe. Prins Theo I is al sinds de oorichting van de vereniging actief. Hij verwierf al eerder de eretitel van "opperbietser". Prinses Bea III zal ook in het nieu we seizoen de prins vergezellen bij zijn representatieve verplichtingen en zal alleen Prinses Bea IV genoemd worden. Eerder op de avond werd afscheid genomen van Prins Karei Brunsveld. De Devlknotsen zullen dit seizoen belangrijke steun verlenen aan het comité dat het volgend jaar augus tus aan een 40-tal Noordierse kinde ren in Wassenaar een vakantie zal aanbieden. Rovertjes op de brommer LEIDEN Een 69-jarige inwoon ster van Leiden werd zaterdagmid dag, toen ze op de Hooigracht liep door twee jongens van haar hand tas beroofd. De jongens reden op een bromfiets en pakten haar de tas, waarin een portemonnaie met geld en een doosje met sieraden, in het voorbij gaan af. De jongens konden nog dezelfde middag door de politie worden aangehouden. Het bleken twee Leidse scholieren van 12 en 13 jaar. Dief op de vuist LEIDEN De Leidse politie heeft een 31-jarige Leidenaar aangehou den die zaterdagmiddag moeilijkhe- Het gemeentebestuur ontving de ge- den maakte in een sigarenzaak aan nodigden in Ons Huis waar onder de Steenstraat. De jongeman begon het genot het gebeure drankje nog namelijk de die praat. Burgemeester Detmers sprak hier zijn vreugde uit over hei totstandkomen van het nieuwe fiets> pad die de Hoge Rijndijk en hei •herhaalde zich Dorp in een dubbele betekenis dich- werd verricht ter bij elkaar brengt. d nage- verkoper, toen hij zich betrapt wist bij het wegnemen van een aai ker. Hij liep als gevolg van vechtpartij letsel aan zijn neu en moest voor behandeling naar Academisch Ziekenhuis worden c gebracht. Heldi Johan Martij n. S. T. Murshed Lelieveld. J. J. Dekker A. K. I-Ioogen, N. Franken en G. A. Klarenbosch. T. H. Juffer- n J. J. de Hoog. J. E. n E. C Holste!jn. A. A De Algemene Ledenvergadering van het VVV Wassenaar zal wor- S. J. Terpstra. den gehouden op 25 november a.s. om 20.00 uur in het Bedrijfsrestau rant van Menken Landbouw BV aan de Rust e Tèii "Bróèk belangstellenden welkom. LEIDERDORP De ruimtelijke ordening en openbare werken vergadert vanavond om 8 uur in het Leiderdorpse raadhuis. In de ze vergadering wordt ondermeer ge sproken over het voorstel een brug te bouwen over de singel langs de Gallaslaan bij de rk kerk De Mens wording. De commissie onderwijs vergadert dinsdagavond eveneens om acht uur in het gemeentehuis. Vreugdlaan. Ook De commissie beroep en bezwaar- zijn van harte schriften komt woensdagavond (8 uur) bijeen. Over Zoeterwoudse dorpskern P. C. de Pee M. Schotanu V. M. C. L. Schulte Swart, W. J. Stub H M. Mooijekind. Overleden: L. v man. C. J. Krijger 181 WASSENAAR De Accordeon vereniging "DVS" heeft zaterdag avond het dertigjarig bestaan ge vierd met een concert in het. Je- roenhuis. Voorzitter Th. C. Knij- nenburg sprak een welkomstwoord. Hij maakte de aanwezigen attent op een nieuw clubtenue, waarin de leden deze avond voor het eerst op- Wagtendonk ^(891. traden: groen en zwart. Bloemen werden aangeboden aan bescherm heer J. G. Hasekamp, aan de echt genote van dirigent G. L. de Zwart en aan oud-secretaris A. G. Kardol. De uitvoering begon met het op treden van de leerlingen en van het verkeerde' jeugd-orkest. Daarna kwam het on geveer 30 leden tellende seniorenor kest op de planken onder leiding van dirigent De Zwart. Na de pauze werd door DVS-le- den een alleraardigste musical "Prosie" opgevoerd, geschreven Vrouwen gewond bij autobotsing LEIDEN Twee vrouwen raak ten gisteravond gewond bij een au to-ongeluk op de Rijnsburgerweg ter hoogte van de Warmonderweg. Twee auto's botsten er frontaal te gen elkaar, nadat een van de auto's als gevolg van een slippartij op het verkeerde weggedeelte was geko men. Een 58-jarige vrouwelijke in zittende van de Leidse auto, die ko mende van de Warmonderweg in een slip raakte, kreeg inwendige kneuzingen. Een zevenenvijftig- jarige Rijnsburgse, die in de ande re auto zat, kreeg eveneens inwen dig letsel. Beide vrouwen zijn naar ZOETERWOUDE De Werk groep Dorpskern Zoeterivoude heeft een rapport gemaakt over de bestemming van de dorpskern. Het gemeentebestuur van Zoeter ivoude heeft nog altijd plannen in de dorpskern een winkelcentrum te stichten. De werkgroep verzet zich daar heftig tegen en wil aan dit laatste stukje onbebouwde dorpskern een andere bestemming geven. De werkgroep komt in het rapport, dat bestemd is voor de leden van de gemeenteraad, tot de conclusie dat het winkelcentrum de bevolking- geld zal gaan kosten. De werkgroep zegt dat uitgaande van de lasten die al op het stuk grond rusten (500.000 tot 600.000 gulden) een winkelcen trum niet exploitabel is, tenzij met steun van de gemeente. De werk- een vroege enquete door de inwoners van Zoeterwoude is aangedragen is een dorpsplein, gecombineerd met •speelterrein, postkantoor of bejaar denwoningen. Concert in Dorpskerk Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Chr. Ge mengde Zangvereniging "Zingt den Hcere" geeft morgen een concert in de Ned. Herv. Dorpskerk, aanvang: 20.15 uur. Er zullen o.a. werken wor den uitgevoerd van Mendelssohn- IN OEGSTGEEST CIMK in 1972 heeft gebruikt berekening van de behoefte aan win kels in het verzorgingsgebiedl Zoe terwoude dorp niet meer gelden. De werkgroep vraagt zich af waar om de bevolking nu de omstandig heden zo zijn veranderd, zich niet mag uitspreken voor een eventueel andere bestemming van de gemeen schapsgelden. Een van de alternatieven die bij OEGSTGEEST Zelden waren de tribunes van de Apollolial in Oegst- geest zo bezet als zaterdagmiddag, toen de gym- en atletiekverenigihg „O.G.A.V." een tweeëneenhalf uur durende demonstratie gaf. Zelden klonk er ook zo'n enthousiast applaus. Waarmee weer eens duidelijk werd onderstreept dat „O.G.A.V." ook in het vijfenveertigste jaar van het be staan nog een springlevende vereni ging is. De demonstratie, die ook werd bij gewoond door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van Eysinga en mevrouw De RooijGijselaar (ja renlang tweede voorzitster), werd in geleid door voorzitter J. Zevenhoven. De leden van de jubilerende vereni ging zijn er uitstekend in geslaagd om de honderden belangstellenden te la ten zien wat er zich by O.G.A.V. af speelt, een vereniging die toch nog altijd zo tussen de 3 a 400 leden telt en echt nog geen ledenstop kent. De bankoefeningen en de grond- gymnastiek van de meisjes konden ons zeer bekoren en ook op de lange mat werd goed gewerkt. Een aardig Intermezzo was een volksdansje in originele kostuumpjes waarvan een gedeelte beschikbaar was gesteld dooi de volksdansgroep van de SJJO. Spectaculair was de estafette waarbij brug en paard genomen moesten wor den. De aanmoedigingen waren niet van de lucht. Een hoogtepunt was het optreden van de keurgroep op evenwichtsbalk en brug. De jazzgymnastiek leverde een bekoorlijk „O.G.A.V.-ballet" op. Een vorm van gymnastiek die het demonstratief zeer wel doet. Na tram polinespringen werd de demonstratie besloten met een vrije oefening waar aan 70 meisjes deelnamen. Ritmische gym op de tonen van „Happy Days". Bijzonder geslaagd als schouwspel en heerlijk om zelf te doen. Na afloop werd iedereen in de bloe- In Leiderdorp Het volksdansen. metjes gezet. O.a. leidsters de da mes Louwe-Kooymans, v. d. Werf, Starkenburg, Zevenhoven, Dols tra» mevr. Schouten en de hoofdleider de heer Vincken e.a. De muziek stond o d. Werf met medewerking van pianist de heer Van Bentum. lady-speaker was mej. Henzen. LEIDERDORP/LEIDEN Dc Leidse Rudolf Steiner School heeft initiatieven genomen om binnen afzienbare tijd een vrije school (kleuterbasisonderwijs) te stichten. In verband daanrtee worden twee voorlichtingsavonden gehouden in het jeugdhuis "Sjelter", Heemraad laan 67 in Leiderdorp. Op dinsdag avond 18 november (8.15 uur) spreekt mr. P. C. Veltman over het thema "Vernieuwing van opvoeding en Onderwijs" en maandagavond 24 november 8.15 uur spreekt G. M. Reijngoyd over het onderwerp: "Het kind in de vrije school". De uitgangspunten van de "vrije school' zijn dat men vindt dat on derwijs, dat de kinderen uitsluitend intellectuele leerstof aanbiedt. te kort schiet. Vele onderwijsmensen en oud'ers denken daar zo over. Hoe het onderwijs dan wel ingericht moot worden is een modern pro bleem. Begrippen als sociale vor ming, engagement met wereld en maatschappij enz. worden regel matig genoemd. Onderwijzers heb ben moeite hun lessen zo te geven, dat al die elementen aanwezig zijn. De vrije scholen zeggen: 'Geef de kinderen alle mogelijkheden op hun palet zodat zij hun leven kleur kun nen g'even". De vrije scholen, geba seerd op de pedagogische gedachten van dr. Rudolf Steiner, wil de kin aeren op drie gebieden opvoeden: intellectueel, sociaal en cultureel. Die drie opvoedingsgebieden moeten Apotheken Lijtweg 4, Oegstgeest, tel 155482. Tevens op z; potheek Noo: eg 3. tel. 071- MAANDAG Steenstraat lb: Wereldwinkel. 12.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan: Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 Troel, Noordemde 2a: Groepen En gels, Naald en Draad, Recht/Onrecht, 8—10 uur nam. Stadhuis: Vergadering Gemeente- Koord-Studlo, Otide Rijn 88: film over het Leidse bedrijfsleven 8.30 uur Niéuwe Rijn 20a: praatavond over de aktiegroep Man-Vrouw-Maatschap pij. 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 4: Film-lunch, vertoond wordt een film over het ver schil in gedrag van twee. en drie jarigen. 12.30 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp: Commis sie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. 8 uur nam. Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn Sociale raadsvrouw 10.30- -11.30 Hogendorpstraat &S, Kool: Drlft- Tuinstadwijk: Heren 10.3011.30 uur vni Dierenhulpdienst vechtpartij met de Leiderdorp Dag telef 134687 de gemeenten SOS-dienst heden verkerf Burgerraadsman *eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- dagehjks tijdens intermenselijke be trekkingen. Geopend ma. t/m vrij. van 16.00—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88. tel 144000 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 130360. Geonend dl. t/m vr. 9.30 Opvanghuis voor crlslsgevallen i deren Sint. Jacobsgraoht Dienstencentrum Noordelndsplein 2b. tel. 140483 Al gemene informatie dag. van 910 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare hulp bejaarden en lang en en gezinsverzorging. M tel. 149441 (ma t/m vrij 9-10 1 voorm.) Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag- Leidse Rechtswinkel groep vindt dat de cijfers di<* het Bartholdy. Joseph Haydn. J. S. Bach, 2a (v G. F. Handel, Alphons Vranken, Dietrich Buxtehude, Vivaldi en Fres- cobaldi. Solistische medewerking, wordt verleend door Margaret Roest, sopraan en Richard Ram, orgel. De leiding is in handen van de Leidse dirigent Wim de Ru. Programma's tevens bewijs van toegang zijn te verkrijgen op 18 november 's avonds aan de kerk en verder via de leden van het koor a f 3,-- per stuk. Morsweg do. 79 uur nar Gespreksavonden elkaar voortdurend doordringen. Dus een rekenles moet naast intel lectueel ook sociaal en cultureel op voedend zijn. Het hele leerplan van de vrije school is uit deze drie op voedingsprincipes opgebouwd. In de gemeente Leiderdorp zijn een aan tal ouders die een vrije school voor kleuter^ en basisonderwijs willen hebben. Barman van Lindehoeve beroofd VOORSCHOTEN Een van de leden van de barploeg van de Linde - hoeve, de 19-jarige Jan Nederpelt, is gisteren beroofd van ongeveer f 1200. Om kwart voor zeven 's avonds ging Nederpelt door de zijdeur van de Lindehoeve naar buiten. Hij kreeg toen een klap op z'n hoofd en bleef ongeveer drie kwartier bewusteloos voor de deur liggen. Toen hij bij kwam was de cassette met geld open gemaakt en was een fiks geld bedrag verdwenen. Het slachtoffer is zelf naar de politie gegaan om de diefstal aan te geven. De politie van Voorschoten heeft de zaak in onderzoek. Onderwijswinkel. Soplastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12-6 uur nam. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mèl Schram a (marvtsch. werkster). 133921 en 761944. Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. Urlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Moeders voor moeders Mevr Zr. E Jansen—Niemever Hof- dij ck 32 Oegstgeest tel 071-1536o2, Middelweg 4 (bij Hoogl. Kerk) DISCRIMINATIE De Leidse stu dentenvereniging VCSB organiseert hedenavond om acht uur een bijeenkomst in haar onderkomen aan het Gerecht 10 met als thema „Dis criminatie van Surinamers in Neder land". Hierbij gaat het o.m. om de vraag of er van discriminatie sprake is en"wat de overheid daar tegen pro beert te doen. Eerst zal er een inlei ding worden gehouden door een medewerker van het ministerie van CRM, daarna is er gelegenheid tot discussie. Iedereen is welkom. LEID'OH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag van 16 0018.00 uur Te'efoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 35,90 Per post 1 40,30 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement p. post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te volduen Bij automa tische overschryving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2