Personeel Endegeest wil dr. Mojet als directeur 'Leids winkelpersoneel wil normale werktijden' Houders van het Bijenkorf Surprise Certificaat kunnen 4 dagen kopen met 10% korting. Moeilijkheden dreigen bij andere benoeming "Er moet nu snel een wijkcentrum komen Geld voor Pieterskerk deBijenkorf^J VRIJDAG 14 NOVEMBER LEIDEN Veruit het grootste gedeelte van het personeel van Endegeest zou gaarne zien dat dokter G. Mojet, de huidige waar nemend directeur, wordt benoemd tot geneesheer-directeur van het psychiatrische ziekenhuis. Dat bleek gisteren op de laatste, druk bezochte vergadering van de in spraakcommissie en personeel die gisteren in de ontspanningszaal In Endegeest werd gehouden. Het personeel va-eest'ernstige moei lijkheden als de andere kandidaat Ruim 2,4 min. voor 'schoner' vuilverbranden LEIDEN SASSENHEIM De algemene raad van het Vuil ver werkingsbedrijf voor Ledden en Omstreken is gisteravond akkoord gegaan met h&t krediet voor de realisering van de laatste fase van de nieuwbouwplannen voor het verbrandingsbedrijf in de Leidse Merenwijk. Daarmee wordt niet alleen de capaciteit van de ovens vergroot, maar is bovendien veel minder koelwater nodig dan voorheen. Al eerder werd in het bedrijf overgestapt van leidingwater op oppervlaktewater. De plannen, waarvoor gisteren 'groen licht" gegeven werd zijn bedoeld om een circulatiesysteem voor het koel water te maken. Het koelwater wordt straks niet meer direct ge loosd in het riool, maar opgevan gen in spaarbekkens, waar het kan afkoelen. Verwacht wordt de bekkens niet meer dan twee of driemaal per jaar verversd behoeven te worden. De laatste fase kost een bedrag van ruim f 2.4 miljoen. Een gun stig neveneffect is dat de ontsie rende vuilstortplaatsen nu kun nen verdwijnen omdat al het vuil in de nieuwe ovens verwerkt kan worden. Het bedrijf aal de 65.000 ton vuil die volgend Jaar in Leiden en omstreken geprodu ceerd wordt gemakkelijk aankun- In de rondvraag ontspon zich een heftig© discussie rond de stand van het Vuilverwerkimgs- be drijf op de onlangs in Leidien gehouden Leidato-itentoonstelling. Een stand die 20 mille heeft ge kost. De heer Westerbeek uit Sas- senheim vond het onverantwoord daarvoor geld te gebruiken,. Voor zitter Van Aken daarentegen was van mening dat de aanwezigheid op de Leidato een uitstekend stukje propaganda is geweest. Hij wees er voorts op dat klachten van omwonenden over stank en roet van het bedrijf besproken konden worden met de betrokke nen. waardoor misverstanden uit de weg ge'ruimt konden worden voor de functie, dokter A. Hustinx nu werkzaam bij het ministerie van Justitie) zou worden benoemd. Een aantal verpleegkundigen driegt dan te zullen vertrekken. Vandaag zal de inspi-aakcommissie haar advies naar het college van B en W zenden. Hoe dat luidt is ndet bekend. Maar over de inhoud van dat advies kan geen twijfel bestaan: de inspraakcommissie zal zich zeker voor de kandidatuur-Mojet uitspre ken. De gemeenteraad zal op 1 de cember de nieuwe ge neesheer-direc teur benoemen. Ir een brief van "h'ët personeel van Endegeest" aan de inspraak commissie, die gisteren werd voor gelezen, wordt over 'dokter Mojet gezegd: "Hij heeft zich in alle fa cetten van Endegeest georiënteerd en zich doen kennen als een door tastend en realistisch man, die zich in korte tijd bij het personeel grote sympathie en achting verwierf. Hij beschikt over goede betrekkingen met de vakgroep psychiatrie van de Rijksunivesiteit van Leiden en ge niet als psychiater groot aanzien bij de huisartsen, specialisten en me dische hoogleraren van de i*egio en daarbuiten. Het vooruitzicht dat zijn beieid 20 jaar zal kunnen duren is uit het oogpunt van stabliteit zeer aantrekkelijk". Het personeel ziet "met grote zorg de verstoring van de interne en ex terne structuur van Endegeest te gemoet, wanneer het toekomstige be leid zou worden bepaald door de in zichten waarvan de heer Hustinx al vele jaren de erkende voorvechter is, zoals de opsplitsing van psychiatri sche ziekenhuizen in bij algemene ziekenhuizen onder te brengen af delingen". Het personeel wijst er ten slotte op dat een eventuele bennoe- rning van de heer Hustinx "op ern stige weerstanden" zal stuiten. Er moet dan rekening worden gehouden met "het vertrek van een aantal le den van het verpleegkundig kader". De personeelschef van de gemeente Leiden, Van der Velde (die evenals de wethouders Van Aken en Ooster man op de vergadering aanwezig was) vond de brief van het perso neel aan de inspraakcommissie pro cedureel onjuist. "U, als personeel, heeft voor deze zaak een inspraak- Daarin heeft u al meermalen uw vertrouwen uitgesproken. Dan moet dat vertrouwen absoluut zijn. Het. past u dan niet dat u de inspraak commissie een brief meegeeft waar in duidelijk staat wat ze moet doen". Een personeelslid van Endegeest hield daarop Van der Velde voor dat er geen procedureregels beston den, dat niemand van de gemeente had gezegd hoe het moest "Dus als wij het anders doen dan elders kunt u niet zeggen dat wat wij doen fout is". Van der Velde wierp tegen dat er wel degelijk (door de vorige directeur Straathof) procedurere gels waren ontworpen, maar de in spraakcommissie zei daarop weer clat die regels haar nimmer waren doorgegëven. Eerder op de bijeen komst had wethouder Van Aken bevestigd dat wanneer B. en W. bij hun voordracht aan de raad van het advies van de inspraakcommis- sie zal afwijken de reden daarvan aan het personeel wordt meege deeld, "voor zover de gegevens aan geheimhouding kunnen worden onttrokken". De inspraakcommissie was met die formulering niet ge lukkig. "Wie bepaalt wat er alle maal geheim moet blijven? Dat bent u". Van Aken bleek ten slotte bereid de inspi-aakcommissie (dus niet het voltallige personeel) in ge val van een afwijkend advies inza ge te geven in cfa geheime gegevens. Welfarewerk: 1800 gulden LEIDEN In het Rode Kruis- gebouw aan de Mopsweg in Leiden roerd gistermiddag en gisteravond een tentoonstel ling gehouden met verkoop ten bate van het welfarewerk van het Rode Kruis. Op de exposi tie was een keur van artikelen aanwe^g, die door zieken en gehandicapten in hun vrije tijd zijn vervaardigd. Mevrouw Schouten deelde vanochtend mee dat de verkopina een be drag van ongeveer 1800 gulden heeft opgebracht. Wijkcollectief Plan Noord LEIDEN Een spoedvergadering van het wijkcollektief „Plan Noord" leverde gisteravond een resultaat op. dat al min of meer was aangekon digd: er moet een wijkcentrum ko men in dit gedeelte van Leiden. De werkgroep Olga en de werkgroep het Spoortje hebben woensdagavond er al over vergaderd en kwamen nu aan Bonden blijven tegen extra koopavonden LEIDEN De Stichting Vrienden van de Pieterskerk, die zich be ijverd voor een herstel van de Pieterskerk, is sinds gistermiddag een bedrag van 1000 gulden rijker. In het kerkgebouw werd dat geld gis termiddag overhandigd door Joy Forsyth (tweede van rechts op de foto). Zij vertegenwoordigde The Anglo-American Theatre Group, die in het Haagse Congresgebouio een voorstelling hebben gegeven voor in Nederland rooonachtige Engelsen en Amerikanen. Een deel van de opbrengst iverd beschikbaar gesteld aan de Vrienden van de Pieterskerk. Tevens roerden in de pauze van de voorstelling prenten van de Pieterskerk verkocht. LEIDEN „De opmerking van de heer. Van Baaren in de raadscom missie voor economische aangelegen heden is beslist onjuist. Hij zegt dat wij als organisaties ons indertijd hebben verzet tegen het invoeren van de donderdagse koopavond terwijl volgens hem een groot deel van het winkelpersoneel zelf er niet tegen was. Dat dat niet waar is blijkt wel uit een enquête die wij onder onze leden onder het winkelpersoneel heb ben gehouden". Aan het woord ia de heer G. Stam mers, secretaris van de regio Rijn streek van de NVV-bond Mercurius. Mede namens de twee andere bon den die zich richten op o.m. het win- kelpersoneel, de Dienstenbond NKV en de Chr. Bedrijfsbond HBV, rea geert hij op het besluit van de raads commissie om de winkeliers toestem ming te geven, ook op de vrijdagen 28 november en 19 december koop avond te houden. „Toen in Leiden de donderdagse koopavond ter sprake kwam" zegt de heer Stammers, „hebben onze orga nisaties een enquête gehouden, waar uit overduidelijk bleek, dat ongeveer 75 tot 80 tégen een koopavond was. Dus ook de opmerking van de heer Van Zijp, dat het winkelperso neel de noodzaak van een koopavond inziet, komt me niet geheel juist voor. Ik vraag me af of de heer Van Zijp ooit wel eens onderzocht heeft welk deel van het winkelpersoneel vóór een koopavond zou zijn. Naar het resultaat van dit onderzoek zijn We zeer benieuwd!" Tijdens de vergadering van de raadscommissie heeft wethouder Van Aken gezegd zich te willen houden aan het landelijk advies, dat met be trekking tot de openstelling van winkels is gegeven door het Centraal Overleg Detailhandel (waarin werk gevers- en werknemersorganisaties zitting hebben)Maar volgens de heer Stammers zou wethouder Van Aken dat landelijk advies nog eens goed moeten nalezen. „Daar staat in, dat wanneer het bedrijfsleven of een deel daarvan het noodzakelijk vindt, dat er extra koopavonden komen, het hiervoor toestemming dient te vra gen aan de gemeenteraad. Maar dat sluit beslist niet uit", aldus de Mer- curiussecretaris „dat het andere deel van het bédrijfsleven (namelijk het winkelpersoneel) zich hiertegen niet zou kunnen verzetten". „De heer Van Zijp stelt ook, dat er in een aantal omliggende gemeen ten op de vrijdagen vóór Sinterklaas en Kerst wel koopavonden zijn en er ADVERTENTIE Heel waardevol bericht: Dit feestelijke gebeuren begint woensdagmorgen 19 november om 9 uur en'eindigt zaterdagavond 22 november om 6 uur. Hoe krijgt u die korting? Als u vólgende week, vanaf woensdag 19 november, mysteriecoupon nr. 3 van uw Surprisecertificaat inlevert op het Sinterkassabonnenpunt, krijgt u een kortingsbewijs goed voor 10% korting op alles wat u in de Bijenkorf koopt. Ook op de "reken J maar reeks" artikelen en alle aanbiedingen. U moet wel voor minstens 25 gulden aan kassabonnen hebben en de korting geldt niet voor enkele oonnenpunt een afdelingen, bijv. boekenafdeling, restau- Surprisecertificaat. T 1 - rants, koffieshops, gebakstands. Wees er vlug bij, In de advertentie van dinsdag 18 novem- dan kunt u volop ber en in de Bijenkorf vertellen we u nog profiteren van de eens precies wat u allemaal moet weten. 10^o Sinterklaas korting, voor uw Wie nog geen Bijenkorf Sinterklaas aankopen en allerlei ande, - Surprise Certificaat- won^-^K houderis,kanhet \Tr£uwTs.i~et - .777 Bijenkorf Surprise makkelijk worden. Vf'tSNwHfölN Certificaat biedt meer. Bijvoorbeeld een Voor elke 100 gulden aan Sinterkassa-kans op een bonnen geven we u op het Sinterkassa- gratis vakantie Het Surprise Certificaat: voor elke 100,- aan Sinterkassabonnen op het Sinterkassabonnenpunt. dan koopkracht uit Leiden zou kun nen wegvloeien. Maar dan gaat hy er wel aan voorbij", zegt de heer Stammers, „dat er in £je gemeenten waarschijnlijk op de donderdagavon den vóór die vrijdagen géén koop avond is. Op die dagen is er wel koopavond in Leiden, en dan zou Leiden uit de omliggende gemeenten weer koopkracht wegtrekken". Volgens de heer Stammers slaat de opmerking van het WD-raadslid Van Duijn werkelijk op niets. „Hem is waarschijnlijk niet bekend, dat het werken op de koopavonden vrijwel steeds wordt gehonoreerd in vrije tijd en niet in geld", zegt hij. „Mis schien zou het door de heer Van Duyn veronderstelde extra verdie nen nodig zijn, omdat de salarissen in die branche nu niet bepaald aan de hoge kant zijn. Maar hoe komt hij aan zijn veronderstelling dat het winkelpersoneel niet zoveel bezwaar heeft tegen de vele koopavonden achter elkaar. Heeft hij hiernaar een onderzoek gedaan?" „De tijd is voorbij", zo besluit de heer Stammers, „dat politici be palen of mensen er zin in hebben bepaalde dingen te doen. Uit de door onze organisaties ingenomen stand punten die niet door buitenstaanders maar door de betrokken leden, die in de detailhandel werken, zijn ge maakt. blijkt duidelijk de wens van het winkelpersoneel normale arbeids tijden te hebben". Meer Leids nieuws °P pagina 11 een kleine veertig wijkbewoners ver tellen wat hun ideeën zijn. Dat de wijkbewoners er serieus over na wil den denken, bleek uit het feit dat ze alles van haver tot gort wilden weten. Voorzitter Vervoorn had geen enkele moeite het één en ander uit te Oa ten) leggen. Twee belangrijke zaken voerden de boventoon: welke funotie krijgt het wijkcentrum en welke voorzieningen moet een wijkcentrum hebben om goed te kunnen functioneren. Wat het eerste betreft: men wil het cen trum een zogenaamde wijkoverkoe- pelende functie geven voor de Kooi, Plan Noord en Groenoord. Het wijk centrum komt los te staan van de be staande clubhuizen en herbergt dus voorzieningen buiten de sociaal-cul turele sector. Verder zal het centrum een buurtgerichte functie moeten krijgen. Dat wil dus zeggen dat zo wel voor Noorderkwartier, de Kooi en Groenoord een apart gebouw moet komen. In verband met de nodige subsidies is het voorwaarde dat er tenminste soorten in bracht. Woordvoerders van de beide werk groepen maakten duidelijk dat een groot gebouw prima geschikt is voor bijvoorbeeld sportwedstrijden.' Er hoeft onder de bejaarde wijkbewoners geen angst te bestaan dat hun kla- verjasclubje plotseling mijlenver uit de buurt zou vertrekken. Voor één kaartavondje is de exploitatie van een groot centrum trouwens ook niet efficiënt. Ton Wurzer (Olga-werk- groep)„Teekens is nog steeds eige naar van de Olgafabriek. Hij kan er mee doen wat hij wil Wij zitten erg klem in de tijd en als we in de voor malige fabriek dingen willen doen voor geheel Leiden-Noord, moeten we praten met het wijkcollectief. We zijn als Groenoord ook toegetreden tot het wijkcollectief. Nou, al praten de zijn we tegen de werkgroep het Spoortje aangelopen. We praten nu samen. Als we binnenkort naar de gemeente gaan om te praten met wethouder Tesselaar moeten we geen fouten maken. Als de overheid er maar even onderuit kan komen, pro beert ze dat te doen. Alle plannen die we maken worden voorgelegd aan de buurt. We willen niet los van Lei den-Noord denken en doen". „Dit is een grote wijk. verdeeld in drie groepen. We hebben maatschap pelijke problemen (slechte huizen om ADVERTENTIE de rest zyn en blijven het drie ver schillende buurten. Verspreide acco- modaties zijn dus zinvoller dan één gigantisch gebouw. Sommige dingen kunnen we combineren. Dat maakt een exploitatie gemakkelijker en er is dan ook meer kans op een sub sidie. Want als iedere groep met een waslijst verlangens aankomt voor subsidie, dan wordt er onherroepelijk geschrapt door CRM." Als voorbeeld wat fer met de vroegere Olga-fabriek kan gebeuren, noemde Wurzer: een sportaccommodatie, een autosleutelwerkplaats, een parkeer garage, een buurttuin. accommodatie voor een huisarts en tijdelijke ruimte voor bijvoorbeeld een onderwysdruk- kery. Voor het Spoortje zijn het onder meer: ruimte voor gezondheidszorg, een aula, huisvesting voor werkers van het wijkkollektief, sportveldjes, hulppost voor het dienstencentrum. Maar er mogen geen wisselwoningen komen in verband met de renovatie- werkzaamheden. Die woningen zou den er minstens vijftien jaar blijven staan en dan kan niet begonnen worden met de bouw van het wijk centrum. Unaniem verklaarden de aanwezigen zich akkoord met het voorgestelde en gaven de verdere uitwerking van de plannen in handen van een voorbe reidingsgroep. waarin tien leden vara het wijkkollektief zitting hebben. Opening „Dump 75" MORGENOCHTEND 9 UUR OPENEN WIJ ONZE ZAAK en wij verkopen alle militaire kleding, schoenen, zenders en ont vangers, meet- en navigatieapparatuur, radar, enz. enz. OPENINGSAANBiEDINGEN: DAMESSCHOENEN, alle maten 12,95 p.p. RUBBER KINDERLAARZEN 6,95 p.p. NATO JACKS NU 39,75 p.p. OVERHEMDEN, lange mouwen 7.75 p.p. 27 MC ONTVANGERS BC 603 79.50 p.p. PORTOFOONS met batterijen per stel 129,p.p. Wij hebben in voorraad de meeste by de Nato in gebruik zijnde zenders, ontvangers en mobilofoons. „Dump 75" NOORDEINDE 22 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3