Hoe in de Groenoordhai werd geleden en gestreden PvdA en PPR/PSP/D'66 maken stukken openbaar "Afsluiting van Rijnsburgerweg uit den boze" LEZERS SCHRIJVEN Volvo 66 De Nieuwe Middenklasse VAN ULDEN AUTO'S B.V. GARAGE VLIETWIJK BOOT yerklaringen pro ("goed organisator") en contra ("geobsedeerd door kleinigheden") Daey Ouwens Door Ruud Paauw LEIDEN Dankzij een besluit van de fracties van PvdA en D'66/PPR/ PSP komt er dan toch nog iets te recht van de door de gemeenteraad beleden "openbaarheid" in de kwestie Daey Ouwens (de geschorste direc teur van de Groenoordhai). Tot dus ver bestond die openbaarheid uit niet veel meer dan dat raadsleden vrijelijk over de zaak mochten praten, zonder dat er gelegenheid was hun opvattin gen aan de documenten te toetsen. De PvdA en D'66/PPR/PSP hebben ons nu inzage gegeven in het om vangrijke dossier. Er is, zo blijkt, weinig in te vinden dat de lezers van deze krant al niet eerder hebben ver nomen, omdat wij andere bronnen Ikonden raadplegen. In het rapport van de onafhanke lijke commissie van onderzoek, de commissie-Woudstra krijgen alle be trokkenen er van langs. Daey Ouwens omdat hij „nagenoeg alle conflicten met de huurders/gebruikers van de hal had kunnen vermijden, of tot normale meningsverschillen had kun nen reduceren, als hij zich tactischer had opgesteld en door overleg ge streefd zou hebben naar oplossingen", „door niet boven wrijvingen onder jhet personeel te staan, maar er zich zelf bij te laten betrekken", door ,„geen juist inzicht te tonen in ambte lijke en bestuurlijke verhoudingen". De restaurateur I. Millikan wordt jafgeschilderd als een uiterst moeilijk mens. B. en W. van Leiden krijgen jeen veeg uit de pan „omdat B en W de conflictsituatie veel te lang heb ben laten voortduren". De gemeenteraad krijgt er even van langs met de opmerking: „Er be stond naar de mening, van de com missie geen enkele grond om aan te nemen dat Daey Ouwens als directeur anders op zou treden dan hij als waarnemend directeur had gedaan. De besluiten inzake voordracht en be noeming waren niet verantwoord". Wat vreemd is verder de opmerking van de commissie dat Daey Ouwens eigenlijk niet had mogen solliciteren. De commissie-Woudstra hoorde vo rig jaar zo'n 20 personen. Korte flit sen uit hun verklaringen volgen hier onder. Zij geven een aardig beeld hoe er werd geleden en gestreden in de Groenoordhai. Paniekerig Uit de verklaring van J. Lijten (oud-wethouder Economische Zaken) „De heer Daey Ouwens maakte naar mijn mening wat gemakkelijk conflic ten. Hij was wat paniekerig in zijn optreden. Persoonlijk heb ik nooit ruzie met hem gehad. Maar het ging niet; als je het ene conflict had op gelost, vroeg je je af wanneer het vol gende kwam. Soms kwam de heer De Raat (ambtenaar ten stadhuize, red.) mij twee keer per week iets melden. Met tact had de heer Daey Ouwens veel kunnen bereiken". „Ik had de indruk dat de heer Daey Ouwens ijverig was in het aan trekken van evenementen. Hij legde zelf de contacten en vertelde mij welke. Ik denk wel dat ik het gehoord zou hebben als er klachten waren op dit terrein". Uit de verklaring van P. de Raat (ambtenaar ten stadhuize)„Een goede directeur weet wat hij zelf kan beslissen en wanneer hij overleg moet plegen. De heer Deay Ouwens was erg snel met het vragen van advies over allerlei punten en puntjes. U vraagt of daaruit de conclusie kan worden getrokken dat de heer Daey Ouwens onzeker was in zijn optreden. Ik ant woord: zo zou je het kunnen om schrijven". Uit de verklaring van I. Milikan (restaurateur Groenoordhai): ...„als de heer Daey Ouwens terugkeert be ëindigen wij alsnog elke overeenkomst met de gem. Leiden en de Groen oordhai. Mijn personeel is het daar mee eens. Met andere woorden: het is volstrekt onmogelijk om met een directeur van die kwaliteiten en die opstelling succesvol te kunnen wer ken. De heer Daey Ouwens is ge plaatst in een zeer moeilijke positie, dat zal niemand ontkennen: er was geen duidelijkheid in het gemeentelijk beleid. De heer Daey Ouwens heeft niet het karakter noch de vakkennis om de problemen die er waren de baas te kunnen". „Sinds 1 januari (1974) heeft een eenvoudige jongeman de leiding in de Groenoordhai en nu gaat het ineens wel. De heer De Jong komt uit een ondernemersgezin". Jongetje Uit de verklaring van T. C. Daey Ouwens (directeur Groenoordhai) „In het eerste gesprek met de heer Milikan (en zijn vrouw) ging het eigenlijk al fout. Dat gesprek verliep ongeveer zo. De heer Milikan zei: zo jongetje, ben jij het die de zaak hier moet runnen. Dat kan je natuurlijk helemaal niet. Ik ben een oude rot in het vak. Luister naar mij, dan komt het best voor elkaar". „De heer Lijten drong er op aan nogmaals een gesprek te hebben met dc heer Millikan. Dat vond plaats op 30 augustus in tegenwoordigheid van de heer De Raat en mijn secre taresse. De heer Milikan heeft 20 minuten mij in scheldwoorden (schoft proleet) van alles naar het hoofd ge slingerd" Uit de getuigeverklaring van R. A. Dekker (directeur VW): "De heer Daey Ouwens was zeer positief, een doordouwer, goed organisator, hulpvaardig, was baas in eigen huis, maar dat kan ik waarderen. Het heeft de man ontbroken aan geld om de hal bekendheid te geven. Daaren tegen heeft hij zich loyaal opgesteld en elke mogelijkheid te baat genomen om de hal bezet te krijgen, door het maken van relaties, door vindingrijk heid en durf". Uit de verklaring van I. E. Baten burg: (directeur gemeentelijke ac countantsdienst): "Ik heb de heer D. O. meermalen gezegd dat hij het contract, zijn instructie, de ver ordening goed had moeten nalezen. Naar mijn mening zijn er veel moei lijkheden met de pachter en anderen ontstaan omdat hij zich niet reali seerde wat zijn bevoegdheden waren. Hij had met aanmerkelijk meer "macht" kunnen optreden dan hij ooit heeft gedaan". Uit de verklaring van J. Wolfslag (voorzitter Leidato): "De heer D.O. is, meen ik, tekort geschoten in het richtige vervullen van zijn taak. Hij heeft geen kans gezien boven het aanvankelijk proberen uit te groeien naar een beleid. Hij werd geobsedeerd door kleinigheden, ontplooide echter weinig activiteiten die bovendien nog matig van of zonder goede resul taten bleven. Ondanks zijn door hem zelf vermoedelijk als joviaal te ken schetsen houding was hij in de om gang met publiek en personeel meer malen onherkenbaar en inconse quent". Bazig Uit de verklaring van J. van Zijp (secretaris Leidato)"Daey Ouwens miste kwaliteiten die hij als directeur zou moeten hebben: goed contact met iedereen. Je moet proberen niet te veel te botsen met anderen. Dat gaat ten koste van een soepel verloop "De heer Milikan is bazig, wil niet onderdoen voor iemand anders. De heer Daey Ouwens had het dus niet gemakkelijk. Ik moet de directeur nog zien die daar geen tik van te pakken krijgt. De heer Milikan is lastig. U vraagt: is hij te lastig als zakenman? Ik antwoord: misschien te slim. Daar was de heer Daey Ouwens niet tegen op gewassen. Misschien was hij er te eerlijk voor of niet voldoende gerijpt in het zakenleven Uit de verklaring van A. A. F. M. de Jong, adjunct-directeur Groen oordhai: "De laatste maanden spraken Daey Ouwens en ik weinig meer met elkaar. Ik ben er nooit achter kunnen komen of hij een hekel aan mij had. Ik had de indruk dat hij mij in feite weg wilde hebben, maar mij aan de andere kant nodig had. Toen ik een andere baan kon krijgen, wilde hij mij houden; toch schreef hij ieder jaar naar personeels zaken: hij kan dit niet, hij kan dat niet. De heer Daey Ouwens zei een keer: "Ik weet wel dat je onder mij niet meer wilt werken en dat Je er op tegen was dat ik directeur van de Groenoordhai werd". Ik heb toen gezegd: "U bent nu directeur, ik zal meewerken zoveel als ik kan. Dat heb ik ook gedaan". Uit de verklaring van C. van Lit (chef technische dienst Groenoord hai): Ik zou het ermee eens zijn als de heer Daey Ouwens zou terugkeren Uit de verklaring van J. Harland (chef interne dienst Groenoordhai) de heer Daey Ouwens is een zeer onprettig mens, dictatoriaal, hij wilde naar geen enkel advies van mij luisteren, terwijl ik toch 17 jaar ervaring had met de veemarkt. Als ik mijn personeel opdrachten had ge geven, had de heer Daey Ouwens de gewoonte achter mijn rug om mijn personeel andere opdrachten te ge venJe kon met de heer Daey Ouwens weinig afspraken maken, soms wist hij ze niet meer, soms zei hij dat hij dat niet had afgesproken". Vriendschappelijk Uit de verklaring van mej. S. P. Brouwer (secretaresse Groenoordhai) "Ik heb geconstateerd dat de oorzaak van de moeilijkheden vaak bij de heer Milikan lag en dat de heer Daey Ouwens vaak heeft geprobeerd het overleg te doen slagen"De heer Daey Ouwens was vriendschap pelijk ten opzichte van het personeel. De Groenoordhai heeft vrij moeilijk personeel dat onderling veel ruzie maakt. De heer Daey Ouwens heeft dat altijd goed in de hand gehouden". Uit de verklaring van P. F. S. Bieg- straaten (voorzitter Sportstichting) "De benadering van de directeur van de Groenoordhai ten opzichte van zijn cliënt was in vele opzichten niet best. Hij is er niet in geslaagd goede contacten te leggen of die te houden; hij is er niet in geslaagd het oplossen van de problemen die er zijn bij een hal met zo gevarieerde gebruiksdoel einden in goede banen te leiden. Als u mij voorbeelden vraagt kan ik al leen maar futiliteiten noemen. Al die futiliteiten bij elkaar vertonen een ernstig tekort aan contactuele eigen schappen". Uit de verklaring van G. J. Philip- sen (directeur Sportstichting): "De wijze waarop Daey Ouwens de belan gen van de Groenoordhai behartigde, sproot voort uit z'n karakter. Hij had het tactischer kunnen doen, maar dat zou ik van legio collega's kunnen zeg gen. Misschien zegt men van mij ook wel dat ik niet altijd even tactisch ben. Ik probeer het wel te zijn. De heer Daey Ouwens is erg scherp, vlot met tegenzetten". Uit de verklaring van M. J. de Vos (voorzitter korfbalvereniging Noorder kwartier, die op een stuk grond van de Groenoordhai speelt)"Op 2 no vember 1973 mochten wij 's morgens het terrein niet op, vanwege het op treden van de Osmond Brothers. Ik zei de heer Daey Ouwens tot drie keer toe dat hij hierover de Sport stichting had moeten inlichten. De heer Daey Ouwens was van mening dat wij wel in de krant hadden kun nen lezen dat de Osmond Brothers in de Groenoordhai zouden optreden. Toen zei ik tegen de heer Daey Ouwens: u zwamt. De heer Daey Ouwens gooide toen de deur dicht. Mijn vingers zaten er tussen. Toen heb ik de heer Daey Ouwens een klap gegeven Uit de verklaring van F. van Over- meire (directeur Reinigingsdienst): "Daey Ouwens vind ik een amicaal, joviaal type, vlot, altijd een brede lach. Ik heb nimmer problemen met de heer Daey Ouwens gehad, integen deel, ik heb hem in de spaarzame contacten bij het instituut van hoof den van dienst leren kennen als een actieve man, die een mening had en er voor uitkwam". Uit de verklaring van H. W. Broos- hooft (directeur stedelijk gas en electriciteit)"Ik heb nooit moeilijk heden met de heer Daey Ouwens ge had, noch in het contact vanwege de lichtfabrieken, noch vanuit de 3- oktober Vereniging. Mij is nooit ge bleken dat mijn personeel moeilijk heden had. Voor het 3-oktober feest maakte ik tijdig afspraken, ze werden altijd nagekomen". Uit de verklaring van de heer F. X. M. M. Cremers (directeur slacht huis): "De contacten met de heer Daey Ouwens waren mijns inziens normaal, collegiaal en informeel. By het oplossen van problemen heb ik met de heer Daey Ouwens geen strubbelingen gehad". Agent voor Leiden en Omstreken voor alle typen DAF en VOLVO 66 VERDAMSTRAAT 6 - LEIDEN - TELEFOON 071—123041 Officieel dealer voor DAF en VOLVO 66 voor VOORSCHOTEN en ZOETERWOUDE Gerard Douplantsoen 22 - Voorschoten - Telefoon 017174455 Dealer voor Alphen aan den Rijn en de Rijnstreek: Willem de Zwijgerlaan 39 - Aiphen aan den Rijn - Tel. (01720) 75441* ingang showroom Wielewaalstraat. Kamer van Koophandel vreest voor bereikbaarheid centrum LEIDEN De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijn land heeft met instemming ge constateerd dat B. en W. hebben gekozen voor de aanleg van een busbaan aan weerszijden van de Rijnsburgerweg. De kamer schrijft dit in een brief aan het college over de reconstructie en het bus banenplan voor deze weg. Afwij zend staat de kamer tegenover de gedachte om het gedeelte van de Rijnsburgerweg tussen de War- monderweg en de Wasenaarseweg voor het doorgaand autoverkeer af te sluiten. In de plannen die B. en W. heb ben voor de Rijnsburgerweg bespeurt de kamer een zekere tweeslachtigheid wat de bereikbaarheid van de Leidse binnenstad betreft. 'Enerzijds lijkt een goede bereikbaarheid van de binnenstad voor het openbaar ver voer thans gewaarborgd; anderzijds wordt de bereikbaarheid van de bin nenstad voor het particuliere auto verkeer door uw voornemen een ge deelte van de Rijnsburgerweg voor dit verkeer af te sluiten, aanmerke lijk aangetast, waarbij naar de me ning van de kamer tevens het ge vaar bestaat dat de verkeersproble matiek richting Oegstgeest verplaatst wordt", aldus de kamer. In de brief wijst de kamer erop dat een goede bereikbaarheid van de bin nenstad voor alle verkeerssoorten een essentiële voorwaarde is voor het functioneren van de activiteiten in de binnenstad en de economische acti viteiten in het bijzonder. 'Immers", zo schrijft de kamer, 'de specifieke binnenstedelijke activiteiten in de Rijnsburgerwegtweeslachtigheid in plannen voor reconstructie? Leidse binnenstad, met als functio nele kern het stadscentrum, hebben als karakteriistiek, dat zij publiekver- eorgend zijn, waarbij het verzorgings gebied zich ver over de Leidse ge meentegrenzen uitstrekt.'' De kamer wijst er verder op dat de activitei ten in dé binnenstad op het punt van bereikbaarheir en toegankelijk heid uiterst kwetsbaar zijn. Een goed bereikbaarheid en toegankelijk heid voor het openbaar vervoer, het particuliere autoverkeer en het be dienend verkeer noemt de kamer van levensbelang voor de binnenstad, heid van de binnenstad het volgende De kamer stelt verderop in de brief een onevenwichtige belangenafwe ging te zien in de plannen van B. en W. en een ontkenning van het be lang dat aan de particuliere auto wordt gehecht. "De kamer vreest der halve ook een verdere afbrokkeling van d'e regionale functie van de Leidse binnenstad." De kamer stelt voor de Rijnsbur gerweg en voor voor de bereikbaar- busbanen aan weerszijden van de Rijnsburgerweg; openstelling van de gehele Rijns burgerweg voor alle verkeer; situering van de busbaan in de voetgangers- en fietsersbuis van de spoortunnel een zodanige verkeerslichtenrege ling op vitale knelpunten, dat de bus voorrang heeft en dat de cityring meer functioneel en herkenbaar wordt. R ijnsburgerweg Als men alle 'berichten omtrent de te ontwerpen busbaan op de Rijns burgerweg leest en hoort, dan slaat de schrik je om je hart. Van wie komt dat onzalige plan. Komt dat uit het brein van enkele mensen op het stadhuis of is dit een stokpaardje van één of andere maniak. Althans i voordat het rijk 6 miljoen beschik baar stelde, en dat is nog niet zo lang geleden, heb ik nog nooit ge- j hoord of gelezen, dat het huidige trace der Rijnsburgerweg niet deug- de. Wie is en uit wie bestaat de werkgroep die in deze krant van 11 november een schema en toelichting plaatste hoe de situatie dan wel moest worden. Wie zijn zij, die het recht opeisen om ts beslissen hoe medeburgers straks moeten gaan lo pen of rijden. Weten zij, dat hon derden burgers gedupeerd worden als hun plannen werkelijkheid zou den worden. Hebben zij rekening ge houden met middenstanders, zaken lui, die vreselijk hard en lang wer ken, om aan hun dienstverlenende functie een boterham te verdienen. Ik geloof dat onze wethouder Tes- selaar het bij het rechte eind heeft als hij zegt: het is alleen maar om die zes miljoen binnen te halen. Ik ben van mening dat er nog wel an dere en nuttiger objecten zijn om aan te pakken. Want je schaamt je als Leidenaar toch als je door de stad rijdt. Morspoort een bouwval, Zijlpoort een bouwval, Rapenburg een troep, Hogewoerd, Morsstraat, Breestraat enfin ga zo maar door. Overal gras, onkruid en verval. Maar om een bus zes a zeven minuten minder rijtijd te geven, gaat men de hele Rijnsburgerweg omploegen. Hardrijden kan men op de Rijnsburgerweg niet, dat weet iedereen en daarom gebeuren er in verhouding met andere wegen maar weinig ongelukken. Het gevolg van een busbaan is, dat alle andere we gen in de omtrek zwaar overbelast zullen worden, de zijstraten volge propt worden met parkeerauto's en de kinderen van de scholen in de omtrek aan een veel groter gevaar zullen worden blootgesteld. De werk- gi'oep stelde ook nog dat men van scholieren geen verkeersbewustheid kan verwachten. Nee, dat klopt, want zelfs in de Leidse Hout loopt men niet meer veilig op de speciale wandelpaden. De brutaliteit van brommende scholieren grenst aan het ongelooflijke, vooral als ze in groep jes rijden. Uit eigen ei-varing zeg ik dat voor velen de rode verkeerslich ten niet bestaan. Dit argument kan de zogenaamde onbekende werk groep wel vergeten. Ik rijd al 40 jaar op de Rijnsburgerweg en wel dagelijks. Voor mij hoeft men deze ene en snelste verbinding met de stad niet te veranderen. D. Spoor en ZN, Joh. de Wittstraat 16, Leiden. R ijnsbu rgerweg Het is spijtig om in de kwestie Rijnsburgerweg te moeten bemer ken hoe gemakkelijk aan inspraak van de burgerij alle effect kan wor den ontnomen. De verslagen van zowel de door de gemeente georga niseerde hearing voor de bewoners van de Rijnsburgerweg en omge ving, als van de diverse gesprekken die o.m. de werkgroep Rijnsburger weg had. werden tezamen met nog meer stukken pas op de vergade ring gepresenteerd aan de leden van de raadscommissie voor ruim telijke ordening en openbare wer ken en voor verkeer. Deze stukken moesten dus worden beoordeeld na afloop van de dagelijkse werkzaam heden en voordat de commissies op 6 november 's avonds om acht uur hun gecombineerde vergadering aanvingen. Een juist en evenwich tige beoordeling van de inhoud van de 17 stukken is dan uitgesloten, een afgewogen advies aan de ge meenteraad wordt daarmede een onmogelijkheid. In zo'n geval kan men niet ver wachten dat inspraak nog enig ef fect heeft. Dan kan bijvoox-beeld 'n oplossing over het hoofd worden gezien zoals die tijdens de hearing vanwege het Academisch Zie kenhuis wordt geboden en waar voor de gemeente volgens wethou der Waal al geld heeft gereseiweerd. Hetzelfde geldt voor andere oplos singen die door de aanwezigen of de werkgroep worden genoemd (bij voorbeeld vóór het viaduct twee af slagstroken linksaf t.b.v. het vanaf het Schuttersveld uit de stad ko mende verkeer, die dan bovendien eerder en langer groen krijgen, dan de ene overblijvende strook in de richting Oegstgeest. Daardoor zal meer verkeer de stad verlaten via de Plesmanlaan, zonder Rijnsbur gerweg en Oegstgeest nodeloos te belasten. Zo er aan deze oplossingen in combinatie wordt gedacht, even tueel nog gepaard gaande aan een oplossing in de trant van het jl. dinsdag in het LD afgebeelde, maar hier en daar te verbeteren ver keerscirculatieplan dan hoeft niet nodeloos veel geld te worden geïn vesteerd, wordt het openbaar ver voer toch bevorderd, de boomgroei niet aangetast en de buurt van veel overlast gevrijwaard. Ook hoeft er dan niet ondershands te worden aanbesteed (Volgens een uitspraak van wethouder Waal d.d. 6 novem ber Jl. was er gezien de korte span ne nog resterende tijd geen gele genheid meer voor openbare aan besteding). Bovendien zou er. en dat is misschien nog wel het be langrijkste, volgens de chef ver- vervoersdistrict ZH Zuid van de NZHVM in dat geval vrij zeker geen behoefte meer bestaan aan busstroken! Het zou in ieder geval zijn te onderzoeken. Tot slot nog dit: Wij vragen ons in gemoede af, hoe het gemeentebe stuur eventueel tot besluit ten gun ste van de busbanen zou kunnen komen, zonder eerst samen met het Academisch Ziekenhuis en Diaco- nessenziekenhuis rond de tafel te hebben gezeten. E. A. M. MEIJER, Rijnsburgerweg 193, R ijnsburgerweg De bewoners en de bedrijven aan de Rijnsburgerweg zijn hoogst ver baasd en verontwaardigd over de de door zich noemende 'Werkgroep Rijnsburgerweg" gepubliceerde rap porten en uittrekkels daarvan in de pers. Niemand van de bewoners en be drijven is hierin gekend en wij dis tantiëren ons dus van deze werk groep. In het kort volgt hier een overzicht van hoe wij het zien: 1. Wij wijzen de vrije busbanen geheel af, de weg is veel te smal om van de 2-baans een 4-baansweg te maken. Het wordt een dodenweg. 2. Voor de 6000 scholieren is het dan noodzakelijk 2 3 verkeers lichten aan te brengen. 3. De beoogde 1 Ys minuut tijd winst voor de bus, waar het in we zen om gaat tussen viaduct en War- monderweg, zal weer teniet gedaan worden, misschien zelfs een extra vertraging opleveren. 4. Het leefniveau zal aanmerke lijk verlaagd worden. Geen bedie nend verkeer meer, dus geen melk boer, bakker, groenteboer enz. Veel meer lawaai door het optrekken van bussen. Bromfietsen op rijwielpaden welke veel te smal zijn. 5. Door dit alles een enorme ver traagde afwikkeling van het gemo toriseerde verkeer en dus een las tenverzwaring van onze samenle ving. 6. Eenrichtingsverkeer is onmo gelijk, er zijn niet voldoende retour wegen. Oegstgeest kan hier dan ook niet aan meewerken. Wat is de oplossing? 1. Warmonderweg en Endegeester- straatweg doortrekken naar de Ples manlaan. 2. Rijnsburgerweg asfalteren. 3. Bromfietsen van de fietspaden. 4. 2-baansweg handhaven, zono dig voorsorteren van de bus bij de verkeerslichten. Doordat een zeer groot deel van het verkeer dan ver dwenen is, is dit laatste waarschijn lijk geenszins meer noodzakelijk. 5. Bussen, die in het algemeen geen passagiers voor ae Rijnsburgerweg hebben over de Plesmanlaan laten rijden. 6. Ook het verkeer van het Aca demisch Ziekenhuis en laboratoria langs de Wassenaarseweg is dan grotendeels verdwenen. 7. Bij deze oplossing zij wij allen gebaat, de bus, de bewoners, de fietsers, de voetgangers en het ove rige verkeer. Deze brief werd ook toegestuurd aan B en W en de Leidse raad, de verkeers- en de milieucommissie alsook aan GS van Zuid-Holland. Namens de Teleurgestelde Groep H.J. Jesse Rijnsburgerweg 35, LEIDEN Nieuwe afdeling van DS 7 0 LEIDEN DS '70 heeft een nieu we afdeling "Rijn en Gouwe" opge richt. Daarin zullen ale leden die woonachtig zijn in midden-Holland gebundeld worden. Secretaris van de afdeling is J. A. Froon, Asterstraat 196, Katwijk a.d. Rijn en de heren J. H. Nievaart, Van de Poelgeestlaan 15, Leiderdorp en H. Vermeulen, Prins Bernhardstraat 45, Waarder zijn contactpersonen. Hetis hoogtijd voor een nieuwe midden klasse. Meteen eigen gezichr, eigen hoge kwaliteit. Daarom introduceert Volvo de Volvo 66. VOLVO Als u dóórdenkt

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11